Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 356 Ft USD 313.38 Ft CHF 386.1 Ft GBP 413.22 Ft

Fórum

Kukorica várhatóan........!

Létrehozta: Mitya , 2008-07-06 22:30:48

Kedvencekhez Segítség
25556 hozzászólás
#12956 .Feco.
2016-10-03 11:49:42

Válasz zeli39 #12954. hozzászólásáraha végigszámolod látszik, hogy a kukorica ugyan nagyobb hozamot, emellett valamivel nagyaobb árbevételt ad (már amikor az aszály nem nullázza le) de azért ha közelebbről megnézed a vetőmag többletköltségén elmegy már több tonna termés bevétele, a szárítás díjja további többletköltésget okoz, drágább a talajelőkészítése, több műtrágyát igényel, és ugyan kevesebbszer permetezed de lényegesen drágább szerekkel...
Ha a búzát kényezteted kicsit, jó fajtát vetsz, megkapja a tápanyagot, megkapja a növényvédelmet, akkor a hozama megközelítheti a kukoricáét. (Ahol a kukorica 10+ tonnát terem, ott a búza 8-10-et, ahol viszont csak 5-6 tonnát tud a búza, ott a kukorica is megáll 6-7 tonnában!)
Persze ehhez el kell felejteni a magyar fajtákat, a klasszikus vetésidőket, a két-sor-tárcsa utáni vetést, meg társait... ahogy a kukorica itthon elérhető hozama is 3-4x-e az országos átlagnak, úgy búzánál is hasonló az arány, kis gondolatébresztőnek:

Különböző fajták hozama azonos körülmények között!

Nincs profilkép
#12955 blsjela
2016-10-03 11:43:26

Mi tritikálét vetünk. Egyszer kap ősszel nkp 150 kg tavasszal indításnak 200 kg és utána semmi aratásig. 5-6 t átlag szokott lenni, és tavaly kombájn alól vitték el 40000 ért .

Nincs profilkép
#12954 zeli39
2016-10-03 11:36:59

Válasz .Feco. #12953. hozzászólására Lehet igazad van az idei búzánk átlaga 74q volt a 80%-ban javító minőség 3600+fa lett eladva ennyit még nem költöttem kalászvédelemre mint az idei évben :-)szinte minden esetben a földjeink 25% búza-50% kukorica és 25 napraforgó felosztásban vannak vetve én nem panaszkodom mert nincs miért csak tényként állítom,hogy az esetek 90% ban búzán van a legkevesebb nyereségem.

#12953 .Feco.
2016-10-03 10:00:01

Válasz zeli39 #12951. hozzászólásáraamíg ehhez így állsz, addig az is marad... valójában ez már régen nem igaz, som évben a búzán legalább olyan nyereség realizálható, mint a kukoricán, csak jól kell csinálni...

#12952 gyorfy10
2016-10-03 07:17:16

Válasz zeli39 #12951. hozzászólásáraIdén lesz először búza, Cellule fajtát vettem, kíváncsi vagyok rá mert itt a fórumon jókat olvastam róla. A kukoricát meg majd megírom milyen lett ha learatják.

Nincs profilkép
#12951 zeli39
2016-10-02 23:41:08

Válasz gyorfy10 #12950. hozzászólására Én is minden esetben kukorica után vetek búzát tárcsázás után de megpróbálok keveset költeni mert csúcstermés úgy sem várható mert ha borsó után vetsz búzát akkor arra oda kell figyelni mert ott lehet nagy hozam de kukorica után csak jó közepes termés várható .A búza a kötelező rossz a vetésforgó miatt de a legkevesebb hasznot hozza

#12950 gyorfy10
2016-10-02 22:37:19

Válasz sanyi1965 #12949. hozzászólásáramár megvettem a búza vetőmagot :/

Nincs profilkép
#12949 sanyi1965
2016-10-02 21:27:19

Válasz gyorfy10 #12947. hozzászólásáranem próbálod meg újból a kukoricát benne?ezúttal minimál költséggel.

