Találtam egy ujabb igencsak érdekes videót!! Azt szeretném kérni hogy aki tudja tegye már be ebbe a topik-ba!! A videó a you tube-n találhato! A Hajdúböszörményi traktor húzó versenyen készült Ahol az eféle látványoságbol van böven!! A Videó cime FEND 936 vs-CLAAS -CHELLENGER
Nem az idegesít. Hanem az hogy jobban tudjátok itt mi van ,mint én . Vágod ? Még mindig azt hajtsátok hogy nálatok mivan stb , nálunk meg szuper . Semmit nem tudtok a mi talajainkról , de azért mondjátok...
Szerintem magától kijönne bárhonnan , vagy kis segítséggel.
A Disk Ripper az átok , az miatt is akadna el.Sajna elbaszták rajta a kereket , ez is amolyan divatosan hátulról előre nyílik , és az kurvára be tudja túrni a sarat meg a muhart ha megsűlyed . És minél jobban húzod annál több földet tol össze.
Drenthe vazzeg ne csináld már
nemlátod,hogy ki vagy nyírva???
nem veszed a szúrást koma, inkább abba is hagyom, mert Te ilyen kis szértődősz kiszgyerek vagy hahahaha
de a gép még akkor sem saras!
ezt meg Te hidd el!
meg gondolj bele abba is,hogy miért nincsen 100km-es környezetünkben itt északon ilyen gép???
nem azért mert nincsenek olyan cégek akik megvehetnék...
van aki 4000ha-t művel csuklós jd sts hegyek minden.. mégis kipróbálta idén a legújabb jd hevederesét aztán vissza is vitték...az ilyen sárban agyagban az ódalgós domboldalt csak úgy vágjakeresztbe az agyagot mint kés a vajat! közben pedig az összes anyagot gyűrik a görgők heveder kerék...ezekben persze kövek, minden van, itt ilyenek a köves nyirkos táblák...
Válasz #470. hozzászólásra
Én tudom drenthe hol dolgozik,ott a közelbe sincs homok,nagyon kötött talajon dolgoznak,és tömörödésre hajlamos. Szerintem összevan nagyon ülepedveazért birnak menni így ezzel a hernyóval. Csak érdekességként írom le,hogy pár éve a 8300T 4fejjel barázda mellett ment,a 4650 is 4fejjel a barázdába égymás után mentek csak a 8300-as majd dupla sebességgel,de 5 fejjel nagy volt a slip
Ezek mellé nekem egy kopó alkatrész szükségletet tudsz mondani? Hogy ilyen körülmények közt mennyire eszi meg a ragya azokat a csapágyakat, görgőket stb? Csak úgy puszta kíváncsacsiságból.
Drenthe ez még mindig nem sár!!!!
hidd már el,hogy ott nálatok jó, mer homoksabbak a földek, nem kenődős agyag!
Múltkor a nagytraktorral olyan helyen majdnem elsülyedtem, üresen szólóban alig tudott kijönni! Elsőhíd túrta a sarat tökre felhasalt, teljesgázon és felkapcsolva 3F-igkormány folyamatos varázslsa mellett percentént egy centit haladtam előre.
Hátramár nem is akart menni.
No ez a sár!
ebbe beékeled a hevederest aztán 6rába húz majd ki.
Képek arról , hogy átadja a hajtást sárban is (az új).
Aztán az korábbi hozzászólásról:
-Volt ez a vízszintes heveder , a régi nagyokon , nem vált be. Azért tem mert túl kicsi felületen adta át a dörzshajtást és csúszott . Manapság azért van mind két kategória nagy hátsó kerékkel. Aztán szerintem az az elmélet se igaz miszerint ez nem kapar le a keményig , mert lekapar , csak kapartatni kell , nem kell rögtön kuplungolni , megállni és majd tud fogni...
De hangsúlyozom , hogy a CLAAS-CAT közös gyártásúak szinte csak teszt alanyai voltak a mostaniaknak , ezek klasszissokkal jobbak , tökéletesek.
Ezeknek a hernyóknak nemtetszik a trutyi meg a puha föld se amibe el tud süllyedni.Mikor itt a tsz-be ujj volt sokszor ott állt a rába a föld végén kombinátorozáskor mert mindig elmerült,de persze a kemény földön ahol áll a víz ott még jó lehet.Egyébként ezt a pótot egy Rába szétkapta volna mint foxi a lábtörlőt
Érdekes hogy a hátsó ennek még nem teli kerék volt gumi borítással, hanem fogazott vaskerék. Aztán csak áttértek a nagyoknál is a nagyobb hátsó kerékre. Talán ez a megoldás kíméletesebb a heveder belső oldalával. A legrégebbi típusoknak meg fúvott gumiabroncs volt a hátsó kereke.
Szerintem azért, mert akkor ha ugyanúgy csak a hátsó hajt, akkor kisebb felületen érintkezik a heveder és a meghajtó kerék. De az újabbakon mintha már valamivel nagyobb lenne az első kerék, szemre úgy látszik.
azt nem értem az első görgőt miért nem átmérőzik nagyobbra????
mármint a heveder orrában lévő kereket.
Nem volna jobb?
így ha elmerül a sárba, egyből kiékeli magát, mert egy bizonyos süllyedés után már csakis alá fog bukni még ha tudnátok is valamivel húzni.
Hátra persze más a helyzet, de nem mindig van hátra.
gyakran csak előre.
1244 hozzászólás
Válasz #493. hozzászólásra
a rudat figyeljétek ,a kirót emelte a fendit meg belehuzta a betonba,
Válasz #492. hozzászólásra
Azért itt látszik a súlyozás jelentősége:
http://www.youtube.com/watch?v=G8COXHzCDgA&feature=related
Válasz #490. hozzászólásra
A Kiró nyert!!!!!!!!!!!!!!
Válasz #489. hozzászólásra






