Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 349.28 Ft USD 300.84 Ft CHF 379.36 Ft GBP 404.04 Ft

Fórum

Milyen pótkocsit vegyek?

Létrehozta: Edem , 2008-07-15 19:26:33

Kedvencekhez Segítség
3494 hozzászólás
#3494 rtamas1976
2026-06-16 22:15:31

Válasz mtz1221 #3493. hozzászólásáraDesztilâltvízzel a pálinkát hígítják!
Nem savvval.
De ha jól tévedek az akkusavval a cefre savfokát állítják.
Tehát nem egésszen nyúltál mellé.

#3493 mtz1221
2026-06-16 22:07:59

Válasz termelo #3492. hozzászólásáraJa hogy így lehet sok földet összeszedni a környéken ??? Eszembe se jutott volna hogy akkusavval kell fokolni a pálinkát.smile tonguesmile lolsmile lolsmile lol

Nincs profilkép
#3492 termelo
2026-06-16 21:44:57

Válasz .Richard. #3491. hozzászólásáraNem tudom most mennyi az akksisav, kb. 350 forintért vettem literjét.

Mivel nem tudom hogy a benne lévő kilötyög vagy besűrűsödik ezért a legegyszerűbb ha savval töltöm utána. A deszt víz meg megy a vasalóba, régen a pálinkát fokoltuk vele mert az itteni csapvíztől opálos lett :)

Nincs profilkép
#3491 .Richard.
2026-06-16 20:02:34

Válasz termelo #3487. hozzászólásáraLehet ha hosszú ideig van szárazon a cella,folyamatosan fogy belőle,így lehet pl.5honap ès vège. Lehet három hónap múlva mèg kibirja . Itt lehet a titok. Mennyi ideig van szárazon. Amúgy nèztem mínusz 16ok voltak tèlen,egyik sem fagyott meg. Gondolom mikor döglik a cella, akkor a víz már nem alakul semmivè,ott marad. Na de amelyik egy hèt alatt lemegy 12 alá azzal nem foglalkozok,meg az 5. 6èvnèl idösebbel sem èrdemlegesen,csak felönt,tölt,ennyi.

Nincs profilkép
#3490 termelo
2026-06-16 17:53:56

Válasz mtz1221 #3489. hozzászólásáraEzeknél csak nyerges van a kormányzott meg kisebb. :(

#3489 mtz1221
2026-06-16 17:52:45

Válasz termelo #3488. hozzászólásáraKormányzott gumit kell venni ha találsz kopottban, azzal nem csúszkáll annyira. smile wink

Nincs profilkép
#3488 termelo
2026-06-16 17:50:20

Válasz mtz1221 #3486. hozzászólásáraNekem is van lengyel futózott de szét is repedt a futózásnál az egyik a többi meg mind repedezett mindenhol.

Újragondolva lehet az se mindegy ki mennyire ért a gumi vágásához.

A ti elmondásotok alapján lehet én se fogok vágatni többet. Ez nem forma 1, hiába a vágott gumi ha sárban húzod úgyis keresztbe megy a kocsi utánad. Legalább is én így szoktam :)

Az a kedvencem amikor az első kocsi jobbra, a második meg balra megy keresztbe smile scared

Nincs profilkép
#3487 termelo
2026-06-16 17:43:50

Válasz .Richard. #3485. hozzászólásáraEz nem egy egzakt tudomány, én leírtam az én tapasztalatom, te meg a tiéd.

Az én tapasztalatom alapján fagyott szét akksi desztvizes pótlás után és többször ment kukába is miután feltöltöttem. Amióta rendes savval töltöm fel nem volt még ilyen probléma de az se mellékes hogy a teljesen feltöltött akksi ha másnapra 12 volt alá megy akkor kár vele foglalkozni.

