Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 353.86 Ft USD 310.75 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Bérmunka tarifák szántóföldön!

Létrehozta: Feri , 2008-02-29 20:21:00

Kedvencekhez Segítség
7148 hozzászólás
#2598 4755
2011-10-18 20:28:15

Válasz #2597. hozzászólásra
ez az én formám mindig olyan dolgok történnek velem ami még senkivel szerencsére volt a szomszédba ki selejtezve egy motor abbol kivettük a szivattyut .

#2597 Gépesített paraszt
2011-10-18 20:18:59

Válasz #2596. hozzászólásra

Egyébként még Én se találkoztam ilyennel,pedig már láttam csodát:)

#2596 4755
2011-10-18 20:15:05

Válasz #2595. hozzászólásra

mikor elment meg akartuk mérni,hogy nem -e csak valami gomba baj van le vettük a turbórol a csövet egy csep olaj nem jött kités haver nekem is azt mondta biztos a csövekkel van baj de nem a szivaggyu tengely forgott a fogaskerékbe azt mondták ilyet még nem láttak.

#2595 Gépesített paraszt
2011-10-18 20:03:56

Válasz #2594. hozzászólásra
A szerencsétlenség mellett a szerencsésebbik eset.
A fémcsövek jók voltak,ami a szivattyúba,meg a szűrőházba mennek?
Mértél nyomást mechanikus órával?

#2594 4755
2011-10-18 19:59:33

Válasz #2593. hozzászólásra

nem kevés volt hanem elment tárcsáztam vele és bevillant az olaj nyomás nagyon meg ijettem bámultam a lámpát de semmi egyszer elkezdet világitani meg áltam vele azonnal de semmit nem találtam olaj volt benne,be inditottam volt olaj nyomás ez pont a házunkkal szembe volt,össze csuktam a tárcsát megyek át az úton megint világit,a lényeg az,hogy levettük az olaj teknőt le a szivattyut és az olaj szivattyu tengelyén megfordult a fogas kerék.

#2593 Gépesített paraszt
2011-10-18 19:45:24

Válasz #2591. hozzászólásra
Kevés volt az olajnyomásod?

#2591 4755
2011-10-18 19:43:41

Válasz #2589. hozzászólásra

nekem kb 1 éve volt vele baj nem müködtek a potméterek,úgy fölhöz vágta az ekét azt hittem letörik a vas orra ha fel emeltem az ekét meg hajlitotta a támasztó orsót ujra lett kalibrálva azóta jól működik,tavaly a motor olaj szivattyúval volt még bajom.

#2589 Gépesített paraszt
2011-10-18 19:35:29

Válasz #2588. hozzászólásra
Én is vívtam az ennyémmel egy rövid harcot a minap,de helyreállt egyenlőre a probléma:)remélem így is marad:)

#2588 4755
2011-10-18 19:30:17

Válasz #2587. hozzászólásra

igen beszéltünk telefonon is szereztem egy 50-es komplett fedelet de még nem raktuk át csak huzom halasztom mert most nincs vele probléma,majd ha lessz baja akkor kapkodok össze vissza.

#2587 Gépesített paraszt
2011-10-18 19:20:34

Válasz #2586. hozzászólásra

Csak egy ekém van jelenleg,meg ha erősen indokolt,csak akkor megyünk több géppel.
Neked szótfogad az 55-ös hidraulikája???? Mert ha jólemlékszem kérdeztél róla:)

#2586 4755
2011-10-18 19:14:37

Válasz #2585. hozzászólásra

azt hittem legalább kettővel.

#2585 Gépesített paraszt
2011-10-18 19:07:17

Válasz #2584. hozzászólásra

Egy 4755-ös traktorral szántunk.

#2584 4755
2011-10-18 19:03:08

Válasz #2580. hozzászólásra

üdv kolega hány traktorral szántatok,és milyennel???smile confused

Nincs profilkép
#2583 JD 4630
2011-10-18 12:41:11

Válasz #2567. hozzászólásra

Elköltöztem és nincs otthon asztali gépem laptopról meg nem szeretek annyira fórumozni.

Nincs profilkép
#2582 JD 4630
2011-10-18 12:38:07

Válasz #2564. hozzászólásra

Jól van új menyecske is smile lol

Nincs profilkép
#2581 JD 4630
2011-10-18 12:36:29

Válasz #2562. hozzászólásra

Szia melózgatok, de majd elmondom a következő forumtalálkozón:)

#2580 Gépesített paraszt
2011-10-18 11:23:18

Válasz #2565. hozzászólásra

Még annyit szerettem volna mondani,hogy a tarifáimat a saját kiadásaimhoz viszonyítva alakítottam ki,nem valakiéhez!
Ha valaki nagyobb költséggel tud üzemeltetni gépet,arról Én nem tehetek,és arról sem hogy mennyi pénzért tud elmenni dolgozni.

#2579 Gépesített paraszt
2011-10-18 11:18:28

Válasz #2578. hozzászólásra

Normál esetben 30L.
De ha nem olyan a darab,vagy az időjárás,akkor több is szokott lenni.
Kisebb alaktalan darabokban megközelíti a 40L.-t.

#2578 Czanik Sanyi
2011-10-18 05:25:52

Válasz #2573. hozzászólásra
Érdeklődnék amit árulsz annak a hektáronkénti üzemanyag fogyasztása szántásban, mennyi liter hasonló földben mint felétek?smile confused

Nincs profilkép
#2575 .grün
2011-10-17 22:28:05

Válasz #2572. hozzászólásra

Grűn bácsi memóriája még mindig a régi smile coolsmile coolsmile coolsmile cool



Ugrás a témához JD 4630 küldte be 2011-07-21 22:06:54-kor
Válasz #20. hozzászólásra

kicsit kevés az időm az új asszonykám nagyon leköt mostanság, majd a következő fórumtalin mesélek.

