Mi is válogatás nélkül ekörül adtuk pontosan 80 ft. Most viszont teljesen behalt minden nem baj majd lesz belöle gyümölcslé és milyen jó hogy egyáltalán elviszik.
Üdv. Tényleg nem ide tartozik de ez tényleg rémálom. Semmi az égadta egy világon nem kell. Most mi éppen a nektarinnal (barack) szenvedünk úgy gondoljátok el hogy lassan önköltségi áron sem lehet eladni. Lassan ugy gondolom ezt az egészet be kell fejezni. Hihetetlen bajok vannak
Én is azt mondom. Nem ide tartozik de: Ma annyiért adtam egy a kilóját a búzámnak, mint a boltban egy kifli. 22 forintért.....sokszor azt hiszem, hogy ez egy rémálom.
Válasz #125. hozzászólásra
Ha 8-ft a léalma ára azért csak tőben szabad motorossal szüretelni és utánna meg a kandallónál melegedni a télen, hát menjenek a p...ba a felvásárlók!!!!!
azért mondtam , mert én is tanultam kertészetet, ezért vagyunk kartársak vagy mi a fenék. Amúgy meg ha nem látod azt a bikát most már meg kéne nyugodnod, hogy nem fogja meggyilkolni senki emberfia :))))
Válasz #107. hozzászólásra
Végigganézták a sorát takarásként,de az itteni homok kicsit kovárványos és itt 2 méteres kutakban víz van.-Ott nálatok a homokon a 6 méteres kutak ki vannak száradva és itt sokkal párásabb az éghajlat.
Válasz #105. hozzászólásra
Ettől főleg megnyugszom:
,,Kertész kartárs megnyugodjon... :))"
Na megálj csak,majd mutatok én mindjárt valakit!:o)
(kár volt azért a szép agancsosért,tedd vissza)
Válasz #104. hozzászólásra
Ahol sárgás ,téglás színű ott nagyon jó a nyírségi homok,ahol szürkébb ott borzadály.Ez táblán belül is több átmenetben is változik.A sárgán volt 15 kilós dinnye is,de arrébb 30 méterrel a szürkén csak ökölnyire nőtt,akármit is csináltam vele.
ALMA-KÖRTE
Itt a szomszéd falu és Bátor között a főút mellett van kb 100 hektár homok.Erre telepítettek karcsúorsónak (tehát a körte is törpe,birs alanyon van) kb fele almát és fele körtét.Tavaly termett volna először az almával egyszerre a körte is,de lefagyott.Most már rengeteg van rajta akár a körtén,akár az almán.Az ültetvény 3,vagy 4 éves.Akit érdekel meg is mutatom,ha járok arra,akkor meg majd lefényképezem.
A léalma ipari almát érdemes termelni az étkezési almával van a gond mert sokkszor kell permetezni 15x legalább kézzel kell szedni óvatosan meg stb! Sokba van az önköltsége! Léalmát lerázod konténerbe szeded és traktor+borító villával felöntöd sokkal kevesebb kézi munkaerő kell hozzá! 10fős csapat 100mázsát pillanatok alatt megszed 2-3óra! 100mázsa étkezési almát 10fős csapat legalább 3nap!
Itt csak a régi fajta öreg ültetvényekkel van a gond! Amiket még min 6x7 térállásba vagy még nagyobba ültettek! meg már elmultak 30évesek!
A mai rezisztens fajta kimondottan léalmának való ültetvények már 5x2,5m térállásba vannak ültetve és így sokkal több fa megy egy hektárba a sor úgy néz ki mint a szőlőlugas! Két fa közt nincs hézag gazdaságosabb permetezni!
Válasz #87. hozzászólásra
A léalma(ipari) Re(Rewanda,stb) fajtáknak a betegségekkel szembeni ellenállósága a pozitívuma.Én magamnak is nem eladfásra Florinat és hasonlókat fogok űltetni.A tűzelhalás(Erwinia Amilovora) ellen azért védettek valamennyire,mert a virágban nagyon kevés nektár van és így nehezebben tud fertőzni.
3137 hozzászólás
Vásárosnaményban 24.-től 11Ft-ért veszik az ipari almát.
Válasz #131. hozzászólásra
Nekem volna alma, szilva később körte.
