Válasz Mihály #7899. hozzászólásáraNem. De egyik épp most vette át a gazdaságot. A másik kettőt sem direkt tereltem más pályára. De ők is érték teremtő munkát végeznek. Nem bürokraták bankárok, stb.
Ez minden csak nem "Kukorica terményárak"FÓRUM ,menjetek másik fórumba másról vitázni ha lehet ,itt ha lehet kuki árról olvasnék mert hiába görgetek lefelé de az árról nem látok semmit !
Válasz Mihály #7924. hozzászólásáraNem érdekel ki mennyit keres. Mindenki saját maga legyen elégedett.
Nyilván van tartva a termésmennyiség, ennyi.
nekem semmi bajom azzal, ha valaki tonnát termel egy hektáron, a másik meg 14-et.
Válasz Rabó001 #7922. hozzászólására az átlaggal tudod mi a baj ??? csak az hogy ha a melos meg a vezér igazgató keres együtt 10 milliót akkor 5 milió az átlag fizetés de a melós csak 300 ezret kap az igazgató meg 9 millió 700 ezret szóval Jakab adatbázis x hektár igényelt támogatást y mennyiségű kukorica let eladva mert a mázsa jegyet nem kap aki a sajátját viszi haza
Válasz Hús Futár #7920. hozzászólására hát csak ügyesen s meg lesz én a sokszínűséget az emberekre írtam ebbe a fórumba kell a Maximus is meg te is meg más is ha így jobban érted
Válasz Mihály #7919. hozzászólásáraNem, nem értem. Tudod én olyan hülye vagyok, hogy csak a leírt szöveget látom, és így csak azt tudom értelmezni, mivel ez egy írásos fórum!
A gondolatok megfejtése nem az én területem.
Az adózásos célzásodra nem reagálok. Illetve annyiban, hogy a törvények adta kereteken belül mindenki úgy játszik, ahogy akar. Ez van.
Tudod mi az hogy átlag? A magyarországi kukorica termésátlag úgy jön ki, hogy veszik összes betakarított szemes kukorica mennyiségét, és ezt elosztják az összes kukorica termőterülettel.
Válasz Földönfuto #7913. hozzászólására csak a 10t kuki nincs meg mindig de lényegében igazad van azért dolgozunk hogy amit befektetünk annyit visszakapjunk csak nem mindig jön be ill. inkább nem ha 2-3 évbe össze jön utána valami mindig elviszi
Válasz Rabó001 #7914. hozzászólására én csak próbáltam összedobni nagyjából hogy milyen jól fizető (adózó)állampolgárok az ilyen közepes gazdaságok ha ilyen ügyes szorgalmas emberek vannak közöttünk s most képzeld el hogy ugye vannak a nagy versenyek 50-100 zsák vetőmaggal díjazottak már 170 q termelnek s az országos átlag meg kb 70q ha érted mire gondolok
Válasz Hús Futár #7917. hozzászólására na ezt írtam volna én is nem kell beképzelni senkinek hogy pótolhatatlan s minél sokszínűbb annál jobb pl az Uniós program minél zöldebb annál job még szerencse hogy nem a Cseh modellt tűzték ki célnak 2030 ra mert akkor szép kis 30 hektáros táblák lennének az Alföldön hegyen völgyön ...
Válasz Hús Futár #7912. hozzászólására na már akkor 2 ember van a fórumon aki pótolhatatlannak hiszi magát .... nem ártana egy kis újra értékelés de ha neked tetszik hajrá csak így tovább
Válasz R Sándor #7898. hozzászólásáraEzt akartam írni én is, csak közben egy másik topikban gépeltem.
Ha számokat akarunk összehasonlítani, akkor nem mindegy hogy hogyan.
Ugye ki mit számol költségnek. Ha valaki mindent szolgáltatóval csináltat, ott nincs kérdés, ott művelet van és számla.
Ha már saját gép van ott más a helyzet. Számol-e amortizációt, saját magának munkabért, járulékokat, stb. Szerintem ezt sok kisebb gazdálkodó nem csinálja, de ez csak egy tipp, ettől függetlenül gazdálkodhat bárki nagyon is eredményesen.
Nagy cégeknél számolnak tételesen költségeket, mert kötelező is.
Válasz Mihály #7908. hozzászólásáraAmit írtál az abszolút nem ahhoz kapcsolódik, amire válaszoltál!
Én nem írtam arról, hogy irreális-e 10t/ha kukorica termésátlag.
Annyi igaz abból amit leírtál, hogy több év átlagát szabad alapul venni.
