Gázolaj árak 633 Ft Benzin árak 647 Ft EUR 393.08 Ft USD 368.05 Ft CHF 402.58 Ft GBP 458.72 Ft

Fórum

Becenév: etrz931
Csatlakozott: 2016-09-16 11:52:02
Utolsó belépés: 2018-07-28 18:42:54
Fórum hozzászólás: 26

Fórumhozzászólásai

https://ekaer.hu/gyik/altalanos-szabalyok/ "...első adóköteles értékesítés hiányában nem kell EKAER számot kérni az alanyi adómentes adózó fuvarozással járó belföldi értékesítése esetén sem"

Üdv

Előzmény: quercuserdesz #3285 hozzászólása



Ha jól értem megteremtik az elkobzott faanyagok ingyenes átadásának lehetőségét is közérdekű/szociális célra önkormányzatoknak, egyházaknak, közérdekű szervezeteknek.

Ez nem feltétlenül néz ki jól, ha elgondolkozunk rajta.

Előzmény: Anticalc #3114 hozzászólása



+ A levélben kellene hogy legyen jogszabályhely, ami alapján a bejegyzést megtagadták. Ezt meg tudod adni?

Előzmény: Anticalc #3114 hozzászólása



Nem értem pontosan hogy mi a gondjuk. Nem az, hogy az 53/U1 erdőrészlet 3 hrsz-ból tevődik össze, és így egy lépésben nem tudsz bejelentkezni? Mert ha beadod nekik úgy a bejelentkezést, hogy X hrsz-on az Y erdőrészletre jelentkezel be, de az X hrsz 1ha az Y részlet meg 3ha, akkor ott lehet elakadnak a fogaskerekek. Voltál bent személyesen?

Nem hinném, hogy az ingatlannyilvántartás szerinti művelési ág nagyon érdekelné az erdészeti hatóságot. Nálunk volt ilyen, és akkor bejelentkezéskor automatikusan megosztották az erdőrészletet, tudtommal plusz ktg nélkül. De nem törvényszerű, hogy ezt minden hivatalban megteszik. Ha beerdősül és bejegyzik erdőnek, akkor sem mennek hozzád pénzért hogy bejegyezzék a változást. Se a földhivatalnak nem szólnak.

Előzmény: Matyi50 #3016 hozzászólása



Véleményem szerint vonatkozik rá a Fétv. 71§ (1).

Előzmény: vén cigány #2811 hozzászólása


Nem tudom mi a bűncselekmény definíciója, de azon nagyon meglepődnék, ha szabadságvesztés járna a saját fa illetéktelen kivágásáért. A pénzbírság tiszta.

Előzmény: vén cigány #2808 hozzászólása



Azért remélem az erdőtörvény még nem szab ki börtönt :)

Előzmény: Matyi50 #2805 hozzászólása



Mi a jogszabályhely? Én csak a Btk.-ban 370§ 2)
(bj)-t tudom, ahol az eltulajdonítás ("mástól azért vesz el") mellett kell fennálljon az engdély nélküli fakitermelés. De ugye itt eltulajdonításról nincs szó, mert a sajátját vágta ki.

Kérdésem lenne faeladás témában. Megéri felkészítve eladni a fát? Akácról lenne szó. Eddig csak lábon adtam el. Általánosságban mik a tapasztalatok? Megéri időt, fáradtságot fektetni brigádkeresésbe, figyelni, hogy ne tűnjön el semmi, más se vigye el a fát eladásig -őrizni, figyelni-, utána vevőt keresni tüzire, rönkre? (Telepre szállítani, ha addig nem akarom kinthagyni?) Gondolom a hosztolás se mindegy, a fűrészesek jobban szeretik saját maguknak felvágatni, mint a készen vágottra alkudni?

Előzmény: bpetya75 #2615 hozzászólása



A támogatási kérelem beadásról beszéltem.

Előzmény: bodi.robert512 #2612 hozzászólása



Ha a terület Natura 2000, akkor némi támogatás jár rá, de az első években elég kevés.

