Gázolaj árak 633 Ft Benzin árak 647 Ft EUR 392.16 Ft USD 366.3 Ft CHF 401.12 Ft GBP 458.09 Ft

Fórum

Becenév: kyra
Csatlakozott: 2010-05-31 19:42:41
Utolsó belépés: 2010-06-03 09:16:57
Fórum hozzászólás: 53

Fórumhozzászólásai

Előzmény: #117 hozzászólása



Mélyalmos állattartás esetén a trágyatároló építése nem kötelező, feltételezve, hogy a mélyalmot a kitároláskor nem a telepen belül tárolja, hanem egyből mezőgazdasági területre kiszállítja. De feltételezem a telepe rendelkezik környezetvédelmi működési engedéllyel, és ha abban ez nincs is leírva, minden esetben egyeztetni szükséges az illetékes környezetvédelmi hatósággal, a biztonság kedvéért.

Előzmény: #117 hozzászólása



Értem, tapasztaltam már, hogy milyen indulatokat vált ki az emberekből ez a téma!
Ha olvastad korábbi bejegyzéseimet láthattad, hogy kb 10 éve mezőgazdaságban dolgozom, környezetvédőként. Nem tűnik sok időnek, de én még láttam jól menő szövetkezetet, nagy állattartással, sok dolgozóval. Aztán ez eltűnt, nem is szép lassan, hanem egyik évről a másikra.
Én nagyon a szívemen viselem a gazdálkodók sorsát, és azért is vagyok ezen a fórumon, hogy SEGÍTSEK!
Én nem riogatok, nem ijesztgetek, legfőképp nem nyerészkedek (hogyan is??), hanem itt vagyok, tudom amit tudok, kérdezzetek, válaszolok rá.
Pontosan tudom, hogy több bőrt már nem lehet lehúzni rólatok, mert már csontig le vagytok kopasztva, erre írom le a véleményem a szabályozásról. De még 1x mondom, az én véleményem kevés, nektek infóra van szükségetek. Infó az is, hogy kell fizetni, az is, hogy milyen ellenőrzés során derül ki az adóhiány (nem riogatás!).
De infó az is, hogyan lehet ezt kikerülni, mit kell tenned, hogy ne kelljen ezt az adót kifizetni! Erre is meg tudom adni a választ, nem csak arra, mekkora bírságot kell fizetni!

Előzmény: #115 hozzászólása



Ja, és kénytelen vagyok a vámosokat emlegetni, sajnos ők fogják a termékdíjat ellenőrizni.
Akinek van gázolja visszaigénylése, tudja milyen mentalitásúak, nem kell nekem ezt elmondani!
Ja és az ehhez kapcsolódó "riogatásom": volt olyan ügyfelem, akinek gázolaj visszaigénylése lett volna, ezért kapott ellenőrzést, kiderült, hogy nem fizetett termékdíjat, bírságot kapott + addig nem kapta vissza a gázolaj utáni vissza igénylését amíg mindent nem rendezett! És itt ez megint egy információ, természetesen mindenki arra használja, úgy értelmezi, ahogy akarja!

Előzmény: #115 hozzászólása



De nem érted, hogy én csak tájékoztatok?????? Vedd riogatásnak, nem tehetek ellene, de már megbocsáss, ha az én vállalkozásom rosszul megy, csesszem le a könyvelőmet, amikor azzal jön, hogy fizessem be a negyedéves ÁFÁ-t, vagy iparűzési adót???? Megtehetem, és aztán? Ő is el fogja mondani, hogy szerinte meg kell fizetnem, ha nem teszem, akkor megbüntet az APEH! Ennyi! Haragudhatok én r, meg elküldhetem, hogy hagyjon, így is épp elég bajom van, de azt akkor is tudnom kell mi a kötelezettségem, és őt is azért fizetem, hogy a kötelezettségeimről tájékoztasson!
A könyvelődet is elküldöd, ha az aktuális adókról akar tájékoztatni?

Előzmény: #112 hozzászólása



A felvilágosítás ingyen van, nem kell fizetned érte, és hogy nagy szavakkal éljek: " az információ hatalom". A tudásra mindenkinek szüksége van, mert csak ezek birtokába tud dönteni, hogy megfizeti a termékdíjat vagy nem!
És már meg ne sértődj, de ne te dönts mások nevében, hogy szükségük van-e az én tájékoztatásomra vagy nem. Feltételezem, ha senkit nem érdekelne a téma nem lenne ez a topic, és nem is írt volna senki a bejegyzéseimre!

