Válasz Gandhy #566. hozzászólásáraHa csak az adagoló hátulján tekert akkor csak kaját adott neki. De ha nem egyformán adagolnak az elemek akkor mondjuk mindegyik többet ad be, de attól nem adagol egyformán hengerenként. Én nagyon ellene vagyok a vakon tekergetésnek, de van akinek bejön. Akkor látom értelmét, ha tudjuk, hogy minden elem egyformán adagol. De az adagolón a fokolást is lehet állítani hengerenként, a mennyiséget is.
Egyedül az LDA szelep tekeréssel nem lehet nagy bajt okozni. Az csak annyit csinál, hogy ha az ember beljebb veszi, hogy már kisebb turbó nyomásnál tol a fogaslécen, így jobb lesz a nyomaték rugalmasság, de hamarabb elfogy a tartalék.
Optimálisan akkor megy a motor ha minden henger egyformán kap kaját.
Előtöltést a kompresszor alatti kis fedél alatt lehet állítani. 1221-en aki fülre állít töltést az veszélyes. Ezt kérdezd meg. Nagyon gyorsan el lehet melegíteni a blokkot (egy nagy előtöltéssel) és mivel 6 hengeres úgy elmegy a blokk, hogy utána sose lesz már jó. (szerintem) Azért van rajta a fokolás a főtengelyen, nagyon precízen be lehet állítani ezt. Még mindig tartom, hogy ez a motor írtó bivaly, jó konstrukció.
Kuplung az amit nem érzem olyan jól adagolhatónak a 4 hengereshez képest. Itt ennél gáz adagolás nélkül indulok csak leveszem a lábam a kuplungról és utána nyomom a gázt. Szerintem hamar el lehet égetni ezért indítok így. Nem is erölködik a motor még így se. Most 1000 fordulatról húz, kidolgozza magát megfelelő fokozatba bárhonnan.
Válasz dnsv #563. hozzászólásáraeszembe jutott hogy a 1025-öst elvittem adagoló szervizbe, hogy állítsanak rajt, a fószer azt mondta, hogy a Motorpal adagolón nem lehet állítani, persze le sem vette, hanem valamiből adott rá egy nagyon kicsit, ha kevés, vigyem vissza mondta.
Szerintem nem éreztem változást, így vissza sem vittem.
Itt lenne az ideje, hogy keressek egy másik adagoló szervizt, és vigyem el a az újat és utána a régit is?
Az előtöltés lehetett az, amin állított? Mondta, asszem több füstöt adott neki, vagy mást, a tököm tudja.
Azt hozzáteszem, hogy a fő problémám nem ez volt, ha nem terheltem, lelevegősödött az üzemanyag rendszer és lefulladt, azt végig kutatta és javította is.
Felrakta mindenhova az átlátszó csöveket, hol buborékol, majd az utolsó pont volt a hiba oka persze, a gázolajtank fedél egyik alátétjénél szívott be. Abban tökéletes munkát végzett.
Válasz dnsv #563. hozzászólásáraUgyan úgy működik a töltés állítás mint a többinek. Első kis lendkerék fel van fokolva. Meg van ott hegyes stift is, amihez nézed a fokolást.
Válasz Gandhy #561. hozzászólásáraSzuper lesz már front hidróval.
Én már annyi munkaórát tettem bele az elejébe, hogy átalakítottam, így már marad a nélkül. Bár találtam most faragható fronthidrót is, de az meg már túl elölre kerülne.
A szóró keretem is 3 m-hez van optimalizálva, szóval nekem már ez így marad
Ez a súly dolog kicsit érdekes. Nem tett furatot a ruszki a felnire, de a kerekekbe meg lehet tenni oldatot és 8tonna felé írja a max súlyt. Fene tudja. Nekem ugye hogy be van lőve, sokszor van olyan, hogy elfogy a súly a lába alól, de nem érzem azt a masszivitást benne, hogy meg merjem súlyozni. Túl erős is érzésem szerint.
Ismerősöknek van akinek meg van húzgálva szépen, 200 lovat nyaldossa alulról, de azért neki évi egy-két kuplungozás beugrik. Igaz 1500 órát vernek bele évente. Szántás 70-es agyagon, bálázás, kompaktorozás, tárcsázás, pótkocsizás. Ők mindig dícsérik.
Az adagoló levételt majd óvatosan. Mérjék meg, hogy hol volt pontosan a töltés. Ez sajna nem olyan, mint az UTN adagolónál, ezen nútba kerül az adagoló, így elmegy a töltés. Mindenképp vissza kell mérni a töltést felrakás után.
