Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Tojótyúk tenyésztés, tartás és a tojás eladása

Létrehozta: AgroManó65 , 2009-12-22 12:52:27

Kedvencekhez Segítség
3054 hozzászólás
Nincs profilkép
#754 Pana
2012-03-19 17:41:12

Üdv fórumtársak!

Új vagyok még itt és rögtön egy kérdéssel indítanék.
Szerintetek mennyire érné meg főállásban tojótyúkokat tartani?
Kb 1000 darabos mélyalmos állományra gondoltam Hy-Line Brown jércékkel.
Mennyiből lehet most ilyen technológiával kihozni egy tojást? És milyen kiadásokra kell számítani?
Meg lehetne ebből élni fő állásban?
A válaszokat előre is köszönöm.

Nincs profilkép
#753 Hlacus
2012-03-19 13:44:51

Válasz #748. hozzászólásra
Köszönöm a gyors válaszodat.

Laci

#752 nyuszipipi
2012-03-19 09:56:30

Válasz #747. hozzászólásra

szia!

Hol láttál eladókat? Engem érdekelne!
köszi
Zita

Nincs profilkép
#751 Gergő79
2012-03-19 08:26:57

Bocs telszám lemaradt: 06309363608

Nincs profilkép
#750 Gergő79
2012-03-19 08:26:25

Ilyeneket keresnék, vagy fekete is nagyon jó lenne.

Nincs profilkép
#749 Gergő79
2012-03-19 08:24:39

Helló!
Kis segítség kellene. Kicsit fel szeretném tuningolni a mátrai baromfiudvart. Kellene nekem 5-10 db tojó jérce, ami vagy már tojik, vagy mostanában indul, kint lesznek az udvaron nagy területen, úgyhogy nem egy nagyüzemi móka lesz, értem ez alatt, hogy nem azokat a klaszikus nagy barna tojókat akarok, hanem inkébb közepesebb méretű, udvaron kapirgálós jércékre gondoltam. Lásd a fotón, de fekete is tetszene. Illetve kellene nekem előnevelt 2-3-4 hetes 20-20 db húshibrid illetve gyöngytyúk. Plusz van pár sebrightom, ami mellé vennék még, tehát keresek 2-3 sebright tojót vagy jércét.
Győr-Budapest-Pásztó-Eger vonalon mozgok heti szinten, úgyhogy ezen a vonalon lenne jó találni valakit.

Köszi a segítséget, ha lehet dobj emailt (is)

toth.gergo@firezone.hu

#748 Mézga
2012-03-19 07:14:55

Válasz #747. hozzászólásra

ha a 8 hetes 700 és a 18 hetes 1200, akkor érdemesebb a 18 hetes, mert 10 hét alatt bakajol 500-at

Nincs profilkép
#747 Hlacus
2012-03-18 23:23:20

Sziasztok!

Mint új fórumozó,segítséget szeretnék kérni a régi"motorosok"-tól.Jércéket akarok venni,de ez elég tág fogalom,ezalatt a korukat értem,mert ugye nem mindegy,hogy 3vagy 8 hetesek.Előbbit árultak 700,utóbbit
1200Ft-ért.Melyik éri meg jobban?Láttam 1200-ért 18 heteset is,500-ért már fiatal tojótyúkot.Ti melyiket választanátok?Kezdő vagyok,akarom mondani,leszek:)))
K.b.20-30db.-t tervezek.
Előre is köszi a segítségeteket.

Laci

#746 Jocóóbocóó
2012-03-15 09:11:14

Tegnap voltunk a Peny Marketbe 49 pénz/darab a tojás és elég aprók voltak, aztán a zöldségesnél meg 40 forint volt egy darab....smile blush

#745 Bán Zsolt
2012-03-14 00:56:14

Válasz #744. hozzászólásra

ja mikor a románok telephelyről 34+ÁFA áron viszik válogatás nélkül az S/M-est

#744 Pici
2012-03-13 20:21:46

Válasz #743. hozzászólásra

ez most komoly hogy 25 ft ért akarsz venni tojást? legalábbis a hirdetésedbe ez van! tőlem vihetsz heti 650db körül de 50ft ért smile wink

Nincs profilkép
#743 Laca74
2012-03-13 08:56:35

Hali.Eladó tojást keresnék jó áron.Nagy mennyiség kellene.Ha van valakinek plusza írhat mailt.
tugyi.laszlo@freemail.hu

M-L méret.Írjatok árat is.

