Sziasztok! Használ valaki Monosem NG vetőgépet notill technológiában? Milyen átalakításra vagy plusz alkatrészre van szükség hogy jól működjön? Gondolok itt a sornyitásra és a visszatömörítésre.
Válasz rcsabi1988 #1218. hozzászólásáraSzerintem igen, de valaki itt a napokban pont írta, hogy ember emlékezet óta nincs nekik vagy annak aki nekik vét benne.
Amúgy vastag agrofólia meg olló, ha van egy sablon példány.
Megfordítottam azt az ütközöt amit két csavar fog így már jobban leerrszkedik pont nem mértem meg .de lehet holnap vágok le a magasabb oldalábol és lesz egy köztes állása.tobb gépet néztem vagy nincs bent ez az ütköző vagy pedig úgy van ahogy nekem volt és mégis alacsonyabb vhogy.
Válasz pemicar6000 #1209. hozzászólásáraNem láttam még monosemet, de gondoltam hogy ez a baja. Ez ütköző a transzportra való, ne dobálja a kocsit annyira. Rakd még át a hosszanti lyukba a traktor két alsó vonószárát, és vess.
Válasz pemicar6000 #1204. hozzászólásáraValami kitámaszt, AI amit betett képet ott a paralelogramma legalább 10 centivel léjebb engedi. Traktoron a vonószárak a slicc lyukban vannak ? Földön reméljük nem 10 centis bakhátas munkálat akarsz vetni vele ?
Válasz pemicar6000 #1204. hozzászólásáraÉrdekes, mert az enyémen látszik a függesztő szerkezetén a kocsinak, hogy lejjebb lóg, mint a tiéd.
Mondjuk az enyém régebbi, egy +3-assal kéne összehasonlítani.
Mondjuk hátulról nézve minden kocsis egy szinten van.
Meg kell nézni, hol ütközik fel és ott véknyítani rajta.
Válasz pemicar6000 #1194. hozzászólásáraSzerettem volna olyat is feltenni, hogyan áll leengedve, de nem engedi most a rendszer valamiért.
Amikor a tárcsa eléri a talajt, a kerék alatt van 10-12 centi.
Válasz t.romsics #1195. hozzászólásáraErre gondoltam én is, de az én monosomemen nincs ilyen, viszont amiről szó van, az sokkal fiatalabb, ki tudja azon mi változott.
Válasz pemicar6000 #1194. hozzászólásáraA 2 támkerékre gondoltam, a traktormintásra.
Fordítva legyen a minta a menetiránynak, mert a talaj hajtja a kereket, nem a kerék a talajt.
Képet várom, meg reggel megnézem a miénk mennyire csüng be, mert nálad valami tényleg nem oké, csak nem tudom miért.
Válasz t.romsics #1195. hozzászólásáraA GASPARDO-hoz nekünk adtak gyárilag egy 100-120 cm-es célszerszámot hogy a paralelt kiakaszd ha kell.Normális területen nincs szükség rá.
Válasz pemicar6000 #1194. hozzászólásáraNem akarok beleokoskodni, mert még közelről sem volt dolgom Monosem vetőgéppel. Leszögezem, hogy nem értek hozzá, ezért a lejjebb leírtak lehet, hogy oltári hülyeségek.
Nekem korábban volt egy Gaspardo Mtr vetőgépem. Azon a kocsikat szállítási pozícióba lehetett tenni, ami azt jelentette, hogy a paralelogramma szerkezetű függesztés záródott a gerendelyen. Így az nem tudott csapkodódni fel-le vonulás közben. Roppant nem szerettem, legalább kettő ember kellett ahhoz, hogy a kocsit ebből kiemelje, vagy visszaemelje. Ha ez nem történt meg, akkor a kocsi a paralelogramma szerkezete sem mozgott semmit, fel (ki) volt emelve, ezért a föld tetejére vetet. Mondjuk, ha Monosemen is lenne ilyen megoldás, akkor a hozzáértő kollégák már írták volna.
