Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 353.86 Ft USD 310.75 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Eke minden mennyiségben

Létrehozta: Diplomás paraszt , 2008-09-24 19:39:32

Kedvencekhez Segítség
8416 hozzászólás
Nincs profilkép
#8066 Szlovákiából
2024-11-15 22:59:35

Válasz mtz1221 #8063. hozzászólásáraNem új, 7 éves, 700 hektárt szántottam eddig. Csak most kezdtem el foglalkozni a rendes beállítással, eddig nem bosszantott, hogy hullámos a szántás.
Nagy dilemmám volt, hogy eredeti lemken, vagy utángyártottat vegyek, fél áron. Végül eredetit vettem, de azt mondták, ez sem fog annyit kibírni, mint a gyári.
A lemkenes 53 euró volt, az utángyártott 32 lett volna.
Csak akkor lepődtem meg, mikor elmentem érte, de nem volt rajta az orrbetét. Ja az külön van, darabja 58 euró. Meg vegyek hozzá csavarokat is, mert a régiek megkoptak, 1,5 euró darabja.
Így a tervezett 400 euró körüli beruházás közel 1000 euróba került.

#8065 Agroporta
2024-11-15 22:49:11

Válasz mtz1221 #8063. hozzászólásáraRégen 1999-2012 ig a mi ekéinken is kibirtak 120 HA-t a szantóvasak. A kovacsolt vasak csak ennek a töredékét.

#8064 Agroporta
2024-11-15 22:44:59

Válasz Szlovákiából #8062. hozzászólásáraA rohadék nagy cégek a fogyasztói társadalomnak gyártanak már mindent. De azt mondják akinek volt pénze banánra annak legyen majomra is, azaz forditva. Az öreg parasztok nem szivesen vàlnak meg a működőképes egyszerű, jól üzemelő traktorjaiktól nyugat-európában. Kicsi a meghibasodasi lehetőség, megcsinalja a munkát, igaz nincs bennük sok filreflanc, de jön-megy teszi a dolgát. A szervizt otthon megoldják.

#8063 mtz1221
2024-11-15 22:42:33

Válasz Szlovákiából #8053. hozzászólásáraNiért kellett az új ekén már ekevasat cserélni ??? Nálunk 1000 hektárt felnyom egy 4+4es garnitúra. Megy már az eke a traktor után rendesen ?

Nincs profilkép
#8062 Szlovákiából
2024-11-15 22:28:42

Válasz Agroporta #8061. hozzászólásáraA garancia 4 év. Elég baj az, hogy ez alatt is többször elromlik egy gép. Igaz, én csak 100 hektáron használom, 2004-nem vettük, most 3500 üzemóra van rajta. :-)
Gumikat sírva cseréltem, mivel nem elkoptak, hanem szétestek. Egyszerűen az oldala elrepedt, pedig nem volt túlterhelve.

#8061 Agroporta
2024-11-15 22:21:55

Válasz szikszaipeter72 #8059. hozzászólásáraKorrekt, ha már nincs alkatrész és gépforgalom, valahogy be kell pótolni a bevétel kiesést gazdagon. És a felhasználók boldogan kifizetik. De ha más forgalmazó csinál hasonlót, akkor inkább vesszen a garancia

Nincs profilkép
#8060 Szlovákiából
2024-11-15 22:09:39

Válasz szikszaipeter72 #8059. hozzászólásáraNekem a dzsonin a fülke alatti fékolajcső rohadt szét. Az egyik felén nagy nehezen kicseréltem gumi csőre, de mivel láttam, hogy azután is elég sokat csepegett, bejelentkeztem a szervizbe.
Mondták, fel kell billenteni a fülkét, hogy hozzáférhessenek. Kb. 4 nap lesz, mert meg kell, rendelni az alkatrészt meg stb. Mondom nekik, akkor cseréljék le az olajat, szűrőket, legyen végre papírom róla, hova tüntettem el, mert állítólag a támogatások ellenőrzésénél már ebbe is belekötöttek.
Gyorsan megkerestem a munkalapot:
14-én -fülke megdöntése, az olajcsepegés helyének meghatározása, cső kiszerelése 8:00-tól 16:00 ig
15-én- Szűrő és olajcsere 8:00 tól 14:00ig
19-én a cső beszerelése, a fülke visszadöntése 8:00 tól 15:00 ig
20-án a gép kompletizációja, bal hátsó lámpa cseréje 13:00 tól 16:00 ig.
összesen 21 munkaóra.
Megnéztem volna, hogyan tartott az olajcsere 5 órát. Csak a motorban! Nekem fél óráig sem tart. Igaz nem kell hozzá kiírnom a papírt. :-)biztosan az dobta meg ennyire.


