Nálunk amúgy -7 volt az alja... fátyol alatt nem mértem, de ott is saccolok - 2-4 közti értékeket. Kizárznak tartom, hogy 3z nekem kárt okozott volna, mert 10 körül kerültek fel az első fóliák és fátyollal sem hajtottam előtte az állományt. Az Aprica fajtatesztelésem viszont nem várt "eredményeket" hoz. Ez a szutyok képes volt téli fagykárt szenvedni úgy, hogy hó nélkül a leghidegebb -8 volt hóval meg -12 szerencse, hogy pár ezer van csak.
Válasz Viktor 12045 #12262. hozzászólásáraA tegnapi napon max a dupla fóliát nem tudta átfújni a szél. Nálam nem sok külömbség volt a benti-kinti hőmérséklet között. Tegnap nem sok értelme lett volna párásítani... azért is írtam a 2016-t
Válasz L. M. #12264. hozzászólásáraÍgy van. Ezt 16ba kiveséztük. Ha ajég a növénytől(virágtól) vonja el a hőt olvadáskor akkor következik be a fagykár. Tehát ha elkezded permetezni és lesz egy vastag jégréteg, azt addig kell míg ki nem olvad teljesen. Ami egy hektáron igen nehéz manőver.
Válasz hasutas1 #12261. hozzászólásáraaz öntözéses módszer csak akkor működhet, ha állandóan dől a lé a növényre amíg le nem olvadt az összes jég... a permetezés csak ront a helyzeten
Válasz hasutas1 #12261. hozzászólásáraSziasztok!
Itt reggelre -10c lett,úgy gondolom még gondot nem okozott, mivel szinte nincsenek érdemben megindulva a tövek. délután azért megnézem látszik-e valami rajtuk. Holnap reggelre még hidegebb is lehet,az inkább aggaszt. Az ominózus 2016-os tavaszon én is próbáltam menteni a menthetőt,volt egy hektár amin egész éjjel ment a csepegtető + rajta volt a fátyol. Hát mit is mondjak "adtam a ganénak egy pofont" A termés mintegy 90%-ban elfagyott,a mellettem lévő táblában semmiféle védekezést nem csináltak,és ott még jobb lett az arány, talán 50% veszteség. Ezt annak tudtam be,hogy az én ültetvényem reggelre jéggé fagyott és délutánra sikerült kiengednie,míg a mellettem levő deresre fagyott, és már a reggeli napsütéssel kiengedett,így sokkal rövidebb ideig volt fagyott állapotban. Sőt az általam csepegtetettnek még lett egy nemkívánatos mellékhatása is,napokig nem lehetett belépni a felázott sorok közé!
Egyébként mi van Agrárcsemetével? Anno ő volt aki felső szórófejes öntözéssel jéggé fagyasztotta az epresét,ő biztos tudna beszélni róla,hogy mi a tapasztalata.
Üdv.:Csuti
Válasz hasutas1 #12261. hozzászólásáraSzabad ég alatt meg fóliában 2 külön fogalom a felülről öntözés. Fóliában bent marad a víznek a hője. Én ha +5 fokban beöntözök este a fóliában akkor is “meleget” csinál, de lesz bent olyan köd, hogy nem látsz el 10 méterre. És ez bent is marad. Sátorban nagyon sokat ér a felülről öntözés.
Válasz hasutas1 #12259. hozzászólására2016 április 26.-án végeztem "hasonló kutatást". Akkor még nem volt sátram, csak fátyol, meg a szabad ég ahova nem jutott fátyol. Akkor gondoltam én is, hogy egész éjjel locsolom felülről, alulról. Addig ment a szivattyú amíg bele nem fagyott a csepegetetőbe a víz. Éjjel 1-től reggel 6-ig folyamatosan permeztem felülről (talán 8 sor volt). A látvány délelőttre lett elszomorító. A virágok 80-90% fekete lett, a levelek teljesen bebarnultak (amit permeteztem), és a végére le is száradtak. Utána már adhattam neki bármit, egy szem virágot sem hozott.
Azon az éjjel talajon -6 fok volt.
Válasz Cs.P. #12256. hozzászólásáraAkkor,de még hamarabb ér a szamóca abba a fázisba amikor már annyira érzékeny a fagyra mint teljes virágzásban.Fátyol fog -2-3-ig,utánna pedig a felső öntözés,ha ettől hidegebb.1 foknál bekapcsol ,5-nél meg kikapcsol.
