Válasz #7212. hozzászólásra
Szegedi Laci
Én is jobbulást kívánok a kedves párodnak. Hát remélem idén már nem kell használnom. mert már a következő projekten gondolkodom akarok gyártani egy egysoros autómata burgonyavetőt.
Válasz #7197. hozzászólásra
Hidraulikával fogom működtetni csak úgytervezem egy irányú lesz a munkahenger saját sújátol fog lemenni a talajkövetés miatt gondoltam egyirányúra csinálni.
Válasz #7223. hozzászólásra
Az áttételi arányt nem tudom, de az igényelt fordulatszám 540, én 500-al pörgetem, azt viszont nem tudom, hogy a kalapácstengely mennyit pörög.Amit bekap, azt rendesen összeaprítja.
Válasz #7218. hozzászólásra
Az enyém is vízszintes - kalapácsos, de nincs ilyen gondom. %-ban nem tudom, de alig marad valami utána. Jól leengedem, és meg is eszi.
Válasz #7216. hozzászólásra
Na ja, Bt-nek is és Balunak is jó szárzúzója van, de az enyém vizszintes tengelyű kalapácsos.Az enyém, csak mintegy az 50%-át zúza le a többit csak elfekteti és elmegy felette.Talán meg kellene próbálnom y késekkel?Mert ugye a cél az lenne, hogy minél apróbbra vágni a beszántás és a lebomlás miatt.A Ti zúzótok mennyire hatékony, kb hány %-os azúzási arány?
T Urak! Lenne egy kérdésem a kukoricaszárat ki, milyen módszerrel dolgozza fel, illetve tünteti el a talajról.Az egysoros silózó szerintetek, milyen megoldás lenne, vagy valakinek van más, jobb módszere.
Sziasztok!
Feleségem nevében is köszönöm mindenkinek a jó kívánságokat,nagy szükségünk is van rá.
Misi!
Vasárnap valamikor felhívlak és megbeszéljük az orvost.
Nekem tetszik a hely a találkozónak nagyon ideálisnak tűnik.Szerintem a június 8. jó időpontnak tűnik habár még nem tudom megígérni,hogy ott is tudok(tudunk)lenni.
Válasz #7188. hozzászólásra
Üdv urak!
Azt hiszem én vagyok a legtávolabb a találkahelytől.Csekély 600 km,de azért remélem el tudok majd menni.Viszont a trakesz biztos itthon marad.
Válasz #7190. hozzászólásra
szia Bencsiki szeretnék érd hogy helák ról mi a véleménye mert azokban is az a motor nekem ez van 2 hengeres vizhüteses és szeretném felveni a kapcsolatot vele köszi asegítséget
Én sem vagyok (ennek sem) a szakértője, csak azt tudom hogy mifelénk még nagyon sok 3011 vagy 4011-es Zetor Major dolgozik, azt mondják hogy ezekhez a 3011-ig bezárólag minden van!
De a 2511-es már más tészta, ott már nagyobb gond az alkatrészbeszerzés. De ilyet már szinte már nem is látni, ilyekkel már csak kiállításokra járnak.
Sziasztok!
Én piszkosul nem értek a régi trakeszokhoz (sem), de itt egy ismerősöm 10-15 évvel ezelőtt hordta be, javította és adta el a trakikat.
Ő azt mondta, hogy a Deutz a legjobb, mert ahoz minden alkatrész van, akárhány éves is, postán meg is küldik és mindig pont megfelelőt küldenek.
A Porsche-től viszont óvott mindenkit, ő alig tudott valamit szerezni hozzá.
Sziasztok!
Nekem tetszik Misi ötlete. Én is olyan 200 km-ből jövök ki (csak oda). Szerintem majd mindenkinek hasonló táv lesz (nem sokaknak lesz több), aránylag földrajzi középen van a hely.
Az időpontot valahova június elejére kellen rakni. Június 1, vagy június 8. Addigra az első lucernát már betakarítjuk, a réti széna szezon még 1-2 hét, az aratás is kb 3 héttel utána kezdődik. Én június 8-ra szavazok.
Szia!
A találkozóra a meghívás nem csak azoknak szól, akiknek japó trakzotuk van hanem azoknak, akik ezen a fórumon társalognak, társalgunk.
Nem te vagy az egyetlen, aki itt fórumozik és nem japó trakesza van.És nem is Lenz. Szóval a meghívás neked is szól.
Pityu rákérdeztem az apró népre azt mondta a tulaj hogy van kedvezmény , nem mondott összeget.Találjatok ki egy időpontot minél hamarább ha tetszik a hely.
35476 hozzászólás
Válasz #7212. hozzászólásra
Szegedi Laci
Én is jobbulást kívánok a kedves párodnak. Hát remélem idén már nem kell használnom. mert már a következő projekten gondolkodom akarok gyártani egy egysoros autómata burgonyavetőt.
Válasz #7197. hozzászólásra
Hidraulikával fogom működtetni csak úgytervezem egy irányú lesz a munkahenger saját sújátol fog lemenni a talajkövetés miatt gondoltam egyirányúra csinálni.
Válasz #7223. hozzászólásra
Az áttételi arányt nem tudom, de az igényelt fordulatszám 540, én 500-al pörgetem, azt viszont nem tudom, hogy a kalapácstengely mennyit pörög.Amit bekap, azt rendesen összeaprítja.
Kioti. A fordulat jo? Valahol olvastam a kalapŕcsoknak kb 2200\perc.
Válasz #7219. hozzászólásra
Így már értem.
Válasz #7218. hozzászólásra
Szerintem a vízszintes - kalapácsosnak még jobbnak kell lennie. A %-ot a fene tudja, döntsd el magad a videó alapján.
Válasz #7218. hozzászólásra
Az enyém is vízszintes - kalapácsos, de nincs ilyen gondom. %-ban nem tudom, de alig marad valami utána. Jól leengedem, és meg is eszi.
Válasz #7203. hozzászólásra
Ja ott nem az az érdekes hanem azt a hamster miatt linkeltem.
Válasz #7216. hozzászólásra
Na ja, Bt-nek is és Balunak is jó szárzúzója van, de az enyém vizszintes tengelyű kalapácsos.Az enyém, csak mintegy az 50%-át zúza le a többit csak elfekteti és elmegy felette.Talán meg kellene próbálnom y késekkel?Mert ugye a cél az lenne, hogy minél apróbbra vágni a beszántás és a lebomlás miatt.A Ti zúzótok mennyire hatékony, kb hány %-os azúzási arány?
Válasz #7193. hozzászólásra
Üdvözlök minden japist, jó a megoldás én kb. 3 éve csináltam ilyet azóta is használom majd teszek fel képet
Válasz #7214. hozzászólásra
Én csak lezúzom, majd beszántom. Ez itt napraforgó, de a kukoricát is ugyanígy.
Válasz #7214. hozzászólásra


