Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 352.36 Ft USD 308.45 Ft CHF 381.24 Ft GBP 408.5 Ft

Fórum

Massey Ferguson traktorok

Létrehozta: Hemden , 2008-09-18 11:50:13

Kedvencekhez Segítség
24664 hozzászólás
#14614 szanberg
2012-02-06 22:56:57

Válasz #14609. hozzászólásra

megéri biztosan mert minden évben ez tartja fent a céget a többi csak vacakság. Napraforgó de inkább a kukorica. 70mázsával úgy hogy a szárítás önköltségű már nagyon jól kilehet jönni! Ez a minimum cél összterület átlagában, 8 az ésszerű elérhet össz termésátlag, táblák szintjén meg a jobbaknál a 100 mázsa a gyengébbeknél a 60-70.

Van azért ráfordítva 5-6mázsa műtrágya, pre és post növényvédelem és felénk mindig később magasabb vízzel kell betakarítani, de akkoris jobb mint a 30-40mázsás búza

#14613 Mézga
2012-02-06 22:55:51

Válasz #14608. hozzászólásra

majdnem írtam valamit erre smile crying

#14612 lala1
2012-02-06 22:54:19

Válasz #14610. hozzászólásra
Egy oroson mi lehet rossz??????

#14611 ATIS78
2012-02-06 22:52:55

Válasz #14607. hozzászólásra

eger-vp ezerkettes zsiga 7 percsmile biggrin

#14610 lala1
2012-02-06 22:52:36

Válasz #14602. hozzászólásra

JD smile whistlingsmile whistlingsmile whistling
Hát nem tod???

#14609 szanberg
2012-02-06 22:52:09

Válasz #14606. hozzászólásra

de ahhoz akkor jó asztal kell!!!

#14608 ATIS78
2012-02-06 22:51:35

Válasz #14605. hozzászólásra

Máté mennyi ezeknek a hektár költsége????
Megéri????

#14607 ermike
2012-02-06 22:51:32

Válasz #14606. hozzászólásra

nem mondtam még senkinek! egyébként egy 2258 es 250 es moci szerintem egybevolt a gép!!!!

#14606 szanberg
2012-02-06 22:50:59

Válasz #14604. hozzászólásra

Páréve bexarattalak vóna de manapság már nem hajtok annyira.
Akkor volt, hogy nyíregyházáról kaputól kapuig 70perc alatt hazaértem ami 130km. Nem pályán, országúton nem is jó minőségűn, úgy hogy lakotterületen mindenhol betartottam a szűk 60-atsmile whistlingsmile lol
kint meg ami belefért.
Szegény fókusz akkoriban lehellte ki rendszeresen a 200-akat magából azóta már nembír 180-tól gyorsabban menni szerintem(igaz azóta belement plusz 150ezer km ígymár 460 felett jár...) smile cowboy

#14605 lala1
2012-02-06 22:48:47

Válasz #14595. hozzászólásra
No,hát csak nem mondtam marhaságot!smile lolsmile lolsmile lol

#14604 szanberg
2012-02-06 22:48:07

Válasz #14603. hozzászólásra

ezért mondom, hogy összterületileg a 70-80mázsás átlagokkal marhajó kukoricásnak számítunk a környéken!
Van akinek jobb a hektáros átlaga 5-10hektáron mondjuk de 150-en felén e felé még soha senki nem ment,

Idén ha jó idő lenne akkor megpróbálnám még plusz műtrágyával illetve részben lazított területekkel.

Sőt! van 4tábla kb 40hektár összesen ami mocsok kemény talajú, amolyan élettelen vörös tégla jellegű főd.
Sosem lehetett megművelni rendesen namost lazítóval a nagy nagy géppel adtam ezeknek, troppantottam és még ráhúzattam az egyik inassal a nehéztárcsát így két tárcsa közé ment a lazító! Száraz troszka röges lett a tárcsázás után de aprózódott és jól felszakadt repedt a talaj, ősszel meglátjuk mennyivel lesz jobb anyag benne mint legutóbb amikor karcolgattunk alá ekével

#14603 ATIS78
2012-02-06 22:45:33

Válasz #14601. hozzászólásra

emléxel milyen előadást tartott a vezérmű tengelyekről meg a rövid motorokról....smile thumbupcool
pedig megnéztem vóna milyen tutin vezetnek a tökös borsodi agrofarmerok...smile rolleyes

#14602 ATIS78
2012-02-06 22:43:30

Válasz #14600. hozzászólásra

felénk is hasonló a helyzet a vadkár nem nevezhető kicsinek.... a C-ről meg ne is beszéljünksmile cursing
de max ha minden ok akkor is 70-80 q már nagyon jónak számít..

