Örá gondoltam igen sok motyoja van... De hol érdmes venni tényleg ahol olcsobb mint bocsa két géppel dolgozunk bács kiskun megyében és kisebb összegeket ott szoktam hagyni bocsán..
Válasz #2976. hozzászólásra
Van több lehetőség,de Balisimson pont a legdrágábbat találta meg! Ott már párszor behúztak a csőbe!!Áfával és anélkül, sorolhatnám!
Ennek is 4.8-as volt gyárilag. Szerintem csak a gázkarnál kell állítani mert az alapjárat is elég alacsony, és akkor minden állásban kicsit nagyobb lesz a fordulat.
Bócsán érdeklődtük. Baja után is van egy "bontó", ott 8000 azthiszem. Pénteken megy ismerősünk Bócsára és onnan lesz hozva, Kerestem tegnap este de nem találtam itt az oldalon se és máshol se a neten.
Válasz #2963. hozzászólásra
Ja a léceket cserélni kell amúgy rendben van minden más, lécek is még elmennének, de ha már így szétszedtük.... Lehet fikázni a gépet de kicserélni alkatrészeket még mindíg könnyebb mint azt megjavítani ami: el van hajolva, le van verve, össze van hegesztve, rá van gányolva, ki van rohadva, össze vissza van festve.... merthogy ezeket megjavítani normálisan már nem lehet. Használtgép kínálatot végig járja az ember akkor sajnos ezekkel az utolsókkal találkozik.
Válasz #2956. hozzászólásra
Ezen az új gépen már léceket kell cserélni? Akkor milyen a kosár? Hirdettek itt lécet különben 5000 is!! Sok az egy kicsit, már mint a 7500!És még nettó is!
Na megvan az ár 7500 nettó/db a doblécek darabja. Motor fordulatnak mennyinek kell lennie ha bevan kapcsolva a cséplő, terhelés alatt? 2000, jól tudom?
Az jó ár nagyon szerintem! Főleg hogy a komoly gépek árai hogy elvannak szállva sok esetben sajnos. Egy 50 ezerrel kiegyeznék bruttóba a 8 db-ra a kis 514-esre.
Válasz #2943. hozzászólásra
Nekem volt 524 is, annak a katalógusából kimásoltam a forgó hűtőmaszkot! Arra már csinált a Német! Utána soha nem ment fel a víz 80 fok fölé, pedig csak rendes IFA lapát volt rajta!!Az kisebb a kombájnénál.Itt vannak, illetve szokott lenni 2méteres rozs is! Azzal sem volt baj, ez arra van kitalálva!
Válasz #2941. hozzászólásra
Nézz meg egy 12-es toldatot! Látható, hogy eleve felfelé irányítja az anyagot, nem vízszintesen áll a kosár végén!Felfelé ívelődik a lemez vége, emlékezetem szerint úgy 10cm kb!
Válasz #2939. hozzászólásra
Ha több levegőt szívatsz oda, több szemetet is szív oda.Nehezebben tisztul le a hűtőmaszk.A vízpumpa ha nagyobb erővel szív,márpedig a lapát miatt jobban belekap a levegőbe, jobban terhelődik a csapágya is.Meg lehet hogy a lapát is nehezebb!
Föleg a napra a lényeg.Átalakitom öszire csak azon agyalok hogy milyen hosszu lehet legfeljebb.Meg mit lehet tenni vele hogy több szutyok távozzon a szalmarázon és ne hulljoon vissza a rázora?????Kalászosnál nincs gond csak az ösziekkel.
Full feszes a szij.A vizpumpát nem értem???????Ha tiszta a hütö nincs gond de szecskázásnál föleg árpában teleszivja magát pedig jol zár a maszk.Tavaly napra szezonra lett feltéve turbina lapát és hidegebb volt a viz mint elötte és kukiban is ment gond nélkül.Majd most kiderül mit tud.
Valaki lemezelte már a kosár toldo pálcákat öszi aratásnál ?????Föleg napra.Felakad a tányér a pálcákon és dugulást okoz.Aztán a lelogo szárakat döngöli a szalmarázo és felcsavrja a menet tengely és kezd beállni az egész torlodik az anyag a rázo asztalon is.Nagy termésnél 3-4t és feletti hozamoknál.Még full szárazban is elöfordul de ott lehet menni ezerrel.Ha zöld az állomány és a kaszat meg jo és menni kell akkor elég izgalmas ha haladni akar az ember.
Válasz #2933. hozzászólásra
Csak lehet hogy a szíj nem bírja! Vagy a vízpumpa csapágy.Ha sok levegőt szívatsz, a hűtőmaszk állandóan bepakol,meg a hűtő is.
14133 hozzászólás
Válasz #2983. hozzászólásra
Most voltam Kecskeméten a Nagy-traktor -nál, de ott is csak 6500 a verőléc,de kell lenni még attól is olcsóbbnak!
Válasz #2973. hozzászólásra
Mi Kecskeméten szoktunk alkatrészt venni 514-hez. Szerintem a környékben ott a legolcsóbb.
Válasz #2978. hozzászólásra
Aki bontásból dolgozik!!
Válasz #2980. hozzászólásra
Adj elérhetőséget! Nem reklám.
Válasz #2975. hozzászólásra
Örá gondoltam igen sok motyoja van... De hol érdmes venni tényleg ahol olcsobb mint bocsa két géppel dolgozunk bács kiskun megyében és kisebb összegeket ott szoktam hagyni bocsán..
Na fater beszélt velük, de csak párszáz ft-al olcsóbb, de a közelség miatt mindenképp oda kell elmenni
Válasz #2974. hozzászólásra

