De tavaly rájöttem, hogy nem én találtam föl a spanyol viaszt, mert a haverom öreg 125/500 dobján egy Yanmar L100-as dízel motor hajtja a hidraulika szivattyút ami hajtja a behúzó hidromotort.
A vezérlés és az elektromotoros behúzás nem ugyanaz.
Én elektronikus vezérlésről írtam.
Már 20 évvel ezelőtt is volt itt a környéken több házilagos elektromos behúzású.
Én pár éve amikor nagyon messze volt a kút és a víz is kevés volt, egy GX 160 Honda motorral hajtattam, mert nem volt vezetékes áram vételezési lehetőség
Válasz Sanyiii70 #4896. hozzászólásáraMelyik dobikon villanymotoros a behuzas? Én eddig csak turbinasat láttam. A Bauer mind az. Irrtec, Ocmis Nettunobol is csak ilyet láttam újat, legszebb ettol még villanyos is lehet.
Válasz Sanyiii70 #4896. hozzászólására" dobokon mindegyiken az van." Mi? Mert említettem a turbinát és a villanymotort is.Gondolom a világ végén nem húzgálják a kábelt kilométerekről a dobhoz.
Nem foglalkozom dobos öntözéssel,az csak azért van,hogy be tudjam öntözni a földet vetés-ültetés előtt és ne kelljen a mikroszórókat kerülgetni.
Régen dolgoztam két dobbal-konzollal,mind a kettő át volt alakítva a saját igényemre. De meguntam minden nap reggel és este húzogatni őket.
A mostani projekt igazából csak hobbi kihívás-kicsi pénzből megvalósítani.Csak egyébb okok miatt nem foglalkozok vele.
Válasz Törppapa #4891. hozzászólásáraSzerintem nem csak a dobátmérő változás miatt gyorsul a behúzás hanem kevesebb letekert cső kisebb súrlódási ellennállás.
Válasz Törppapa #4891. hozzászólásáraA komfortosabb új dobokon mindegyiken az van.
A behúzási sebesség állandóságának szabályozási módja az más kérdés.
Válasz Kuruistv #4890. hozzászólásáraNekem van egy,ami a turbina elkerülő csapot állítja(állítaná) ahogy a következő sort tekeri fel a dobra. Hát eléggé szar a megoldás nemigen lehet jól beállítani,hogy annyival lasabban forogjon a turbina amennyivel nőtt az átmérője a dobon levő feltekert csövek átmérője.(huh gondolom egy kicsit bonyolult de érthető)
Szerencsére nekem olyan a földem minősége-vízigénye,hogy pont jó ha gyorsul a behúzás sebessége.
Tervben van egy régi dobnál villanymotoros behúzás és egy frekiváltót használva a frekvenciát csökkentené ahogy újabb sor tekeredik a dobra.De csak tervben van,mert nem sürgős-inkább csak próba lenne.
Igazából sose láttam még elektronikus vezérlést a dobokon.
Válasz Bandita29 #4885. hozzászólásáraLegjobb lenne összeheggesztetni azzal aki ért hozzá géppel.
110essel nem akarnák birkozni 3 segédorkkal.
75 vagy90 eseket esztergált kúp kan nőstényvassal fölhevitve tolóval összetoltuk azok működnek bírják.
Esztergaltatni is lehet bele csövet olyat is csináltunk két gyűrűt meg összehuzatva ráheggesztve....ez kinlodosabb volt.
Szorítóbilincsel is működhet max bebugyolálod ugyis utolso soron van kifele nem nyomodik többi sorba bele... Egyedül is meglehet ezt
Válasz Bandita29 #4885. hozzászólásáraÖssze lehet hegesztési. Ehhez készülék kell, tudod ami felmelegiti a 2 csöveget, aztán osszenyomja. Asszem van toldo is, ami belemegy a csőbe, kívülre meg bilincs. És olyat is láttam hogy acél, és a cső megy bele. Mindhárom megoldás tartós.
Sziasztok. Van egy öntöződobom, aminek a tömlőjét javítani kellene. Ki hogyan szokta megoldani? Betétet esztergálni bele, és bilincsezni? Esetleg elektrofitting mennyire lehet strapabíró? Ugye ez traktorral vonszolva van, szórófejtől kb 30 méternél a hibás rész, tekeredik dobra, stb... 110x8 kpe cső, és most nem opció a csere.
