Gázolaj árak 633 Ft Benzin árak 647 Ft EUR 392.16 Ft USD 366.03 Ft CHF 400.96 Ft GBP 458.3 Ft

Fórum

Lótenyésztés

Létrehozta: .grün , 2011-07-30 20:47:27

Kedvencekhez Segítség

528 hozzászólás
#428 Czanik Sanyi
2012-01-24 19:34:40

Válasz #427. hozzászólásra

Minden ú Rómába vezet,smile lol Te elmentél a Baja BP útra.smile confusedsmile rolleyessmile lol

#427 jamo
2012-01-24 19:30:06

Válasz #423. hozzászólásra


smile thumbupcoolsmile thumbupcoolsmile thumbupcool Hú de nagyon irígyelem az ilyet! Vasárnap hazafelé jövet láttam pár fogatot az 51esen. Fújt a szél cefetül és zsibogott a fejem de azért cseréltem volna a kocsissal egy pár óra!smile thumbupcoolsmile thumbupcoolsmile thumbupcool

#426 Czanik Sanyi
2012-01-24 19:22:30

Válasz #423. hozzászólásra
Szépek, de oldalról fotó?smile thumbupcool
A negyedik képen talán nem fénylik, Haflingi?

#425 ..MZ/X..
2012-01-24 19:01:39

Válasz #424. hozzászólásra

Köszi!smile blush
Már elég ördögök voltak, ősszel dolgoztak utoljára.smile sleepsmile whistling

#423 ..MZ/X..
2012-01-24 18:06:03

Vasárnap volt egy kis mozgatás.smile cowboy





Nincs profilkép
#421 Melinda
2011-12-09 15:27:44

Válasz #419. hozzászólásra
húúú, de félelmetes lehetsz!smile tongue

smile lolsmile lolsmile lol

Nincs profilkép
#420 Melinda
2011-12-09 15:27:07

Válasz #418. hozzászólásra
smile lolsmile lolsmile lolsmile lol
ettől félek én is!smile tonguep
bár van már egy nagy keresztlányom, 12 éves...nos, azért vele sem volt könnyű, most sem az!
Tudok nemet mondani neki, ha kell!smile biggrin

#419 Dominator 106
2011-12-09 12:47:37

Válasz #418. hozzászólásra

úgyhogy sajna rám marad a szigorú apa szerepe...de én sem akarom hogy nemnormális felnőtt legyen belőle.És nem kell agyon verni, nekem elég ha csúnyán nézek és olyan hangsúllyal beszélek, olyankor vége a világnaksmile crying

de muszály

#418 Dominator 106
2011-12-09 12:44:00

Válasz #416. hozzászólásra

smile lolsmile lolsmile lolsmile lol

annak idején az én párocskám is pont ugyanezt mondta , hogy ő milyen következetes lesz és igazságos meg minden...aztán most meg...a gyerek megeszi reggelire mert ha úgy néz az anyjára vagy édesen szól valamit elolvad rögtön és oda minden harag! smile lovesmile rolleyessmile rolleyes

#417 Bencsiki
2011-12-09 12:18:31

Sziasztok!
Sárga színű Shagya arab mént keresek lovaimra.

Megdöbbenve hallom, hogy az általam évek óta kinézett
http://www.pelsonius.hu/site/lo.php?id=322
a közelmúltban elhullott!

Nincs profilkép
#416 Melinda
2011-12-09 12:09:16

Válasz #415. hozzászólásra
Sajnos ez tényleg így van....borzasztó dolgok ezeksmile sad

Én is emléxem, h kisiskolás koromban bizony kikaptam a tanítónénitől, mert csacsogtam óránsmile tonguepsmile lolsmile lolsmile lolsmile lol
na és? túléltemsmile biggrin

Ezért úgy gondolom, h az én gyerekem (ha egyszer lesz) nem lesz pátyolgatva, ki lesz verve a segge, ha megérdemli!smile tonguep Persze a jutalom is majd jár neki, ha arról van szó.smile rolleyes

#415 ..MZ/X..
2011-12-09 10:12:14

Válasz #414. hozzászólásra

Hát igen....