#12948 medikus
2016-10-02 20:06:28

Válasz gyorfy10 #12947. hozzászólásáraHektáronként 100kg nitrogén segít bontani a szárat,nem lesz nitrogén hiány.

#12947 gyorfy10
2016-10-02 19:57:42

Válasz sanyi1965 #12946. hozzászólásáraÉs most a kukorica után búzát akarok, azt mennyire kényeztessem el? marad még vissza valami nitrogén vagy mehet neki a 4-500 kilo péti ? :O

Nincs profilkép
#12946 sanyi1965
2016-10-02 19:56:23

Válasz gyorfy10 #12943. hozzászólásárate Krőzüs vagy barátom,nem szabad elkényeztetni ha kitört lucerna után megy a kuki.

#12945 gyorfy10
2016-10-02 19:38:18

Válasz medikus #12944. hozzászólásárahát majd csak lesz belőle valami. Valószínű akkor túlságosan sok nitrogént adtam neki :S

#12944 medikus
2016-10-02 19:33:09

Válasz gyorfy10 #12943. hozzászólásáraJól mondták,azért 26-os!

#12943 gyorfy10
2016-10-02 19:29:38

Válasz sanyi1965 #12939. hozzászólásáraHát azt nem tudom milyen termésre számíthatok, 8-10 t/ha körül várok. Aztán majd a kombájn megmondja, bár ez még odébb van. Kiváncis vagyok milyen lesz mert lucerna után ment a kuki pétisót is kapott 300 kilót, meg komplexet is ősszel. Augusztusba azt mondták hogy a sok nitrogén miatt örüljek neki hogy ha november közepére beérik.

#12941 GREVEN
2016-10-02 19:26:21

Válasz medikus #12940. hozzászólásáraMajd aratás után megmondom volt-e cső rajta smile tongue

#12940 medikus
2016-10-02 19:24:38

Válasz GREVEN #12936. hozzászólásáraLehet te a szárra mentél!!Más a csőre!!!smile lolsmile lol

Nincs profilkép
#12939 sanyi1965
2016-10-02 19:24:22

Válasz gyorfy10 #12931. hozzászólásárane idegesítsen a dolog,addig veveledhet az ár mire aratható lesz.itt a csodálatos szárakon sem lesz kiemelkedő termés.

#12937 gyorfy10
2016-10-02 19:21:33

Válasz medikus #12934. hozzászólásáraHát ezt sajnos nem tudom befolyásolni smile hammer

#12936 GREVEN
2016-10-02 19:14:01



P9025 Bő 3 méter feletti szárral.



Dk440 8t/ha lett a bruttója.

#12935 F-A-R-M-E-R \
2016-10-02 17:52:44

Válasz medikus #12934. hozzászólásáraA jövő heti időjárás inkább rátesz 2%-otsmile scaredsmile scared

#12934 medikus
2016-10-02 17:45:58

Válasz gyorfy10 #12931. hozzászólására2 hét alatt mennyit szárad az?2 %?

Nincs profilkép
#12933 lazar.r
2016-10-02 17:41:26

Itt állattartó telep 14-16 tonnákat szed le, igaz 2-3 évente szerves trágyázzák a földeket és a műtrágyával sem spórolnak. Egyébként gyenge években is övék a legszebb kuki kötöttebb földön és homokon egyaránt. Meghálálja a föld a szerves trágyát...

Nincs profilkép
#12932 zeli39
2016-10-02 16:17:56

Az idén Békés-megyében volt a legtöbb napsütéses óra könnyebben veszít vizet a kukorica olyan 62+áfa a szárítás /% de viszont közölte az átvevő,hogy nem lehet tárolni csak november 15.addig értékesíteni kell,,kell is a jó kukorica bevétel mert a búza költsége idén sok volt a termés csak közepes a napraforgó szintúgy igaz ott nem voltak plusz költségek

#12931 gyorfy10
2016-10-02 15:29:33

Válasz zeli39 #12929. hozzászólásáraJó nektek, hogy ilyen alacsony vízzel tudtok kukoricát szedni :) Én tegnap előtt mérettem 26 os vize volt, Syngenta Iridium.
Ma megkapta az esőt. Legalább két hét kell még neki mire lehet vágni, ha az időjárás engedi :)

Nincs profilkép
#12930 Salas
2016-10-02 13:56:04

Tisztelt Kollegák,
Errefelé a nyáron volt egy igen sötét vihar. Sok kukorica meg van dőlve, és az enyém sem kivétel. (Már nem káromkodok miatta.....majd aratás után....) Azon tűnődöm hogy a kombájn mennyit bír ebből felszedni?
Sok helyen 30-40 cm-re van a cső a földtől de a szár az majdnem a másik sorban egyenesedik a csővel.
Mi a tapasztalat?

