Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 356.76 Ft USD 314.86 Ft CHF 387.15 Ft GBP 414.08 Ft

Fórum

Műtrágyaszórók, opciók, specialitások...

Létrehozta: , 2009-01-29 19:26:43

Kedvencekhez Segítség
702 hozzászólás
Nincs profilkép
#252 sixx
2016-07-11 21:04:36

Próbálkozott már valaki Bogballe szóróval aprómagot szórni? A beállításokra lennék kíváncsi.

Nincs profilkép
#251 vadaszka93
2016-04-27 10:25:19

Köszönöm szépen!

#250 Kisvuk
2016-04-26 18:44:44

Válasz vadaszka93 #249. hozzászólásárahttp://www.amazone.de/78.asp
katt rá kiválasztod a szóró típust és pdf-ben ott a szórási táblázat.

Nincs profilkép
#249 vadaszka93
2016-04-26 12:52:59

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Amazone ZA U 1001 típusú műtrágyaszóróhoz keresek magyar használati utasítást ill szórási táblázatot. Akinek van vagy tud nekem segíteni kérem jelezze! Köszönöm!

#248 decsi
2016-04-18 12:48:41

Válasz belorusz #247. hozzászólásáraNekem a 3. variáció van.Nagyon jó cucc.

Nincs profilkép
#247 belorusz
2016-04-18 12:02:01

Lehet, hogy nem a legjobb topikba írok, mert az lenne a kérdésem, hogy használt-e valaki az alábbiak közül valamelyik big-bag zsák ürítőt, és ha igen mik a tapasztalatok?

https://www.youtube.com/watch?v=eYfti9fecq4&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=rR7mbSNSzf4

https://www.youtube.com/watch?v=2oRzWgy1ayA&feature=youtu.be

Nincs profilkép
#246 bubu13
2016-02-28 14:29:50

nincs valakine véletlenül bezzecchi lengőkaros műtrágyaszórója??? a lengőkar végén lévő műanyag terelő eltört és sehol sem találok olyat, a gyártót sem találomsmile helpsmiliesmile helpsmiliesmile helpsmiliesmile helpsmiliesmile helpsmilie

Nincs profilkép
#245 .Szabi.
2016-02-14 10:25:41

Válasz bendix #244. hozzászólására50ford./min változás 1m szórásszélességbe,a lapátszög és dőlésszög,ill. Ford.szám adatok minden műtrágyánál más,szerezz be használatot a szegana-tól.

#244 bendix
2016-02-14 10:11:03

Válasz .Szabi. #243. hozzászólásáraKöszi!
És erről van valamilyen táblázatod? Mert a kezelésiben semmi ilyesmit nem találtam...

Nincs profilkép
#243 .Szabi.
2016-02-14 10:06:53

Válasz bendix #242. hozzászólásáraLapátok szöge us állítható,és. A kardánfordulattal

#242 bendix
2016-02-14 10:02:55

Bogballe L2 plusz szórónál hogyan tudom a munkaszélességet változtatni? E2T lapát van rajta, ami elvileg 20-24 m-t tud. Hogyan tudom pontosan beállítani a szórásszélességet, mert a kezelésiben csak annyi van, hogy a dőlésszög változtatással lehet...

#240 bendix
2015-07-31 10:34:23

Bogballe Calibrator Icon elektronikus vezérlésű műtrágyaszóróval dolgozik valaki? Vélemény?

#239 jozef19
2015-07-12 15:09:04

#238 *** HM ***
2015-06-14 22:29:48

Válasz Claassic #237. hozzászólásáraA téma érdekel.
Van ember is akit a vas....

#237 Claassic
2015-06-14 22:24:26

Válasz *** HM *** #236. hozzászólásáraHívjál holnap ha tényleg érdekel! Jó éjszakát!

#236 *** HM ***
2015-06-14 22:22:28

Válasz Claassic #233. hozzászólásáraHogyan van állítva az adag?
Egyáltalán mennyit szórhat?

