Válasz Gyurkesz1 #11873. hozzászólásáraAz ékpálya mély a tengelyben,és az ellen darabban is!Ez van a variátornál is!A 2 mélysége jóval nagyobb,mint az ék magassága!Ezért az ék billen az ékpályában!Tönkre megy a tengely is!
Válasz medikus #11866. hozzászólásáraItt még van idő,nem filozok csak hát nem kis összeget adtam ki az alkatrészekért,azért kérdek inkább rá az ilyen dolgokra ami feltűnik......az az ékpalya kopás miértje mi lenne ha nem titok.
Válasz VESZTES. :) #11867. hozzászólásáraGyűrű bajod van az olajlehúzó nem kaparja le az olajat a hüvely faláról, mikor lett a motor felújítva? Nekem az Ivánnál volt ilyen gond idővel elkopik az olajlekaparó része és megette az olajat! De újnál is van, tud gond lenni ha nem kaparja le az olajat rendesen azért köpi ki a kipuffancson az olajat, az ott neked motorolaj szerintem! Az olajat is zabálja??
Sziasztok!
Pár ötletet szívesen fogadnék, probléma az hogy a kettes henger kipufogó torkán nagyobb mennyiségű olaj vagy olajszerű anyag távozik. Szelepre gondoltam így kapott egy felújított hengerfejet, de a a probléma továbbra is fennáll. Gyűrű törés talán nincs mert kartergáz nincs.
Az új gyűrűkön nem találtam írást teljesen szimmetrikus volt az összes él.
Hengerfej tömítés hiba is kizárva.Porlasztó csúcs új, értékre állítva.
Kezdek kifogyni az ötletekből.
Lehet hogy vak vagyok és nem láttam az írást a gyűrűkönn
Válasz Gyurkesz1 #11865. hozzászólásáraSzedni kellene már a kukoricát,nem ilyen dolgokon filozofálni!Ha úgy látod,hegeszd fel szorosra!Majd kiderül!Az ékpálya úgy is tönkre megy!Mg van annak is a miértje!
Válasz ...:::Pisti:::... #11864. hozzászólásáraTudom én,így ment ez 2008óta volt hogy fel centis kopás is volt a kúpon,nemfigyeltem rá,de most hogy új a tengely meg minden azért figyelek fel minden apróságra,a régi tengelyen az ékpálya is szépen megvolt kóstolva gondolom az is azért mert minden inditás rantással indult a kopott körmök miatt,vagy ha az kizárt hogy az miatt kopott meg az ékpálya akkor teszem is fel.
Válasz medikus #11862. hozzászólásáraSzemmel nemvehető észre de a régi bástyam megvolt azért kopva és jó pár évig azzal ment a lassitó,ha kopottak a lassitó körmei mi a megoldás ,legyártatni vagy lehet olyat venni??
Válasz medikus #11859. hozzászólásáraÉrtem,de akkor így hogy van mozgása nemverődik ki?? Mert a gabonához a kúp azt majdnem hogy ütni kell bástyába,azt hittem a lassitónak is úgy kell.
Medikus bácsi,Generálozom a cséplődobot ,új tengely,csapágyak,bástya ,stb.
Kérdés:a doblassitó körmei kottyannak az új bástyában,mit csináljak??Teljesen szorosan kéne ramennie??
Mfka 4 soros zúzós kukorica asztallal napraforgót akarok vágni napraforgóbetéteim vannak hozzá az egyik behordó lánc helyére, ti leveszitek az egyik törőhengert is vagy mehet úgy ahogy a kukorica fog menni?
Válasz medikus #11851. hozzászólásáraÉrtem,akkor hagyom én is a gyárit.
Még egy olyan kérdésem lenne,a cséplődob variátornál a bástyában a 6010es csapágy mögė milyen porfogó kell,eddig nemvolt ott nekem de most nézem hogy a katalógus mutat valamit, a boltban nemtudtak mit mondani rá,azon gondolkoztam hogy szimering nem e mehet oda?? Vagy attol nemtudom felutni a helyére a tengelyen??