#2574 drenthe evo
2011-10-17 22:27:49

Itt van már a felvidéki operaház fantomja , kyváncsi volnék ő mit szól majd a tarIFA-khoz ?smile cool

#2572 drenthe evo
2011-10-17 22:25:21

Válasz #2571. hozzászólásra

Igen ?

Akinek tornádó van az avatarján a 4630-as után ?

Nincs profilkép
#2571 .grün
2011-10-17 22:24:19

Válasz #2566. hozzászólásra

az is
de én úgy emlékszek, hogy 4630 is
persze lehet hogy keverem a dolgokat

#2569 drenthe evo
2011-10-17 22:22:17

Válasz #2558. hozzászólásra

Bővebben már , ne legyél gecc!smile karateka

#2568 Gépesített paraszt
2011-10-17 22:21:40

Válasz #2565. hozzászólásra

Ha ingyen dolgoznék igazad lenne!

#2567 Claastra
2011-10-17 22:20:34

Válasz #2564. hozzászólásra

és eltiltották a géptől?smile confusedsmile confusedsmile confusedsmile confused

#2565 drenthe evo
2011-10-17 22:19:06

Válasz #2561. hozzászólásra

Nincs igazad . Rövid az élet ahhoz , hogy szinte ingyen dolgozz !

Pénzben nincs barátság , és csak az él meg aki megkéri mindennek az árát !

Aztán felőlem úgy csinálod ahogy akarod ...smile pimp

Nincs profilkép
#2564 .grün
2011-10-17 22:18:40

Válasz #2562. hozzászólásra

ha jól emlékszek becsajozottsmile cool

#2563 Gépesített paraszt
2011-10-17 22:18:19

Válasz #2562. hozzászólásra

Tegnapelött még jól volt,mert beszéltem vele:)

#2562 Claastra
2011-10-17 22:13:43

tényleg hol van 4630-as Árpi?

#2561 Gépesített paraszt
2011-10-17 22:10:56

Válasz #2537. hozzászólásra

Olvasd el a 2557-es hozzászólást,aztán utána mondd hogy nincs igazam!

#2560 szanberg
2011-10-17 22:03:01

Válasz #2558. hozzászólásra

Na de hogy ment? mit vitt? mi mennyi hányméter?

#2559 Gépesített paraszt
2011-10-17 22:02:53

Válasz #2557. hozzászólásra

Köszi hogy megmondtad az igazat!!!!smile hammer

Nincs profilkép
#2558 Szabi.
2011-10-17 22:01:42

Válasz #2556. hozzászólásra

Van élet a fergán túl is............smile lolsmile lolsmile lolsmile lolsmile lol

45 miska full-fullsmile hammersmile hammersmile hammersmile hammersmile hammersmile hammersmile hammer

Nincs profilkép
#2557 Pilátus
2011-10-17 21:59:42

Na felejtsétek el gyorsan a gépesített paraszt csalaogatását,nem engedjük innen(Baranyából) sehová van itt munka dögivel smile aikido...Ő az egyik legprofibb JD szerelő a szervízesek csak jelenhetnek neki,nem csak a pénzért csinálja hanem szenvedélyből...Másnak ritkán szerel általában magának dolgozik és ezt jól mert egész összel robog a JD flottasmile cool...Kevés embernek van ilyen alkatrészes kapcsolata és meglepődnétek mennyiért is van vadi újj cucc valójában...Ha ezek a ritka emberek és ezek a strapabíró gépek is eltünnek, akkor már nem is érdemes mezőgazdasággal foglalkozni,mert csak is a szar újra költesz mindent ami bejön...

#2556 szanberg
2011-10-17 21:58:39

Válasz #2554. hozzászólásra

Na milyen volt a 7R????
Mit mutatott az a gép?

#2555 Gépesített paraszt
2011-10-17 21:57:35

Válasz #2554. hozzászólásra
Ha jó a gép,a reális ára 4,és 5 M. Ft között van.
A javítása nekem nem nagy pénz,mert mindenem van hozzá,és egyedül egymagam mindent meg tudok rajta csinálni.
Ha csináltatod,meg futsz a kitéhez alkatrészért,akkor térdre,imára!

Nincs profilkép
#2554 Szabi.
2011-10-17 21:53:59

Válasz #2550. hozzászólásra

Ilyen 4955-öt tukmáltak volna rám nem rég....most azon agyalok, hogy ki és hol....mennyit ér egy ilyen, mondjuk átlagos állapotú ???
A fődarab javításai mi pénzek ???
Motor, váltó, lehajtás egyebek......

#2552 Czanik Sanyi
2011-10-17 21:50:56

Válasz #2512. hozzászólásra

Más meg ennek örül.smile biggrin

#2550 Gépesített paraszt
2011-10-17 21:49:01

Válasz #2546. hozzászólásra
4000-es szériából egyetlen típus van 200 LE fölött,az a 4955-ös

#2549 szanberg
2011-10-17 21:48:59

Válasz #2546. hozzászólásra

4955-öset koma!

Az odabax!

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Az európai almapiacon fokozatosan kifutnak a tárolt készletek. A piaci helyzet...
Hirdetés
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
A Nemzeti KAP-hálózat Zöld Támogató Egysége és a Gazda Kontroll...
Széna eladó
Széna eladó

13.000 Ft

Eladó Limuzin borjak
Eladó Limuzin borjak

590.000 Ft

TONUTTI RCS 12 V csillagkerekes rendsodró
TONUTTI RCS 12 V csillagkerekes...

1.350.000 Ft

Amazone Za-m mérleges műtrágyaszóró
Amazone Za-m mérleges műtrágyaszóró

2.750.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]