Előzmény: #110 hozzászólása



Ha "ijesztgetni" szerettem volna a tisztelt fórumozókat, akkor leírnám a mulasztási bírság tételeket, késedelmi pótlékok mértékét, adó- termékdíj ellenőrzés formáját, nem adózott termék lefoglalását, elkobzását, illetve egyéb jogkövetkezményeket!
De nem ezt teszem, csak TÁJÉKOZTATOK!

Előzmény: #109 hozzászólása



Hagyjuk már ezt a bevallottam kifejezést. A véleményem írtam le, de én egy kicsim kis pont vagyok, a véleményem is egy porszem, ettől még nem fog megijedni a jogalkotó és belátni, hogy jé ennek tényleg igaza van, írjuk át a jogszabályt, kötelezzük a műanyag gyárakat a kis felhasználók helyett!!
Ettől még ugyan úgy a kicsi marad a kötelezett, neki kell az adót megfizetnie!!!!!

Előzmény: #106 hozzászólása



Kedves Robix!

Nem venném fel a kesztyűt, ha csak engem cseszegetne, és nem a hülyeséget terjesztené ezen a nyílt fórumon! Tudtommal a fórum arra jó, hogy megosszuk az ismereteinket, tapasztalatainkat egymással, nem pedig megszóljuk azt ha valaki segíteni akar!
Először is: én nem vallottam be semmi, hisz nem volt miről. A jogszabályt bármily furcsa is nem én írtam, én csak próbálom "lefordítani", megismertetni az érintettekkel, mert bizony a hatóság előtt hiába mondjuk azt, hogy: bocsánat én ezt nem tudtam!
Másodszor: én nem ijesztgetek, feltételezem itt senki se gyerek, hogy féljen a mumustól! Még egyszer mondom, tapasztalatot osztok meg.(vámos ellenőrzés mezőgazdasági telephelyen)
Ha Ön úgy gondolja, hogy nem tartja be az Önre vonatkozó jogszabályokat, ám tegye, szíve joga, de azt nem tudom miért kell másokat megszólnia, ha Ők nem így tesznek, érdeklődnek, tájékozódnak???
És utoljára: hazabeszélek? Hova? Gondolja, hogy titokban vámos vagyok és itt jól rábeszélek mindenkit hogy fizessen adót??? Mivel ez egy netes fórum, a tudásom, ismereteim megosztásért pénzt nem kérhetek, úgyhogy továbbra se értem a hazabeszélést!

További szép, esőmentes napot kívánok Önnek!

smile hammer
Egyébként a termékdíj kikerülésének a legegyszerűbb módja, ha olyan csomagoló eszközt vesztek, ami után már meg van fizetve a termékdíj!!!! Ezt onnan tudni, hogy az eladó ezt ráírja a számlára (pontos szövegét lsd jogszabályban)
Ha ilyen számlád van nem leszel kötelezett, nem kell átalányt se fizetni, semmi!

Előzmény: #103 hozzászólása



Ehhez én nem tudok hozzá szólni, hogy az őstermelők miért nem kaptak értesítést. De már bocsánat, a falusi kisboltos kapott? Őt is ugyanúgy érinti a szabályozás! Amíg az APEH kezében volt az ellenőrzés -2008-ig- addig el lehetett lavírozni, nekik sem emberük, sem képzettségük nem volt erre. De átvette a VPOP, nekik nagyon más feladatuk nincs, hát ráugortak. Egyébként a vámosok se túlképzettek a témában, sőt! Sokszor kevésbé ismerik a szabályozást, mint mi, külsős ügyintézők. Persze, ez senkit nem vigasztal, amikor ott vannak a telephelyén a vámosok és kérik a papírokat!

Előzmény: #94 hozzászólása



Sajnos ez így nem igaz, a 200 kg alatti mennyiség a csomagolási hulladék visszagyűjtés alól mentesít. A termékdíj fizetésben nincs mennyiségi limit. Javaslom elolvasni a Környezetvédelmi termékdíj fórum 23-as hozzászólásomat, ott részletesen leírom a szabályozást!