Válasz $HMP$ #4879. hozzászólásáraelőbb-utóbb csak feltűnik a szomszádodnak, hogy neked 120 mázsa van, neki éppen ennyi métert sóllyedt a talajvize méterben. én azért dolgozok, hogy ez mielőbb bekövetkezzen.
Válasz envagyok2 #4878. hozzászólásáraCsak a ontozes baszkikam nem tempokat kell venni meg fendet meg agrifacot 40 eves vetogeppekkel csinalunk 120 mazsakat kukibuu
Válasz $HMP$ #4872. hozzászólásáraA turbojet ha jól tudom szerbiából szerzi be. Erre sokan onnan hozzák,azt nem tudom mennyivel olcsóbb de nem véletlen hozzák onnan.
Fekete tömlőket ami dobra csatlakozik kitől honnan szoktatok milyen márkát?
Vezettek vizet valaki sok 100 méterre esetleg kilométerre felcsévélhetőt azt mifajtát kitől?
Válasz Sanyiii70 #4865. hozzászólásáraNekem van belőle négy. (swiss) A legrégebbi 5 éves és hibátlan.
Az egyik tavaly előtt kint telelt a föld végén.
Semmi baja.
Nem ez a legolcsóbb.
Az első 20 métereset 23 ezerért vettem annó.
Kínait lehetett kapni 10 ezerért. most már az is drágább.
Válasz Sanyiii70 #4865. hozzászólásáraNa pont az ami szart se ért,de legalább olcsó.
Én is vettem pár éve négyet belőle de ki kellett kukázni. Viszont egyre jó-azokból lett "csepegtető" öntözés a tujasor mellett.
Percenkét 150l víz 40m hosszan nem tud végigmenni rajta mert nyomás nélkül kifolyik az oldalán.
Válasz Törppapa #4863. hozzászólásáraA piros (elméletileg kopásálló) lengyelből tavaly vettem kettőt.
Az egyik az első használatnál kilyukadt. Garanciában kicserélték egy drágább magyar gyártásúra.
A másik most lyukadt ki.
Pedig én nagyon vigyázok rájuk.
A kínaiak amiket 8-10 éve vettem 1-2 évet bírtak ki. Féláron voltak akkor és jobb volt tekerni őket, mert vékonyak voltak, de olcsó húsnak...
Válasz $HMP$ #4862. hozzászólásáraMár csak olyat használok,drótozva van a csatlakozó.
A gumi jónak tűnik több évesnek semmi baja sehol nem ereszt.
Nagyon sok olyan tömlő létezik amik egy év után olyanok mintha sündisznóval szurkálták volna meg.
A régi (40 éve)tömlő belülről olyan volt mintha spaklival kenték volna a gumit ami sárga színű volt-mégis nagyon sokáig bírta.
Rohadjon meg a sok gyártó aki a mai technológiával csak szar tömlőt gyárt.
Válasz envagyok2 #4852. hozzászólásáraSzia!
Én jól ismerem a Dunát, és bátran merem mondani, hogy a nagy áradásokat leszámítva, igen tiszta a vize. Volt idő mikor a szennyezés nagy mértékű volt, de mivel a szennyező gyárak és a tisztítatlanúl beömlő szennyvíz már nincs jelen, így akár " inni" is lehetne belőle. Ezt bizonyítja az indikátor fajok nagyszámú jelenléte a folyó ökoszisztémájában, csak egy példa a Dunavirág újbóli tömeges rajzása, ami régen szinte nem is volt a szennyezett víz miatt.
Üdv.: Csuti
Válasz envagyok2 #4852. hozzászólásáraNálunk a Marosból öntöz aki megteheti.
Szerinted mennyivel jobb mint a Duna?
De kurva messze van az algériai szennyvíz minőségétől.
4905 hozzászólás
Válasz Sanyiii70 #4903. hozzászólásáraEgy délután összemókoltam. Könnyen levehető.