Válasz R Sándor #7898. hozzászólásáraÉn úgy értelmeztem itt a témát,hogy amennyi pénzt befektetek a kukoricába,a dupláját visszakapom,ez általában meg van.Az amortizációról annyit,már ha ennyire belemerülünk,hogy 10 évnél fiatalabb gépem csak a vegyszerező meg a műtrágyaszóró,az amortizáció meg azt hiszem 7év,igy többnyire 0 értékű gépek vannak.
Válasz Mihály #7908. hozzászólásáraHa ő ott gazdálkodik akkor szerintem ismeri annyira a területeit hogy tudja mit érdemes benne termelni és milyen ráfordítással .
Válasz Mihály #7906. hozzászólásáraHát az elmúlt jó pár évben lehet többet segítettem jó pár fórumozónak mint pár nagyhangú ember . Attól hogy ugatok bele mindenbe még lehet segítek ha felhív vagy kérdez itt valamit .
A sok felesleges üres dumát meg meghagyom az okoskodóknak .
Válasz Rabó001 #7905. hozzászólására hát akkor a 10 tonna is irreális mert olyan földbe vet ami ismeretlen még 4 tonna is lehet a 10-ből persze ez több éves használatnál már ritkán fordul elő ezért tartom a régi mondást elfogadhatónak 1 föld darab 10 év átlagában mutatja meg mit tud s mit is ér
Marha egyszerű, ha megduplázza a pénzét valaki, az azt jelenti, hogy 1 forintot beletesz a termelésbe, az eladott terményért meg kap 2 forintot.
Lényegében ezt írta az eredeti hozzászóló is.
Válasz Mihály #7903. hozzászólásáraIdeges nem vagyok és még nem is személyeskedtem de látom nem tudsz értelmezni . Szerintem mindenki jobban járna ha eltünnél a süllyesztőbe erről a fórumról .
Válasz Hús Futár #7901. hozzászólására látod sértegetni azt tudsz egyebet se megint okosabb maradtál volna csendben ha dühös vagy ne rajtam töltsd le egyszer sem mondtam hogy olvasd el amit írok s én sem olvasom ami nem érdekel bár az elég kevés mert sokoldalúan szeretek tájékozódni sértegetni meg senkit s ha úgy érzed számodra nem érdemes olvasni kérlek akkor lapoz tovább
Válasz Rabó001 #7897. hozzászólására ha dupláz akkor 200%+tőke nem amúgy csak annyit ad amennyit belefektetsz bár akkor is megduplázza a pénzedet de nem a jövedelmedet
Válasz Mihály #7900. hozzászólásáraVisszaszoktam olvasni meg több topikot követek attól függetlenül hogy nem írok de kúrva unalmas hogy mindig ugatsz mint egy ideges kutya de érdemi hozzászólásod nincs sosem .
Válasz Hús Futár #7896. hozzászólására Látod milyen ügyes vagy bele szól más dolgába ahelyett hogy olvasnál vissza s nem írnál hülyeséget kötekednek sem áll jól menj aludni vagy igyál még egyet s inkább olvass
Válasz endypapa_20120 #7890. hozzászólására Mert a tieid mind ott állnak az ajtóban hogy mikor dobja fel az öreg a papucsot hogy gazdálkodhassanak vagy már szét írattad a birtokod s nézed a teraszról melyik hogy boldogul szokták mondani könnyű okosnak lenni más dogában csak a sajátban nehéz ugye???
Válasz Földönfuto #7892. hozzászólásáraÉs a gépek amortizaciojat beleszamoltad mert van olyan ismerősöm aki 2 liter gázolajjal levegyszerez egy hektárt és akkor szerinte 780 forintba van a vegyszerés .Ha így szamolsz akkor lehet kijön a szamìtasod.Pl a kombájn 7 literrel többet eszik mint általában
na én azért kíváncsi volnék rá ???, ilyen input árak mellett és ugye a a super mag kell a 6-10 ak földben hogy 100q legyen a nettó kuki meg néhány mázsa műkaki sem árt mert a napfény kevés ahhoz hogy elérd a vágy álmaidat s még azt sem árt ha időben csinálod mert ha lemaradsz kimaradsz játék van
Válasz BMWs paraszt-JD fanatikus #7891. hozzászólására Aha akkor 150 ha /15000 q x 43ft 65,5 millió ezt osszam 3-al mert azt írtad duplázza a pénzed tehát 100 ft ból 300 ft lesz igaz na ne felejtsd el az adóbevalláskor sem
Válasz BMWs paraszt-JD fanatikus #7891. hozzászólására Aha akkor 150 ha /15000 q x 43ft 65,5 millió ezt osszam 3-al mert azt írtad duplázza a pénzed tehát 100 ft ból 300 ft lesz igaz na ne felejtsd el az adóbevalláskor sem
Válasz Mihály #7889. hozzászólására10t-ál simán meg lehet duplázni,ha te csinálsz mindent,és nem használsz különféle csodaszereket és 60-70ezer plusszos vetőmagokat.Az idei árral meg jócskán túl is lehet teljesíteni.