Előzmény: #100 hozzászólása



Igen, keletkezik. Van egy ilyen kategória a termékdíj szabályozásban, természetes alapú textil, ha jól gondolom az Ön által használt csomagoló anyag ebbe a kategóriába tartozik.

Előzmény: #94 hozzászólása



Ezt rád bízom, ha ne adj isten kapsz a vámosoktól egy ilyen levelet, akkor ráérsz gondolkodni, hogy mit nyilatkozol a múltról.
elég jó dolognak tartom az átalányt, éljünk vele, ha már egyszer a jogalkotó megadta ezt a lehetőséget!
Adatlap kitöltésben is számíthatsz rám!

Előzmény: #93 hozzászólása



Igazából nem az újra fizetsz, hanem a hulladékká vált csomagolóeszközre. Épp ez lenne az egész termékdíjas cirkusz lényege, hogy a csomagolási hulladékok mennyiségét csökkentse, illetve a kibocsátott hulladékok felszámolására alapot képezzen!

Előzmény: #91 hozzászólása



Na, hajrá! Kezd a csomagolóanyag beszerzési számlákkal, mert akkor nem lesz nyoma, a vámosok nem találják meg... smile lol

Előzmény: #89 hozzászólása



Húú, megtenném szívesen de sajnos vagy hál istennek nem vagyok jogász!
Én csak egy szegény kis termékdíj és környezetvédelmi ügyintéző vagyok..... smile whistling

Előzmény: #74 hozzászólása



A határidő 2014!!!! Csak a nagylétszámú állattartó telepeken (sertés vagy baromfi) 2011 a határidő!!!!smile offtopic

Előzmény: #72 hozzászólása



Sajnos biztos vagyok benne, hogy meg kell előbb utóbb csinálni (bár ki tudja hol leszünk 2014-ben!!!). De nekem volt már olyan állattartó telepem, aki ezért nem működhetett tovább!!! Igaz, ők semmit nem csináltak, nem pályáztak, stb!

Előzmény: #70 hozzászólása



A méretezést is a nitrátos jogszabály írja elő, a lényeg, hogy a telepen maximálisan keletkező trágya 6 havi mennyiségét be tudja tárolni!

Előzmény: #68 hozzászólása



Ha segítség kell, környezetvédelmi- természetvédelmi engedélyeztetésben szívesen segítek!

Előzmény: #65 hozzászólása



Most olvastam levelét, 2014-ig kell megépíteni, nincs állatlétszámhoz kötve, a szarvasmarha esetében nincsenek nagylétszámú telepek, akiknek 2011.-ig kell megépíteni!

Előzmény: #86 hozzászólása



Ok, hogy a piacon tárolod, de oda ládában viszed. Ismétlem, logikát ne keress benne, hogy a telephelyről a piacig miért csomagolás, a fától a telehelyedig miért nem... CSAK! smile whistling
Nem mondtam, hogy ne bolygasd, sőt MINDENKINEK javaslom, hogy tegye rendben min. az elmúlt 2 évet. Hogy miért? Mert bármilyen hihetetlen a vámosok sem hülyék (nem mindig), ha most bejelentkezel meg fogják kérdezni, hogy mi van a múlttal, nyilatkoznod kell róla, hogy az elmúlt években nem végeztél csomagolást. Ezt tudom, megtörtént, kapott az egyik partnerem egy ilyen levelet a kecskeméti REK-től. És ha már nyilatkozol... ááá nem érdemes kockáztatni, tudod: büntetőjogi felelősségem tudatában....

Előzmény: #84 hozzászólása



Az már picit bonyolultabb. Ha visszamenőleg akarod rendezni- amit javaslok is!-, akkor először is kell GLN számot igényelned, ennek éves díja van 5000.,-Ft/év. Ez kb 10 perc, online is megy. Ha megvannak a szükséges regisztrációs számok, akkor lehetőség van 2008. január 01.-ével többutasként bejelenteni a ládáidat. Ez azt jelenti, hogy bejelented, megfizeted 1x a készleted után a termékdíjat és utána nem kell többet fizetni, akárhányszor forgattad. Persze ehhez el kell készítened egy spéci nyilvántartást ahol nyomon követhető a ládák forgása.

