Fórum
- Gazdálkodási napló/táblatörzskönyv új
- Búza termény felvásárlási árak új
- Őszi borsó új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Segítség villanypásztor vételhez új
- Erdőgazdálkodás, szakirányítás új
- Epple Mobile új
- CLAAS kombájncsalád új
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- Agrártámogatások kifizetése új
Cikkajánló

Rontott az európai termésen az aszály: ilyenek a várható hozamok
Európa nagy részén elkezdődött a betakarítás. A tavaszi csapadékhiány, a fagyok,...

100 hozzászólás
Válasz #49. hozzászólásra
Üdv!
Azt hiszem III.kategória,ez egy piretroid,de van max 1 hét tartamhatása is, a Dow terméke,ha jól emlékszem 1.500Ft/Ha+áfa.
Válasz #48. hozzászólásra
Mijaz a Rapid CS még eddig nem hallottam róla ? Hányas kategóriába van?
Válasz #47. hozzászólásra
:-)
Válasz #44. hozzászólásra
Rapid CS,majdnem minden rovart ezzel fújunk.
Válasz #44. hozzászólásra
Rapid CS
Válasz #44. hozzászólásra
Helo
Én idén a Sherpát válaszottam búzába igaz a sumi alfa kicsit olcsóbb lett volna de attól én is megdöglök nem csak a vetésfehérítő :D mert tüsszögök tőle mint a fene.
De még van a Fury is az még drágább felénk mint a Sherpa
Kb 4-5 óra volt a fújás után és már láttam hogy söpri őket lefelé
Hát ennyi :)
Üdv mindenkinek!
Engem az érdekelne , hogy vetésfehérítő ellen ki milyen vegyszert használ?
Válasz #42. hozzászólásra
Üdv. Én tavaszira gondoltam nem őszire. Le van fújva 70 ha árpa, de most néztem a búzákat is azokon is ott van az a rohadt dög. Ha nem jön egy két napon belül eső akkor lehet azokat is fújni nagyszerű még egy nem várt dolog, mondom én ez az idei év csupa meglepi.
Válasz #41. hozzászólásra
nekem minden évben van ősziárpám és még sose kellett vetésfehéritő ellen permetezni. eddig. de sajnos most fújni kell
Válasz #39. hozzászólásra
Most indulok vetésfehéritő ellen permetezni, az árpát már ha nevezhető annak nagyon silány nem jön az eső. Amúgy ez tényleg így van hogy 5 ből 4 évben fújni kell. Akkor nem kellene ha jönne egy nagy zuhé és a lárvákat lemosná a levélről.
Válasz #39. hozzászólásra
Ha látod h. ott vannak lefújod.
Mi a gond ezzel?
Nehogymá vetéskor akarj bogármentesíteni. :-)))))
Az elmúlt évekbe,ilyenkor mikor már kikalászol az árpa,meglepik a vetésfehérítők(jobban mondva már korábban lerakják a bogarak a petéket). 5 évből 4-szer. Én mindig belemegyek ellenük,a szomszéd sose,igaz nem is tudom mennyivel lesz rosszabb a termése,ha egyáltalán rosszabb lesz neki.
Kb egy hónapja mentem bele gombaölővel meg lombtrágyával.Nem lehetne olyankor valami rovarölőt belerakni aminek több hét a tartamhatása,és elintézné a vetésfehérítőt?
Válasz #37. hozzászólásra
Búzánál is korán az elsőt, de később megint kell
Válasz #36. hozzászólásra
Buzánálugyanez a helyzet ugye?
Válasz #34. hozzászólásra
Amint jön az eső
Válasz #33. hozzászólásra
A makroelemeket csak kiegészítésképpen lehet folyékonyan.
Válasz #32. hozzászólásra
Mokor korán?
Válasz #31. hozzászólásra
De mi folyékonyan szórjuk!
Válasz #30. hozzászólásra
Az árpát korán kell fejtrágyázni nitrogénnel
Mi adunk 2 mázsát ebből, meg két mázsa nitrátot
Válasz #29. hozzászólásra
Miért,Szárba szökkenés előtt és virágzás után szoktuk szórni!
Válasz #28. hozzászólásra
nem
Válasz #27. hozzászólásra
A lombtrágya nitrogénből nem elég?
Erősödik a növény
Válasz #24. hozzászólásra
Köszönöm, de mire jó az?
Foszforos nitrogén, vízoldható foszforral, azt mondják az okosok fel tudja venni a növény
LINZER MAX
Válasz #20. hozzászólásra
Mi az a lizmaxx lehet hogy nem jól írtam bocs ?
Majd attól zöldül
Feri mi van a "hópenésszel", az nem gonba??? /fusarium/
mi most szórjuk Linzrmaxxal meg ammoniumnitráttal.
Válasz #17. hozzászólásra
Mivel talán nekünk is jólenne majd!
Válasz #12. hozzászólásra
Október közepe korán volt?
Mi permeteztük összel tetvek ellen, el is tüntek, aztán jött a hideg, a vírus nem tudott már mit tenni.
Válasz #14. hozzászólásra
Nem MAP
Válasz #13. hozzászólásra
Vetés elött!
nem MAS-t???
Mikor kapott?
Válasz #7. hozzászólásra
Kriszta! Ha megfigyeled akkor a korai vetésű árpán lehet látni a sárgulási tüneteket,ez virus!Meleg idöben a tetvek virusvektorok terjesztik.Legjobb védekezés a vetés késleltetése.Mást nem tehetsz!
Válasz #9. hozzászólásra
MAP-ot kapott nem jó?
Ilyenkor legalábbis
Tápanyaghiány
Mitől sárgul be az árpa?
Amig fagyok vannak addig nincs gomba!Virus ellen pedig nincs vegyszer.Valószinű,hogy logránoznak vagy nitrosolt szórnak!
Elképzelheő, hogy gomba ellen. A sörárpánál nagyon fontos a minőség
Nem fusarium ellen permetezik?!!
Itt a nagyok is álítólag gombára de ilyenkor??!!
Helló..ki vegyszerez ilyenkor?
Miért kell az árpát ilyen korán vegyszerezni??