Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak678 FtBenzin árak647 FtEUR390.02 FtUSD368.46 FtCHF402.41 FtGBP449.64 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Sziasztok!
Az előző kérdezőhöz hasonlóan nekem is az lenne a kérdésem, hogy egy bükk-gyertyán elegyes erdő, nem túl magas fákkal (20-25m), kb 80-100 éves, illetve egy kőris-cser-gyertyán elegyes erdő az előzővel megegyező adatokkal körülbelül mennyi a hektáronkénti ára? A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv a fórumnak
Azt szeretném kérdezni hogy van eggy kb 1,4 hektáros kb 30-40 éves akácerdő részletem osztatlan közösben szerintetek mennyi a reális ára mert elszeretnénk adni területtel eggyütt.
Köszönöm a válaszokat.
Még azt elfelejtettem megkérdezni, hogy az akácnál meg kell-e várni, hogy ki levelesedjen és úgy le gyomírtózni, vagy így már a kopasz ágakra is érdemes lenyomatni a totális gyomírtóval?
Köszönöm a válaszod.
Most már érdemes lenne le totális gyomírtóztatni, vagy most szerinted meg kéne tárcsáztatni és utána lenyomatni gyomírtóval többször?
2021-ben ki le lett vágva, majd ki lett tuskózva 4 hektár akácos erdőm, átminősítettem szántóvá a földhivatalba, mert azt szerettem volna belőle csinálni. Tavaly meg lett tárcsázva, meg ősszel le lett gyomírtózva, azt mondták a sok kis hajtást ami jön fel folyamatosan azt kiviszi majd. Viszont most tavasszal megint rengeteg kis hajtás, sarjadék van és nőnek folyamatosan. Ilyenkor mit érdemes vele csinálni? Tárcsázni folyamatosan? Vagy kaszálni? Eléggé dombos, üreges és a kaszálás így nem túl jó megoldásnak tűnik. Mennyi ideig fog sarjadni még az akác? Vagy ilyenkor mit szokás csinálni ezekkel a sarjadékokkal, hogy tudjak majd valamit kezdeni szántóként vagy gyepként a területtel.
elmehetnek a 3,14 csába...minket meg tolómérővel méregetnek, hogy meg van-e a hektár, ilyen szaros vp jogcímeken, meg mennek a kukába a 1oo milliók....vérlázító...Nem igaz, hogy nincs bent ebben a pályázatban, hogy milyen hatást ér el , milyen mérföldkőnél, és minek kell megvalósulnia??!!! MIlyen környezetben? Ez erdős jogcím lehetett?? Erdő kÖzjóléti létesítmények pályázata?
Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni árakkal kapcsolatban. Sarj leverések és csemete ápolások milyen árakban mozognak hektáronként? Tudom terület függő is de például a legegyszerűbb lapos területen.
az általam belinkelt oldalon nincsenek technikai adatok? ez a kategória majdnem mind egyforma...inkább veszek több olcsót és védik egymást, mint egy high tech készüléket, amit ellopnak esetleg...
pontosan nem tudom, de valami legolcsóbb 16.000 Ft-os gépek...nagyon beváltak, hetekig kint voltak és volt rá bőven nyirkos idő, csapadék is.
https://pepita.hu/vadfigyelo-kamerak-c4469/vadkamera-dl001-p1755107?gclid=CjwKCAjwzuqgBhAcEiwAdj5dRuyqyTOsHJPOE7g4r8l_7zHr3MJpFtEDfKdlTpOGvJPJi9qL_rV7MxoCO_IQAvD_BwE
Nálam a 12 kamerából egyet sem vittek még el. Nem képküldős egyik sem. 1-1 es megfigyelési módban van. 1 kamera a sarangot figyeli, kb fej magasságban, egy meg a sarangot figyelő kamerát szinte talajmagasságból. Néhány, meg az oda vezető utakat. Tudom, tudom gdpr, de az ügyészség véleménye szerint nem akkora érdeksérelem egy szabálysértés, mint amekkora bűncselekményt hiust meg...szóval bátran ki lehet lenni, ha közterületet ( földesút - önkormányzati ) figyel akkor is.