Válasz szantofold22 #7881. hozzászólására". Elhatároztuk a feleségemmel ,hogy egy szem gyermekünket letereljük erről a pályáról. Nyelvtanulás meg ilyesmi. Itt ahol örökké lehúznak átbaxnak és kizsákmányolnak bennünket."
Itt ba...a el minden kétkezi, iparos! Mi neveljük így ki életformánk kizsákmányolóit.
Válasz szantofold22 #7881. hozzászólásáraVan igazsag abban amit irsz az arak regota leragadtak foleg a kuki gabona felek.
De ha elkezdesz szamolni egy 10 tonnas kuki jelenleg 400e ft korul hoz , most a penzed siman megduplazta es meg kapsz teruletalaput. Kozep minosegu foldekrol beszelek, 15 -20 aranykorona.
Jó lehet 7t is , de lehet 12 is.
Napraforgo , repce ezek mjnd jól profitalnak ha nem baszod el.
Válasz szantofold22 #7883. hozzászólásáraNem kell a tehén,mert az nem környezetbarát!
Nem kell a drága hus,csak az olcsó kell!
Azt szójából csináljuk,probléma?
-De olcsó?
Nagyon!
-Akkor jó!Ez lessz :)
Válasz bandigh #7884. hozzászólásáraAmit itten írtál, ez már 2000 körül is így ment. Kézimunkát otthonra írtam, mikor a sajátomat csinálom, mert azért betonpumpát, vagy vakológépet venni, hogy otthon itt ott csinálok valami változás 2014-ben a felujított házon szüleimnél, vagy a saját lakásomon, nem fogok.
Mester és segédmunkást inkáb hagyjuk, mert amikor látom ki mindenből lett mester /aki a kezem alatt esetleg a lapátot foghatná/ hát a nagy szavak megelőzik a tetteket.
Élő példa a falunkban a templom felujítása. Benti betonpallókba isten ments vashállót tenni, mert az pénz /szétszóródott/.
Falakat nem kell bekenni 2 m magasságik hidroizolációs anyaggal, mert milyen drága /nedves a fal, néhol málik le az új vakolat/.
Külső vakolatot csak feldobálták-felkeszerték, de még léccel se húzák el a maltert. Este mikor rávilágítanak az autó lámpái, olyan mint a szántás.
Tetőfelujításnál jók az öreg gerendák ha szuvas is, az még jó. Ezeket beléceztét majd új tetőfedél
Épitkezési cégtől jöttek a szakik, a hívők voltak a segédmunkások.
Amikor a papné megkérdezte, ém miért adtam pénzt a templom felujítására a munka helyett, mint mások? Válasz az volt, hogy ilyen ócska munkához nem teszem hozzá a kezemet, még az én szavam nem számit, csak az öreg nénikék és az egyik marha okos hívő akinek az ismerős cégje csinálta a felujítást döntenek mindenről. Engemet senkise "köpködjön" 10-15 év mulva, hogy újra kell felujítani a templomot a gyatra munka miatt, és hogy volt épitésvezető léttemre milyen munkát csináltam. NA mondom pont ezért adtam pénzt a munka helyett.
Válasz Sk Laci #7882. hozzászólásáraKőmüvesmunka annyit változott az elmúlt években, hogy már a kézimunka sem az mint ami régen volt. Ásni mindent a gép às. A betont pumpa nyomja a járdàhoz is. A vakolatot màr nem kézzel hányják fel. Zsaluzáshoz is új anyagot használnak, hogy haladjon. Haladjon minden gyorsan, mindegy mennyibe kerül. A m2 árak amúgy nem csökkentek, csak másfél-kétszereződtek, 5 év alatt.
Amit lehet gépesítenek, kiszerveznek, egy mester egy állandó segédmunkással bevállal egy házat. Csak néha hívnak beugró melósokat, amikor nagyobb dolog van.
15433 hozzászólás
Válasz plantek.kriszta #7931. hozzászólásáraBékés 5400+komp, 2 hete változatlan.
Válasz Mihály #7899. hozzászólásáraNem. De egyik épp most vette át a gazdaságot. A másik kettőt sem direkt tereltem más pályára. De ők is érték teremtő munkát végeznek. Nem bürokraták bankárok, stb.
Válasz Szabolcsi1 #7929. hozzászólásáraJogos!!!!!!!! Amúgy Somogy megye 5600+ komp a kukorica ára!!
Válasz Mihály #7923. hozzászólásáraÉn nem szeretem a sokszínűséget de sokáig tolerálom feltéve ha nem tolja magát túl egyik szín sem .
Ez minden csak nem "Kukorica terményárak"FÓRUM ,menjetek másik fórumba másról vitázni ha lehet ,itt ha lehet kuki árról olvasnék mert hiába görgetek lefelé de az árról nem látok semmit !
Válasz Rabó001 #7927. hozzászólására


