Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 353.86 Ft USD 310.75 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Héj nélküli olajtökmag termesztése

Létrehozta: jólaci , 2009-09-02 06:33:05

Kedvencekhez Segítség
3186 hozzászólás
#2236 balázs18
2015-01-11 20:48:30

Köszönöm szépensmile cowboy

Nincs profilkép
#2235 Janasystem
2014-12-30 07:38:56

Válasz #2234. hozzászólásra

Szia! Szentistvánbaksán Keresd Hornyák Sándort , Mi tőle vettük a Roppantót , de minden cucca megvan ,Elég Korrekt volt sztem szivesen megmutatja neked amire kiváncsi vagy !

Üdv Jana

Az Előző kérdésedre pedig azt tudom mondani,hogy amelyik földdel tudtunk foglalkoni az adta a magot 9 mázsás atlagot hozott !

#2234 balázs18
2014-12-29 18:23:10

üdv. smile cowboy
Borsod megyébe keresnék olyan tök termesztőt. akinek a betakarításához meg van mindene. itt gondolok.: roppantó, mosó, SZÁRÍTÓ és a tolóra és aki szívesen elárulna nekem mindent előre is köszönöm.

#2233 balázs18
2014-12-14 19:14:26

üdv.
Kinek milyen volt a száraz tömeg átlagja? kg?/ha
smile cowboy

#2232 endypapa
2014-12-07 18:01:55

Válasz #2230. hozzászólásra

Bármit értékesítesz felvásárlási jegyre, arra mindenre jár.

#2231 balázs18
2014-12-07 17:27:14

Helló sikerült tök felszedőt vennem külön köszönöm a lehetőségeket!!!smile cowboy
üdv.: Balázs

#2230 Mf-es
2014-11-12 18:18:09

Valaki hallott olyat,hogy egyes terményre,mint pl. a héjas tökmag,nem jár kompenzációs felár.Pedig a szerződésbe benne van,hogy jár.sos.

Nincs profilkép
#2229 nanna00
2014-10-30 11:07:12

Üdvözlök mindenkit! Jövőre próbálkoznánk először tök termesztéssel. Kb 2-hon kezdenénk. Vetőmagot hol érdemes beszerezni, és milyen fajtát érdemes vetni? Jobb, biztonságosabb a fémzárolt mag? Zalában vagyunk.

#2228 Mf-es
2014-10-29 13:08:27

Válasz #2228. hozzászólásra

Ha lehet vele gabonát vágni továbbra is,megérné.Vagy átalakítanám a 106-ost.

#2227 jozef19
2014-10-29 08:47:51

Ami jó nincs tiz alatt...

#2226 Mf-es
2014-10-29 08:42:48

Válasz #2226. hozzászólásra

Kár,hogy ilyen kevés infó van róla.Az ára érdekelne.

Nincs profilkép
#2225 .Szabi.
2014-10-29 08:32:22

Válasz #2225. hozzászólásra

http://www.landwirt.com/ez/index.php/kleinanzeigen/anfrage/380931

#2224 Mf-es
2014-10-29 06:11:11

Válasz #2224. hozzászólásra

Hol látod??Linkeld már be.

Nincs profilkép
#2223 .Szabi.
2014-10-28 21:15:36

Válasz #2220. hozzászólásra

most 1 db 108 Maxi eladó a flottából smile pimp

#2222 .Ropi
2014-10-28 20:25:54

Válasz #2220. hozzászólásra

Én is elgondolkodtam ezeken, jövőre venni akarunk egy Moty-t, a debreceni már kicsi, de az osztrák árak... Még használtban is a csillagos ég. Viszont egy domival meg az adapterrel ki lehetne jönni 10 alatt, a teljesítménye meg dupla és csak egy ember kell rá. Viszont semmi infó nincs róluk smile unsure

Nincs profilkép
#2221 Janasystem
2014-10-28 19:22:07

Válasz #2220. hozzászólásra

Szia! Szerintem csak az adapter ,illetve a rosta furaton kell variálni , hisz a kukoricahoz se más gép van :) de ugy látom hogy egyre több embert foglalkoztat a téma :)

#2220 Mf-es
2014-10-28 18:52:36

Valaki tudja,ezek hogyan vannak átalakítva??