#3486 mtz1221
2026-06-16 09:22:36

Válasz Watson #3484. hozzászólásáraÍgy látom én is. inkább kopotsbbat, csak vágva ne legyen. Érdekes dolog, a lengyel pótkocsik hozzánk mind újrafutózott gumival jönnek, azok még is bírják. Több mint valószínű, rendesen átellenőrzik valahogy a régieket.smile thumbup

Nincs profilkép
#3485 .Richard.
2026-06-16 09:16:54

Válasz termelo #3482. hozzászólásáraKèpzeld! Mèg jók az akksik, amiket desztillált vízzel feltöltöttem kèt ève kb. Írtad,tapasztalat,hogy kuka lesz hamar. Egyik 18as,heti szinten indíthat,másik kettő 20. Meg 21 es villanypásztorè. . Meg egy 19es. Az is majdnem napi szinten indit. Vegyesmárkák. Arra ügyelek,hogy havi egyszer fel van töltve maxra mind. Ha a telet kihúzza, akkor már ok. Villanypásztorè már nagyon hamar lemerül 11.4 re. Borús idöben. Azt lehet már cserèlem őszre. smile thumbup jól kihuzták!

Nincs profilkép
#3484 Watson
2026-06-16 09:12:23

Válasz mtz1221 #3483. hozzászólásáraIgen, túl mélyre vágják, aztàn még koptat rajta a tarló, otthon meg ha mondjuk olyan helyen áll, hogy eső után pocsolya van a kerék alatt, megrozsdál és csá.
A keveset futott, nem túl mélyre vàgott gumi meg nem olcsó, elég kifogni.

#3483 mtz1221
2026-06-16 09:00:04

Válasz termelo #3482. hozzászólásáraSzerintem a vágástól megy szét. 20 éve az elsők olyanok voltak, 2-3 év alatt szétment mind. Szét volt rothadba benne a drótháló, szerintem túl közelre vágták hozzá. Azóta van már fent újrafutózott ami lemente az övét kamionon, és nálam meg bírja.

Nincs profilkép
#3482 termelo
2026-06-16 08:15:25

Válasz Watson #3481. hozzászólásáraÉn is 20-25 ért veszem, sokszor meg se vágjuk de szerintem nem a vágástól megy szét.
Kb. 10 éves koráig nincs gond, utána az idővel nő a kockázat.

Nincs profilkép
#3481 Watson
2026-06-16 05:51:10

Válasz rtamas1976 #3480. hozzászólásáraNem ezt mondtam, de akkor okoskodjàl megint smile laugh
Láttam már párat üresen eldurranni, de neked jó utat a következő 10 évben is smile smile

#3480 rtamas1976
2026-06-16 05:29:22

Válasz Watson #3479. hozzászólásáraEzek gyárilag is vágható húzó gumik.
Csak a megengedett mértékig van mélyítve a minta.
De te csak és kizàrólag újjat vegyél és évente cseréljed mert nehogy bajlegyen belőle!

Nincs profilkép
#3479 Watson
2026-06-16 04:18:40

Válasz rtamas1976 #3478. hozzászólásáraMajd annyit figyeljél, ha meglátod a vágásban valahol a drótot, és rozsdás is, akkor álltában is bármikor elküldheti a hátsó sárvédőt a szomszédba, nem érdemes a pótkocsi alatt hűvösölni.

#3478 rtamas1976
2026-06-15 23:43:13

Válasz Watson #3477. hozzászólásáraAki nap mint nap 100kilómétereket pótkocsizik az ne vegyen használtat.
Arra hogy évente 10-20napot huzzam megfelel.
Nemfog lefutni, még mindég sokkal jobb mint 100eft ért szar ruszki gumi!
Nekem good year vágott van rajta 6éve
Valószínű még legalább 10évet kibír.
Lehet vanbenne kilóméter de minőségben sokkal jobb mint a ruszki.(de az is kibírt 15évet)



Nincs profilkép
#3477 Watson
2026-06-15 22:06:05

Válasz rtamas1976 #3476. hozzászólásáraItt a vágás után lefutottat is pénzért adjàk smile laugh
HW-ra amúgy jó egykét szezont, de csinált kamionpótra, nagysúllyal csak újat szabad tenni. Amit az megy lefutni sose fog, de még az is el tud durranni ha úgyvan, nem még egy olyan ami már megjárta a Föld-Hold tàvot háromszor.

