A visszajelző ellenőrző gombra a legalsó akkumulátor piktogramnak és felülről a második hűtő szintjelzőnek kell világítani, mivel gyújtáson az olajnyomás és a gyújtás alapból világít, legfelül meg az izzítás ugye egyértelmű.
A hidraulika csatlakozó a szokásos elven van bekötve, az ülés előtt van a hidraulika ejtésének átfolyás szabályozó csapja, az mellett (F20-on azt hiszem pont felette) van egy ledugózott kör. Ezen van nyomás, ha kitámasztod a hátsó függesztést. Aztán van még egy lehetőség, legalábbis az F18-on van, szerintem a 20-ason is. Az ülés alatt, jobbra mellette a hidraulika vezérlő karok fele is van egy komplett nyomó és visszatérő ág. Ehhez jól le kell bontani felülről mindent, hogy hozzá férj. Ez is le van dugózva. Ez akkor működik, ha az ülés jobb széle alatti kis szárnyas anyás csavarral rögzített kart áthúzod ellenkező irányba. Amíg nincs bekötve rá semmi, nem ajánlatos áthúzni, mert kinyírja a szivattyút. Ilyenkor viszont nem működik a hátsó függesztésed. Sajnos a két különálló kör ezen is csak a gyári csövek megbontásával valósítható meg.
A világítás kapcsoló és a kormányoszlop közt van egy nyomógomb, ha erre gondolsz, az műszerfal visszajelző lámpák kontroll gombja. Ezzel tudod ellenőrizni, hogy minden világítana-e, ha kellene neki.
Balu!
Ez nem a társkereső rovat!
Jófogáson írd be, olyan 50-ből tudsz összehozni egy valamire valót. Apró alkatrészekkel tudok segíteni, teheneink vannak.
szia ! Sima szivacs összenyomódik . Nekem a felfújhatós gumi párna jött be . kb 25*40-es 1000Ft körül tescos áron , valami masszívabb anyagból mint a régi gumimatracok .
Ha jól emlékszem bal menetes.A kicsit meglazítva a nagyobbal állítható.Nekem sem ment először,de egy flakon csavarlazitó és olajspré megtette a hatását. A vetőmag nagyságától függően állítom a kanál nagyságát.
A fogaskerék meghajtásnál átfordítom a meghajtó kereket a ritkább osztásra.
Nekem a micsun kb 5-6 cm szivacs volt de nem az a hagyományos, hanem valami nagyon kemény és nagyon kényelmes volt, szerintem ne hagyományos szivacsot tegyél rá.
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy nem-e tudja valaki hogy a Kühne 12 soros lovas vetőgépnél ki kell-e lazítani valamit amikor a magmennyiséget állítanám azon a csavaron kívül ami az állítókeréken van, mert azt meglazítom aztán alig sem megy lehet hogy egy kicsit nagyon be van rozsdásodva....??? Már erőlködtem annyit hogy csuda de se ide se oda nem megy, és még ehhez annyi kérdés, hogy a kukoricát melyik álláson szokta vetni aki szokott vele vetni...?
bt66 az a kis pótkocsi nagyon kafa lett,ég és föld amijen volt,és amivé te megcsináltad.
Kicsit már téma ma én is kaszáltam pár órát,és nagyon örültem annak amikor végre leszállhattam a traktorról.Sürgős meló volt nem várhatott,persze tegnapra kellett volna elkészülni vele.A Yani szépen dolgozott a kasza szintén.
Ti raktok e valami puha dolgot a gyári Japán ülésre mert nekem valamit ki kéne találnom,szivacsra gondoltam,elsőre egy 5cm vastag elég lenne vajon?
A Yani kicsit fapadosnak tűnt kb a 4.-óra után,a 6. óra már nem volt kellemes...
5 felnőtt és 2 gyerek. Szállást nem kérünk, ebéd az igen, vacsi szerintem nem, de rákérdezek holnap. A trakit el tudom vinni, bár az enyém csak mezítlábas. Mi az amit vigyek vele? Burgonya vető, vegyszerező, eke, kúpos hasító?
Amint lentebb írtam, nem vállalom, de egy ismerősömnek egy ilyen eladó kispótja van, ugyan olyan méretü mit a TZ-4K -hoz való NSN, csak ennek nem billenős hanem fixes platóval van. És 400€.
Kösz a dícséreteket. Igen, én csináltam mindent, de nem a semmiből, hanem felújítottam egy eléggé lerobbant állapotú gyári pótot. Sokat dolgoztam rajta, más munkáimmal kicsit le is maradtam, de ezt a kispótot már mindenképp meg akartam csinálni. Most már a szőlőt meg a kertet kell rendbevágni, úgyhogy munkát nem vállalok. Ma még bekábeleztem meg fellámpáztam a "szekeret", immár lehet vele az úton is közlekedni. A nyáron talán még rendszámot is intézek rá.
Sziasztok,,na elteltek az ünnepek kijózanodhatunk
Bt66: nagyon jó és szép lett a pót!
Képzeld a golyót betettem a helyére és láss csudát már emel is
a kézifék jó! a hosszú bowdent levettem "üzemi" fék nálam se lesz.
No némi festékhiány van az enyémen azért ,de majd ősszel...
Szia!
Egy ismerősöm csinálta haveri alapon. Amúgy olyan 3000 Ft körül lett volna.
De szerintem ahol vállalnak nyomtatást ott tudnak készíteni ilyen matricát.
35476 hozzászólás
Válasz #18454. hozzászólásra
Szia Pityu! ha lassan vissza enged a hidraulika .mit kell állítani?
Válasz #18462. hozzászólásra