Lásd 41/2012. (IV. 27.) VM rendelet. Hogy igénybe vehesd, be kell jelentkezned erdőgazdálkodónak. Falugazdász elmondja részletesen.

Ez még korántsem teljes. Hol van pl. az erdőkezelés szabályozása? Ez csak egy kis részét tartalmazza annak, aminek a rendeletben történő megállapítására a kormány felhatalmazást kapott. Vagy ennek már 3-4 külön vhr-je lesz, témánként?

Előzmény: rongyos #2584 hozzászólása



És vegyük hozzá, hogy ezt az állapotot mindössze kb. 25 év alatt sikerült elérni. Ez nem maradhat így még 25 évre.
Egyébként tudja valaki, hogy más országokban hogy megy ez?

Első lépésként legalább meg kellene állítani a további aprózódást. Amikor véleményezni lehetett az új erdőtörvényt, írtam, hogy adott dátumtól újonnan törvényileg már ne lehessen az önállóan használatba vehető területnél kisebbet kialakítani, bejegyezni (öröklésnél szétbontás, rész-eladás). Nyilván nem történt semmi, de valahonnan innen kellene elindulni, hogy a helyzet már ne romoljon tovább, mert ez már tényleg szörnyű. Egy Pestre szakadt unoka mit fog foglalkozni a nevére került 500nm "világvégi" erdővel? Vicc, hogy odafent senki nem tesz ez ellen semmit. Erre csináljanak statisztikát, hogy ilyenek miatt hány ezer hektár erdő nincs használva.

Előzmény: Agrárcsemete #2483 hozzászólása



Mekkora az átlag átmérő? Ha nagyon kicsi (sok kicsi fát kell vágni -> lassan gyűlik a m3), akkor szerintem akár reális is lehet az 5000.

Előzmény: rongyos #2477 hozzászólása



Ez egy jó paragrafus az erdőgazdálkodó ijesztgetésére, másra nem. Véleményem szerint ez a jogszabály több okból sem alapozhat meg kártérítési (sic!) igényt jogszerűen végzett fakitermelések esetén.

Előzmény: vizbonto #2274 hozzászólása



Ha bemész az erdészeti hatósághoz egy tulajdoni lappal / szerződéssel szerintem szóban is elmondják, hogy mikor, mennyi vehető ki belőle. Meg az esetleges korlátozásokat, és a bejelentkezéshez szükséges tennivalókat is biztosan elmondják.

Előzmény: Wilde #2269 hozzászólása



Nekem nincs áfám, az nem tudom mennyire számít, de ha 60%-a a tiéd, akkor a bevétel 60%-a után tudsz őstermelőivel adózni (saját erdőn lehet csak "őstermelni"), és úgy tudom év közben sincs akadálya a tevékenységi kör módosításának.
Szerintem -de a könyvelőnek tudnia kell mi az eljárás-, a NAV-nál meg kellene kérni az erdőgazdálkodás hozzáadását a tevékenységi körökhöz, és akkor legalább a 60% után tudsz az őstermelőivel adózni. A maradék 40%-ot meg (vagy annak nagyrészét) meg gondolom úgyis kifizeted haszonbérnek, az után neked nem kell fizetni tudtommal.
De a biztos dolog a NAV-ot megkérdezni.

Előzmény: Wilde #2267 hozzászólása


Saját tulajdonú erdő? Milyen arányban? Ami nem saját tulajdon, azt haszonbérlet vagy milyen jogcímen használod (eg.-i bejegyzés jogcíme)? Őstermelői igazolvány gondolom van. Milyen a választott adózási mód?

Előzmény: Radocz #2250 hozzászólása



Úgy tudom az Országgyűlés elnökének aláírására vár, utána jön a Köztársasági elnök aláírása.

Előzmény: Radocz #2247 hozzászólása



Úgy értettem az irományból, hogy ha mindenki hozzájárul, akkor lehet használati megosztást csinálni, de az egyes egységek min. 30 méter szélesek és min. egy hektárosak kell legyenek.

