Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 355.75 Ft USD 312.6 Ft CHF 385.8 Ft GBP 412.2 Ft

Fórum

Fortschritt E-514 kombájn

Létrehozta: Vendég , 2008-02-16 21:05:54

Kedvencekhez Segítség
14124 hozzászólás
#2774 balisimson
2013-03-06 20:40:38

http://www.agroinform.com/aprohirdetes/3455981/Fortschritt-MDWE-514.html
Ebben sincs sok óra és az ára se rossz! Ilyen gépen keresünk csak sajnos nagy asztal van hozzá, itt a dimbes dombos szűk helyeken egyáltalán nem jó.smile nonono

#2773 balisimson
2013-03-06 20:38:13

Válasz #2773. hozzászólásra

Mi 512-esünkbe is csak 2300 óra van, de mindíg van vele valami ( kasza hajtást kéne átalakítani 514-esére). Egyébként eladó ha érdekel valakit smile smile

#2772 röfik
2013-03-06 20:30:54

Attol hogy sok üzemora van egy gépbe még lehet jo.Ha megkapja a szükséges szervizt ,karbantartást,kopo alkatrészek kivannak cserélve.Ha igy nézzük az üzemorát az én gépem megy vagy 400-at egy évbe.Itt nyomatjuk gabonába kezdéstöl késö estig,naprába is hogy elmegy a harmat.Kukiba meg 10-12 orás müszak is összejött nem egyszer.smile lolsmile lol

#2771 medikus
2013-03-06 20:05:15

Válasz #2755. hozzászólásra
Az ígért rajz a lehúzó ról!Még le maradt a nyomató híd,majd holnap azt is lemérem pontosan! Nyomató híd, a B alkatrész!!

Nincs profilkép
#2770 veszelka
2013-03-06 16:00:59

Válasz #2757. hozzászólásra
Üdv.
Nem tudok cikkszámot,a kezelési és karbantartási utasításokban olvastam róla.

Nincs profilkép
#2769 veszelka
2013-03-06 15:47:58

Válasz #2765. hozzászólásra
Üdv!
igazad van,Sanyi,tényleg van a szomszéd falutokban 514-es,ami nem sokat ment.

#2768 medikus
2013-03-06 13:00:26

Válasz #2767. hozzászólásra
Ha nem megy 80 órát egy évben,akkor nagyon sokat nem arattok.Napi 7-8 óra bele mehet,ha időben kezdesz.Akkor az csak 10 nap összesen!

Nincs profilkép
#2767 Istikém
2013-03-06 12:07:49

A miénkben is kukoricában ugrott 3000re a mérő. 91es zöld mdw ifa motoros,10éva irva van az üzmora benne,elötte egy idősé volt évi 200at megy nálunk de gabina és kukorica összesen kis némi naprával.

#2766 .Man
2013-03-06 10:01:53

Válasz #2766. hozzászólásra

Nem tudom a mienken mennyit volt elszakadva a spirál de most is mér az ora és 3500 körül mutat. Viszonylag reálisnak gondolom. Mondjuk nekünk barna gépünk van. Ennek fényében lehet igaz az ora állása ennek a gépnek is. És a mienk se megy 80 órát egy évben. Szerintem régebben sem ment többet sokkal föleg ha csak kalászost vágott. A Tsz gépek közül is amelyik nem megy kukoricában az 2000 felett van valamivel pedig nagy területük van és az elsö 208-asok közül van.

#2765 medikus
2013-03-06 07:25:31

Válasz #2765. hozzászólásra

Ki tudja hányszor és meddig volt elszakadva a fordulatmérő spirál!!A kombájnt azért veszik hogy dolgozzon,ne a színbe álljon!Az ilyen20-30 éves gépben ki hiszi el az 1500-1700 üzemórákat? Attól még különben is szétrohadhat.Évi 80 üzemórára ki vesz gépet?

#2764 ARES-826
2013-03-05 22:19:02

Válasz #2762. hozzászólásra

Na koma lemondtál a LEXI-ről???????smile lolsmile lol Pedig hihető a szoszéd faluba is hoztak hasonló kevés órával E-514 a barnát ugye az az 514-es????smile blinksmile blink

#2762 Czanik Sanyi
2013-03-05 21:18:30

Válasz #2762. hozzászólásra

Nagyon hihetetlen az üzemóra?smile confusedsmile rolleyes

#2761 (Claastra)
2013-03-05 21:14:13

Hátha 514S

#2760 medikus
2013-03-05 21:02:31

Válasz #2755. hozzászólásra
Holnap lerajzolom, méretekkel!

