Új vagyok még itt és rögtön egy kérdéssel indítanék.
Szerintetek mennyire érné meg főállásban tojótyúkokat tartani?
Kb 1000 darabos mélyalmos állományra gondoltam Hy-Line Brown jércékkel.
Mennyiből lehet most ilyen technológiával kihozni egy tojást? És milyen kiadásokra kell számítani?
Meg lehetne ebből élni fő állásban?
A válaszokat előre is köszönöm.
Helló!
Kis segítség kellene. Kicsit fel szeretném tuningolni a mátrai baromfiudvart. Kellene nekem 5-10 db tojó jérce, ami vagy már tojik, vagy mostanában indul, kint lesznek az udvaron nagy területen, úgyhogy nem egy nagyüzemi móka lesz, értem ez alatt, hogy nem azokat a klaszikus nagy barna tojókat akarok, hanem inkébb közepesebb méretű, udvaron kapirgálós jércékre gondoltam. Lásd a fotón, de fekete is tetszene. Illetve kellene nekem előnevelt 2-3-4 hetes 20-20 db húshibrid illetve gyöngytyúk. Plusz van pár sebrightom, ami mellé vennék még, tehát keresek 2-3 sebright tojót vagy jércét.
Győr-Budapest-Pásztó-Eger vonalon mozgok heti szinten, úgyhogy ezen a vonalon lenne jó találni valakit.
Mint új fórumozó,segítséget szeretnék kérni a régi"motorosok"-tól.Jércéket akarok venni,de ez elég tág fogalom,ezalatt a korukat értem,mert ugye nem mindegy,hogy 3vagy 8 hetesek.Előbbit árultak 700,utóbbit
1200Ft-ért.Melyik éri meg jobban?Láttam 1200-ért 18 heteset is,500-ért már fiatal tojótyúkot.Ti melyiket választanátok?Kezdő vagyok,akarom mondani,leszek:)))
K.b.20-30db.-t tervezek.
Előre is köszi a segítségeteket.
Ma meló közbe hallgattuk a rádiót és beszéltek valamit (sajnos nem értettem mit mondanak olyan hang zavar volt nálunk) hogy támogatni akarja az állam a kistermelőket, többek közt az állat tartókat,zöldség termesztőket és a gyógynövény termesztőket....
Sajnos ennyit értettem belőle hát ha tud valaki róla valamit lehet nem is jó helyen érdeklődöm de a múltkor is olyan rendesek voltatok
csá!
mátol én is 40 ért adtam,de viszont ezek L-esek
és gyönörű a sárgája is.(Sano Bigegg premix)
nállunk a 50ft körül van az m-s-es csomagolt.
ráadásul a feleségem belenézett a dobozba,hát tiszta gané volt a tojás.nem értem miért nem lehet odafigyelni az alomra.
ehhez képest a miénk simán ér 60at.
cső!
csak az a gáz hogy az mind jérce tojás a műanyagos tartóban! mi meg ugye már majdnem xl es tojásokat árulunk és már ma én éreztem magam hülyének hogy 35 ft ért adjuk!
mindenki 50ft os tojásrol beszélt közbe meg 70 ft a tescoba!
Válasz #733. hozzászólásra
Szia! Hoztak tecsós műanyag 10-es tojástálcákat,az van ráírva, hogy: "430 g A tojás legkisebb nettó tömege".
Teljesen hülyítik a népet, a 15 librás tálcáikban még nem is látszik, hogy mekkorka.
ma bementem kistescoba itta közelbe! tojásárakat látva elborzadtam! legeslegolcsobb 47 ft műanyagtasakos tesco tojás a következő 30db os tescos M es méret 1599ft! azaz 53 ft! utána jött mélyalmos tojás 599ft! magyar farmer tojás 699ft/10db!
a héten adtam 35 ért itthon jövöhétre már szoltam hogy 40! és még olcsok is vagyunk!
hi!
jércét nem igazán tudok.
én zalaapátibol vettem legutobb,bábolnai tetra sl-t,
de napost(300ftdb),és magamnak neveltem.ugy néz ki bevállik.most 28 hetesek 90.7%nál járnak mélyalmon.
a lohmann nem olyan jó sztem.
a shévert is kerüld.
a hyline jó,csak érzékeny eléggé.
cső!
Aszód nekem messze van, neked ha jól láttam aránylag közel. Próbáld meg őket a tel: 06-70/520-8515 vagy 70/287- 3834. Van ismerősöm aki esküszik rájuk, évek óta innen vásárol 40-50 kettős hasznosításút
Szia feri
hello
vedletés:fényt visszaveszed napi 8 órára