Előzmény: Matyi50 #2135 hozzászólása



Eleve úgy kellett volna kezdeni, hogy senki ne kaphasson annál kisebb területet, mint amit természetben is ki lehet jelölni és használni.
A semminél még most is jobb lenne hozni egy törvényt, hogy amelyik tulajdonrész ennél még nagyobb, azt tovább aprózni ne lehessen, de erre nem nagyon hajlandók.

Előzmény: bpetya75 #2105 hozzászólása



Ha szőrszálat akarunk hasogatni, akkor ez sem vonatkozik rá, mert a törvényi definíció szerint az erdőfelújítás se nem erődtelepítés, se nem fásítás :) De én sem tudok ennél jobbat.
De ha a koronavetület nem fog átlógni valószínűleg senkinek nem lesz problémája vele.

Előzmény: Matyi50 #1846 hozzászólása



Maradt az erdőgazdálkodó hülyének nézése, mert ha nem fogja folyamatosan a kezét a hatóság akkor biztos kimegy és kiirtja a saját erdejét. Lassan már hatósági kísérettel lehet csak bemenni az erdőbe.
A gazdálkodó hadd menjen már ki megcsinálni egy gyérítést -akár 5 részletben- amikor ráér, nem 30 nappal előre mindig bejelenteni, meg lassan már minden kivágott pálcikáról nyilvántartást vezetni.
És fontos lenne a tulajdoni viszonyok további aprózódását megállítani -pl. akár ne lehessen innentől tovább osztani az egyes személyek kezében lévő tulajdonrészt. Már most túl sok érdektelen vagy ismeretlen helyen tartózkodó örökös kezén vannak tizedszázalékos (!) tulajdonrészek, ami nehezíti a hasznosítást, és az államnak is több bevétele lenne egy erdőből amin gazdálkodnak.

Előzmény: levelpetinek #1767 hozzászólása



Helyesbítve tuskósarjat akartam írni.

Előzmény: ramon0423 #1765 hozzászólása



Szia! Még kezdő vagyok -eladói oldal-, de amiket az eddig tudok az én környékem viszonyairól: a 10e/m3 valóban az árak alja felé van, de nem feltétlenül a valóságtól elrugaszkodott (vastagfa m3-re vagy esetleg az összesfára -az erdőrészlet leíró lapon lévő m3- kaptad az ajánlatot?). Valóban sokat számít a terep pl. sík terep vagy domboldal, ha domb, akkor milyen meredek. Ha domb, akkor az is számít valamennyit, hogy felfelé vagy lefelé kell-e kihordani a fát. Szintén kérdés, hogy van-e a közelben olyan hely, ahova ki lehet készíteni a faanyagot,ill. rakodni lehet. Sokat számít, hogy kamionnal oda lehet-e állni, vagy esetleg előtte km-eket kell (lépésben haladva) kiközelíteni az első kamionozható útig? Az állomány minősége és kora is fontos persze (ha túltartott, vagy gyökérsarj eredtű állomány akkor pl. nagyobb a bélkorhadás kockázata). Kitermelés ktg-re átlagban felénk 3 - 3.5-öt szoktak mondani.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hirdetés
Kincset ér a szalma, ha a tarlón marad!
Kincset ér a szalma, ha a tarlón marad!
Mutatjuk, hogyan nyerhető szerves tápanyag a szalmából.
A Hód-Mezőgazda tanösvényen mindent megtudhatsz, ami most fontos
A Hód-Mezőgazda tanösvényen mindent megtudhatsz, ami most fontos
Gyakorlatorientáltság és érzékletes szemléltetés.
Berthuod Alba 2500
Berthuod Alba 2500

1.600.000 Ft

Kverneland fml 150 mulcsozó, zúzó
Kverneland fml 150 mulcsozó, zúzó

1.150.000 Ft

Eladó 7 db bika borjú borjak borjuk
Eladó 7 db bika borjú borjak borjuk

100.000 Ft

IFA W50 és L60 öninditók - 3 új és 5 használt
IFA W50 és L60 öninditók - 3 új és 5...

240.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]