Rossz az aki rosszra gondol.
Válasz #18463. hozzászólásra
Csörgess meg léci,vagy küld el a számodat,hogy tugyunk dumálni.
Válasz #18472. hozzászólásra
A visszajelző ellenőrző gombra a legalsó akkumulátor piktogramnak és felülről a második hűtő szintjelzőnek kell világítani, mivel gyújtáson az olajnyomás és a gyújtás alapból világít, legfelül meg az izzítás ugye egyértelmű.
A hidraulika csatlakozó a szokásos elven van bekötve, az ülés előtt van a hidraulika ejtésének átfolyás szabályozó csapja, az mellett (F20-on azt hiszem pont felette) van egy ledugózott kör. Ezen van nyomás, ha kitámasztod a hátsó függesztést. Aztán van még egy lehetőség, legalábbis az F18-on van, szerintem a 20-ason is. Az ülés alatt, jobbra mellette a hidraulika vezérlő karok fele is van egy komplett nyomó és visszatérő ág. Ehhez jól le kell bontani felülről mindent, hogy hozzá férj. Ez is le van dugózva. Ez akkor működik, ha az ülés jobb széle alatti kis szárnyas anyás csavarral rögzített kart áthúzod ellenkező irányba. Amíg nincs bekötve rá semmi, nem ajánlatos áthúzni, mert kinyírja a szivattyút. Ilyenkor viszont nem működik a hátsó függesztésed. Sajnos a két különálló kör ezen is csak a gyári csövek megbontásával valósítható meg.
Válasz #18470. hozzászólásra
Látom van hidraulika csatlakozod, tennél fel képet hogy hova van bekötve? És hogy működik?
Válasz #18470. hozzászólásra
Ha azt megnyomom nekem csak egy visszajelző világit.
Válasz #18469. hozzászólásra
Üdv!
A világítás kapcsoló és a kormányoszlop közt van egy nyomógomb, ha erre gondolsz, az műszerfal visszajelző lámpák kontroll gombja. Ezzel tudod ellenőrizni, hogy minden világítana-e, ha kellene neki.
psycho
Neked van a világítás kapcsoló mellet egy kis nyomógombos kis kapcsoló?
Az milyen célt szolgál?
Válasz #18461. hozzászólásra