Ha Motorpal adagolós akkor abból 2 fajta van, abból talán van utángyártott is. Itt akinek utángyártott volt az egy év után ledobta, mert szétszaladt a bele. Jazda is jó, csak ahhoz nagyon kevesen értenek.
Válasz mtz1221 #541. hozzászólásáraSokat kell tekerni rajta, hogy átdolgozzon 1 litert.
Traktornál inkább kifelé szivatáshoz használom szerelés előtt. pl.: HFR hidrónál, hogy lássak mindent azzal szivattam ki. A cél az volt, hogy aksiks behajtó géppel lesz meghajtva, így gyors lenne. De elajándékoztam az aksisokat amit erre szántam
Az MTZ szivattyú is jó, de az nehéz :D sokkal több marad benne is. De ha nagyobb tartályt teszel rá akkor jó az. Ezzel szerelő aknába is járkálok ott nem férne a nagy.
Ez majdnem fullra ki nyomatja magából az olajat. Egy centiliter sem marad benne. Hajtómű olaj feltöltésekkor használom a közbenső támaszoknál, első hajtásokba. Kocsiban a difi, váltók feltöltésére.
Jó mert negyedes cső van rajta, így tényleg alig marad valami benne. Ugye az első hajtásnál is azt hiszem 10-es furat van így oda is befér.
Ha nagyon habarickás anyagot szívok ki vele akkor utána átmosom jó híg motorolajjal. /Még örökölt anyag, vagy 200 liter van még Motorba nem öntöm, mert 30-as viszkozitású./
Válasz dnsv #560. hozzászólásáranem a Royal-tól veszem, de ugyanúgy Hortról jön, a Royal-t azért írtam, mert náluk meg tudom nézni a nagyot, itt vannak a szomszédban.
Adagoló optimalizálást adagolószervizben nézetem meg, én nem értek hozzá.
Túlsúlyozni nem akarom, a fronthenger az leengedve teszi a dolgát a talajon, ha sok a rög, meg így tesztelhetem a szántott talajon egy menetben a kompaktort
a simítólapos boronám(520) azért az sok volt a 1025-nek, leengedve 3/1- 7,5-7,7, hidegben 3/2 de akkor is inkább csak simított
nekem 300 literes a tartályom, eddig a munkagépen volt hátul, most előrekerül
Válasz Gandhy #559. hozzászólásáraA 1025-nek azért más a fokozat kiosztása mint ezeknek.
Nekem ez jobban tetszik. Ezen a 4/1 lassabb mint a 3/4. Pótkocsit húzni is jobb vele. Igaz 140q-nál nagyobb pótkocsit nem húztam még vele, de az nem tétel neki. Ismerőseim 2db BSS-t húznak 300q nettó súlyokkal. Mondjuk sztem az már nem OK neki, főleg a kuplungnak.
Adagoló állítást én nem otthon gondoltam. Az előtöltést érdmes leellenőrizni, de ha a RoyalT-től lesz akkor az Belarus Traktor Kft által lesz átnézve. Ott annyi lesz az előtöltés amennyinek kell.
Amit érdemes az az LDA beállítás. Az elején az is sokat segít. Feri leírta régen, hogy is kell. Azzal nem lehet mellé fogni.
Én az indító töltés állítás miatt vittem el padra és akkor néztük, hogy véletlen nem adagol egyformát. Azóta rendesen jobban megy és kevesebbet fogyaszt. Pedig a 140q-val előtte is végig váltottam a 3-as csoportot süllyedős területen is. Nagyon jó ez a motor-váltó.
Túl súlyozást viszont én nem pártolom.
Front tartályt használok, de 500 literes. Mikor kiürül akkor még a függesztett RT-t simán emeli, még akkor is ha az ékgyűrűs henger telemegy földdel. Annyi, hogy ha tele van földdel akkor már csak 4/3-ba merek vele menni
Válasz dnsv #558. hozzászólásáraén a 4/1-et csak hengerrel használom, nekem az 16km/h
kompaktornak 12 van megadva, ami fölé nem is akartam, mert fordulaton tudom csak kiemelni, és így is emeli az elejét
tárcsa 2 éves
fronthidraulikával kértem a 1221-et, 3 tonnás, 220 kiló önsúly, az pont jó az elején és még az orrsúlyok is előbbre kerülnek
írtad és mások is, hogy adagoló hangolással még erősödhet is a gép, így ez is jó tud lenni.