Jó reggelt,neten találtam ezt a képet.érdemes meghosszabítani a kosár toldatot a naproforgó szár miatt hogy ne akadjon a variator tengelyre?? Ha igen ,akkor fent maradhat kukoricánál is??
Sziasztok!
Nem ismerem az IFA motort még eléggé, szelep vezető cserének van valami buktatója vagy olyan egyszerű mint az mtz-nél. Az a kiadós túlhevülés a hazaúton nem tett jót a szelep vezetőknek
Az egyik kipufogó torkon annyi olaj távozik hogy már végig folyt a motor oldalán és csöpög a lemezre
Köszönöm!
Válasz Gyurkesz1 #11836. hozzászólásáraValami hasonlóra gondoltam! Ki kell annak úgy mennie!Én is úgy szedtem ki!Semmi darabolás,melegítés,vágás!3kg kalapács!
Jó estét ,az első kerék csapágy egy picit lóg a kerék tetelye pár mm T mozdul szerintetek csereljem ki vagy ez még belefér ? Egyébként szépen simán forog hang nélkül.
Dobtengelyt próbalom kiszedni de egyik ék sem akar mozdulni,kaptam egy olyan tippet hogy benyulni flexel és kivagni a tengelyből egy darabot aztán ütni ékestől,szerintem nem anyira nagy hüjeség,de az lenne a kérdés hogy kifogom bírni ütni ékestől azt az oldalt ahol a két ék van egy irányba.
Hello,új dobtengelyre menyire pászosan kell felcsúszni a doblassitónak?? Ék nélkül elég konnyen rácsúszik. Lehet egyáltalán még venni lassitóba olyan hüvelyt ami megy a tengelyre vagy gyártatni kell?? Kár lenne ha megkóstólná az új tengelyt.
Nagyon köszönöm a segítségüket, először megnézem Vadkerten. A heggesztéstől én is tartok. Az a baj hogy holnaptól szolis vagyok egész héten és ilyenkor nem mehetek sehova.
Sanyi hívlak ha nem lesz Vadkerten.
Még egyszer köszönöm mindenkinek
14124 hozzászólás
Válasz Gyurkesz1 #11873. hozzászólásáraAz ékpálya mély a tengelyben,és az ellen darabban is!Ez van a variátornál is!A 2 mélysége jóval nagyobb,mint az ék magassága!Ezért az ék billen az ékpályában!Tönkre megy a tengely is!
Válasz medikus #11866. hozzászólásáraItt még van idő,nem filozok csak hát nem kis összeget adtam ki az alkatrészekért,azért kérdek inkább rá az ilyen dolgokra ami feltűnik......az az ékpalya kopás miértje mi lenne ha nem titok.
Válasz gabika82 #11871. hozzászólásáraAzt te látod mit szedtél szét!Milyen a szerkezet,milyenek a tárcsák?
Válasz Ares 826 #11868. hozzászólásáraMost hüvelyezte!
Válasz VESZTES. :) #11867. hozzászólásáraGyűrű törés van ott!Nem kompresszió,hanem olaj lehúzó,áteresztő ki minek nevezi!
Válasz VESZTES. :) #11867. hozzászólásáraGyűrű bajod van az olajlehúzó nem kaparja le az olajat a hüvely faláról, mikor lett a motor felújítva? Nekem az Ivánnál volt ilyen gond idővel elkopik az olajlekaparó része és megette az olajat! De újnál is van, tud gond lenni ha nem kaparja le az olajat rendesen azért köpi ki a kipuffancson az olajat, az ott neked motorolaj szerintem! Az olajat is zabálja??
Sziasztok!
Pár ötletet szívesen fogadnék, probléma az hogy a kettes henger kipufogó torkán nagyobb mennyiségű olaj vagy olajszerű anyag távozik. Szelepre gondoltam így kapott egy felújított hengerfejet, de a a probléma továbbra is fennáll. Gyűrű törés talán nincs mert kartergáz nincs.
Az új gyűrűkön nem találtam írást teljesen szimmetrikus volt az összes él.