Válasz A.I. #1193. hozzászólásáraMiért cseréljem 2 kerék?van rajta biztosító de nincs rá hajtva.felfele mozog de innen lefelé nem akar egységesen mind a 6 így áll.neztem pár eladó monosemet hirdetésben ami gépen van lényegesen úgy tűnik hogy jobban lent van.holnap csinálok képet
Kicsit olyan, mintha tényleg nem "csüngnének be" eléggé a vetőkocsik.
Oldalról nincs fotód?
Nincs lereteszelve valahogy, hogy ne csünghessen be a kocsi(nekem régebbi gép van, azon nincs ilyen megoldás, azért kérdezem.)
Meg kell nézni, hol ütközik fel a kocsi, ott lehet valami hiba.
Egy tanács, fordítsd meg a meghajtókereket(cseréld meg a kettőt).
Válasz JDFERI #1191. hozzászólásáraMélység az azonosra van állítva.az a gondom H a hajtó kerék aljától vetokocsi alja pár centivel van lentebb. Ha egyenetlen a föld vagy barázda mellett nem teszi rendesen bele a széle a magott. Sztem kocsinak lentebb kellene lennie
Válasz pemicar6000 #1189. hozzászólásáraMélység állítás azonos szintre van tekerve ? A szemem ugyan igen rossz , de mint ha a 6 os kocsin nem ott lenne mint az 5ösön .
Sziasztok. Nemrég vásároltam egy ng3 vetőgépet másnak vetettem nemtul egyenletes sima talajba és kisebb szintkülönbségnel is fent látható néhol szélső tagnál a mag. Pedig teljesen le van engedve vetőgép. Vető kocsik fel felfelé mozognak egységesen állnak de sztem lentebb kellene nekik lenni alaphelyzetbe.
Lehetne H vmi feszüles miatt nem megy lentebb?
Válasz petya0724 #1187. hozzászólásáraSzia
Enyémen ez a skála már csak nyomokban van meg.
Egyenes beton felületre álok vele és két egyforma 7-7 centis darabhoz állítom be a kerekeket. Ez megy napraforgóhoz.
Azt szoktam mondani le kell tenni a vízig a magot, már ésszerű mélységig persze.
Ha meg nagyon nincs víz, akkor mondjuk 4-5 címre, hogy hátha valami eső eléri.
Sziasztok. Ki milyen mélyre rakja. Ha előre buktatom a gépet olyan mint a krumliföld ha hàtra marad mag a föld tetején. Az előző gazdàja C be vetett vele
Válasz zsoltrs #1183. hozzászólásáraA lemezt teljesen húzd fel, a fóliát meg lökd ki belőle. 11 évig úgy vetettünk vele mindent (takarmányt, csemegét, forgót, szóját, repcét utóbbit mondjuk nem én, hanem ismerős akinek kölcsön adtam a tárcsákat, de ő még a kis szűkítő lemezt se tette be meg fólia sem volt) sose volt gond.
Válasz zsoltrs #1183. hozzászólásáraIgen teljesen le vagy fel kell állítani. Benne van egy felirat angol nyelven, hogy melyik irány a kukorica és melyik a napra.
Válasz zsoltrs #1183. hozzászólásáraHello .én is erre lennék kíváncsi csak nem kaptam még választ.lentebb írták nem rég hogy ez pont fordítva van mint ahogy rá van írva
Sziasztok. Olvastam régebbi hozzászólás között hogy a vető ház fedelen lévő szűkítőlap állítása gyárilag fordítva van? étkezèsi magot is szeretnék vetni ahhoz akkor állítsam teljesen fel H ne gátolja magot H folyjon a tárcsára?van aki közép állásba teszi és úgy vet forgót és kukoricat is
Válasz Farmer365 #1172. hozzászólásáraPannon starter meghajtó 25 (alsó tengelyen), hajtott 15.