Nincs profilkép
#12929 zeli39
2016-10-02 11:48:23

Békéscsaba és környéke nálunk pont 1 hete aratnak valószínűleg rekord termések 110-162 q bruttó beszállított mennyiségekről hallani 14-16 közötti víztartalom ,2 fajta kukoricánk van vetve P0017 amit tegnapelőtt levágtak 14.6 víz és 118q nettó átlag a DKC 5276 még nem tudom,,ismerősök által a DKC 5141 a termésrekorder eddig és nálunk ,,a szárítók nem bírják a terhelést igy tegnap és ma stop van több helyen az ár 3550+áfa

#12928 Berkó_
2016-10-01 21:57:45

Ma belevágtunk mi is a kukoricába. Vízállásos terület, olcsó mag, kevés műtrágya, jégverést is kapott, de azért a 7,2 t/ha így is meg lett!

#12927 blink
2016-10-01 18:57:14

DKC440 16 vízzel 88 q. Vetéskor kapott 2q MASt azt annyi. Címerhányáskor kiégés határán volt...

Nincs profilkép
#12925 makkalele
2016-09-30 13:49:10

Map mütrágyát mikor szokták kijuttatni tavasszal vagy ősszel?

#12924 gyorfy10
2016-09-30 11:35:50

Vetett még valaki rajtam kívül Syngenta Iridium kukoricát?

Mik a tapasztalatok?

Nincs profilkép
#12923 blsjela
2016-09-29 11:12:43

Mivel az NPK komplexben kevés a nitrogén ha jól emlékszem 4% tartalmaz a többi káli foszfor kevés cink. Az a kevés nitrogén beindítja a bomlást a foszfor meg a kéli nem vándorol a talajba úgy mint a nitrogén. De 100-150 kg elég.

#12922 Sanyee
2016-09-29 09:43:55

Válasz tonero #12921. hozzászólására70kg is elég lenne.
Majdnem pénzkidobás amúgy, mert tavaszra ebből nem sok marad felvehető, csak a szár bontódott le.

Nincs profilkép
#12921 tonero
2016-09-29 08:56:40

Válasz kukaccsosz #12920. hozzászólásáraIlyenkor elég lenne 100kg/ha N mütrágya a kukorica szár lebontására tavaszig?

#12920 kukaccsosz
2016-09-29 06:49:54

Válasz tonero #12915. hozzászólásáraNézd meg a talajvizsgálati eredményidet és az alapján dönts! Abból egyértelmű, hogy P vagy K túlsúlyos komplex kell. A N csak a szármaradvány bontására használodik fel ilyenkor, tavaszra nem marad a talajba csak minimálisan.

Nincs profilkép
#12919 Gábor.
2016-09-28 22:08:44

Válasz tonero #12917. hozzászólásáraHa 6 hónapos NPK akkor az is jó..3 tonna termeshez kb 90 kilo N.
120 kilo P és 210 kilo K kell neki..körülbelül ennyit vesz ki a talajodból...

Nincs profilkép
#12918 blsjela
2016-09-28 20:23:22

Válasz tonero #12917. hozzászólásáraMI őszi alapnak kukorica alá is NPK szoktunk abból a lassan lebomlót.

Nincs profilkép
#12917 tonero
2016-09-28 20:08:33

Válasz Gábor. #12916. hozzászólásáraÉs milyen mütrágyát szántsak le ami jó neki?