És nem lopják? :D Mert már van aki arra van szakosodva,már a képküldőset is úgy ellopják,hogy nyoma vész.... ami nem képküldős azt meg lombozat nélkül télen ki sem érdemes rakni,ha magasra teszed,akkor meg állandóan fényképez mert ott már annyit mozog a fa,hogy érzékel és bekapcsol.
Én vadkamerákat használok a termelési területen és a hozzá vezető utak mentén. Így szemmel tudom követni, hogy ki mikor mit visz onnan, milyen rendszámmal, mennyit stb. Nem sok pénzbe kerülnek SD kártyával együtt már 2o ból megvan egy. Az a jó, ha többet tesz ki az ember, kölcsönös lefedettség érdekében. Magyarul egyik kamera demonstratív, a másik operatív megfigyelést végez.
Igen, bár nem túl gyakori.Itt keleten egykor telepítettek akác+nemesnyár kombót is, de az akác többnyire már kiment belőle, vagy csak kis csuklónyi maradt. A 10-20 éve ültetett nyár fajták között pedig eget verő különbséget még nem láttam, mert az már elején eldől és pótlok. Ha sikerül jó termőhelyre tenni a csemetét, viszonylag egyöntetűek.Pláne 10-15 éves korban.
Van olyan nyarasom, ami a leírólap szerint 260 m3, lef.om a bokám ha nem lesz 400. Azt meg tudomásul kell venni, hogy a nemesnyár technológia ilyen, ezzel a módszerrel lehet gyorsan, hatékonyan dolgozni. Olyan nem nagyon van, hogy a terület egy adott részén, 1 sor egyöntetűen más, mint a mellette lévő. A kitermelést és a kihordást nagyon megkönnyíti ez. Persze, aki nem ma kezdte, az itt-ott meghagy a lyukaknál pár darabot a gyérített sorban is, ki hogy szokta. A nemesnyár esetében a 600 db-os telepítési tőszám hülyeség, mehetne véghasználati hálózatba egyből, sok gondot és pénzt meg lehetne spórolni (mondom ezt csemetetermelőként). Majd egyszer talán eljutunk ide is.
Az erélyt, és a kitermelhető fatömeget a leírólap tartalmazza. Ha minden második sort kivágsz, az 50%-os erély, vagyis a fakészlet felének a letermelése. Ez szerepel a leírólapon? Mert ha nem, abból gond lehet. Ha igen, akkor nincs gond. Ha erre lehetőség van, és így végzik el a fakitermelést, akkor elég 2-5 sort megbecsülni, vagy letermelni 2-3 sort, felmérni a mennyiséget, és már tiszta a kép. Ez utóbbit egy hétvégén meg lehet oldani.
Személy szerint ezt a minden második sor dolgot csak akkor tudom elfogadni, ha egyöntetű az állomány.
Válasz mendes #4441. hozzászólására
Akkor nagyon ráérnek. Itt max 70-80 m3/ha jön le egy jó nyaras gyérítésből (vesd össze a véghasználati 250-300 m3/ha-al). A fakitermelőnek a napi termelés a lényeg. Persze ezért drágább a gyérítés letermelése, mint a véghasználaté. Szerintem, ha csinálják, nem lesz annyi idő.
Bár nem tudom mekkora területet gyérítenél, de azért a gyakorlatban nem folyamatosan van szállítás. Pár naponta kimész, felvételeztek, fested a sarang tetejét, a rönk köbözés több idő, de halad az. Ezt nem nagyon szokták kisteherautóval szállítani, kézzel rakodni stb. Szóval felesleges hetekig kint aludni. Most már hosszabbak a nappalok, és hamarosan este 7-8ig világos van. Ha meg pár hektár, akkor pikk-pakk megy.
