Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 355.75 Ft USD 312.6 Ft CHF 385.8 Ft GBP 412.2 Ft

Fórum

Fortschritt E-514 kombájn

Létrehozta: Vendég , 2008-02-16 21:05:54

Kedvencekhez Segítség
14124 hozzászólás
#11874 medikus
2021-09-16 21:04:49

Válasz Gyurkesz1 #11873. hozzászólásáraAz ékpálya mély a tengelyben,és az ellen darabban is!Ez van a variátornál is!A 2 mélysége jóval nagyobb,mint az ék magassága!Ezért az ék billen az ékpályában!Tönkre megy a tengely is!smile cursing

Nincs profilkép
#11873 Gyurkesz1
2021-09-16 21:00:26

Válasz medikus #11866. hozzászólásáraItt még van idő,nem filozok csak hát nem kis összeget adtam ki az alkatrészekért,azért kérdek inkább rá az ilyen dolgokra ami feltűnik......az az ékpalya kopás miértje mi lenne ha nem titok.

#11872 medikus
2021-09-16 20:28:35

Válasz gabika82 #11871. hozzászólásáraAzt te látod mit szedtél szét!Milyen a szerkezet,milyenek a tárcsák?smile confused

#11869 medikus
2021-09-16 20:16:34

Válasz VESZTES. :) #11867. hozzászólásáraGyűrű törés van ott!Nem kompresszió,hanem olaj lehúzó,áteresztő ki minek nevezi!smile sweatdrop

Nincs profilkép
#11868 Ares 826
2021-09-16 20:16:04

Válasz VESZTES. :) #11867. hozzászólásáraGyűrű bajod van az olajlehúzó nem kaparja le az olajat a hüvely faláról, mikor lett a motor felújítva? Nekem az Ivánnál volt ilyen gond idővel elkopik az olajlekaparó része és megette az olajat! De újnál is van, tud gond lenni ha nem kaparja le az olajat rendesen azért köpi ki a kipuffancson az olajat, az ott neked motorolaj szerintem! Az olajat is zabálja??smile blinksmile blink

#11867 VESZTES. :)
2021-09-16 20:10:39

Sziasztok!
Pár ötletet szívesen fogadnék, probléma az hogy a kettes henger kipufogó torkán nagyobb mennyiségű olaj vagy olajszerű anyag távozik. Szelepre gondoltam így kapott egy felújított hengerfejet, de a a probléma továbbra is fennáll. Gyűrű törés talán nincs mert kartergáz nincs.
Az új gyűrűkön nem találtam írást teljesen szimmetrikus volt az összes él.
Hengerfej tömítés hiba is kizárva.Porlasztó csúcs új, értékre állítva.
Kezdek kifogyni az ötletekből.
Lehet hogy vak vagyok és nem láttam az írást a gyűrűkönnsmile hammer

#11866 medikus
2021-09-16 19:55:42

Válasz Gyurkesz1 #11865. hozzászólásáraSzedni kellene már a kukoricát,nem ilyen dolgokon filozofálni!Ha úgy látod,hegeszd fel szorosra!Majd kiderül!Az ékpálya úgy is tönkre megy!Mg van annak is a miértje!

Nincs profilkép
#11865 Gyurkesz1
2021-09-16 19:44:44

Válasz ...:::Pisti:::... #11864. hozzászólásáraTudom én,így ment ez 2008óta volt hogy fel centis kopás is volt a kúpon,nemfigyeltem rá,de most hogy új a tengely meg minden azért figyelek fel minden apróságra,a régi tengelyen az ékpálya is szépen megvolt kóstolva gondolom az is azért mert minden inditás rantással indult a kopott körmök miatt,vagy ha az kizárt hogy az miatt kopott meg az ékpálya akkor teszem is fel.

#11864 ...:::Pisti:::...
2021-09-16 19:30:37

Válasz Gyurkesz1 #11863. hozzászólásáraTegyed felfele,
Neki feszül mikor bekapcsolod a cséplőt, amíg ki nem kapcsolod éri szerintem

Nincs profilkép
#11863 Gyurkesz1
2021-09-16 19:25:58

Válasz medikus #11862. hozzászólásáraSzemmel nemvehető észre de a régi bástyam megvolt azért kopva és jó pár évig azzal ment a lassitó,ha kopottak a lassitó körmei mi a megoldás ,legyártatni vagy lehet olyat venni??

#11862 medikus
2021-09-16 18:25:14

Válasz Gyurkesz1 #11861. hozzászólásáraA lassító körmén látsz kopást?Nem! Akkor miről beszélsz!