Hengerfej tömítés hiba is kizárva.Porlasztó csúcs új, értékre állítva.
Kezdek kifogyni az ötletekből.
Lehet hogy vak vagyok és nem láttam az írást a gyűrűkönn
Válasz Gyurkesz1 #11865. hozzászólásáraSzedni kellene már a kukoricát,nem ilyen dolgokon filozofálni!Ha úgy látod,hegeszd fel szorosra!Majd kiderül!Az ékpálya úgy is tönkre megy!Mg van annak is a miértje!
Válasz ...:::Pisti:::... #11864. hozzászólásáraTudom én,így ment ez 2008óta volt hogy fel centis kopás is volt a kúpon,nemfigyeltem rá,de most hogy új a tengely meg minden azért figyelek fel minden apróságra,a régi tengelyen az ékpálya is szépen megvolt kóstolva gondolom az is azért mert minden inditás rantással indult a kopott körmök miatt,vagy ha az kizárt hogy az miatt kopott meg az ékpálya akkor teszem is fel.
Válasz Gyurkesz1 #11863. hozzászólásáraTegyed felfele,
Neki feszül mikor bekapcsolod a cséplőt, amíg ki nem kapcsolod éri szerintem
Válasz medikus #11862. hozzászólásáraSzemmel nemvehető észre de a régi bástyam megvolt azért kopva és jó pár évig azzal ment a lassitó,ha kopottak a lassitó körmei mi a megoldás ,legyártatni vagy lehet olyat venni??
Válasz Gyurkesz1 #11861. hozzászólásáraA lassító körmén látsz kopást?Nem! Akkor miről beszélsz!
Válasz medikus #11859. hozzászólásáraÉrtem,de akkor így hogy van mozgása nemverődik ki?? Mert a gabonához a kúp azt majdnem hogy ütni kell bástyába,azt hittem a lassitónak is úgy kell.
Válasz Toxi #11854. hozzászólására Én mind a kettőt ,ha már lud legyen kövér.
Válasz Gyurkesz1 #11858. hozzászólásáraKomolyan!!!!!!!!!!!!!!!!!!Gyárilag is olyan!De ha így nem tetszik, tegyél rá hegesztővel pár pettyet!

Válasz medikus #11857. hozzászólásáraEz most irónia vagy komolyan??
Válasz Gyurkesz1 #11856. hozzászólásáraSemmit!
Medikus bácsi,Generálozom a cséplődobot ,új tengely,csapágyak,bástya ,stb.
Kérdés:a doblassitó körmei kottyannak az új bástyában,mit csináljak??Teljesen szorosan kéne ramennie??
Válasz Toxi #11854. hozzászólásáraEgyik henger le!
Mfka 4 soros zúzós kukorica asztallal napraforgót akarok vágni napraforgóbetéteim vannak hozzá az egyik behordó lánc helyére, ti leveszitek az egyik törőhengert is vagy mehet úgy ahogy a kukorica fog menni?
Válasz Gyurkesz1 #11852. hozzászólásáraLemez porvédő a csapágyak külső felén!semmi más.
Válasz medikus #11851. hozzászólásáraÉrtem,akkor hagyom én is a gyárit.
Még egy olyan kérdésem lenne,a cséplődob variátornál a bástyában a 6010es csapágy mögė milyen porfogó kell,eddig nemvolt ott nekem de most nézem hogy a katalógus mutat valamit, a boltban nemtudtak mit mondani rá,azon gondolkoztam hogy szimering nem e mehet oda?? Vagy attol nemtudom felutni a helyére a tengelyen??
Válasz Gyurkesz1 #11850. hozzászólásáraEredeti!Nincs szükség semmire,csak száraz anyagra!Akkor törik!
Válasz medikus #11849. hozzászólásáraAz mongyuk igaz,magának van rá valami megoldás,vagy csak simán az eredeti toldat van a kosaran??
Válasz Gyurkesz1 #11847. hozzászólásáraÉrdekes lehet ezzel együtt betenni a kosarat!
Sziasztok! 512 esen csúszik a kuplung tarcsát cserélek mást kell még cserélni?hogy megoldódjon a hiba?