Válasz nemerdőmérnök #4438. hozzászólására
Viszont ebben az esetben nekem, mint eladónak jóval több feladatom és elfoglaltságom lenne (feszt ott lenni, ellenőrizni) a témával, hogy ne lopják ki a szemem, nem? 3 hét szabit erre nem tudok kivenni!
Ahogy az előbb írtam: felmérve a letermelt mennyiség. Minden más esetben valaki (vagy te vagy a vevő) csalódni fog. Persze csak amennyiben a csalódás probléma...
Még mindig nem írtad, melyik módszer a gyakoribb, jártabb: lábon vagy letermeltet köbölve?
Gondolkoztunk azon is, hogy egy szakemberrel felméretjük a mennyiséget és az alapján adjuk el lábon esetleg. Viszont azt is hallottam, hogy lábon való eladás eseten is lehetnek húzások a kitermelők részéről, pl. Kivagnak több vagy olyan fát is, amit nem kellene ilyen-olyan kamu szöveggel.
Válasz agrohelp #4434. hozzászólására
Gyérítés, kivágok minden 2. sort (a gyakorlatban nem hajszálpontosan így történik, de kb.). A jelölt fák kivágásához egyébként szerintem ugyanúgy valamennyi bizalomra is szükség van a felek részéről. Ezt köbözni szoktuk a letermelés után, egy szónak is száz a vége.
Viszont így egyrészről közel elfogadható eredményt kap a kitermelendő fatömegről, másrészt elkerüli, hogy a vevő garázdálkodni tudjon. Mert ezt a felezővágást továbbra sem értem.
Válasz mendes #4430. hozzászólására
Hát pedig valamit valamiért. Ha a pontosan felmért letermelt mennyiséget nem tudjátok közösen meghatározni, akkor valaki csalódni fog. Te döntesz ebben, a kényelemnek ára van, természetesen eladhatod lábon is egy előre meghatározott mennyiséget feltételezve.
A nyárfa piac kezd kissé beállni, ez gyakran előfordul sajnos, majd kijön belőle, most nem biztos hogy fog(unk) kapni annyit a faanyagért, mint pár hónapja. Ez elmúlik hamarosan, ez egy hullámvasút. Ennyi mindössze.
Válasz nemerdőmérnök #4429. hozzászólására
Na menjünk sorban.
Nyárfa, felező vágás, mindenképpen csinálni kell, mert így is késés van, és van 8 órás munkám. Ez a kiindulási állapot.
1. A vevők többsége nem lábon venné meg a nyárfát, hanem letermelés után a leköbözött mennyiség alapján fizetne X Ft/m3 árat.
De akiket ismerek, azok nem így, hanem lábon állva adták el, azaz kb. Y m3 fa lehet benne, ez alapján fizettek Z Ft-ot a vevőik es kezdődött a kivágás. Az egyik vevőjelöltem mindkét módszert vállalná, de ő is inkább a letermelés utáni köbözött mennyiség utan fizetne.
Ezert kérdeztem lentebb, mi az előnye és hátránya egyik, illetve másik értékesítési módnak? Az fix, hogy 3-4 hétig nem tudok reggeltől estig kint lenni és nézni, ki mit hogyan csinál és esetleg hogyan akar átverni. Őrizni estenként a fát meg végképp nem.
2. Hogy érted, hogy kezd kakis lenni most a piac és a helyzet? Mit értesz ez alatt pontosan? Kifejtenéd?
Köszönöm!
Válasz mendes #4425. hozzászólására
Ok. látom, gondolom nemes nyár. Ha nem megy a letermelt mennyiség alapján, várj vele. Most megint kisebb sza.vihar látszik kibontakozni a fapiacon (a válság legbiztosabb jele: raklap gondok). Ilyenkor mindenki ügyeskedni próbál.
Oké, de nekem választanom kellene a vevő ajánlatából: lábon adom el a nyárfát TKGY vagy kitermelés után leköbözött mennyiség alapján?
Nincs tapasztalatom, a nyakamba szakadt az egész erdészkedés, ezért kérnék a tapasztaltaktól, szakemberektől SOS kézzel fogható tanácsot!