Nincs profilkép
#8059 szikszaipeter72
2024-11-15 21:41:09

Válasz Szlovákiából #8058. hozzászólásáraKITE is 50 ezre+ áfát kér óránként a javításért! Brutális!

Nincs profilkép
#8058 Szlovákiából
2024-11-15 21:17:04

Válasz Georgosz #8055. hozzászólásáraÉn mindig azt szoktam figyelni, hogy a dánok mit vesznek, mert nekik pénzük is van rá és emberük is, aki figyeli a költségeket, eredményeket. Kilenc ezer hektáron mindent ki tudnak tapasztalni.
Nekik is kuhn-jaik voltak, aztán lecserélték lemkenre.
Csak a john deere, most meg case traktorokat vettek. Igaz azt mondták, a szerviz miatt váltottak, mert a john deere-sek már igen el voltak szállva. Nem elég, hogy folyamatosan romlanak az új traktorok, de már nem tudták, mennyit kérjenek a javításért, sokszor egy hétig is állt a traktor, mert nem tudták mi baja van.

Nincs profilkép
#8057 Szlovákiából
2024-11-15 21:08:23

Válasz csuti0 #8054. hozzászólásáraNálunk az egyik gazda traktort tesztelt úgy, hogy átfogták a szerszámokat. A dzsondírosok azt mondták, az újabb traktoruk 20%-kal kevesebbet fogyaszt. Kimentek a földre, csurig öntötték a tartályt és több szerszámmal fél fél órát dolgoztak úgy, hogy többször is átfogták. Egész nap teszteltek. Biztosan igaz lett az állítás, mert a gazda már haza sem engedte az új traktort, megvette a bemutató gépet.

Nincs profilkép
#8056 Szlovákiából
2024-11-15 21:03:09

Válasz csuti0 #8054. hozzászólásáraEbben teljesen egyet értek, kíváncsi leszek most mennyi lesz az annyi, 3 éve csak tárcsázott földet megyek szántani. Ráadásul eléggé kötött talaj.
Két éve volt úgy, hogy egy parcellának a felén volt vetve mustár olajretek a a zöldítés miatt, a másik fele meg csak üres tarlónak meghagyva.
A vetett területen alig tudtam eldolgozni a hantokat, annyi vizet kipumpált a másfél méteres növényzet.

Nincs profilkép
#8055 Georgosz
2024-11-15 19:58:09

Válasz Szlovákiából #8053. hozzászólásáraNekem Kuhn ekék vannak, 2 Multi Master 120-as vázzal, a 4+1 tele a 3+1 réselt, meg van egy RMGTI NSH 5+2+1 vontatott 616104-616105 lemezzel, mind előhántóval. A 8-assal 230-250 ló repül!

Nincs profilkép
#8054 csuti0
2024-11-15 19:21:22

Válasz Szlovákiából #8053. hozzászólásáraSzia!
A szántásban a fogyasztás az nagyon relatív dolog. Összehasonlítani csak akkor lehetne ha 2 különböző gépkapcsolatot egy ugyanazon területen, ugyanakkor, ugyanabban a mélységben járatnánk.
Nem mindegy mi volt az elővetemény, milyen művelést végeztek előtte, mennyire száraz vagy épp nedves a talaj, mi a gyom borítottság stb. stb. stb. Ahogy Georgosz, írja kb. nálam is az a képlet ahány cm. annyi liter/hektár. Múlt héten szántottam grúberezett tarlókat 25-30 cm mélységben, ott 20 körül volt a fogyasztás, aztán szántottam ugyanebben a mélységben frissen lezúzott tökföldet, ott karcolta a 30 litert. Ma szántottam olyat ami 10 éve volt szántva utoljára, lucerna föld volt, idén csak 2 grubert kapott ott 35-40 cm mélységben 40 liter körül lett a fogyasztás.
Üdv.: Csuti

Nincs profilkép
#8053 Szlovákiából
2024-11-15 18:29:27

Válasz Georgosz #8052. hozzászólásáraÉn azt látom nem mindegy milyen az eke és a gépkapcsolat sem.
Rokonom 180 Le New hollanddal húz raabe 4-es ekét (160 cm) , ott 30 lier körüli fogyasztás van.
Nekem a kühne-nél 25 liter körüli volt és nem is volt szép a szántás fent maradtak a kukorica tövek.
A lemkennel 25 cm mélyen szántok 20 liter alatt. Most cseréltem ekevasakat, ahogy előbb írtam, 15-17 liter között jött ki hektáronként. 10-11 km/órával viszi a 150 lovas traktor.