#235 *** HM ***
2015-06-14 22:20:34

Válasz Claassic #233. hozzászólásáraAzt azért mérlegeld h. aki nagy és van pénze....... annak nem köll......smile devil
Aki kicsi és kéne neki annak meg a piz szüke határolja be a mindennapokat....
Tehát a célközönsége ennek SZÜKÖS! smile lolsmile lol

#234 *** HM ***
2015-06-14 22:14:23

Válasz Claassic #233. hozzászólásáraIlyen gyorsan kitaláltad???? smile lolsmile lol

#233 Claassic
2015-06-14 21:51:35

Válasz *** HM *** #232. hozzászólásáraAzt kérdezd meg a kereskedőtől! Én csak a használt árát tudom...smile biggrin

#232 *** HM ***
2015-06-14 21:46:32

Válasz Claassic #231. hozzászólásáraAkkor a full magasítós.....
Újonnan ez mi pénz?
2,4 körül?

#230 *** HM ***
2015-06-14 21:42:31

Válasz Claassic #229. hozzászólásáraÍgy van ez a helyzet. smile thumbupcool
Mekkora a mds?

#229 Claassic
2015-06-14 21:35:09

Válasz *** HM *** #228. hozzászólásáraEz hosszú történet. Alapjában véve ez inkább kevesebb területre való. Leköt egy plusz gépet, mert külön menetben dolgozik, míg a ráépített egyben megoldja. Kertészetben biztos nyerő, de 3-400 ha kapásra merénylet ilyet venni. Mi sajnos elszenvedői voltunk ennek. Össz 70 ha van benne, és azóta nem használtuk. Az MDS-t azt szeretjük, sokat ment, de teljesen rendben van, csak lett egy nagyob térfogatú mérleges a helyébe. Most mindkettő rész eladó.

#228 *** HM ***
2015-06-14 21:27:29

Válasz Claassic #225. hozzászólásáraMi a szopás ezzel a sok gyurakozás 6 sorával?
Inkább áttértél kultis szórásra?

#226 *** HM ***
2015-06-14 21:26:17

Válasz Claassic #225. hozzászólásáraCsak a sorszóró vagy mds estül?

#225 Claassic
2015-06-14 21:22:40

Válasz *** HM *** #224. hozzászólásáraNekem van is egy eladó! Szinte zsír új! 20/3560284

#224 *** HM ***
2015-06-14 21:19:29

Kuhn Rauch sorszóróval van élménye vlkinek?

Nincs profilkép
#223 balkazoltan
2015-03-23 13:06:37

Válasz #222. hozzászólásra

Igen erre készülök ,de azért gondoltam megkérdezem hátha járt már így valaki .

#222 emcett
2015-03-23 11:37:25

Válasz #221. hozzászólásra

Ha a forgalmazótól nem lehet ilyet beszerezni, akkor kis kézügyességgel lehet készíteni egy saválló lemezből a másik gyári mintájára.smile thumbupcool

Nincs profilkép
#221 balkazoltan
2015-03-23 08:37:23

Sziasztok fórumozók !

Segítséget szeretnék kérni tőletek! rauch mds 932-es műtrágyaszórónk van és annak a szórólapátja állítható (több pozícíóba és hosszanti irányban is ) A hosszanti állításnál 1 csúszkán kell eltolni azt a kis "toldatot" amit sikerült elszórni a műtrágyával együtt :) Abban kérném a segítségeteket hogy hol lehet kapni ilyen alkatrészt esetleg szórólapáttal. Tányérostul lehet kapni 30 ezerért darabját de hát nekünk csak az a kis "u" vas kell. teszek be képet is jobb felső lapáton látszik az a toldat amiről szó lenne.

Nincs profilkép
#220 mazda 5
2014-03-31 21:08:05

Válasz #211. hozzászólásra

Tizen évig szórtam ilyen szóróval, még az agroker egri gyárából hoztuk ujonnan. Az állító karok rögzítésére szolgáló szegecsek helyzete nemcsak a dózist állítja, hanem a szóban forgó problémát is itt lehet orvosolni. Ha a műtrágya ráfolyását a szórótányérra állítjuk, akkor egyenletesebb lesz a szóráskép a munkaszélesség egészére,ki kell tapasztalni mekkora kardánfordulat az optimális a jó szórásképhez.
Sajnos ennél a gépnél fokozatmentes dózis állítás nincs, ezért két fokozat között marad a sebesség variálása.

#219 Torma
2014-03-31 18:39:26

Sziasztok!