Én még emlékszem, hogy annak idején kiskölök voltam, köpködtem a szotyihéjat az utcán mint a "nagyok". Öregapám meglátta, visszkézből megmosott úgy, hogy még ma is érzem a helyét. Megmondta, hogy nem köpködünk, szemetelünk sehol. Nem is teszem azóta.
Mostanság jutott ez eszembe ez az eset, mikor láttam a mai kor gyermekét iskolából hazafelé menet, minden 2. lépésnél turházni egyet.smile angry

Nem vertek agyba főbe, de néha 1-1 atyai pofon elcsattant. Mégis ember lett a nagy többségből. De belőlüksmile confused Most már mindenkinek joga van, elvárja, hogy teljesítsék őket, csak éppen a kötelességét nem tudja.

Nincs profilkép
#414 Mpista70
2011-12-08 20:49:08

Válasz #409. hozzászólásra

Egy minapi hír arról szólt, hogy a szülő és a gyerek együtt püfölték meg a tanárt. Gratulálok az ilyen címeres idióta barmoknak, akik nem képesek felfogni, hogy ma a tanárt, holnap őt verik meg elkényeztetett gyerekeik.

Nagyapáink sem azért bántak olykor keményen a gyerekkel, mert pszichopaták, meg alapból erőszakosak voltak, hanem mert ha azt akarták, hogy a gyerek megállja a helyét, hogy ne haljon éhen, akkor olykor-olykor le kellett keverni egyet vagy meg kellett csapkodni a lábuk szárát.

Apám több örök érvényű bölcsessége között van egy, ami arra lett kitalálva, amikor a szülő azt hiszi, hogy a csemetéje kipártolásával jót tesz neki, de a végén keservesen csalódik. Így szól:

"Inkább ő sírjon most, mint én, harminc-negyven év múlva." Ebben minden benne van.

#413 S.O
2011-12-08 08:06:28

Válasz #411. hozzászólásra

NAgy ,drága,későn érő ...
Magyarországon nem rég kezdték a tenyészetet.Hogy itthon mire használják?azt nem tudom.Mutogatásra.Egyébként egy roppant erős és nyugodt idegrendszerű fajta.Na persze biztos ezt is idegbetegé lehet tenni ha úgy bánunk vele.
Munkára drága,tenyésztésre pedig szerintem idehaza nincs kereslet.
Ha munkára szeretnéd,egy bika kis hidegvérű is tökéletes,és hordozza ugyan ezeket a jellemeket.Ajánlom a magyar fajtákat.
Nézz körbe a neten,melyikről mit írnak.smile rolleyes

Nincs profilkép
#412 ogabor
2011-12-08 06:39:27

Volt egy beteg szerencsétlen ideges ló. Nem bírta szállitást, beidegesedett, összesebezte magát.
Sebei enegetizált módon kezelve, térharmonizált környezetet biztosító pótkocsiaban szállitva, energetizált vízet itatva, ma már többszörösen lett nyertes Ausztriában.

#411 Fsanyi88
2011-12-06 12:02:30

Üdv!

Valaki tud néhány hasznos információval szolgálni a Shire fajtáról ???

#410 Koresz
2011-12-05 21:36:19

Válasz #409. hozzászólásra

Amikor én jártam suliba 2-3 éve.Már akkor sok barom volt aki nem akart tanulni.Szegény tanárokat sajnáltam.Nálunk is volt egy gyerek de az hamar selejtezésbe ment.

