Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.61 Ft USD 311.33 Ft CHF 384.62 Ft GBP 411.35 Ft

Fórum

Gombatermesztés

Létrehozta: legós Sanyi , 2009-12-20 16:39:27

Kedvencekhez Segítség
337 hozzászólás
#37 Koppány vezér
2009-12-22 21:52:52

Válasz #36. hozzászólásra
Na!!!
Addig tart az 50 köb???
smile biggrin

#36 jancsika
2009-12-22 21:51:39

Válasz #32. hozzászólásra

Mindkettő a tied újjévig....

#35 Koppány vezér
2009-12-22 21:51:16

Válasz #31. hozzászólásra
Sanyi.
Az avataron te vagy?
Ugye nem?
Mond,hogy nem vagy transzfeszcica!!!
smile biggrin

#34 jancsika
2009-12-22 21:51:04

Válasz #30. hozzászólásra

Ja az orrukba raknak karikán...most má kezdem érteni..De megen nem vót katt...smile biggrin

#33 legós Sanyi
2009-12-22 21:50:54

Nemértem.

#32 Koppány vezér
2009-12-22 21:48:26

Válasz #29. hozzászólásra
Cimbi fáradt vagy?
Bevállaljam a szomszéd Jányt?
Vagy tudod mit,megyek Ukrajnába Kátyácskához.
smile biggrin

#31 legós Sanyi
2009-12-22 21:48:20

Nade.
Elkezdtem csinálni 1 csigás adagolót a gombazsák csírázásához.
Amit úgy tervezek megoldani hogy minimális szereléssel átalakítsam brikett gyártásra.

#30 legós Sanyi
2009-12-22 21:44:20

Nem tudja elfűteni a szalmát drótozva sem.
A drótozás csak a malacoknál műkszik hogy ne túrjék.

#29 jancsika
2009-12-22 21:39:18

Válasz #28. hozzászólásra

A mit nekem szól ugye??Akkor lécci kattins a mittoménhányas hozzászólásra és úgy írj...A malacos dogót nem értem...Ma összefűrészetem egyedűl 7köb fát és beraktam ezért hát picit bevallom efáradtam...Má én sem vaok 20éves ugye...

#28 legós Sanyi
2009-12-22 21:35:30

mit?

#25 Koppány vezér
2009-12-22 21:23:47

Válasz #24. hozzászólásra
Próbáltam!!
Nem műkszik,csak a malacoknál a drótozás.
smile biggrinsmile lolsmile biggrin

#24 jancsika
2009-12-22 21:20:58

Válasz #23. hozzászólásra

drótozni köl a bálát vazze..

#23 Koppány vezér
2009-12-22 21:19:29

Válasz #22. hozzászólásra
A szalmával fűtés nekem nem jött be,pedig a számításba jöhető variációkat mind kipróbáltam.
smile sad
Sokkal szélesebb magasabb és hosszabb tűztér szükséges mint amibe befér a bála.
Elég a madzag,szétugrik a bála és onnantól kezdve megáll a tudomány.
Egyedül a primér levegő hozzáadását nem próbáltam ki,de a végére már belefáradtam.smile cursing

#22 legós Sanyi
2009-12-22 21:06:05

Értem énsmile biggrin
Olvasgattam a fűtés részt is.
Mennyien tapsolják a szalma fűtést.......
Én meg bújom a hírdetést alapanyag után.smile angry

#21 Koppány vezér
2009-12-22 20:41:19

Válasz #20. hozzászólásra
Szeva.
Semmi nem 1xű.
Nem alábecsülésnek szántam a laskakompost "kutyulását" készítését.
smile biggrin

#20 legós Sanyi
2009-12-22 20:21:54

Na hali.Olvasgotom a cikkeket.smile mellow
Érdekes.Örülök hogy sokmindenkit érdekel a gombatermesztés.
De az az igaz nemolyan egyszerű "kutyulni"azt a zsákot.

#19 jancsika
2009-12-22 19:46:40

Válasz #18. hozzászólásra

Ez a gomba jó csávó...Nekem is a 18asok a kedvenceim....smile biggrinsmile biggrinsmile biggrin

#18 Koppány vezér
2009-12-22 19:27:27

Válasz #17. hozzászólásra
Szeva Jancsi&.
Budafokon sokan termesztenek pincében csiperkegombát.
A nyári időszak sokkal költségesebb termesztés szempontjából.
A klímák megeszik a gatyánkat,míg télen 1 jól szigetelt helységben a nyári energiamennyiség töredékéből lehet termeszteni.
A szakirodalom szerint,termő időszakban 1 kg gombának óránként 1 köbméter friss levegőre van szüksége.
Télen ezt a friss levegőt -10,-15 celsius fokról fel kell fűteni +18 celziusra.
Nyáron a befúvott +32,+35fokos levegőt lekell hűteni 18 fokra.
smile cursing
Többen csinálják idény jelleggel,ősszel,a tél beálltáig,illetve koratavasszal,míg nem jönnek meg a melegek.
Ha kedvező az őszi és a koratavaszi időjárás,klíma nélkül lehet termeszteni.
Erdélyben,de romániaszerte egyre többen viszik Magyarból az alapanyagot.
Nagy a felvevő piac,keresik a jó minőségű gombát a boltok polcain.
Neked az lenne jó,ha lenne a közelben 1 komposztüzem,mert innen elvinni Székelyföldre nagyon sokba kerül.
De,ha nem csiperke,akkor laska!
Talán kevesebb vele a macera,mint a csiperkével,másfelől 1 jó receptúra alapján,magad eltudod készíteni az alapanyagot.Ha jelenkezik Legós Sanyi a topikban,biztos segít laska ügyben.
Ő maga "kutyulja"a laskaanyagot.smile thumbupcool
Csőváz. B Peti

Nincs profilkép
#17 jancsi &
2009-12-22 18:08:04

Válasz #13. hozzászólásra
Szevasz Koppány!
Nyári idöszakban megéri gombát termeszteni?
Nálam a nagy pincék amiben a burgi van most, március közepétől szeptemberig telyesenn üressen konganak gondoltam ez idő alatt laska féle gombával vagy csiperkével lehtene kihasználni.

