Fórum
- Segítség villanypásztor vételhez új
- Őszi borsó új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Erdőgazdálkodás, szakirányítás új
- Búza termény felvásárlási árak új
- Epple Mobile új
- CLAAS kombájncsalád új
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- Agrártámogatások kifizetése új
- Cirok termesztése új
Cikkajánló

Akár 80 fokig is hevülhet a bálák belseje – veszélyes lehet a figyelmetlenség
Nem csak a hőség, hanem a bálázás és tárolás hibái is okozhatnak bajt.

456 hozzászólás
Válasz #105. hozzászólásra


Erre vannak a gyors és gépkocsi rakódók
Válasz #97. hozzászólásra



Amúgymeg itt a tanyán a menő parasztok úgy lapátoltatják bele ebbe a 2tartályos ócskafajtába.
Itt nem spórolunk az amígókon.
Ahova kevés a zseton, vagy xart sikerült venni........... oda jön a mucsácsoo.
Fizikálisan izomból megoldjuk a problémát.
noo problémoo
yes mucsácsoo
Válasz #102. hozzászólásra








tongue:}
Nem kapával.
Apával, papával,dédnagypapával.....
Esetleg aranyárúval, trnak látszóval és kevés miliméterről pottyantóval........{:
Válasz #97. hozzászólásra







Amúgy ezek sztem. átakarnak baxni.
Gondolják nem fox tökölni, ha már 1x hazavitted azt is veszed meg.
Hát 1 nagy louuuuu............!!!!!!
Válasz #100. hozzászólásra

és te mivel vetsz hagyományosan kapával ?
Válasz #99. hozzászólásra









A kalo-csajnak add oda.
Betemeti itet pottyantógépestül mindenestül. heheeehehehehee
Ha mindenki húz akkor mámase lesz pletyka........




Válasz #97. hozzászólásra


Kölcsönadom az átrakókocsit(400mm-es csga)
Válasz #91. hozzászólásra

Amúgy van erre megoldás.
1 kis tákolás
Összeköll hozni a két tartály aztán amerika.
Mútkor láttam ilyen tákolmányt........
Válasz #93. hozzászólásra

jó ötlet a csigás pót , de már nincs idő megvalósítani
marad a 2x-i szórás , utána meg vetés , eddig se vetettünk soha műganyéval , és mégis élünk, úgyhogy ..léptem én is ...
Válasz #95. hozzászólásra



Jóvanakkor
Mindenki nem siet ám haza fó-rumozni.....
Válasz #93. hozzászólásra










A csigás pót meg 10 LOOOUUUUFFFFAAAAXXXXXXXX !!!!!!!!!!!!!!
Köszönöm nekem már tankoltak rapidot is meg maximát is csigásból....vödörrel hamarább volt....
Ennyi volt.
Válasz #91. hozzászólásra







pont erre a lala kontre gondótam
baszki desokx 1re gondólunk
szerezz be 1 csigás pótót
ez a bigbegezés 1 nagy louuufaxxxxxxxxxxx
Válasz #91. hozzászólásra






10 mp nálam 2 db tonnás big 1x-re.......
(.....de ez csak azért, mert át kell ugranom a másik oldalára a gépnek.....)
Válasz #86. hozzászólásra
2x 280 liter
5-qás bigbagböl sem lehet megtölteni
van a Lala féle konténeres megoldás , de azzal is tökölődés van ......
én már akkor is sík ideg vok ha az ember nem vág akkora lyukat a bigbagre ,h 10 mp. alatt kifollyon belöle a 7q
Válasz #88. hozzászólásra
(kell egy kis tanulópénz, hogy megszeressem....)
Teleszkópossal szoktam tankolni de beleuntam,
Válasz #87. hozzászólásra
Vetőkocsinként 1 zsák értelmes vetőmag.....volt 1X 1 ilyen akció is......
Válasz #82. hozzászólásra



2 perc a tankolás megfelelő aparátussal(10 brazil)
Válasz #80. hozzászólásra



250 ha körül vetek, 2 napja szórom a ganyét mint az állat
a plussz fuvarköltségért majd kárpótoljuk valamivel
Válasz #81. hozzászólásra
Hány kilósak azok a kis xarok?
Mennyi ha-ra elég ?????
Válasz #81. hozzászólásra
én inkább a pétit szórom, a komplexet meg vetőgéppel
Válasz #81. hozzászólásra

Legyen nálad a demó és akkor már van egy "adud"......
Válasz #76. hozzászólásra







1 biztos
ha rendől vlm.t az ember már 3456 hónappal hamarabbra!!!!!!!
olyan nincsssssssssss h. ami áprilisra köll az ápr.ra itt is van, nincssssss
Válasz #79. hozzászólásra