Nincs profilkép
#8052 Georgosz
2024-11-15 18:03:32

Válasz tanker #8050. hozzászólásáraMit és milyen mélyen? Mint lovas ekével? smile lol
Nálunk egyszerű a képlet: centinként liter/ha, ha csúszás-mászás, akkor 1,5 szorzó, akkor megyünk haza pálinkázni! smile thumbup
65-70-es Arany féle kötött talajon...

Nincs profilkép
#8051 Szlovákiából
2024-11-15 17:52:36

Válasz tanker #8050. hozzászólásáraMiért, neked milyen traktorod van? Rába?

#8050 tanker
2024-11-15 16:58:37

Válasz Szlovákiából #8045. hozzászólásáraJó szar géped van !!! Én ilyen géppel 10 - 11 literrel szántok !!! smile thumbupsmile thumbup

Nincs profilkép
#8049 jambo
2024-11-15 16:42:36

Sziasztok! Hol lehet venni Vogel noot 4es váltvaforgóshoz fém kereket?

Nincs profilkép
#8048 Szlovákiából
2024-11-15 08:55:24

Válasz $HMP$ #8046. hozzászólásáraA Dunához közel vannak a nagyon kötött talajok, gondolom ott sokkal többször öntött ki és rakta le hordalékát. Szerdahely alatt meg csupa kavics minden, ott a dánok próbálkoznak fossal termékennyé tenni.
A nagyobb gond a klímaváltozás, az esőzések elmaradása. Igaz, már 3 méter mélyen is van talajvíz, de vízügyi engedélyt nagyon nehéz elintézni a kútra, mivel vízvédelmi terület. Az öntözés is elég drága mulatság, főleg úgy, hogy a támogatások hatására az egekbe szöktek a berendezések árai.
Ráadásul akinek nem a saját földje, az nem invesztál a kútfúrásba, mert bármikor elvihetik a bérlet lejárta után. A bérlőknél meg óriási harc folyik, főleg a külföldi befektetők licitálják túl a hazaiakat, elsősorban a dánok.
Például a megyeri dán 52 millió eurós forgalmat bonyolított, és 9 milliós nyereséget ért el. Ennek egy jelentős része támogatás, meg szinte korlátlan hitelkerete van több banknál. Kilenc ezer hektáron tevékenykednek és az ott megtermelt gabona kevés a sertéstelepeik ellátására.
Na ezekkel kell itt versenyezni!
A másik a Világi Oszkár, Szlovákia leggazdagabb magyarja. Kis Csányinak is nevezik, hasonló agro portfólióval, de a DAC focicsapat stadionja felépítését a magyar állam fizette. A Slovnaft vezérigazgatója, ami ugye MOL csoport tagja. Szerencsékre nagyon smucig, saját pénzét semmire nem költi, ezért is milliárdos.

Nincs profilkép
#8047 Szlovákiából
2024-11-15 08:21:56

Válasz $HMP$ #8046. hozzászólásáraIgen, 120as vázzal.
A földek nagyon változóak, egy parcellán belül is.
Az úgy volt, hogy Csallóköz annyira sík vidék, a Duna itt úgynevezett deltát alkotott, szétfolyt a vidéken. Kisebb nagyobb ágak alakultak ki. A Duna bal oldalán lett a Csallóköz, amit a Duna és Kis-Duna határol, Magyar oldalon meg a Szigetköz, Duna és Mosoni-duna szigete.
Ez a folyó meg elég sok hordalékot hozott, egyik oldalra lerakva a homokot, kavicsot, másikra az iszapot. Ezt csapolták le és a lápos vidékből lett Csehszlovákia éléskamrája. A szociban rendben voltak tartva a csatornák, öntözést is sok helyen kiépítették, amit azóta szétloptak, tönkrement.
Akinek szerencséje van, az a legjobb földeken gazdálkodhat, a szomszéd meg csak kínlódik.
Nekem is van egy 27 hektáros parcellám, amiből 5 hektár szinte terméketlen. Mikor olyan kombájn jött, amin volt hozammérő, az elején 65 mázsát mutatott, aztán felment 115-re, és utána haladtunk kb 200 métert, mikor 0. A kukorica szár egy kicsit szürkébb volt, meg a teteje letörve, de egyenletes és hasonló magasságú. Csak éppen cső nem volt rajta.
Több helyen kavicsbányát nyitottak, van ahol csak minimális termőföldet kellett eltávolítani.

