Fórum
- Epertermelés új
- Milyen pótkocsit vegyek? új
- Osztatlan közös tulajdon megosztása új
- Csemegekukorica termesztése új
- Lombtrágya új
- Minden ami aprítóhenger. új
- Talajközpontú művelés új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás új
- HW 6011 vagy HW 8011-es pótkocsi új
Cikkajánló

Meglepő részletek: egyoldalú és káros az EU-USA kereskedelmi egyezmény?
Komoly tiltakozásokat váltott ki az Európai Unió és az Egyesült Államok között...
Hirdetés

1535 hozzászólás
Válasz #84. hozzászólásra
Milyent ajánlasz?
Válasz #83. hozzászólásra
olyan nincs
vagyis van, de akkor kell imádkozni a bemosó csapadékért
Kukoricára milyen vetés utáni permetszert ajánlotok.Olyan ami olcso és hatásos.
Válasz #81. hozzászólásra
A reglone egy deszikkállószer, ami azt a zöldfelületet pusztítja el, amit ér a permetlé, a föld alatti szaporítóképleteket érintetlenül hagyja, azokból újra fog hajtani a növény. Viszont gyorsabban leperzseli a zöld felületet.
A glialka egy felszívódó totális gyomirtó szer, ami lassabban hat ugyan de a teljes növényt elpusztítja, a föld alatti szaporítóképleteket is, azokból elméletileg új hajtás nem képződik.
Mellesleg a reglone sokkal drágább és kifejezetten veszélyes a halakra.
#1. hozzászólás, Cera küldte be 2011-04-27 15:15:21-kor | [TÖRÖL] | Felhasználó kitiltása: egy napra | egy hétre | egy hónapra
Segítség!
Parkosított kertünkben (cserjék, fák, virágok, kertitó) eddig GLIALKA gyomírtószert használtam a gyomok kiírtására. Most azonban ajánlottak egy jobb(?) gyomírtószert REGLONE-t.
A GLIALKÁ-val nincs problémám, csak elég hamar vissza nő a gaz. Óvatosan permetezve nem árt a növényeimnek és a díszhalaknak sem.
Meg tudná nekem valaki mondani, hogy mi a különbség a két szer között?
Előre is köszönöm szépen!
Érdeklődnék,hogy növényvédelmi szaktanácsadást kinek mennyiért csinálnak,illetve vesz-e igénybe mindenki ilyet? (Nekem 1000ft/ha-ért vállalják.)
Helló!Én csak érdeklődnék,hogyha cégen belül permetezek mint alkalmazott,az szolgáltatásnak minősül-e?
Kötelező a permetezőgépek felülvizsgálata
2009.12.03.
Korunkban az intenzív növénytermesztéshez elengedhetetlen bizonyos fokú vegyszerhasználat, ugyanakkor a környezet védelme sem elhanyagolható. A szakszerű munkához a gondosan megválasztott vegyszerek és hatóanyagok mellett a permetezőgépek pontos beállítása is nélkülözhetetlen. Így azután a környezetkímélő növényvédelem fontos eleme az FVM Gépesítési Intézet növényvédelmi laboratóriumában végzett nemzetközi hatósági vizsgálat. Egyebek mellett erről beszélgettünk Gulyás Zoltánnal, az intézet osztályvezetőjével.
Minden olyan növényvédő gépnek, amire a törvény hatálya vonatkozik, át kell esni a kötelező típusminősítésen – kezdi a tájékoztatást a szakember. - Idetartoznak az üzemi méretű szántóföldi-, az üzemi méretű ültetvény permezetők, a hordozható motoros, illetve nem motoros permetezőgépek - ideértve a kézi, vállra akasztható kisgépeket is -, a vetőgépre szerelhető granulátumszóró adapterek, valamint a csávázógépek, amelyek 5 liternél nagyobb tartállyal vannak felszerelve. Ez a gyártó, forgalmazó vállalatok kötelezettsége.