De tavaly rájöttem, hogy nem én találtam föl a spanyol viaszt, mert a haverom öreg 125/500 dobján egy Yanmar L100-as dízel motor hajtja a hidraulika szivattyút ami hajtja a behúzó hidromotort.
Válasz Törppapa #4898. hozzászólására"Igazából sose láttam még elektronikus vezérlést a dobokon."
Válasz Rabó001 #4900. hozzászólására"Igazából sose láttam még elektronikus vezérlést a dobokon."
A vezérlés és az elektromotoros behúzás nem ugyanaz.
Én elektronikus vezérlésről írtam.
Már 20 évvel ezelőtt is volt itt a környéken több házilagos elektromos behúzású.
Én pár éve amikor nagyon messze volt a kút és a víz is kevés volt, egy GX 160 Honda motorral hajtattam, mert nem volt vezetékes áram vételezési lehetőség
Válasz $HMP$ #4901. hozzászólásáraAkkor az nem új.
Válasz Rabó001 #4900. hozzászólásáraAz átcsinált öreg ragya olajos odrákon
Válasz Sanyiii70 #4896. hozzászólásáraMelyik dobikon villanymotoros a behuzas? Én eddig csak turbinasat láttam. A Bauer mind az. Irrtec, Ocmis Nettunobol is csak ilyet láttam újat, legszebb ettol még villanyos is lehet.
Válasz buszsofőr #4897. hozzászólásáraEgyértelmű,ezért akarom villanymotorral húzatni,régen csináltam és percre pontosan lehetett számolni vele.
Válasz Sanyiii70 #4896. hozzászólására" dobokon mindegyiken az van." Mi? Mert említettem a turbinát és a villanymotort is.Gondolom a világ végén nem húzgálják a kábelt kilométerekről a dobhoz.
Nem foglalkozom dobos öntözéssel,az csak azért van,hogy be tudjam öntözni a földet vetés-ültetés előtt és ne kelljen a mikroszórókat kerülgetni.
Régen dolgoztam két dobbal-konzollal,mind a kettő át volt alakítva a saját igényemre. De meguntam minden nap reggel és este húzogatni őket.
A mostani projekt igazából csak hobbi kihívás-kicsi pénzből megvalósítani.Csak egyébb okok miatt nem foglalkozok vele.
Válasz Törppapa #4891. hozzászólásáraSzerintem nem csak a dobátmérő változás miatt gyorsul a behúzás hanem kevesebb letekert cső kisebb súrlódási ellennállás.
Válasz Törppapa #4891. hozzászólásáraA komfortosabb új dobokon mindegyiken az van.
A behúzási sebesség állandóságának szabályozási módja az más kérdés.
Válasz Törppapa #4893. hozzászólásáraNem, a csapot nyitotta a turbina kikerülő ágán! Full mecha, mégis működött.
Válasz Törppapa #4891. hozzászólásáraA régi Bauereknel asszem variatorra állított rá ahogy tekeredett fel a cső. Full mechanikus, de jó.
Válasz Georgosz #4892. hozzászólásáraVillanymotorral húzta be a csövet,és a frekvenciát változtatta?
Mert akkor nem én találtam fel a spanyolviaszt.
Fejben össze van állva a technika és működni is fog-barkácsolásban nagyon jó vagyok.
Válasz Törppapa #4891. hozzászólására1996-os TurboCipa ezzel a pofonegyszerű megoldással nagyon szépen dolgozott!
Lehet, hogy régen minden jobb volt?
Válasz Kuruistv #4890. hozzászólásáraNekem van egy,ami a turbina elkerülő csapot állítja(állítaná) ahogy a következő sort tekeri fel a dobra. Hát eléggé szar a megoldás nemigen lehet jól beállítani,hogy annyival lasabban forogjon a turbina amennyivel nőtt az átmérője a dobon levő feltekert csövek átmérője.(huh gondolom egy kicsit bonyolult de érthető)
Szerencsére nekem olyan a földem minősége-vízigénye,hogy pont jó ha gyorsul a behúzás sebessége.
Tervben van egy régi dobnál villanymotoros behúzás és egy frekiváltót használva a frekvenciát csökkentené ahogy újabb sor tekeredik a dobra.De csak tervben van,mert nem sürgős-inkább csak próba lenne.