Válasz Mihály #7926. hozzászólásáraMiért? Ezen? Hagyjad már!
Válasz Rabó001 #7925. hozzászólására akkor jó már azt hittem felszaladt az
adrenalinod
Válasz Mihály #7924. hozzászólásáraNem érdekel ki mennyit keres. Mindenki saját maga legyen elégedett.
Nyilván van tartva a termésmennyiség, ennyi.
nekem semmi bajom azzal, ha valaki tonnát termel egy hektáron, a másik meg 14-et.
Válasz Rabó001 #7922. hozzászólására az átlaggal tudod mi a baj ??? csak az hogy ha a melos meg a vezér igazgató keres együtt 10 milliót akkor 5 milió az átlag fizetés de a melós csak 300 ezret kap az igazgató meg 9 millió 700 ezret szóval Jakab adatbázis x hektár igényelt támogatást y mennyiségű kukorica let eladva mert a mázsa jegyet nem kap aki a sajátját viszi haza


Válasz Hús Futár #7920. hozzászólására hát csak ügyesen s meg lesz én a sokszínűséget az emberekre írtam ebbe a fórumba kell a Maximus is meg te is meg más is ha így jobban érted


Válasz Mihály #7919. hozzászólásáraNem, nem értem. Tudod én olyan hülye vagyok, hogy csak a leírt szöveget látom, és így csak azt tudom értelmezni, mivel ez egy írásos fórum!
A gondolatok megfejtése nem az én területem.
Az adózásos célzásodra nem reagálok. Illetve annyiban, hogy a törvények adta kereteken belül mindenki úgy játszik, ahogy akar. Ez van.
Tudod mi az hogy átlag? A magyarországi kukorica termésátlag úgy jön ki, hogy veszik összes betakarított szemes kukorica mennyiségét, és ezt elosztják az összes kukorica termőterülettel.
Válasz Földönfuto #7913. hozzászólására csak a 10t kuki nincs meg mindig de lényegében igazad van azért dolgozunk hogy amit befektetünk annyit visszakapjunk csak nem mindig jön be ill. inkább nem ha 2-3 évbe össze jön utána valami mindig elviszi