Telefonszámom: 06-30-3735218
Válasz #133. hozzászólásra
engem érdekelne a dolog,egy e-mail címet ha írnál az jó lenne
Válasz #133. hozzászólásra
engem érdekelne a dolog,egy e-mail címet ha írnál az jó lenne
nektarint, őszibarackot, almát, szilvát, körtét keresek német piacra,
akit érdekel, kérem írjon
nektarint, őszibarackot, almát, szilvát, körtét keresek német piacra,
akit érdekel, kérem írjon
nektarint, őszibarackot, almát, szilvát, körtét keresek német piacra,
akit érdekel, kérem írjon
Válasz #129. hozzászólásra
Mi is válogatás nélkül ekörül adtuk pontosan 80 ft. Most viszont teljesen behalt minden nem baj majd lesz belöle gyümölcslé és milyen jó hogy egyáltalán elviszik.
60 + ÁFA a nektarin, amiért tőlem megvették. :(
Válasz #127. hozzászólásra
Üdv. Tényleg nem ide tartozik de ez tényleg rémálom. Semmi az égadta egy világon nem kell. Most mi éppen a nektarinnal (barack) szenvedünk úgy gondoljátok el hogy lassan önköltségi áron sem lehet eladni. Lassan ugy gondolom ezt az egészet be kell fejezni. Hihetetlen bajok vannak
Válasz #126. hozzászólásra
Én is azt mondom. Nem ide tartozik de: Ma annyiért adtam egy a kilóját a búzámnak, mint a boltban egy kifli. 22 forintért.....sokszor azt hiszem, hogy ez egy rémálom.
Válasz #125. hozzászólásra
Ha 8-ft a léalma ára azért csak tőben szabad motorossal szüretelni és utánna meg a kandallónál melegedni a télen, hát menjenek a p...ba a felvásárlók!!!!!
Válasz #124. hozzászólásra
Én 8 forintot hallottam.
Állítólag 5 eurocentről akarnak indulni a feldolgozók.
Ez kész. Ezért nincs az almának ára. :-)))))))))
http://www.youtube.com/watch?v=l0OjzLwWoBQ&feature=related
Áfas-tól vagy nettó?
A nyári alma beszállítva 15Ft/kg.
Válasz #119. hozzászólásra
Sztem ez netto, erre még rá jön a kompenzáció vagy az áfa, telephelyre szállítva.
Válasz #117. hozzászólásra
A 14 ft az ÁFÁ-s vagy nettó ár? Illetve beszállítva vagy ab telep? Mert ha bruttó, beszállítva, akkor az nettó 8 ft/kg.
Válasz #117. hozzászólásra
Kívácsi leszek, hogy mennyi léalma lesz. Mert akinek megverte a jég és utána nem permetezte, annak léalma minőségű sem marad.
Válasz #116. hozzászólásra
én 14 ftról halottam hagyományos almára, az Agranánál.
sztem erre még rá jön a kompenzáció és annyi, rezisztensnél a 2ft+komp.
Sziasztok!
Milyen ára lesz idén az almának, valaki tud már infót?
Ez a fekete szőrmók az előbbi picike fehérnek az anyja. Tüsi névre hallgat, hason mászik.
Válasz #113. hozzászólásra
Talfája az egy homokdomb. Amúgy ez nem jellemző mármint hogy kiszáradnak.
Válasz #111. hozzászólásra
Ásott kutra gondoltam.Kecske-Talfájában láttam ilyen kutat.
Mit szólsz a kis pulihoz?
Válasz #109. hozzászólásra
miféle brutális bestia ez? :))
Válasz #109. hozzászólásra
néha így van. de nálunk is van 8-9 méteren már 150-200 liter víz.
Válasz #108. hozzászólásra
azért mondtam , mert én is tanultam kertészetet, ezért vagyunk kartársak vagy mi a fenék. Amúgy meg ha nem látod azt a bikát most már meg kéne nyugodnod, hogy nem fogja meggyilkolni senki emberfia :))))
Válasz #107. hozzászólásra
Végigganézták a sorát takarásként,de az itteni homok kicsit kovárványos és itt 2 méteres kutakban víz van.-Ott nálatok a homokon a 6 méteres kutak ki vannak száradva és itt sokkal párásabb az éghajlat.
Válasz #105. hozzászólásra
Ettől főleg megnyugszom:
,,Kertész kartárs megnyugodjon... :))"
Na megálj csak,majd mutatok én mindjárt valakit!:o)
(kár volt azért a szép agancsosért,tedd vissza)
Válasz #106. hozzászólásra
Nem tom. Lehet h. meg lehet erőszakolni, de a köte a kötöttebb nyirkosabb talajt szereti , nem a sivatagot.