#2759 medikus
2013-03-05 20:59:56

Válasz #2758. hozzászólásra
Csak úgy általában bár milyen alkatrész!Barátomnak kellene,Ukrajnába! A határon túl lakik pár kilóméterre.Magyar ember!

#2758 röfik
2013-03-05 20:14:02

Válasz #2755. hozzászólásra

Házilag meg tudod csinálni fillérekböl.Kell hozzá 16-os menetes szár.pár anya,egy két vas darab furás és kész.smile whistling

#2757 AGRO-SZAKI Kft.
2013-03-05 19:58:12

Válasz #2742. hozzászólásra

mire lenne szükséged?

#2756 AGRO-SZAKI Kft.
2013-03-05 19:57:06

Válasz #2755. hozzászólásra

ha mondasz cikkszámot utánanézek, nálam mennyibe lenne!

#2755 röfik
2013-03-02 19:37:01

{Válasz #2753. hozzászólásra

Zéno a király.smile oopssmile oopssmile oopssmile oops

Nincs profilkép
#2754 veszelka
2013-03-02 17:35:08

Sziasztok Kollégák!
Remélem,hogy tudtok nekem segíteni.E-514eshez szeretnék vásárolni variátor lehúzó készletet,vagy legyártatni.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv:Veszelka

#2753 balisimson
2013-03-02 08:32:58

Válasz #2752. hozzászólásra

Igen, saját, 95 lóerő elvileg. Egy 892-es mtz szintje ami egyeneshidas. Csak kényelmesebb, és eddig nem volt vele semmi gond bár kevés óra van benne, de látok hírdetésbe 5-10 ezret futottakat is.smile smile

#2752 .Man
2013-03-01 21:56:09

Válasz #2750. hozzászólásra

És akkor még nem láttad, hogy hogyan csapat vele... smile lol Szoktam látni mikor arat, a TSZ megáit gyalázza smile lol

#2751 röfik
2013-03-01 21:30:47

Válasz #2751. hozzászólásra

Az avatárod saját gép???Fajesz masina.Hány le-erös?

#2750 röfik
2013-03-01 21:25:32

Válasz #2750. hozzászólásra

Nem dicsérni akarom de ha elado lenne jol járnál vele.Kiszolgálna évekig.smile whistlingsmile whistlingsmile whistlingsmile whistlingEgyelöre marad.Most szezonra szinte csak átkell szerelni és egy két aproság oszt mehet.smile thumbupcoolsmile thumbupcool

#2749 balisimson
2013-03-01 21:13:40

Válasz #2749. hozzászólásra

Amiket olvasok hogy mennyit vágtok vele, nagyon szép teljesítmény egy ilyen öreg géppel nekünk közel se kéne vele annyit vágni. Karbantartás a kulcsa, mint sokminden másnaksmile thumbup

#2748 röfik
2013-03-01 21:02:08

Válasz #2748. hozzászólásra

2006-ba mikor vettük a gépezetet sokat megnéztünk.Nemigazán volt akkor jo kinálat csak szarok.Amit sikerült megvenni azvolt a legütöképesebb.Jo boltot csináltunk akkor.Sok hekit levágott azota s megyen rendületlenül.Tisztességgel kivan javitva szezon elött és csakbetakaritunk .smile lolsmile lolsmile lolPersze ilyen öreg masináknál mindig elöjön valami,de olcson és egyszerüen javithato.Szerettük volna nagyobbra cserélni de nem ugy alakult a helyzet igy még marad és dolgozik tovább.