Amiért még rágódom a feljebb váltáson, hogy több traktort már nem tervezek venni, 50 vagyok, van még vissza 10-15, ha nagyot nem változik a világ, ezzel a 2 géppel én már el leszek
a 1221 már úton van, de az érkezésig még izmosodhat, ha kérem
Válasz Gandhy #557. hozzászólásáraMg tartalom magas a fekete részeken? Nagyon ragadós?
Hát a grúbert ha mélyen akarod húzni akkor lehet jobb volna a nagyobb erő. Jó lenne tudni a váltó erősebb e a 1523-ban. De lehet a súlykülönbség a gumik miatt van. Ugye a 1523 520/70-es gumival van, az jóval szélesebb, mint a 18,4-es.
Azért ez 3/4-ben már 15 körül fog menni. 4/1-ben 14-el megy.
Ahogy látom pont határon vagy, hogy milyen gép is kellene lóerőben.
A tárcsa ha újszerű akkor lehet nem érdemes most cserélni csak e miatt, ha nem sok a terület. Nekem 3/3-al használva 5-7 liter körül jött ki a fogyasztás ha-onként. 4/1-ben picit alatta a nagyobb területteljesítmény miatt.
Kompaktornak sem hiszem, hogy ártani fog, ha gyorsabban mész.
Jól ki akarod használni! Biztos, hogy jó döntés lesz bármelyik is lesz a döntésed!
Válasz dnsv #556. hozzászólásáraáltalában 56-os a kötöttsége, de 10% fekete gyurma, az megállítja, viszont megroppantani sem tudja, csak keni, kicsit emel rajt azért, azt elkezdtem meszezni, lassan majd lesz talán szerkezet javulás ott is.
3/3-ban(11km/h) húzom a 3 méteres rövidtárcsát a 1025-tel, búza alá mélyen, az szűk lesz a 1221-hez
3/4-ben(12,5) a kompaktort (3m) lúdtalpkapa(27cm széles) 8-10 centin, az már fogja rendesen,
viszont a 1221-re felteszek 3 méteres front Cambridge hengert, azzal hasznosul a plusz lóerő
kulti 3 soros, 8db horsch kapaszárral 240-est ajánlják, l.t.kapával 15 centin, vésőheggyel 30 centin
Nekünk a 1221-es a grúbert 13 kapával, (55-ös kapákkal) 4 gerendával (2,6m munkasz.) 20cm-nél mélyebbre nem szívesen vinné. 60AK kötöttség van nekünk. Most ősszel 2/4-ben húzta. Igaz nekem már nem is 132 lovas a gép. Egyébként valamennyi tartalék van, de sajnálom a váltót agyon verni. (3/3-ba is vinné)
A rövidtárcsa az amit nem tudok eldönteni. 3m-es van, de ha 4/1-4/2-be viszi akkor elég, de ha 3/3-ba akkor nagyobb kéne. Lehet egy 4m-es volna a párja, de akkor nincs nagy sebességű meló.
Még mindig várom, hogy az AgroMasz is csinál Crosscutter lapokat és akkor jó lesz a 3m-es nekem.
Magágykészítőben is így vagyok vele.
Kajában a 1523-ra lett állítva egyébként az enyém, LDA beszabályozva a mért turbó nyomásra, csak az előtöltés maradt 1221-esé. De marha jól fogyaszt.
Na bocsi jól eltértem a tárgytól.
Lazítóban milyenben gondolkodsz? Helti tök jókat gyárt, bár a Jympa is tetszik. Helti viszont most jobb árban volt.
Válasz Gandhy #512. hozzászólásáraNem is az a kérdés hogy ér e annyival többet! Ahogy írtad a 1025 öst cseréled 1221 re! Ha 1523 ra cseréled az3rt ott már a gépparkot is cserélni kell! Az3rt a 105 ló után a 150 más gépeket kíván maga után...
Válasz mtz1221 #551. hozzászólásáratalán mindkettő, legalábbis szerintem
gyógypedagógia, autista ovisok, nem ide folyik az állami pénz, meg az eu-s támogatások, strómanlőrincnek nincs ebben a szektorban érdekeltsége
Válasz Gandhy #542. hozzászólásáraIgen kellene mindegyik típus hogy kérhető legyen opcióban a 24-sel.Én biztos nem sajnálnám tőle ha a nagyobb olyannal lenne.
Válasz mtz1221 #540. hozzászólásáracsak ezek a váltóra írták és elnézést kértek, hogy rosszul
viszont a gyártói oldalon, egy másik lapon ezt írják a 1523.3-ra
Válasz jakabanrdas #539. hozzászólásáraLada szervó szivattyúról mondj már pár szót.Hány kör kell neki hogy 1 liter olajat átnyomjon,és hogy fújatod ki belőle az egyik típusú olajat a a másik előtt ? Jó az ötlet nagyon meg tetszett. Mtz ledobott szervója is jó lehet ?