A típusminősítés három úton történhet. Az első, az úgynevezett adminisztratív minősítés. Ez akkor jöhet szóba, hogy ha az illető gyártó, forgalmazó vállalatok rendelkeznek európai érvényű, pozitív vizsgálati, illetve minősítési eredményekkel. A hiányzó, vagy kérdéses adatok helyszíni szemle útján beszerezhetők a gyártó, illetve forgalmazó telephelyéről. A harmadik lehetőség pedig a gépvizsgálattal történő minősítés. Ilyenkor gépcsaládonként egy vezérgépet bekérünk ide, a laboratóriumba vizsgálatra, és amennyiben kielégíti a vonatkozó európai szabványok követelményeit, akkor megkapja a forgalmazási engedélyt.
Optimális esetben a forgalmazási engedély 5 évre szól. Ha kisebb hiányosságok vannak, tehát olyanok, amelyek a gép rendeltetésszerű működését nem veszélyeztetik, lehetőség van egyéves, úgynevezett ideiglenes forgalmazási engedély kiadására is. Ha nagyobb hiányosságokat találunk, akkor az adott gépek nem kaphatnak forgalmazási engedélyt. A forgalmazásra engedélyezett növényvédő gépekről nyilvántartást vezetünk, ez hozzáférhető az intézetünk honlapján. Fontos feladatunk a szaktanácsadás is, amikor más kutatóhelyek, gyártók, forgalmazók, gazdák keresik fel laboratóriumunkat.
A közeljövőben törvény fogja szabályozni a forgalomba hozatali engedéllyel rendelkező, és már használatba vett gépek időszakos felülvizsgálatát.
Hasonlóan fog működni a rendszer, mint a gépkocsiknál a zöldkártya. A gazdáknak kell - valószínűleg 2 vagy 3 évenként - elvinni azokat a permetezőgépeket, amelyek 100 liternél nagyobb tartállyal rendelkeznek. Míg a kötelező típusminősítés a gyártók és forgalmazók kötelessége, az időszakos felülvizsgálat a gép tulajdonosait, tehát a gazdálkodókat fogja terhelni.
pulzar-amistar xtra "csomag" még kapható. részletek a www.agroyal.hu. akciók menűpontban
Válasz #75. hozzászólásra
Hello. A traki kizárt mivel gyümölcsös permetezőt is húz és ott megcsinálja a nyomást tehát a kardánnal nem igazán lehet baj. Azért köszönöm az ötletet
Válasz #63. hozzászólásra
Lehet hogy a trakival van a baj,én is igy jártam 2-főlé nem akart menni a nyomás én is kicseréltem a szelepeket semmi válltozás. Utána egy ugyanolyan tipusu szivattyuval probálkoztunk semmi válltozás és akkor traktort cseréltünk és a nyomás az egekbe szökkent. Az volt a baj hogy 2-bár fölött csúszott a kardán az mtz-én. Próbáld ki hátha ugyanígy jártál.
Válasz #73. hozzászólásra
simán
Sziasztok!Kérdezném gyakorlatban a Pulsar kitakarítja a mezei acatot a neomából?
Válasz #70. hozzászólásra
viszi az egyszíküt is mig kicsi és éezékeny nekünk tavaly mindent kitakarított abban a csapadékos évben a neomából a muhart is!!!!!!!
Válasz #66. hozzászólásra
A napra bírja 2-4 levelesek legyenek a kétsziküek.A Basf ter képviselöt kérdeztem én is pont erről.
Válasz #67. hozzászólásra
A füvet nem viszi csak kétszikűre való!
Köszönöm
Válasz #66. hozzászólásra
lehet egész magas állományban is csak akkor a gaz nem nagyon kap belőle,tavaly 25-30cm-es volt a szotyi amikor csináltam és arany tiszta lett.Előfordulhat hogy stresszeli a forgót de azt kinövi.
Válasz #66. hozzászólásra
Pontosan nem tudom , de tavaly mi csináltunk kb 70 cm (a későn kelő gyomok miatt)magas állományt is 1,2literrel és semmi baja nem volt... Mondjuk a fűnek se...