#2747 balisimson
2013-03-01 20:51:23

Válasz #2747. hozzászólásra

Azon vagyunk! Csak nem egyszerű jót találni... Itt is voltak érdekességek, volt nekik egy kék perkins motoros is, azon volt kukorica asztal és szecskázó is. Mégis vettek erre a zöldre egy vadi új szecskázót, ezt használják gabonában... De akkor miért nem szedték le a másikról? Vagy miért nem azzal mennek nyáron. Még párat meg kell néznünk aztán döntünk, a mi 512 esünknél mindenesetre fényévekkel jobb volt:) Kukoricát nem szedett, fel sincs hegesztve a plusz munkahengertartósmile thumbup

#2746 röfik
2013-03-01 20:38:13

Vegyél egy jot és csapasad mint én.smile thumbupsmile thumbupsmile thumbupsmile thumbup

#2745 balisimson
2013-03-01 20:23:10

Válasz #2745. hozzászólásra

Igen, az óra 900 nál megállt valószínűleg, állapotból ítélve kétszer, háromszor annyi lehet benne maxsmile smile
Csak kíváncsi voltam lehetett-e ilyen, mert ugye a JD-t forgalmazzák inkább, persze az már rég volt 1988-9.

#2744 medikus
2013-03-01 20:14:35

Válasz #2743. hozzászólásra
Alkatrészt forgalmazott,akkor elvileg lehetséges.De az már régen volt!Azóta lehet benne akár 6000 óra is!

#2743 röfik
2013-03-01 20:12:39

Válasz #2743. hozzászólásra

Lehet 30 évvel ezelött.A kite lehet átváltott volna az amerikai márkárol baráti ndk-ás technikára.smile devilsmile devilsmile devilsmile devilsmile devilsmile devil

#2742 balisimson
2013-03-01 20:08:29

Nemrég voltunk megnézni egy E 514-est, gazdája azt mondta hogy a Kiténél volt bemutatógép. Kíváncsiság képpen érdekelne hogy lehetett-e ilyen.smile confused Vagy csak kreatív volt a fantáziájasmile lol

#2741 medikus
2013-02-03 17:44:21

Hol van 512 alkatrész, Szabolcsban?

#2740 medikus
2013-02-01 21:32:23

Válasz #2740. hozzászólásra
Oda vissza a telephelyig!! Tehát nem hozzád csak!! Az enyémet nem alsószimpados géppel hozták, így magas volt!! Útközben levettek egy-két tv kábelt!!Le kellett volna szerelni a kereket!! Ki meri azt ott fent levenni?Ezért volt fényérzékeny rakomány!

#2739 balisimson
2013-02-01 21:17:45

Válasz #2739. hozzászólásra

Nappal nem is lehet? Vagy akkor több engedély kell?smile smile Szerintem is a kamionnal hozás az egyetlen esély. Szélességre nem is vészes, 3 méteren belül van picitsmile smile Nézegetem a fuvarosok árait, de az gondolom telephelytől telephelyig értendő. Igen előbb kell találni egy jó gépet amire érdemes beruháznismile smile

#2738 medikus
2013-02-01 21:00:01

Válasz #2735. hozzászólásra

Most zöld rendszámot biztos nem tudsz rá intézni.De keresni kell egy vállalkozó kamionost,aki hajlandó a fényérzékeny rakományt elvinni.Vannak itt olcsóbb fuvarosok is!Az enyémet éjszaka hozták,150 km, 100 ezer! Van ilyen,de előbb vegyél!!

#2737 balisimson
2013-02-01 20:56:15

Válasz #2736. hozzászólásra
Tavaly előtt ősszel hoztam az mtz-t szegedről, 200km-es út. Cél előtt kb negyven km-el szirénázva bevág elém a rendőr, alig tudok megállni.smile sweatdrop Kiderült hogy szarakodik a világítás, közbe jött fater, rájöttek hogy ő a kísérő autó, megkérdezték honnan hova, mondtam nekik, mosolyogtak egyet és elengedteksmile thumbup

Nincs profilkép
#2736 lac*
2013-02-01 20:46:00

Válasz #2735. hozzászólásra

nem szabad ennyit vonulni vele,szállíttani kell

Nincs profilkép
#2735 Amper74
2013-02-01 20:45:58

Válasz #2735. hozzászólásra

Az enyémen volt rendszám de nem volt útvonal engedélyem ami a rendőrnek nagyon kellett volna smile rolleyes
szerintem ha az van meg biztosító jármű (2 db) akkor mehet az ember nyugodtan.