4474 hozzászólás
Válasz erdoagro58@gmail.com #4473. hozzászólására
Köszönöm a válaszod!
Ahoz, hogy egy erdő értékét meg lehessen határozni, minimum egy erdőrészlet-leírólap kell.
Sziasztok!
Az előző kérdezőhöz hasonlóan nekem is az lenne a kérdésem, hogy egy bükk-gyertyán elegyes erdő, nem túl magas fákkal (20-25m), kb 80-100 éves, illetve egy kőris-cser-gyertyán elegyes erdő az előzővel megegyező adatokkal körülbelül mennyi a hektáronkénti ára? A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv a fórumnak
Azt szeretném kérdezni hogy van eggy kb 1,4 hektáros kb 30-40 éves akácerdő részletem osztatlan közösben szerintetek mennyi a reális ára mert elszeretnénk adni területtel eggyütt.
Köszönöm a válaszokat.
Válasz csontii #4469. hozzászólására
Rendben, akkor így csinálom majd, megvárom, hogy ki levelesedjen és megy rá a gyomírtó.
Válasz koxos #4467. hozzászólására
Én egyáltalán nem tárcsáznám, mert így csak szaporítod a gyökérsarjat. A glialka csak zöld felületen szívódik fel. Várd meg míg ki levelesedik.
Válasz csontii #4466. hozzászólására
Még azt elfelejtettem megkérdezni, hogy az akácnál meg kell-e várni, hogy ki levelesedjen és úgy le gyomírtózni, vagy így már a kopasz ágakra is érdemes lenyomatni a totális gyomírtóval?
Válasz csontii #4466. hozzászólására
Köszönöm a válaszod.
Most már érdemes lenne le totális gyomírtóztatni, vagy most szerinted meg kéne tárcsáztatni és utána lenyomatni gyomírtóval többször?
Válasz koxos #4465. hozzászólására
Az akác nagyon érzékeny a glialkára. Én a helyedben egy totális vegyszerezést hajtanék végre, legalább kétszer.
Sziasztok!
2021-ben ki le lett vágva, majd ki lett tuskózva 4 hektár akácos erdőm, átminősítettem szántóvá a földhivatalba, mert azt szerettem volna belőle csinálni. Tavaly meg lett tárcsázva, meg ősszel le lett gyomírtózva, azt mondták a sok kis hajtást ami jön fel folyamatosan azt kiviszi majd. Viszont most tavasszal megint rengeteg kis hajtás, sarjadék van és nőnek folyamatosan. Ilyenkor mit érdemes vele csinálni? Tárcsázni folyamatosan? Vagy kaszálni? Eléggé dombos, üreges és a kaszálás így nem túl jó megoldásnak tűnik. Mennyi ideig fog sarjadni még az akác? Vagy ilyenkor mit szokás csinálni ezekkel a sarjadékokkal, hogy tudjak majd valamit kezdeni szántóként vagy gyepként a területtel.
Válasz Sylva #4459. hozzászólására
elmehetnek a 3,14 csába...minket meg tolómérővel méregetnek, hogy meg van-e a hektár, ilyen szaros vp jogcímeken, meg mennek a kukába a 1oo milliók....vérlázító...Nem igaz, hogy nincs bent ebben a pályázatban, hogy milyen hatást ér el , milyen mérföldkőnél, és minek kell megvalósulnia??!!! MIlyen környezetben? Ez erdős jogcím lehetett?? Erdő kÖzjóléti létesítmények pályázata?
Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni árakkal kapcsolatban. Sarj leverések és csemete ápolások milyen árakban mozognak hektáronként? Tudom terület függő is de például a legegyszerűbb lapos területen.
Válasz mendes #4461. hozzászólására
az általam belinkelt oldalon nincsenek technikai adatok? ez a kategória majdnem mind egyforma...inkább veszek több olcsót és védik egymást, mint egy high tech készüléket, amit ellopnak esetleg...