Sajnos felül nem emlékszem, illetve nincs felírva, hogy ott az iker kerék páron melyikben volt, de talán a nagyobbon.
Ez így tudott nekem 18-19 kiló/ha Pannon startert.
Válasz A.I. #1170. hozzászólásáraPannon starter meghajtó 25 (alsó tengelyen), hajtott 15.
Sajnos felül nem emlékszem, illetve nincs felírva, hogy ott az iker kerék páron melyikben volt, de talán a nagyobbon.
Ez így tudott nekem 18-19 kiló/ha Pannon startert.
1221 hozzászólás
Sziasztok! Használ valaki Monosem NG vetőgépet notill technológiában? Milyen átalakításra vagy plusz alkatrészre van szükség hogy jól működjön? Gondolok itt a sornyitásra és a visszatömörítésre.
Monosem ng3 másnak is feltartja a pro kerék a mélységet? G mélységnél nem engedi jobban le ha ha kiveszem a kereket.
Válasz rcsabi1988 #1218. hozzászólásáraSzerintem igen, de valaki itt a napokban pont írta, hogy ember emlékezet óta nincs nekik vagy annak aki nekik vét benne.
Amúgy vastag agrofólia meg olló, ha van egy sablon példány.
Sziasztok! Monosem vetőházba kell a kis fólia kukorica napraforgóhoz? Köszi a segítséget.
Válasz mtz1221 #1215. hozzászólásáraOtt megy.
Megfordítottam azt az ütközöt amit két csavar fog így már jobban leerrszkedik pont nem mértem meg .de lehet holnap vágok le a magasabb oldalábol és lesz egy köztes állása.tobb gépet néztem vagy nincs bent ez az ütköző vagy pedig úgy van ahogy nekem volt és mégis alacsonyabb vhogy.
Válasz A.I. #1212. hozzászólásáraHa traktor kerék nyomában megy, akkor mindegy neki.
Válasz A.I. #1211. hozzászólásáraPassz .lehet majd így marad nekem is kicsit vágok le belőle H az ütközzön fel
Válasz mtz1221 #1210. hozzászólásáraÍgy jobbnak néz ki ????
Válasz A.I. #1211. hozzászólásáraMeghajtó kerék él meg erre gondoltam.
Válasz pemicar6000 #1209. hozzászólásáraÉrdekes, nekem ez fordítva van, mégis jobban leengedi.
Válasz pemicar6000 #1209. hozzászólásáraNem láttam még monosemet, de gondoltam hogy ez a baja. Ez ütköző a transzportra való, ne dobálja a kocsit annyira. Rakd még át a hosszanti lyukba a traktor két alsó vonószárát, és vess.
Válasz mtz1221 #1207. hozzászólásáraIgen abba ezt az ütközöt fordítottwm még így lényegesennlentebb van .????
Így már barázdaba is beleteszi sztem
Válasz mtz1221 #1207. hozzászólására
Válasz pemicar6000 #1204. hozzászólásáraValami kitámaszt, AI amit betett képet ott a paralelogramma legalább 10 centivel léjebb engedi. Traktoron a vonószárak a slicc lyukban vannak ? Földön reméljük nem 10 centis bakhátas munkálat akarsz vetni vele ?
Válasz pemicar6000 #1204. hozzászólásáraÉrdekes, mert az enyémen látszik a függesztő szerkezetén a kocsinak, hogy lejjebb lóg, mint a tiéd.
Mondjuk az enyém régebbi, egy +3-assal kéne összehasonlítani.
Mondjuk hátulról nézve minden kocsis egy szinten van.
Meg kell nézni, hol ütközik fel és ott véknyítani rajta.
Válasz pemicar6000 #1203. hozzászólására
Válasz pemicar6000 #1203. hozzászólására
Válasz A.I. #1202. hozzászólására
Válasz pemicar6000 #1194. hozzászólásáraSzerettem volna olyat is feltenni, hogyan áll leengedve, de nem engedi most a rendszer valamiért.