Nincs profilkép
#8046 $HMP$
2024-11-14 22:37:05

Válasz Szlovákiából #8045. hozzászólásáraAha
Milyen vázzal 120as csak?
Milyen földekben Szerdahely mellett?

Nincs profilkép
#8045 Szlovákiából
2024-11-14 20:49:25

Válasz $HMP$ #8041. hozzászólásáraIgen juwel, négyes eke, behúzhatós vázzal. 6920-as dzsonival húzom 150 Le, meglepetésemre 14,7 liter fogysztással hektáronként az egyik földön, 17 liter meg a másikon.
Korábban kühne váltvaforgatós négyes ekém volt, senkinek nem ajánlom, 25 liter alá nem ment a fogyasztás, ha szárazabb volt a föld, kidobta (igaz, mondták, hogy előre lehet dönteni a fejet, úgy jobb. A lemken max 2 métert visz, a kühne csak 1,6-ot. Ráadásul sokszor lecsapta a hátulját, mikor fordítottam, mert legvégén volt a kerék. Nem beszélve arról, hogy a kühne 1800 kg volt, a lemken csak 1300 ha jól emlékszem

#8044 mtz1221
2024-11-12 23:21:23

Válasz termelo #8043. hozzászólásáraMeglehet akkor ott is bacni már mindent, azt hittem csak nálunk maradt az alja népe az állami egészségügyben. smile hammersmile hammersmile hammer

Nincs profilkép
#8043 termelo
2024-11-12 22:43:28

Válasz mtz1221 #8042. hozzászólásáraBazz+ nem, hidd el azóta is ezen röhögök, mi a faxnak orvoshoz menni?

A régi öregek megmondták, ha bajod van pálinka ha nem segít menj másik nőhöz ha az sem jöhet a piócás ember smile scared

#8042 mtz1221
2024-11-12 22:15:21

Válasz termelo #8039. hozzászólásáraUgye csak szopatod itt a népet ???smile sweatdrop

Nincs profilkép
#8041 $HMP$
2024-11-12 21:21:09

Válasz Szlovákiából #8040. hozzászólásáraÉs akkor milyen eked is van juwel 120as vario 300lovast fosato?

Nincs profilkép
#8040 Szlovákiából
2024-11-12 14:48:26

Válasz Szlovákiából #8038. hozzászólásáraAz ortopéd mentségére legyen mondva, fociztam ellene, mikor még volt orvosválogatott, így nagyobb esélye volt, hogy tényleg van térdsérülésem. De találomra valamit felvágni egy kicsit felelőtlenség lett volna.
Sajnos több ilyen esetet is tudok, mikor az orvos tévedett, de ez ellen nem tudunk semmit tenni. Mindig jöhet valamilyen komplikáció, de ha nem, akkor sem lehet egyetlen dokit sem utolérni. Kéz kezet mos. Nulla felelősséggel működnek, nincs se jótállás, se reklamáció.

Nincs profilkép
#8039 termelo
2024-11-12 14:33:52

Válasz Szlovákiából #8038. hozzászólásáraAz semmi bementem a szemészetre, köszöntem, megkérdezték elmúltam-e 40 mondom igen, jó akkor magának öregszem szindrómája van. Ennyi

Nincs profilkép
#8038 Szlovákiából
2024-11-12 13:14:41

Válasz Agroporta #8036. hozzászólásáraItt legalább nem a testi épségedre megy a játék. Nekem az ortopéd ránézésre megállapította, hogy meniszkusz problémám van és mondta iratkozzak be a sebészetre, megcsinálják. Akár hiszed akár nem, röntgen nélkül. Persze nem iratkoztam be, elmentem egy "zöldfülő" fiatal dokihoz, aki nem volt ennyire tapasztal és okos, elküldött MR-re és nem volt ott semmi. Csak gyulladás, amit egy darabig gyógyszerrel kezeltem. Mivel csak nagyon rövid időkre sikerült a fájdalmat megszüntetni, elkezdtem gyalogolni. Minden este 1 órát. Azóta nagyon ritkán tér vissza, az is rövid időre, főleg, ha sokat ülök a traktorban.

