Válasz medikus #13070. hozzászólásáraA meghajtásnál volt cserés, de végén kiderült hogy a házban mozgott csapágy. Kikaptam az egesz tengelyt már cserélek az excenterekben is. Vettem csapágyat házastol uc 207est, az normális hogy új es billeg a csapágy?? Nem a házban hanem maga a csapágy olyan mint ha kopott lenne . Amugy gondolnám hogy ilyen , de a szelelő oldalán a "100" éves csapágy megsem moccan. Két uc 207est vettem mindkettő billeg.
Ma sem voly sokáig vágás, hazazavart az eső.
Két napig bisztos nincs vágás. Addig lehet bütykölni. Nagyon lóg az egyik csapágy a törekasztal alatti tengelyen . Hogy jó azt szerelni ? Még sosem csináltam . Lekapni az egész tengelyt a gépről??
Ékeket hogy szoktátok kiütni , van valami jó módszer?? Én csak a rahegeszteni valamit és ütni módszert ismerem.
Válasz medikus #13067. hozzászólásáraBemásztam reggel kis pajszerral , próbáltam mozdítani az utanverőn de semmi, azóta nemcsinálja,szerintem felszedett valamit , egyszer kukoricában jártam így hogy a cséplődob beszorított valahogy egy csutkát és rendesen kalapált, leéget kivülről a festék a plehen úgy felmelegedett, szerencse hogy nemvolt tűz.
Válasz Gyurkesz1 #13063. hozzászólásáraMind két oldalon van csavar!Kontra anyával!Az utóverő lemezen levő furatokon keresztül éred el őket!Ha jól emlékszem 14 kulcsnyílás!
Volt ma egy furcsa jelenség , meredek domboldalon vágtam és elkezdett kelepelni az utánverő dobb meghajtásánál . Azt hittem csapágyas lett , de olyan volt mint ha belülről valami érné a lemezt . Aztán eszembe jutott hogy olvastam valahol hogy eltud szabadulni az utánverő a tengelyen oldalirányba úgyhogy kivancsiságból megpróbáltam megfordulni a dombon a másik oldalára és abba maradt a kelepelés teljesen. Aztán már vegkép nemcsinálta. Létezik hogy valami gazt kapott fel es az kelepelt?? A biztositó csavarokhoz az utanverőn hozza lehet férni valahogy ha bemászok a szalmarázón??
Válasz Benkő Lajos #13058. hozzászólásáraIgen, csak a kis szivattyu funkciói mennek el. Nekem ilyen fajta dugattyu van benne rugóval nem olyan mint ami te neked. Ha alulrol leveszem a csövet és csavarhúzóval meg mozgatom a dugattyút akkor beindul , megy 2-3orát aztán leál. Szivattyú ad 50bar-t azt mértem. De szűrő nincs a hidraulika tartályba ugyhogy lehet nincs is mit csodálkoznom. De ismerek több kollégát akiknek szintén nincs benne és semmi problémajuk. Jó lenne keríteni egy uj szelepet , de nincs sehol,használt sem.
Válasz Gyurkesz1 #13057. hozzászólásáraSzia! Mit nem csinál a hidraulikád? Kormány-vágóasztal emelés van? Annó nekem csak az volt,Ha jol emlékszem 30-as a szelep záró csavarja alul-felül, ki kell az órákat fordítani,alatta lessz a szelep felső záró csavarja,azt kiveszed,és alatta lenni kell a gyűszű szűrőnek,1 hétig szórakoztunk.
Válasz R Sándor #13056. hozzászólásáraVágtunk buzát, en nem mértem de a haver aki mellettem vágott ő igen 13,5ös volt. Ha nemjönne holnap eső befejezném a sajátot . A rugóért nagy köszönet, tényleg másabb így . Ma a kis hudraulika szivattyu körei kezdtek el baszakodni megint,azt hittem megoldottam az új szivócsővel de nem , a szeleppel van valami gond a vezérlőtömbben. Ha leveszem a tömb aljáról a csövet és benyulok csavarhúzóval megmozgatom a dugattyút amit a rugó nyom akkor egy darabig jó aztán megint leál,nem értem.