a takarmányt 8-10 napig teljesen megvonod
(legalább 30%ot kell vesziteni a sulyábol
kb2kg rol 1.6 ra kell fogynia a pipinek)
vizellátás végig folyamatos.
ahogy elérték a kellő sulyveszteséget,
(kb10nap)onnantol teljes adag takarmány,de
csak kukoricadara.
a 28.naptol teljes adag tojótáp
fény 16 ora
én már többször vedlettem 4000-res állományt,de azt
kell mondjam ,jobban jársz friss jércékre áldozol inkább kicsit többet.gyakorlatilag nem értem el a 70 %-ot
a második ciklusban sosem.csá!
Sziasztok, hát felháborodva tapasztaltam máma a Magyar üzletlánc 70 forintos tojással jött elő...Pontosabban Budakeszin a CBA nevű magyar cég. Nem is értem miért csodálkoznak ha a mellette levő aldiba megveszem az xxxx 39 ft tojást....
Sziasztok szép napot:)
Teljesen új vagyok a fórumon és máris segítséget
kérnék.Szeretnék venni 200db letojt tyúkot
olyan 300-350ft-ig.Létezik még ilyen áron??
tudnátok segíteni??A másik kérdésem ,hogy
Brahma tyúkot10 db-ot és egy kakast tudna e valaki ajánlani? Pest megyében lakom így itt is keresem.
Válaszaitokat köszönöm . pettyeske
Sziasztok! Új vagyok itt a fórumon! A segítségeteket szeretném kérni. A hét végére elkészül a tyúkoknak szánt hely, és szeretnék beszerezni kb 6 db (nem több) tojóhibridet. (Jércét vagy nem lestrapált tyúkot) Fóton lakom, tavaly a Kamarás Kft-től vettünk egy éves tyúkokat, szuperül beváltak, idén nem lehet őket elérni, lehet, hogy bezártak!?
Mit ajánlotok? Nem szeretném az egész országot keresztül utazni 6 tyúkért :) Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket!
Zita
Van direkt folyékony Calcium amit vízbe lehet adagolni.
www.hema.hu pl itt náluk is van Calcium Columba néven. Nem kell megijedni hogy galamb van a flakonon!! :)
Üdv. minden csirkefogónak!
Tapasztalt kollégák tanácsára lenne szükségem!(nem pedig "nekem nincs, de úgy hallottam..." típusú hozzászólásokra.)
Van kb.:100db tanyasi kapirgálós tyúkom, de szétszednek a tojásért. Venni akarok vagy kétszázat még de nem tudom milyet. Lenne 350-ért éves kitojt, (koplaltatás, újraindítás, és még egy év), vagy vegyek inkább tojójércét. A tartástechnológiám sosem lesz intenzív, zárt nagy udvar sok napfény és fű + hűvös tyúkól tojóládákkal. Mi lenne ésszerűbb?
vagy vegyél por formában futor néven! vagy ha nem rég lett elébük téve akkor várjál vele még mert nekem a jércéknél is ez volt de kell nekik egy két hét mire el kezdik eszegetni én is grittet keverek nekik a kajába bele nem külön teszem! az is segit
Sziasztok, egy kis segítség kellene!
Azt vettem észre hogy a tyúkjaim némelyike, teljesen lágy héjú tojásokat tojnak, vagy egyáltalán nincs héja a tojásnak! A mészkőgritt állandóan előttük van, de nem igazán csipegetik! Arra gondoltam hogy a vizükbe tennék mészkőgrittet, hogy biztosan bemenjen nekik a megfelelő mennyiség, szerintetek ez így jó lenne?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv: Tamás
3054 hozzászólás
Üdv fórumtársak!
Új vagyok még itt és rögtön egy kérdéssel indítanék.
Szerintetek mennyire érné meg főállásban tojótyúkokat tartani?
Kb 1000 darabos mélyalmos állományra gondoltam Hy-Line Brown jércékkel.
Mennyiből lehet most ilyen technológiával kihozni egy tojást? És milyen kiadásokra kell számítani?
Meg lehetne ebből élni fő állásban?
A válaszokat előre is köszönöm.
Válasz #748. hozzászólásra
Köszönöm a gyors válaszodat.
Laci
Válasz #747. hozzászólásra
szia!
Hol láttál eladókat? Engem érdekelne!
köszi
Zita
Bocs telszám lemaradt: 06309363608
Ilyeneket keresnék, vagy fekete is nagyon jó lenne.



