Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

T-16M traktor

Létrehozta: Vendég , 2008-01-29 12:30:36

Kedvencekhez Segítség
7217 hozzászólás
Nincs profilkép
#4367 Gyoszor
2015-07-29 00:23:20

Válasz homi #4358. hozzászólásáraAz újabb trakikon már nem 4 bordás. Nem tudom mennyi, talán 6, vagy 8, de úgy tudom két verzió van, van a 4es meg a több. Úgy jöttem rá, hogy egyszer szívózott az orbitos trakimon a szivattyú és gondoltam lekapom a régiről ami azóta markoló lett, le is vettem de nem volt jó..

#4366 Myrrdin
2015-07-28 21:51:36

Válasz Magister #4356. hozzászólásárapersze ki lehet vele vennismile laugh de vissza szerelni a motort már nem (vagy nehezen)smile huh

Nincs profilkép
#4365 homi
2015-07-28 20:12:43

Válasz bobi82 #4364. hozzászólásáraMost képet nem tudok de A BEÖNTÖN a négyszögnél 2 lyuk az alján pedig lemez látszik bepréselve mely alatt rugo és golyó van ,De csak a lemezkarikát látod!

Nincs profilkép
#4364 bobi82
2015-07-28 19:59:40

Válasz homi #4360. hozzászólásáraAkkor itt lesz a hiba,mert a beöntőcsavaron 100 hogy nincs szuszogó lehet nem gyári esetleg vki képet tud felrakni róla milyen a gyári? köszi!

#4363 Maszek Zs
2015-07-28 18:58:29

Válasz szemjuel #4349. hozzászólásáraMire jutottál a királycsappal??? Mi lötyög???? Mielött nekiálsz nézd meg rendessen. Nem biztos, hogy a persely rossz!!!!!smile huh

#4362 Maszek Zs
2015-07-28 18:53:58

Válasz Magister #4356. hozzászólásáraÜdv!
Olyan verzió van, ha kell a gép használd. Mikor nem kell vedd le a motort. Kinyomó csapágy, villák és a tárcsa cserélye nélkül úgysem uszod meg.Vagy még valami szabályozás is elöfordulhat! De lehet, hogy csapágyas a nyelestengelyed. A motort meg egy sima rémfával is le tudod venni!!!!smile innocentsmile thumbup

Nincs profilkép
#4360 homi
2015-07-28 18:25:57

Válasz bobi82 #4359. hozzászólásáraA hidralika visszafolyó ágában lévő szürőt is kitisztítottad?? Amugy a szuszogó a beöntő csavar ban van jól nézd meg.A kupos szelepen szemmel nem látható szennyeződés is lehet de sokszor elég a ki-be rakása mivel kivételkor a szennyeződés azonnal el megy a kup 2mm-es illeszkefő felületéről(elmossa az olaj)remélem tudtam segíteni Csá

Nincs profilkép
#4359 bobi82
2015-07-28 12:49:25

Köszönöm a segítséget,a kúpos szelep volt a hibás,kivettem megtisztítottam,és beraktam szabad szemmel nem láttam szennyeződést,de jó lett,ezután lecseréltem benne az olajat leengedtem és arra lettem figyelmes hatalmas nyomás van a tartályba,mert a leeresztő csavart messze kilőtte,illetve kizúdúlt belőle az olaj,feltöltöttem új olajjal,és vagy 5-7 szer megmozgattam a platót fel-le,kíváncsiságból a beöntő kupakot meglazítottam és rendesen levegőt szívott be mikor meglazult,ez miért lehet?,van vhol szuszogó a tartályon csak el van tömődve?: mert én nem láttam sehol rajta, válaszokat előre is köszi!