Nincs profilkép
#11861 Gyurkesz1
2021-09-16 16:27:49

Válasz medikus #11859. hozzászólásáraÉrtem,de akkor így hogy van mozgása nemverődik ki?? Mert a gabonához a kúp azt majdnem hogy ütni kell bástyába,azt hittem a lassitónak is úgy kell.

Nincs profilkép
#11860 R Sándor
2021-09-16 15:27:56

Válasz Toxi #11854. hozzászólására Én mind a kettőt ,ha már lud legyen kövér.

#11859 medikus
2021-09-16 14:24:24

Válasz Gyurkesz1 #11858. hozzászólásáraKomolyan!!!!!!!!!!!!!!!!!!Gyárilag is olyan!De ha így nem tetszik, tegyél rá hegesztővel pár pettyet!
smile thumbup

Nincs profilkép
#11858 Gyurkesz1
2021-09-16 14:21:42

Válasz medikus #11857. hozzászólásáraEz most irónia vagy komolyan??

Nincs profilkép
#11856 Gyurkesz1
2021-09-16 09:39:34

Medikus bácsi,Generálozom a cséplődobot ,új tengely,csapágyak,bástya ,stb.
Kérdés:a doblassitó körmei kottyannak az új bástyában,mit csináljak??Teljesen szorosan kéne ramennie??

Nincs profilkép
#11854 Toxi
2021-09-16 07:26:24

Mfka 4 soros zúzós kukorica asztallal napraforgót akarok vágni napraforgóbetéteim vannak hozzá az egyik behordó lánc helyére, ti leveszitek az egyik törőhengert is vagy mehet úgy ahogy a kukorica fog menni?

#11853 medikus
2021-09-15 14:16:43

Válasz Gyurkesz1 #11852. hozzászólásáraLemez porvédő a csapágyak külső felén!semmi más.

Nincs profilkép
#11852 Gyurkesz1
2021-09-15 13:03:44

Válasz medikus #11851. hozzászólásáraÉrtem,akkor hagyom én is a gyárit.
Még egy olyan kérdésem lenne,a cséplődob variátornál a bástyában a 6010es csapágy mögė milyen porfogó kell,eddig nemvolt ott nekem de most nézem hogy a katalógus mutat valamit, a boltban nemtudtak mit mondani rá,azon gondolkoztam hogy szimering nem e mehet oda?? Vagy attol nemtudom felutni a helyére a tengelyen??

#11851 medikus
2021-09-15 12:31:03

Válasz Gyurkesz1 #11850. hozzászólásáraEredeti!Nincs szükség semmire,csak száraz anyagra!Akkor törik!

Nincs profilkép
#11850 Gyurkesz1
2021-09-15 12:24:13

Válasz medikus #11849. hozzászólásáraAz mongyuk igaz,magának van rá valami megoldás,vagy csak simán az eredeti toldat van a kosaran??

#11849 medikus
2021-09-15 11:44:31

Válasz Gyurkesz1 #11847. hozzászólásáraÉrdekes lehet ezzel együtt betenni a kosarat!smile confused

#11848 gabika82
2021-09-15 11:07:35

Sziasztok! 512 esen csúszik a kuplung tarcsát cserélek mást kell még cserélni?hogy megoldódjon a hiba?

Nincs profilkép
#11847 Gyurkesz1
2021-09-14 08:09:09

Jó reggelt,neten találtam ezt a képet.érdemes meghosszabítani a kosár toldatot a naproforgó szár miatt hogy ne akadjon a variator tengelyre?? Ha igen ,akkor fent maradhat kukoricánál is??

#11846 medikus
2021-09-13 21:54:04

Válasz Gyurkesz1 #11845. hozzászólásáraNem kell azt túl gondolni!smile hammer

Nincs profilkép
#11845 Gyurkesz1
2021-09-13 21:03:49

Dobtengely beszerelésnek mi a menete??Csapágyházak felszerelése aztan a dob beálitása és úgy az ékek?? Van valami amire nagyon oda kell figyelni??

#11843 medikus
2021-09-12 17:04:05

Válasz VESZTES. :) #11842. hozzászólásáraCsináltasd meg műhelyben!Majd ott rendbe teszik az egész hengerfejet úgy ahogy kell!smile sweatdrop

#11842 VESZTES. :)
2021-09-11 20:12:26

Sziasztok!
Nem ismerem az IFA motort még eléggé, szelep vezető cserének van valami buktatója vagy olyan egyszerű mint az mtz-nél. Az a kiadós túlhevülés a hazaúton nem tett jót a szelep vezetőknek
Az egyik kipufogó torkon annyi olaj távozik hogy már végig folyt a motor oldalán és csöpög a lemezresmile cursing
Köszönöm!