#742 Bán Zsolt
2012-03-13 06:02:27

Válasz #738. hozzászólásra

max megáll az emelkedés a kereslet csökkenése miatt.
bár már erre a hétre sem mondtak 4-5 forintos emelkedést esetleg 1-2

#741 Jocóóbocóó
2012-03-13 00:56:44

Amúgy szép estét!

Ma meló közbe hallgattuk a rádiót és beszéltek valamit (sajnos nem értettem mit mondanak olyan hang zavar volt nálunk) hogy támogatni akarja az állam a kistermelőket, többek közt az állat tartókat,zöldség termesztőket és a gyógynövény termesztőket....

Sajnos ennyit értettem belőle hát ha tud valaki róla valamit lehet nem is jó helyen érdeklődöm de a múltkor is olyan rendesek voltatok smile laughsmile laugh

#740 Jocóóbocóó
2012-03-13 00:47:48

Válasz #735. hozzászólásra

70 ft ????smile scaredsmile scared azt a kur.. hétszentségit.....

#739 hanzika
2012-03-12 21:41:24

Ma a Bp-i nagybanin 42ft a tojás ára

#738 Pici
2012-03-12 21:25:21

Válasz #737. hozzászólásra

de még mindig van itt egy zöldséges aki árul tojást 38 ft ért! az még valahogy nem stimmel!smile bored

szerinted mi várható husvét után? visszaesik 30ft ra ? vagy marad 50 felett?smile biggrin

#737 Bán Zsolt
2012-03-12 21:20:31

Válasz #733. hozzászólásra

ez próbáltam már rég óta megértetni

Nincs profilkép
#736 jalkóczizsolt
2012-03-12 20:58:10

csá!
mátol én is 40 ért adtam,de viszont ezek L-esek
és gyönörű a sárgája is.(Sano Bigegg premix)
nállunk a 50ft körül van az m-s-es csomagolt.
ráadásul a feleségem belenézett a dobozba,hát tiszta gané volt a tojás.nem értem miért nem lehet odafigyelni az alomra.
ehhez képest a miénk simán ér 60at.
cső!smile sneaky

#735 Pici
2012-03-12 20:51:01

Válasz #734. hozzászólásra

csak az a gáz hogy az mind jérce tojás a műanyagos tartóban! mi meg ugye már majdnem xl es tojásokat árulunk és már ma én éreztem magam hülyének hogy 35 ft ért adjuk!

mindenki 50ft os tojásrol beszélt közbe meg 70 ft a tescoba!

Nincs profilkép
#734 Gox
2012-03-12 20:38:09

Válasz #733. hozzászólásra
Szia! Hoztak tecsós műanyag 10-es tojástálcákat,az van ráírva, hogy: "430 g A tojás legkisebb nettó tömege".
Teljesen hülyítik a népet, a 15 librás tálcáikban még nem is látszik, hogy mekkorka.

#733 Pici
2012-03-12 20:30:17

ma bementem kistescoba itta közelbe! tojásárakat látva elborzadtam! legeslegolcsobb 47 ft műanyagtasakos tesco tojás a következő 30db os tescos M es méret 1599ft! azaz 53 ft! utána jött mélyalmos tojás 599ft! magyar farmer tojás 699ft/10db!

a héten adtam 35 ért itthon jövöhétre már szoltam hogy 40! és még olcsok is vagyunk!smile bored

Nincs profilkép
#732 lapu
2012-03-12 12:22:31

Válasz #723. hozzászólásra

Kacsa, liba, csirke előnevelt, vágnivaló. Szóval mindent.

Nincs profilkép
#731 dewdew
2012-03-12 11:05:40

Kedves tojástermelők!

Tojást vásárolnék Tiszaújváros -Miskolc -Kazincbarcika vonalon.
Heti 1-2000 db tojás érdekelne.

Ajánlatokat, mennyiség és ár megjelölésével a :
dewdew198152@gmail.com e-amilra várok.