#409 ..MZ/X..
2011-12-05 21:29:05

Válasz #399. hozzászólásra

A tantónéni, jó esetben, rendszeresen gyakorol odahaza a csődörön smile devilsmile lolsmile lolsmile lol

Nem tudom, felétek hogyan van, de ahogy én látom pár év alatt feje tetejére fordult a világ.smile rolleyes
A mostani kölkök nem egyszerűek. Faterom mg suliba gyakorlatot oktat. Folyton mondogatja, hogy egyre rosszabb az "alapanyag". Állítása szerint 10ből 6-7 gyerekre rá tudná mérni a villanyelet. Szemtelen, nem akar csinálni (dolgozni) semmit. A szemébe mondja a gyerek, hogy menjen az édesanyjába, mert neki nem mondja meg senki, hogy mit csináljon. Az öregem ki van rajtuk akadva piszokul, pedig nem egy kapkodó idegbeteg. Meg lehet stoppolni a gatyát a seggénsmile biggrin

1-2 kivételtől eltekintve bitóra való mind.smile angry Pedig ezek szinte kész felnőtt emberek 17-18 évesen.
Csak azt nem értem, hogy mi lesz ezekkel később. Arról már nem is beszélve, hogy a gyerekeik milyenek lesznek...

#406 S.O
2011-12-05 20:53:16

Válasz #404. hozzászólásra

hahaha smile lolsmile lolsmile lolsmile lolsmile lol
ha büdi lent gyere feljebb

#405 rilex
2011-12-05 20:52:43

Válasz #404. hozzászólásra

Dilis, Teeeeeeeee!!!smile lolsmile lol

#403 rilex
2011-12-05 20:50:19

Válasz #402. hozzászólásra

Életre való gyerekek kellenek ide, nem tápos csibék.smile biggrin

#402 S.O
2011-12-05 20:47:26

Válasz #401. hozzászólásra

smile thumbupsmile thumbupsmile thumbup
az bizti.annó én is mezitláb hordtam a tápot a libáknak a caros istállóba,az enyém is úgy fogjasmile lolsmile lolsmile lol

#401 rilex
2011-12-05 20:44:39

Válasz #400. hozzászólásra

Nagyon jól elő tudod adni a dolgot! Szinte hallom!!!smile lolsmile lolsmile lol
Ez sajnos tényleg így műxik.smile wacko
De bízom benne, hogy ti még megéritek, meg a gyerekeitek, hogy lesz ez másképp is.smile smile

#400 S.O
2011-12-05 20:42:30

Válasz #399. hozzászólásra

smile wackosmile wackosmile wacko
Jajj vigyáz ne lépj bele, a kakiba,jaj,moss kezet,jaj ne simogasd,csak kapaszkodj,jaaaaa jle ne es,jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj biztonságos ez, prüszköl a ló a knyes gyerek bömből üvölt,mert bááááááántttttttt.
jesszus én kb ezt látom smile wackosmile wackosmile wackosmile wackosmile wacko
borzasztó.ebből semmi jó nem fog kisülni smile sneaky

#399 rilex
2011-12-05 20:37:43

Válasz #398. hozzászólásra

Ez pontosan így van.smile smile
S még a tancik is kénytelenek lennének megtanulni lovagolni.smile biggrin

#398 ..MZ/X..
2011-12-05 18:27:06

Válasz #397. hozzászólásra

No most aztán majd beindul a ló biznisz....smile lolsmile lolsmile lol
Valaki megint megszedi magát, a gond csak az, hogy nem mi.smile drool
Konkrétan ma beszélgettem egy ~30 éve lovazó emberrel aki megmondta a frankót. A ló ára úgy 10 éve egy fillért nem változott, vagy ha igen akkor lefelé ment. Mára a lovazás ha nem pénzmosodának használják csak egy rettentő költséges hobbi.smile sad

Abból a szempontból talán jó lenne az a nagy program, ha a kölyköket kicsit kivezényelnék jószágnézőbe. Nem az ámítógép meg a kártonnetvörk előtt nőnek fel gyilkolászós meséken, hanem valami normális emberi érték is rájuk ragadna a kosszal együtt.smile whistlingsmile rolleyes

#396 Radocz
2011-10-20 14:17:05

"A lovas ekét hogyan kell beállítani?"

Balmazújvároson ismerek olyat, aki megmutatja neked.
Szerintem munka közben is, mert még szántank ma is lóval.