Van egy INO (horvát) típusú műtrágyaszóróm! 3q műtrágya fér bele! Csak megörököltem nagypapámtól! Nem tudna valaki segíteni, SZÓRÁSI TÁBLÁZAT ügyben? Nagyjából sejtem, hogy működik, mikor, mennyit, hogy szór! Aki tud segítsen légyen szíves! smile helpsmilie

Nincs profilkép
#218 Madárka
2013-11-11 19:42:03

Válasz #213. hozzászólásra

1,28kg pétisó felel meg 1 liternek.Elvileg.

#216 Mézga
2013-11-11 18:36:52

Válasz #214. hozzászólásra

szerintem ahány kg, annyi liter

#214 jozef19
2013-11-11 18:21:58

Válasz #213. hozzászólásra

550-600 körül,az összetett ennél is több...

#213 MTZ1025.3
2013-11-11 17:51:33

Valaki megtudná mondani a 700 kgos pétisó kb. hány liternek felel meg?

#212 Sanyee
2013-05-22 18:41:04

Válasz #209. hozzászólásra

Nincs táblázat, akkor számolgatni kell. Ez egy kicsit lassabb megoldás, apróbb szemű műtrágyánál kicsit gyorsabb az átfolyási sebesség.

Nincs profilkép
#211 sitQ
2013-05-22 10:42:45

Üdvözlet! Van e valakinek M5615 AC műtrágyaszóróhoz gépkönyve elektronikus, vagy bármilyen formában? Nem nagyon tetszik a szórásképe. A traktor nyom között derékig ér a búza, ahogy távolodunk két oldal felé, úgy csökken a magasság és világosodik.

#210 Vadmalac
2013-05-22 04:59:28

Válasz #209. hozzászólásra

Ha nincs táblázat a géphez, akkor a legegyszerűbb, hogy beleteszel pár vödörrel (amit előtte lemérsz), és megnézed mekkora területre elég. Aztán ezeket a méréseket feljegyzed.

#209 Sanyee
2013-05-21 07:53:35

Sziasztok!

Hogy állítsátok be a műtrágyaszórót, arra az értékre amit szórtni szeretnétek egy hektárra?
Van erre valami számítás vagy vödörrel kell lemérni, hogy egységnyi idő alatt mennyi műtrágyát enged át?

#208 Tanonc
2013-04-02 20:38:26

Válasz #207. hozzászólásra

a mezőgazdaságot és a hozzá kapcsolódó dolgokat támogatni kell(ene)!

#207 AGRO-SZAKI Kft.
2013-04-02 19:46:10

Válasz #206. hozzászólásra

hello!

nagyon köszönöm, ideiglenes megoldásnak tökéletes!:)))smile w00t

#206 Tanonc
2013-04-02 19:13:17

Válasz #203. hozzászólásra

Szia és ott tudsz saját weboldalt csinálni ingyésmile rolleyes katt ide

#205 AGRO-SZAKI Kft.
2013-04-02 19:08:36

Válasz #204. hozzászólásra

bruttó 26 ezer postaköltséggel

Nincs profilkép
#204 Márk_
2013-04-02 18:44:18

Válasz #203. hozzászólásra

Mennyi az annyi?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Országos figyelmeztetés: sok benzinkút zárva lesz pénteken
Országos figyelmeztetés: sok benzinkút zárva lesz pénteken
Tiltakozó akcióra készülnek a családi tulajdonú kutak, az autósokat előrehozott...
Vízhiányra kell felkészülni! Ezeken a településeken gond lehet a vízellátással!
Vízhiányra kell felkészülni! Ezeken a településeken gond lehet a vízellátással!
A melegedő időjárás és a nyári csúcsidőszak miatt jelentősen megnőtt a...
Új SEBAL - Bau 400 - extra erős gépszállító utánfutó (3500kg) akciósan 2.790.000 Ft - akár országos kiszállítással
Új SEBAL - Bau 400 - extra erős...

2.790.000 Ft

Új SEBAL - Bau 300 gépszállító utánfutó (2700kg) akciósan 1.990.000 Ft - akár országos kiszállítással
Új SEBAL - Bau 300 gépszállító utánfutó...

1.990.000 Ft

Új SEBAL - Bau 260 - gépszállító utánfutó (2700kg) akciósan 1.590.000 Ft - akár kiszállítva is
Új SEBAL - Bau 260 - gépszállító...

1.590.000 Ft

IH,  Kühne 4,2 méteres nehéztárcsa
IH, Kühne 4,2 méteres nehéztárcsa

2.550.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]