Bencsiki az a sorközművelő szerintem könnyű lesz a töltögetéshez,de ha lesúlyozod szerintem jó lesz.Egy töltögető kapa kelleni fog szerintem.
Az a yanmar 1401-es azzal a fülkével elég fura már
Misi a szögben álló kettes eke oldalra rendesen kilóg ám.Egyébként ha szépen szánt nem hiszem,hogy gond lenne vele.Énnekem az egymással szembeni ekefejekkel rendelkező váltva forgató tetszik.
Üdv.
Látom hamster kell.
Én tavaj vettem egy 3.5t at és nagyon meg könyebbitette a dolgomat a nyáron és még maszek is lett vele.
Esküszöm többet ér mint egy kis kocka bálázó.Hogy miért?
Bálázónál,1.kimész bálázni,bejössz,kimész pótkocsival,kell minimum 3 ember egy a trakiba 1 rakja a kocsit 1 meg dobja fel a kocsira,beviszed lassan hogy le ne boruljon és be van rakva a helyére ami megint nem kis munka.
A hamsterrel kimész felszedeted egyedül,bemész nem kell óvatoskodni hogy le ne boruljon,kinyomatod és mehetsz a következő fordulóért,és addig 2 ember simán berakja kazalba,ha jön az eső felszedeted és letakarod a hamszteren mert fér ám rá bőven.
Az enyémre pl 500nöl térdig érő lucerna száraz állapotba simán fel megy.
Ja és nem jön le a levele mint a kis bálázónál akár délbe is lehet szedetni vele.
Nagyon jó kis masinák.
Ha kell egy tel szám szívesen megadom akitől vettem 130ért,németből hordja be a gyerek őket a hamszteron kívül van nála minden.Vetőgépek,rendsodrók,trágyaszórók meg minden ami csak kell,és nagyon jó állapotban.
Enyingi a srác,ha érdekel valakit.
Ja és le is szállítja a dolgokat olcsón nekem is ő hozta el 150km t.
Ha kiforgatom a kerekeket, az belül 90 cm. 60 cm-es sortávolság esetén elmarad a kerék beseje mellet 15 cm jobbról, balról. A kerék 25 cm-et tapos, így marad a következő sorig 20 cm. Ez a terv. Szólj, ha rosszul gondolom, nem kizárt, sőt....
Az én következő beruházásom (sorközművelőt köbetően) is egy kisebb (8-12 m3) hamster (rendfelszedő kocsi) lesz. Ha csak ki nem erőszakol az élet egy permezőt, bár nincs túl nagy esély rá.
Szia!
Az kizárt, hogy én magam csináljam (sem eszköz, sem tapasztalat, röviden kevés vagyok hozzá).
A jelen terveim szerint 62 cm-es sortávra burgonyát lelepítenék. Maradnék a 3 fejnél.
Valójáben (ha jól értem) annyi a kérdés, hogy mennyiért lehet hozzá 3 db töltögető kapát venni.
Amikor japó trakit vettem nagyon szerettem volna Kioti-t venni. De nem fért be a keretbe...
Bencsiki.Nekem is ilyen tipusu sorkozmuvelom van.Nem eppen pont ez a tipus de eleg hasonlo.Toltogetni is szepen lehet vele.Lehet hozza rendelni lovas kapat es mar megy is a toltogetes.
Válasz #7088. hozzászólásra
Üdv. Bencsiki. Véleményem szerint könnyen megoldható a kerék utáni kapa helyére kellene felrakni a töltögető kapát. Attól függ hány sorosban gondolkodsz, én 2 sorost csinálnék.A költsége azon múlik, hogy magad csinálod vagy veszed a kapákat.
Beszéltem a gerecse traktorral mondtam neki hogy kicsibe gondolkozunk csak szűk " családi " körben tartanánk meg a találkozót. Nagyon rendes volt a tulaj azt mondta így is érdekli és nagyon szívesen el jön. Egyébként elkezdte olvasgatni a fórumot és nagyon tetszik neki a társaság hozzá állása. Telefonon beszéltem vele és kaptam tőle pár tanácsot is mire kell oda figyelni, illetve mondta ha bármi gondunk van a trakikkal hívjuk bizalommal ha tud akkor segít vagy ad valami jó tanácsot. Röviden ennyi holnap dobok fel képeket.
Válasz #7086. hozzászólásra
Köszönöm kérdésed, meg vagyok elégedve vele, bár erősen gondolkodtam, hogy megvegyem-e, mert kevés van belőle.Egy Balaton környékén lakó illetőnek volt már akkor 3éve, Ő mondta, hogy megbízható jól megépített gépek.Eddig nem csalódtam benne.Tatán a Vladimexnél vettem, így a szerviz itt van a szomszédomban, ugyanis Környe községben lakom és "gazdálkodom", persze csak nagyon amatőr szinten.
Én hétvégén csinálok képeket a lovas tanyáról és felteszem a képeket és meglátjátok ,hogy szerintetek megfelelő-e a hely , illetve a faházakról is ha valaki szeretne ott aludni.És ha gondoljátok valamelyik kereskedőt is megpróbálom kicsábítani egykét trakival is .De ti döntötök majd.
Válasz #7078. hozzászólásra
Hát igen a tavaszi munkák miatt jobb a nyár én szeretnék menni traktorostól és családot is vinném igaz azt kellene eldönteni hogy hol legyen mert időben meg kell szervezni a szállítást meg mennyi lenne a beugró,
35476 hozzászólás
Válasz #7118. hozzászólásra
Ez talán még jobb, ugyanannyiért:
másik bagodi eke
Válasz #7124. hozzászólásra
Bocs, ez a 7104-re lett volna válasz. Bagodi eke
Válasz #7123. hozzászólásra
Talán ez lehet:
http://www.agroinform.com/aprohirdetes/3352919/Bagodi-kettes-eke.html#
De van még egy csomó hirdetése azon az oldalon.
Sziasztok

