Szia! Szentistvánbaksán Keresd Hornyák Sándort , Mi tőle vettük a Roppantót , de minden cucca megvan ,Elég Korrekt volt sztem szivesen megmutatja neked amire kiváncsi vagy !
Üdv Jana
Az Előző kérdésedre pedig azt tudom mondani,hogy amelyik földdel tudtunk foglalkoni az adta a magot 9 mázsás atlagot hozott !
üdv.
Borsod megyébe keresnék olyan tök termesztőt. akinek a betakarításához meg van mindene. itt gondolok.: roppantó, mosó, SZÁRÍTÓ és a tolóra és aki szívesen elárulna nekem mindent előre is köszönöm.
Üdvözlök mindenkit! Jövőre próbálkoznánk először tök termesztéssel. Kb 2-hon kezdenénk. Vetőmagot hol érdemes beszerezni, és milyen fajtát érdemes vetni? Jobb, biztonságosabb a fémzárolt mag? Zalában vagyunk.
Én is elgondolkodtam ezeken, jövőre venni akarunk egy Moty-t, a debreceni már kicsi, de az osztrák árak... Még használtban is a csillagos ég. Viszont egy domival meg az adapterrel ki lehetne jönni 10 alatt, a teljesítménye meg dupla és csak egy ember kell rá. Viszont semmi infó nincs róluk
Szia! Szerintem csak az adapter ,illetve a rosta furaton kell variálni , hisz a kukoricahoz se más gép van :) de ugy látom hogy egyre több embert foglalkoztat a téma :)
Semmi rajz nincs,velük csináltattam:http://www.farkasfarmkft.hu/Rendes vízteres kazán,csak belül,kb.10 cm széles laposvasakkal van teli hegesztve,nagyobb legyen a hőleadó felület.Lényeg,minél nagyobb legyen.
Üdv. MF-es olyan kérdésem lenne ami neked van a tökmag szárítón bálás kazán a roll egy rajzot tudnál nekem mutatni vagy emailban elküldeni amin rajta van a méretezések meg pontos alakzat. nagyon szépen köszönöm előre is a kérdésemre a választ. ha persze nem titkos a tervrajza.
mert most mis csinálunk egy szárítót és én is bálával szeretnék tüzelni
Sziasztok,
A kertemben termett 60 kg héj nélküli tökmag. Most szárad. Saját részre szeretném kipréseltetni. Tudnátok ajánlani a közelben (Pest megye déli része, Budapest) valakit, aki vállal bérpréselést ekkora tételben?
A segítséget előre is köszönöm.
Üdv. mindenkinek. nekem olyan kérdésem vagy kérésem lenne hogy én egy Tökropp hoz keresnék felszedőt. Havalakinek van eladó aszt meg kérném hogy írjon, vagy hívását várnám a 0630/424-71 24 es telefon számon. előre is köszönöm.
Sziasztok! Tökmagozó gépet keresek és ebben kérem a segítségeteket! Ha valakinek van eladó vagy van ilyen ismerőse légyszíves segítsetek! Köszönöm előre is!
Üdv: Ákos
Olyat szeretnék kérdezni tőletek, töktermesztőköl, hogy mennyire gyakori probléma szokott lenni a töknél a viharkár?
Tavasszal több töktermsztő kérdezte hogy lehet e viharra is biztosíni, de sajnos nem lehet viharkár biztosítást rá kötni.
De ha tényleges gond, jelezném az illetékesek felé, és jövőre akár lenne ilyen biztosítás!
Véleményeteket előre is köszönöm!
Lombtrágyát virágzás elején. Még akkor nem volt összefutva, ezért le vakdugóztam a permetezőt, és sávosan szórtam meg.
De amúgy mindent úgy csináltam ahogy javasoltad.
Mi is végeztünk, nekünk egyéni rekord termés lett. Kicsit több mint 2 hektáron 14q lett. Búza után ment, ősszel szántva, tavasszal 2x kombinátor, vetésnél komplex műtrágya + pétisó szórva, 2x kapálva.
Nekünk is gyalázat lett ,igaz nem volt nagyon foglalkozva vele, egyedül egy fél heki volt rendesen trágyázva és kapálva kézzel , ez adta is a magot 4 q körül volt rajta a maradék 2,8 hekin meg vagy 180 kg
3186 hozzászólás
Köszönöm szépen
Válasz #2234. hozzászólásra
Szia! Szentistvánbaksán Keresd Hornyák Sándort , Mi tőle vettük a Roppantót , de minden cucca megvan ,Elég Korrekt volt sztem szivesen megmutatja neked amire kiváncsi vagy !
Üdv Jana
Az Előző kérdésedre pedig azt tudom mondani,hogy amelyik földdel tudtunk foglalkoni az adta a magot 9 mázsás atlagot hozott !
üdv.
Borsod megyébe keresnék olyan tök termesztőt. akinek a betakarításához meg van mindene. itt gondolok.: roppantó, mosó, SZÁRÍTÓ és a tolóra és aki szívesen elárulna nekem mindent előre is köszönöm.
üdv.