Helló!
Kis segítség kellene. Kicsit fel szeretném tuningolni a mátrai baromfiudvart. Kellene nekem 5-10 db tojó jérce, ami vagy már tojik, vagy mostanában indul, kint lesznek az udvaron nagy területen, úgyhogy nem egy nagyüzemi móka lesz, értem ez alatt, hogy nem azokat a klaszikus nagy barna tojókat akarok, hanem inkébb közepesebb méretű, udvaron kapirgálós jércékre gondoltam. Lásd a fotón, de fekete is tetszene. Illetve kellene nekem előnevelt 2-3-4 hetes 20-20 db húshibrid illetve gyöngytyúk. Plusz van pár sebrightom, ami mellé vennék még, tehát keresek 2-3 sebright tojót vagy jércét.
Győr-Budapest-Pásztó-Eger vonalon mozgok heti szinten, úgyhogy ezen a vonalon lenne jó találni valakit.
Köszi a segítséget, ha lehet dobj emailt (is)
toth.gergo@firezone.hu
Válasz #747. hozzászólásra
ha a 8 hetes 700 és a 18 hetes 1200, akkor érdemesebb a 18 hetes, mert 10 hét alatt bakajol 500-at
Sziasztok!
Mint új fórumozó,segítséget szeretnék kérni a régi"motorosok"-tól.Jércéket akarok venni,de ez elég tág fogalom,ezalatt a korukat értem,mert ugye nem mindegy,hogy 3vagy 8 hetesek.Előbbit árultak 700,utóbbit
1200Ft-ért.Melyik éri meg jobban?Láttam 1200-ért 18 heteset is,500-ért már fiatal tojótyúkot.Ti melyiket választanátok?Kezdő vagyok,akarom mondani,leszek:)))
K.b.20-30db.-t tervezek.
Előre is köszi a segítségeteket.
Laci
Tegnap voltunk a Peny Marketbe 49 pénz/darab a tojás és elég aprók voltak, aztán a zöldségesnél meg 40 forint volt egy darab....
Válasz #744. hozzászólásra
ja mikor a románok telephelyről 34+ÁFA áron viszik válogatás nélkül az S/M-est
Válasz #743. hozzászólásra