Ha jól emlékszem ,nem bikád volt?
és Öcsi?
Fejőgép.....?
Üdv mindenkinek!
Mostanában homlokrakodón gondolkodtam, és ezt találtam:http://olx.hu/hirdetes/homlokrakodo-quicke-2000-legolcsobb-a-piacon-ID26yPl.html#da30559ef4http://
Nekem nem bírná a hidraulika-szivattyú, de valakinek hátha jó lesz.
60 centis felfogatási szélességgel ez valami kisebb gépen lehetett szerintem.
http://www.jofogas.hu/baranya/Kubota_L4240HST_japan_kistraktor_15340907.htm

A jóakarók már megint hírdetnek csak vigyázzon mindenki nehogy bedugorjon valaki
http://www.jofogas.hu/zala/Alfa_tipusu_fejogep_elado_15110106.htm
Válasz #18461. hozzászólásra

Balu!
Ez nem a társkereső rovat!
Jófogáson írd be, olyan 50-ből tudsz összehozni egy valamire valót. Apró alkatrészekkel tudok segíteni, teheneink vannak.
Válasz #18461. hozzászólásra








No de Balu
Egy kis OFF!
Fejőgépet keresnék ha esetleg valakinek van vagy tud kérem hívjon.Előre is köszi.
Válasz #18458. hozzászólásra

Válasz #18458. hozzászólásra
Hát egy ilyet én is el tudnák képzelni itthonra.
Van hasonló csak kemence nélkül.
Kicsit OFF de ismét szépült a kis falunk.





Válasz #18454. hozzászólásra
én tudok akármilyen méretű és keménységűt
Válasz #18454. hozzászólásra
szia ! Sima szivacs összenyomódik . Nekem a felfújhatós gumi párna jött be . kb 25*40-es 1000Ft körül tescos áron , valami masszívabb anyagból mint a régi gumimatracok .
Válasz #18449. hozzászólásra

Köszönöm akkor már lassan menni kell neki mert már egy fél flakon csavarlazító rajta van remélem megindul lassan..
Köszi mindenkinek majd megmérem,sima,mezei szivacs van itthon,az nem oké?
Mai elfoglaltság :)



Válasz #18444. hozzászólásra
Írd meg mekkora méretű kell, és viszek a találkozóra.
Egy kis tanulmány.
Válasz #18444. hozzászólásra
Zárt cellás műanyagból kivágott lap.
Válasz #18446. hozzászólásra
Ha jól emlékszem bal menetes.A kicsit meglazítva a nagyobbal állítható.Nekem sem ment először,de egy flakon csavarlazitó és olajspré megtette a hatását. A vetőmag nagyságától függően állítom a kanál nagyságát.
A fogaskerék meghajtásnál átfordítom a meghajtó kereket a ritkább osztásra.
Válasz #18447. hozzászólásra



Hali!
Én ismerek egy párféle szivacsot , de hagyományost még nem halottam
Válasz #18444. hozzászólásra

Szia Pityu!
Nekem a micsun kb 5-6 cm szivacs volt de nem az a hagyományos, hanem valami nagyon kemény és nagyon kényelmes volt, szerintem ne hagyományos szivacsot tegyél rá.
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy nem-e tudja valaki hogy a Kühne 12 soros lovas vetőgépnél ki kell-e lazítani valamit amikor a magmennyiséget állítanám azon a csavaron kívül ami az állítókeréken van, mert azt meglazítom aztán alig sem megy lehet hogy egy kicsit nagyon be van rozsdásodva....??? Már erőlködtem annyit hogy csuda de se ide se oda nem megy, és még ehhez annyi kérdés, hogy a kukoricát melyik álláson szokta vetni aki szokott vele vetni...?
Kicsit elfáradtam, a helyesírás sem megy rendesen...
Sziasztok

bt66 az a kis pótkocsi nagyon kafa lett,ég és föld amijen volt,és amivé te megcsináltad.
Kicsit már téma ma én is kaszáltam pár órát,és nagyon örültem annak amikor végre leszállhattam a traktorról.Sürgős meló volt nem várhatott,persze tegnapra kellett volna elkészülni vele.A Yani szépen dolgozott a kasza szintén.
Ti raktok e valami puha dolgot a gyári Japán ülésre mert nekem valamit ki kéne találnom,szivacsra gondoltam,elsőre egy 5cm vastag elég lenne vajon?
A Yani kicsit fapadosnak tűnt kb a 4.-óra után,a 6. óra már nem volt kellemes...
Válasz #18442. hozzászólásra

