Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 355.62 Ft USD 313.19 Ft CHF 385.8 Ft GBP 412.54 Ft

Fórum

Öntözés

Létrehozta: Géza , 2009-04-30 21:33:57

Kedvencekhez Segítség
4905 hozzászólás
#4905 Sanyiii70
2026-06-25 14:10:38

Válasz Sanyiii70 #4903. hozzászólásáraEgy délután összemókoltam. Könnyen levehető.



De tavaly rájöttem, hogy nem én találtam föl a spanyol viaszt, mert a haverom öreg 125/500 dobján egy Yanmar L100-as dízel motor hajtja a hidraulika szivattyút ami hajtja a behúzó hidromotort.

#4904 Sanyiii70
2026-06-25 13:51:15

Válasz Törppapa #4898. hozzászólására"Igazából sose láttam még elektronikus vezérlést a dobokon."

#4903 Sanyiii70
2026-06-25 13:42:53

Válasz Rabó001 #4900. hozzászólására"Igazából sose láttam még elektronikus vezérlést a dobokon."

A vezérlés és az elektromotoros behúzás nem ugyanaz.
Én elektronikus vezérlésről írtam.

Már 20 évvel ezelőtt is volt itt a környéken több házilagos elektromos behúzású.
Én pár éve amikor nagyon messze volt a kút és a víz is kevés volt, egy GX 160 Honda motorral hajtattam, mert nem volt vezetékes áram vételezési lehetőség

Nincs profilkép
#4901 $HMP$
2026-06-25 10:00:13

Válasz Rabó001 #4900. hozzászólásáraAz átcsinált öreg ragya olajos odrákon

Nincs profilkép
#4900 Rabó001
2026-06-25 07:04:26

Válasz Sanyiii70 #4896. hozzászólásáraMelyik dobikon villanymotoros a behuzas? Én eddig csak turbinasat láttam. A Bauer mind az. Irrtec, Ocmis Nettunobol is csak ilyet láttam újat, legszebb ettol még villanyos is lehet.

#4899 Törppapa
2026-06-25 07:03:44

Válasz buszsofőr #4897. hozzászólásáraEgyértelmű,ezért akarom villanymotorral húzatni,régen csináltam és percre pontosan lehetett számolni vele.

#4898 Törppapa
2026-06-25 07:02:17

Válasz Sanyiii70 #4896. hozzászólására" dobokon mindegyiken az van." Mi? Mert említettem a turbinát és a villanymotort is.Gondolom a világ végén nem húzgálják a kábelt kilométerekről a dobhoz.
Nem foglalkozom dobos öntözéssel,az csak azért van,hogy be tudjam öntözni a földet vetés-ültetés előtt és ne kelljen a mikroszórókat kerülgetni.
Régen dolgoztam két dobbal-konzollal,mind a kettő át volt alakítva a saját igényemre. De meguntam minden nap reggel és este húzogatni őket.
A mostani projekt igazából csak hobbi kihívás-kicsi pénzből megvalósítani.Csak egyébb okok miatt nem foglalkozok vele.

Nincs profilkép
#4897 buszsofőr
2026-06-25 04:53:03

Válasz Törppapa #4891. hozzászólásáraSzerintem nem csak a dobátmérő változás miatt gyorsul a behúzás hanem kevesebb letekert cső kisebb súrlódási ellennállás.

#4896 Sanyiii70
2026-06-24 23:56:57

Válasz Törppapa #4891. hozzászólásáraA komfortosabb új dobokon mindegyiken az van.smile lol
A behúzási sebesség állandóságának szabályozási módja az más kérdés.

Nincs profilkép
#4895 Georgosz
2026-06-24 22:59:22

Válasz Törppapa #4893. hozzászólásáraNem, a csapot nyitotta a turbina kikerülő ágán! Full mecha, mégis működött.

Nincs profilkép
#4894 Rabó001
2026-06-24 22:36:23

Válasz Törppapa #4891. hozzászólásáraA régi Bauereknel asszem variatorra állított rá ahogy tekeredett fel a cső. Full mechanikus, de jó.

