Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 355.75 Ft USD 312.6 Ft CHF 385.8 Ft GBP 412.2 Ft

Fórum

Japán kistraktorok

Létrehozta: Józsibá , 2008-12-15 18:08:52

Kedvencekhez Segítség
35476 hozzászólás
#7226 szamoca 1
2013-01-06 11:04:37

Válasz #7212. hozzászólásra
Szegedi Laci
Én is jobbulást kívánok a kedves párodnak. Hát remélem idén már nem kell használnom. mert már a következő projekten gondolkodom akarok gyártani egy egysoros autómata burgonyavetőt.

#7225 szamoca 1
2013-01-06 10:58:02

Válasz #7197. hozzászólásra
Hidraulikával fogom működtetni csak úgytervezem egy irányú lesz a munkahenger saját sújátol fog lemenni a talajkövetés miatt gondoltam egyirányúra csinálni.

#7224 Kioti
2013-01-06 10:53:34

Válasz #7223. hozzászólásra
Az áttételi arányt nem tudom, de az igényelt fordulatszám 540, én 500-al pörgetem, azt viszont nem tudom, hogy a kalapácstengely mennyit pörög.Amit bekap, azt rendesen összeaprítja.

Nincs profilkép
#7223 Gábor Gábor
2013-01-06 10:40:20

Kioti. A fordulat jo? Valahol olvastam a kalapŕcsoknak kb 2200\perc.

#7222 bt66
2013-01-06 10:39:53

Válasz #7219. hozzászólásra

Így már értem.

#7221 bt66
2013-01-06 10:39:20

Válasz #7218. hozzászólásra

Szerintem a vízszintes - kalapácsosnak még jobbnak kell lennie. A %-ot a fene tudja, döntsd el magad a videó alapján.

#7220 lajo_bá
2013-01-06 10:26:05

Válasz #7218. hozzászólásra
Az enyém is vízszintes - kalapácsos, de nincs ilyen gondom. %-ban nem tudom, de alig marad valami utána. Jól leengedem, és meg is eszi. smile rolleyes

#7219 dárk
2013-01-06 10:03:45

Válasz #7203. hozzászólásra
Ja ott nem az az érdekes hanem azt a hamster miatt linkeltem.smile rolleyes

#7218 Kioti
2013-01-06 09:56:51

Válasz #7216. hozzászólásra
Na ja, Bt-nek is és Balunak is jó szárzúzója van, de az enyém vizszintes tengelyű kalapácsos.Az enyém, csak mintegy az 50%-át zúza le a többit csak elfekteti és elmegy felette.Talán meg kellene próbálnom y késekkel?Mert ugye a cél az lenne, hogy minél apróbbra vágni a beszántás és a lebomlás miatt.A Ti zúzótok mennyire hatékony, kb hány %-os azúzási arány?

#7217 Dani1980
2013-01-06 09:05:20

Válasz #7193. hozzászólásra
Üdvözlök minden japist, jó a megoldás én kb. 3 éve csináltam ilyet azóta is használom majd teszek fel képetsmile thumbup

#7216 bt66
2013-01-06 08:00:52

Válasz #7214. hozzászólásra

Én csak lezúzom, majd beszántom. Ez itt napraforgó, de a kukoricát is ugyanígy.

#7215 Balu2
2013-01-06 07:55:14

Válasz #7214. hozzászólásra

Zúzás,sodrás,aztán jöhet a bálázó.

#7214 Kioti
2013-01-06 07:50:13

T Urak! Lenne egy kérdésem a kukoricaszárat ki, milyen módszerrel dolgozza fel, illetve tünteti el a talajról.Az egysoros silózó szerintetek, milyen megoldás lenne, vagy valakinek van más, jobb módszere.

#7213 Szegedi Laci
2013-01-05 22:11:36

Szamóca!
Jó a tolólapod!Kiváncsi vagyok az emelésére.REMÉLEM AZ IDÉN MÁR NEM LESZ HÓ!smile thumbupsmile thumbupsmile thumbup

#7212 Szegedi Laci
2013-01-05 22:06:51

Sziasztok!
Feleségem nevében is köszönöm mindenkinek a jó kívánságokat,nagy szükségünk is van rá.
Misi!
Vasárnap valamikor felhívlak és megbeszéljük az orvost.
Nekem tetszik a hely a találkozónak nagyon ideálisnak tűnik.Szerintem a június 8. jó időpontnak tűnik habár még nem tudom megígérni,hogy ott is tudok(tudunk)lenni.