FONTOS!!!!
Az belföldi előállítású egyéb kenőolajok, akkumulátor és gumiabroncs után szinte sohasem mi fizetjük meg a termékdíjat, minden esetben a gyártó (előállító). Abban az estben, ha ezeket importáljuk, akkor az első belföldi forgalomba hozó vagy saját célú felhasználó fizet. Tehát ha én pl. Ukrajnából hozok be akkumulátort, mert olcsóbb, akkor a termékdíjat én fizetem meg utána!!!!

Ja, most olvasom, az után hogy gyümölcs betakarításkor ládába teszed a gyümölcsöt és beszállítod a telephelyedre, szerintem nem kell termékdíjat fizetni!
ha abban értékesíted természetesen kell, illetve ha értékesítésre abban szállítod, úgy tudom akkor is kell. De minden más tevékenység előtte tárolásnak és nem csomagolásnak minősül.Ugyan ez van a takarmányos zsáknál is!

Előzmény: #80 hozzászólása



A hölgyet meg fogom keresni és néhány apróságra felhívom a figyelmét, pl: NEM MINDEN ŐSTERMELŐT ÉRINT!!!!! Könyörgöm, aki nem csomagol mi a frász után fizetne termékdíjat????? Minek jelentkezzen be a rendszerbe, ha nem kötelezett???? A másik: aki június 30.-ig rendezi a bejelentkezését, illetve minimum 2008-ig visszamenőlegesen a bevallásait NEM FIZET MULASZTÁSI BÍRSÁGOT!!!! Szerintem ez sem elhanyagolható tény! Ami igaz,az APEH folyamatosan adatot szolgáltat a Vámosoknak, az adózókról, így pontosan tudják az árbevételt, de természetesen, hogy ki milyen tevékenységet végez, tehát, hogy csomagol e vagy sem azt nem tudja egyik hatóság sem!!!!
Ha kérdésed van engem kérdezz, én ezt tanultam (tanulom), mezőgazdasággal foglalkozom, és biztos lehetsz benne, hogy a te érdekedet képviselem, nem a vámosokét, nem nyerészkedni akarok!!! Ne higgy el mindent amit leírnak!

Előzmény: #79 hozzászólása



Itt most csak az 50 M Ft árbevétel alatti mezőgazdasági termelők 2010-től történő bejelentkezését írom le:
1. lépés: VPID szám igénylése. Igénylő lapot a http://www.vam.gov.hu/mainMenu.do?modulId=15
oldal VPID/EORI adatlap magánszemélyek részére letölteni, kitölteni, az illetékes Regionális Ellenőrzési Központhoz postán beküldeni (ezek a vámparancsnokságok. Megkapod kb 30 napon belül a VPID számot.
2. lépés: http://www.vam.gov.hu/enyomtatvany/index.html#3 oldalról le kell tölteni a KT10 BEJKE nyomtatványt.
3. lépés: a nyomtatvány főlapját kitölteni, a lap Bejelentés sorában beixelni az árbevételt, aláírni postázni az ellenőrzési Központnak.
4. lépés: 2011. március 31.-ig befizetni az árbevételhez tartozó átalánydíjat.

Előzmény: #78 hozzászólása



No, nem kell azért bedurvulni! Idegeskedni, meg pláne nem, mert az nem segít senkinek!smile karateka

Előzmény: #75 hozzászólása



Valóan írjam le a lépéseket a termékdíj rendszerbe történő bejelentkezéshez?

Előzmény: #75 hozzászólása



Ne engem szidj, én csak leírom, amit tudok, tanultam, tapasztaltam, aztán, hogy ki mit csinál nem az én dolgom, nem az én problémám.

Előzmény: #71 hozzászólása



A GLN szám (lenyúló kht-tól igényelhetősmile rolleyes) csak akkor kell, ha az éves árbevétele meghaladja az 50 M Ft-ot, tehát nem átalánydíjas, illetve ha a múltat is rendezni akarja. A vámosoktól a VPID számot kell kérni (ez mindenkinek kell), ez ingyenes.