#730 Krisztián28
2012-03-12 08:25:21

Válasz #632. hozzászólásra

Üdvözlök mindenkit a fórumon!

Elkeltek a ketrecek amiket itt hirdettem.

Köszönöm!

Üdvözlettel.:Krisztián 28

Nincs profilkép
#729 jalkóczizsolt
2012-03-11 20:15:17

hi!
jércét nem igazán tudok.
én zalaapátibol vettem legutobb,bábolnai tetra sl-t,
de napost(300ftdb),és magamnak neveltem.ugy néz ki bevállik.most 28 hetesek 90.7%nál járnak mélyalmon.
a lohmann nem olyan jó sztem.
a shévert is kerüld.
a hyline jó,csak érzékeny eléggé.
cső!smile thumbup

Nincs profilkép
#727 horesz
2012-03-11 11:24:43

Válasz #725. hozzászólásra

Hát így, Mike Rowe megmutatja, persze kicsi kínai segítségével....smile lol

http://www.youtube.com/watch?v=1tmEO9xRqvo

#726 moly
2012-03-11 09:12:14

Válasz #725. hozzászólásra
Szólsz egy ferdeszeműnek,a japánok állítólag a kloákájukról 99%-al válogatják.smile smile

#725 redex
2012-03-11 08:49:00

Sziasztok, honnan tudom megállapitani hogy a kikelt csibék közt melyik a kakas és melyik a tyúk??

Nincs profilkép
#724 daniellacko
2012-03-11 07:16:47

Köszi az infót!
Tojójércét honnan érdemes, és milyen árban van?

#723 nyuszipipi
2012-03-10 22:48:30

Válasz #722. hozzászólásra

Köszönöm, felhívom őket! Kik ezek, mit árulnak?

Nincs profilkép
#722 lapu
2012-03-10 20:38:11

Válasz #713. hozzászólásra

Aszód nekem messze van, neked ha jól láttam aránylag közel. Próbáld meg őket a tel: 06-70/520-8515 vagy 70/287- 3834. Van ismerősöm aki esküszik rájuk, évek óta innen vásárol 40-50 kettős hasznosításút
Szia feri

Nincs profilkép
#721 jalkóczizsolt
2012-03-10 18:56:20

hello
vedletés:fényt visszaveszed napi 8 órára
a takarmányt 8-10 napig teljesen megvonod
(legalább 30%ot kell vesziteni a sulyábol
kb2kg rol 1.6 ra kell fogynia a pipinek)
vizellátás végig folyamatos.
ahogy elérték a kellő sulyveszteséget,
(kb10nap)onnantol teljes adag takarmány,de
csak kukoricadara.
a 28.naptol teljes adag tojótáp
fény 16 ora
én már többször vedlettem 4000-res állományt,de azt
kell mondjam ,jobban jársz friss jércékre áldozol inkább kicsit többet.gyakorlatilag nem értem el a 70 %-ot
a második ciklusban sosem.csá!smile thumbupcool

Nincs profilkép
#720 Zsolt1969
2012-03-07 20:29:19

Sziasztok, hát felháborodva tapasztaltam máma a Magyar üzletlánc 70 forintos tojással jött elő...Pontosabban Budakeszin a CBA nevű magyar cég. Nem is értem miért csodálkoznak ha a mellette levő aldiba megveszem az xxxx 39 ft tojást....

#719 Pici
2012-03-07 20:10:19

Válasz #718. hozzászólásra

google ba keress rá ott találsz róla sok mindent!

Nincs profilkép
#718 daniellacko
2012-03-07 20:00:20

Kitojt tyúk újraindításáról tud-e valaki tuti infót? (koplaltatás, vedlés stb.) Pontosan hogy kell csinálni?