Válasz #104. hozzászólásra
Ahol sárgás ,téglás színű ott nagyon jó a nyírségi homok,ahol szürkébb ott borzadály.Ez táblán belül is több átmenetben is változik.A sárgán volt 15 kilós dinnye is,de arrébb 30 méterrel a szürkén csak ökölnyire nőtt,akármit is csináltam vele.
ALMA-KÖRTE
Itt a szomszéd falu és Bátor között a főút mellett van kb 100 hektár homok.Erre telepítettek karcsúorsónak (tehát a körte is törpe,birs alanyon van) kb fele almát és fele körtét.Tavaly termett volna először az almával egyszerre a körte is,de lefagyott.Most már rengeteg van rajta akár a körtén,akár az almán.Az ültetvény 3,vagy 4 éves.Akit érdekel meg is mutatom,ha járok arra,akkor meg majd lefényképezem.
Válasz #104. hozzászólásra
kicseréltem az avataromat hogy Kertész kartárs megnyugodjon... :))
Válasz #103. hozzászólásra
Én biztos nem komám, mert nálunk az átlag aranykorona érték 8-10 AK. Én is homoki paraszt vagyok. Nem bántásnak szántam.
Válasz #102. hozzászólásra
A nyírségben is élni kell valakinek! Nem mindenki született jó fekete zsíros földre!!!
Válasz #98. hozzászólásra
Ezzel csak óvatosan! Van a családban 4 ha. Arra a szutyok homokra ami a Nyírségben van én biztos nem raknám.
Válasz #98. hozzászólásra
Alma mennyi időre fordul termőre és a körte???
esetleg 2hektárt! :)))
Válasz #97. hozzászólásra
Biztos hogy nem szimpatikus valakinek a zelvtárs
Válasz #92. hozzászólásra
A léalma ipari almát érdemes termelni az étkezési almával van a gond mert sokkszor kell permetezni 15x legalább kézzel kell szedni óvatosan meg stb! Sokba van az önköltsége! Léalmát lerázod konténerbe szeded és traktor+borító villával felöntöd sokkal kevesebb kézi munkaerő kell hozzá! 10fős csapat 100mázsát pillanatok alatt megszed 2-3óra! 100mázsa étkezési almát 10fős csapat legalább 3nap!
Válasz #88. hozzászólásra
A körte kissé több befektetéssel,de több,mint tízszeres áron értékesíthető.1 hektár körte kivált kb 12 hektár almát.Hoppá!Ez sem elhanyagolható!!
:o))
Válasz #93. hozzászólásra
Az egy átverés, nincs kiírva a rendes telefonszám, és amúgy sem igaz ebben a formában.
Válasz #95. hozzászólásra
az első oldalon van a hirdetés , elég furcsa....
Válasz #93. hozzászólásra
nem, mikor hirdették?
Válasz #91. hozzászólásra
Itt csak a régi fajta öreg ültetvényekkel van a gond! Amiket még min 6x7 térállásba vagy még nagyobba ültettek! meg már elmultak 30évesek!
A mai rezisztens fajta kimondottan léalmának való ültetvények már 5x2,5m térállásba vannak ültetve és így sokkal több fa megy egy hektárba a sor úgy néz ki mint a szőlőlugas! Két fa közt nincs hézag gazdaságosabb permetezni!
A földet vseszek hirdetést olvastátok az aprók közöztt?????????
Válasz #88. hozzászólásra
ezt csak kis betűkkel írd, hisz még pár napja a tévében veszteségesnek mondták! :)))
Válasz #88. hozzászólásra
Mondtam hogy különösebben nem értek az almához, úgyhogy ezt nem tudom, de én ezt hallottam tv-rádió.
Válasz #87. hozzászólásra
A léalma(ipari) Re(Rewanda,stb) fajtáknak a betegségekkel szembeni ellenállósága a pozitívuma.Én magamnak is nem eladfásra Florinat és hasonlókat fogok űltetni.A tűzelhalás(Erwinia Amilovora) ellen azért védettek valamennyire,mert a virágban nagyon kevés nektár van és így nehezebben tud fertőzni.
Válasz #85. hozzászólásra
csak a bolha nehogy belemenjen :)))))
Válasz #87. hozzászólásra
Miért nem érdemes léalmát termelni? 4hektárra össz vissza 1milla befektetéssel 3,2 millát hoz!