#7211 74 Misi
2013-01-05 21:30:09

Válasz #7209. hozzászólásra


Köszi!

Bencsiki a múltkor meg ígérte hogy jegyzetel smile cowboy





#7210 Hargita
2013-01-05 21:26:08

Válasz #7188. hozzászólásra
Üdv urak!
Azt hiszem én vagyok a legtávolabb a találkahelytől.Csekély 600 km,de azért remélem el tudok majd menni.Viszont a trakesz biztos itthon marad.

#7209 zoli82
2013-01-05 21:06:08

Válasz #7184. hozzászólásra

Üdv!

Nekem tetszik a hely.
Szerintem juni 8. vagy 15. lenne jó.

#7208 74 Misi
2013-01-05 21:04:55

Válasz #7207. hozzászólásra

Olyan mocsok vagysmile thumbup

Ez elment vadászni.
Ez meg lőtte.
.....
.....


Bocsi.smile blushsmile blush

#7207 Bencsiki
2013-01-05 20:53:37

Válasz #7202. hozzászólásra

Legalább olcsóbban kapsz kesztyűt! smile lol

#7205 Bencsiki
2013-01-05 20:47:37

Válasz #7194. hozzászólásra

Szia!
A kapcsolatfelvétellel ne siess. Néhány éve átköltözött a boldogabbik világba! Már ha a trakesz boltolós ismerősömről étdeklődsz... smile mellow

#7204 Mahanaim
2013-01-05 20:37:54

Válasz #7120. hozzászólásra

Köszönöm megtaláltam a bagodi ekét!

#7203 bt66
2013-01-05 20:34:06

Válasz #7199. hozzászólásra

De a link amit berektál a h.sz.-edbe ilyen típusú trakiról szól !!!

#7202 lajo_bá
2013-01-05 20:32:19

Válasz #7201. hozzászólásra
Maradok a forgókúposnál. 1 ujjam már így is hiányzik.

#7200 74 Misi
2013-01-05 20:22:31



Ügyes kezű fórum társaim figyelmébe ajánlom egyszerű és praktikus. Benzin motor helyett trakival hajtani nagyon hatékony.smile cowboy

#7199 dárk
2013-01-05 20:21:48

Válasz #7189. hozzászólásra

Ez lehet de a d320 az 3 hengeres,egyébként lehet hogy k25 lesz a vége.

#7198 Balu2
2013-01-05 20:14:15

Válasz #7145. hozzászólásra

Érdekes,hogy van rajta elakadásjelző,a japón meg nincssmile lolsmile thumbupsmile lolsmile thumbupsmile tonguesmile lolsmile tonguesmile lolsmile thumbup

#7197 74 Misi
2013-01-05 20:11:45

Válasz #7193. hozzászólásra

Szia Szamóca !
A tolólap emelését hogy oldod meg? Hidraulikával vagy valahogy máshogy ?smile cowboy

#7196 Balu2
2013-01-05 20:02:00

Válasz #7191. hozzászólásra

Az első nagyobbacska trakim egy K25-ös volt.
Volt hozzá egy Csehszlovák kettes eke nagyon szépen lehetett vele szántani.

#7195 Kioti
2013-01-05 19:44:55

Válasz #7193. hozzászólásra
Gratulálok, nagyon ötletes.Ha jól látom vashordóból készült.

Nincs profilkép
#7194 Tejes64
2013-01-05 19:43:46

Válasz #7190. hozzászólásra
szia Bencsiki szeretnék érd hogy helák ról mi a véleménye mert azokban is az a motor nekem ez van 2 hengeres vizhüteses és szeretném felveni a kapcsolatot vele köszi asegítséget

#7192 szamoca 1
2013-01-05 19:32:07

Üdvözlöm az urakat pár kép a félkész tolólapról.

#7191 bt66
2013-01-05 19:28:36

Válasz #7190. hozzászólásra

Én sem vagyok (ennek sem) a szakértője, csak azt tudom hogy mifelénk még nagyon sok 3011 vagy 4011-es Zetor Major dolgozik, azt mondják hogy ezekhez a 3011-ig bezárólag minden van!
De a 2511-es már más tészta, ott már nagyobb gond az alkatrészbeszerzés. De ilyet már szinte már nem is látni, ilyekkel már csak kiállításokra járnak.