Előzmény: #70 hozzászólása



Ebben az esetben Ön a raklap után nem lesz kötelezett, hiszen a vásárolt termék gyártó (pl műtrágya) csomagolt rá a raklapra, Ön csak lecsomagol róla. A "lecsomagolás" után csak akkor fizetünk, ha külföldről hoztuk be a terméket, más esetben nem!

Előzmény: #69 hozzászólása



Van egy rossz hírem, aki a terményt ládákban viszi ki a piacra, az is kötelezetté válik, mart csomagolja a terméket, még ha nem is abban értékesíti!
Egyébként a legjobb, legegyszerűbb dolga az 50 M Ft alatti árbevételű mezőgazdasági termelőnek van, bejelentkezik átalány fizetésre, és kész. Csak ha a múltat is rendezni akarja, akkor kell belebonyolódni a termékdíj rendszerébe!

Előzmény: #64 hozzászólása



Egész pontosan azért került át az APEH hatásköréből a vámosokhoz a termékdíj téma, mert az APEH nem tudta elég hatékonyan behajtani, nyomon követni a kötelezettségeket, illetve a Schengen megszűnésével kellett valami munkát adni a vámosok kezébe. Sikerült! 2008-ban 29 milliárd forintot hajtottak be csak a termékdíjból. Hatékonyan!

Előzmény: #62 hozzászólása



A növényvédő szeres kannákat minden esetben csak 3x-i kimosás után veszi (veheti) vissza a forgalmazó, begyűjtő, akár 1 l-es, akár 100 l-es, ez nem a csomagolási mértéktől függ. Így tudják nem veszélyes hulladékként tovább kezelni. Emlékszünk még, pár évvel ezelőtt nem volt még a CSeber rendszer és jó kis pénzeket kellett fizetni a göngyöleg elszállításáért.

Előzmény: #63 hozzászólása



Hogy van lepapírozva? Azt írja csere, tehát adott cserébe vissza raklapot? vagy nem csere volt, hanem a gyártó visszavitte a raklappt, Önnél semmi nem maradt?

Előzmény: #62 hozzászólása



Na, ez így megint nem igaz!!!! Gazdálkodó esetében nincs mennyiségi limit, a forgalmazó köteles visszavenni a 1 liternél kisebb csomagoló eszközt is! Amire hivatkoznak jogszabály, az a lakossági felhasználásra vonatkozik: lakossági felhasználás setén, az 1 l-nél kisebb növényvédő szeres csomagoló eszközt kommunális hulladék kezelőnek is át lehet adni.
de gazdálkodó esetében ez nem így van!

Előzmény: #59 hozzászólása



Műtrágya maradvánnyal, vagy földdel szennyezett zsákot valóban nem kötelesek visszavenni, viszont Önnek el kell számolni ezekkel is, hova tette, ezért javaslom "tisztán" bevinni az átvevőhöz. A raklapot le is darálhatja, majd így, mint termék értékesítheti... smile biggrin Ez vicc, ígérem holnap megadom a választ, mit kezdhet hivatalosan a törött raklappal.

Előzmény: #56 hozzászólása



NEM! Az 5 kg bálamadzag után fizet termékdíjat + gondoskodik a hulladék hasznosításról. A műtrágyás big-bag zsák esetében szintén gondoskodni kell a hulladékká vált zsák elhelyezésérről, de nem feltétlen hasznosításáról. Ebben az esetben javaslom vigye vissza a kereskedőnek, akitől vette, vagy KITE, IKR, stb begyűjtő helyre ahol ingyen átveszik.

Előzmény: #55 hozzászólása



De igen, fa! Lehet, hogy nem fogok tudni erre most választ adni, hogy ha galyat égethetek, akkor törött raklapot miért nem, de ezt konkrétan megkérdeztem a VPOP-től, illetve a környezetvédelmi felügyelőségtől és mind a két hatóság azt mondta, hogy raklapot nem égetünk! De tudom, hogy van kiskapu, ígérem holnap utána járok!

Előzmény: #51 hozzászólása



Galyat, szármaradványt, csutkát égethet, törött raklapot nem!

Előzmény: #49 hozzászólása



Műanyag hulladék üzemű kazán???smile biggrin

Előzmény: #48 hozzászólása



Azt ugye tudja, hogy a vegyszeres kanák esetében az előállító a kötelezett, a termékdíjat Ő beleépítette a vegyszer árába?