Válasz Mihály #7918. hozzászólásáraÉs ez a sok hadova hogy jön ide ? Nem mindegy milyen modell van követve lényeg a pénzem meg legyen .
Válasz Rabó001 #7914. hozzászólására én csak próbáltam összedobni nagyjából hogy milyen jól fizető (adózó)állampolgárok az ilyen közepes gazdaságok ha ilyen ügyes szorgalmas emberek vannak közöttünk s most képzeld el hogy ugye vannak a nagy versenyek 50-100 zsák vetőmaggal díjazottak már 170 q termelnek s az országos átlag meg kb 70q ha érted mire gondolok


Válasz Hús Futár #7917. hozzászólására na ezt írtam volna én is nem kell beképzelni senkinek hogy pótolhatatlan s minél sokszínűbb annál jobb pl az Uniós program minél zöldebb annál job még szerencse hogy nem a Cseh modellt tűzték ki célnak 2030 ra mert akkor szép kis 30 hektáros táblák lennének az Alföldön hegyen völgyön ...


Válasz Mihály #7916. hozzászólásáraEgy valamit sose feledj el : Senki sem pótolhatatlan .
Válasz Hús Futár #7912. hozzászólására na már akkor 2 ember van a fórumon aki pótolhatatlannak hiszi magát .... nem ártana egy kis újra értékelés de ha neked tetszik hajrá csak így tovább

Válasz R Sándor #7898. hozzászólásáraEzt akartam írni én is, csak közben egy másik topikban gépeltem.
Ha számokat akarunk összehasonlítani, akkor nem mindegy hogy hogyan.
Ugye ki mit számol költségnek. Ha valaki mindent szolgáltatóval csináltat, ott nincs kérdés, ott művelet van és számla.
Ha már saját gép van ott más a helyzet. Számol-e amortizációt, saját magának munkabért, járulékokat, stb. Szerintem ezt sok kisebb gazdálkodó nem csinálja, de ez csak egy tipp, ettől függetlenül gazdálkodhat bárki nagyon is eredményesen.
Nagy cégeknél számolnak tételesen költségeket, mert kötelező is.
Válasz Mihály #7908. hozzászólásáraAmit írtál az abszolút nem ahhoz kapcsolódik, amire válaszoltál!
Én nem írtam arról, hogy irreális-e 10t/ha kukorica termésátlag.
Annyi igaz abból amit leírtál, hogy több év átlagát szabad alapul venni.
Válasz R Sándor #7898. hozzászólásáraÉn úgy értelmeztem itt a témát,hogy amennyi pénzt befektetek a kukoricába,a dupláját visszakapom,ez általában meg van.Az amortizációról annyit,már ha ennyire belemerülünk,hogy 10 évnél fiatalabb gépem csak a vegyszerező meg a műtrágyaszóró,az amortizáció meg azt hiszem 7év,igy többnyire 0 értékű gépek vannak.
Válasz Mihály #7908. hozzászólásáraHa ő ott gazdálkodik akkor szerintem ismeri annyira a területeit hogy tudja mit érdemes benne termelni és milyen ráfordítással .
Ha kiveszekedtétek magatokat, akkor elárulhatnátok a kukorica árát!
Válasz Mihály #7906. hozzászólásáraHát az elmúlt jó pár évben lehet többet segítettem jó pár fórumozónak mint pár nagyhangú ember . Attól hogy ugatok bele mindenbe még lehet segítek ha felhív vagy kérdez itt valamit .
A sok felesleges üres dumát meg meghagyom az okoskodóknak .
Válasz Mihály #7908. hozzászólásáraNem 6 aranykoronas foldrol volt szo.
Válasz Rabó001 #7905. hozzászólására hát akkor a 10 tonna is irreális mert olyan földbe vet ami ismeretlen még 4 tonna is lehet a 10-ből persze ez több éves használatnál már ritkán fordul elő ezért tartom a régi mondást elfogadhatónak 1 föld darab 10 év átlagában mutatja meg mit tud s mit is ér