Kinek milyen volt a száraz tömeg átlagja? kg?/ha
Válasz #2230. hozzászólásra
Bármit értékesítesz felvásárlási jegyre, arra mindenre jár.
Helló sikerült tök felszedőt vennem külön köszönöm a lehetőségeket!!!
üdv.: Balázs
Valaki hallott olyat,hogy egyes terményre,mint pl. a héjas tökmag,nem jár kompenzációs felár.Pedig a szerződésbe benne van,hogy jár.sos.
Üdvözlök mindenkit! Jövőre próbálkoznánk először tök termesztéssel. Kb 2-hon kezdenénk. Vetőmagot hol érdemes beszerezni, és milyen fajtát érdemes vetni? Jobb, biztonságosabb a fémzárolt mag? Zalában vagyunk.
Válasz #2228. hozzászólásra
Ha lehet vele gabonát vágni továbbra is,megérné.Vagy átalakítanám a 106-ost.
Ami jó nincs tiz alatt...
Válasz #2226. hozzászólásra
Kár,hogy ilyen kevés infó van róla.Az ára érdekelne.
Válasz #2225. hozzászólásra
http://www.landwirt.com/ez/index.php/kleinanzeigen/anfrage/380931
Válasz #2224. hozzászólásra
Hol látod??Linkeld már be.
Válasz #2220. hozzászólásra

most 1 db 108 Maxi eladó a flottából
Válasz #2220. hozzászólásra

Én is elgondolkodtam ezeken, jövőre venni akarunk egy Moty-t, a debreceni már kicsi, de az osztrák árak... Még használtban is a csillagos ég. Viszont egy domival meg az adapterrel ki lehetne jönni 10 alatt, a teljesítménye meg dupla és csak egy ember kell rá. Viszont semmi infó nincs róluk
Válasz #2220. hozzászólásra
Szia! Szerintem csak az adapter ,illetve a rosta furaton kell variálni , hisz a kukoricahoz se más gép van :) de ugy látom hogy egyre több embert foglalkoztat a téma :)
Valaki tudja,ezek hogyan vannak átalakítva??
Szia!
Én is szarazmagról beszéltem ,de sztem mondhatjuk hogy csak azzal számolunk :)
Köszi a választ! :)
Válasz #2216. hozzászólásra
Szia
Én legalábbis szárítás utáni mennyiséget írtam.
Sziasztok! Annyi kérdésem lenne, hogy amiket írtok mázsákat 1 ha-ra az már szárítás utáni mennyiség?
üdv. jana
egy telefon számot tudnál adni?
vagy egy utca házszámot?
Válasz #2213. hozzászólásra
Szia! Felsőnyárádon! miskolctól 30 Km re
Ma délután üzemelni is fog , mert bérszáritunk :)
Válasz #2212. hozzászólásra
Janasystem borsodba merre laksz?
mert szívesen megnézném a szerkentyűdet
Válasz #2208. hozzászólásra
Szia! Ha nem gond én is közbeszólok , mi is az idén csináltunk száritót magunknak , kb 1 bála/ óra attól függ mennyi a külső hőmérséklet .
Üdv Jana
Válasz #2210. hozzászólásra
Függ,hogy milyen levegőt szív a ventilátor.50 bála,15 mázsa száraz mag.
értem köszönöm szépen az információt.
és te menyire vagy megelégetve a teljesítményével?
Válasz #2208. hozzászólásra
Semmi rajz nincs,velük csináltattam:http://www.farkasfarmkft.hu/Rendes vízteres kazán,csak belül,kb.10 cm széles laposvasakkal van teli hegesztve,nagyobb legyen a hőleadó felület.Lényeg,minél nagyobb legyen.
Üdv. MF-es olyan kérdésem lenne ami neked van a tökmag szárítón bálás kazán a roll egy rajzot tudnál nekem mutatni vagy emailban elküldeni amin rajta van a méretezések meg pontos alakzat. nagyon szépen köszönöm előre is a kérdésemre a választ. ha persze nem titkos a tervrajza.