#16 Goldoni Euro 30
2009-12-22 17:48:45

Válasz #13. hozzászólásra

Érdeklődni szeretnék a gomba termesztésnek a folyamatairól télen lehet-e? és hogy a lehet milyen hőfok kell neki?

#15 Géza
2009-12-21 08:55:51

Válasz #14. hozzászólásra

én vennék használt vázat és megcsinálnám abból

#14 legós Sanyi
2009-12-20 21:16:02

Na hát köszi az infókat.
Én most lépek mert mindjárt lejár a műszak.
Jó éjszakát mindenkinek.

#13 Koppány vezér
2009-12-20 20:59:15

Válasz #12. hozzászólásra
Szeva Sanyi.
2001-ben munkahelyteremtő beruházásként épültünk még 2 fóliát a meglévők mellé.
5 évre vállaltuk 5 fő alkalmazását,3millió forint vissza nem térítendő támogatás fejében.
Közben a kasszából elfogyott a lóvé,és csak 1,4 körül kaptunk kézhez úgy,hogy a feltételek +maradtak.
Mi kérvényeztük az öt év mérséklését hamár a lóvé is kevesebb,de nem érdekelte őket.
Biztos közrejátszott a 2002-es kormányváltás is.
Én azt mondom soha többet!!!
Ha megy a dolog,úgy is tudsz fejleszteni,csak esetleg kis lépésekben.
Üdv B Peti

#12 legós Sanyi
2009-12-20 20:40:16

Én biza.smile thumbupcool

#11 Géza
2009-12-20 20:39:19

Válasz #10. hozzászólásra

te nyomod a zsákot is?

#10 legós Sanyi
2009-12-20 20:37:38

Na.
Megint itt vagyok.Bocsi hogy ijj ritkán írok de kötben dolgozok is.Én már 4-ik éve "csinálgatom"de most nagyon kellene,és nemtudok eleget csinálni.Viszik a zsákot és a gombát is.
Most elérkezettnek látom az időt a bővítéshez és a felylesztéshez.Ezért kérdeztem a támogatást.

#9 Géza
2009-12-20 18:28:26

Válasz #6. hozzászólásra

volt egy időszak, amikor nem ment a laska. sokan becsödőltek

#8 jancsika
2009-12-20 18:27:23

Válasz #7. hozzászólásra

De szerintem igen...De ő nem shampipit árul hanem csiperkét...Ez a baj...

#7 moly
2009-12-20 18:20:22

Válasz #4. hozzászólásra
A csiperke és a sampion elnevezés nem ugyanazt a gombát takarja?smile smile

#6 legós Sanyi
2009-12-20 17:44:54

Fóliában.
Még......

#5 Koppány vezér
2009-12-20 17:38:30

Válasz #3. hozzászólásra
Hali Sanyi.
Pincében,vagy fóliában termesztesz?

#4 jancsika
2009-12-20 17:34:48

Válasz #3. hozzászólásra

Sógorom a fehér csiperkét nyomja...De a pipi a pipi a shampipit bizos jobban eladná...De hát semmi üzleti érzéke...smile biggrin

#3 legós Sanyi
2009-12-20 17:31:11

Hali.
Az előbb nemírtam de én laskával foglalkozom.
Eddig nemtapasztaltam hogy ennyire olcsó lenne.

#2 Koppány vezér
2009-12-20 16:50:08

Válasz #1. hozzászólásra
Szeva.
Amennyire én tudom,Holland tipusú termesztőházakra lehet igényelni támogatást.
Elvileg ez a jövő,és nem az ötvenes években kialakult "zsákos technológia".
A legnagyobb gond itt is az értékesítéssel van.
Belföldön 300-350ft az átvételi ár,amiből 1 ilyen modern telepet nem lehet kigazdálkodni.
Az exportáláshoz pedig 1 stabil árualap kell amiből mindíg kilehet elégíteni a vevőt-vevőket.

Nincs profilkép
#1 legós Sanyi
2009-12-20 16:39:27

Helló.
Tudna valaki segíteni abban hogy tudok e támogatást igényelni gombatermesztéshez?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Az orosz üzemanyagpiac súlyos kihívásokkal néz szembe, miután az olajfinomítókat...
Drámai számok Agárdról: olyan folyamat indult el a Velencei-tó medrében, amire kevesen számítottak
Drámai számok Agárdról: olyan folyamat indult el a Velencei-tó medrében, amire kevesen számítottak
52 centiméterre süllyedt a vízszint, és a java még csak most jön.
KRAMER billenős pótkocsi
KRAMER billenős pótkocsi

3.500.000 Ft

Keszthely 0344/13 hrsz 6982 m² rét
Keszthely 0344/13 hrsz 6982 m² rét

700.000 Ft

Hesston 7650 silózó eladó
Hesston 7650 silózó eladó

123.456 Ft

Keszthely 0355/36 hrsz 5032 m² erdő
Keszthely 0355/36 hrsz 5032 m² erdő

500.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]