Az idén eltökéltem magam, hogy nem tökörészek vele
Válasz #75. hozzászólásra


az lessz azzal fogom elvetni az egész területet , de ha megérkezik az enyém vigyem vissza a demót hozzam a másikat ,,
nem is ez a gond , hanem az , hogy a komplex ganyét amit vetőgéppel szórtam volna azt elkell szórni vetés előtt , keverni nem lehet a pétisóval , úgyhogy 2 x kell végigrohangálni a földeket
Válasz #78. hozzászólásra
Azért az övék kopik "ingyért" ezt sem kell szemelől téveszteni !
Mennyit vetnél vele Konrád ??? 3-400 ha ???
Válasz #77. hozzászólásra




miért mid van SPC-d?
Válasz #76. hozzászólásra

hozzák-vigyék ők
Válasz #76. hozzászólásra




Szórd ki, dolgozd be...........ha még nem késő.......így csinálom az idén, mert a tök.m tele van hekinként tankolni.
Válasz #73. hozzászólásra

azt meg nem lehet etetni bigbagböl
kurvára ... hozd el .. vidd vissza stb.stb. + bónusz, h. amit adnak az kisganyétartályos
Válasz #72. hozzászólásra


Akkor alkud ki, hogy vess el mindent a demóval majd jövőre is lesz egy új géped oszt baxák meg legyen náluk szeptemberig és onnét indul a garancia, vagy hozzák el, ne csomagoljátok ki ne legyen üzembe helyezve csak jövőre és onnét induljon a garancia.
Amúgy jó kibaxás ez így, erről nem dicsekedett Zs. !!!!
Majd holnap lebaxom
Válasz #72. hozzászólásra

(hogy szíjjanak le.... ez is tanyasi mondás ezért nem írom be csak gondolom)
Van még idő.
Válasz #72. hozzászólásra

jó hozzáálás
Válasz #70. hozzászólásra
nem jött meg a kúnom
felajánlottak egy demógépet amíg megérkezik
Válasz #70. hozzászólásra

aki tud ,az tud!
Válasz #69. hozzászólásra

Mondtam, hogy kontaktspray....
Válasz #68. hozzászólásra


köszi!megjavult!
kontakt hiba volt csak.
Válasz #52. hozzászólásra
Szasz Szabi!
Ma érdeklődtem,a hekit se mérte,mikor nem látta,hogy "folyik" a víz a csőben!
Válasz #66. hozzászólásra

helyes
decsak lazán lalám
Válasz #63. hozzászólásra
Kis cég vagyunk,mindent meg kell oldani a drága szakszervíz nélkül(hacsak lehet).
Válasz #64. hozzászólásra
Köszönöm,a segítségedet.Ma bújtam a kezelésit,de ezt nem láttam benne. Meg fogom csinálni,mert így biztosan tökéletesen fog működni az eszköz.Ami a növényvédelemben igen fontos dolog!
Válasz #61. hozzászólásra
azt a speciális céleszközt úgy hívják, hogy 2 literes mérőkancsó...
adnak hozzá gyárilag is, de a növényvédős cégek is előszeretettel adják repianyagnak...
de kb. 500 ft ellenében beszerezhető háztartási boltokban is...
de 2-2,5 liter legyen meg, még úgy is közepes nyomással és átfolyással tudod jól mérni...
Válasz #62. hozzászólásra






Csaknem megbántottalak Lajoo?
A HECC mondanivalója, h. ilyen figuráért mint Te ölnének itt a tanyán.
Ilyen Hardibelezést és miegymást itt nemigen lehet rábízni senkire.......
Válasz #60. hozzászólásra
Most mé mondod ezt??????
Magam szopatom,ha befűzöm az új kábelt.........
Egyébként azt szokták mondani:a dolog lényege,a gépnek menni kell!!!! Oldd meg ahogy akarod!
Válasz #59. hozzászólásra


No,nekünk ilyen edény nincs!
Ezért a tartályos marad.
Pedig az tuti pontos,amit te mondasz!A szenzor vezetékén a szenzortól kb 20 centire volt egy csatlakozó.Ez lett ráépítve a régi vezetékre,az új megmaradt.
Válasz #57. hozzászólásra




Hallod Te vlm. Mindentmegtok csinálni igenis főnökúr!!! típusú szakifigura vagy.
Az ilyenekből nagy a hiány itt a tanyán.
Nem szoktál sokat morogni meg visszapofázni?
Azt mondjuk kifejezetten nem csípjük a tanyán.
Válasz #49. hozzászólásra
nem, a fúvókás módszert... bekapcsolod a keretet, és a kalibráló-edényt 60 másodpercig aláteszed, és megnzed, hogy mennyi víz megy bele. Ezt megcsinálod minden keretszakaszon, és utána átlagolod, majd megadod a pontos értéket a szabályzónak. Ennyi. (ez azért is jó, mert látod, ha valamelyik keretszakasz többet vagy kevesebbet ad ki, mint a többi...)
a szenzort a vezetékkel együtt kapod, de csatlakozó nélkül...
Válasz #55. hozzászólásra
Egyébkét az idő előrehaladtával egyre kevesebbet mért,tavaly már csak 2600 liternek mérte a 2800-at.
Válasz #55. hozzászólásra

Az lehet!
Az új szenzor csatlakozós volt,a régit levágtam,csatlakozó rá,a régi kábel bennmaradt.