Fórum
Vinasz - melasz felhasználás szántóföldi...
Létrehozta: Csaba A100 Hattat , 2022-02-08 09:59:03
Kedvencekhez
Segítség
Cikkajánló
_fill_540x300_0.jpg)
Létrehozta: Csaba A100 Hattat , 2022-02-08 09:59:03
Minden jog fenntartva.
© 2025 Agroinform Média Kft.
113 hozzászólás
Válasz MrPoke #11. hozzászólásáraÖrülj neki hogy nem Márta szét az alumínium házat. Közös ismerősünk is megmondta,, hogy két év alatt el olvad az alumínium házas búvárszivattyú ami folyamatosan vinaszban úszik.
Kezemet szétmarta, kirepesztette, egy hónapig gyógyult
Válasz Ganajos #9. hozzászólására10000ft/tonna+szállítás. Sűrűsége miatt kB olyan mint a nitrosol. Érdeklődj a Győri szeszgyárban. Vulcan agro is onnan veszi csak rátesz 50-60ezret.
Válasz kis Zombi #8. hozzászólásáraNekem vinasz volt a permetezőben télire (fagyálónak). Tisztán töményen. Tavasszal csak fel kellet tölteni vízzel és mentem is permetezni.
Válasz kis Zombi #8. hozzászólásáraÉrtem elég macerásnak tűnik…
Te használod?
Hol veszed? Mikor mi alá nyomod? Tapasztalatok?
Köszi
Válasz Roys #7. hozzászólásáraMennyiért adták ha szabad érdeklődnöm?
Válasz Ganajos #6. hozzászólásáraMelasz talajra, évente maximum 50 liter, vinasz lomra, talajra évi 300-500 liter.
Kijuttatás nagylyukú fúvókával, vagy nitrosol fúvókával. keverhetőek folyékony műtrágyával sorközé csorgatva. Durva szívóoldali szűrőre van szükség tömény vinasz kijuttatásakor, fúvóka szűrőket ki kell venni. Vinasz erősen korrozív permetezés után célszerű rögtön elmosni a gépet, mert másnapra összeáll mint a g.ecis bugyi, de a melasz is be tud ragadni.
Válasz Ganajos #6. hozzászólásáraVettem jövőre 3000litert de egyenlőre csak lombtrágyának használtam idén piros fúvókával, 20 liter/ha 200 liter vízhez. De talajra vagy talajba mehet töményen is.
Üdv!
Valaki használ vagy használt vinasz/melaszt?
Vulcan-agro-nal nézegettem….
Mivel lehet kijuttatni? Mikor és milyen dózisban szoktátok használni?
Köszi
Válasz Tanonc #3. hozzászólásáraKöszönöm!
Válasz olasz_kapo #2. hozzászólásáraKöszönöm!
Válasz Csaba A100 Hattat #1. hozzászólásáravinasz van Városföldön az ikr-nél azt hiszem
Válasz Csaba A100 Hattat #1. hozzászólásáraVulcan agro
Sziasztok!
Tud valaki eladó vinaszt - melaszt IBC mennyiségben?
Lehetőleg gyártót.
Ahol találtam, csak kamion méretben szolgálnak ki.
Viszont eladók horror áron adják.