Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Cirok termesztése

Létrehozta: cimbike. , 2011-06-03 22:49:56

Kedvencekhez Segítség
929 hozzászólás
#929 HektárHarcos
2026-06-27 22:02:41

Igy áll most a cirok . Jó lenne neki is az esó. https://youtu.be/-34iUSj1xv4?is=Gs-T2Lgw_Fz9ZQtF

#928 HektárHarcos
2026-06-23 18:59:27

Lassan jön a buga . .

#927 mtz1221
2026-06-20 22:13:33

Válasz HektárHarcos #926. hozzászólásáraNem látram azóta. Aratunk rohanunk veszekszünk, lucernét vágunk é, most ültem le 1 kólára, de can még 1 óra munkám kint az udvarban is.smile sweatdrop

#926 HektárHarcos
2026-06-20 21:34:57

Válasz mtz1221 #923. hozzászólásáraNa hogy alakul ? Kicsit helyre jött?

#924 HektárHarcos
2026-06-16 20:06:08

Válasz mtz1221 #923. hozzászólásáraBioforge nagyon jó . Erre pont a leg jóbb . Nekem búzába a fagy után nagyon jó volt helyre tette .

#923 mtz1221
2026-06-16 18:22:39

Válasz HektárHarcos #922. hozzászólásáraKöszi.smile flowers Orahovósi határban elég jó elintézte a jég a másodvetésű kukoricámat, helyre jön kicsit megfújnám én is mindennel. 5-7 levélben volt, szerinem az még újra fakad gond nélkül.

#922 HektárHarcos
2026-06-16 18:10:03

Válasz mtz1221 #921. hozzászólásáraÉn 5 kor felkelet megnézem milyen a terep 6-6:30 elinduliok 1-1.5 óra már elég neki ottár nagy része beépült . Reggel vannak nyitva a legzö nyílások azon keresztul jut be az elő baci .
A tőbbet lehet este, csak ott meg az a rizikó hogy ha nagy lesz a harmat akkor lemossa .

#921 mtz1221
2026-06-16 13:30:41

Válasz HektárHarcos #920. hozzászólásáraÉs ha rájön a bacira pár óra múlva a 30 fokos meleg, nem korai az neki ?

#920 HektárHarcos
2026-06-16 12:39:25

Válasz mtz1221 #919. hozzászólásáraÉn reggel akkor jobban felveszi. Ha kicsi harmat van az se gond . De akkor lélegzik a nővény .
Baktériumokat élő vagy nemélő mindent reggel adok ki ami felszívódó lomb azokat este .

#919 mtz1221
2026-06-16 12:12:11

Válasz HektárHarcos #917. hozzászólásáraReggel, vagy mehet éjjel is harmaton a baktérium ?

#918 HektárHarcos
2026-06-15 23:06:40

Alakul szépen lassan.

#917 HektárHarcos
2026-06-06 22:10:15

Válasz mtz1221 #916. hozzászólásáraNem tudom én nem stresszelnem egyszerre a naprát hiába egyszikű permet az is fog valamit ha nem nagy én elosztanám elöször epso ami jól megtuningolja. Majd a gyom irtó .
A bluen az más tészta az élő baktérium Methylobacterium symbioticum SB23 nevű baktérium található. Se cloros viz nem lehet csak kuti viz csak reggel érdemes. Amikor a légzőnyilások nyitva vannak. Ott épül be .

#916 mtz1221
2026-06-06 20:31:10

Válasz HektárHarcos #915. hozzászólásáraMaradt ki keserűsóm, napraforgóra rámehet egyszíkű irtóval ? Bluen miért nem mehet a keserű só mellé 1 menetben ?

#915 HektárHarcos
2026-06-06 20:16:17

Válasz mtz1221 #914. hozzászólására1000l 50kg 250l/ha viz rendes sima fuvoka
Greenman 5l/ha ugyan ugy
BlueN 300g

#914 mtz1221
2026-06-06 19:59:31

Válasz HektárHarcos #913. hozzászólásáraMennyit adsz belőlük milyen vízmennyiséggel, milyen fuvókákkal ? Nagyon elkell nekem is majd gondolkodnom rajta, ha szomszédnak bejön idén silózásra.smile sweatdrop Akitől vette a magot, szt mondta csak olyan év mikor 8 tonnánál több kukorica van, akkor nillen a mérleg a kukorica felé. Na ilyen meg vagy 7-8 éve nem volt már nálunk.smile cursing

#913 HektárHarcos
2026-06-06 19:44:45

Válasz mtz1221 #912. hozzászólásáraAz jó . Én ma adom neki az epso toppot majd 3 nap mulva. A greenman agro utánna 3nap azt blueN aztán lesz ami lesz ????