Itt durva szél fúj kecskemét alatt!-4 kint is,meg a fóliába is,takarás alatt -1 csontáfagyva a takarófoliák. Azért 2-3 hét múlva azért már az automatára bízom a fagyvédelmet.
Szerintetek mennyit bír ki az eper ami eddig fólia alatt volt? Az egyik fóliát szétszedte a szél vázat is összerogyasztotta. Virágok még csak a tövében vannak. Maga a rizóma mennyire károsodhat?
Válasz hasutas1 #12246. hozzászólásáraMost délután 5 kor takartam be a retket, 14 fokos volt a talajom. Reggelre kíváncsi leszek mit mutat. Holnap este beöntözök, így ha le is hül akkor a vízzel vissza tudom vinni 14 fokra.
Válasz clanki #12240. hozzászólásáraHa hinni lehet a légnyomásmérőnek erős emelkedés vette kezdetét. Ez annak a jele, hogy a szél leállta után derült idő várható, komoly faggyal. Ez egy szállított hideg, az egyik legrosszabb. Igazából nem holnap reggel lesz baj, inkább vasárnap reggel. Holnap azért még lehet bízni a napsütésben, de éjjelre kiderül az ég, leáll a szél és erős fagy várható több helyen az országban. Már most is komoly fagy van ék, főleg Nyíregyháza környéke fagy komolyan. Hogy mennyire tud a fóliasátor komoly talajhőt biztosítani a növénynek azt én nem tudom, de ahol van virág ott kevés lehet a talajhő, és ezzel a széllel átszellőzik az is. Én azért megkockáztatok -17 Szécsényre vasárnap reggelre. De hozzánk is kinéz -10 fok.
Szabadosnak ki mikor ugrik neki? Szeretném kitolni, de már alig birok megülni a valagomon. Előrejelzések alapján a márciusi időjárás végig türhető lesz.
Válasz hasutas1 #12254. hozzászólásáraAzért még vannak bíztató jelek mert a modellek között nincs egyet értés. A gfs pl szelet vár vas. Hajnalra is és csak -5 környékét átlagosan. Majd meglátjuk melyik jön be, de nyílván a rosszabbra készüljünk az a biztos. Bár hozzá tenném ez semmilyen kárt nem okoz még a fóliákban! Akinek takarva van még fátyollal ott már van annyi talaj hő, hogy ne legyen kár mert csak 1-2 napig lesz cidri.
Válasz zelnikpeti #12252. hozzászólásáraSzerintem vasárnap reggelre készülj jobban, péntek éjjel még fujdogálhat az é szél. Szombat éjjel, teljesen tiszta égbolt, szélcsend...na ott a jóisten akarata érvényesülhet.
Nehéz megjósolni az alját, talán 10-nél nem lesz lejjebb.
Válasz hasutas1 #12250. hozzászólásáraVirág még csak a tövében van egy pár helyen van kint a binbó. Kinyílva nincs egy sem. Holnap én is locsolok egy kicsit még jó korán becsukok. Fátyol fent. Aztán elmondunk egy pár imát.
Válasz zelnikpeti #12249. hozzászólásáraÉn már behűtöttem a pálinkát.
Nálam nem lesz gond, nincs ami fagyveszélyes lenne. Ha van virágod, akkor két éjszaka gáz lehet.
Válasz gyongyi14 #12246. hozzászólásáraÜdv
Szabadföldi a tiéd bakhát fóliás ha jól emlékszem. Azzal még nem vagy elkésve. KB 2-3 hét és lehet azt is kezdeni.
Atvészeltük az epreinkkel az első telünket, érdeklődnék, hogy mikor kell le levelezni, mert ha jól tudom, a régi leveleket le kell szedni tavasszal.