Nincs profilkép
#4358 homi
2015-07-28 09:46:02

Válasz bobi82 #4351. hozzászólásáraA legvégső a szivattyu csere ami NS-10 4bordás szivattyu nézd meg sorba a szivattyu nyomócsövét meglazítva nyomja-e az olajat ha nem akkor lehet szivatyuhajtás vagy szivattyu.lehet még a kupos szelep alá került valami kivéve megtisztitva rakd vissza helyére,nézd meg még a tolattyu amit mozgatsz kézzel nem-e törött el.

Nincs profilkép
#4357 homi
2015-07-28 09:33:19

Válasz Magister #4356. hozzászólásáraA kiemelőkarokon állítsál- a kinyomócsapágyat alapra a rudazattal -villákat 1-3mm-re a kinyomócsapágytól.Nem emelhet ki még akkor is ha a 3villa nem egyforma távolságba van ,de én már csináltam a nyomólap eggyik füle letörött. A végső esetben a béka nem jó megoldás én mindig flasencug vagy zsiráf mivel a gumikon nem stabil és a két tárcsa miatt központosítoval is macerássabb visszarakni mi hajdanán kézzel vettük le de vissza meg se probáltuk nem a 300kilóval volt a baj hanem a visszajátszás nem két perc volt Vigyázz ha kiveszed akkor már több mindent is illik cserélni ami pénz és időigényes

Nincs profilkép
#4356 Magister
2015-07-28 07:19:16

Üdv Mindenkinek!
A problémám a következő, nem igen akar kiemelni a kuplungom, ha állítok rajta akkor meg kinyomáskor kattogó hangja van...jól gondolom, hogy kopott lehet a tárcsa...?
Illetve van-e tapasztalata valakinek arról hogy raklapemelőbékával lelehet-e venni a motort? Tennék alá gumikat és raklapokat..

Éles kaszát mindenkinek....smile biggrinsmile lolsmile lol

Nincs profilkép
#4355 Gyoszor
2015-07-28 01:29:59

Válasz bobi82 #4351. hozzászólásáraPróbáld gyorsan megmozgatni a kart ide oda. Nekem is szokott szarakodni,markoló is játszotta már pedig mindkét gépben tiszta minden és új olaj van nem fáradt. Ha nem akkor a szelep a veztömp kuplungpedál felöli oldalán,nekem a lemez már alapból fel van húzva, hogy a két csvaros kis deknit ki tudjam szerelni. Mikor a markolót megvettem a srác egyböl mondta, hogyha nem csinál semmit akkor itt a hiba és mutatott oda smile thumbup

#4354 Maszek Zs
2015-07-27 22:29:50

Válasz bobi82 #4351. hozzászólásáraÜdv!!
Mielött bármit cserélsz, a kúpos szelepet nézd meg!!!!! 100%,hogy ott a baj!!smile biggrin

Nincs profilkép
#4353 ÖregDömperes
2015-07-27 20:56:47

Válasz bobi82 #4351. hozzászólásáraJól tudod az 50-es szivatyúja jó rá.Nézd meg a szüröt is.Tágicsd meg a szívatyú nyomo csövét,nyom e olajat.

Nincs profilkép
#4352 ÖregDömperes
2015-07-27 20:54:48

Válasz bobi82 #4351. hozzászólásáraJól tudod az 50-es szivatyúja jó rá.Nézd meg a szüröt is.Tágicsd meg a szívatyú nyomo csövét,nyom e olajat.

Nincs profilkép
#4351 bobi82
2015-07-27 18:29:29

Sziasztok!


T 16 om egyáltalán nem billent olajszint rendben,vezértőmb vagy szivattyú lehet a hiba,szinte egyik pillanatról a másikra,milyen mtzével egyezik meg a hidraulikaszivattyúja,úgy halottam az mtz 50 kormányszivattyúja jó ra válaszokat előre is köszui!

Nincs profilkép
#4349 szemjuel
2015-07-27 07:55:57

Sziasztok!

Szeretném a királycsapot és a peselyét kicserélni, de sehol sem találok alkatrészt.
Lehet valahol kapni, vagy le kell esztergáltatni?