#912 mtz1221
2026-06-06 12:25:17

Válasz HektárHarcos #911. hozzászólásáraMéz cirok, 5.5 napra rá kikelt kb 7 centis mélységről. Nagyon meglepődtem rajta.smile thumbup

#911 HektárHarcos
2026-06-06 11:10:50

Kinek hogy áll a szemes cirok ?

Nincs profilkép
#910 Moderátor
2026-06-01 10:47:07

Moderálási elveink miatt törölve: 2026-06-01 13:21:54

#909 mtz1221
2026-05-28 23:53:07

Fasza, lehet ez a silózni való lesz a jövő növénye jövőre nálunk.smile thumbup

#908 szanberg
2026-05-28 23:17:11

Válasz mtz1221 #904. hozzászólására5.5 centire vetettem tavaly és most is. Tökéletesen kelt. A 7-ről is kijön!!!

#907 HektárHarcos
2026-05-28 23:11:11

Válasz mtz1221 #904. hozzászólásáraÉn is 5-6cm vetettem mert ott volt nedvesség . Ha nem veri le az eső akkor simán kikel .

#906 gumikrumpli
2026-05-28 21:58:17

Válasz hallássérült mg.munkás #905. hozzászólásáraszia, én használtam, nálam nem működött, több kárt okozott a cirokban mint a muharban.

Sziasztok!
Valaki használt már Vipert nagyobb cirokban?
6-7 levélben van a nagyobbik 3 leveles a kisebbik.Nem egyenletes a kelés sajnos.

#904 mtz1221
2026-05-28 13:26:32

Válasz HektárHarcos #903. hozzászólásáraNekem meg nem volt, csak régi 2.1es lyukú napra tárcsám, abból csináltam 96 lyukut. El is vetettük, 70x7 centire. Kicsit mélyre, 7 centire mert ott volt nedvesség.smile sweatdrop

#903 HektárHarcos
2026-05-28 13:19:19

Válasz mtz1221 #902. hozzászólásáraHa jól rémlik azt is olyan 220-250 vetik .
Nekem 68 jukas tárcsa volt az spc hez. Hála égnek nem kellet furkodni

#902 mtz1221
2026-05-28 08:36:05

Silózni való magas mézcirkot 70x hány centire vessem ? Szomszédnak 2x kiették a varjak a kukoricát, most furkálom neki a vetőtárcsát, hát 2mm es furóval agybajt kapok, 10-15 lyukanként 1 fúróél, és kell 6x 48 lyuk.smile hammer

#901 HektárHarcos
2026-05-27 18:32:02


9mm kaptunk igaz eleg viharosan jött.

#900 Berkó_
2026-05-27 08:29:57

Válasz rtamas1976 #898. hozzászólásáraSuccessor tx nekem is bevállt!

#899 HektárHarcos
2026-05-27 00:04:35

Válasz rtamas1976 #898. hozzászólásáraÉn successor tx vel nyomtam le 3l/ha 3 leveles állapotban ami kont volt minden tel vitt most lehet kapunk egy vihar zónát holnap az bemossa majd a talajba . De ebben a melegben napról napra nől szemmel láthatóan .

#898 rtamas1976
2026-05-26 22:27:41

Válasz szanberg #896. hozzászólásáraMég talán a successor600 vagy tx?

#897 rtamas1976
2026-05-26 22:20:06

Válasz szanberg #894. hozzászólásáraA zöme disznóparé libatop kakaslábfű.
Egy hormont kap az ok.
De a muharfélék?
Esők előtt evetettük de gyomirtani nemvolt idő.
Talán spectrum, csak kiviszi majd a kikeltet?
Akrist írt a kolléga de az nemigazán viszi a kikelt gyomot, kukoricában próbáltam.

#896 szanberg
2026-05-26 22:14:14

Válasz rtamas1976 #895. hozzászólásáraEgyszikűre nincsen jó megoldás, illetve a Viperen kívül nincsen!
Kétszikűre volt a Casper, az nagyon jól dolgozott, meg az Onyx Kamba csomag is.

