Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 356.76 Ft USD 314.86 Ft CHF 387.15 Ft GBP 414.08 Ft

Fórum

Árpa vegyszerezés

Létrehozta: kriszta , 2008-02-24 12:57:50

Kedvencekhez Segítség
100 hozzászólás
#50 Gergő1220
2009-05-17 18:48:45

Válasz #49. hozzászólásra
Üdv!
Azt hiszem III.kategória,ez egy piretroid,de van max 1 hét tartamhatása is, a Dow terméke,ha jól emlékszem 1.500Ft/Ha+áfa.

#49 K.Gery
2009-05-17 18:40:45

Válasz #48. hozzászólásra

Mijaz a Rapid CS még eddig nem hallottam róla ? Hányas kategóriába van?

#47 Gergő1220
2009-05-17 18:38:29

Válasz #44. hozzászólásra
Rapid CS,majdnem minden rovart ezzel fújunk.

#45 K.Gery
2009-05-17 18:26:17

Válasz #44. hozzászólásra

Helo
Én idén a Sherpát válaszottam búzába igaz a sumi alfa kicsit olcsóbb lett volna de attól én is megdöglök nem csak a vetésfehérítő :D mert tüsszögök tőle mint a fene.
De még van a Fury is az még drágább felénk mint a Sherpa
Kb 4-5 óra volt a fújás után és már láttam hogy söpri őket lefelé
Hát ennyi :)

Nincs profilkép
#44 mg Lackó
2009-05-17 18:19:31

Üdv mindenkinek!
Engem az érdekelne , hogy vetésfehérítő ellen ki milyen vegyszert használ?

#43 Saf
2009-05-17 18:08:40

Válasz #42. hozzászólásra

Üdv. Én tavaszira gondoltam nem őszire. Le van fújva 70 ha árpa, de most néztem a búzákat is azokon is ott van az a rohadt dög. Ha nem jön egy két napon belül eső akkor lehet azokat is fújni nagyszerű még egy nem várt dolog, mondom én ez az idei év csupa meglepi.

#42 Géza
2009-05-16 13:40:54

Válasz #41. hozzászólásra

nekem minden évben van ősziárpám és még sose kellett vetésfehéritő ellen permetezni. eddig. de sajnos most fújni kell

#41 Saf
2009-05-16 06:33:18

Válasz #39. hozzászólásra

Most indulok vetésfehéritő ellen permetezni, az árpát már ha nevezhető annak nagyon silány nem jön az eső. Amúgy ez tényleg így van hogy 5 ből 4 évben fújni kell. Akkor nem kellene ha jönne egy nagy zuhé és a lárvákat lemosná a levélről.

#40 Paldoo.
2009-05-15 22:56:01

Válasz #39. hozzászólásra

Ha látod h. ott vannak lefújod.
Mi a gond ezzel?
Nehogymá vetéskor akarj bogármentesíteni. :-)))))

#39 laci
2009-05-15 21:21:52

Az elmúlt évekbe,ilyenkor mikor már kikalászol az árpa,meglepik a vetésfehérítők(jobban mondva már korábban lerakják a bogarak a petéket). 5 évből 4-szer. Én mindig belemegyek ellenük,a szomszéd sose,igaz nem is tudom mennyivel lesz rosszabb a termése,ha egyáltalán rosszabb lesz neki.
Kb egy hónapja mentem bele gombaölővel meg lombtrágyával.Nem lehetne olyankor valami rovarölőt belerakni aminek több hét a tartamhatása,és elintézné a vetésfehérítőt?

#38 Géza
2008-02-24 19:44:09

Válasz #37. hozzászólásra

Búzánál is korán az elsőt, de később megint kell

Nincs profilkép
#37 kriszta
2008-02-24 19:39:17

Válasz #36. hozzászólásra

Buzánálugyanez a helyzet ugye?

#36 Géza
2008-02-24 19:38:17

Válasz #34. hozzászólásra

Amint jön az eső

#35 Géza
2008-02-24 19:37:43

Válasz #33. hozzászólásra

A makroelemeket csak kiegészítésképpen lehet folyékonyan.

Nincs profilkép
#33 kriszta
2008-02-24 19:36:37

Válasz #31. hozzászólásra

De mi folyékonyan szórjuk!

#32 Géza
2008-02-24 19:36:14

Válasz #30. hozzászólásra

Az árpát korán kell fejtrágyázni nitrogénnel

#31 Pite
2008-02-24 19:35:46

Mi adunk 2 mázsát ebből, meg két mázsa nitrátot

Nincs profilkép
#30 kriszta
2008-02-24 19:35:18

Válasz #29. hozzászólásra

Miért,Szárba szökkenés előtt és virágzás után szoktuk szórni!