#4893 Törppapa
2026-06-24 22:34:50

Válasz Georgosz #4892. hozzászólásáraVillanymotorral húzta be a csövet,és a frekvenciát változtatta?
Mert akkor nem én találtam fel a spanyolviaszt.smile wacko

Fejben össze van állva a technika és működni is fog-barkácsolásban nagyon jó vagyok.

Nincs profilkép
#4892 Georgosz
2026-06-24 22:07:30

Válasz Törppapa #4891. hozzászólására1996-os TurboCipa ezzel a pofonegyszerű megoldással nagyon szépen dolgozott!
Lehet, hogy régen minden jobb volt? smile thumbupcool

#4891 Törppapa
2026-06-24 21:10:28

Válasz Kuruistv #4890. hozzászólásáraNekem van egy,ami a turbina elkerülő csapot állítja(állítaná) ahogy a következő sort tekeri fel a dobra. Hát eléggé szar a megoldás nemigen lehet jól beállítani,hogy annyival lasabban forogjon a turbina amennyivel nőtt az átmérője a dobon levő feltekert csövek átmérője.(huh gondolom egy kicsit bonyolult de érthető)
Szerencsére nekem olyan a földem minősége-vízigénye,hogy pont jó ha gyorsul a behúzás sebessége.

Tervben van egy régi dobnál villanymotoros behúzás és egy frekiváltót használva a frekvenciát csökkentené ahogy újabb sor tekeredik a dobra.De csak tervben van,mert nem sürgős-inkább csak próba lenne.
Igazából sose láttam még elektronikus vezérlést a dobokon.

Nincs profilkép
#4890 Kuruistv
2026-06-24 19:28:50

Turbojet dobokról szeretnék tapasztalat alapú véleményt kérni. Főleg a be húzas pontossága érdekelne.
Előre is köszönöm

Nincs profilkép
#4889 $HMP$
2026-06-22 19:32:30

Válasz Bandita29 #4885. hozzászólásáraLegjobb lenne összeheggesztetni azzal aki ért hozzá géppel.
110essel nem akarnák birkozni 3 segédorkkal.smile lol
75 vagy90 eseket esztergált kúp kan nőstényvassal fölhevitve tolóval összetoltuk azok működnek bírják.
Esztergaltatni is lehet bele csövet olyat is csináltunk két gyűrűt meg összehuzatva ráheggesztve....ez kinlodosabb volt.
Szorítóbilincsel is működhet max bebugyolálod ugyis utolso soron van kifele nem nyomodik többi sorba bele... Egyedül is meglehet ezt smile confused

Nincs profilkép
#4888 Rabó001
2026-06-22 19:21:56

Válasz $HMP$ #4887. hozzászólásáraNa igen, sokszor csinálták azt is, hogy leroviditettek a rossz résszel.

Nincs profilkép
#4887 $HMP$
2026-06-22 19:15:32

Válasz Bandita29 #4885. hozzászólásáraKérdés hogy kell e az a 30 m.
Dehát gondolom azért van akkora dobunk amekkora mert a föld is akkora...smile w00t

Nincs profilkép
#4886 Rabó001
2026-06-22 19:07:59

Válasz Bandita29 #4885. hozzászólásáraÖssze lehet hegesztési. Ehhez készülék kell, tudod ami felmelegiti a 2 csöveget, aztán osszenyomja. Asszem van toldo is, ami belemegy a csőbe, kívülre meg bilincs. És olyat is láttam hogy acél, és a cső megy bele. Mindhárom megoldás tartós.

#4885 Bandita29
2026-06-22 17:08:00

Sziasztok. Van egy öntöződobom, aminek a tömlőjét javítani kellene. Ki hogyan szokta megoldani? Betétet esztergálni bele, és bilincsezni? Esetleg elektrofitting mennyire lehet strapabíró? Ugye ez traktorral vonszolva van, szórófejtől kb 30 méternél a hibás rész, tekeredik dobra, stb... 110x8 kpe cső, és most nem opció a csere.

Nincs profilkép
#4884 $HMP$
2026-06-09 22:10:03

Nincs profilkép
#4883 $HMP$
2026-06-09 21:39:39

Válasz envagyok2 #4882. hozzászólásáraOnnét mennek van viz szarasig

Nincs profilkép
#4882 envagyok2
2026-06-09 21:18:59

Válasz $HMP$ #4880. hozzászólásáraegyébként öntözzél, felszíni vízből.