#14601 szanberg
2012-02-06 22:43:01

Válasz #14601. hozzászólásra

smile lol

DE MONDJAD MÁN JELLEGGEL A ZŐD TÍPUSÁT BAKKER!

#14600 ermike
2012-02-06 22:42:01

Válasz #14599. hozzászólásra

jobban jártál! Én életvszélyesen vezetek szanbinak meg nincs kocsija vagyis az egyikben meghalt a motor a másiknak meg nem műkszik az ajtaja! :) így maradt a feleségem peugeotja! Így tuti nem ment sehová!

#14599 szanberg
2012-02-06 22:41:03

Válasz #14596. hozzászólásra

Namost ezek kísérletben voltak igaz több hektáron.
Amit pl.: Ermike is aratott a ferga kombájnnal az nagyparcellás volt(7hektáros tábla nagyrésze kísérlet volt), legroszabb 11 tonnás legjobb 14tonnás volt benne.

Ezek szép számok de egyrészt őriztetni kell, másrészt kevés az ilyen főd.
A többin 5-6tonna van, gyenge a talaj vadkár .....kár ésatöbbi...

és főleg az az átlagromboló amikor pl az út egyik oldalán ahol nincs vadkár 100mázsát ad átlagban a kukorica, az út másik vadkáros oldalán meg 40-et, ugyanaz a főd ugyanaz a mag ugyanaz a technológia, vetésidő... csak éppen többmint a fele a fődre rágvasmile cursing
No az ilyen táblát marha hamar levágtuk

Moderálta: (3932) 2013-11-13 14:24:09

#14598 ATIS78
2012-02-06 22:38:43

Válasz #14597. hozzászólásra

én kutyáékkal már letárgyaltam,hogy együtt megyünk...
Pedig Máté felajánlotta hogy levisz...smile thumbupcool

#14597 szanberg
2012-02-06 22:36:20

JD-ből is az a fain ami nincsen lehajtva.
Volt aki belenyúlt olyanba mint én a fergába, hogy megvolt nyúzatva bele el is adta nembírt vele és vett egy newhollandot kisebbet újabbat jó gazdától---->jobban járt! ha Lalabácsi ismeri a gépet akkor ne parázz ilyenen.

#14596 ermike
2012-02-06 22:36:13

Válasz #14596. hozzászólásra

még fizetett is érte hogy velem utazhatott!!!!
Igaz én meg hallgathattam végig! De mivel megtalálta a zsák a foltját így nem bántam!!!!!smile thumbup

#14595 ATIS78
2012-02-06 22:34:34

Válasz #14594. hozzászólásra

15 tonnás kikid van és Ermike hozott a fórumtalira???
hihetetlen,már bocsánat

#14594 Claastra
2012-02-06 22:33:11

Válasz #14590. hozzászólásra

2. teljes linde 10-11km/ósmile thumbupcoolsmile thumbupcoolsmile thumbupcool

#14593 szanberg
2012-02-06 22:33:08

Válasz #14590. hozzászólásra

nemtudom ez nembírta, igaz kevesebbet forog mint kéne sajnos a ferga kihajtása kis fordúlatú, áttételeztem rajta de még ígysem tuti egészen.
15-16tonnásban 4-4,5-el mentem szerintem a kombájn is kivolt használva majdnemsmile cowboy
minden évben ilyet szeretnék aratni sok hektárról hehesmile cowboy

#14592 ATIS78
2012-02-06 22:32:38

Válasz #14589. hozzászólásra

Nem rossz gépek a jd kombik de fogyasztásban a legnagyobb étvágyúak saját tapasztalat
jd 2056kontra 218cd

#14591 ermike
2012-02-06 22:31:07

Válasz #14588. hozzászólásra

hát hidd el apa mert az éven nekem is 10 t felé ment a kukim igaz először! De a haverék (szanberg) már rég óta 10 fölöttieket is tudnak! idén volt talán 14 es is!
NEm nagyüzemiben! ott csak a kisebb táblák esetleg! Sok a c..ány és a vaddisznó!

Moderálta: ermike (2235) 2012-02-06 22:32:33

#14590 szanberg
2012-02-06 22:30:52

Válasz #14585. hozzászólásra

A bódva folyó partján a középkötött jobb fődeken beszokott jönni a többi partoson meg 5-6tonna így egy 7-8 kijön átlagban és ezzel nagyon jók vagyunk a környéken!

#14589 lala1
2012-02-06 22:30:29

Válasz #14583. hozzászólásra
Egy oros asztalnak 10 t kukiban 8-al mennie kell,minden sufni-tunying nékül símán!!!!! (még 10-el is...)

#14588 ermike
2012-02-06 22:29:23

Válasz #14584. hozzászólásra

ha minden jól megy hétvégén lefoglalózom, persze ha megy az az ár amit én szeretnék! még lehet megkérdem szanberget is akkor mi lesz a FErgával? Adja vagy nem adja?
Szerintem kombiban a JD a király egyszerű mint a faék! És jól szólt a motorja!