#2734 balisimson
2013-02-01 20:42:34

Válasz #2731. hozzászólásra

Elhoznám én is, de zöld rendszámot kéne rá intézni, nem is tudom azt egyáltalán lehet-e így. Egyszerűbb lenne elhozatni, csak kérdés mennyibe kerülne.smile confused

#2733 balisimson
2013-02-01 20:40:26

Válasz #2730. hozzászólásra

Értem, hát az is 200 km tőlünk sajnossmile unsure

Nincs profilkép
#2732 lac*
2013-02-01 20:40:09

Válasz #2732. hozzászólásra

sokszor gondja van az áfával az igaz...

#2731 medikus
2013-02-01 20:37:50

Válasz #2729. hozzászólásra
Sikerült egy párszor megszívatnia,ismerem kezdetektől.Mikor előadja magát Áfa nélkül,az pont annyiba van áfával is.Volt hogy azt mondta ad kaszát Áfa nélkül, mire odaértem addigra meggondolta magát.Meg hasonlók.Ismerem a dumáját, de mondom van nála olcsóbb hely.Egy árba van a Nagytraktorral.Az sem olcsó!Valamikor aratott is,duplahűtős kombájnal!!Az övére kettő fért,és 25 hektárt vágott egy nap!! Érted?

Nincs profilkép
#2730 Amper74
2013-02-01 20:37:46

Válasz #2727. hozzászólásra

Mi 250 kilométerre vettünk és lábon hoztam haza .A rendőr nem is örült neki.

Nincs profilkép
#2729 lac*
2013-02-01 20:27:32

Válasz #2727. hozzászólásra

szentendre környéke

Nincs profilkép
#2728 lac*
2013-02-01 20:26:14

Válasz #2726. hozzászólásra

Ha hiszed,ha nem ez van! Nemtudom honnan,de van elég sok eredeti cucc még hozzá,én ezekre vadászok egyébként.A csávó ért ahhoz amit csinál az biztos,segíteni is szokott a probléma megoldásában. De kinek a pap,kinek a panésmile lol

Nincs profilkép
#2727 Amper74
2013-02-01 20:25:03

Válasz #2724. hozzászólásra
Szia
Ha javul az idő lehet nézegetni a gépeket és emlékezni hogy tavaly vajon mi volt amit észrevettünk smile confused
A vásárláshoz meg jó szerencse kell vagy sok pénz :)
Láttam nagyon szép piros MDV de ár nem volt írva.

#2726 balisimson
2013-02-01 20:22:42

Válasz #2725. hozzászólásra
Hol lenne helyileg? Mert elég ritkák ezek a jó állapotúak, jelenleg a legközelebbi 100km- re van kb, egy másik 200-ra és itt kb be is fejeződött a szóba jöhető gépek számasmile nonono

#2725 medikus
2013-02-01 20:20:47

Válasz #2723. hozzászólásra
Ezzel tud megőríteni!! Nála minden eredeti.Már 94 óta nem bírta eladni? Ahonnan Ő kezdte hordani az anyagot, ott még mindig olcsóbb!!!Akkor volt eredeti, mikor még ott a kis gumis fészerben árult,és akkor még lehetett behozni alkatrészt,ami ki volt rakva az út mellé.De az már rég elfogyott!!Az eredeti alkatrész éveket kibírt, nem kellett megjavítani beszerelés előtt.Most mi van!Semmi nem passzol,elkopik minden.Ez az eredeti?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Az orosz üzemanyagpiac súlyos kihívásokkal néz szembe, miután az olajfinomítókat...
Drámai számok Agárdról: olyan folyamat indult el a Velencei-tó medrében, amire kevesen számítottak
Drámai számok Agárdról: olyan folyamat indult el a Velencei-tó medrében, amire kevesen számítottak
52 centiméterre süllyedt a vízszint, és a java még csak most jön.
Vaderstad Carrier 350X
Vaderstad Carrier 350X

3.800.000 Ft

Vietnámi malac
Vietnámi malac

7.000 Ft

Kubota KX 161-3 forgókotró
Kubota KX 161-3 forgókotró

1.000.000 Ft

Bálaszállító pótkocsi, 5 év műszaki vizsgával
Bálaszállító pótkocsi, 5 év műszaki...

1.750.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]