ez most komoly hogy 25 ft ért akarsz venni tojást? legalábbis a hirdetésedbe ez van! tőlem vihetsz heti 650db körül de 50ft ért
Hali.Eladó tojást keresnék jó áron.Nagy mennyiség kellene.Ha van valakinek plusza írhat mailt.
tugyi.laszlo@freemail.hu
M-L méret.Írjatok árat is.
Válasz #738. hozzászólásra
max megáll az emelkedés a kereslet csökkenése miatt.
bár már erre a hétre sem mondtak 4-5 forintos emelkedést esetleg 1-2
Amúgy szép estét!


Ma meló közbe hallgattuk a rádiót és beszéltek valamit (sajnos nem értettem mit mondanak olyan hang zavar volt nálunk) hogy támogatni akarja az állam a kistermelőket, többek közt az állat tartókat,zöldség termesztőket és a gyógynövény termesztőket....
Sajnos ennyit értettem belőle hát ha tud valaki róla valamit lehet nem is jó helyen érdeklődöm de a múltkor is olyan rendesek voltatok
Válasz #735. hozzászólásra

azt a kur.. hétszentségit.....
70 ft ????
Ma a Bp-i nagybanin 42ft a tojás ára
Válasz #737. hozzászólásra


de még mindig van itt egy zöldséges aki árul tojást 38 ft ért! az még valahogy nem stimmel!
szerinted mi várható husvét után? visszaesik 30ft ra ? vagy marad 50 felett?
Válasz #733. hozzászólásra
ez próbáltam már rég óta megértetni
csá!
mátol én is 40 ért adtam,de viszont ezek L-esek
és gyönörű a sárgája is.(Sano Bigegg premix)
nállunk a 50ft körül van az m-s-es csomagolt.
ráadásul a feleségem belenézett a dobozba,hát tiszta gané volt a tojás.nem értem miért nem lehet odafigyelni az alomra.
ehhez képest a miénk simán ér 60at.
cső!
Válasz #734. hozzászólásra
csak az a gáz hogy az mind jérce tojás a műanyagos tartóban! mi meg ugye már majdnem xl es tojásokat árulunk és már ma én éreztem magam hülyének hogy 35 ft ért adjuk!
mindenki 50ft os tojásrol beszélt közbe meg 70 ft a tescoba!
Válasz #733. hozzászólásra
Szia! Hoztak tecsós műanyag 10-es tojástálcákat,az van ráírva, hogy: "430 g A tojás legkisebb nettó tömege".
Teljesen hülyítik a népet, a 15 librás tálcáikban még nem is látszik, hogy mekkorka.
ma bementem kistescoba itta közelbe! tojásárakat látva elborzadtam! legeslegolcsobb 47 ft műanyagtasakos tesco tojás a következő 30db os tescos M es méret 1599ft! azaz 53 ft! utána jött mélyalmos tojás 599ft! magyar farmer tojás 699ft/10db!

a héten adtam 35 ért itthon jövöhétre már szoltam hogy 40! és még olcsok is vagyunk!
Válasz #723. hozzászólásra
Kacsa, liba, csirke előnevelt, vágnivaló. Szóval mindent.
Kedves tojástermelők!
Tojást vásárolnék Tiszaújváros -Miskolc -Kazincbarcika vonalon.
Heti 1-2000 db tojás érdekelne.
Ajánlatokat, mennyiség és ár megjelölésével a :
dewdew198152@gmail.com e-amilra várok.
Válasz #632. hozzászólásra
Üdvözlök mindenkit a fórumon!
Elkeltek a ketrecek amiket itt hirdettem.
Köszönöm!
Üdvözlettel.:Krisztián 28
hi!
jércét nem igazán tudok.
én zalaapátibol vettem legutobb,bábolnai tetra sl-t,
de napost(300ftdb),és magamnak neveltem.ugy néz ki bevállik.most 28 hetesek 90.7%nál járnak mélyalmon.
a lohmann nem olyan jó sztem.
a shévert is kerüld.
a hyline jó,csak érzékeny eléggé.
cső!
Válasz #727. hozzászólásra