Üdv az új tagnak,persze,hogy befogadunk Kioti.
Bencsiki az a sorközművelő szerintem könnyű lesz a töltögetéshez,de ha lesúlyozod szerintem jó lesz.Egy töltögető kapa kelleni fog szerintem.
Az a yanmar 1401-es azzal a fülkével elég fura már
Misi a szögben álló kettes eke oldalra rendesen kilóg ám.Egyébként ha szépen szánt nem hiszem,hogy gond lenne vele.Énnekem az egymással szembeni ekefejekkel rendelkező váltva forgató tetszik.
Válasz #7117. hozzászólásra
Na megvan,nagyon jól lehet vele alkudozni és kell is.
http://www.agrosat.hu/szalastakarmany-gepek/58308/hamster
Válasz #7118. hozzászólásra
T fórumtárs itt az Agroinform honlapon az apróhirdetések rovatban a kistraktor kiegészítők almenüben.
Válasz #7117. hozzászólásra
Belinkelem a hirdetést csak megkeresem.
Milyen találkozó?
Válasz #7104. hozzászólásra

Tisztelt uram!
Hol találom ezt a bagodi ekét? C 174 Hinomoto-hoz keresek kettes ekét ami szépen dolgozik.VZ
Válasz #7116. hozzászólásra
Szia!
Már küldheted is mail-ben. A mail címen az adatlapomon....
Hogy állsz a találkozós ötlettel?
Üdv.
Látom hamster kell.
Én tavaj vettem egy 3.5t at és nagyon meg könyebbitette a dolgomat a nyáron és még maszek is lett vele.
Esküszöm többet ér mint egy kis kocka bálázó.Hogy miért?
Bálázónál,1.kimész bálázni,bejössz,kimész pótkocsival,kell minimum 3 ember egy a trakiba 1 rakja a kocsit 1 meg dobja fel a kocsira,beviszed lassan hogy le ne boruljon és be van rakva a helyére ami megint nem kis munka.
A hamsterrel kimész felszedeted egyedül,bemész nem kell óvatoskodni hogy le ne boruljon,kinyomatod és mehetsz a következő fordulóért,és addig 2 ember simán berakja kazalba,ha jön az eső felszedeted és letakarod a hamszteren mert fér ám rá bőven.
Az enyémre pl 500nöl térdig érő lucerna száraz állapotba simán fel megy.
Ja és nem jön le a levele mint a kis bálázónál akár délbe is lehet szedetni vele.
Nagyon jó kis masinák.
Ha kell egy tel szám szívesen megadom akitől vettem 130ért,németből hordja be a gyerek őket a hamszteron kívül van nála minden.Vetőgépek,rendsodrók,trágyaszórók meg minden ami csak kell,és nagyon jó állapotban.
Enyingi a srác,ha érdekel valakit.
Ja és le is szállítja a dolgokat olcsón nekem is ő hozta el 150km t.
Válasz #7113. hozzászólásra
Na akkor ezt a kicsivel nem kell vinnem.
Majd az RS-el.
Válasz #7110. hozzászólásra
Nem bálázni szoktad a szénát,szálasan gyűjtöd.
Válasz #7112. hozzászólásra
Tavaly néztem utána. 15 - 20.
Válasz #7110. hozzászólásra
Az nem is olyan drága.
De milyen loerő igénye van egy ilyen szerszémnak?
Válasz #7109. hozzászólásra
Nálam normál állapotban 70 cm a "belvilág".
Válasz #7107. hozzászólásra