#4348 stefi69
2015-07-24 22:19:12

Válasz stefi69 #4347. hozzászólásáraKatasztrofálisak az új alkatrész minőségek ! smile karateka

#4346 stefi69
2015-07-24 22:16:20

Válasz Gyoszor #4344. hozzászólásáraNem igen látszik rajta kopás,bár ez csak 1 kép. A mostanság vásárolttal lehet,hogy hama-hama újra ide jutsz. Nem lett volna elég csak a csészét ,és a gumikat cserélni? Az eredetinek nincs párja.smile wink

#4345 Maszek Zs
2015-07-24 21:46:45

Válasz Gyoszor #4344. hozzászólásáraTúlerő miatt alkalmatlan!!!!smile thumbupsmile thumbupcool

Nincs profilkép
#4344 Gyoszor
2015-07-23 23:59:12

Ma kezembe maradt a nagygém hidraulika karja :)
Ígyaztán ismerekedtem kicsit a vezérlőtömbbel, nem túl behatóan csak ezt cseréltem ki, meg a műanyag csészéket, O gyűrűket, porvédő gumikat.

#4342 Myrrdin
2015-07-23 17:13:54

Válasz szemjuel #4338. hozzászólásáraennyit jelent a fékszalagsmile closedeyes, fület vissza hegesztetted a régi pozícióba, kar megfordítás is véleményem az hogy úgy jó ahogy gyárban rászerelték. ennyi szerelés után legalább álmodból felkeltve is tudod hogy kell megcsinálni smile biggrin

#4341 Myrrdin
2015-07-23 15:32:41

Válasz szemjuel #4338. hozzászólásárajaj hát mit akarsz olyan szalagfékkel ahol mint írtad valamekkora rés van? az ilyet meg se kellett volna venni nem hogy még beleépíteni

Nincs profilkép
#4340 Gyoszor
2015-07-23 00:28:56

Válasz nikolauszpr #4334. hozzászólására
De olvass vissza pár oldalt, én is kértem róla képet, met az enyém valami gyengített utolsó kiadásos verzió, kicsit spóroltak az anyaggal, ahhoz képest amit egy kolléga feltöltött.

Nincs profilkép
#4339 a2457
2015-07-22 23:18:00

Válasz stefi69 #4337. hozzászólásáranem minden orosz géppel vagy haragban.
t-25,t-30,vtz trakikat szeretem, mert megbízhatóak és jók.
mtz-t olcsó javítani , és igényli is szinte folyton. azért mérgesítő mert lehetne az is jó gép, csak éppen.... rá hogy az legyen.
t-150 is jó gép -bár nem egészen mondanám orosznak, de műszakilag stimmelnek a megoldások- az szerintem kifejezetten jó gép.
volt a maga idejében.
6 hengeres mtz motorok is szerintem jó találmány kategóriában vannak. (a hűtése gyenge de orvosolható könnyen)

ne gondold hogy minden orosz/keleti gépet rühellek.
azontúl van mtz-m, mert a szükség megkívánja.

Moderátor által módosítva: 2015-07-23 14:29:15

Nincs profilkép
#4338 szemjuel
2015-07-22 23:04:02

Sziasztok!

Köszönöm a sok segítő hozzászólást amik alapján sikerült összeraknom. Nem olyan lett amilyet szerettem volna, de működik.

Végig ellenőriztem mindent : van ék a féltengelybensmile smile, a fékpedál és a tengelye között jó a rögzítés, gyári szalaggal raktam össze stb.

A sikert nagymértékben Maszek Zs-nek köszönhetem, a tengely végén a fül majdnem az eredeti helyére került vissza és a feketével jelölt kart megfordítottam. Két fékbetétet szereztem és amivel elsőre összeraktam azzal nem volt jó. Szerintem amiatt, mert a lemez és a fékbetét között hézag volt ( sajnos fotót nem csináltam ) 3~5 mm. Emiatt a betét elég hamar hozzá ért a hengerhez, de amikor fékeztem akkor volt helye " rúgózni " a lemez nem szorította eléggé a hengerhez.