A burgonyát, cukorrépát is azzal takarítottuk be.
Mivel nem én voltam az írástudó, így bután fogok meghalni.

A kungörcs kötését most tanulom harmadjára.
smile cowboy

Nincs profilkép
#395 max
2011-10-20 10:14:47

Válasz #389. hozzászólásra

A lovas ekét hogyan kell beállítani?

Elmondani elég körülményes, de valahogy így:http://www.youtube.com/watch?v=spKzToKXDh4

Ha nem laknál nagyon messze szivesen megmutatnám.

#394 ..MZ/X..
2011-10-19 22:47:24

Válasz #393. hozzászólásra

Ügyes a fiú! Gratula neki!

Azért interneten tanulni nem egyszerű. smile biggrin
Nálam is volt tavaly egy tizenéves forma kölyök lovagolni. Kérdeztem, hol tanult, azt mondta a neten, de igazi lovon most ül először. Jól indul a dolog...
Ott kezdte a srác, hogy ő fel tud szállni, nem kell segítség. Berakta a jobb lábát a kengyelbe. Mondom neki, mi zavart meg, nem találod a klaviatúrát? Mert a ló nagy valószínűséggel pont ellenkező irányba fog menni mint amerre te most ülni készülsz. Felraktuk, sétált pár kört.smile nonono
Apuka erre megmondta a tutit, hogy a gyerek profi, és mikor fog vágtázni.smile blink
Sajnos nem tudtam elég diplomatikusan válaszolni, így megsértődtek.smile sweatdrop Azóta sem láttam őket. Pedig nem kellett volna sok, csak 1-2 év és profin vágtázott volna a gyereksmile laughsmile lolsmile lol

#392 Axim
2011-10-09 19:03:06

próbáltam új topikot nyitni , nem lehetséges? sokan dolgoznak lóval , biztos lenne hozzászóló ,vagy nemsmile confused

#391 S.O
2011-10-09 17:26:55

Lovas ekét? Jó kérdés,annyit tudok,hogy nyugis ló kell hozzá,nehogy a gaz mellet mást is kiekézzetek smile lolsmile lol

Másik téma.
Bajban vagyok.kb 3hónapja (mikor hoztuk a sérült lábú pónit) a lovam meghúzta a bal elejét a bohóckodás közben. beszűrődött neki,hűtőgél,és pihenés.nem dolgozott,de rá pár hétre újra meghúzta a bal elejét.Ekkor kis buburcsok jelentek meg csűdnél,és csűd izületnél.akkor rost szakadásra gondoltam,így nem is lovagoltam addig,míg ezek a buburcsok el nem tűntek.ez bő 2 hónap volt.kb 2 hete újra elővettem a lovat,fokozatos munkával készültem a szüreti felvonulásra.fásliztam az elejét,semmi baj nem volt.tegnap elmentem felvonulásra,és mára nagyon durván beszűrődött neki.ilyen ronda még sosem volt.a patája is meleg.Nem igazán értem a dolgot,mert nagyon keveset mentünk,és nagyon sok helyen fél órát bizti álltunk,míg táncikáztak az emberek.sokkal többet mentem vele terepen.patkó nincs rajta,ezért az út szélén a füvön közlekedtünk.
valakinek hasonló????én ultrahangon gondolkodom.de elég húzós,szóval véleményetekre kíváncsi lennék.smile helpsmiliesmile helpsmiliesmile helpsmilie

#390 Claastra
2011-10-09 16:17:29

EGY" NORMÁLIS" MODIsmile thumbupsmile thumbupsmile thumbup

#389 Czanik Sanyi
2011-10-09 16:07:04

#1. hozzászólás, Axim küldte be 2011-10-09 15:40:20-kor | [TÖRÖL] | Felhasználó kitiltása: egy napra | egy hétre | egy hónapra
Axim

Sziasztok !
A lovas ekét hogyan kell beállítani?