Köszönöm a segítséget előre is
Válasz clanki #12242. hozzászólásáraSzerintem te is tudod, hogy a hideg és a meleg időszakok között némi ciklikusság felfedezhető. Nagyjából január vége óta tart ez az enyhébb időszak. Nehéz lenne kibekkelni úgy a márciust, hogy ne lenne változékonyabb az időjárás, és ne lenne egy hidegebb csapadékosabb periódusa. Több mint két hete anticiklonális hatások alakítják az időt, ez a hétvégén (ha nem is sokáig de meginog) változni látszik. Úgy tűnik tiszavirág életű lehet a hideg (kb 2 nap), de fontos változás, hogy az anticiklon nem tud újból megerősödni felettünk, ezért kicsit beragadhat a hideg a Kárpát-medencébe. Igaz túl sok csapadék sem néz ki egyenlőre, de a változás jelei már láthatók. Az anticiklon nyugat felé mozdul, ezzel esélyt teremtve frontoknak érintőlegesen érjenek bennünket. Ezáltal még maradnak a az 5-10 fokok ( majd vasárnap után) de már nem lesz ennyire nyugodt zavartalan idő. Véleményem szerint március 1-10 között több front is érhet bennünket, ha marad a nyugati anticiklon, akár egy hidegebb részt is kaphatunk kevés hóval, de mindenképp több csapadékkal, mint ami eddig volt.
Bocsi ha sok a rizsa
Válasz L. M. #12229. hozzászólásáraTudom, nem is annak fényében írtam, hogy te mondod.
Görögöknél kicsit csúszhat a szezon, a legtöbb hideg oda szakadhat le, már a hétvégén is. Olaszok tuti jóval előttünk járnak, igaz én nem nagyon emlékszek olasz eperre. Spanyoloknál meg mindig van, hozzák azok már most is a finomat.
Lengyelek csak a végén szólhatnak bele.
Szerintem március, április csapadékosabb lehet, és árnyalattal hűvösebb is.
Válasz hasutas1 #12228. hozzászólásáraKihangsúlyoznám, hogy nem én állítom, hogy micsida nagy termőterület csökkenés lenne... Én azt állítom inkább, hogy nem azon fog múlni ez a szezon sem, hogy 100 hekivel több vagy kevesebb van ültetve , hanem azon, hogy az időjárás(nem csak nálunk, hanem az import/export országokban) hogyan alakítja a piaci helyzetet...
Válasz L. M. #12227. hozzászólásáraAha 30 %-kal, hát hogyne. Lesz pofára esés pár embernél szinte biztos. Itt minimális (vagy inkább stagnálás. Sőt van olyan terület ahol még növekedett is a termőterület. Ott még a süket a vak a béna a hülye is epret ültetett) visszaesésről beszélhetünk.
Sokan meghagyták másod évesre, kevesebbet rendeltek, szaporítottak maguknak. Költségeket spóroltak, kevesebb műkaki, vegyszer. Hogy lesz aki leszedje, az elég erős túlzás most kijelenteni.
19345 hozzászólás
Nálunk amúgy -7 volt az alja... fátyol alatt nem mértem, de ott is saccolok - 2-4 közti értékeket. Kizárznak tartom, hogy 3z nekem kárt okozott volna, mert 10 körül kerültek fel az első fóliák és fátyollal sem hajtottam előtte az állományt. Az Aprica fajtatesztelésem viszont nem várt "eredményeket" hoz. Ez a szutyok képes volt téli fagykárt szenvedni úgy, hogy hó nélkül a leghidegebb -8 volt hóval meg -12
szerencse, hogy pár ezer van csak.
Válasz hasutas1 #12259. hozzászólásáraCsak megindult,párásítás jelleggel locsoltam be elötte,34% az igen csekély egy szeles hideg időben.
Válasz L. M. #12264. hozzászólásáraIgen, tudom. Azóta nem használom ezt a módazert
Válasz csuti0 #12263. hozzászólásáraNagyjából 3 éve beszéltem vele, nem tudom azóta mit csinál.
Válasz hasutas1 #12266. hozzászólásáraÉs igazából ma este sem lesz értelme, én fátylazom
Válasz Viktor 12045 #12262. hozzászólásáraA tegnapi napon max a dupla fóliát nem tudta átfújni a szél. Nálam nem sok külömbség volt a benti-kinti hőmérséklet között. Tegnap nem sok értelme lett volna párásítani... azért is írtam a 2016-t
Válasz L. M. #12264. hozzászólásáraÍgy van. Ezt 16ba kiveséztük. Ha ajég a növénytől(virágtól) vonja el a hőt olvadáskor akkor következik be a fagykár. Tehát ha elkezded permetezni és lesz egy vastag jégréteg, azt addig kell míg ki nem olvad teljesen. Ami egy hektáron igen nehéz manőver.
Válasz hasutas1 #12261. hozzászólásáraaz öntözéses módszer csak akkor működhet, ha állandóan dől a lé a növényre amíg le nem olvadt az összes jég... a permetezés csak ront a helyzeten
Válasz hasutas1 #12261. hozzászólásáraSziasztok!