Válasz Hús Futár #7904. hozzászólásáraEgyszer és mindenkorra.
Válasz Hús Futár #7904. hozzászólására ja veled többre mennek ugye

ilyen az értékes ember..
Válasz Mihály #7902. hozzászólásáraSzerintem nem.
Ne keverj bele százalékokat, meg jövedelmet!
Marha egyszerű, ha megduplázza a pénzét valaki, az azt jelenti, hogy 1 forintot beletesz a termelésbe, az eladott terményért meg kap 2 forintot.
Lényegében ezt írta az eredeti hozzászóló is.
Válasz Mihály #7903. hozzászólásáraIdeges nem vagyok és még nem is személyeskedtem de látom nem tudsz értelmezni . Szerintem mindenki jobban járna ha eltünnél a süllyesztőbe erről a fórumról .
Válasz Hús Futár #7901. hozzászólására látod sértegetni azt tudsz egyebet se megint okosabb maradtál volna csendben ha dühös vagy ne rajtam töltsd le egyszer sem mondtam hogy olvasd el amit írok s én sem olvasom ami nem érdekel bár az elég kevés mert sokoldalúan szeretek tájékozódni sértegetni meg senkit s ha úgy érzed számodra nem érdemes olvasni kérlek akkor lapoz tovább


Válasz Rabó001 #7897. hozzászólására ha dupláz akkor 200%+tőke nem amúgy csak annyit ad amennyit belefektetsz bár akkor is megduplázza a pénzedet de nem a jövedelmedet

Válasz Mihály #7900. hozzászólásáraVisszaszoktam olvasni meg több topikot követek attól függetlenül hogy nem írok de kúrva unalmas hogy mindig ugatsz mint egy ideges kutya de érdemi hozzászólásod nincs sosem .
Válasz Hús Futár #7896. hozzászólására Látod milyen ügyes vagy bele szól más dolgába ahelyett hogy olvasnál vissza s nem írnál hülyeséget kötekednek sem áll jól menj aludni vagy igyál még egyet s inkább olvass

Válasz endypapa_20120 #7890. hozzászólására Mert a tieid mind ott állnak az ajtóban hogy mikor dobja fel az öreg a papucsot hogy gazdálkodhassanak vagy már szét írattad a birtokod s nézed a teraszról melyik hogy boldogul szokták mondani könnyű okosnak lenni más dogában csak a sajátban nehéz ugye???


Válasz Földönfuto #7892. hozzászólásáraÉs a gépek amortizaciojat beleszamoltad mert van olyan ismerősöm aki 2 liter gázolajjal levegyszerez egy hektárt és akkor szerinte 780 forintba van a vegyszerés .Ha így szamolsz akkor lehet kijön a szamìtasod.Pl a kombájn 7 literrel többet eszik mint általában
Válasz Mihály #7893. hozzászólásáraEzt szerintem gondold át újra!
Válasz Mihály #7895. hozzászólásáraMi fenének okoskodsz bele mindenbe . Ha nem értesz hozzá akkor ne csináld .
na én azért kíváncsi volnék rá ???, ilyen input árak mellett és ugye a a super mag kell a 6-10 ak földben hogy 100q legyen a nettó kuki meg néhány mázsa műkaki sem árt mert a napfény kevés ahhoz hogy elérd a vágy álmaidat s még azt sem árt ha időben csinálod mert ha lemaradsz kimaradsz játék van
Válasz BMWs paraszt-JD fanatikus #7891. hozzászólására Aha akkor 150 ha /15000 q x 43ft 65,5 millió ezt osszam 3-al mert azt írtad duplázza a pénzed tehát 100 ft ból 300 ft lesz igaz na ne felejtsd el az adóbevalláskor sem


Válasz BMWs paraszt-JD fanatikus #7891. hozzászólására Aha akkor 150 ha /15000 q x 43ft 65,5 millió ezt osszam 3-al mert azt írtad duplázza a pénzed tehát 100 ft ból 300 ft lesz igaz na ne felejtsd el az adóbevalláskor sem


Válasz Mihály #7889. hozzászólására10t-ál simán meg lehet duplázni,ha te csinálsz mindent,és nem használsz különféle csodaszereket és 60-70ezer plusszos vetőmagokat.Az idei árral meg jócskán túl is lehet teljesíteni.
Válasz Mihály #7889. hozzászólásáraIgen 100 ha volt iden, plusz 50 bermunkaban.
11 tonna megvan atlagban.
Válasz szantofold22 #7881. hozzászólására". Elhatároztuk a feleségemmel ,hogy egy szem gyermekünket letereljük erről a pályáról. Nyelvtanulás meg ilyesmi. Itt ahol örökké lehúznak átbaxnak és kizsákmányolnak bennünket."