Igazából sose láttam még elektronikus vezérlést a dobokon.
Turbojet dobokról szeretnék tapasztalat alapú véleményt kérni. Főleg a be húzas pontossága érdekelne.
Előre is köszönöm
Válasz Bandita29 #4885. hozzászólásáraLegjobb lenne összeheggesztetni azzal aki ért hozzá géppel.

110essel nem akarnák birkozni 3 segédorkkal.
75 vagy90 eseket esztergált kúp kan nőstényvassal fölhevitve tolóval összetoltuk azok működnek bírják.
Esztergaltatni is lehet bele csövet olyat is csináltunk két gyűrűt meg összehuzatva ráheggesztve....ez kinlodosabb volt.
Szorítóbilincsel is működhet max bebugyolálod ugyis utolso soron van kifele nem nyomodik többi sorba bele... Egyedül is meglehet ezt
Válasz $HMP$ #4887. hozzászólásáraNa igen, sokszor csinálták azt is, hogy leroviditettek a rossz résszel.
Válasz Bandita29 #4885. hozzászólásáraKérdés hogy kell e az a 30 m.
Dehát gondolom azért van akkora dobunk amekkora mert a föld is akkora...
Válasz Bandita29 #4885. hozzászólásáraÖssze lehet hegesztési. Ehhez készülék kell, tudod ami felmelegiti a 2 csöveget, aztán osszenyomja. Asszem van toldo is, ami belemegy a csőbe, kívülre meg bilincs. És olyat is láttam hogy acél, és a cső megy bele. Mindhárom megoldás tartós.
Sziasztok. Van egy öntöződobom, aminek a tömlőjét javítani kellene. Ki hogyan szokta megoldani? Betétet esztergálni bele, és bilincsezni? Esetleg elektrofitting mennyire lehet strapabíró? Ugye ez traktorral vonszolva van, szórófejtől kb 30 méternél a hibás rész, tekeredik dobra, stb... 110x8 kpe cső, és most nem opció a csere.
Válasz envagyok2 #4882. hozzászólásáraOnnét mennek van viz szarasig
Válasz $HMP$ #4880. hozzászólásáraegyébként öntözzél, felszíni vízből.
Válasz $HMP$ #4879. hozzászólásáraelőbb-utóbb csak feltűnik a szomszádodnak, hogy neked 120 mázsa van, neki éppen ennyi métert sóllyedt a talajvize méterben. én azért dolgozok, hogy ez mielőbb bekövetkezzen.
Válasz envagyok2 #4878. hozzászólásáraCsak a ontozes baszkikam nem tempokat kell venni meg fendet meg agrifacot 40 eves vetogeppekkel csinalunk 120 mazsakat kukibuu
Válasz envagyok2 #4878. hozzászólására50 linearral meg 50 dobbal a tanyan elszivjuk alolad bazmeg a magzatvizet is
Válasz $HMP$ #4872. hozzászólásárakidobott pénz lesz az a cső...
Válasz Törppapa #4876. hozzászólásáraJa gondoltam
Válasz $HMP$ #4872. hozzászólásáraA turbojet ha jól tudom szerbiából szerzi be. Erre sokan onnan hozzák,azt nem tudom mennyivel olcsóbb de nem véletlen hozzák onnan.
Válasz $HMP$ #4874. hozzászólásáraKözelemben vannak! Vásároltam már náluk!
Válasz medikus #4873. hozzászólásáraMi vagy náluk részvényes mindig reklamozod oszt vigyorogsz
Válasz $HMP$ #4872. hozzászólásáraPolyext kft-t kérdezd meg!!!!!! Ők gyártanak csövet!
Forrás meg turbojet dobok mennyire bevethetőek nagyüzemileg?
Minden napi kihúzásra...
7590 110esek
Kitől veszik a tömlőket dobokra tudja valaki?
Válasz barazdabetyar. #4869. hozzászólásáraEz jó ár. Nálunk a 10 m-es került ennyibe 3 éve.
Fekete tömlőket ami dobra csatlakozik kitől honnan szoktatok milyen márkát?