#11841 medikus
2021-09-10 21:16:50

Válasz Gyurkesz1 #11840. hozzászólásáraHa 2 kimegy,akkor 3 is!Nem próbáltam!Áztasd be!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
smile thumbupcool

Nincs profilkép
#11840 Gyurkesz1
2021-09-10 21:13:28

Válasz medikus #11838. hozzászólásáraÉrtem,de pl. ha a 3 ékből 1 mégsem akarna megindulni semmi áron kilehet ütni ékestől is vagy az ugy lehetetlen??

Nincs profilkép
#11839 R Sándor
2021-09-10 20:55:36

Válasz medikus #11837. hozzászólásáraOk holnap leveszem a kereket

#11838 medikus
2021-09-10 20:52:42

Válasz Gyurkesz1 #11836. hozzászólásáraValami hasonlóra gondoltam! Ki kell annak úgy mennie!Én is úgy szedtem ki!Semmi darabolás,melegítés,vágás!3kg kalapács!

Nincs profilkép
#11836 Gyurkesz1
2021-09-10 20:40:21

Válasz medikus #11833. hozzászólásáraMivel jó kiütni az éket?? En ilyen roxorral próbaltam amit ebben a videoban láttam
https://youtu.be/jCSnV9I56aY

Nincs profilkép
#11835 R Sándor
2021-09-10 20:38:33

Válasz medikus #11834. hozzászólásáraMarhogy tengely irányba??

#11833 medikus
2021-09-10 20:30:31

Válasz Gyurkesz1 #11831. hozzászólásáraAz ékpályát öntsd tele fékolajjal egy éjszakára,mindegyiket!Mivel akarod kiütni az ékeket?smile sweatdrop

Nincs profilkép
#11832 R Sándor
2021-09-10 20:29:57

Jó estét ,az első kerék csapágy egy picit lóg a kerék tetelye pár mm T mozdul szerintetek csereljem ki vagy ez még belefér ? Egyébként szépen simán forog hang nélkül.

Nincs profilkép
#11831 Gyurkesz1
2021-09-10 20:24:37

Dobtengelyt próbalom kiszedni de egyik ék sem akar mozdulni,kaptam egy olyan tippet hogy benyulni flexel és kivagni a tengelyből egy darabot aztán ütni ékestől,szerintem nem anyira nagy hüjeség,de az lenne a kérdés hogy kifogom bírni ütni ékestől azt az oldalt ahol a két ék van egy irányba.

Nincs profilkép
#11829 Gyurkesz1
2021-09-08 09:52:47

Hello,új dobtengelyre menyire pászosan kell felcsúszni a doblassitónak?? Ék nélkül elég konnyen rácsúszik. Lehet egyáltalán még venni lassitóba olyan hüvelyt ami megy a tengelyre vagy gyártatni kell?? Kár lenne ha megkóstólná az új tengelyt.

Nincs profilkép
#11828 R Sándor
2021-09-06 20:05:26

Válasz VESZTES. :) #11826. hozzászólásáraOk,most értem be a házba de már látom megoldódott , smile biggrin

#11826 VESZTES. :)
2021-09-06 13:11:21

Lett Vadkerten!
Köszönöm mindenkineksmile thumbup

#11825 VESZTES. :)
2021-09-06 07:53:23

Nagyon köszönöm a segítségüket, először megnézem Vadkerten. A heggesztéstől én is tartok. Az a baj hogy holnaptól szolis vagyok egész héten és ilyenkor nem mehetek sehova.
Sanyi hívlak ha nem lesz Vadkerten.
Még egyszer köszönöm mindenkineksmile thumbup

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Az orosz üzemanyagpiac súlyos kihívásokkal néz szembe, miután az olajfinomítókat...
Drámai számok Agárdról: olyan folyamat indult el a Velencei-tó medrében, amire kevesen számítottak
Drámai számok Agárdról: olyan folyamat indult el a Velencei-tó medrében, amire kevesen számítottak
52 centiméterre süllyedt a vízszint, és a java még csak most jön.
TZ4K gumi Barum
TZ4K gumi Barum

16.000 Ft

Angus tehenek eladók
Angus tehenek eladók

1.000 Ft

Vaderstad Carrier 350X
Vaderstad Carrier 350X

3.800.000 Ft

Vietnámi malac
Vietnámi malac

7.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]