Itt reggelre -10c lett,úgy gondolom még gondot nem okozott, mivel szinte nincsenek érdemben megindulva a tövek. délután azért megnézem látszik-e valami rajtuk. Holnap reggelre még hidegebb is lehet,az inkább aggaszt. Az ominózus 2016-os tavaszon én is próbáltam menteni a menthetőt,volt egy hektár amin egész éjjel ment a csepegtető + rajta volt a fátyol. Hát mit is mondjak "adtam a ganénak egy pofont" A termés mintegy 90%-ban elfagyott,a mellettem lévő táblában semmiféle védekezést nem csináltak,és ott még jobb lett az arány, talán 50% veszteség. Ezt annak tudtam be,hogy az én ültetvényem reggelre jéggé fagyott és délutánra sikerült kiengednie,míg a mellettem levő deresre fagyott, és már a reggeli napsütéssel kiengedett,így sokkal rövidebb ideig volt fagyott állapotban. Sőt az általam csepegtetettnek még lett egy nemkívánatos mellékhatása is,napokig nem lehetett belépni a felázott sorok közé!
Egyébként mi van Agrárcsemetével? Anno ő volt aki felső szórófejes öntözéssel jéggé fagyasztotta az epresét,ő biztos tudna beszélni róla,hogy mi a tapasztalata.
Üdv.:Csuti
Válasz hasutas1 #12261. hozzászólásáraSzabad ég alatt meg fóliában 2 külön fogalom a felülről öntözés. Fóliában bent marad a víznek a hője. Én ha +5 fokban beöntözök este a fóliában akkor is “meleget” csinál, de lesz bent olyan köd, hogy nem látsz el 10 méterre. És ez bent is marad. Sátorban nagyon sokat ér a felülről öntözés.
Válasz hasutas1 #12259. hozzászólására2016 április 26.-án végeztem "hasonló kutatást". Akkor még nem volt sátram, csak fátyol, meg a szabad ég ahova nem jutott fátyol. Akkor gondoltam én is, hogy egész éjjel locsolom felülről, alulról. Addig ment a szivattyú amíg bele nem fagyott a csepegetetőbe a víz. Éjjel 1-től reggel 6-ig folyamatosan permeztem felülről (talán 8 sor volt). A látvány délelőttre lett elszomorító. A virágok 80-90% fekete lett, a levelek teljesen bebarnultak (amit permeteztem), és a végére le is száradtak. Utána már adhattam neki bármit, egy szem virágot sem hozott.
Azon az éjjel talajon -6 fok volt.
-8; -9 fok, akkor holnap hajnalban is ez várható
Válasz jacint.baranyi #12258. hozzászólásáraMennyi friss leveled van? Mert a felülről locsolással nem biztos, hogy jót tettél nekik, még ha csak -1 volt.
,,Kellemes" -6,6. Fátyol+ Ginegargázosító folia,elötte belocsolva,alulól,felülről és -4,4.Ez a felállás vihar nélkül épp csak -1 volt utoljára.
Válasz Cs.P. #12256. hozzászólásáraAkkor,de még hamarabb ér a szamóca abba a fázisba amikor már annyira érzékeny a fagyra mint teljes virágzásban.Fátyol fog -2-3-ig,utánna pedig a felső öntözés,ha ettől hidegebb.1 foknál bekapcsol ,5-nél meg kikapcsol.
Válasz jacint.baranyi #12255. hozzászólásáraEzt kifejtenéd bővebben? Köszi:
"az automatára bízom a fagyvédelmet"
Itt durva szél fúj kecskemét alatt!-4 kint is,meg a fóliába is,takarás alatt -1 csontáfagyva a takarófoliák. Azért 2-3 hét múlva azért már az automatára bízom a fagyvédelmet.
Válasz Viktor 12045 #12253. hozzászólásáraItt annyira nem vészes, nagyjából 60 km/h voltt a max. Jól vizsgáztak eddig a fóliák, igaz nem voltam nyugodt.
Válasz hasutas1 #12252. hozzászólásáraTálunk most is tombol
Válasz zelnikpeti #12251. hozzászólásáraReméljük a legjobbakat!
Sok helyen viharos szél fújt, nálatok is közel 80 km/h volt, az alföldön 95 is volt.