Akinek fortschrittja van Magyarországon azoknak a 90%-a már szerintem járt legalább 1szer Kiskörösön
Válasz #2976. hozzászólásra
Van több lehetőség,de Balisimson pont a legdrágábbat találta meg! Ott már párszor behúztak a csőbe!!Áfával és anélkül, sorolhatnám!
Válasz #2971. hozzászólásra
Somogysárd,Nagybajom,Juta ,itt vannak a közelben dob és kosárfelújítók,mi sárdra vittük ,centírozták a dobot és felköszörülték a kosarat
Válasz #2974. hozzászólásra
Bükkhegyi András ra gondolsz!
Válasz #2971. hozzászólásra
Tudok egy bontot Kiskőrösön küldjek contactot?
Válasz #2972. hozzászólásra
Hol lehet bács megyében Bocsán kivül jo áron vásárolni 514hez ?
Válasz #2971. hozzászólásra
Kérdezz rájuk! A gyártóval mindig jobban lehet üzletelni! Bócsa amúgy is NAGYON drága hely!!!
Válasz #2970. hozzászólásra

Juta? A Kaposvár mellettire gondolsz? Az itt van nem messze. Köszi a segítséget holnap még érdeklődök!
Válasz #2967. hozzászólásra
Béres és Röss Juta!
Válasz #2967. hozzászólásra
Akkor még Nagytraktor KFT!De a gyártónál kellene még érdeklődni! Jutason! Ott gyártanak is, meg fel is ujjítanak.
Válasz #2966. hozzászólásra
Ennek is 4.8-as volt gyárilag. Szerintem csak a gázkarnál kell állítani mert az alapjárat is elég alacsony, és akkor minden állásban kicsit nagyobb lesz a fordulat.
Válasz #2965. hozzászólásra

Bócsán érdeklődtük. Baja után is van egy "bontó", ott 8000 azthiszem. Pénteken megy ismerősünk Bócsára és onnan lesz hozva, Kerestem tegnap este de nem találtam itt az oldalon se és máshol se a neten.
Válasz #2959. hozzászólásra
2100at fordul az enyém az 1900 az kevés a méteres tritiben nem?? Mondjuk németből hoztam be gyárilag 4.8as asztallal üzemel..
Válasz #2964. hozzászólásra
Hol 7500 nettó?
Válasz #2963. hozzászólásra
Használtgép kínálatot végig járja az ember akkor sajnos ezekkel az utolsókkal találkozik.
Ja a léceket cserélni kell amúgy rendben van minden más, lécek is még elmennének, de ha már így szétszedtük.... Lehet fikázni a gépet de kicserélni alkatrészeket még mindíg könnyebb mint azt megjavítani ami: el van hajolva, le van verve, össze van hegesztve, rá van gányolva, ki van rohadva, össze vissza van festve.... merthogy ezeket megjavítani normálisan már nem lehet.
Válasz #2956. hozzászólásra
Ezen az új gépen már léceket kell cserélni? Akkor milyen a kosár? Hirdettek itt lécet különben 5000 is!! Sok az egy kicsit, már mint a 7500!És még nettó is!
Válasz #2961. hozzászólásra
Igen, megy mindig az épp aktuális kosárra.
Válasz #2960. hozzászólásra
Ezt a lemezt cserélgeted a kosarakon?????
Válasz #2957. hozzászólásra

Múltkor kérdezted a kosártoldat pálcáit hogy lehet-e lemezzel helyettesíteni... Nekünk így megy kukoricában és gabonában is.
Válasz #2957. hozzászólásra

Most üresen 1900-at fordul, vonulásnál is. Lehet kellene még egy kicsit adni neki.
Válasz #2956. hozzászólásra
2000-2100 között mozog a mienk.
Válasz #2956. hozzászólásra


