Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.86 Ft USD 312.6 Ft CHF 384.91 Ft GBP 411.86 Ft

Fórum

Léalma ára

Létrehozta: , 2008-10-07 20:15:57

Kedvencekhez Segítség
3137 hozzászólás
Nincs profilkép
#137 ICE
2009-08-13 20:18:54

Vásárosnaményban 24.-től 11Ft-ért veszik az ipari almát.

Nincs profilkép
#136 Attila
2009-08-13 19:00:23

Válasz #131. hozzászólásra

Nekem volna alma, szilva később körte.
Telefonszámom: 06-30-3735218

Nincs profilkép
#135 fpeti007
2009-08-12 21:46:21

Válasz #133. hozzászólásra

engem érdekelne a dolog,egy e-mail címet ha írnál az jó lenne

Nincs profilkép
#134 fpeti007
2009-08-12 21:46:16

Válasz #133. hozzászólásra

engem érdekelne a dolog,egy e-mail címet ha írnál az jó lenne

Nincs profilkép
#133 007fruit
2009-08-12 20:11:34

nektarint, őszibarackot, almát, szilvát, körtét keresek német piacra,
akit érdekel, kérem írjon

Nincs profilkép
#132 007fruit
2009-08-12 20:11:21

nektarint, őszibarackot, almát, szilvát, körtét keresek német piacra,
akit érdekel, kérem írjon

Nincs profilkép
#131 007fruit
2009-08-12 20:11:15

nektarint, őszibarackot, almát, szilvát, körtét keresek német piacra,
akit érdekel, kérem írjon

#130 Saf
2009-08-12 12:49:08

Válasz #129. hozzászólásra

Mi is válogatás nélkül ekörül adtuk pontosan 80 ft. Most viszont teljesen behalt minden nem baj majd lesz belöle gyümölcslé és milyen jó hogy egyáltalán elviszik.

Nincs profilkép
#129 Kevin
2009-08-12 10:24:05

60 + ÁFA a nektarin, amiért tőlem megvették. :(

#128 Saf
2009-08-12 08:10:16

Válasz #127. hozzászólásra

Üdv. Tényleg nem ide tartozik de ez tényleg rémálom. Semmi az égadta egy világon nem kell. Most mi éppen a nektarinnal (barack) szenvedünk úgy gondoljátok el hogy lassan önköltségi áron sem lehet eladni. Lassan ugy gondolom ezt az egészet be kell fejezni. Hihetetlen bajok vannak

Nincs profilkép
#127 rongyos
2009-08-11 21:03:56

Válasz #126. hozzászólásra

Én is azt mondom. Nem ide tartozik de: Ma annyiért adtam egy a kilóját a búzámnak, mint a boltban egy kifli. 22 forintért.....sokszor azt hiszem, hogy ez egy rémálom.

Nincs profilkép
#126 Józan Sándor
2009-08-11 14:38:34

Válasz #125. hozzászólásra
Ha 8-ft a léalma ára azért csak tőben szabad motorossal szüretelni és utánna meg a kandallónál melegedni a télen, hát menjenek a p...ba a felvásárlók!!!!!

Nincs profilkép
#125 senki02
2009-08-11 14:05:12

Válasz #124. hozzászólásra
Én 8 forintot hallottam.

Nincs profilkép
#124 Kevin
2009-08-11 13:35:00

Állítólag 5 eurocentről akarnak indulni a feldolgozók.

Nincs profilkép
#123 bruder mester
2009-07-24 19:31:47

Ez kész. Ezért nincs az almának ára. :-)))))))))

http://www.youtube.com/watch?v=l0OjzLwWoBQ&feature=related

Nincs profilkép
#122 Kevin
2009-07-17 10:24:45

Áfas-tól vagy nettó?

Nincs profilkép
#121 ICE
2009-07-15 21:01:27


A nyári alma beszállítva 15Ft/kg.

Nincs profilkép
#120 fpeti007
2009-07-08 19:24:16

Válasz #119. hozzászólásra

Sztem ez netto, erre még rá jön a kompenzáció vagy az áfa, telephelyre szállítva.

Nincs profilkép
#119 Kevin
2009-07-08 13:29:35

Válasz #117. hozzászólásra

A 14 ft az ÁFÁ-s vagy nettó ár? Illetve beszállítva vagy ab telep? Mert ha bruttó, beszállítva, akkor az nettó 8 ft/kg.

Nincs profilkép
#118 Kevin
2009-07-08 13:20:24

Válasz #117. hozzászólásra

Kívácsi leszek, hogy mennyi léalma lesz. Mert akinek megverte a jég és utána nem permetezte, annak léalma minőségű sem marad.