Válasz Gandhy #535. hozzászólásáraHaha.Minden katalógusban pont így írja. Csak szokták folytatni is hogy "terhelés alatt kapcsolható öszkerékhajtás és difi zár".
Ami fontos megvizslatni az az első híd közelről, hátsó híd közelről és a kuplung harangház. Talán az is más, de ezt nem tudom hol olvastam.
A váltóház tuti ugyanaz. Talán a bele is, de valami miatt a katalógusokba a végsebesség sem egyezik a 1221 és 1523 közt. Ezt is jó volna tudni miért.
Válasz Gandhy #529. hozzászólásáraHa jársz arra a 1523-at körbe fényképezhetnéd. Akkor itt megmondanánk, hogy mennyivel másabb. A kollegák eléggé értenek hozzá.
Én csak a régebbit láttam még, az egy és ugyanaz volt a 1221-el. De az újabbról még csak képet se láttam közelről. Nagyon kíváncsi vagyok rá én is.
Válasz Nyomasek Bobo #530. hozzászólására2013/14-es 3000 óra, szervízelésen nem spórolva, 130 körüli olajcserék, most nettó 250ezres-es szerviz, minden folyadék cserélve, eleje szitált kicsit valamit középen a híd alsórészén csere kardán kereszt kicsit kottyant, csere, hátsó hidraulika szimmering, tömítés csere, tehát teljes átnézés és ami kívánta javítva. Ami csak kicsit, az is.
1+2 körös légfék.
szerintem 6M-ért kezdeném hirdetni és 5,5 alá nem mennék
Gyári gumik, de keveset aszfaltozott, szinte alig.
Oldallemezek kapcsai műanyagos hegesztőnél megerősítve, dolgozott, dolgozott, de amit kért megkapott
Válasz Gandhy #521. hozzászólásáraHa így van szánd rá azt azt időt, menj el nézd meg mindkettőt élőben egymás mellet, tavaly vett innen a fórumról valaki 1523-at ő azt írta hogy erősebb a hátulja (véglehajtások, monoblokk stb.)
Válasz Gandhy #518. hozzászólásáraHasonlisd össze élőben ahol egymásmellett állnak.A múlt hétvégén néztem hogy szerintem nagyobb a 150 lovas.Debrecenben az agrorollnál van mind a kettő készleten.Én a 1025 néztem és mutattam az asszonyságnak
4318 hozzászólás
Válasz Gandhy #561. hozzászólásáraHello!
végig olvastam a hozzászólásaid,engem is érdekel ez a típus,remélem nem a kiskorpádot választotottad,további szép estét!
Válasz Gandhy #566. hozzászólásáraHa csak az adagoló hátulján tekert akkor csak kaját adott neki. De ha nem egyformán adagolnak az elemek akkor mondjuk mindegyik többet ad be, de attól nem adagol egyformán hengerenként. Én nagyon ellene vagyok a vakon tekergetésnek, de van akinek bejön. Akkor látom értelmét, ha tudjuk, hogy minden elem egyformán adagol. De az adagolón a fokolást is lehet állítani hengerenként, a mennyiséget is.
Egyedül az LDA szelep tekeréssel nem lehet nagy bajt okozni. Az csak annyit csinál, hogy ha az ember beljebb veszi, hogy már kisebb turbó nyomásnál tol a fogaslécen, így jobb lesz a nyomaték rugalmasság, de hamarabb elfogy a tartalék.
Optimálisan akkor megy a motor ha minden henger egyformán kap kaját.
Előtöltést a kompresszor alatti kis fedél alatt lehet állítani. 1221-en aki fülre állít töltést az veszélyes. Ezt kérdezd meg. Nagyon gyorsan el lehet melegíteni a blokkot (egy nagy előtöltéssel) és mivel 6 hengeres úgy elmegy a blokk, hogy utána sose lesz már jó. (szerintem) Azért van rajta a fokolás a főtengelyen, nagyon precízen be lehet állítani ezt. Még mindig tartom, hogy ez a motor írtó bivaly, jó konstrukció.
Kuplung az amit nem érzem olyan jól adagolhatónak a 4 hengereshez képest. Itt ennél gáz adagolás nélkül indulok csak leveszem a lábam a kuplungról és utána nyomom a gázt. Szerintem hamar el lehet égetni ezért indítok így. Nem is erölködik a motor még így se. Most 1000 fordulatról húz, kidolgozza magát megfelelő fokozatba bárhonnan.