Halihó
Az lenne a kérdésem hogy Neomába hány levélig egészséges pulzározni???
na beindult a méreg az idén :))
Hamisított növényvédő szereket foglaltak le a vámosok az elmúlt napokban két alkalommal is. A VPOP munkatársai először néhány nappal ezelőtt a Ferihegyi repülőtéren találtak jelentős mennyiségű hamisított és csempészett növényvédő szert, amelynek értéke több mint 600 millió forint. Az újabb, Kínából érkező szállítmányt szombaton találták meg, ezúttal azonban konténerekbe rejtették az Európába vízi úton behozott több mint 10 ezer liternyi hamisított, valamint a több mint 400 kilogrammnyi, ismeretlen eredetű, jelzés nélküli növényvédő szert. Az elsődleges szakvélemények szerint hamisítványokról van szó, amelyek értéke megközelíti a 300 millió forintot. (MTI)
Válasz #61. hozzászólásra
Na már van 4 bár meg minusz 5 év az életemből annyi ideget megettem miatta. Ugy néz ki hogy aszivattyú sántit valahol csak az a kérdés hogy uj szelep és membrán még mi a fasz lehet a baja, ez a gyári szivattyúja. Nem ugy löki a vizet már a szivattyúból sem ahogy kell. Végül rá lett hagyva le lett vakitva a biztonsági szelep csöve mivelaz is egy kicsit átenged és hiába tettünk a rug alá alátétet az sem segít ki van kopva a ház. Mindegy lecseng a permetezési mizéria aztán majd futunk még egy kört vele. legalább igy már ki tudja adni a 160 l/ha mennyiséget 10 km/h sebesség mellett. Nem indul valami fényesen ez a szezon. Remélem ez a legnagyobb hiba ami lesz az idén
A mienk pedig a vegyszer bekavarásnál nyom szét 2 csövet!!! Így nem tudjuk használni a bekavarót, a tetején kell betöltögetni!:-((( Valszeg a tegnapi folyékony műtrágya kicsit betett a gépnek.:-) Ez egy Lemken Primus 3500/24.
Válasz #60. hozzászólásra
Nekem is egyszer ugyanez volt a bajom,kiderült,hogy a tartály szívónyílása eldogult,mert beleesett a tagtályba valami és félig eldugította a szívócső csatlakozását,szóval sztem az az első,hogy győződj meg arról,hogy szabad e a permetlé útja a szivattyú felé.
Ha ez megvan az is lehet a gond hogy a üzemi keverőágon túl sok permetlé megy vissza a tartályba (ez elvileg állítható) és a szórókeret felé kevés lesz a szállított mennyiség.És a nyomóágon is lehet dugulás,ha nem szűrt esetleg jól a szűrő.
Eddig ugyanazokkal a fúvókákkal és kerettel jó volt?
Ha most vetted a gépet és nem tudni azelőtt jó volt e, az is lehet hogy kicsi a szivattyúd a szórókerethez,és a fúvókákhoz képest.
Hirtelen ennyi jut eszembe:)
Hali. Eggy más kérdés. Kezdek megörűlni tölle. Mi a faszért nincs nyomás a permetezőn. Szivattyú oké membránok nincsenek átrepedve a szelepek jók ez tuti ma szedtem szét, és ha már nekiáltam ki is cseréltem öket (szelepeket). 2 bartól nem tudok nagyobb nyomást előállítani. A szürök tiszták de azért annélkül is megpróbáltam már és semmi változás. Aki megmondja mi a baja annak küldök egy jó adag meggy vagy barackpálinkát, de már az agyvérzés kerülget miatta. Amúgy egy Hardy TR 2000 literesről van szó teljes automatikával
Válasz #57. hozzászólásra
Akkor menj fel az expreszre és ott keresőbe írd be hogy
"Teejet permetezőfuvókák"
Na mentem aludni jó éjt holnap is hosszú nap lessz
Válasz #55. hozzászólásra


Igen van 2 tipus+ külön elsodródásmentes is ott is spec bajonettzár kell szintén nem olcsó már nem emlékszem az árra.