Na így:
Sexing chicks :D
Válasz #725. hozzászólásra

Hát így, Mike Rowe megmutatja, persze kicsi kínai segítségével....
http://www.youtube.com/watch?v=1tmEO9xRqvo
Válasz #725. hozzászólásra
Szólsz egy ferdeszeműnek,a japánok állítólag a kloákájukról 99%-al válogatják.
Sziasztok, honnan tudom megállapitani hogy a kikelt csibék közt melyik a kakas és melyik a tyúk??
Köszi az infót!
Tojójércét honnan érdemes, és milyen árban van?
Válasz #722. hozzászólásra
Köszönöm, felhívom őket! Kik ezek, mit árulnak?
Válasz #713. hozzászólásra
Aszód nekem messze van, neked ha jól láttam aránylag közel. Próbáld meg őket a tel: 06-70/520-8515 vagy 70/287- 3834. Van ismerősöm aki esküszik rájuk, évek óta innen vásárol 40-50 kettős hasznosításút
Szia feri
hello
vedletés:fényt visszaveszed napi 8 órára
a takarmányt 8-10 napig teljesen megvonod
(legalább 30%ot kell vesziteni a sulyábol
kb2kg rol 1.6 ra kell fogynia a pipinek)
vizellátás végig folyamatos.
ahogy elérték a kellő sulyveszteséget,
(kb10nap)onnantol teljes adag takarmány,de
csak kukoricadara.
a 28.naptol teljes adag tojótáp
fény 16 ora
én már többször vedlettem 4000-res állományt,de azt
kell mondjam ,jobban jársz friss jércékre áldozol inkább kicsit többet.gyakorlatilag nem értem el a 70 %-ot
a második ciklusban sosem.csá!
Sziasztok, hát felháborodva tapasztaltam máma a Magyar üzletlánc 70 forintos tojással jött elő...Pontosabban Budakeszin a CBA nevű magyar cég. Nem is értem miért csodálkoznak ha a mellette levő aldiba megveszem az xxxx 39 ft tojást....
Válasz #718. hozzászólásra
google ba keress rá ott találsz róla sok mindent!
Kitojt tyúk újraindításáról tud-e valaki tuti infót? (koplaltatás, vedlés stb.) Pontosan hogy kell csinálni?
Válasz #714. hozzászólásra
Kerekegyházán most van 320ért de húsvét után többen kivágják akkor biztos lesz 250ért
Köszi, körülnéztem, de friss hirdetés szinte sehol nincs. Azért köszönöm! üdv: Zita
itt néz köröl
http://www.agroinform.com/search?module=apro&mit=toj%F3tyuk&order=created+DESC
Sziasztok szép napot:)
Teljesen új vagyok a fórumon és máris segítséget
kérnék.Szeretnék venni 200db letojt tyúkot
olyan 300-350ft-ig.Létezik még ilyen áron??
tudnátok segíteni??A másik kérdésem ,hogy
Brahma tyúkot10 db-ot és egy kakast tudna e valaki ajánlani? Pest megyében lakom így itt is keresem.
Válaszaitokat köszönöm . pettyeske
Sziasztok! Új vagyok itt a fórumon! A segítségeteket szeretném kérni. A hét végére elkészül a tyúkoknak szánt hely, és szeretnék beszerezni kb 6 db (nem több) tojóhibridet. (Jércét vagy nem lestrapált tyúkot) Fóton lakom, tavaly a Kamarás Kft-től vettünk egy éves tyúkokat, szuperül beváltak, idén nem lehet őket elérni, lehet, hogy bezártak!?
Mit ajánlotok? Nem szeretném az egész országot keresztül utazni 6 tyúkért :) Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket!
Zita
Köszönöm a segítségeteket!
Üdv: Tamás
Válasz #708. hozzászólásra

ennyi
Válasz #705. hozzászólásra
Calgophos
Válasz #705. hozzászólásra
Van direkt folyékony Calcium amit vízbe lehet adagolni.
www.hema.hu pl itt náluk is van Calcium Columba néven. Nem kell megijedni hogy galamb van a flakonon!! :)
Válasz #707. hozzászólásra
ha van pénzed, akkor vegyél fiatalt
Üdv. minden csirkefogónak!
Tapasztalt kollégák tanácsára lenne szükségem!(nem pedig "nekem nincs, de úgy hallottam..." típusú hozzászólásokra.)
Van kb.:100db tanyasi kapirgálós tyúkom, de szétszednek a tojásért. Venni akarok vagy kétszázat még de nem tudom milyet. Lenne 350-ért éves kitojt, (koplaltatás, újraindítás, és még egy év), vagy vegyek inkább tojójércét. A tartástechnológiám sosem lesz intenzív, zárt nagy udvar sok napfény és fű + hűvös tyúkól tojóládákkal. Mi lenne ésszerűbb?
Válasz #705. hozzászólásra

vagy vegyél por formában futor néven! vagy ha nem rég lett elébük téve akkor várjál vele még mert nekem a jércéknél is ez volt de kell nekik egy két hét mire el kezdik eszegetni én is grittet keverek nekik a kajába bele nem külön teszem! az is segit
Sziasztok, egy kis segítség kellene!
Azt vettem észre hogy a tyúkjaim némelyike, teljesen lágy héjú tojásokat tojnak, vagy egyáltalán nincs héja a tojásnak! A mészkőgritt állandóan előttük van, de nem igazán csipegetik! Arra gondoltam hogy a vizükbe tennék mészkőgrittet, hogy biztosan bemenjen nekik a megfelelő mennyiség, szerintetek ez így jó lenne?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv: Tamás