Nincs profilkép
#2219 Janasystem
2014-10-28 17:33:25

Szia!
Én is szarazmagról beszéltem ,de sztem mondhatjuk hogy csak azzal számolunk :)

Nincs profilkép
#2218 Kovacsa
2014-10-25 09:09:29

Köszi a választ! :)

#2217 www.mgbiztositas.hu
2014-10-24 14:10:49

Válasz #2216. hozzászólásra

Szia
Én legalábbis szárítás utáni mennyiséget írtam.

Nincs profilkép
#2216 Kovacsa
2014-10-24 09:49:44

Sziasztok! Annyi kérdésem lenne, hogy amiket írtok mázsákat 1 ha-ra az már szárítás utáni mennyiség? smile biggrin

#2215 balázs18
2014-10-19 09:48:18

üdv. jana
egy telefon számot tudnál adni?
vagy egy utca házszámot?

Nincs profilkép
#2214 Janasystem
2014-10-19 07:53:18

Válasz #2213. hozzászólásra

Szia! Felsőnyárádon! miskolctól 30 Km re

Ma délután üzemelni is fog , mert bérszáritunk :)

#2213 balázs18
2014-10-18 18:58:55

Válasz #2212. hozzászólásra
Janasystem borsodba merre laksz?
mert szívesen megnézném a szerkentyűdet

Nincs profilkép
#2212 Janasystem
2014-10-18 12:56:38

Válasz #2208. hozzászólásra

Szia! Ha nem gond én is közbeszólok , mi is az idén csináltunk száritót magunknak , kb 1 bála/ óra attól függ mennyi a külső hőmérséklet .

Üdv Jana

#2211 Mf-es
2014-10-18 11:42:40

Válasz #2210. hozzászólásra

Függ,hogy milyen levegőt szív a ventilátor.50 bála,15 mázsa száraz mag.

#2210 balázs18
2014-10-18 08:03:01

értem köszönöm szépen az információt.
és te menyire vagy megelégetve a teljesítményével?

#2209 Mf-es
2014-10-18 06:53:38

Válasz #2208. hozzászólásra

Semmi rajz nincs,velük csináltattam:http://www.farkasfarmkft.hu/Rendes vízteres kazán,csak belül,kb.10 cm széles laposvasakkal van teli hegesztve,nagyobb legyen a hőleadó felület.Lényeg,minél nagyobb legyen.

#2208 balázs18
2014-10-17 23:35:45

Üdv. MF-es olyan kérdésem lenne ami neked van a tökmag szárítón bálás kazán a roll egy rajzot tudnál nekem mutatni vagy emailban elküldeni amin rajta van a méretezések meg pontos alakzat. nagyon szépen köszönöm előre is a kérdésemre a választ. ha persze nem titkos a tervrajza.
mert most mis csinálunk egy szárítót és én is bálával szeretnék tüzelni
smile cowboy

Nincs profilkép
#2207 sztivn
2014-10-17 14:29:42

Sziasztok,
A kertemben termett 60 kg héj nélküli tökmag. Most szárad. Saját részre szeretném kipréseltetni. Tudnátok ajánlani a közelben (Pest megye déli része, Budapest) valakit, aki vállal bérpréselést ekkora tételben?
A segítséget előre is köszönöm.

#2206 balázs18
2014-10-16 12:34:11

ha más nem már kerítettem egy kábel dobot akor abbol lesz

#2205 Mf-es
2014-10-16 10:31:22

Válasz #2204. hozzászólásra

Külön nem hiszem ,hogy kapsz.Láttam már házi gyártmányt.

#2204 balázs18
2014-10-16 09:40:18

Üdv. mindenkinek. nekem olyan kérdésem vagy kérésem lenne hogy én egy Tökropp hoz keresnék felszedőt. Havalakinek van eladó aszt meg kérném hogy írjon, vagy hívását várnám a 0630/424-71 24 es telefon számon. előre is köszönöm.
smile cowboy

Nincs profilkép
#2203 Kovacsa
2014-10-12 21:27:28

Sziasztok! Tökmagozó gépet keresek és ebben kérem a segítségeteket! Ha valakinek van eladó vagy van ilyen ismerőse légyszíves segítsetek! Köszönöm előre is!
Üdv: Ákos

#2202 www.mgbiztositas.hu
2014-10-12 13:07:31

Olyat szeretnék kérdezni tőletek, töktermesztőköl, hogy mennyire gyakori probléma szokott lenni a töknél a viharkár?
Tavasszal több töktermsztő kérdezte hogy lehet e viharra is biztosíni, de sajnos nem lehet viharkár biztosítást rá kötni.
De ha tényleges gond, jelezném az illetékesek felé, és jövőre akár lenne ilyen biztosítás!
Véleményeteket előre is köszönöm!