Zúzás,sodrás,aztán jöhet a bálázó.
T Urak! Lenne egy kérdésem a kukoricaszárat ki, milyen módszerrel dolgozza fel, illetve tünteti el a talajról.Az egysoros silózó szerintetek, milyen megoldás lenne, vagy valakinek van más, jobb módszere.
Szamóca!


Jó a tolólapod!Kiváncsi vagyok az emelésére.REMÉLEM AZ IDÉN MÁR NEM LESZ HÓ!
Sziasztok!
Feleségem nevében is köszönöm mindenkinek a jó kívánságokat,nagy szükségünk is van rá.
Misi!
Vasárnap valamikor felhívlak és megbeszéljük az orvost.
Nekem tetszik a hely a találkozónak nagyon ideálisnak tűnik.Szerintem a június 8. jó időpontnak tűnik habár még nem tudom megígérni,hogy ott is tudok(tudunk)lenni.
Válasz #7209. hozzászólásra

Köszi!
Bencsiki a múltkor meg ígérte hogy jegyzetel
Válasz #7188. hozzászólásra
Üdv urak!
Azt hiszem én vagyok a legtávolabb a találkahelytől.Csekély 600 km,de azért remélem el tudok majd menni.Viszont a trakesz biztos itthon marad.
Válasz #7184. hozzászólásra
Üdv!
Nekem tetszik a hely.
Szerintem juni 8. vagy 15. lenne jó.
Válasz #7207. hozzászólásra



Olyan mocsok vagy
Ez elment vadászni.
Ez meg lőtte.
.....
.....
Bocsi.
Válasz #7202. hozzászólásra

Legalább olcsóbban kapsz kesztyűt!
Válasz #7198. hozzászólásra

Válasz #7194. hozzászólásra

Szia!
A kapcsolatfelvétellel ne siess. Néhány éve átköltözött a boldogabbik világba! Már ha a trakesz boltolós ismerősömről étdeklődsz...
Válasz #7120. hozzászólásra
Köszönöm megtaláltam a bagodi ekét!
Válasz #7199. hozzászólásra
De a link amit berektál a h.sz.-edbe ilyen típusú trakiról szól !!!
Válasz #7201. hozzászólásra
Maradok a forgókúposnál. 1 ujjam már így is hiányzik.
Válasz #7200. hozzászólásra
bocs ez lemaradt
Ügyes kezű fórum társaim figyelmébe ajánlom egyszerű és praktikus. Benzin motor helyett trakival hajtani nagyon hatékony.
Válasz #7189. hozzászólásra
Ez lehet de a d320 az 3 hengeres,egyébként lehet hogy k25 lesz a vége.
Válasz #7145. hozzászólásra