#717 Bán Zsolt
2012-03-07 19:33:00

Válasz #714. hozzászólásra

Kerekegyházán most van 320ért de húsvét után többen kivágják akkor biztos lesz 250ért

#716 nyuszipipi
2012-03-07 19:29:53

Köszi, körülnéztem, de friss hirdetés szinte sehol nincs. Azért köszönöm! üdv: Zita

Nincs profilkép
#714 pettyeske001
2012-03-07 14:19:27

Sziasztok szép napot:)
Teljesen új vagyok a fórumon és máris segítséget
kérnék.Szeretnék venni 200db letojt tyúkot
olyan 300-350ft-ig.Létezik még ilyen áron??
tudnátok segíteni??A másik kérdésem ,hogy
Brahma tyúkot10 db-ot és egy kakast tudna e valaki ajánlani? Pest megyében lakom így itt is keresem.
Válaszaitokat köszönöm . pettyeske

#713 nyuszipipi
2012-03-07 11:12:19

Sziasztok! Új vagyok itt a fórumon! A segítségeteket szeretném kérni. A hét végére elkészül a tyúkoknak szánt hely, és szeretnék beszerezni kb 6 db (nem több) tojóhibridet. (Jércét vagy nem lestrapált tyúkot) Fóton lakom, tavaly a Kamarás Kft-től vettünk egy éves tyúkokat, szuperül beváltak, idén nem lehet őket elérni, lehet, hogy bezártak!?
Mit ajánlotok? Nem szeretném az egész országot keresztül utazni 6 tyúkért :) Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket!
Zita

Nincs profilkép
#712 Tom74
2012-03-07 07:03:56

Köszönöm a segítségeteket!
Üdv: Tamássmile rolleyes

Nincs profilkép
#709 Németh Krisztián
2012-03-06 21:42:44

Válasz #705. hozzászólásra

Van direkt folyékony Calcium amit vízbe lehet adagolni.
www.hema.hu pl itt náluk is van Calcium Columba néven. Nem kell megijedni hogy galamb van a flakonon!! :)

#708 Mézga
2012-03-06 21:27:41

Válasz #707. hozzászólásra

ha van pénzed, akkor vegyél fiatalt

Nincs profilkép
#707 daniellacko
2012-03-06 21:21:58

Üdv. minden csirkefogónak!
Tapasztalt kollégák tanácsára lenne szükségem!(nem pedig "nekem nincs, de úgy hallottam..." típusú hozzászólásokra.)
Van kb.:100db tanyasi kapirgálós tyúkom, de szétszednek a tojásért. Venni akarok vagy kétszázat még de nem tudom milyet. Lenne 350-ért éves kitojt, (koplaltatás, újraindítás, és még egy év), vagy vegyek inkább tojójércét. A tartástechnológiám sosem lesz intenzív, zárt nagy udvar sok napfény és fű + hűvös tyúkól tojóládákkal. Mi lenne ésszerűbb?

#706 Pici
2012-03-06 20:07:43

Válasz #705. hozzászólásra

vagy vegyél por formában futor néven! vagy ha nem rég lett elébük téve akkor várjál vele még mert nekem a jércéknél is ez volt de kell nekik egy két hét mire el kezdik eszegetni én is grittet keverek nekik a kajába bele nem külön teszem! az is segit smile biggrin

Nincs profilkép
#705 Tom74
2012-03-06 19:48:37

Sziasztok, egy kis segítség kellene!
Azt vettem észre hogy a tyúkjaim némelyike, teljesen lágy héjú tojásokat tojnak, vagy egyáltalán nincs héja a tojásnak! A mészkőgritt állandóan előttük van, de nem igazán csipegetik! Arra gondoltam hogy a vizükbe tennék mészkőgrittet, hogy biztosan bemenjen nekik a megfelelő mennyiség, szerintetek ez így jó lenne?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv: Tamás

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
A magyar agrárium jövője a munkaerőpiaci kihívások, a technológiai fejlesztések...
A szomszédban már csökkentik az alapvető élelmiszerek áfáját
A szomszédban már csökkentik az alapvető élelmiszerek áfáját
Ausztria 2024. július 1-jétől 4,9 százalékra csökkenti az alapvető élelmiszerek...
Eladó 2 db IH6200
Eladó 2 db IH6200

500.000 Ft

Eladó MDW 514
Eladó MDW 514

6.500.000 Ft

Claas Variant 360
Claas Variant 360

4.900.000 Ft

Vogel & Noot Farmer 3S / M1020
Vogel & Noot Farmer 3S / M1020

800.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]