Válasz rongyos #4458. hozzászólására
köszönöm! Ha esetleg kezedbe kerülnek a te általad használt típus adatai, írd majd meg kérlek.
Sziasztok! Nyíregyháza és környékén nem tudtok valakit aki vállal Erdészeti tárcsával tárcsázás?
MÉZGA Mesefilm valóság
Válasz mendes #4457. hozzászólására
pontosan nem tudom, de valami legolcsóbb 16.000 Ft-os gépek...nagyon beváltak, hetekig kint voltak és volt rá bőven nyirkos idő, csapadék is.
https://pepita.hu/vadfigyelo-kamerak-c4469/vadkamera-dl001-p1755107?gclid=CjwKCAjwzuqgBhAcEiwAdj5dRuyqyTOsHJPOE7g4r8l_7zHr3MJpFtEDfKdlTpOGvJPJi9qL_rV7MxoCO_IQAvD_BwE
Válasz rongyos #4456. hozzászólására
Be tudnád ide linkelni vagy leírni, melyik típust használod erre a célra?
Válasz Erdőjaro #4451. hozzászólására
Nálam a 12 kamerából egyet sem vittek még el. Nem képküldős egyik sem. 1-1 es megfigyelési módban van. 1 kamera a sarangot figyeli, kb fej magasságban, egy meg a sarangot figyelő kamerát szinte talajmagasságból. Néhány, meg az oda vezető utakat. Tudom, tudom gdpr, de az ügyészség véleménye szerint nem akkora érdeksérelem egy szabálysértés, mint amekkora bűncselekményt hiust meg...szóval bátran ki lehet lenni, ha közterületet ( földesút - önkormányzati ) figyel akkor is.
Válasz Erdőjaro #4454. hozzászólására
Köszönöm, akkor most hasogatunk
Válasz ND #4452. hozzászólására
Ha tüzifa,akkor hasítva.Ne várd meg,hogy elkezdjen összefelé száradni,mert nehéz lesz hasítani.
Válasz nemerdőmérnök #4438. hozzászólására


Sziasztok Mesterek,
Bükköt 1-2évre hogyan érdemes betárolni?
Méterben, tekézve vagy készre hasogatva?
Előre is köszi!
Válasz rongyos #4450. hozzászólására
ami nem képküldős azt meg lombozat nélkül télen ki sem érdemes rakni,ha magasra teszed,akkor meg állandóan fényképez mert ott már annyit mozog a fa,hogy érzékel és bekapcsol.
És nem lopják? :D Mert már van aki arra van szakosodva,már a képküldőset is úgy ellopják,hogy nyoma vész....
Válasz mendes #4449. hozzászólására
Én vadkamerákat használok a termelési területen és a hozzá vezető utak mentén. Így szemmel tudom követni, hogy ki mikor mit visz onnan, milyen rendszámmal, mennyit stb. Nem sok pénzbe kerülnek SD kártyával együtt már 2o ból megvan egy. Az a jó, ha többet tesz ki az ember, kölcsönös lefedettség érdekében. Magyarul egyik kamera demonstratív, a másik operatív megfigyelést végez.
Válasz rongyos #4446. hozzászólására
Konkrétan milyen kamerát?
Válasz agrohelp #4447. hozzászólására
Igen, bár nem túl gyakori.Itt keleten egykor telepítettek akác+nemesnyár kombót is, de az akác többnyire már kiment belőle, vagy csak kis csuklónyi maradt. A 10-20 éve ültetett nyár fajták között pedig eget verő különbséget még nem láttam, mert az már elején eldől és pótlok. Ha sikerül jó termőhelyre tenni a csemetét, viszonylag egyöntetűek.Pláne 10-15 éves korban.
Válasz nemerdőmérnök #4445. hozzászólására
De olyan van, hogy több fafaj lett telepítve, és ezek egymástól teljesen eltérő növekedést produkáltak.
Válasz nemerdőmérnök #4440. hozzászólására
célszerű néhány kamerát kitenni, hogy tudjuk kik és mivel járnak a vágástér felé..vagy felől..