Reziben vettem én is az öregtől,nekem nagyon bejött
Ennek is a második szezonja,tavaj vettem még a TZ4k-hoz.
Zolee hol vetted a kaszát, Reziben? Nekem is ilyen van, idén lesz a 2. szezonja.
itt a kép is
Elkészült a hűtőm, tökéletes lett
Ma már kaszáltam is a trakival pár órát.
Válasz #18438. hozzászólásra

A váltva forgós ekét mindenképp.
Válasz #18437. hozzászólásra
5 felnőtt és 2 gyerek. Szállást nem kérünk, ebéd az igen, vacsi szerintem nem, de rákérdezek holnap. A trakit el tudom vinni, bár az enyém csak mezítlábas. Mi az amit vigyek vele? Burgonya vető, vegyszerező, eke, kúpos hasító?
Válasz #18434. hozzászólásra

Igen. Kérdés a szokásos hány felnőt gyerek és traki? Szállást kértek-e, sátor hely 1000, fa ház 1500, tégla épület 3000, ja és mardtok-e vacsira
Válasz #18435. hozzászólásra

Mégegyszer gratula! Honnan vetted? Kereskedőtől? És ha nem titok mennyi az annyi? Mint látom maradt a márkahűség!
Válasz #18434. hozzászólásra

Igen most este érkezett!!!
Csak gyorsba csináltam pár képet.
Jó estét mindenkinek!
Zoli nagyon jól néz ki a Yanmar! Új szerzemény? Gratula hozzá.
Misi lehet-e még feliratkozni a találkozóra?
Na ez az igazi!!!!!!!!!!!!!!!!!











Válasz #18430. hozzászólásra

"Nem akarsz nekem is eggyet csinálni?"
Amint lentebb írtam, nem vállalom, de egy ismerősömnek egy ilyen eladó kispótja van, ugyan olyan méretü mit a TZ-4K -hoz való NSN, csak ennek nem billenős hanem fixes platóval van. És 400€.
Kösz a dícséreteket. Igen, én csináltam mindent, de nem a semmiből, hanem felújítottam egy eléggé lerobbant állapotú gyári pótot. Sokat dolgoztam rajta, más munkáimmal kicsit le is maradtam, de ezt a kispótot már mindenképp meg akartam csinálni. Most már a szőlőt meg a kertet kell rendbevágni, úgyhogy munkát nem vállalok. Ma még bekábeleztem meg fellámpáztam a "szekeret", immár lehet vele az úton is közlekedni. A nyáron talán még rendszámot is intézek rá.

:


Ilyen volt:
Ilyen lett
Válasz #18382. hozzászólásra

Jól néz ki tényleg. Te csinálta? Nem akarsz nekem is eggyet csinálni?
Válasz #18427. hozzászólásra
Köszi szépen. Körül nézek itt a környéken.
Sziasztok,,na elteltek az ünnepek kijózanodhatunk


Bt66: nagyon jó és szép lett a pót!
Képzeld a golyót betettem a helyére és láss csudát már emel is
a kézifék jó! a hosszú bowdent levettem "üzemi" fék nálam se lesz.
No némi festékhiány van az enyémen azért ,de majd ősszel...
Szamóca: jó kis gép!!! benzines
Szia!
Egy ismerősöm csinálta haveri alapon. Amúgy olyan 3000 Ft körül lett volna.
De szerintem ahol vállalnak nyomtatást ott tudnak készíteni ilyen matricát.