Itt ba...a el minden kétkezi, iparos! Mi neveljük így ki életformánk kizsákmányolóit.
Válasz BMWs paraszt-JD fanatikus #7887. hozzászólására csak kérdezem termelsz te kukorit mert a 10 tonna nem duplázza meg a befektetést szerintem de lehet nem jól tudom

Válasz BMWs paraszt-JD fanatikus #7887. hozzászólásáraNem 400at hoz, ebbol durvan 160-180e a koltseg ha magadnak csinalod.
Válasz szantofold22 #7881. hozzászólásáraVan igazsag abban amit irsz az arak regota leragadtak foleg a kuki gabona felek.
De ha elkezdesz szamolni egy 10 tonnas kuki jelenleg 400e ft korul hoz , most a penzed siman megduplazta es meg kapsz teruletalaput. Kozep minosegu foldekrol beszelek, 15 -20 aranykorona.
Jó lehet 7t is , de lehet 12 is.
Napraforgo , repce ezek mjnd jól profitalnak ha nem baszod el.
Válasz szantofold22 #7883. hozzászólásáraNem kell a tehén,mert az nem környezetbarát!
Nem kell a drága hus,csak az olcsó kell!
Azt szójából csináljuk,probléma?
-De olcsó?
Nagyon!
-Akkor jó!Ez lessz :)
Válasz bandigh #7884. hozzászólásáraAmit itten írtál, ez már 2000 körül is így ment. Kézimunkát otthonra írtam, mikor a sajátomat csinálom, mert azért betonpumpát, vagy vakológépet venni, hogy otthon itt ott csinálok valami változás 2014-ben a felujított házon szüleimnél, vagy a saját lakásomon, nem fogok.

Mester és segédmunkást inkáb hagyjuk, mert amikor látom ki mindenből lett mester /aki a kezem alatt esetleg a lapátot foghatná/ hát a nagy szavak megelőzik a tetteket.
Élő példa a falunkban a templom felujítása. Benti betonpallókba isten ments vashállót tenni, mert az pénz /szétszóródott/.
Falakat nem kell bekenni 2 m magasságik hidroizolációs anyaggal, mert milyen drága /nedves a fal, néhol málik le az új vakolat/.
Külső vakolatot csak feldobálták-felkeszerték, de még léccel se húzák el a maltert. Este mikor rávilágítanak az autó lámpái, olyan mint a szántás.
Tetőfelujításnál jók az öreg gerendák ha szuvas is, az még jó. Ezeket beléceztét majd új tetőfedél
Épitkezési cégtől jöttek a szakik, a hívők voltak a segédmunkások.
Amikor a papné megkérdezte, ém miért adtam pénzt a templom felujítására a munka helyett, mint mások? Válasz az volt, hogy ilyen ócska munkához nem teszem hozzá a kezemet, még az én szavam nem számit, csak az öreg nénikék és az egyik marha okos hívő akinek az ismerős cégje csinálta a felujítást döntenek mindenről. Engemet senkise "köpködjön" 10-15 év mulva, hogy újra kell felujítani a templomot a gyatra munka miatt, és hogy volt épitésvezető léttemre milyen munkát csináltam. NA mondom pont ezért adtam pénzt a munka helyett.
Válasz Sk Laci #7882. hozzászólásáraKőmüvesmunka annyit változott az elmúlt években, hogy már a kézimunka sem az mint ami régen volt. Ásni mindent a gép às. A betont pumpa nyomja a járdàhoz is. A vakolatot màr nem kézzel hányják fel. Zsaluzáshoz is új anyagot használnak, hogy haladjon. Haladjon minden gyorsan, mindegy mennyibe kerül. A m2 árak amúgy nem csökkentek, csak másfél-kétszereződtek, 5 év alatt.
Amit lehet gépesítenek, kiszerveznek, egy mester egy állandó segédmunkással bevállal egy házat. Csak néha hívnak beugró melósokat, amikor nagyobb dolog van.