Vezettek vizet valaki sok 100 méterre esetleg kilométerre felcsévélhetőt azt mifajtát kitől?
Ezt vettem.Nem tudom meddig bírja.
Válasz Törppapa #4866. hozzászólásáraAmit korábban swiss néven árultak nem úgy néz ki mint most a képeken. És az ára is jóval magasabb volt.
Válasz Sanyiii70 #4865. hozzászólásáraNekem van belőle négy. (swiss) A legrégebbi 5 éves és hibátlan.
Az egyik tavaly előtt kint telelt a föld végén.
Semmi baja.
Nem ez a legolcsóbb.
Az első 20 métereset 23 ezerért vettem annó.
Kínait lehetett kapni 10 ezerért. most már az is drágább.
Válasz Sanyiii70 #4865. hozzászólásáraNa pont az ami szart se ért,de legalább olcsó.
Én is vettem pár éve négyet belőle de ki kellett kukázni. Viszont egyre jó-azokból lett "csepegtető" öntözés a tujasor mellett.
Percenkét 150l víz 40m hosszan nem tud végigmenni rajta mert nyomás nélkül kifolyik az oldalán.
Válasz Sanyiii70 #4864. hozzászólásáraA swiss a legjobb.
Most akciós.
Válasz Törppapa #4863. hozzászólásáraA piros (elméletileg kopásálló) lengyelből tavaly vettem kettőt.
Az egyik az első használatnál kilyukadt. Garanciában kicserélték egy drágább magyar gyártásúra.
A másik most lyukadt ki.
Pedig én nagyon vigyázok rájuk.
A kínaiak amiket 8-10 éve vettem 1-2 évet bírtak ki. Féláron voltak akkor és jobb volt tekerni őket, mert vékonyak voltak, de olcsó húsnak...
Innen szoktam rendelni mostanában.
https://www.tuzoltokeszulek.com/termekkategoria/tomlok/
Válasz $HMP$ #4862. hozzászólásáraMár csak olyat használok,drótozva van a csatlakozó.
A gumi jónak tűnik több évesnek semmi baja sehol nem ereszt.
Nagyon sok olyan tömlő létezik amik egy év után olyanok mintha sündisznóval szurkálták volna meg.
A régi (40 éve)tömlő belülről olyan volt mintha spaklival kenték volna a gumit ami sárga színű volt-mégis nagyon sokáig bírta.
Rohadjon meg a sok gyártó aki a mai technológiával csak szar tömlőt gyárt.
Válasz Törppapa #4861. hozzászólásáraHasználod te is?
Milyen a belseje tisztességes vastagságú jófajta gumi anyag?
Drótozva vannak a fejek?
Válasz $HMP$ #4860. hozzászólásáraErre csak ezt a fajtát.A többi egy év után kuka.
Ezt.
B75 tűzoltó tömlők közül melyikek profik strapabírók honnét veszitek?
Válasz $HMP$ #4858. hozzászólásárahttps://www.agroinform.hu/aprohirdetes_adatlap/gep/tapanyag-utanpotlas-es-ontozes-gepei/szorofejes-ontozorendszer-komplett-ontozestechnikai-megoldas/h_7560291?ref=00e0c71a
Ezek a cuccok milyen árban lehetnek masson nem kérdezte vlk a céget?
Válasz envagyok2 #4852. hozzászólásáraSzia!
Én jól ismerem a Dunát, és bátran merem mondani, hogy a nagy áradásokat leszámítva, igen tiszta a vize. Volt idő mikor a szennyezés nagy mértékű volt, de mivel a szennyező gyárak és a tisztítatlanúl beömlő szennyvíz már nincs jelen, így akár " inni" is lehetne belőle. Ezt bizonyítja az indikátor fajok nagyszámú jelenléte a folyó ökoszisztémájában, csak egy példa a Dunavirág újbóli tömeges rajzása, ami régen szinte nem is volt a szennyezett víz miatt.
Üdv.: Csuti
Válasz envagyok2 #4852. hozzászólásáraNálunk a Marosból öntöz aki megteheti.
Szerinted mennyivel jobb mint a Duna?
De kurva messze van az algériai szennyvíz minőségétől.
Aki megfürdik a Dunában, az szarlében fürdik?