Igen. Ausztriában eléggé sokat hirdetnek. Bár nem olcsó..
PL.
http://geppiac.agroinform.com/hasznalt,846133,Steyr-Hamster-804-04.html
Bár ez éppen ne is drága....
Vagy pl:
http://geppiac.agroinform.com/hasznalt,842866,Steyr-Hamster-Minor.html
Válasz #7106. hozzászólásra
Ha csak úgy nem.Az én gépem kifordított kerekei között csak 70 cm van így letaposnám a sort.Nekem ezért nem jó a 3 soros.
Válasz #7105. hozzászólásra
Erre gondolsz?
http://www.agroman.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=59&Itemid=31
Válasz #7100. hozzászólásra
Nézegettél már valahol,amit elbír a mi gépünk?
És mennyiér?
Válasz #7102. hozzászólásra
Ha kiforgatom a kerekeket, az belül 90 cm. 60 cm-es sortávolság esetén elmarad a kerék beseje mellet 15 cm jobbról, balról. A kerék 25 cm-et tapos, így marad a következő sorig 20 cm. Ez a terv. Szólj, ha rosszul gondolom, nem kizárt, sőt....
Bencsiki.Ugy is hasznalhatod elore teszel toltogeto kapat.Vagy az agro-man -tol tudsz vasarolni lovasa toltogeto kapat.Ugy peldaul a kukoricat is megtudod toltogetni
Ha valakit érdekel a kistraktor kiegészítőkben van egy Bagodi 21/25 -ös szögállítós 2-es eke jó áron (65000-ért) úgy néz ki, nagyon rendben van.
Válasz #7101. hozzászólásra
Nem. A 2 hátsót le kell venni és az első kapa helyére kell rakni a töltögetőt.
Válasz #7099. hozzászólásra
Nagyjából igen, ez a kérdés.Azt viszont nem értem, hogy tudsz 2 sort befogni a traki alá, vagy eltolod a gerendelyt?
Válasz #7089. hozzászólásra
Szia!
Jól értem, ez azt jelenti, hogy ha felcserélem a két hátsó kapát, akkor töltögetni is tudok vele?
Válasz #7095. hozzászólásra
Az én következő beruházásom (sorközművelőt köbetően) is egy kisebb (8-12 m3) hamster (rendfelszedő kocsi) lesz. Ha csak ki nem erőszakol az élet egy permezőt, bár nincs túl nagy esély rá.
Válasz #7093. hozzászólásra
Szia!
Az kizárt, hogy én magam csináljam (sem eszköz, sem tapasztalat, röviden kevés vagyok hozzá).
A jelen terveim szerint 62 cm-es sortávra burgonyát lelepítenék. Maradnék a 3 fejnél.
Valójáben (ha jól értem) annyi a kérdés, hogy mennyiért lehet hozzá 3 db töltögető kapát venni.
Amikor japó trakit vettem nagyon szerettem volna Kioti-t venni. De nem fért be a keretbe...
Válasz #7092. hozzászólásra


"Na kijött a költő belőlem"
Hááát .... ki!!!
Válasz #7096. hozzászólásra
Szia Balu !
Ehhez az ekéhez mit szólsz ?
http://www.agroinform.com/aprohirdetes/1128163/kettes-valtvaforgato-eke-elado-vagy-cserelheto.html#
Válasz #7095. hozzászólásra
Azt például szívesen megnézném,és vagy ki is próbálnám a találkozón.Én biztos viszem a trakit.
Válasz #7091. hozzászólásra