Válasz R Sándor #13050. hozzászólásáraHolnap eltudok menni, menyecske azt mondja még úgysem voltunk kompon :D ..de ha akarsz rokont látogatni akkor nyugodtan jöhetel te is , én alkalmazkodok.
Válasz Gyurkesz1 #13049. hozzászólásáraPácin - Kisvárda - Tuzsér vagy perbenyik Zemplénagárd kompal át a tiszán és Tuzsér, nézd meg melyik jobb neked,. De el is vihetem Max benézek a sogoromhoz bodrogszerdahelyre. Szólj hogy hogy legyen, akár ma is jöhetsz én csak holnap érek rá.
Válasz R Sándor #13039. hozzászólásáraNincs csak a kaszahajtás oldalán, csak az nem ad logikát hogy pont az az oldal ér hamarabb földet ahol van rugó, ha fordítva lenne egy szót nemszólnák.
Válasz Gyurkesz1 #13037. hozzászólásáraHa volna rugó mind két oldalon,és rendesen volna beállítva,minden probléma megszűnne!Akkor letehetnéd az asztalt a földre! Nélküle nem lehet dolgozni!
Válasz medikus #13036. hozzászólásáraAzért húzza mert nem egyformán engedi az asztalt, az egyik oldalt huzza foldet masik oldalt 10cm is a tarlo . Tudom miert van a rugó, hogy jatszon az asztal ha nem egyenes a föld,netúrja a földet mint egy rakodó.
Válasz medikus #13026. hozzászólásáraRajta van,ha egyre gondolunk. De hogy lehet azzal tarló magasságot álítani?? Én azt hittem az csak arra van hogy felemelt álapotban vonuláskor lelehessen biztosítani.
14124 hozzászólás
Válasz endypapa_20120 #13073. hozzászólásáraMinek? Akkor vegyél olyat!Gyárit!Ahhoz nagyobb motor is kell!
Hajtást alakított át valaki hidróra? (itt a csoportban)
Válasz Gyurkesz1 #13071. hozzászólásáraEzek ilyenek!Lehet ha felütöd,kicsit javul!
Válasz medikus #13070. hozzászólásáraA meghajtásnál volt cserés, de végén kiderült hogy a házban mozgott csapágy. Kikaptam az egesz tengelyt már cserélek az excenterekben is. Vettem csapágyat házastol uc 207est, az normális hogy új es billeg a csapágy?? Nem a házban hanem maga a csapágy olyan mint ha kopott lenne . Amugy gondolnám hogy ilyen , de a szelelő oldalán a "100" éves csapágy megsem moccan. Két uc 207est vettem mindkettő billeg.
Válasz Gyurkesz1 #13069. hozzászólásáraAz a rázóasztal meghajtó tengely! Szerelni semmit nem jó! Melyik oldal?
Ma sem voly sokáig vágás, hazazavart az eső.
Két napig bisztos nincs vágás. Addig lehet bütykölni. Nagyon lóg az egyik csapágy a törekasztal alatti tengelyen . Hogy jó azt szerelni ? Még sosem csináltam . Lekapni az egész tengelyt a gépről??
Ékeket hogy szoktátok kiütni , van valami jó módszer?? Én csak a rahegeszteni valamit és ütni módszert ismerem.
Válasz medikus #13067. hozzászólásáraBemásztam reggel kis pajszerral , próbáltam mozdítani az utanverőn de semmi, azóta nemcsinálja,szerintem felszedett valamit , egyszer kukoricában jártam így hogy a cséplődob beszorított valahogy egy csutkát és rendesen kalapált, leéget kivülről a festék a plehen úgy felmelegedett, szerencse hogy nemvolt tűz.
Válasz Gyurkesz1 #13066. hozzászólásáraIgen! Oldalanként egy furat,de egy vonalban!
Válasz Gyurkesz1 #13065. hozzászólásáraJól értem akkor hogy itt kell lenni a furatoknak??
Válasz medikus #13064. hozzászólásáraOké köszönöm, attól féltem hogy csapágyházat kell levenni hogy hozzá lehessen férni.