Válasz dnsv #563. hozzászólásáraeszembe jutott
hogy a 1025-öst elvittem adagoló szervizbe, hogy állítsanak rajt, a fószer azt mondta, hogy a Motorpal adagolón nem lehet állítani, persze le sem vette, hanem valamiből adott rá egy nagyon kicsit, ha kevés, vigyem vissza mondta.
Szerintem nem éreztem változást, így vissza sem vittem.
Itt lenne az ideje, hogy keressek egy másik adagoló szervizt, és vigyem el a az újat és utána a régit is?
Az előtöltés lehetett az, amin állított? Mondta, asszem több füstöt adott neki, vagy mást, a tököm tudja.
Azt hozzáteszem, hogy a fő problémám nem ez volt, ha nem terheltem, lelevegősödött az üzemanyag rendszer és lefulladt, azt végig kutatta és javította is.
Felrakta mindenhova az átlátszó csöveket, hol buborékol, majd az utolsó pont volt a hiba oka persze, a gázolajtank fedél egyik alátétjénél szívott be. Abban tökéletes munkát végzett.
Válasz mtz1221 #564. hozzászólásáraÍgy így.
Nekem csak UTN adagolósak a 4 hengeresek. Azokon a stift alapján állítom az előtöltést.
Nekem ez a 6 hengeresé új volt. Mire rájöttem, hogy van a főtengelyen beosztás, már minden bajom volt, hogy hogy a fenébe lehet ezt belőni.
Válasz dnsv #563. hozzászólásáraUgyan úgy működik a töltés állítás mint a többinek. Első kis lendkerék fel van fokolva. Meg van ott hegyes stift is, amihez nézed a fokolást.
Válasz Gandhy #561. hozzászólásáraSzuper lesz már front hidróval.
Én már annyi munkaórát tettem bele az elejébe, hogy átalakítottam, így már marad a nélkül. Bár találtam most faragható fronthidrót is, de az meg már túl elölre kerülne.
A szóró keretem is 3 m-hez van optimalizálva, szóval nekem már ez így marad
Ez a súly dolog kicsit érdekes. Nem tett furatot a ruszki a felnire, de a kerekekbe meg lehet tenni oldatot és 8tonna felé írja a max súlyt. Fene tudja. Nekem ugye hogy be van lőve, sokszor van olyan, hogy elfogy a súly a lába alól, de nem érzem azt a masszivitást benne, hogy meg merjem súlyozni. Túl erős is érzésem szerint.
Ismerősöknek van akinek meg van húzgálva szépen, 200 lovat nyaldossa alulról, de azért neki évi egy-két kuplungozás beugrik. Igaz 1500 órát vernek bele évente. Szántás 70-es agyagon, bálázás, kompaktorozás, tárcsázás, pótkocsizás. Ők mindig dícsérik.
Az adagoló levételt majd óvatosan. Mérjék meg, hogy hol volt pontosan a töltés. Ez sajna nem olyan, mint az UTN adagolónál, ezen nútba kerül az adagoló, így elmegy a töltés. Mindenképp vissza kell mérni a töltést felrakás után.
Ha Motorpal adagolós akkor abból 2 fajta van, abból talán van utángyártott is. Itt akinek utángyártott volt az egy év után ledobta, mert szétszaladt a bele. Jazda is jó, csak ahhoz nagyon kevesen értenek.
Válasz mtz1221 #541. hozzászólásáraSokat kell tekerni rajta, hogy átdolgozzon 1 litert.

Motorba nem öntöm, mert 30-as viszkozitású./
Traktornál inkább kifelé szivatáshoz használom szerelés előtt. pl.: HFR hidrónál, hogy lássak mindent azzal szivattam ki. A cél az volt, hogy aksiks behajtó géppel lesz meghajtva, így gyors lenne. De elajándékoztam az aksisokat amit erre szántam
Az MTZ szivattyú is jó, de az nehéz :D sokkal több marad benne is. De ha nagyobb tartályt teszel rá akkor jó az. Ezzel szerelő aknába is járkálok ott nem férne a nagy.
Ez majdnem fullra ki nyomatja magából az olajat. Egy centiliter sem marad benne. Hajtómű olaj feltöltésekkor használom a közbenső támaszoknál, első hajtásokba. Kocsiban a difi, váltók feltöltésére.
Jó mert negyedes cső van rajta, így tényleg alig marad valami benne. Ugye az első hajtásnál is azt hiszem 10-es furat van így oda is befér.