Nincs profilkép
#117 Faludi Péter
2009-07-06 22:21:49

Válasz #116. hozzászólásra

én 14 ftról halottam hagyományos almára, az Agranánál.
sztem erre még rá jön a kompenzáció és annyi, rezisztensnél a 2ft+komp.

Nincs profilkép
#116 ICE
2009-07-06 21:51:07

Sziasztok!

Milyen ára lesz idén az almának, valaki tud már infót?

#115 kertész
2008-10-11 20:49:17

Ez a fekete szőrmók az előbbi picike fehérnek az anyja. Tüsi névre hallgat, hason mászik.

Nincs profilkép
#114 evo
2008-10-11 20:30:28

Válasz #113. hozzászólásra

Talfája az egy homokdomb. Amúgy ez nem jellemző mármint hogy kiszáradnak.

#113 kertész
2008-10-11 20:28:49

Válasz #111. hozzászólásra
Ásott kutra gondoltam.Kecske-Talfájában láttam ilyen kutat.
Mit szólsz a kis pulihoz?

Nincs profilkép
#112 evo
2008-10-11 20:27:08

Válasz #109. hozzászólásra

miféle brutális bestia ez? :))

Nincs profilkép
#111 evo
2008-10-11 20:25:12

Válasz #109. hozzászólásra

néha így van. de nálunk is van 8-9 méteren már 150-200 liter víz.

Nincs profilkép
#110 evo
2008-10-11 20:23:30

Válasz #108. hozzászólásra

azért mondtam , mert én is tanultam kertészetet, ezért vagyunk kartársak vagy mi a fenék. Amúgy meg ha nem látod azt a bikát most már meg kéne nyugodnod, hogy nem fogja meggyilkolni senki emberfia :))))

#109 kertész
2008-10-11 20:23:09

Válasz #107. hozzászólásra
Végigganézták a sorát takarásként,de az itteni homok kicsit kovárványos és itt 2 méteres kutakban víz van.-Ott nálatok a homokon a 6 méteres kutak ki vannak száradva és itt sokkal párásabb az éghajlat.

#108 kertész
2008-10-11 20:20:19

Válasz #105. hozzászólásra
Ettől főleg megnyugszom:
,,Kertész kartárs megnyugodjon... :))"
Na megálj csak,majd mutatok én mindjárt valakit!:o)
(kár volt azért a szép agancsosért,tedd vissza)

Nincs profilkép
#107 evo
2008-10-11 20:20:18

Válasz #106. hozzászólásra

Nem tom. Lehet h. meg lehet erőszakolni, de a köte a kötöttebb nyirkosabb talajt szereti , nem a sivatagot.

#106 kertész
2008-10-11 20:17:05

Válasz #104. hozzászólásra
Ahol sárgás ,téglás színű ott nagyon jó a nyírségi homok,ahol szürkébb ott borzadály.Ez táblán belül is több átmenetben is változik.A sárgán volt 15 kilós dinnye is,de arrébb 30 méterrel a szürkén csak ökölnyire nőtt,akármit is csináltam vele.
ALMA-KÖRTE
Itt a szomszéd falu és Bátor között a főút mellett van kb 100 hektár homok.Erre telepítettek karcsúorsónak (tehát a körte is törpe,birs alanyon van) kb fele almát és fele körtét.Tavaly termett volna először az almával egyszerre a körte is,de lefagyott.Most már rengeteg van rajta akár a körtén,akár az almán.Az ültetvény 3,vagy 4 éves.Akit érdekel meg is mutatom,ha járok arra,akkor meg majd lefényképezem.

Nincs profilkép
#105 evo
2008-10-11 20:15:34

Válasz #104. hozzászólásra

kicseréltem az avataromat hogy Kertész kartárs megnyugodjon... :))

Nincs profilkép
#104 evo
2008-10-11 20:07:55

Válasz #103. hozzászólásra

Én biztos nem komám, mert nálunk az átlag aranykorona érték 8-10 AK. Én is homoki paraszt vagyok. Nem bántásnak szántam.

Nincs profilkép
#103 mtz-552
2008-10-11 20:05:45

Válasz #102. hozzászólásra

A nyírségben is élni kell valakinek! Nem mindenki született jó fekete zsíros földre!!!

Nincs profilkép
#102 evo
2008-10-11 20:03:03

Válasz #98. hozzászólásra

Ezzel csak óvatosan! Van a családban 4 ha. Arra a szutyok homokra ami a Nyírségben van én biztos nem raknám.