Jó reggelt,neten találtam ezt a képet.érdemes meghosszabítani a kosár toldatot a naproforgó szár miatt hogy ne akadjon a variator tengelyre?? Ha igen ,akkor fent maradhat kukoricánál is??
Válasz Gyurkesz1 #11845. hozzászólásáraNem kell azt túl gondolni!
Dobtengely beszerelésnek mi a menete??Csapágyházak felszerelése aztan a dob beálitása és úgy az ékek?? Van valami amire nagyon oda kell figyelni??
Válasz medikus #11843. hozzászólásáraMegfontolom!
Válasz VESZTES. :) #11842. hozzászólásáraCsináltasd meg műhelyben!Majd ott rendbe teszik az egész hengerfejet úgy ahogy kell!
Sziasztok!
Nem ismerem az IFA motort még eléggé, szelep vezető cserének van valami buktatója vagy olyan egyszerű mint az mtz-nél. Az a kiadós túlhevülés a hazaúton nem tett jót a szelep vezetőknek
Az egyik kipufogó torkon annyi olaj távozik hogy már végig folyt a motor oldalán és csöpög a lemezre
Köszönöm!
Válasz Gyurkesz1 #11840. hozzászólásáraHa 2 kimegy,akkor 3 is!Nem próbáltam!Áztasd be!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Válasz medikus #11838. hozzászólásáraÉrtem,de pl. ha a 3 ékből 1 mégsem akarna megindulni semmi áron kilehet ütni ékestől is vagy az ugy lehetetlen??
Válasz medikus #11837. hozzászólásáraOk holnap leveszem a kereket
Válasz Gyurkesz1 #11836. hozzászólásáraValami hasonlóra gondoltam! Ki kell annak úgy mennie!Én is úgy szedtem ki!Semmi darabolás,melegítés,vágás!3kg kalapács!
Válasz R Sándor #11835. hozzászólásáraIgen.
Válasz medikus #11833. hozzászólásáraMivel jó kiütni az éket?? En ilyen roxorral próbaltam amit ebben a videoban láttam
https://youtu.be/jCSnV9I56aY
Válasz medikus #11834. hozzászólásáraMarhogy tengely irányba??
Válasz R Sándor #11832. hozzászólásáraKifelé ne mozogjon!
Válasz Gyurkesz1 #11831. hozzászólásáraAz ékpályát öntsd tele fékolajjal egy éjszakára,mindegyiket!Mivel akarod kiütni az ékeket?
Jó estét ,az első kerék csapágy egy picit lóg a kerék tetelye pár mm T mozdul szerintetek csereljem ki vagy ez még belefér ? Egyébként szépen simán forog hang nélkül.
Dobtengelyt próbalom kiszedni de egyik ék sem akar mozdulni,kaptam egy olyan tippet hogy benyulni flexel és kivagni a tengelyből egy darabot aztán ütni ékestől,szerintem nem anyira nagy hüjeség,de az lenne a kérdés hogy kifogom bírni ütni ékestől azt az oldalt ahol a két ék van egy irányba.
Válasz Gyurkesz1 #11829. hozzászólásáraMindegyik feltolós!
Hello,új dobtengelyre menyire pászosan kell felcsúszni a doblassitónak?? Ék nélkül elég konnyen rácsúszik. Lehet egyáltalán még venni lassitóba olyan hüvelyt ami megy a tengelyre vagy gyártatni kell?? Kár lenne ha megkóstólná az új tengelyt.
Válasz VESZTES. :) #11826. hozzászólásáraOk,most értem be a házba de már látom megoldódott ,
Válasz VESZTES. :) #11826. hozzászólására


Lett Vadkerten!
Köszönöm mindenkinek
Nagyon köszönöm a segítségüket, először megnézem Vadkerten. A heggesztéstől én is tartok. Az a baj hogy holnaptól szolis vagyok egész héten és ilyenkor nem mehetek sehova.
Sanyi hívlak ha nem lesz Vadkerten.
Még egyszer köszönöm mindenkinek