Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 356.51 Ft USD 308.83 Ft CHF 386.55 Ft GBP 413.22 Ft

Fórum

Pöttinger kasza javítása

Létrehozta: Tibikém , 2009-06-11 09:13:27

Kedvencekhez Segítség
7 hozzászólás
#7 mtz1221
2026-05-15 20:05:50

Válasz Zsolesz83 #4. hozzászólásáraVisdzacsapó szelep nincs rajta ami tartja a megadott nyomást ? Azt kine szétszedni, és kipucolni.

Nincs profilkép
#6 bmen
2026-05-15 20:00:39

Válasz Zsolesz83 #4. hozzászólásáraEhhez a kaszához nem tudok hozzászólni, de Közép-Dunántúlon tudok jóféle Pöttinger-szerelőt, ha végleg megfeneklettél.

Nincs profilkép
#5 envagyok2
2026-05-15 17:06:21

Válasz Zsolesz83 #4. hozzászólásáraha kihúzod a dugót a gépből, akkro is elmegy a nyomás?

#4 Zsolesz83
2026-05-14 22:42:25

Sziasztok!
Adott egy 2017-es Pöttinger Novacut 302 gumihengeres szársértős kasza.
Tavalyi évben jött elő rajta az a probléma,hogy a beállított talajnyomást valamiért nem tartja meg,egy idő után le csökken a nyomás.Az idei évben már gondoltam jobban rá fekszek a dologra és agyalni kezdtem,hogy hol mehet el az olajnyomás.Hidro akksikra rá töltettünk.Állítolag azok jók,ha nem volnának jók,akkor szerintem a nyomást sem tudná elő állítani.
Ki szereltük a munkahengert alóla,amivel fel csukódik illetve munka helyzetben emeli a kaszát,hátha az enged át.

Javító készlettel újra cseréltünk benne mindent,de össze szereles után a hiba ugyan úgy meg maradt.
Van rajta egy csap,ami egyik állásban a bal oldali függesztő karon lévő munkahengert működteti,másik állásban pedig a kasza talajnyomását szabályozza egy harmadik munkahengeren keresztük,ami egy csapnak támaszkodva emeli el a kaszát a földtől a beállított nyomás ellenében.

Valakinél elő fordult már ilyen probléma?Hol keressük még a hibát?

#3 MFM
2014-04-24 20:39:35

Ha valakit érdekel lenne egy javításra szoruló 210-es munkaszélességű viszonylag új Pöttinger kaszám! Nekem nincs időm megcsinálni, és nem túl praktikus nekem ez a munkaszélesség, csak néhány fogaskereket kell kicserélni benne valószínüleg. 350 rugót akarok érte.

#2 VMisi
2009-06-11 20:41:52

Válasz #1. hozzászólásra

Vidd vissza ahhoz akitől vetted! vagy kérdezd meg, hogy mi a baja, mert valószínű, hogy tudott róla.

Ma már mi olcsó? Minden baromi drága, főleg Magyarországon.

Nincs profilkép
#1 Tibikém
2009-06-11 09:13:27

Szevasztok!

Vettem egy 3 korongos Pöttinger kaszát és 5 métert vágtam és megszorult. A nagy szöghajtóig elmegy a hajtás, de tovább nem. Az első két korong között lehet valami.
Hogy lehet ezt szét szedni?
Drága ezekbe az alkatrész?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Figyelem: mától nyílik a pályázati lehetőség!
Figyelem: mától nyílik a pályázati lehetőség!
Újabb lehetőség a gazdaságátadásra: mától lehet pályázni.
Több év várakozás után gépberuházási boom indult Magyarországon
Több év várakozás után gépberuházási boom indult Magyarországon
A támogatási programok és az elhalasztott fejlesztések hatására 2026 első...
Mitsubishi MT265 japán kistraktor,  26Le,  4WD
Mitsubishi MT265 japán kistraktor, 26Le,...

2.165.355 Ft

Krone Big M II. 2005-ös évjáratú fűkasza+3 db szárzúzó adapter
Krone Big M II. 2005-ös évjáratú...

12.500.000 Ft

Marangon MDN 245 fűkasza 2017-es évjárat
Marangon MDN 245 fűkasza 2017-es évjárat

1.250.000 Ft

KSMK 6 soros sorművelő kultivátor
KSMK 6 soros sorművelő kultivátor

285.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]