Válasz hasutas1 #12250. hozzászólásáraRemélem csak azok. A tövek nem sérülnek remélem.
Válasz zelnikpeti #12248. hozzászólásáraÚh basszus. Nehéz megmondani. Szerintem azok elfagynak, de lesz ott még.
Válasz Viktor 12045 #12247. hozzászólásáraÚgy legyen.
Szerintetek mennyit bír ki az eper ami eddig fólia alatt volt? Az egyik fóliát szétszedte a szél vázat is összerogyasztotta. Virágok még csak a tövében vannak. Maga a rizóma mennyire károsodhat?
Válasz hasutas1 #12246. hozzászólásáraMost délután 5 kor takartam be a retket, 14 fokos volt a talajom. Reggelre kíváncsi leszek mit mutat. Holnap este beöntözök, így ha le is hül akkor a vízzel vissza tudom vinni 14 fokra.
Válasz clanki #12240. hozzászólásáraHa hinni lehet a légnyomásmérőnek erős emelkedés vette kezdetét. Ez annak a jele, hogy a szél leállta után derült idő várható, komoly faggyal. Ez egy szállított hideg, az egyik legrosszabb. Igazából nem holnap reggel lesz baj, inkább vasárnap reggel. Holnap azért még lehet bízni a napsütésben, de éjjelre kiderül az ég, leáll a szél és erős fagy várható több helyen az országban. Már most is komoly fagy van ék, főleg Nyíregyháza környéke fagy komolyan. Hogy mennyire tud a fóliasátor komoly talajhőt biztosítani a növénynek azt én nem tudom, de ahol van virág ott kevés lehet a talajhő, és ezzel a széllel átszellőzik az is. Én azért megkockáztatok -17 Szécsényre vasárnap reggelre. De hozzánk is kinéz -10 fok.
Válasz lacka4600 #12257. hozzászólásáraMárc 20 után remélem addig nyugton marad.
Válasz Viktor 12045 #12258. hozzászólásáraJól eltetted.
Én március közepét tervezem, ha addig nem bolondul meg az időjárás.
Válasz lacka4600 #12257. hozzászólásáraMárcius végére tervezem
aztán ahogy alakul. Szeretném eltolni a szezont, hogy legyen idő vetni 

Szabadosnak ki mikor ugrik neki? Szeretném kitolni, de már alig birok megülni a valagomon. Előrejelzések alapján a márciusi időjárás végig türhető lesz.


Válasz zelnikpeti #12253. hozzászólásáraApós szellőztet, tegnap 10-4-ig.Ma is lesz egy kicsit, hétvégén majd látom, nappal milyen idő lesz.
Válasz hasutas1 #12254. hozzászólásáraAzért még vannak bíztató jelek mert a modellek között nincs egyet értés. A gfs pl szelet vár vas. Hajnalra is és csak -5 környékét átlagosan. Majd meglátjuk melyik jön be, de nyílván a rosszabbra készüljünk az a biztos. Bár hozzá tenném ez semmilyen kárt nem okoz még a fóliákban! Akinek takarva van még fátyollal ott már van annyi talaj hő, hogy ne legyen kár mert csak 1-2 napig lesz cidri.
Válasz zelnikpeti #12252. hozzászólásáraSzerintem vasárnap reggelre készülj jobban, péntek éjjel még fujdogálhat az é szél. Szombat éjjel, teljesen tiszta égbolt, szélcsend...na ott a jóisten akarata érvényesülhet.
Nehéz megjósolni az alját, talán 10-nél nem lesz lejjebb.
Válasz kezdő eper 1 #12251. hozzászólásáraNeked egész nap csukva van? A fólia.
Válasz hasutas1 #12250. hozzászólásáraVirág még csak a tövében van egy pár helyen van kint a binbó. Kinyílva nincs egy sem. Holnap én is locsolok egy kicsit még jó korán becsukok. Fátyol fent. Aztán elmondunk egy pár imát.
Válasz zelnikpeti #12249. hozzászólására3 hete fátyol alatt van, hétfőig kap még egy réteg rendes fólia takarást. Belocsolva, kiszellőztetve.
Válasz zelnikpeti #12249. hozzászólásáraÉn már behűtöttem a pálinkát
.
Nálam nem lesz gond, nincs ami fagyveszélyes lenne. Ha van virágod, akkor két éjszaka gáz lehet.
Fóliásokat kérdezem ki hogy védekezik a hétvége ellen. A hidegre gondoltam.