mert most mis csinálunk egy szárítót és én is bálával szeretnék tüzelni
Sziasztok,
A kertemben termett 60 kg héj nélküli tökmag. Most szárad. Saját részre szeretném kipréseltetni. Tudnátok ajánlani a közelben (Pest megye déli része, Budapest) valakit, aki vállal bérpréselést ekkora tételben?
A segítséget előre is köszönöm.
ha más nem már kerítettem egy kábel dobot akor abbol lesz
Válasz #2204. hozzászólásra
Külön nem hiszem ,hogy kapsz.Láttam már házi gyártmányt.
Üdv. mindenkinek. nekem olyan kérdésem vagy kérésem lenne hogy én egy Tökropp hoz keresnék felszedőt. Havalakinek van eladó aszt meg kérném hogy írjon, vagy hívását várnám a 0630/424-71 24 es telefon számon. előre is köszönöm.

Sziasztok! Tökmagozó gépet keresek és ebben kérem a segítségeteket! Ha valakinek van eladó vagy van ilyen ismerőse légyszíves segítsetek! Köszönöm előre is!
Üdv: Ákos
Olyat szeretnék kérdezni tőletek, töktermesztőköl, hogy mennyire gyakori probléma szokott lenni a töknél a viharkár?
Tavasszal több töktermsztő kérdezte hogy lehet e viharra is biztosíni, de sajnos nem lehet viharkár biztosítást rá kötni.
De ha tényleges gond, jelezném az illetékesek felé, és jövőre akár lenne ilyen biztosítás!
Véleményeteket előre is köszönöm!
Válasz #2198. hozzászólásra
Lombtrágyát virágzás elején. Még akkor nem volt összefutva, ezért le vakdugóztam a permetezőt, és sávosan szórtam meg.
De amúgy mindent úgy csináltam ahogy javasoltad.
Sziasztok,

Mi is végeztünk, nekünk egyéni rekord termés lett. Kicsit több mint 2 hektáron 14q lett. Búza után ment, ősszel szántva, tavasszal 2x kombinátor, vetésnél komplex műtrágya + pétisó szórva, 2x kapálva.
Sziasztok ! már mi is végeztünk!

Nekünk is gyalázat lett ,igaz nem volt nagyon foglalkozva vele, egyedül egy fél heki volt rendesen trágyázva és kapálva kézzel , ez adta is a magot 4 q körül volt rajta a maradék 2,8 hekin meg vagy 180 kg
Válasz #2196. hozzászólásra
Lombtrágyát mikor,és hányszor kapta?
Válasz #2196. hozzászólásra
Itt valami nagyon nem sikerült,130 kg-okat szedünk.De az osztrákoknál is rossz nagyon.3,6 eur kint a mag.
Válasz #2195. hozzászólásra
5q/ha lett a vége. Kaját azt kapott amit mondtál. 2mazsa 8-24-24 et szórva, + petisot 1mazsat sormelle.Valamint 2l multoleot és 3l amalgerolt.
Válasz #2194. hozzászólásra
Hogy adta?Mit kapott kaját???
Én végeztem ! Betakarítva leszárítva.


Bio minőségben keresek héj nélküli olajtökmagot, lehetőleg Nyugat-Magyarországon, Zalában.
Sziasztok!
Árról hallani valamit ? ki mennyit hallott? Nálunk 950huf az egyik felvásárlónál.
Válasz #2190. hozzászólásra
Nekem 12 óra alatt 25 cm vastagon megszárad.Kevés a levegőd,meg a C.
A próba megvolt. M10 láda ,alján szúnyogháló kb 3-4 cm vastagon 40 fokon kb 12 óra és csörgő száraz lett . Jó lesz ez csak sok legyen.
Válasz #2188. hozzászólásra
És mit hajlandó érte adni?
Sziasztok!
1000 kg tökmagra lenne szükségem. Aki tud segíteni, kérem jelezze itt! Előre is köszönöm!
Válasz #2186. hozzászólásra
Ha van elég levegőd,teli teheted a ládát.Levegő mennyiség az elsődleges,utána a hőmérséklet.