Válasz agrohelp #4443. hozzászólására
Van olyan nyarasom, ami a leírólap szerint 260 m3, lef.om a bokám ha nem lesz 400. Azt meg tudomásul kell venni, hogy a nemesnyár technológia ilyen, ezzel a módszerrel lehet gyorsan, hatékonyan dolgozni. Olyan nem nagyon van, hogy a terület egy adott részén, 1 sor egyöntetűen más, mint a mellette lévő. A kitermelést és a kihordást nagyon megkönnyíti ez. Persze, aki nem ma kezdte, az itt-ott meghagy a lyukaknál pár darabot a gyérített sorban is, ki hogy szokta. A nemesnyár esetében a 600 db-os telepítési tőszám hülyeség, mehetne véghasználati hálózatba egyből, sok gondot és pénzt meg lehetne spórolni (mondom ezt csemetetermelőként). Majd egyszer talán eljutunk ide is.
Válasz nemerdőmérnök #4442. hozzászólására
Küldtem emailt
Válasz nemerdőmérnök #4436. hozzászólására
Az erélyt, és a kitermelhető fatömeget a leírólap tartalmazza. Ha minden második sort kivágsz, az 50%-os erély, vagyis a fakészlet felének a letermelése. Ez szerepel a leírólapon? Mert ha nem, abból gond lehet. Ha igen, akkor nincs gond. Ha erre lehetőség van, és így végzik el a fakitermelést, akkor elég 2-5 sort megbecsülni, vagy letermelni 2-3 sort, felmérni a mennyiséget, és már tiszta a kép. Ez utóbbit egy hétvégén meg lehet oldani.
Személy szerint ezt a minden második sor dolgot csak akkor tudom elfogadni, ha egyöntetű az állomány.
Válasz mendes #4441. hozzászólására
Akkor nagyon ráérnek. Itt max 70-80 m3/ha jön le egy jó nyaras gyérítésből (vesd össze a véghasználati 250-300 m3/ha-al). A fakitermelőnek a napi termelés a lényeg. Persze ezért drágább a gyérítés letermelése, mint a véghasználaté. Szerintem, ha csinálják, nem lesz annyi idő.
Válasz nemerdőmérnök #4440. hozzászólására
10 hektár, 3-4 hetet mondtak rá
Válasz mendes #4439. hozzászólására
Bár nem tudom mekkora területet gyérítenél, de azért a gyakorlatban nem folyamatosan van szállítás. Pár naponta kimész, felvételeztek, fested a sarang tetejét, a rönk köbözés több idő, de halad az. Ezt nem nagyon szokták kisteherautóval szállítani, kézzel rakodni stb. Szóval felesleges hetekig kint aludni. Most már hosszabbak a nappalok, és hamarosan este 7-8ig világos van. Ha meg pár hektár, akkor pikk-pakk megy.
Válasz nemerdőmérnök #4438. hozzászólására
Viszont ebben az esetben nekem, mint eladónak jóval több feladatom és elfoglaltságom lenne (feszt ott lenni, ellenőrizni) a témával, hogy ne lopják ki a szemem, nem? 3 hét szabit erre nem tudok kivenni!
Válasz mendes #4437. hozzászólására
Ahogy az előbb írtam: felmérve a letermelt mennyiség. Minden más esetben valaki (vagy te vagy a vevő) csalódni fog. Persze csak amennyiben a csalódás probléma...
Válasz nemerdőmérnök #4431. hozzászólására
Még mindig nem írtad, melyik módszer a gyakoribb, jártabb: lábon vagy letermeltet köbölve?
Gondolkoztunk azon is, hogy egy szakemberrel felméretjük a mennyiséget és az alapján adjuk el lábon esetleg. Viszont azt is hallottam, hogy lábon való eladás eseten is lehetnek húzások a kitermelők részéről, pl. Kivagnak több vagy olyan fát is, amit nem kellene ilyen-olyan kamu szöveggel.