Nincs profilkép
#12916 Gábor.
2016-09-28 20:03:18

Válasz tonero #12915. hozzászólásáraNapra elég talaj zsarnok növény...annyit mondanék amit pénztárcád enged annyit tegyél alá...szerintem jó tápanyagos talajt meghálálja..szerintem...

Nincs profilkép
#12915 tonero
2016-09-28 19:54:52

Akkor tehát érdemes beszántani összel a mütrágyát.Én kukorica tarlóra akarnám és jövőre meg napraforgó lenne benne.Napraforgó lesz jövőre milyet meg mennyit ajánlatok mütrágyából amit be lehet szántani?

#12914 gyorfy10
2016-09-28 19:34:23

Válasz tonero #12912. hozzászólásáraMI ősszel szántás előtt minimális mennyiségű nitrogént szórunk ki. 7-20-30 NPK ebből szórtunk tavaly ősszel szántás előtt a kukorica alá. A sima nitrogén műtrágyát tavasszal kell kijuttatni. Mi a magágykészítéskor szórtuk ki a nitrogént tavasszal.

Nincs profilkép
#12913 Gábor.
2016-09-28 19:32:09

Válasz tonero #12912. hozzászólásáraMi a szántás előtt a tarlóra szórunk 1 mázsa 27 est..szerintem jobban elrohad a kuki szár.ugyanez van szétfúvatott kalászos tarlón is..és kukinál csak vetéskor kap 300 kilo 27 est...és semmi több..ha esik 13 tonna lesz ha nem akkor 3smile cowboy

Nincs profilkép
#12912 tonero
2016-09-28 17:36:22

Mennyire van értelme ősszel szántás előtt kijutatni nitrogén mütrágyát?Melyik a jobb öszi vagy a tavaszi műtrágyázás?smile wink

Nincs profilkép
#12911 sanyi1965
2016-09-28 11:33:50

Válasz medikus #12910. hozzászólásárahasi-tasi nem kér kódot.mondta a 4-es mellett egy kék lengyel kamionra arató kombájnos, tavaly.

#12910 medikus
2016-09-28 11:19:00

Válasz sanyi1965 #12908. hozzászólásáraÉn ilyenkor elmegyek a szárítóshoz,viszek kukoricát,és az ő mérőjéhez kalibrálom a szeme láttára az enyémet!Így jó szokott lenni,de jegyzem,ha ő háromszor méri ugyan azt,mindig más az érték!Enyémen nem!

Nincs profilkép
#12909 sanyi1965
2016-09-28 11:16:27

Válasz határjáró #12902. hozzászólásárafajta,terület,időjárás függő nagyon.az 1%-ot te sem gondoltad komolyan ennyi zöldszáron érő hybrid mellett,ugye?

Nincs profilkép
#12908 sanyi1965
2016-09-28 11:11:21

Válasz medikus #12907. hozzászólásáranagyon egyetértünk,de a mázsaháznál a legvizesebb minden az tuti.

#12907 medikus
2016-09-28 10:01:51

Válasz Gábor. #12904. hozzászólásáraAz ürítőcsiga nyílása mutat valósat,ahol kevert mag van!Nálam egyik cső 16.2 a másik meg 27!!!

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Új segítség érkezhet az aszály és a szőlőkabóca okozta károk enyhítésére
Új segítség érkezhet az aszály és a szőlőkabóca okozta károk enyhítésére
Két jogszabálytervezetet tett közzé társadalmi egyeztetésre az agrártárca. Az...
Hőségriadó: Franciaországban betiltották a nappali aratást – ez várhat ránk is?
Hőségriadó: Franciaországban betiltották a nappali aratást – ez várhat ránk is?
Soha nem látott aratási tilalmak, tűzvédelmi szigorítások és rendkívüli...
Őszi árpa (Nagyszemű) eladó
Őszi árpa (Nagyszemű) eladó

85 Ft

Eladó 100 db lucerna körbála
Eladó 100 db lucerna körbála

20.000 Ft

John Deere T660i-0%Áfa-Leszállítva- 1700/1100 órás
John Deere T660i-0%Áfa-Leszállítva-...

46.900.000 Ft

Eladó műtrágyaszóró
Eladó műtrágyaszóró

180.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]