Nincs profilkép
#28 kriszta
2008-02-24 19:33:53

Válasz #27. hozzászólásra

A lombtrágya nitrogénből nem elég?

#27 Pite
2008-02-24 19:32:54

Erősödik a növény

Nincs profilkép
#26 kriszta
2008-02-24 19:32:17

Válasz #24. hozzászólásra

Köszönöm, de mire jó az?

#25 Pite
2008-02-24 19:31:55

Foszforos nitrogén, vízoldható foszforral, azt mondják az okosok fel tudja venni a növény

#24 GYULA
2008-02-24 19:31:28

LINZER MAX

Nincs profilkép
#23 kriszta
2008-02-24 19:30:41

Válasz #20. hozzászólásra

Mi az a lizmaxx lehet hogy nem jól írtam bocs ?

#22 Pite
2008-02-24 19:30:16

Majd attól zöldül

#21 GYULA
2008-02-24 19:29:51

Feri mi van a "hópenésszel", az nem gonba??? /fusarium/

#20 Pite
2008-02-24 19:29:34

mi most szórjuk Linzrmaxxal meg ammoniumnitráttal.

Nincs profilkép
#19 kriszta
2008-02-24 19:29:30

Válasz #17. hozzászólásra

Mivel talán nekünk is jólenne majd!

Nincs profilkép
#18 kriszta
2008-02-24 19:28:53

Válasz #12. hozzászólásra

Október közepe korán volt?

#17 Pite
2008-02-24 19:28:46

Mi permeteztük összel tetvek ellen, el is tüntek, aztán jött a hideg, a vírus nem tudott már mit tenni.

#14 GYULA
2008-02-24 19:27:49

nem MAS-t???

#13 Pite
2008-02-24 19:27:00

Mikor kapott?

#12 Feri
2008-02-24 19:26:47

Válasz #7. hozzászólásra
Kriszta! Ha megfigyeled akkor a korai vetésű árpán lehet látni a sárgulási tüneteket,ez virus!Meleg idöben a tetvek virusvektorok terjesztik.Legjobb védekezés a vetés késleltetése.Mást nem tehetsz!

#11 Pite
2008-02-24 19:26:39

Nincs profilkép
#10 kriszta
2008-02-24 19:26:05

Válasz #9. hozzászólásra

MAP-ot kapott nem jó?

#9 Pite
2008-02-24 19:24:48

Ilyenkor legalábbis

#8 Pite
2008-02-24 19:24:18

Tápanyaghiány

Nincs profilkép
#7 kriszta
2008-02-24 19:21:46

Mitől sárgul be az árpa?

#6 Feri
2008-02-24 19:17:36

Amig fagyok vannak addig nincs gomba!Virus ellen pedig nincs vegyszer.Valószinű,hogy logránoznak vagy nitrosolt szórnak!

#5 Géza
2008-02-24 19:03:36

Elképzelheő, hogy gomba ellen. A sörárpánál nagyon fontos a minőség

#4 GYULA
2008-02-24 18:56:13

Nem fusarium ellen permetezik?!!

Nincs profilkép
#3 kriszta
2008-02-24 18:52:40

Itt a nagyok is álítólag gombára de ilyenkor??!!

#2 Pite
2008-02-24 18:11:17

Helló..ki vegyszerez ilyenkor?

Nincs profilkép
#1 kriszta
2008-02-24 12:57:50

Miért kell az árpát ilyen korán vegyszerezni??

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Rontott az európai termésen az aszály: ilyenek a várható hozamok
Rontott az európai termésen az aszály: ilyenek a várható hozamok
Európa nagy részén elkezdődött a betakarítás. A tavaszi csapadékhiány, a fagyok,...
Nem hatalmi harc, hanem a kamarai szabályok, az átláthatóság és a szakma védelme
Nem hatalmi harc, hanem a kamarai szabályok, az átláthatóság és a szakma védelme
Cél, hogy a kamarai szabályok mindenkire egyformán vonatkozzanak, hogy a tagság...
John Deere 6630 - Adásvételivel vagy EU adószámmal 0%Áfa-Leszállítva-3328 órás!
John Deere 6630 - Adásvételivel vagy EU...

19.900.000 Ft

Szénát veszek – 500-700 nagy bála
Szénát veszek – 500-700 nagy bála

100 Ft

Atlas 160W - 0%Áfa-Leszállítva- 2750 órás!
Atlas 160W - 0%Áfa-Leszállítva- 2750...

32.900.000 Ft

HW pótkocsi ponyva eladó
HW pótkocsi ponyva eladó

95.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]