Válasz agrohelp #4434. hozzászólására
Gyérítés, kivágok minden 2. sort (a gyakorlatban nem hajszálpontosan így történik, de kb.). A jelölt fák kivágásához egyébként szerintem ugyanúgy valamennyi bizalomra is szükség van a felek részéről. Ezt köbözni szoktuk a letermelés után, egy szónak is száz a vége.
Válasz agrohelp #4434. hozzászólására
Mit nem értesz a felezővágáson? Sűrű az állomány, minden második sort ki kell venni, már így is 2 év késésben vagyunk.
Válasz nemerdőmérnök #4433. hozzászólására
Viszont így egyrészről közel elfogadható eredményt kap a kitermelendő fatömegről, másrészt elkerüli, hogy a vevő garázdálkodni tudjon. Mert ezt a felezővágást továbbra sem értem.
Válasz agrohelp #4432. hozzászólására
Igen, bár nemes nyárban nem nagyon szoktunk jelölgetni (sematikus), de lehet ez is.
Válasz nemerdőmérnök #4431. hozzászólására
Vagy kifizet egy jelölést, becslést.
Válasz mendes #4430. hozzászólására
Hát pedig valamit valamiért. Ha a pontosan felmért letermelt mennyiséget nem tudjátok közösen meghatározni, akkor valaki csalódni fog. Te döntesz ebben, a kényelemnek ára van, természetesen eladhatod lábon is egy előre meghatározott mennyiséget feltételezve.
A nyárfa piac kezd kissé beállni, ez gyakran előfordul sajnos, majd kijön belőle, most nem biztos hogy fog(unk) kapni annyit a faanyagért, mint pár hónapja. Ez elmúlik hamarosan, ez egy hullámvasút. Ennyi mindössze.
Válasz nemerdőmérnök #4429. hozzászólására
Na menjünk sorban.
Nyárfa, felező vágás, mindenképpen csinálni kell, mert így is késés van, és van 8 órás munkám. Ez a kiindulási állapot.
1. A vevők többsége nem lábon venné meg a nyárfát, hanem letermelés után a leköbözött mennyiség alapján fizetne X Ft/m3 árat.
De akiket ismerek, azok nem így, hanem lábon állva adták el, azaz kb. Y m3 fa lehet benne, ez alapján fizettek Z Ft-ot a vevőik es kezdődött a kivágás. Az egyik vevőjelöltem mindkét módszert vállalná, de ő is inkább a letermelés utáni köbözött mennyiség utan fizetne.
Ezert kérdeztem lentebb, mi az előnye és hátránya egyik, illetve másik értékesítési módnak? Az fix, hogy 3-4 hétig nem tudok reggeltől estig kint lenni és nézni, ki mit hogyan csinál és esetleg hogyan akar átverni. Őrizni estenként a fát meg végképp nem.
2. Hogy érted, hogy kezd kakis lenni most a piac és a helyzet? Mit értesz ez alatt pontosan? Kifejtenéd?
Köszönöm!
Válasz mendes #4425. hozzászólására
Ok. látom, gondolom nemes nyár. Ha nem megy a letermelt mennyiség alapján, várj vele. Most megint kisebb sza.vihar látszik kibontakozni a fapiacon (a válság legbiztosabb jele: raklap gondok). Ilyenkor mindenki ügyeskedni próbál.
Válasz mendes #4425. hozzászólására
A felezővágás nálad mit jelent?
Válasz mendes #4425. hozzászólására
tehát lábon adod el, de a letermelt köbméter alapján.
Válasz mendes #4425. hozzászólására
Akkor add el másnak. Komolyan mondom, az ilyen vevőre nincs szükséged. Milyen fafaj?
Válasz nemerdőmérnök #4420. hozzászólására



Oké, de nekem választanom kellene a vevő ajánlatából: lábon adom el a nyárfát TKGY vagy kitermelés után leköbözött mennyiség alapján?
Nincs tapasztalatom, a nyakamba szakadt az egész erdészkedés, ezért kérnék a tapasztaltaktól, szakemberektől SOS kézzel fogható tanácsot!