#388 S.O
2011-09-25 20:29:49

Nem nem voltam.én babacsőszködtem egész hétvégén.Méghozzá a győztes gyerkőceinélsmile whistlingfő a csapat munka,és akkor győzelem van smile lolsmile lolsmile lolsmile lol
de tv-ben néztemsmile lol

#387 Axim
2011-09-25 19:22:40

Válasz #386. hozzászólásra

Te is voltál a vágtán Olga ?
Tegnap voltam fatornyos faludbansmile rolleyes szép környéksmile thumbupcool

#386 S.O
2011-09-20 21:38:10

Ejjj de rég írtak már ide.pedig aktuális lenne a téma.véget ért a nemzeti vágta.Környékünk két tagja győzelmeskedet.Kis huszár vágtában is,és a nemzeti vágtában is
hiába a környékbeli lovasok voltak idén a legjobbak smile lolsmile lol

#385 Radocz
2011-09-06 09:22:11

Így kezdtem.
"Szép asszonynak jónak, jó járású lónak"

Jól látom, hogy ezen már látszik a bátorság hiánya.


Ez már középiskolás koromban készült. a szekéren a pótdeszka mögött fej nélkül már nem féltem.



A 35 éves osztály találkozón Bárándon úgy ültem a lovon, mint aki be......
Nem csak úgy látszott, hanem úgy is éreztem.

A lényeg, hogy egyszer ültem fel, és akkor szálltam le, amikor meguntam.

Erről Bárándon maradt a fénykép.


smile cowboy

#384 ..MZ/X..
2011-09-05 22:42:22

Válasz #382. hozzászólásra

Szívesen máskor is. Segítek amiben tudok.

Válasz #382. hozzászólásra

Lehetőség nem nagyon van. Fáj mindenhogyan. Halt már bele ember kevesebbe is. Engem is rúgott már lapockán bértartott ló, talicskában toltak az állatorvosig mert az volt legközelebb. A doki szerint az volt a szerencsém, hogy viszonylag jól izmolt vagyok és összetartott.
Saját ló lekopogom még soha nem tett szándékosan ellenem semmit.

Válasz #382. hozzászólásra

Szerelem smile love
Köztük nőttem fel, köztük szeretném leélni az életem, és mellettük (nem általuk) békésen elhunyni.smile innocentsmile cowboy

Sokan meglepődnének ha látnák, tudnák, hogy egy állat milyen szintű barát és társ tud lenni.

A nagy létszámot meg megörököltem egy nagyon kedves ismerőstől.

#383 ..MZ/X..
2011-09-05 22:27:30

Válasz #378. hozzászólásra

Köszönöm, igyekszem.smile blushing

Válasz #378. hozzászólásra

Köszi a dicséretet!
Merrefelé laksz ha megkérdezhetem? Csak mert itt felénk meg úgy általában 40e/hótól indul a bértartás. Felfelé meg határ a csillagos ég attól függően milyen puccos a hely. Nyáron szoktam kevesebbet kérni ha a tulajnak megfelel a legeltetés. Ilyenkor folyamatosan kint vannak a legelőn, abrakolás is csak akkor van ha használva van a ló.

Magadnak ha tartod és mindent meg kell vegyél neki, azt feltételezve, hogy tisztességesen eteted, akkor szerintem kb 20-30e/hó takarmány áraktól függően. Ehhez még hozzáadódhat az esetleges állatorvosi költség, és egyéb költségek pl kötőfék, körmölés stb ára.
Mit akarsz vele húzatni? Kocsizni akarod?
Gyereknek póni való. Azon tud megtanulni. Amiket törpéket látsz a képeimen azok shetland B pónik. Van belőlük 3 is. 4-5-6 évesek már rá tudnak ülni. Kb ekkortól érdekli őket. Ilyenkor még nem annyira a lovagolni tanulás a lényeg, hanem inkább az élményszerzés. Aztán fejlettségi szinttől függően 7-8 évesen mikor már meg tudják tartani magukat és van némi fizikai erejük jöhet a tanulás, szintén pónin.