Amikor a tárcsa eléri a talajt, a kerék alatt van 10-12 centi.
Válasz pemicar6000 #1194. hozzászólására
Válasz JDFERI #1199. hozzászólásáraJa-ja, most akartam berakni a képet, hogy ilyen van rajta, de soha nem használtam.
Válasz A.I. #1198. hozzászólására
Ilyen ?
Válasz t.romsics #1195. hozzászólásáraErre gondoltam én is
, de az én monosomemen nincs ilyen, viszont amiről szó van, az sokkal fiatalabb, ki tudja azon mi változott.
Válasz pemicar6000 #1194. hozzászólásáraA 2 támkerékre gondoltam, a traktormintásra.
Fordítva legyen a minta a menetiránynak, mert a talaj hajtja a kereket, nem a kerék a talajt.
Képet várom, meg reggel megnézem a miénk mennyire csüng be, mert nálad valami tényleg nem oké, csak nem tudom miért.
Válasz t.romsics #1195. hozzászólásáraA GASPARDO-hoz nekünk adtak gyárilag egy 100-120 cm-es célszerszámot hogy a paralelt kiakaszd ha kell.Normális területen nincs szükség rá.
Válasz pemicar6000 #1194. hozzászólásáraNem akarok beleokoskodni, mert még közelről sem volt dolgom Monosem vetőgéppel. Leszögezem, hogy nem értek hozzá, ezért a lejjebb leírtak lehet, hogy oltári hülyeségek.
Nekem korábban volt egy Gaspardo Mtr vetőgépem. Azon a kocsikat szállítási pozícióba lehetett tenni, ami azt jelentette, hogy a paralelogramma szerkezetű függesztés záródott a gerendelyen. Így az nem tudott csapkodódni fel-le vonulás közben. Roppant nem szerettem, legalább kettő ember kellett ahhoz, hogy a kocsit ebből kiemelje, vagy visszaemelje. Ha ez nem történt meg, akkor a kocsi a paralelogramma szerkezete sem mozgott semmit, fel (ki) volt emelve, ezért a föld tetejére vetet. Mondjuk, ha Monosemen is lenne ilyen megoldás, akkor a hozzáértő kollégák már írták volna.
Válasz A.I. #1193. hozzászólásáraMiért cseréljem 2 kerék?van rajta biztosító de nincs rá hajtva.felfele mozog de innen lefelé nem akar egységesen mind a 6 így áll.neztem pár eladó monosemet hirdetésben ami gépen van lényegesen úgy tűnik hogy jobban lent van.holnap csinálok képet
Válasz pemicar6000 #1189. hozzászólásáraSzia
Kicsit olyan, mintha tényleg nem "csüngnének be" eléggé a vetőkocsik.
Oldalról nincs fotód?
Nincs lereteszelve valahogy, hogy ne csünghessen be a kocsi(nekem régebbi gép van, azon nincs ilyen megoldás, azért kérdezem.)
Meg kell nézni, hol ütközik fel a kocsi, ott lehet valami hiba.
Egy tanács, fordítsd meg a meghajtókereket(cseréld meg a kettőt).
Válasz JDFERI #1191. hozzászólásáraMélység az azonosra van állítva.az a gondom H a hajtó kerék aljától vetokocsi alja pár centivel van lentebb. Ha egyenetlen a föld vagy barázda mellett nem teszi rendesen bele a széle a magott. Sztem kocsinak lentebb kellene lennie
Válasz pemicar6000 #1189. hozzászólásáraMélység állítás azonos szintre van tekerve ? A szemem ugyan igen rossz , de mint ha a 6 os kocsin nem ott lenne mint az 5ösön .