Nincs profilkép
#4881 envagyok2
2026-06-09 21:18:20

Válasz $HMP$ #4879. hozzászólásáraelőbb-utóbb csak feltűnik a szomszádodnak, hogy neked 120 mázsa van, neki éppen ennyi métert sóllyedt a talajvize méterben. én azért dolgozok, hogy ez mielőbb bekövetkezzen.

Nincs profilkép
#4880 $HMP$
2026-06-09 21:00:05

Válasz envagyok2 #4878. hozzászólásáraCsak a ontozes baszkikam nem tempokat kell venni meg fendet meg agrifacot 40 eves vetogeppekkel csinalunk 120 mazsakat kukibuusmile devil

Nincs profilkép
#4879 $HMP$
2026-06-09 20:58:17

Válasz envagyok2 #4878. hozzászólására50 linearral meg 50 dobbal a tanyan elszivjuk alolad bazmeg a magzatvizet issmile lol

Nincs profilkép
#4878 envagyok2
2026-06-09 15:18:08

Válasz $HMP$ #4872. hozzászólásárakidobott pénz lesz az a cső...

#4876 Törppapa
2026-06-08 21:36:20

Válasz $HMP$ #4872. hozzászólásáraA turbojet ha jól tudom szerbiából szerzi be. Erre sokan onnan hozzák,azt nem tudom mennyivel olcsóbb de nem véletlen hozzák onnan.

#4875 medikus
2026-06-08 11:57:59

Válasz $HMP$ #4874. hozzászólásáraKözelemben vannak! Vásároltam már náluk!

Nincs profilkép
#4874 $HMP$
2026-06-08 10:00:39

Válasz medikus #4873. hozzászólásáraMi vagy náluk részvényes mindig reklamozod oszt vigyorogszsmile lol

#4873 medikus
2026-06-08 09:44:38

Válasz $HMP$ #4872. hozzászólásáraPolyext kft-t kérdezd meg!!!!!! Ők gyártanak csövet!smile thumbup

Nincs profilkép
#4872 $HMP$
2026-06-08 09:25:35

Forrás meg turbojet dobok mennyire bevethetőek nagyüzemileg?
Minden napi kihúzásra...
7590 110esek
Kitől veszik a tömlőket dobokra tudja valaki?

Nincs profilkép
#4871 Sk Laci
2026-05-17 07:34:13

Válasz barazdabetyar. #4869. hozzászólásáraEz jó ár. Nálunk a 10 m-es került ennyibe 3 éve.

Nincs profilkép
#4870 $HMP$
2026-05-16 20:25:10

Fekete tömlőket ami dobra csatlakozik kitől honnan szoktatok milyen márkát?
Vezettek vizet valaki sok 100 méterre esetleg kilométerre felcsévélhetőt azt mifajtát kitől?

#4868 Sanyiii70
2026-05-15 08:11:41

Válasz Törppapa #4866. hozzászólásáraAmit korábban swiss néven árultak nem úgy néz ki mint most a képeken. És az ára is jóval magasabb volt.

#4867 Sanyiii70
2026-05-15 08:05:45

Válasz Sanyiii70 #4865. hozzászólásáraNekem van belőle négy. (swiss) A legrégebbi 5 éves és hibátlan.
Az egyik tavaly előtt kint telelt a föld végén.
Semmi baja.
Nem ez a legolcsóbb.
Az első 20 métereset 23 ezerért vettem annó.
Kínait lehetett kapni 10 ezerért. most már az is drágább.

#4866 Törppapa
2026-05-15 07:51:01

Válasz Sanyiii70 #4865. hozzászólásáraNa pont az ami szart se ért,de legalább olcsó.
Én is vettem pár éve négyet belőle de ki kellett kukázni. Viszont egyre jó-azokból lett "csepegtető" öntözés a tujasor mellett.
Percenkét 150l víz 40m hosszan nem tud végigmenni rajta mert nyomás nélkül kifolyik az oldalán.smile lol

#4865 Sanyiii70
2026-05-14 08:30:56

Válasz Sanyiii70 #4864. hozzászólásáraA swiss a legjobb.
Most akciós.