Sajnos még nincs elég tapasztalatom, de így a fék kapcsán pár dologra rájöttem. A fékszalagot több féleképpen is szereltem ki s vissza : fékszalag végeit össze drótozva a henger mellett lefeszítve, fékszalaghengert kivéve majd a féltengely mentén beforgatva. Legtutibb megoldásnak az bizonyult ha a hengerre ( még kint ) ráhajtogatom majd a nyíláson keresztül ( amin a sárvédő van ) beforgatom, így deformálódott a legkevésbé és utólag amikor már a helyén volt minden nem kellett csavarhúzóval feszegetni hogy hézag legyen.



#4337 stefi69
2015-07-22 22:16:20

Válasz a2457 #4336. hozzászólásáraDe az áruk sem ! Mert legalább 3x-os ! smile cursing
És ehhez képest nem is rossz gépek!
Mert az 1-ik ismerősnek nemrég javították a JD 100le köröli,kuplung felújítás cirka 500e ft.smile whistling Na mit lépnél rá? Az MTZ-t meg max 50e ,a legjobb cuccokkal. Ezek után nyugodtan fikázzad az Orosz technikát.

Nincs profilkép
#4336 a2457
2015-07-22 22:04:08

Válasz stefi69 #4335. hozzászólására:D
de azok nem oroszok.



amúgy jár a pont.

#4335 stefi69
2015-07-22 21:23:29

"sok műanyag alkatrész, eleve taszító jelenség" :(Válasz a2457 #4332. hozzászólásáraEzek szerint a JD. NH,CLAAS,stb Mind taszító jelenség. smile blink smile lol

Nincs profilkép
#4334 nikolauszpr
2015-07-22 21:23:18

a billenö plató tartóiról,mechanikáiról szeretnék néhány fotót.. köszi

Nincs profilkép
#4332 a2457
2015-07-19 15:37:09

Válasz Myrrdin #4331. hozzászólásáraaz összes ilyenkategóriájú gépet mostmár egy közösített cég csinálja, felteszem a minőség azért náluk is romlott.

elég megnézni a t-25 és vtz utódokat, sok műanyag alkatrész, eleve taszító jelenség :(

#4331 Myrrdin
2015-07-19 12:42:53

itt még árulnak t16:linksmile surrender
kíváncsi vagyok hogy ez is már olyan minőség mint az új mtz-k

#4330 Maszek Zs
2015-07-17 23:02:37

Válasz Myrrdin #4329. hozzászólásáraA féktengelydob ékjei bent vannak?smile lolsmile thumbupsmile cryingsmile lolsmile lol

#4329 Myrrdin
2015-07-17 20:16:53

Válasz homi #4327. hozzászólásáraKollégák!

gondolkodjunk nem valami bonyolult a fékje
azt írta "addig állítom a rudazatot hogy a fék már súroljon akkor is a fékpedált padlóig ki lehet nyomni"

szalagfék új a tartófülek remélem nincsenek újra szegecselve a tengely fül áthegesztését leszámítva és ha a fékpedál+csavarnál smile sneakyTENGELYnél nem mozogsmile sweatdrop tökéletesen kell fognia, de NEM . akkor a fékszalagdobnál van valamismile cursing

#4328 Maszek Zs
2015-07-17 17:43:50

Válasz Cajg #4326. hozzászólásáraÜdv!!
Nem az én fékem rosszsmile sneaky

Nincs profilkép
#4327 homi
2015-07-16 21:49:04

Hogyha minden ék és csavar rendesen helyén van a 21-es csavar megfelelően rögzíti a TENGELYT fékdob és a szallag jóméretü akkor ott rendbe kell lenni mindennek az áthegesztés és szegecselés nem megfelelő javítási mód,gondolj bele a fék nem játék semilyen gépen

#4326 Cajg
2015-07-16 11:52:45

Válasz Maszek Zs #4325. hozzászólásáraAz ék meg van minden fülnél?