Érdekes,hogy van rajta elakadásjelző,a japón meg nincs
Válasz #7193. hozzászólásra

Szia Szamóca !
A tolólap emelését hogy oldod meg? Hidraulikával vagy valahogy máshogy ?
Válasz #7191. hozzászólásra

Az első nagyobbacska trakim egy K25-ös volt.
Volt hozzá egy Csehszlovák kettes eke nagyon szépen lehetett vele szántani.
Válasz #7193. hozzászólásra
Gratulálok, nagyon ötletes.Ha jól látom vashordóból készült.
Válasz #7190. hozzászólásra
szia Bencsiki szeretnék érd hogy helák ról mi a véleménye mert azokban is az a motor nekem ez van 2 hengeres vizhüteses és szeretném felveni a kapcsolatot vele köszi asegítséget
Válasz #7190. hozzászólásra
Én sem vagyok (ennek sem) a szakértője, csak azt tudom hogy mifelénk még nagyon sok 3011 vagy 4011-es Zetor Major dolgozik, azt mondják hogy ezekhez a 3011-ig bezárólag minden van!
De a 2511-es már más tészta, ott már nagyobb gond az alkatrészbeszerzés. De ilyet már szinte már nem is látni, ilyekkel már csak kiállításokra járnak.
Válasz #7189. hozzászólásra
Sziasztok!
Én piszkosul nem értek a régi trakeszokhoz (sem), de itt egy ismerősöm 10-15 évvel ezelőtt hordta be, javította és adta el a trakikat.
Ő azt mondta, hogy a Deutz a legjobb, mert ahoz minden alkatrész van, akárhány éves is, postán meg is küldik és mindig pont megfelelőt küldenek.
A Porsche-től viszont óvott mindenkit, ő alig tudott valamit szerezni hozzá.
Válasz #7182. hozzászólásra
A hangjából ítélve 2-hengeres. Nem lenne esetleg jobb egy 3011, 3511 vagy 4011-es Zetor Major?
Válasz #7166. hozzászólásra
Sziasztok!
Nekem tetszik Misi ötlete. Én is olyan 200 km-ből jövök ki (csak oda). Szerintem majd mindenkinek hasonló táv lesz (nem sokaknak lesz több), aránylag földrajzi középen van a hely.
Az időpontot valahova június elejére kellen rakni. Június 1, vagy június 8. Addigra az első lucernát már betakarítjuk, a réti széna szezon még 1-2 hét, az aratás is kb 3 héttel utána kezdődik. Én június 8-ra szavazok.
Válasz #7184. hozzászólásra
Középiskola Május eleje,általános iskola Júni eleje.Asszem.
Válasz #7183. hozzászólásra
Oké köszi.
Válasz #7182. hozzászólásra

Hát azt nem tudom.
Nekem K25,Hanomag,és RS volt,van.
Segítség képen
Május 7.11.18.25
Június 1,8,15.22.29
Ja és a ballagások mikor szoktak lenni nem tudom hogy érint-e valakit.
Válasz #7161. hozzászólásra
Szia!
A találkozóra a meghívás nem csak azoknak szól, akiknek japó trakzotuk van hanem azoknak, akik ezen a fórumon társalognak, társalgunk.
Nem te vagy az egyetlen, aki itt fórumozik és nem japó trakesza van.És nem is Lenz. Szóval a meghívás neked is szól.
Válasz #7179. hozzászólásra
Esetleg nem tudod hogy milyen gyártmányú motor van bennük?
Talán 3 hengeres perkins?
Válasz #7180. hozzászólásra
Júni 1 pl. szombatra esik.
Válasz #7168. hozzászólásra

Pityu rákérdeztem az apró népre azt mondta a tulaj hogy van kedvezmény , nem mondott összeget.Találjatok ki egy időpontot minél hamarább ha tetszik a hely.
Válasz #7175. hozzászólásra
Az biztos.És általában sok mászófokozat van rajtuk.
És könnyebb leszállni róluk mint a kis fülkéből kikecmeregni.
Válasz #7174. hozzászólásra


Menyi volt az eke????
Válasz #7176. hozzászólásra
186 km ( kb. 2 óra 58 perc ) hmm....