Szevasz Misi!
Néztem a Gerecse traktor lapját.
Nagyon tetszik az a rendfelszedő pótkocsi egyszer szeretnék egy ilyet.
Bencsiki.Nekem is ilyen tipusu sorkozmuvelom van.Nem eppen pont ez a tipus de eleg hasonlo.Toltogetni is szepen lehet vele.Lehet hozza rendelni lovas kapat es mar megy is a toltogetes.
Válasz #7088. hozzászólásra
Üdv. Bencsiki. Véleményem szerint könnyen megoldható a kerék utáni kapa helyére kellene felrakni a töltögető kapát. Attól függ hány sorosban gondolkodsz, én 2 sorost csinálnék.A költsége azon múlik, hogy magad csinálod vagy veszed a kapákat.
Szia Pityu !
Ezt nézd meg.
http://aprod.hu/hirdetes/janmar-kistraktor-1401-es-ID2txt.html#3586a6cbf3;r:;s:
Jöhet eső jöhet fagy a yanmar halad.
Na kijött a költő belőlem.
Sziasztok!
Beszéltem a gerecse traktorral mondtam neki hogy kicsibe gondolkozunk csak szűk " családi " körben tartanánk meg a találkozót. Nagyon rendes volt a tulaj azt mondta így is érdekli és nagyon szívesen el jön. Egyébként elkezdte olvasgatni a fórumot és nagyon tetszik neki a társaság hozzá állása. Telefonon beszéltem vele és kaptam tőle pár tanácsot is mire kell oda figyelni, illetve mondta ha bármi gondunk van a trakikkal hívjuk bizalommal ha tud akkor segít vagy ad valami jó tanácsot. Röviden ennyi holnap dobok fel képeket.
Válasz #7086. hozzászólásra
Köszönöm kérdésed, meg vagyok elégedve vele, bár erősen gondolkodtam, hogy megvegyem-e, mert kevés van belőle.Egy Balaton környékén lakó illetőnek volt már akkor 3éve, Ő mondta, hogy megbízható jól megépített gépek.Eddig nem csalódtam benne.Tatán a Vladimexnél vettem, így a szerviz itt van a szomszédomban, ugyanis Környe községben lakom és "gazdálkodom", persze csak nagyon amatőr szinten.
Válasz #7088. hozzászólásra
Szerintem elég nagyok a sarabolók ahhoz, hogy kiforgatva tudjál vele töltögetni
Válasz #7087. hozzászólásra
Bocs, folyt: szerintetek meg lehetne-e oldani (és ha igen, kb mennyiből), hogy burgonya töltögetőként is használni lehessen.
Sziasztok!
Véleményt szeretnék kérni:
http://aprod.hu/hirdetes/3-soros-sorkozmuvelo-elado-vagy-elcserelheto-IDpcnm.html#a87107cd9f;r:3;s:
Ja! És Isten hozta az újonnan csatlakozókat!
Válasz #7071. hozzászólásra
Üdv, milyen a Kioti?
Merre gazdálkodsz?
Válasz #7081. hozzászólásra
Kíváncsiságból rákérdeztem hogy külön a fűnyíró mennyi lenne.
80 ezer.
Válasz #7081. hozzászólásra


Talán még fel is borultak vele, olyan ferde az egész traki előlről nézve.
Válasz #7081. hozzászólásra
Ez magasan ár fölött van !!!
Egy sima hátsókerekes,még ha összkerekes lenne akkor se nagyon érne ennyit!!!
Válasz #7081. hozzászólásra




ez még 300-at se ér lepusztult 30-35éves ....vas
Udv.
Ha netalan valakit erdekel van egy elado japo melyen ar alatt !!!!!!
http://aprod.hu/hirdetes/kistraktor-IDLb3j.html#46e2b199f5;r:;s:
Válasz #7079. hozzászólásra

Én hétvégén csinálok képeket a lovas tanyáról és felteszem a képeket és meglátjátok ,hogy szerintetek megfelelő-e a hely , illetve a faházakról is ha valaki szeretne ott aludni.És ha gondoljátok valamelyik kereskedőt is megpróbálom kicsábítani egykét trakival is .De ti döntötök majd.
Válasz #7078. hozzászólásra
Hát igen a tavaszi munkák miatt jobb a nyár én szeretnék menni traktorostól és családot is vinném igaz azt kellene eldönteni hogy hol legyen mert időben meg kell szervezni a szállítást meg mennyi lenne a beugró,
Válasz #7077. hozzászólásra

És ha át rakod a traki motort a Renault-ba az is pár ló plusz.
Szerintem is talán június lenne jó.
Misi ha megy ki úgyis megbeszéli mikor kell visszajelezni.
Onnan már lesz konkrétum és addig mindenki eldönti.
Valószínűleg én trakit nem vállalom be 160km cincálni 1,4es Renault nem egy rakéta futó+trakival.