Nincs profilkép
#8037 Szlovákiából
2024-11-12 13:09:21

Válasz Szlovákiából #8035. hozzászólásáraUgyan így jártam a kerti kisgépemmel, mikor nekiálltam a benzinkeveréket beállítani. A hanga alapják. Aztán úgy széttekergettem, hogy nemhogy berántani nem tudtam, de fúróval forgattam fél percet, mégsem kapta el. A gépszerelőhöz elvittem és elárulta, minden egyes gépnek (motornak) megvan, hogyan kell beállítani. Nem fülre, hanem ütközésig be kell csavarni, aztán annyit tekerni vissza, amit a gyár megad.

Nincs profilkép
#8035 Szlovákiából
2024-11-12 13:05:36

Válasz termelo #8027. hozzászólásáraHa a "szakember" nem mondta volna, hogy a kisebb állítót ne csavargassam, már jó lenne. Azt hittem, van valami tudomány benne, ahogy beállította, amit én nem tudhatok. :-)

#8034 Agroporta
2024-11-12 12:13:08

Válasz fexco #8031. hozzászólásáranem látom a gépét, én csak a legjobban felszereltből és előtte a legegyszerűbből indultam ki

#8033 fexco
2024-11-12 11:44:04

Válasz Szlovákiából #8003. hozzászólásáraEsetleg az is betud keverni(ha mindkét oldalon az első ekefej egyformán nagyot fog)hogy a keresztvisszint állitó mekkora szögbe van---‐ugyanis,ha azon állitasz,az1.fej fogszélessége is változik.gondolom atraktoron a hátsógumik azonos nyomásuak.

#8032 fexco
2024-11-12 11:38:06

Válasz Szlovákiából #8024. hozzászólásáraAz ekefejek talajbahatolás agresszivitás állitó csavarok egyformán vannak beállitva?

#8031 fexco
2024-11-12 11:34:03

Válasz Agroporta #8025. hozzászólásáraNeki vázbehuzója van.ugyanugy érvényesűl az optiqick rendszer.te az onland rendszert bekevrrted ide.

#8030 mtz1221
2024-11-12 11:32:31

Válasz termelo #8029. hozzászólásáraHa van még mtz, akkor oda autószervizből szerezz kidobott lengéscsillapítót , és abból a csapszegeket. Azok bírják a legtovább. smile thumbup

Nincs profilkép
#8029 termelo
2024-11-12 10:43:22

Válasz mtz1221 #8028. hozzászólásáraItt egyszerű paraszti megfigyelések is játszanak, ha gyenge anyagot raksz be nyírócsavarnak akkor "kiszopósodik" a ház mert deformálódik az anyag elnyíródás közben és roncsolja a fészket.

A kemény pl. 10.9-est raksz be lehet hogy hamarabb de úgy törik mintha pengével lenne vágva és nem sérül a ház.

A gyári Kverneland "minuszba" törik pedig nincs beesztergálva. Ezt hogy a pitchába csinálják nem tudom. Szemmel láthatóan kisebb lesz a "tört" rész mint a kiinduló átmérő, érthetetlen. smile blink

#8028 mtz1221
2024-11-12 09:25:27

Válasz termelo #8026. hozzászólásáraErre a gépgyártónak kellett volna választ adni, a sok éves tapasztalattal.smile devil

Nincs profilkép
#8027 termelo
2024-11-12 00:03:35

Válasz Szlovákiából #8024. hozzászólásáraMenny föl e Lemken oldalára mielőtt félrevezeted magad. Mind a kettőt állítanod kell.

(Én amivel eddig találkoztam ott az "utánfutás" a munkahenger rúdján lett beállítva az első ekefej szélessége meg a belső orsóval.)

A munkahenger teljesen meg kell hogy feszüljön mind a két végállásban ha ez nem történik meg tönkremegy.

Nincs profilkép
#8026 termelo
2024-11-11 23:35:36

Válasz mtz1221 #8022. hozzászólásáraÉn nem tudom mi a tudományos magyarázat, az Mtz függesztőorsón meguntam az alsó csap cserét.

Gondoltam kicserélem 10.9-esre (természetesen részmenetesre mert nem akartam hogy megegye az öntvényt) de hamar rájöttem hogy a gyengébb 8.8 megfelelőbb mert ha túlterhelem nem törik el csak elhajlik.

Szerintem abból ered a nézőpontok közötti különbség hogy a "mért" szakítószilárdság más lehet mint a gyakorlatban nyírt.