#7190 Bencsiki
2013-01-05 19:16:46

Válasz #7189. hozzászólásra

Sziasztok!
Én piszkosul nem értek a régi trakeszokhoz (sem), de itt egy ismerősöm 10-15 évvel ezelőtt hordta be, javította és adta el a trakikat.
Ő azt mondta, hogy a Deutz a legjobb, mert ahoz minden alkatrész van, akárhány éves is, postán meg is küldik és mindig pont megfelelőt küldenek.
A Porsche-től viszont óvott mindenkit, ő alig tudott valamit szerezni hozzá.

#7189 bt66
2013-01-05 19:02:48

Válasz #7182. hozzászólásra

A hangjából ítélve 2-hengeres. Nem lenne esetleg jobb egy 3011, 3511 vagy 4011-es Zetor Major?

#7188 Bencsiki
2013-01-05 18:46:28

Válasz #7166. hozzászólásra

Sziasztok!
Nekem tetszik Misi ötlete. Én is olyan 200 km-ből jövök ki (csak oda). Szerintem majd mindenkinek hasonló táv lesz (nem sokaknak lesz több), aránylag földrajzi középen van a hely.

Az időpontot valahova június elejére kellen rakni. Június 1, vagy június 8. Addigra az első lucernát már betakarítjuk, a réti széna szezon még 1-2 hét, az aratás is kb 3 héttel utána kezdődik. Én június 8-ra szavazok.

#7187 Balu2
2013-01-05 18:40:28

Válasz #7184. hozzászólásra

Középiskola Május eleje,általános iskola Júni eleje.Asszem.

#7185 Balu2
2013-01-05 18:37:52

Válasz #7182. hozzászólásra

Hát azt nem tudom.smile blush
Nekem K25,Hanomag,és RS volt,van.

#7184 74 Misi
2013-01-05 18:36:49

Segítség képen
Május 7.11.18.25
Június 1,8,15.22.29
Ja és a ballagások mikor szoktak lenni nem tudom hogy érint-e valakit.smile cowboy

#7183 Bencsiki
2013-01-05 18:33:54

Válasz #7161. hozzászólásra

Szia!
A találkozóra a meghívás nem csak azoknak szól, akiknek japó trakzotuk van hanem azoknak, akik ezen a fórumon társalognak, társalgunk.
Nem te vagy az egyetlen, aki itt fórumozik és nem japó trakesza van.És nem is Lenz. Szóval a meghívás neked is szól.

#7182 dárk
2013-01-05 18:11:55

Válasz #7179. hozzászólásra

Esetleg nem tudod hogy milyen gyártmányú motor van bennük?
Talán 3 hengeres perkins?

#7181 Balu2
2013-01-05 18:05:47

Válasz #7180. hozzászólásra

Júni 1 pl. szombatra esik.

#7180 74 Misi
2013-01-05 18:01:15

Válasz #7168. hozzászólásra

Pityu rákérdeztem az apró népre azt mondta a tulaj hogy van kedvezmény , nem mondott összeget.Találjatok ki egy időpontot minél hamarább ha tetszik a hely.smile cowboy

#7179 Balu2
2013-01-05 17:54:56

Válasz #7175. hozzászólásra
Az biztos.És általában sok mászófokozat van rajtuk.
És könnyebb leszállni róluk mint a kis fülkéből kikecmeregni.

#7178 vili 345
2013-01-05 17:39:46

Válasz #7174. hozzászólásra
Menyi volt az eke????
smile confusedsmile confused

#7177 lajo_bá
2013-01-05 17:25:49

Válasz #7176. hozzászólásra
186 km ( kb. 2 óra 58 perc ) hmm....

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Az orosz üzemanyagpiac súlyos kihívásokkal néz szembe, miután az olajfinomítókat...
Drámai számok Agárdról: olyan folyamat indult el a Velencei-tó medrében, amire kevesen számítottak
Drámai számok Agárdról: olyan folyamat indult el a Velencei-tó medrében, amire kevesen számítottak
52 centiméterre süllyedt a vízszint, és a java még csak most jön.
Vaderstad Carrier 350X
Vaderstad Carrier 350X

3.800.000 Ft

Vietnámi malac
Vietnámi malac

7.000 Ft

Kubota KX 161-3 forgókotró
Kubota KX 161-3 forgókotró

1.000.000 Ft

Bálaszállító pótkocsi, 5 év műszaki vizsgával
Bálaszállító pótkocsi, 5 év műszaki...

1.750.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]