#3476 rtamas1976
2026-06-15 17:42:05

Válasz Drisa #3475. hozzászólásáraPersze kit hogylehet áthajintani.
Lejön a kamionról mert vágni nemakarja a gazda, de a pótkocsira még jó.
3évest újralehet futózni az drágább.
De pl 4évest már hulladékba viszik.
Állapottól függően20-25ért adják.
Ha kell megvágják,amit hivatalosan is lehet nem kormànyzot keréken.


#3475 Drisa
2026-06-15 11:50:41

Válasz rtamas1976 #3472. hozzászólásáraHasznált kamion gumi 20 ezerért? Itt nálunk 40-50 ezer a jó állapotú. 20-25 ért olyan van amit nem éri meg felrakatni mert minden órás...

#3474 mtz1221
2026-06-15 10:25:42

Válasz envagyok2 #3473. hozzászólásáraNincs valami ilyan közmondás hogy bagoly mondja verébnek ?smile devil

Nincs profilkép
#3473 envagyok2
2026-06-14 19:02:25

Válasz mtz1221 #3471. hozzászólásáraha semit nem tanultok, akkor így is bitán haltok meg, hahahaah

#3472 rtamas1976
2026-06-14 00:01:29

Válasz venegoor #3470. hozzászólásáraNekem hw6011 kamion gumikkal.
Mtzvel húzom nem véletlen tartják az árukat.
8-9tonnával is jól gurul.
Amúgy az ap800ra is kamion gumit rakunk, vettünk felnit és hasznàlt gumit mert a 12,5x18ast hamar lefalja és dràga.
Használt kamion gumi csak 20eft

#3471 mtz1221
2026-06-13 23:23:39

Válasz envagyok2 #3469. hozzászólásáraNélküled bután halnánk meg .smile lolsmile lolsmile lol

Nincs profilkép
#3470 venegoor
2026-06-13 22:43:01

Válasz rtamas1976 #3465. hozzászólásáraNekem AP1000-es van, 8541-es Zetor húzza, én nem adnám semmiért, engem jobban rángat a forgózsámolyos AP209-es, ezért az a tartalék.

Nincs profilkép
#3469 envagyok2
2026-06-13 21:46:17

Válasz mtz1221 #3468. hozzászólásáranananana, mi lenne veletek nélkülem? ki osztaná az észt ha nem lennék?

#3468 mtz1221
2026-06-13 21:44:10

Válasz $HMP$ #3462. hozzászólásáraZmaj 487est, égig magasítva, 30 al ahol a török tandemal 20al is alig. smile cursingMeg aki nem tud forgózsémolyossal tolatni kmeket, váltson szakmát.smile devil

#3467 rtamas1976
2026-06-13 21:25:42

Válasz $HMP$ #3466. hozzászólásáraÉn évente talán 1-2napot használom, ha muszáj ráülök. Azért vannak a gépészek.
Amúgy a magtáruk bejáratát a főnökség tervezte így alig lehet betolatni rajta! Ezért van még meg az a 2 szarkupac.

Nincs profilkép
#3466 $HMP$
2026-06-13 21:17:39

Válasz rtamas1976 #3465. hozzászólásáraReklamalj főnöknél smile lol
Magyar mez gépgyártás hobbi műveletekre gyárt hiába minden...smile devil

#3465 rtamas1976
2026-06-13 20:58:25

Válasz venegoor #3461. hozzászólásáraAp800 as van 2db
Egyik gyász a másik a szenvedés
Egy rakat fos.
Ajtók nem tömítenek, rángat, és zabàlja a gumit.
2 előnye van, könnyebb betolatni szűkebb helyekre és 3irányba billent.
Több jót nemtudok mondani.
Ha nemkell tolatni vele, a világ legfeleslegesebb hülyesége.
Persze ha akasztol elé egy 8-10tonnás traktort akkor nem ràngat, csak nemférsz be szűk helyre. A pótkocsi 215cm széles, a traktor 240.
A kisgépet meg rángatja.
.