Ez igylehet valószinüleg... De poénak azért nem volt rosz...
http://www.youtube.com/watch?v=tZczP8uxhCA
Válasz #488. hozzászólásra

Valahol olvastam, hogy van köztük min. 7 t és 100 Le különbség a Fendt javára !!!!
Válasz #486. hozzászólásra
hány lovas a cat?
Válasz #486. hozzászólásra



Köszönöm SZABI!!
Válasz #485. hozzászólásra
Ez már elég régi történet.........
Találtam egy ujabb igencsak érdekes videót!! Azt szeretném kérni hogy aki tudja tegye már be ebbe a topik-ba!! A videó a you tube-n találhato! A Hajdúböszörményi traktor húzó versenyen készült

Ahol az eféle látványoságbol van böven!!
A Videó cime FEND 936 vs-CLAAS -CHELLENGER




Válasz #482. hozzászólásra
Nem az idegesít. Hanem az hogy jobban tudjátok itt mi van ,mint én . Vágod ? Még mindig azt hajtsátok hogy nálatok mivan stb , nálunk meg szuper . Semmit nem tudtok a mi talajainkról , de azért mondjátok...
Ez idegesítő .
Válasz #481. hozzászólásra
Majdnem volt már , többször is.
Szerintem magától kijönne bárhonnan , vagy kis segítséggel.
A Disk Ripper az átok , az miatt is akadna el.Sajna elbaszták rajta a kereket , ez is amolyan divatosan hátulról előre nyílik , és az kurvára be tudja túrni a sarat meg a muhart ha megsűlyed . És minél jobban húzod annál több földet tol össze.
Drenthe vazzeg ne csináld már

nemlátod,hogy ki vagy nyírva???
nem veszed a szúrást koma, inkább abba is hagyom, mert Te ilyen kis szértődősz kiszgyerek vagy hahahaha
de a gép még akkor sem saras!
ezt meg Te hidd el!
meg gondolj bele abba is,hogy miért nincsen 100km-es környezetünkben itt északon ilyen gép???
nem azért mert nincsenek olyan cégek akik megvehetnék...
van aki 4000ha-t művel csuklós jd sts hegyek minden.. mégis kipróbálta idén a legújabb jd hevederesét aztán vissza is vitték...az ilyen sárban agyagban az ódalgós domboldalt csak úgy vágjakeresztbe az agyagot mint kés a vajat! közben pedig az összes anyagot gyűrik a görgők heveder kerék...ezekben persze kövek, minden van, itt ilyenek a köves nyirkos táblák...
Válasz #478. hozzászólásra
hallod vlm. jó elülés nem vót még ezekkel?
mi szedné eztet ki ha elülne kabinig?
Válasz #479. hozzászólásra
Semmi bajom , csak idegesít ha értetlenkednek...
Válasz #478. hozzászólásra


CATet se veszek ...ennyire kinyírja az embert az a pár óra meló vele mint ahogy máma tégedet kinyírt?????
Válasz #476. hozzászólásra
5re
De van hogy úgy hozunk lajttal a patakból és kiengedjük hogy lássunk tócsát...
Válasz #472. hozzászólásra

Ennyi , elmondtad a lényeget...
A többi nem számít.
Ezek csak azt hiszik náluk és neki rossz . Mi még nem is láttunk sarat csak ha ők tesznek fel képet...
Mindegy már leszarom.
Ha valaki azért erre téved , majd saját szemével is látja , annak csak hisz.
Válasz #475. hozzászólásra



hámondomén
leásol hol a talajvíz????
2mre?????
3ra?
Válasz #473. hozzászólásra
Persze , persze...
Válasz #470. hozzászólásra

Válasz #469. hozzászólásra



mikezekete?
ez csak öszzefolyás e nem?
talajvízbe nem mennél sehovasete ezzele.....
Válasz #470. hozzászólásra
Én tudom drenthe hol dolgozik,ott a közelbe sincs homok,nagyon kötött talajon dolgoznak,és tömörödésre hajlamos. Szerintem összevan nagyon ülepedveazért birnak menni így ezzel a hernyóval. Csak érdekességként írom le,hogy pár éve a 8300T 4fejjel barázda mellett ment,a 4650 is 4fejjel a barázdába égymás után mentek csak a 8300-as majd dupla sebességgel,de 5 fejjel nagy volt a slip
Válasz #469. hozzászólásra