#14587 ATIS78
2012-02-06 22:29:08

Válasz #14586. hozzászólásra

nagy a valószínűsége mer borsod sem a kuki hazája

Nincs profilkép
#14586 e.W.o
2012-02-06 22:29:04

Válasz #14585. hozzászólásra

Nálunk is 3 hekin VAN 100q . Ha van eső!smile lol

#14584 ATIS78
2012-02-06 22:26:45

Válasz #14583. hozzászólásra

felétek vannak 10 tonnás kukik?????

#14583 lala1
2012-02-06 22:26:12

Válasz #14579. hozzászólásra
Az állapot felmérést megtettem,innen a többi a Te dolgod!Mondtam,ha kell és tudok,segítek szivesen,de nem döntök helyetted!

#14582 szanberg
2012-02-06 22:26:00

Válasz #14581. hozzászólásra

Azmár régen levan hegesztvesmile cowboy
Nembírta a terhelést, vannak jó kukoricák mindenévben a gép is hajtja bitangúl énmeg tolom neki, igaz utóbbi időben nagyon vigyáztam és 5-el mentem csak a 10tonnásokban az asztal ígyis bexartsmile cowboy

#14581 szanberg
2012-02-06 22:24:08

Válasz #14579. hozzászólásra

bazzeg erről meg nem is számolsz semmit be???

vegyed meg mert lehet Te fogsz aratni nekünk idén

#14580 Claastra
2012-02-06 22:23:43

Válasz #14580. hozzászólásra

a qplungos kerékre huzz rá

#14579 szanberg
2012-02-06 22:22:25

Válasz #14575. hozzászólásra

Milyen típusú is az új asztalod???

régebbi 6011-hez nincs valami jó alkatrészes forrásod esetleg???
Valami elszabadúlt jobboldali egyes hajtóműben gondolom ék mert üresen viszi ha elkezdtem vele rámenni a sorra akkor meg már nem forgott a 3sor cucca.
Idén átkellessz dolgozni rendesen de drága nagyon a törőhenger sor is rá ezért lekéne inkább cserélni dehát most lesz más pénznyelő csak éljük túl normálisan.

(lehet még a kombájnok is eladók lesznek)smile crying

#14578 ermike
2012-02-06 22:22:08

Válasz #14573. hozzászólásra

kösz hogy eljöttél, hát nem tudom még az asszonnyal futok pár kört de nekem nagyon tetszett! Igaz az áron most lehet még karcolni mert már ma is hívtak4!!!
Az őszöm igen megtetszett a haver JDje és ez is jól néz ki!

#14575 Mézga
2012-02-06 22:18:58

Válasz #14575. hozzászólásra

de venni te se olyat szeretsz

#14573 Mézga
2012-02-06 22:17:54

Válasz #14568. hozzászólásra

milyen zöld? smile lol df?

#14572 lala1
2012-02-06 22:17:35

Válasz #14567. hozzászólásra
Na oszt mit álmodtál a ződ-sárga kombiról???

#14570 ermike
2012-02-06 22:16:47

Válasz #14566. hozzászólásra

dobj egy képet róla!!!!

#14569 ATIS78
2012-02-06 22:16:42

Válasz #14567. hozzászólásra

igen
Még 1* köszi!!smile thumbupcool

#14568 Mézga
2012-02-06 22:16:36

Válasz #14561. hozzászólásra

lehajtva, mint a tied smile lol

#14567 ATIS78
2012-02-06 22:16:04

Válasz #14555. hozzászólásra

Hogy elszomorítsalak ződ vót amit röfentettemsmile biggrin

#14566 ermike
2012-02-06 22:16:00

Válasz #14565. hozzászólásra

akkor jó napjaid lehetnek!

#14565 Mézga
2012-02-06 22:15:29

Válasz #14559. hozzászólásra

és azt hiszem elölzúzós. a gép karcmentes, tető alatt tárolt

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Csökken a tejtermelés, emelkedik az olasz ár
Csökken a tejtermelés, emelkedik az olasz ár
Lassú enyhülés jelei látszanak a tejpiacon, de az árak annyira a gödörben...
Olyan célt tűzött ki az EU, amivel a repce még sokáig sztár marad
Olyan célt tűzött ki az EU, amivel a repce még sokáig sztár marad
Hiába a használt olajokat, zsírokat előnyben részesítő uniós energiapolitika, a...
MTZ első híd eladó
MTZ első híd eladó

5.000 Ft

Charolais üszők eladó
Charolais üszők eladó

600.000 Ft

Burgonya
Burgonya

10 Ft

MTZ 80 alkatrésznek üzemképes
MTZ 80 alkatrésznek üzemképes

65 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]