#2201 www.mgbiztositas.hu
2014-10-10 11:41:32

Válasz #2198. hozzászólásra

Lombtrágyát virágzás elején. Még akkor nem volt összefutva, ezért le vakdugóztam a permetezőt, és sávosan szórtam meg.
De amúgy mindent úgy csináltam ahogy javasoltad.

Nincs profilkép
#2200 Maci5611
2014-10-10 09:55:22

Sziasztok,

Mi is végeztünk, nekünk egyéni rekord termés lett. Kicsit több mint 2 hektáron 14q lett. Búza után ment, ősszel szántva, tavasszal 2x kombinátor, vetésnél komplex műtrágya + pétisó szórva, 2x kapálva. smile cowboy

Nincs profilkép
#2199 Janasystem
2014-10-10 07:44:53

Sziasztok ! már mi is végeztünk!

Nekünk is gyalázat lett ,igaz nem volt nagyon foglalkozva vele, egyedül egy fél heki volt rendesen trágyázva és kapálva kézzel , ez adta is a magot 4 q körül volt rajta a maradék 2,8 hekin meg vagy 180 kg smile cursing

#2198 Mf-es
2014-10-10 05:31:13

Válasz #2196. hozzászólásra

Lombtrágyát mikor,és hányszor kapta?

#2197 Mf-es
2014-10-10 05:30:18

Válasz #2196. hozzászólásra

Itt valami nagyon nem sikerült,130 kg-okat szedünk.De az osztrákoknál is rossz nagyon.3,6 eur kint a mag.

#2196 www.mgbiztositas.hu
2014-10-09 22:43:41

Válasz #2195. hozzászólásra

5q/ha lett a vége. Kaját azt kapott amit mondtál. 2mazsa 8-24-24 et szórva, + petisot 1mazsat sormelle.Valamint 2l multoleot és 3l amalgerolt.

#2195 Mf-es
2014-10-09 16:30:56

Válasz #2194. hozzászólásra

Hogy adta?Mit kapott kaját???

#2194 www.mgbiztositas.hu
2014-10-09 11:34:59

Én végeztem ! Betakarítva leszárítva.

rop

száradás

Nincs profilkép
#2193 vkati
2014-10-09 09:09:49

Bio minőségben keresek héj nélküli olajtökmagot, lehetőleg Nyugat-Magyarországon, Zalában.

Nincs profilkép
#2192 Janasystem
2014-10-07 18:53:34

Sziasztok!

Árról hallani valamit ? ki mennyit hallott? Nálunk 950huf az egyik felvásárlónál.

#2191 Mf-es
2014-10-06 19:29:19

Válasz #2190. hozzászólásra

Nekem 12 óra alatt 25 cm vastagon megszárad.Kevés a levegőd,meg a C.

Nincs profilkép
#2190 Hali Laci
2014-10-06 19:12:25

A próba megvolt. M10 láda ,alján szúnyogháló kb 3-4 cm vastagon 40 fokon kb 12 óra és csörgő száraz lett . Jó lesz ez csak sok legyen.smile cool

#2189 Mf-es
2014-10-06 07:30:20

Válasz #2188. hozzászólásra

És mit hajlandó érte adni?

Nincs profilkép
#2188 czzoli
2014-10-05 18:47:58

Sziasztok!
1000 kg tökmagra lenne szükségem. Aki tud segíteni, kérem jelezze itt! Előre is köszönöm!

#2187 Mf-es
2014-10-05 08:55:54

Válasz #2186. hozzászólásra

Ha van elég levegőd,teli teheted a ládát.Levegő mennyiség az elsődleges,utána a hőmérséklet.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Az európai almapiacon fokozatosan kifutnak a tárolt készletek. A piaci helyzet...
Hirdetés
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
A Nemzeti KAP-hálózat Zöld Támogató Egysége és a Gazda Kontroll...
Széna eladó
Széna eladó

13.000 Ft

Eladó Limuzin borjak
Eladó Limuzin borjak

590.000 Ft

TONUTTI RCS 12 V csillagkerekes rendsodró
TONUTTI RCS 12 V csillagkerekes...

1.350.000 Ft

Amazone Za-m mérleges műtrágyaszóró
Amazone Za-m mérleges műtrágyaszóró

2.750.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]