Válasz #52. hozzászólásra
Ugy próbáltam:)
Válasz #54. hozzászólásra
Hát igen eza permetezés egy vagyon. Megpróbálom ami az expresszen van ma már beszéltem a faszival hétfőre itt is van ha kell
Válasz #54. hozzászólásra

erre gondoltam
Válasz #50. hozzászólásra
A Teejetnek is van kettős lapossugaru légbeszivásosa???
A Lechlernek van , de ott cserélni kell a bajonettzárat is (kb. 3000 ft/fúvka+bajonettzár)
Válasz #52. hozzászólásra
Mármint gyomot nem akarok olyat írtani :-)
Válasz #50. hozzászólásra
Eggyenlőre olyat nem akarok :-)
Próbáld igy bemásolni a böngészőbe
http://www.expressz.hu/auto/haszongepjarmu/mezogazdasagi/hirdetes-14073089/
Köszönöm a segítséget holnap szerintem megrendelem ami az expresszen van
Válasz #48. hozzászólásra
Nem tudom letölteni.Egyébként nekem is AIXR van én is ajánlom,de ezeknél azt is tudni kell hogy sokkal durvább a csepméret és pl ha apró szikleveles gyomokat irtasz lehet hogy néhány gyom "kimarad a szórásból"tehát nem mindig a légbeszívásos a jobb,de szélben eggyértelműen kisebb az elsodródás.
Válasz #48. hozzászólásra
AIIXR-t vegyél a Teejet-töl 550 FT./db (nem kerámia), ehhez nem kell semmit cserélni belemegy a normál bajonettzárba
Válasz #47. hozzászólásra
Ez keltette fel a figyelmemet nagyon jó árba van igaz nem kerámiabetétes http://www.expressz.hu/auto/haszongepjarmu/mezogazdasagi/hirdetes-14073089/
Mit szólsz hozzá?
Válasz #42. hozzászólásra
tehát akkor a légbeszívásossal csak az elsodródás veszélyét csökkentem Azt hiszem meg kell rendelnem holnapra is szelet mond
Válasz #41. hozzászólásra

Válasz #41. hozzászólásra

Válasz #41. hozzászólásra
Válasz #41. hozzászólásra
Válasz #41. hozzászólásra
A kettősrésesnél az a lényeg hogyha fűggőleges felűletet (kalász búza levele) kell permetezni jobb a hatásfok mivel 2 külünböző szögből éri a permetsugár a növényt és a permetlének nagyobb része jut a célfelületre,az üregeskúpos ua.A TeeJet szerint ezek jobban behatolnak az állományba is.
Válasz #40. hozzászólásra
Ezt fejtsd már ki jobban légyszives. Egy kérdés a hagyományos foglalatba simán bemegy a légbeszívásos is? Kell hozzá valamilyen tömítés vagy jó a hagyományosé is
Válasz #39. hozzászólásra
Nem. A légbeszívásosnál csak nagyobb a cseppméret,nem hatol be jobban ,ahoz légzsákos permetező lenne a legjobb.Viszont vannak kettősréses,és üregeskúpos fúvókák azok elvileg jobban behatolnak.
Válasz #38. hozzászólásra
Az érdekelne hogy pl búzában jobban be tud e fújni az állományba mint a hagyományos
Válasz #37. hozzászólásra
A színkódok ugyanazok mint a hagyományosnál.Hogy érted:"jobban lenyomja a permetet"???
Hali mindenkinek. Segitség kellene. Most akarok Légbeszívásos fúvokát vásárolni. A hagyományossal csináltuk eddig de nem vagyok megelégedve vele. Nagyon viszi a szél. Olyan 160 l/ha mennyiséggel mennék 3 bar nyomással úgy tudom a kék színkódú tudja ezt. Az érdekelne hogy az elsodródás csökkentésén kívül jobban lenyomja e a permetet a légbeszívásos mint a hagyományos lapossugarú fúvóka, illetve a müanyagbetétesnek mennyi kb az élettartalma.
Válasz #34. hozzászólásra
A 3. ha a KANÁLISBÚ szív, nem??????????????????