Válasz Gyurkesz1 #13063. hozzászólásáraMind két oldalon van csavar!Kontra anyával!Az utóverő lemezen levő furatokon keresztül éred el őket!Ha jól emlékszem 14 kulcsnyílás!
Volt ma egy furcsa jelenség , meredek domboldalon vágtam és elkezdett kelepelni az utánverő dobb meghajtásánál . Azt hittem csapágyas lett , de olyan volt mint ha belülről valami érné a lemezt . Aztán eszembe jutott hogy olvastam valahol hogy eltud szabadulni az utánverő a tengelyen oldalirányba úgyhogy kivancsiságból megpróbáltam megfordulni a dombon a másik oldalára és abba maradt a kelepelés teljesen. Aztán már vegkép nemcsinálta. Létezik hogy valami gazt kapott fel es az kelepelt?? A biztositó csavarokhoz az utanverőn hozza lehet férni valahogy ha bemászok a szalmarázón??
Válasz medikus #13061. hozzászólásáraMegnézem, most kapásból nemtudom.
Válasz Gyurkesz1 #13059. hozzászólásáraMilyen olajat használsz?



Válasz Gyurkesz1 #13059. hozzászólásáraKiskőrösön hirdettek régebben! Kérdezz rá! Bükkhegyi!
Válasz Benkő Lajos #13058. hozzászólásáraIgen, csak a kis szivattyu funkciói mennek el. Nekem ilyen fajta dugattyu van benne rugóval nem olyan mint ami te neked. Ha alulrol leveszem a csövet és csavarhúzóval meg mozgatom a dugattyút akkor beindul , megy 2-3orát aztán leál. Szivattyú ad 50bar-t azt mértem. De szűrő nincs a hidraulika tartályba ugyhogy lehet nincs is mit csodálkoznom. De ismerek több kollégát akiknek szintén nincs benne és semmi problémajuk. Jó lenne keríteni egy uj szelepet , de nincs sehol,használt sem.
Válasz Gyurkesz1 #13057. hozzászólásáraSzia! Mit nem csinál a hidraulikád? Kormány-vágóasztal emelés van? Annó nekem csak az volt,Ha jol emlékszem 30-as a szelep záró csavarja alul-felül, ki kell az órákat fordítani,alatta lessz a szelep felső záró csavarja,azt kiveszed,és alatta lenni kell a gyűszű szűrőnek,1 hétig szórakoztunk.
Válasz R Sándor #13056. hozzászólásáraVágtunk buzát, en nem mértem de a haver aki mellettem vágott ő igen 13,5ös volt. Ha nemjönne holnap eső befejezném a sajátot . A rugóért nagy köszönet, tényleg másabb így . Ma a kis hudraulika szivattyu körei kezdtek el baszakodni megint,azt hittem megoldottam az új szivócsővel de nem , a szeleppel van valami gond a vezérlőtömbben. Ha leveszem a tömb aljáról a csövet és benyulok csavarhúzóval megmozgatom a dugattyút amit a rugó nyom akkor egy darabig jó aztán megint leál,nem értem.
Válasz Gyurkesz1 #13051. hozzászólásáraVàgtatok valamit?? Nálunk a tritikale vize 18 as
Válasz R Sándor #13054. hozzászólásáraRendben.
Válasz Gyurkesz1 #13053. hozzászólásáraRákóczi út 54 a 4 es főúton ott kell lefordulni balra,ahol zebra van tuzsernal csak 1 helyen van,
Válasz R Sándor #13052. hozzászólásáraOké, akkor holnap 8körül indulok kb 9 körül ott vagyok, majd írj egy házszámot.
Válasz Gyurkesz1 #13051. hozzászólásáraTe döntsd el és szólj.delelott ráérek
Válasz R Sándor #13050. hozzászólásáraHolnap eltudok menni, menyecske azt mondja még úgysem voltunk kompon :D ..de ha akarsz rokont látogatni akkor nyugodtan jöhetel te is , én alkalmazkodok.