Nincs profilkép
#3464 envagyok2
2026-06-13 20:54:53

Válasz venegoor #3461. hozzászólásárainkább azt mondanám, hogy nagy kocsi elé nagy traktor kell, aztán észre se veszi az ember, hogy kocsit húz. ráterhel 5 tonnát, többet nem is terhelhet rá, mert a vonófej is max 4 tonnás, szóval ráterhel 5 tonnát a létrára. a 4 tonnás műtrágyaszóró mennyit terhel rá a síneknél mérve? hülyeség, gumicsiszolásra feltalálták a kormányzott kereket, ott a rugózott vonórúd, és nincs miről beszélni. egyik krampés sem azért húzza, mert hülye lenne. elévaló traktor kell, és megy. kis traktorral meg a kamion pót is akkora szopás, hogy a fal adja a másikat.

Nincs profilkép
#3462 $HMP$
2026-06-13 20:06:33

Válasz mtz1221 #3457. hozzászólásáraAzota meg milyet huzol hw tragyaszorot?smile lol

Nincs profilkép
#3461 venegoor
2026-06-13 18:49:39

Válasz Norbi6330 #3454. hozzászólásáraÉn 2010 óta csak tandem kocsit használok, szerintem csak előnye van, a rossz úton semmivel sem jó menni... Nem veri szét a traktor hátulját, nem is nagyon értem, hogy verné szét.... Persze jó traktor és jó pótkocsi kombinációjáról beszélek! Amúgy azokat kérdezd, akiknek van is, mert a többiek szerint szar... Egyébként nyugaton sem hülyék ám az emberek, ott sokkal elterjedtebb, mint nálunk. Akiket én rábeszéltem tandem kocsira, azok nem bánták meg!

Nincs profilkép
#3460 $HMP$
2026-06-13 15:41:10

Válasz Norbi6330 #3454. hozzászólásáraNyugi nem fogsz annyit szállítani idén hogy szétverjesmile devil

Nincs profilkép
#3459 fattyú
2026-06-13 14:27:25

Válasz pemicar6000 #3450. hozzászólásáraTavaly ugyanebben a cipőben jártam. Furrier B-18-ra cseréltem és abszolút meg vagyok elégedve.

#3458 rtamas1976
2026-06-13 14:01:40

Válasz Norbi6330 #3454. hozzászólásáraNagyon.
Cserében gyakran kell gumiztatni.
És váz is hamarabb deformálódik.
Tehetsz te akármilyen csillapított rudat, szar az akkor is.

#3457 mtz1221
2026-06-13 13:50:01

Válasz Norbi6330 #3454. hozzászólásáraAmit Watson ír. Én 1x húztam vele 1 napot 8 tonnás trágyaszórót, hát ott bacca meg az előnyeit ahol van.smile thumbdown

Nincs profilkép
#3456 Watson
2026-06-13 13:36:01

Válasz Norbi6330 #3454. hozzászólásáraTandem kocsinak vannak előnyei, például hogy nagy súlyt tesz a traktor farára, emiatt ha be kell járni teherrel a szántóföldre is, akkor biztonságosabban vontatható sárban is, és a talajnyomása is kisebb így a szerelvénynek. Könnyebb vele tolatni. Ha ezek az előnyök nemigen fontosak, akkor csak a hátrány marad, ami a traktor farábak terhelése, lötyögtet a fülkében olyan mintha hullàmvasúton mennél, rugózott híd ide vagy oda. Szóval ha sokat kell rossz úton menni, akkor inkább sima pótkocsi felé menj, de ha fontosak az előnyei akkor a tandem felé.

Nincs profilkép
#3455 Sk Laci
2026-06-13 12:31:57

Válasz Norbi6330 #3454. hozzászólásáraHa rugúzott a vontató rúd, kevésbé veri, de a merevrudas az nagyon érezhető.
Másik dolog a súlyelosztás.
Nálam a szippantókocsin nagyon hátul van a futómü. Foltozott utakon "istencsapása" vele közlekedni.
Ha tandem kocsit vásárolnák, akkor olyen kivitelt, ahol a traktor hátulja nincsen túlságosan terhelve, és rugózott legyen a vontatórúd !