1900-2000 körül enyém ennyit mutat.
Na megvan az ár 7500 nettó/db a doblécek darabja. Motor fordulatnak mennyinek kell lennie ha bevan kapcsolva a cséplő, terhelés alatt?
2000, jól tudom?
Válasz #2953. hozzászólásra
Mármint darabja annyi...........
Válasz #2953. hozzászólásra

Az jó ár nagyon szerintem! Főleg hogy a komoly gépek árai hogy elvannak szállva sok esetben sajnos. Egy 50 ezerrel kiegyeznék bruttóba a 8 db-ra a kis 514-esre.
Válasz #2952. hozzászólásra
a medionba 6db 42e nettó volt a multhéten
Szép estét! Egy új dobléc garnitúra mennyibe kerülhet? Ha jóltudom 8 db kell.
Nem tud valaki egy komplett szecskázót 514-es kombájnhoz?
Válasz #2949. hozzászólásra
Alkatrészek között mindig van!!
en is keresek elso kulso gumit, legy szoj ha tudol valamit! koszi
Válasz #2947. hozzászólásra
Az ugyan az, mint az 516-os.Ha jó a motor, nem lehet baj! A hűtőt a Német túlméretezte.
Válasz #2946. hozzászólásra

Valamikor azthiszem itt olvastam hogy volt aki a szecskázónak a hűtőjét rakta bele ( gondolom nagyobb a 6 hengeres motorhoz) ez milyen lehet?
Válasz #2943. hozzászólásra
Nekem volt 524 is, annak a katalógusából kimásoltam a forgó hűtőmaszkot! Arra már csinált a Német! Utána soha nem ment fel a víz 80 fok fölé, pedig csak rendes IFA lapát volt rajta!!Az kisebb a kombájnénál.Itt vannak, illetve szokott lenni 2méteres rozs is! Azzal sem volt baj, ez arra van kitalálva!
Üdv.
Ha lesz idő rá át szeretném festeni a gépemet és claas-ra hasonló összeállítást találtam ki, mi a véleményetek róla?
Válasz #2941. hozzászólásra
Nézz meg egy 12-es toldatot! Látható, hogy eleve felfelé irányítja az anyagot, nem vízszintesen áll a kosár végén!Felfelé ívelődik a lemez vége, emlékezetem szerint úgy 10cm kb!
Válasz #2942. hozzászólásra


Nagy propeller van elészerelve elég jol elhesegeti pedig az anyagot de betud tömödni.
Válasz #2939. hozzászólásra
Ha több levegőt szívatsz oda, több szemetet is szív oda.Nehezebben tisztul le a hűtőmaszk.A vízpumpa ha nagyobb erővel szív,márpedig a lapát miatt jobban belekap a levegőbe, jobban terhelődik a csapágya is.Meg lehet hogy a lapát is nehezebb!
Válasz #2938. hozzászólásra


Föleg a napra a lényeg.Átalakitom öszire csak azon agyalok hogy milyen hosszu lehet legfeljebb.Meg mit lehet tenni vele hogy több szutyok távozzon a szalmarázon és ne hulljoon vissza a rázora?????Kalászosnál nincs gond csak az ösziekkel.
Válasz #2937. hozzászólásra
Az 512 es eleve úgy van szerelve! Még régen az volt!
Válasz #2935. hozzászólásra

Full feszes a szij.A vizpumpát nem értem???????Ha tiszta a hütö nincs gond de szecskázásnál föleg árpában teleszivja magát pedig jol zár a maszk.Tavaly napra szezonra lett feltéve turbina lapát és hidegebb volt a viz mint elötte és kukiban is ment gond nélkül.Majd most kiderül mit tud.
Válasz #2937. hozzászólásra
Nekünk nem pálcák vannak, csak egy lemez, a pálcák mindig megszöktek, úgyhogy kosártoldatot lemezből csináltunk rá. Működik.
Válasz #2934. hozzászólásra

Valaki lemezelte már a kosár toldo pálcákat öszi aratásnál ?????Föleg napra.Felakad a tányér a pálcákon és dugulást okoz.Aztán a lelogo szárakat döngöli a szalmarázo és felcsavrja a menet tengely és kezd beállni az egész torlodik az anyag a rázo asztalon is.Nagy termésnél 3-4t és feletti hozamoknál.Még full szárazban is elöfordul de ott lehet menni ezerrel.Ha zöld az állomány és a kaszat meg jo és menni kell akkor elég izgalmas ha haladni akar az ember.
Válasz #2934. hozzászólásra
Most CD, de 20 évet nyomtam 14-el!
Válasz #2933. hozzászólásra
Csak lehet hogy a szíj nem bírja! Vagy a vízpumpa csapágy.Ha sok levegőt szívatsz, a hűtőmaszk állandóan bepakol,meg a hűtő is.