#895 rtamas1976
2026-05-26 22:09:51

Válasz szanberg #894. hozzászólásáraMinden is!
Magrólkelő van évelő nincs.

#894 szanberg
2026-05-26 21:04:10

Válasz rtamas1976 #891. hozzászólásáraKétszikű ellen?
Vagy van egyszikű gyom is?

Nincs profilkép
#893 :X)
2026-05-26 20:29:51

Válasz rtamas1976 #891. hozzászólásáraAkris 2 liter és Botiga 0,7 liter majd jön a Víper állományban.

#892 mtz1221
2026-05-26 18:42:40

Válasz HektárHarcos #889. hozzászólásáraVégén kitalálnak belőle valami jó bográcsos levest, nem marad 1 fürt sem a végén.smile tongue

#891 rtamas1976
2026-05-26 18:04:29

Sziasztok.
Korai poszt vagy poszt gyomirtót mit használtok?

#890 HektárHarcos
2026-05-20 22:31:46

Alakul a cirok .

#889 HektárHarcos
2026-05-12 16:05:10

Válasz Zoli 63 #888. hozzászólásáraLehet ???? meg majd mondjak milyen elfajzott kukorica ez hogy a címerén van a szem ????

#888 Zoli 63
2026-05-12 02:35:48

Válasz HektárHarcos #886. hozzászólásáraNa majd mehet az okoskodás, jól elszúrták a vetést, mééég ilyen sűrűre vetni a kukoricát, hááát nem látják hogy aszály van ? Lesz téma a kocsmákban smile lol

Nincs profilkép
#887 R Sándor
2026-05-11 22:23:35

Válasz HektárHarcos #886. hozzászólásáraSzép. /nálunk már ilyenkor a cigányok dörzsölték a kezüket hogy lesz mit fözni a pulyánaksmile wink/ . Aztán jött a csalódás nyáron

#886 HektárHarcos
2026-05-11 22:16:15

Válasz R Sándor #885. hozzászólására4-5cm ott volt nedvesség . Laza talaj. Ma már ilyen.

#884 HektárHarcos
2026-05-10 12:33:55

7 nap kellet és kint is a cirok . Ha most jön egy kicsi eső az még segítene.

#883 HektárHarcos
2026-05-10 12:32:07

Válasz pasztor1976 #882. hozzászólásáraÉn takarmány cirkot vetettem kws rubinus ezt talajtól fügően 230e től 350e /ha én 235ve vetettem

Nincs profilkép
#882 pasztor1976
2026-05-08 09:55:22

Szaisztok ,kiveszett a napraforgó,a sároshátu az öjvösnyaku ,stb miattt ,de ujra bevetni napraforgóval nem szeretném.Gondoltam a protein cirokra de még nem termesztettem sosem.Adnátok néhánt jó tanácsot mielőtt belefogok .látom a tárcsán a lyukak 2 mm a tőszám 240 ezer hektáronként ,a vetésmélység érdekelne még esetleg .Köszönöm

#881 HektárHarcos
2026-05-05 21:32:15

Vasárnap elvetettem a cirkót majd kiderul mikor kel ki . 75cm 240e.jótt ki a tőszám .

#880 HektárHarcos
2026-04-26 12:46:49

Válasz zsoltbohos74 #879. hozzászólásáraHa megjött volna akkor már igen . 20-25 fokos a talaj. Hajnalban 15-18 fokra megy vissza .

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hirdetés
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből II. rész
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből II. rész
A Nemzeti KAP-hálózat Zöld Támogató Egysége és a Gazda Kontroll...
Már nemcsak a termés van veszélyben, az erdők is pusztulnak
Már nemcsak a termés van veszélyben, az erdők is pusztulnak
Az Alföld egyre inkább elveszíti vizes jellegét, sivatagosodás jelei látszanak.
Gardena Classic 13 mm 1/2" locsolótömlő Gardena kerti tömlőkocsival
Gardena Classic 13 mm 1/2" locsolótömlő...

19.900 Ft

Mtz Belarus 552E traktor 2664 üzemórával
Mtz Belarus 552E traktor 2664 üzemórával

2.990.000 Ft

Főzőüst, 110 literes inox, elektromos eladó!
Főzőüst, 110 literes inox, elektromos...

300.000 Ft

Széna
Széna

14.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]