Válasz Gyurkesz1 #13049. hozzászólásáraPácin - Kisvárda - Tuzsér vagy perbenyik Zemplénagárd kompal át a tiszán és Tuzsér, nézd meg melyik jobb neked,. De el is vihetem Max benézek a sogoromhoz bodrogszerdahelyre. Szólj hogy hogy legyen, akár ma is jöhetsz én csak holnap érek rá.
Válasz R Sándor #13048. hozzászólásáraKell kell ,nagyon jól jönne . Hany km-re vagy a határtól?? Hová kéne mennem??
Válasz Gyurkesz1 #13046. hozzászólásáraMint írtam nekem van eljössz érte? Vagy elvigyem? Ha kell?
Moderálási elveink miatt törölve: 2023-07-28 09:01:43
Válasz R Sándor #13043. hozzászólásáraJól emlékszel,Kiralyhelmectől kb 15km, ha Pácinnál jársz át akkor a határ után az első falu ,Nagykövesd.
Válasz R Sándor #13044. hozzászólásáraAzért kérdezem mert én Szabolcs Szatmár Bereg megyében lakom és nekem van!! Adok szívesen!!
Válasz Gyurkesz1 #13042. hozzászólásáraVagy huje vagyok tennem is felvidéki vagy?
Válasz Gyurkesz1 #13042. hozzászólásáraMilyen messze laksz Királyhelmec től??
Válasz R Sándor #13039. hozzászólásáraNincs csak a kaszahajtás oldalán, csak az nem ad logikát hogy pont az az oldal ér hamarabb földet ahol van rugó, ha fordítva lenne egy szót nemszólnák.
Válasz medikus #13038. hozzászólásáraBizisten kerítek a másik oldalra is egy rugót,nagyon kiváncsi leszek.
Válasz R Sándor #13039. hozzászólásáraNincs,és csodálkozik!
Válasz Gyurkesz1 #13037. hozzászólásáraAz egyik oldalon nincs neked rugó a munkahengeren??
Válasz Gyurkesz1 #13037. hozzászólásáraHa volna rugó mind két oldalon,és rendesen volna beállítva,minden probléma megszűnne!Akkor letehetnéd az asztalt a földre!
Nélküle nem lehet dolgozni!
Válasz medikus #13036. hozzászólásáraAzért húzza mert nem egyformán engedi az asztalt, az egyik oldalt huzza foldet masik oldalt 10cm is a tarlo . Tudom miert van a rugó, hogy jatszon az asztal ha nem egyenes a föld,netúrja a földet mint egy rakodó.
Válasz Gyurkesz1 #13035. hozzászólásáraMiért húzza?Azért mert nincs rajta a rugó! Miért van a rugó???Mit is csinál az?


Válasz medikus #13034. hozzászólásáraHát lehet, de nekem ha nagyon lent van egyből húzza oldalt a földet .
Válasz Gyurkesz1 #13033. hozzászólásáraHa alánéznél a vágóasztalnak,látnád hogy az egész egy csúszó talp!
Válasz medikus #13032. hozzászólásáraAzt meg hogy?? Van rajta olyan ütköző mint a 16os asztalán??
Válasz Gyurkesz1 #13031. hozzászólásáraNekem nincs is fenn!A földön tolom az asztalt!
Válasz medikus #13030. hozzászólásáraMaga hanyadikban használja??
Válasz Gyurkesz1 #13029. hozzászólásáraÚgy hogy vannak rajta furatok,(egymás mellett 3?) ha azokba dugod a rögzítő csapot,akkor nem megy lentebb az asztal!
Válasz medikus #13026. hozzászólásáraRajta van,ha egyre gondolunk. De hogy lehet azzal tarló magasságot álítani?? Én azt hittem az csak arra van hogy felemelt álapotban vonuláskor lelehessen biztosítani.
Válasz medikus #13027. hozzászólásáraSzuper
Akkor ma nekiugrunk
Válasz ...:::Pisti:::... #13019. hozzászólásáraÚgy minden elérhető!
Válasz Gyurkesz1 #13025. hozzászólásáraAmi a két munkahenger között van,ha van!
Válasz medikus #13023. hozzászólásáraMost melyik támasztékra gondol arra a patkóra ami a rugót támasztja?