#4325 Maszek Zs
2015-07-15 22:41:27

Válasz szemjuel #4322. hozzászólásáraÜdv!
Amiket be jelöltem azok a karok nálam majdnem függőlegesen állnak sőt amit feketével az még talán hátrébb is. Ami fekete azt a kart próbáld meg megfordítani.És a sárgával meg jelölt azon meg látszik,hogy maszekon lett csinálva!!És mintha hosszabb lenne!

Nincs profilkép
#4324 szemjuel
2015-07-15 22:30:53

Ami lemaradt. A csavar ( 21 ) nem laza. Ha a pedált mozgatom akkor a rudazat is mozog, tengely fordul.

#4323 Maszek Zs
2015-07-15 22:28:36

Válasz Maszek Zs #4321. hozzászólásáraÜdv!!
Nem találom a vezetéket a fényképezőhöz de kb olyan 10-15 fok eltérés van a fékpedál felfogató csavar és amit be karikáztál.smile thumbup De nem értem nekem hosszabb állítócsavart kellett csinálnom mert fogott a fékem!!smile innocent

Nincs profilkép
#4322 szemjuel
2015-07-15 22:26:16

Üdv. mindenkinek!

Az áthegesztéssel sem lett jobb. Ha addig állítom a rudazatot hogy a fék már súroljon akkor is a fékpedált padlóig ki lehet nyomni. A jobb oldalinál max félig lehet kinyomni a pedált és akár rá is állhatok akkor sem megy tovább. Egyenlőre kifogytam az ötletekből. Esetleg a jobb oldali hozzá rontom smile bored.



#4321 Maszek Zs
2015-07-15 18:22:48

Válasz szemjuel #4319. hozzászólásáraEz az arrébb hegesztés nem jó!! A valódi okát kell meg keresni! De ma kiállok vele úgyis azt csinálok róla képet, hogy amit bekarikáztál, hogy áll a csavarhoz képest!

#4320 Myrrdin
2015-07-15 16:51:10

Válasz szemjuel #4319. hozzászólásáraa 21 számú csavar nem laza? nem a legjobb megoldás fül át hegesztése gyárilag megvan hajtva úgy jó, fékszalag rövidítés szegecselés megint. itt valami komolyabb kopás van

Nincs profilkép
#4319 szemjuel
2015-07-14 23:10:32

Sziasztok!

Tegnap sikerült vennem két darab eredeti fékszalagot. Ma kicseréltem, de sajnos ezzel sem lett jó. Holnap ha lesz időm akkor a fékpedál tengelyén lévő fület arrébb hegesztem, mert jelenleg alaphelyzetben a függőlegestől hátrafelé áll kb. 20 fokkal. Tavaly amikor a kuplunggal szenvedtem akkor is ez a megoldás vált be.

#4318 Maszek Zs
2015-07-14 22:16:45

Válasz szemjuel #4314. hozzászólásáraÜdv !!
Szerintem ne gondolkodj nagy bajba! Ha egyforma hosszú a két szallag amit vettél. És az egyik fog a másiknem lehet nem is ott van a hiba. De minden esetre mikor bent van fékszallag meg a henger csavarhúzóval feszits rá, ha így fog akkor máshollesz a gond. De ird le mire jutottál!

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Az európai almapiacon fokozatosan kifutnak a tárolt készletek. A piaci helyzet...
Hirdetés
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
A Nemzeti KAP-hálózat Zöld Támogató Egysége és a Gazda Kontroll...
Piros ribizli eladó őstermelőtől
Piros ribizli eladó őstermelőtől

400 Ft

Széna eladó
Széna eladó

13.000 Ft

Eladó Limuzin borjak
Eladó Limuzin borjak

590.000 Ft

TONUTTI RCS 12 V csillagkerekes rendsodró
TONUTTI RCS 12 V csillagkerekes...

1.350.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]