#4864 Sanyiii70
2026-05-14 08:27:40

Válasz Törppapa #4863. hozzászólásáraA piros (elméletileg kopásálló) lengyelből tavaly vettem kettőt.
Az egyik az első használatnál kilyukadt. Garanciában kicserélték egy drágább magyar gyártásúra.
A másik most lyukadt ki.
Pedig én nagyon vigyázok rájuk.
A kínaiak amiket 8-10 éve vettem 1-2 évet bírtak ki. Féláron voltak akkor és jobb volt tekerni őket, mert vékonyak voltak, de olcsó húsnak...

Innen szoktam rendelni mostanában.
https://www.tuzoltokeszulek.com/termekkategoria/tomlok/

#4863 Törppapa
2026-05-14 07:49:33

Válasz $HMP$ #4862. hozzászólásáraMár csak olyat használok,drótozva van a csatlakozó.
A gumi jónak tűnik több évesnek semmi baja sehol nem ereszt.
Nagyon sok olyan tömlő létezik amik egy év után olyanok mintha sündisznóval szurkálták volna meg.


A régi (40 éve)tömlő belülről olyan volt mintha spaklival kenték volna a gumit ami sárga színű volt-mégis nagyon sokáig bírta.
Rohadjon meg a sok gyártó aki a mai technológiával csak szar tömlőt gyárt.

Nincs profilkép
#4862 $HMP$
2026-05-14 06:20:13

Válasz Törppapa #4861. hozzászólásáraHasználod te is?
Milyen a belseje tisztességes vastagságú jófajta gumi anyag?
Drótozva vannak a fejek?

#4861 Törppapa
2026-05-13 20:03:57

Válasz $HMP$ #4860. hozzászólásáraErre csak ezt a fajtát.A többi egy év után kuka.

Ezt.

Nincs profilkép
#4860 $HMP$
2026-05-12 17:43:57

B75 tűzoltó tömlők közül melyikek profik strapabírók honnét veszitek?

Nincs profilkép
#4858 $HMP$
2026-05-04 21:02:21

Ezek a cuccok milyen árban lehetnek masson nem kérdezte vlk a céget?

Nincs profilkép
#4857 csuti0
2026-05-04 18:35:58

Válasz envagyok2 #4852. hozzászólásáraSzia!
Én jól ismerem a Dunát, és bátran merem mondani, hogy a nagy áradásokat leszámítva, igen tiszta a vize. Volt idő mikor a szennyezés nagy mértékű volt, de mivel a szennyező gyárak és a tisztítatlanúl beömlő szennyvíz már nincs jelen, így akár " inni" is lehetne belőle. Ezt bizonyítja az indikátor fajok nagyszámú jelenléte a folyó ökoszisztémájában, csak egy példa a Dunavirág újbóli tömeges rajzása, ami régen szinte nem is volt a szennyezett víz miatt.
Üdv.: Csuti

#4856 Sanyiii70
2026-05-04 08:14:00

Válasz envagyok2 #4852. hozzászólásáraNálunk a Marosból öntöz aki megteheti.
Szerinted mennyivel jobb mint a Duna?
De kurva messze van az algériai szennyvíz minőségétől.

Aki megfürdik a Dunában, az szarlében fürdik?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Megszűnik az agrártermékek szállításának útdíjmentessége? Utánanéztünk, mi a helyzet
Megszűnik az agrártermékek szállításának útdíjmentessége? Utánanéztünk, mi a helyzet
A gazdák számára fontos kedvezmény szűnik meg – mi vezetett az útdíjmentesség...
Fordulat az aminosavpiacon: valóban vége az árrobbanásnak?
Fordulat az aminosavpiacon: valóban vége az árrobbanásnak?
A pánikvásárlások alábbhagytak, de a háttérben továbbra is olyan tényezők...
New Holland 8560
New Holland 8560

7.000.000 Ft

Mercedes-Benz Arocs 3658 | 8x4 | Retarder | Euro 6 / 2015 / Lízing 20%-tól
Mercedes-Benz Arocs 3658 | 8x4 |...

47.900 EUR

Qad
Qad

520.000 Ft

Konténerprés (hulladék)
Konténerprés (hulladék)

2.000.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]