Ha nagyon habarickás anyagot szívok ki vele akkor utána átmosom jó híg motorolajjal. /Még örökölt anyag, vagy 200 liter van még
Válasz dnsv #560. hozzászólásáranem a Royal-tól veszem, de ugyanúgy Hortról jön, a Royal-t azért írtam, mert náluk meg tudom nézni a nagyot, itt vannak a szomszédban.
Adagoló optimalizálást adagolószervizben nézetem meg, én nem értek hozzá.
Túlsúlyozni nem akarom, a fronthenger az leengedve teszi a dolgát a talajon, ha sok a rög, meg így tesztelhetem a szántott talajon egy menetben a kompaktort
a simítólapos boronám(520) azért az sok volt a 1025-nek, leengedve 3/1- 7,5-7,7, hidegben 3/2 de akkor is inkább csak simított
nekem 300 literes a tartályom, eddig a munkagépen volt hátul, most előrekerül
Válasz Gandhy #559. hozzászólásáraA 1025-nek azért más a fokozat kiosztása mint ezeknek.

Nekem ez jobban tetszik. Ezen a 4/1 lassabb mint a 3/4. Pótkocsit húzni is jobb vele. Igaz 140q-nál nagyobb pótkocsit nem húztam még vele, de az nem tétel neki. Ismerőseim 2db BSS-t húznak 300q nettó súlyokkal. Mondjuk sztem az már nem OK neki, főleg a kuplungnak.
Adagoló állítást én nem otthon gondoltam. Az előtöltést érdmes leellenőrizni, de ha a RoyalT-től lesz akkor az Belarus Traktor Kft által lesz átnézve. Ott annyi lesz az előtöltés amennyinek kell.
Amit érdemes az az LDA beállítás. Az elején az is sokat segít. Feri leírta régen, hogy is kell. Azzal nem lehet mellé fogni.
Én az indító töltés állítás miatt vittem el padra és akkor néztük, hogy véletlen nem adagol egyformát. Azóta rendesen jobban megy és kevesebbet fogyaszt. Pedig a 140q-val előtte is végig váltottam a 3-as csoportot süllyedős területen is. Nagyon jó ez a motor-váltó.
Túl súlyozást viszont én nem pártolom.
Front tartályt használok, de 500 literes. Mikor kiürül akkor még a függesztett RT-t simán emeli, még akkor is ha az ékgyűrűs henger telemegy földdel. Annyi, hogy ha tele van földdel akkor már csak 4/3-ba merek vele menni
Válasz dnsv #558. hozzászólásáraén a 4/1-et csak hengerrel használom, nekem az 16km/h
kompaktornak 12 van megadva, ami fölé nem is akartam, mert fordulaton tudom csak kiemelni, és így is emeli az elejét
tárcsa 2 éves
fronthidraulikával kértem a 1221-et, 3 tonnás, 220 kiló önsúly, az pont jó az elején és még az orrsúlyok is előbbre kerülnek
írtad és mások is, hogy adagoló hangolással még erősödhet is a gép, így ez is jó tud lenni.
Amiért még rágódom a feljebb váltáson, hogy több traktort már nem tervezek venni, 50 vagyok, van még vissza 10-15, ha nagyot nem változik a világ, ezzel a 2 géppel én már el leszek
a 1221 már úton van, de az érkezésig még izmosodhat, ha kérem
Válasz Gandhy #557. hozzászólásáraMg tartalom magas a fekete részeken? Nagyon ragadós?
Hát a grúbert ha mélyen akarod húzni akkor lehet jobb volna a nagyobb erő. Jó lenne tudni a váltó erősebb e a 1523-ban. De lehet a súlykülönbség a gumik miatt van. Ugye a 1523 520/70-es gumival van, az jóval szélesebb, mint a 18,4-es.
Azért ez 3/4-ben már 15 körül fog menni. 4/1-ben 14-el megy.
Ahogy látom pont határon vagy, hogy milyen gép is kellene lóerőben.
A tárcsa ha újszerű akkor lehet nem érdemes most cserélni csak e miatt, ha nem sok a terület. Nekem 3/3-al használva 5-7 liter körül jött ki a fogyasztás ha-onként. 4/1-ben picit alatta a nagyobb területteljesítmény miatt.
Kompaktornak sem hiszem, hogy ártani fog, ha gyorsabban mész.
Jól ki akarod használni! Biztos, hogy jó döntés lesz bármelyik is lesz a döntésed!
Válasz dnsv #556. hozzászólásáraáltalában 56-os a kötöttsége, de 10% fekete gyurma, az megállítja, viszont megroppantani sem tudja, csak keni, kicsit emel rajt azért, azt elkezdtem meszezni, lassan majd lesz talán szerkezet javulás ott is.