Nincs profilkép
#3454 Norbi6330
2026-06-13 11:49:35

Hali. Érdeklődnék hogy tandem potkócsi mennyire veri a traktor hátulját?

Nincs profilkép
#3453 jetta
2026-02-01 15:48:56

Válasz pemicar6000 #3450. hozzászólásáraHa az alföldön gazdálkodsz akkor mindenképpen,én is ezt a cserét hajtottam végre és megérte.

Nincs profilkép
#3452 pemicar6000
2026-02-01 15:40:27

Válasz MTZ1221.3 #3451. hozzászólásáraIesnmi súllyal annyi hogy napraforgobol ugye több menne rá. És vmennyivel biztonságosabb lenne

Nincs profilkép
#3451 MTZ1221.3
2026-02-01 15:00:51

Válasz pemicar6000 #3450. hozzászólásáraHello

Ha azzal is olyan mértékű túlsúllyal akarsz menni, akkor jobb haladás lesz. Az, hogy számszerűen megéri e a csere, ennyi infóból nehezen dönthető el.

Nincs profilkép
#3450 pemicar6000
2026-02-01 14:42:13

Üdv. Van egy hw 8011 és pótkocsim szemszallitasra .kb 150q kukorica megy rá.
Kérdésem hogy érdemes lecserélni 18 T kamion potra?egy 135 le case traktorom vam

Nincs profilkép
#3449 $HMP$
2026-01-27 18:09:18

Válasz Feri #3447. hozzászólásáraNa de akkor mégis csak farmtech lesz a következő? Látom hirdetik

Nincs profilkép
#3448 lindelemony
2026-01-27 16:41:31

Válasz Edem #1. hozzászólásáraMegpróbálhatod megkeresni a szükséges termékeket a Globy https://globy.com/freight-calculator/to-hungary áruház weboldalán. Ez egy kipróbált és bevált lehetőség; már többször is rendeltem onnan, és eddig minden kielégítő volt. A kiszolgálás kiváló, minden őszinte és világos. A rendelés megfelel a weboldalon feltüntetettnek.

Nincs profilkép
#3447 Feri
2025-12-31 16:34:45

Válasz $HMP$ #3446. hozzászólásáratudod,én már nem nagyon növögetek,semmi gondom a Farmtech-l,esetleges alku lehet a Joskin-nal. Egy háromtengelyes és egy teknős jönne szóba!

Nincs profilkép
#3446 $HMP$
2025-12-31 12:26:19

Válasz Feri #3445. hozzászólásáraKinőtted farmtecheket Feribacsi jól megy a szekér kell új szekér?smile devil

Nincs profilkép
#3445 Feri
2025-12-31 11:42:21

Válasz potc10 #3441. hozzászólásáraJoskin engem is érdekelne. Vélemények?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


A tavaszi időjárás betett az amerikai búzának, a kukorica még sikerülhet
A tavaszi időjárás betett az amerikai búzának, a kukorica még sikerülhet
Az extrém aszály után heves viharok érkeztek a világ kukorica- és...
Sajtóközlemény
10 pontban mondják el az ifjú gazdák, mi a teendő
10 pontban mondják el az ifjú gazdák, mi a teendő
A MAGOSZ Ifjú gazda és Gazdasszony tagozata egy 10 pontos javaslatcsomagot...
Új! Zelfir HV csendes csavarkompresszor 7,5 kW, 8 bar, 1,1 m³/perc frekvenciaváltó, 300 literes tartály /ct2420/
Új! Zelfir HV csendes csavarkompresszor...

1.225.000 Ft

Új! Zelfir csavarkompresszor 7,5 kW, 8 bar, 1,1 m³/perc csendes kompresszor eladó
Új! Zelfir csavarkompresszor 7,5 kW, 8...

980.000 Ft

IMAS nagyteljesítményű faipari porelszívó elszívó forgácselszívó
IMAS nagyteljesítményű faipari...

450.000 Ft

Yanmar AF 28 Powershift japán kistraktor
Yanmar AF 28 Powershift japán kistraktor

2.990.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]