Hirdetés
Fórum
- Claas traktorok új
- Búza termény felvásárlási árak új
- Körbálázót, de milyet? új
- Horsch Terrano FX és Terrano FG kultivátorok új
- Bérmunka tarifák szántóföldön! új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Direktvetés, no-till. új
- Agrártámogatások kifizetése új
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- Massey Ferguson traktorok új
Jó ét ,majd jelentkezem !
Még nem vettem meg ,csak az eladó mondta hogy az mtz-ek viszik .szerinted a vízkozitásban lehet válogatni ? akkor milyet vegyek ?
Motor ,kék bádog kis hordóba van ! felétek is van ? Mert amit irtál kamaz olaj az felénk nincs .
Egy kicsit leálltam ,vele mert vettem egy TL-45 ös lánctalpast azt tesztelgetem .A chlos szlovén olaj elmegy? 20l 8000ft
Üdv ! a Bedeneknél lessz tőmítés 1900 ft.Váltóhoz
Kerestem de akkor lehet hogy belül van .Na jó ét, nézem a kékfényt .
Akkor holnap koorigálom a guminyomást .
Előzmény: #157 hozzászólása
Üdv ! Ma mégsem mentem a városba ,jó idö volt inkább dolgoztam . A gumiba a légnyomás elöl 2,5 hátul 1,8 az álltalánosan jó ?
Tehát elég a paszta ?
Lehet hogy holnap megnézem Kaposváron .Te a tőmítő masszáknak mennyire vagy hive ,úgy értve hogy csak azzal összerakni ?
szerintem is kell hogy legyen !
A Pécsi Habinál nincs nem is hallotak róla !
Igen veszek ujat és egy darabig nem lessz vele gondom . A motor tőmités garniturán kívül tényleg nincs más tőmítés garnitúra ?
Hát repedezett , úgyis csak a nyáron viszem műszakira addig majd alakul valahogy .
A gumin a mintázat marha nagy csak öreg .
Akkor majd úgy teszek .
Ma olvastam a könyvbe hogy a szürön keresztül kell állitólag a hidraulika olajat beletölteni ( ? ) én a hörgőnél töltöttem fel !
zsirzást majd akkor holnap folytatom ,az elejét tényleg jobb megemelni és úgy zsirozni ?
Üdv ! Első gumit veszek rá ha kidurran ,nemtudom átmenne-e műszakin az öregedés miatt . Ma akut töltök rajt felejtettem az áramtalanítót valami leszivta . A (kormánykeréknél )zsiroztam de nemtudom hova szop be annyi zsirt ?
üdv! A gumi ukrán R-1 9.5R32 F-268
Na megyek hunyni ,Jó ét !
Háát ? Ezvolt a tiéd ? fülkét a szerelés miatt veted le ?
Na én azt mondom irányváltósnak , amelyiknek a sebességváltója előt van egy kar ami az előre hátra irányt váltja . Meg olyat láttam (régebbit)amikbe az nincs .
A gumiméretet majd holnap megírom Azt tudom hogy tokkal vonóval nyolcvanötezer körül volt .
Nézegettem T25-öst makulátlan álapotú 800üo 700000 ft, Az is papír nélküli volt kereskedő 1hét allatt eladt !83-as ért nem irányváltós 550 ezer ,üzemképtelent kértem nem eladó biztossan vele született a gazdája .(Bejártam Tolnát Baranyát .)
Vékony orosz új hátsó ,a futó felületén rajt a (szőr ) ! Az eleje viszont elvan öregedve .
Az ember kitöl vettem levágta hogy még nem traktoroztam .Pedig ősem volt egy nagy spíler ! De hát vakok között félszemű a veztő !
Az ember fia majd lassacskán belejön mnt kiskutya az ugatásba .
Hát igen a diesel autonál leveszem a gyujtást és leáll ,a trakinál gázkart (folytóra húzom)
Akkor jó kb énis így gondoltam .
Bántó hang nincs ! A kézigázzal 800 as fordulaton 4 felett de alá nem megy .Az nembaj hogy kézigázzal tudom acsak a 800-as fordulatot tartani ? mert ha leveszem alá megy a fordulat
Olajnyomás 4 felet ,olajhöfok nem megy ! Mindenképpen lecseréjem az olajakat illetve lezsirozom .A zajjal kapcsolatban csak autóhoz tudom viszonyítani attól azért hangosabb .Férfiassan bevallom traktorban töltött óráim Kb max 3 óra .
A jövő héten lekapom tömböt és belekukkolok , a rosseb tudja az elöző gazdája mit öntött bele ! Meg kipucolom és majd meglátjuk !
Az az igazság hogy 20km-röl hazajöttem vele különbözö sebesség tartományokban, mást egyenlöre nem tudok róla.
Az lehet ,mint említettem a gumigyürüt is kinyomta.
Magyarán a tömb tudja az uszó funkciót . sacc mennyi a tömb ?
Az úszot hogyis kell érteni ? A tömb javítható vagy csere
Üdv! Épp most jöttem be ,feltöltöttem olajal a régit leengedtem volt raht vagy 3 liter.Énis csak 5 litert töltötem ré mert elfelejtettem hozni de igy is dolgozik ! Hanem lefelé nem áll (t ) le és a sokadik probálkozásra kinyomta a munkahenger gumigyürüjét (visszatérö ?)azt az ujjnyit ! Amikor összefelé dolgozott a végén szépenn kidobta (uresbe ) Nem lehet hogy emiatt szakadt le a felkfogatás ? Hiba vezérlö tömb ? Hogyan tovább ?
Majd utánna nézek ,bár itt somogyországban nincsenek igazán (KGST )piacok !
Arra gondoltam hogy olcsobb (volt) a gázolaj és helyette töltöték bele .
A hidraulikára gondoltam !
Hallotam olyat hogy ha nagyon folyt darusnak a hidraulikélya állitolag gázolajal töltötte fel .
A nivó nem éri el az olajat ! kiváncsi vagyok hogy dolgozik-e a szivattyu a maradék (kevéske ) olajat leengedjem rendszeről hogy jön le ? Utánna áttmossam a rendszert ? mivel ?
Mint irtam a habinál legjobb az ára ! beszéltem ukránokkal várom a visszajelzésüket .Nem sürgös vontatni tudok .Az az igazság hogy 72 ezret is sokallom.
Interusz még nem a többit igen a kettő közül a habié a 72 ezer
Pécset kaptam eddig a legjobb ajánlatot, 72 ezer a hidraulika rendszerház (korpusz) amim kiszakadt .
Nekem meg 5ha gaz ellen ! kaszálás széártépés tárcsázás .
900 as fordulaton fürészel ?
Milyen áttételű hajtás van a szallagfürészen ? 1:2 az még kevés szerintem 1:2,5 ami az én számitásom szerint jó lenne vagy max 1:3 hoz .
Énis kettő hete vettem most tapogatozóm !Szomszéd faluban van egy egygazdás 1979 ben vette egyszer gyűrüzte a világért nem adná el ! De találkoztam alkatrész kereskedővel ő azt állitotta hogy egy kalap szar! Nemtudon nekem szinpatikus jószágnak tűnik így az elején .