Válasz pemicar6000 #1189. hozzászólására
Sziasztok. Nemrég vásároltam egy ng3 vetőgépet másnak vetettem nemtul egyenletes sima talajba és kisebb szintkülönbségnel is fent látható néhol szélső tagnál a mag. Pedig teljesen le van engedve vetőgép. Vető kocsik fel felfelé mozognak egységesen állnak de sztem lentebb kellene nekik lenni alaphelyzetbe.
Lehetne H vmi feszüles miatt nem megy lentebb?
Válasz petya0724 #1187. hozzászólásáraSzia
Enyémen ez a skála már csak nyomokban van meg.
Egyenes beton felületre álok vele és két egyforma 7-7 centis darabhoz állítom be a kerekeket. Ez megy napraforgóhoz.
Azt szoktam mondani le kell tenni a vízig a magot, már ésszerű mélységig persze.
Ha meg nagyon nincs víz, akkor mondjuk 4-5 címre, hogy hátha valami eső eléri.
Sziasztok. Ki milyen mélyre rakja. Ha előre buktatom a gépet olyan mint a krumliföld ha hàtra marad mag a föld tetején. Az előző gazdàja C be vetett vele
Válasz zsoltrs #1183. hozzászólásáraA lemezt teljesen húzd fel, a fóliát meg lökd ki belőle. 11 évig úgy vetettünk vele mindent (takarmányt, csemegét, forgót, szóját, repcét utóbbit mondjuk nem én, hanem ismerős akinek kölcsön adtam a tárcsákat, de ő még a kis szűkítő lemezt se tette be meg fólia sem volt) sose volt gond.
Válasz zsoltrs #1183. hozzászólásáraIgen teljesen le vagy fel kell állítani. Benne van egy felirat angol nyelven, hogy melyik irány a kukorica és melyik a napra.
Válasz zsoltrs #1183. hozzászólásáraHello .én is erre lennék kíváncsi csak nem kaptam még választ.lentebb írták nem rég hogy ez pont fordítva van mint ahogy rá van írva
Sziasztok!
A 2 szárnyas anyával felfogatott ALU magházban lévő kis lemez/nejlon terelőt úgy allitjatok be, ahogy a képen van?
Kukinal teljesen fel van emelve
Napranal meg teljesen le van dugva.
Köszi
Sziasztok. Olvastam régebbi hozzászólás között hogy a vető ház fedelen lévő szűkítőlap állítása gyárilag fordítva van? étkezèsi magot is szeretnék vetni ahhoz akkor állítsam teljesen fel H ne gátolja magot H folyjon a tárcsára?van aki közép állásba teszi és úgy vet forgót és kukoricat is
Válasz Farmer365 #1180. hozzászólásáraSzívesen
Válasz A.I. #1175. hozzászólásáraNagyon szépen köszönöm!
Válasz -----------l #1178. hozzászólásáraNincs mit.
Válasz A.I. #1177. hozzászólásáraKöszönöm szépen! Erre gondoltam.
Válasz -----------l #1169. hozzászólására

Válasz A.I. #1175. hozzászólásáraMinden képpen csinálj leforgatási próbát!
Válasz Farmer365 #1172. hozzászólásáraPannon starter meghajtó 25 (alsó tengelyen), hajtott 15.
Sajnos felül nem emlékszem, illetve nincs felírva, hogy ott az iker kerék páron melyikben volt, de talán a nagyobbon.
Ez így tudott nekem 18-19 kiló/ha Pannon startert.
Válasz A.I. #1170. hozzászólásáraPannon starter meghajtó 25 (alsó tengelyen), hajtott 15.
Sajnos felül nem emlékszem, illetve nincs felírva, hogy ott az iker kerék páron melyikben volt, de talán a nagyobbon.
Ez így tudott nekem 18-19 kiló/ha Pannon startert.
Válasz Norba82 #1167. hozzászólásáraNagyon szépen köszönöm!
Válasz A.I. #1170. hozzászólásáraOk, köszönöm szépen!