3/3-ban(11km/h) húzom a 3 méteres rövidtárcsát a 1025-tel, búza alá mélyen, az szűk lesz a 1221-hez
3/4-ben(12,5) a kompaktort (3m) lúdtalpkapa(27cm széles) 8-10 centin, az már fogja rendesen,
viszont a 1221-re felteszek 3 méteres front Cambridge hengert, azzal hasznosul a plusz lóerő
kulti 3 soros, 8db horsch kapaszárral 240-est ajánlják, l.t.kapával 15 centin, vésőheggyel 30 centin
Válasz Gandhy #554. hozzászólásáraMilyen kötött földön gazdálkodsz?
és akkor jó lesz a 3m-es nekem.
Nekünk a 1221-es a grúbert 13 kapával, (55-ös kapákkal) 4 gerendával (2,6m munkasz.) 20cm-nél mélyebbre nem szívesen vinné. 60AK kötöttség van nekünk. Most ősszel 2/4-ben húzta. Igaz nekem már nem is 132 lovas a gép. Egyébként valamennyi tartalék van, de sajnálom a váltót agyon verni. (3/3-ba is vinné)
A rövidtárcsa az amit nem tudok eldönteni. 3m-es van, de ha 4/1-4/2-be viszi akkor elég, de ha 3/3-ba akkor nagyobb kéne. Lehet egy 4m-es volna a párja, de akkor nincs nagy sebességű meló.
Még mindig várom, hogy az AgroMasz is csinál Crosscutter lapokat
Magágykészítőben is így vagyok vele.
Kajában a 1523-ra lett állítva egyébként az enyém, LDA beszabályozva a mért turbó nyomásra, csak az előtöltés maradt 1221-esé. De marha jól fogyaszt.
Na bocsi jól eltértem a tárgytól.
Lazítóban milyenben gondolkodsz? Helti tök jókat gyárt, bár a Jympa is tetszik. Helti viszont most jobb árban volt.
Válasz Bigyófelügyelő #553. hozzászólásáraA 1221-se fog sokáig a 1025-ös gépeivel menni, senkinél sem.
Válasz Bigyófelügyelő #553. hozzászólásáraa 1221 mögé is kell vennem nagyobb lazítót és kultivátort,
Válasz Gandhy #512. hozzászólásáraNem is az a kérdés hogy ér e annyival többet! Ahogy írtad a 1025 öst cseréled 1221 re! Ha 1523 ra cseréled az3rt ott már a gépparkot is cserélni kell! Az3rt a 105 ló után a 150 más gépeket kíván maga után...
Válasz mtz1221 #551. hozzászólásáratalán mindkettő, legalábbis szerintem
gyógypedagógia, autista ovisok, nem ide folyik az állami pénz, meg az eu-s támogatások, strómanlőrincnek nincs ebben a szektorban érdekeltsége
Válasz Gandhy #550. hozzászólásáraGondolom keveset keres az a gond, nem pedig az hogy sokat költ ?
nekem szerencsém van, nem vagyunk közös kasszán, a feleségem a saját fizetéséből él ... ... egy hétig
Válasz agrogal #548. hozzászólásáraTaníts mester, figyelek.


Válasz mtz1221 #543. hozzászólásáraPedig hidd el 10000000 oka is van hogy őket is be illik avatni
Válasz Nyomasek Bobo #546. hozzászólásáraKét félcolos csövet gondoltam. egyik a hordóba, másik ahová kell nyomatni.
Válasz mtz1221 #541. hozzászólásáraCsak a tartály miből legyen...
Válasz mtz1221 #541. hozzászólásáraItt valakinek abból van.
Válasz Gandhy #542. hozzászólásáraIgen kellene mindegyik típus hogy kérhető legyen opcióban a 24-sel.Én biztos nem sajnálnám tőle ha a nagyobb olyannal lenne.
Válasz jakabanrdas #539. hozzászólásáraOk-Azt hittem meg akarod nézni, hogy olyat véletlenül se találj akivel együtt kell traktort menni venni/nézni.
Válasz mtz1221 #540. hozzászólásáracsak ezek a váltóra írták és elnézést kértek, hogy rosszul
viszont a gyártói oldalon, egy másik lapon ezt írják a 1523.3-ra
Number of transfers forward\back 16/8 (24/12)
Válasz jakabanrdas #539. hozzászólásáraLada szervó szivattyúról mondj már pár szót.Hány kör kell neki hogy 1 liter olajat átnyomjon,és hogy fújatod ki belőle az egyik típusú olajat a a másik előtt ? Jó az ötlet nagyon meg tetszett.