Ezek mellé nekem egy kopó alkatrész szükségletet tudsz mondani? Hogy ilyen körülmények közt mennyire eszi meg a ragya azokat a csapágyakat, görgőket stb? Csak úgy puszta kíváncsacsiságból.
Válasz #469. hozzászólásra

Drenthe ez még mindig nem sár!!!!
hidd már el,hogy ott nálatok jó, mer homoksabbak a földek, nem kenődős agyag!
Múltkor a nagytraktorral olyan helyen majdnem elsülyedtem, üresen szólóban alig tudott kijönni! Elsőhíd túrta a sarat tökre felhasalt, teljesgázon és felkapcsolva 3F-igkormány folyamatos varázslsa mellett percentént egy centit haladtam előre.
Hátramár nem is akart menni.
No ez a sár!
ebbe beékeled a hevederest aztán 6rába húz majd ki.
Hát a képek mérete nem igen lesz jó és átalakítani se igen tudom...


De talán.
Képek arról , hogy átadja a hajtást sárban is (az új).

Aztán az korábbi hozzászólásról:
-Volt ez a vízszintes heveder , a régi nagyokon , nem vált be. Azért tem mert túl kicsi felületen adta át a dörzshajtást és csúszott . Manapság azért van mind két kategória nagy hátsó kerékkel. Aztán szerintem az az elmélet se igaz miszerint ez nem kapar le a keményig , mert lekapar , csak kapartatni kell , nem kell rögtön kuplungolni , megállni és majd tud fogni...
De hangsúlyozom , hogy a CLAAS-CAT közös gyártásúak szinte csak teszt alanyai voltak a mostaniaknak , ezek klasszissokkal jobbak , tökéletesek.
Válasz #422. hozzászólásra

Ezeknek a hernyóknak nemtetszik a trutyi meg a puha föld se amibe el tud süllyedni.Mikor itt a tsz-be ujj volt sokszor ott állt a rába a föld végén kombinátorozáskor mert mindig elmerült,de persze a kemény földön ahol áll a víz ott még jó lehet.Egyébként ezt a pótot egy Rába szétkapta volna mint foxi a lábtörlőt
Válasz #465. hozzászólásra

Én arra gondoltam, amelyiket 2266 mondta.
nem ez fejérmegyébe van cecén
Válasz #462. hozzászólásra
Csárdaszálláson van a főhadiszállás.
Válasz #460. hozzászólásra







Válasz #461. hozzászólásra
Konkrét nevet nem akarok írni, 2 monogramot írok csak. Sz.Z. és S.G. A cég első és utolsó betűje G.....K
melyik cégre gondolsz?
Válasz #458. hozzászólásra
Hát igen. Nem promóciós videókban látott földminőségben szokták húzni, ha ugyanarra cégre gondolunk. Mondjuk van olyan is nekik bőven.
a challengeres srác most volt bent az axiál hiradó-ba a hogy 75cm re veti a repcét
Válasz #457. hozzászólásra



Az már nem kevés... Habár én láttam a 480 ast is könyörögni a TD elött!!
Válasz #456. hozzászólásra
Ha jól emlékszem 410.
Válasz #455. hozzászólásra

Meg sok sok változtatás... Szoval kelet neki idö böven hogy kiforrotá váljon... Tényleg ez a 95 hány lovas valójában??
Válasz #451. hozzászólásra
Érdekes hogy a hátsó ennek még nem teli kerék volt gumi borítással, hanem fogazott vaskerék. Aztán csak áttértek a nagyoknál is a nagyobb hátsó kerékre. Talán ez a megoldás kíméletesebb a heveder belső oldalával. A legrégebbi típusoknak meg fúvott gumiabroncs volt a hátsó kereke.
Válasz #452. hozzászólásra



Ne feled hogy ez lényegesen nagyobb gép!! Ezért van a külöbség is...
Az a class challengeres video cecén készűlt azért volt ismerős a gép!
ez a másik fajtárol a kép
Válasz #445. hozzászólásra
Nézd meg a youtube-on, hátha valahol leírja. Ha másnem kérdezz rá a video kommentben.
ez a másik tipus ez nem tudom mennyivel jobb vagy mivel kűlőmbőzik a másiktol és ezt a tipust mire gyártották
Válasz #446. hozzászólásra
Szerintem azért, mert akkor ha ugyanúgy csak a hátsó hajt, akkor kisebb felületen érintkezik a heveder és a meghajtó kerék. De az újabbakon mintha már valamivel nagyobb lenne az első kerék, szemre úgy látszik.
de ezek két féle heveder tipussal készűlnek!
azt nem értem az első görgőt miért nem átmérőzik nagyobbra????
mármint a heveder orrában lévő kereket.
Nem volna jobb?
így ha elmerül a sárba, egyből kiékeli magát, mert egy bizonyos süllyedés után már csakis alá fog bukni még ha tudnátok is valamivel húzni.
Hátra persze más a helyzet, de nem mindig van hátra.
gyakran csak előre.
Csak előre!!!
ez a challenger-es video hol készűlt?