Jobban jársz, ha keresel inkább egy helyet ahol szívesen látnak titeket gyerkőcöstől, mint hogy lovat tarts. Ha nincs más állat mellette amit gondozni kell akkor nagy elfoglaltságot jelent, évi 365 napot. Némi szakértelem sem árt, mert különben zsebbenyúlós tud lenni a lótartás. Sajnos ha látják, hogy nem vagy képben mindenki le akar nyúlni, az állatorvostól a takarmányoson át mindenki. Nem elég csak megetetni, kitrágyázni, foglalkozni kell vele. Következetesnek kell lenni, mert ha valamit elrontasz a ló mint a szivacs szívja magába a hülyeséget, rossz szokást. Kinevelni belőle meg hosszú hosszú idők munkája, néha szinte lehetetlen feladat. Kell hozzá egy toleráns család is (mert családtag lesz a lóból), kell egy ember akiben tökéletesen megbízol és rá mered bízni az állatot ha te valamilyen okból nem érsz rá.
Arról pedig nem is beszélve, hogy a gyereket nem biztos, hogy érdekelni fogja.
Ha viszont tökéletesen elhivatott vagy akkor egy hucul megfelelne neked. A gyerek még hellyel közzel tudja lovagolni is, kocsizni is lehet.
Személy szerint azt ajánlom, hogy egy nyugodt, kiegyensúlyozott 10 év feletti lovat keress. Csak és kizárólag kanca, illetve herélt jöhet szóba. A csődör értelmetlenség és veszélyes, nem való gyerekek lovagoltatására, akármennyire is bizonygatja az eladó, hogy szelíd! Fedeztetni pedig a zugcsődör értéktelen.
Arra készülj fel, hogy a lányokat úgy 13-14 éves korukig érdeklik a lovak (eddig mindent megtesznek értük, csak gondoskodni lehessen róluk), aztán jönnek a fiúk és rá sem néznek. Majd 20-on évesen esetleg visszatérnek hozzájuk. A fiúk hamarabb eltűnnek kicsit, előbb kezdi érdekelni őket az autó, motor számítógép. Viszont aki ottmarad a lovak mellett azt egész életében nem tudod eltávolítani mellőlük. Mindig valamilyen szinten kötődni fognak hozzájuk, ez igaz mindkét nemre.

#382 Axim
2011-09-05 20:40:35

Válasz #376. hozzászólásra

kösz az infókat sokat segítettélsmile thumbupcool

#381 Heccmaster
2011-09-05 20:27:34

Ha úgy jó rendesen pofán rúg a ló párossal akkor mik a lehetőségek??
Ha csakúgy lájgtosan mellkason párossal akkor?????

#380 Heccmaster
2011-09-05 20:25:00

Válasz #377. hozzászólásra

A sok ló tartásának nálad mik az okai, miértjei stbjei?

#379 Radocz
2011-09-05 16:39:26

tényleg szépek.

Mifelénk 25 000 Ft körül van egy havi költsége bértartásban a lónak.

Ha szeretem és gyerekkoromban volt igás lovunk, mennyiből tudom kihozni a takarmányát.

No nem miattam, hanem az unokám miatt.

Első körben valami kisebb lóra gonodolok, amivel lehetne húzatni is és nem csak mutogatni, meg etetni.
Egy éves az unokám.

Hány éves korára fogja érdekelni a "papa" lova?


smile cowboy

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hirdetés
Mutatjuk hogyan védekezzünk hatékonyan a gyomok ellen
Mutatjuk hogyan védekezzünk hatékonyan a gyomok ellen
Felhasználása rezisztenciatörő hatása miatt is javasolt.
Mitől függ a magyar agrárium sorsa, és mire kell most figyelni a gazdáknak?
BCS Valiant 60 AR Micro
BCS Valiant 60 AR Micro

11.050.000 Ft

Eladó ipari vagy cefre alma
Eladó ipari vagy cefre alma

80 Ft

Eladó 16.9 R 26 -os gumi
Eladó 16.9 R 26 -os gumi

40.000 Ft

Eladó 580/70 R 38-as gumi
Eladó 580/70 R 38-as gumi

220.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]