#8025 Agroporta
2024-11-11 22:23:56

Válasz Szlovákiából #8024. hozzászólásáraBocsi, azt hittem, h az egyszerűbb változatod van. akkor az optiquick beállitó rendszerről beszélünk. gondolom barázdában szántasz, akkor F üzemmódban kell működtetni. a munkahengert kissé ki kell engedni, h tehermentesüljön a karmantyúja. a karmantyú oldalán található csavar meglazítása után ugy kell beállitani ha keskeny a borozda akkor óramutatóval ellentétesen, ha túl széles akkor megegyezően kell tekerni. szoritó csavart aztán meghúzni, majd a munkahengert visszahúzni. az oldalhúzási korrekció a belső munkahengert befelé kell vinni ha szántás felé húz, ha a másik irányba akkor kissé kifelé kell vinni. remélem érthető voltam, végül is hasonló a beállitása az egységeknek ahogy a mechanikusnak is

Nincs profilkép
#8024 Szlovákiából
2024-11-11 22:06:34

Válasz Agroporta #8004. hozzászólásáraNekem a külső feszítő orsó helyett hidraulika henger van, az átfordításnál behúzza az ekét, azt lehet állítani mennyire nyissa vissza. Annál azt magyarázták, hogy menet közben figyeljem hogyan áll a harmadik szár, mert annak a menetirányt kell mutatnia. Ezzel már nagyon sokat játszadoztam, mikor a harmadik szár szerint van beállítva, hullámos a szántás.
Ezért gondoltam, hogy a másikkal kell valamit kezdenem és azután beállítani a hidraulikusat.

#8023 Agroporta
2024-11-11 22:00:02

Válasz mtz1221 #8022. hozzászólásárairtam a viedo készitőjének, h tesztelje le DIN 931-es acélcsavarokkal is úgy, h a szakitási vonalon belül ne kerüljön menet

#8022 mtz1221
2024-11-11 21:57:33

Válasz csferri #8020. hozzászólásáraSzerintem egy fasz, olyan mintha a 16os helyett teli 14 vagy 12es lenne a présgépben. Egy biztos a 10.9ről ha megmarad az anyás fele, kézzel lehajtod róla, 8.8ról meg satuban se mindig. Na mindegy is, azt akartam mondani ne félj a 10.9től.smile thumbup

#8021 Agroporta
2024-11-11 21:54:51

Válasz csferri #8020. hozzászólásáraeleve nincs a részmenetesen nyírási pont, mig a végigmenetes tkp be van szúrva menet mélységig

#8020 csferri
2024-11-11 21:48:55

Válasz mtz1221 #8018. hozzászólásáraJó ,de mint a kolléga is írta ezek végig menetes csavarok. Kíváncsi lennék a részmenetesresmile confused. Grúberon gyárilag M12 10.9 végig menetes nyírók vannak, ahogy elfogytak részmenetes 8.8 került a helyükre, ez később nyíródik az biztos.

#8019 Agroporta
2024-11-11 21:40:34

Válasz mtz1221 #8017. hozzászólásáraM16 8.8 acélcsavar terhelhetőség: 16076kg, szakadási nyúlás: 12%
M16 10.9 acélcsavar terhelhetősége: 20000kg, szakadási nyúlás: 9%

#8018 mtz1221
2024-11-11 21:28:07

Válasz csferri #8016. hozzászólásáraKicsit sem, a 10.9 mintha flexel lenne elvágva, 8.8 meg bele is nyúlik feszül előbb.

#8017 mtz1221
2024-11-11 21:24:44

Válasz Agroporta #8014. hozzászólásáraÉn ezt felhoztam 10 éve hogy nálam a vogelban a 10.9 könnyebben elnyíródik, mint a 8.8as. Akkor lehülyéztek, most is csak Feri kedvéért raktam be a videót.smile innocent

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Az európai almapiacon fokozatosan kifutnak a tárolt készletek. A piaci helyzet...
Hirdetés
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
A Nemzeti KAP-hálózat Zöld Támogató Egysége és a Gazda Kontroll...
Piros ribizli eladó őstermelőtől
Piros ribizli eladó őstermelőtől

400 Ft

Széna eladó
Széna eladó

13.000 Ft

Eladó Limuzin borjak
Eladó Limuzin borjak

590.000 Ft

TONUTTI RCS 12 V csillagkerekes rendsodró
TONUTTI RCS 12 V csillagkerekes...

1.350.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]