Mtz ledobott szervója is jó lehet ?
Válasz Gandhy #535. hozzászólásáraHaha.Minden katalógusban pont így írja. Csak szokták folytatni is hogy "terhelés alatt kapcsolható öszkerékhajtás és difi zár".
Válasz mtz1221 #537. hozzászólásáraHehe



A 1523-ról gondoltam.
Biztosan szép felesége van, de megmaradnék a traktornál, arra irányult a kérdésem.
Válasz mtz1221 #537. hozzászólásáraA másé úgy latszik érdekesebb
Válasz jakabanrdas #520. hozzászólásáraMit akarsz más asszony fényképével ? Meg ette a fene ha nem tudsz magadnak szerezni.
Válasz Gandhy #535. hozzászólásáraarra gondoltak, hogy menet közben is tudok váltani? tehát van benne váltó
Válasz jakabanrdas #534. hozzászólásáraott pl. így kaptam a 1221 ajánlatban a váltót:
Sebességváltó: szinkronizált, 16 előre/8 hátra,
terhelés alatt kapcsolható
Válasz Gandhy #533. hozzászólásáraDe jó lenne
Ami fontos megvizslatni az az első híd közelről, hátsó híd közelről és a kuplung harangház. Talán az is más, de ezt nem tudom hol olvastam.
A váltóház tuti ugyanaz. Talán a bele is, de valami miatt a katalógusokba a végsebesség sem egyezik a 1221 és 1523 közt. Ezt is jó volna tudni miért.
Válasz jakabanrdas #532. hozzászólásáraok, akkor rászervezek és ha tudok, megnézem és dokumentálom
Válasz Gandhy #529. hozzászólásáraHa jársz arra a 1523-at körbe fényképezhetnéd. Akkor itt megmondanánk, hogy mennyivel másabb. A kollegák eléggé értenek hozzá.
Én csak a régebbit láttam még, az egy és ugyanaz volt a 1221-el. De az újabbról még csak képet se láttam közelről. Nagyon kíváncsi vagyok rá én is.
Válasz Nyomasek Bobo #530. hozzászólására2013/14-es 3000 óra, szervízelésen nem spórolva, 130 körüli olajcserék, most nettó 250ezres-es szerviz, minden folyadék cserélve, eleje szitált kicsit valamit középen a híd alsórészén csere kardán kereszt kicsit kottyant, csere, hátsó hidraulika szimmering, tömítés csere, tehát teljes átnézés és ami kívánta javítva. Ami csak kicsit, az is.
1+2 körös légfék.
szerintem 6M-ért kezdeném hirdetni és 5,5 alá nem mennék
Gyári gumik, de keveset aszfaltozott, szinte alig.
Oldallemezek kapcsai műanyagos hegesztőnél megerősítve, dolgozott, dolgozott, de amit kért megkapott
Válasz Gandhy #528. hozzászólásáraHa nem titok, mennyiért válnál meg tőle? (csak kíváncsi vagyok)
Pápán van Royal Traktor nekik is csak a nagyobb van
Válasz Nyomasek Bobo #527. hozzászólásáraigen
Válasz Gandhy #526. hozzászólásáraSzombathelyen vagy?
Válasz csferri #523. hozzászólásáranem tudom megnézni együtt, mert 1221 nincs a Dunántúlon, mindenki várja, 1523-as az akad
Válasz Nyomasek Bobo #524. hozzászólásárael akartam, de visszaléptem
Válasz Gandhy #522. hozzászólásáraEl is adod?
Válasz Gandhy #521. hozzászólásáraHa így van szánd rá azt azt időt, menj el nézd meg mindkettőt élőben egymás mellet, tavaly vett innen a fórumról valaki 1523-at ő azt írta hogy erősebb a hátulja (véglehajtások, monoblokk stb.)
Válasz agrogal #519. hozzászólásáraén a 1025-öst nyugdíjazom a nyáron, van már bent 3000 óra
Válasz agrogal #519. hozzászólásáraDebrecenben akkor voltam utoljára, amikor bevonultam a laktanyába, vagy 450km lehet ide
Válasz agrogal #519. hozzászólásáraFényképet nem csináltál?
Válasz Gandhy #518. hozzászólásáraHasonlisd össze élőben ahol egymásmellett állnak.A múlt hétvégén néztem hogy szerintem nagyobb a 150 lovas.Debrecenben az agrorollnál van mind a kettő készleten.Én a 1025 néztem és mutattam az asszonyságnak