Előzmény: #46 hozzászólása



Ez így igaz, nem égetheti el, még a széttört raklapot sem.... de ez már hosszabb téma!
Sőt, még a kommunális hulladék lerakóra sem viheti, mert az környezetvédelmi szempontból nem megfelelő, a műanyag hulladékokat hasznosítani kell!
EZ szerintem okos dolog, főleg úgy, ha még nekem fizetnek a műanyagért, mert az ugye sok gyártónak alapanyag smile smile

Előzmény: #44 hozzászólása



A termékdíj elvével, mint környezetvédő egyetértek valóban lépéseket kell tenni, visszaszorítani a mértéktelen csomagolási hulladék kibocsátást. De ezt jó magyar szokás szerint megint ökör módon, teljesen lehetetlenül, a kicsik megsarcolásával akarják elvégezni. Kérdem én, nem az a legésszerűbb, ha az fizeti meg a termékdíjat, aki előállítja a csomagoló eszközt, amiből a hulladék lesz?? De! Csak egy gyárnak nagyobb lobby hatalma van, mint egy őstermelőnek, kisboltosnak, stb.....

Előzmény: #40 hozzászólása



Akkor csomagolás!!! Hiába fizették meg pont az után a zsák után 1x már a termékdíjat ( a műtrágya gyár), Önnek, mint csomagolónak megint meg kell... Ez egy esetben kerülhető el, ha olyan csomagoló eszközt vásárol, aki után valaki megfizeti (tehát öntől átvállalja) a termékdíjat!
Ez itt ugye egy érdekesség a törvényben, mert ebben az esetben csak 1x fizetik meg a termékdíjat, akár hányszor is csomagol bele, akár hány kötelezett, míg az első esetben hiába van igazoltan megfizetett termékdíj, mivel nem számlás átvállalással van megfizetve minden egyes csomagoló fizet.... NO COMMENT

Előzmény: #38 hozzászólása



Persze, be lehet kínálni, a válasz feltétlenül írja meg, kíváncsi vagyok!!! smile lol
A 40 éves láda nem műemlék (bár gratulálok, hogy ennyit kibírt), ha a kotló alatt-felett van, akkor keltető láda. Ha a kikelt kiscsirkéket abban viszi a piacra csomagolás! Az hogy 40 éves vagy 2 napja vette nem érdekel senkit!!!!

Előzmény: #37 hozzászólása



Aki belecsomagolta a műtrágyát, a műtrágya előállító!

Előzmény: #34 hozzászólása



Egy fontos dolog a termékdíjjal kapcsolatban: ne azt nézzék, hogy mi az eszköz, hanem hogy mit csinálunk vele!
Zöldséges ládában tarthat csirkét, kutyát, virágot, amíg az tárolásra (vagy keltetésre) szolgál NEM TERMÉKDÍJ KÖTELES! Csak akkor lesz az ha csomagol bele, akár úgy, hogy a termékkel együtt értékesíti, akár csak arra szolgál, hogy az otthon belerakott terméket a kereskedőhöz, vagy átvevőhöz szállítja, majd a ládákat hazahozza (többutas csomagolás). Ezt kell átgondolni és akkor már kicsit tisztábban látják a termékdíj lényegét.

Előzmény: #32 hozzászólása



Most néztem meg a jogszabályt, addig, amíg az óvszerbe rakott "dolog" nem termék, addig csak egyéni védőeszköznek minősül...... smile devil

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hirdetés
Rosszul kelt az elvetett mag? Mutatjuk, mi lehet az oka
Rosszul kelt az elvetett mag? Mutatjuk, mi lehet az oka
Mind a magvetésnél, mind a műtrágya-kijuttatásnál elengedhetetlen a precízió.
Hirdetés
Kincset ér a szalma, ha a tarlón marad!
Kincset ér a szalma, ha a tarlón marad!
Mutatjuk, hogyan nyerhető szerves tápanyag a szalmából.
Garden Jet vontatott szántóföldi permetező
Garden Jet vontatott szántóföldi...

780.000 Ft

Holstein-fríz bika
Holstein-fríz bika

850 Ft

Anya juh
Anya juh

45.000 Ft

Mtz80
Mtz80

1.650.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]