Válasz zelnikpeti #12247. hozzászólásáraSzia.

Jól emlékszel igen.
Kedves vagy, köszönöm szépen a válaszod
Válasz gyongyi14 #12246. hozzászólásáraÜdv
Szabadföldi a tiéd bakhát fóliás ha jól emlékszem. Azzal még nem vagy elkésve. KB 2-3 hét és lehet azt is kezdeni.
Sziasztok
Atvészeltük az epreinkkel az első telünket, érdeklődnék, hogy mikor kell le levelezni, mert ha jól tudom, a régi leveleket le kell szedni tavasszal.
Köszönöm a segítséget előre is
Válasz clanki #12242. hozzászólásáraSzerintem te is tudod, hogy a hideg és a meleg időszakok között némi ciklikusság felfedezhető. Nagyjából január vége óta tart ez az enyhébb időszak. Nehéz lenne kibekkelni úgy a márciust, hogy ne lenne változékonyabb az időjárás, és ne lenne egy hidegebb csapadékosabb periódusa. Több mint két hete anticiklonális hatások alakítják az időt, ez a hétvégén (ha nem is sokáig de meginog) változni látszik. Úgy tűnik tiszavirág életű lehet a hideg (kb 2 nap), de fontos változás, hogy az anticiklon nem tud újból megerősödni felettünk, ezért kicsit beragadhat a hideg a Kárpát-medencébe. Igaz túl sok csapadék sem néz ki egyenlőre, de a változás jelei már láthatók. Az anticiklon nyugat felé mozdul, ezzel esélyt teremtve frontoknak érintőlegesen érjenek bennünket. Ezáltal még maradnak a az 5-10 fokok ( majd vasárnap után) de már nem lesz ennyire nyugodt zavartalan idő. Véleményem szerint március 1-10 között több front is érhet bennünket, ha marad a nyugati anticiklon, akár egy hidegebb részt is kaphatunk kevés hóval, de mindenképp több csapadékkal, mint ami eddig volt.
Bocsi ha sok a rizsa
Válasz vazi #12243. hozzászólásáraNekem van eladó kb 2500 m2 ha érdekel privátban meg tudjuk beszélni.
Sziasztok, multi fátyol fólia érdekelne, maradt meg valakinek egészben? Vagy használt amit átadna? Vagy hol kaphatnám meg a héten még jó árban?
Válasz hasutas1 #12230. hozzászólásáraSzerintem meg a március inkább melegebb és szárazabb!! Áprilisról még nem nyilatkoznék.
Válasz zelnikpeti #12231. hozzászólásáraTi ott császárok vagytok


Válasz hasutas1 #12230. hozzászólásáraFelénk 1.5 hektár fóliás és kB 2 hektár szabadföldi -. Termőterület.
Válasz L. M. #12229. hozzászólásáraTudom, nem is annak fényében írtam, hogy te mondod.
Görögöknél kicsit csúszhat a szezon, a legtöbb hideg oda szakadhat le, már a hétvégén is. Olaszok tuti jóval előttünk járnak, igaz én nem nagyon emlékszek olasz eperre. Spanyoloknál meg mindig van, hozzák azok már most is a finomat.
Lengyelek csak a végén szólhatnak bele.
Szerintem március, április csapadékosabb lehet, és árnyalattal hűvösebb is.
Válasz hasutas1 #12228. hozzászólásáraKihangsúlyoznám, hogy nem én állítom, hogy micsida nagy termőterület csökkenés lenne... Én azt állítom inkább, hogy nem azon fog múlni ez a szezon sem, hogy 100 hekivel több vagy kevesebb van ültetve , hanem azon, hogy az időjárás(nem csak nálunk, hanem az import/export országokban) hogyan alakítja a piaci helyzetet...
Válasz L. M. #12227. hozzászólásáraAha 30 %-kal, hát hogyne. Lesz pofára esés pár embernél szinte biztos. Itt minimális (vagy inkább stagnálás. Sőt van olyan terület ahol még növekedett is a termőterület. Ott még a süket a vak a béna a hülye is epret ültetett) visszaesésről beszélhetünk.
Sokan meghagyták másod évesre, kevesebbet rendeltek, szaporítottak maguknak. Költségeket spóroltak, kevesebb műkaki, vegyszer. Hogy lesz aki leszedje, az elég erős túlzás most kijelenteni.