Nincs profilkép
#101 mtz-552
2008-10-11 20:02:54

Válasz #98. hozzászólásra

Alma mennyi időre fordul termőre és a körte???

esetleg 2hektárt! :)))

Nincs profilkép
#100 K.Pisti.
2008-10-11 20:02:06

Válasz #97. hozzászólásra

Biztos hogy nem szimpatikus valakinek a zelvtárs

Nincs profilkép
#99 mtz-552
2008-10-11 20:01:49

Válasz #92. hozzászólásra

A léalma ipari almát érdemes termelni az étkezési almával van a gond mert sokkszor kell permetezni 15x legalább kézzel kell szedni óvatosan meg stb! Sokba van az önköltsége! Léalmát lerázod konténerbe szeded és traktor+borító villával felöntöd sokkal kevesebb kézi munkaerő kell hozzá! 10fős csapat 100mázsát pillanatok alatt megszed 2-3óra! 100mázsa étkezési almát 10fős csapat legalább 3nap!

#98 kertész
2008-10-11 20:00:56

Válasz #88. hozzászólásra
A körte kissé több befektetéssel,de több,mint tízszeres áron értékesíthető.1 hektár körte kivált kb 12 hektár almát.Hoppá!Ez sem elhanyagolható!!
:o))

Nincs profilkép
#97 Tomszi
2008-10-11 20:00:21

Válasz #93. hozzászólásra
Az egy átverés, nincs kiírva a rendes telefonszám, és amúgy sem igaz ebben a formában.

Nincs profilkép
#96 K.Pisti.
2008-10-11 20:00:12

Válasz #95. hozzászólásra

az első oldalon van a hirdetés , elég furcsa....

#95 VMisi
2008-10-11 19:59:28

Válasz #93. hozzászólásra

nem, mikor hirdették?

Nincs profilkép
#94 mtz-552
2008-10-11 19:59:19

Válasz #91. hozzászólásra

Itt csak a régi fajta öreg ültetvényekkel van a gond! Amiket még min 6x7 térállásba vagy még nagyobba ültettek! meg már elmultak 30évesek!
A mai rezisztens fajta kimondottan léalmának való ültetvények már 5x2,5m térállásba vannak ültetve és így sokkal több fa megy egy hektárba a sor úgy néz ki mint a szőlőlugas! Két fa közt nincs hézag gazdaságosabb permetezni!

Nincs profilkép
#93 K.Pisti.
2008-10-11 19:57:51

A földet vseszek hirdetést olvastátok az aprók közöztt?????????

#92 VMisi
2008-10-11 19:55:46

Válasz #88. hozzászólásra

ezt csak kis betűkkel írd, hisz még pár napja a tévében veszteségesnek mondták! :)))

Nincs profilkép
#91 Tomszi
2008-10-11 19:55:29

Válasz #88. hozzászólásra
Mondtam hogy különösebben nem értek az almához, úgyhogy ezt nem tudom, de én ezt hallottam tv-rádió.

#90 kertész
2008-10-11 19:55:18

Válasz #87. hozzászólásra
A léalma(ipari) Re(Rewanda,stb) fajtáknak a betegségekkel szembeni ellenállósága a pozitívuma.Én magamnak is nem eladfásra Florinat és hasonlókat fogok űltetni.A tűzelhalás(Erwinia Amilovora) ellen azért védettek valamennyire,mert a virágban nagyon kevés nektár van és így nehezebben tud fertőzni.

Nincs profilkép
#89 evo
2008-10-11 19:54:41

Válasz #85. hozzászólásra

csak a bolha nehogy belemenjen :)))))

Nincs profilkép
#88 mtz-552
2008-10-11 19:52:59

Válasz #87. hozzászólásra

Miért nem érdemes léalmát termelni? 4hektárra össz vissza 1milla befektetéssel 3,2 millát hoz!

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Őszi agrárreformok küszöbén Magyarország: fontos törvények változhatnak
Őszi agrárreformok küszöbén Magyarország: fontos törvények változhatnak
Ősszel több, az agrárszektort érintő törvény módosítását tervezi az...
Figyelem! Jelentős szigorítás lesz a boltokban ezzel az élelmiszerrel kapcsolatban!
Figyelem! Jelentős szigorítás lesz a boltokban ezzel az élelmiszerrel kapcsolatban!
Új, szigorúbb előírások lépnek életbe erre az élelmiszerre vonatkozóan....
Merlo TF 30.9 – G / 2023 / 651 üzemóra / Lízing 20%-tól
Merlo TF 30.9 – G / 2023 / 651 üzemóra /...

66.900 EUR

Gyro vontatott szecskázó rendfelszedő szárzúzó
Gyro vontatott szecskázó rendfelszedő...

345.000 Ft

AGRO-MASZ AP22 grúber - Royal Traktor
AGRO-MASZ AP22 grúber - Royal Traktor

1.598.000 Ft

BOGBALLE DZTrend 1200L monitorral kalibrálható műtrágyaszóró eladó
BOGBALLE DZTrend 1200L monitorral...

1.600.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]