Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.23 Ft USD 311.43 Ft CHF 384.62 Ft GBP 411.02 Ft

Fórum

Kukorica vetőmagok

Létrehozta: Szabolcs , 2009-11-11 14:02:51

Kedvencekhez Segítség
9393 hozzászólás
#1593 szanberg
2012-01-13 20:19:29

Régen nyomtunk karbamidot, de savanyúak a fődek aztán manapság már csakis pétisó. Idővel megtérül!
Igaz mittudomén kiszórni lehetne időnként vagy 2mázsát abból még baj nemlenne csak adná a tonnákat felfelé smile lol

#1592 szanberg
2012-01-13 20:17:49

Válasz #1589. hozzászólásra

Volt tőszámos kísérletünk is mint minden évben!
A 9578-as valóban fordítottan arányos kb a tőszámmal termésmennyiségben!

Nincsen baj a 80ezerrel sem csak olyan fődre kell vetni ami a legjobb meg még aztis étetni mint állat plusz öntözni.
18tonnákat fog adni

Mondjuk a kísérletben mi nem öntöztünk és nagyon kevés eső volt de 70ezer körül vetve 16tonnás anyag volt meg az N01-is

#1591 2266
2012-01-13 20:17:39

Válasz #1581. hozzászólásra

Egyébként nálunk is valami hasonló készül de lehet hogy ha úgy adódik akkor egy kis KARBAMId - be fog figyelni
A költség hatékonyság az a ható anyag növelés miatt!!smile scaredsmile confused

#1590 szanberg
2012-01-13 20:12:22

Válasz #1572. hozzászólásra

N01-et szoktunk vetni meg kísérletben a többi mindig bennevan.
Nálunk egyébként nem hozza be magát a drága mag illetve ritka ez ezért alsóbb kategóriából veszünk úgyis mindig jól kijönnek a termések.
Én a Pioneer-t szeretem nem is lesz más vetve.
kisebb gazda szomszéd dekalbot termel aztmondja a vize kevesebb, valamennyivel tényleg 1-2%-al általában, termésben tényleg hozza a kettő amit kell.
Mondjuk az az 1-2% vízkülönbség az úgy néz ki,hogy a kolega elveti a 40ezres magot mi meg az olcsó tizen párezres akciós pioneer-t aztán ennyi.
Fajtasorban volt dekalb pioneer egymásmellett több évben is, tavaly a dekalbok egy picit jobbak lettek igaz volt ott egy kis trükk, ezt személyesen elmondom majd találkozón ha valakit érdekel...

Szerintem a P9578 és P9494 nagyon tudnak teremni, az N01 azthiszem alacsonyabbról jön de mégis odabax gyakran a jobb anyagoknak.
A sok zsák vásárlása végett szokott egy kis gratis lenni azt mindig ilyen magasabb fao drágább anyagból választom, így egy egy tábla minden évben van a legjobbakból, meg egyrésze a területeknek jobb de nem a legmagasabb kategóriából, pl idén A79-es. Leírtam lentebb a tapasztalataimat erről

#1589 Gergő1220
2012-01-13 20:11:53

Válasz #1583. hozzászólásra
Elhiszem hogy így van. Azt nem értem, hogy most ez a vezérhibrid a pionál marketing szempontból én úgy látom legalábbis. Szóval amikor fél oldalakon ezt hírdetik ujjságokban odaírhatnák apróbetűvel, hogy hé paraszt 55 ezret vessé csak, me' úgy a tuti!

#1588 drenthe evo
2012-01-13 20:11:37

Válasz #1587. hozzászólásra

4014,3705 voltak , ha igen mit adtak ?

#1587 ClaasAtz
2012-01-13 20:10:25

DKC 4795 és 4590, ez a két hibrid lett a legjobb nálam. Területtől függően 9-14 tonna között termett. A többi csak 6-9t között.

#1586 drenthe evo
2012-01-13 20:09:18

Válasz #1584. hozzászólásra

-savanyít
-csírázásgátló (vagy várni kell vele , ami nem faxa)
-és sokáig tart , de a kezdetben alig van hatása

Nincs profilkép
#1585 Pittix
2012-01-13 20:08:10

Válasz #1578. hozzászólásra

2010 ben volt 9578 és 9494 mindkettő 100q a 9494 felette is
2011 ben mindegyik (N01, F73) 9-9,5 között megállt, a 9494 lett volna jobb is, ha nem sül ki a tábla homokos rész (ez nem a kukoricán múlott). Felénk erre volt elég a víz, egy ismerősnek mélyebb fekvésű részen volt 110 felett is a 9494-es

#1584 Gergő1220
2012-01-13 20:06:56

Válasz #1581. hozzászólásra
Akkor már miért nem karbamidot? úgyis bedolgozzátok, olcsóbb, kevesebb cihelődés, hosszabb hatás.

#1583 drenthe evo
2012-01-13 20:06:04

Válasz #1580. hozzászólásra

Ma azt mondták Eger-ben hogy le kell vele menni 55ezer-re és adni fog mint az állat...

#1582 2266
2012-01-13 20:05:06

Válasz #1579. hozzászólásra
Azt mondják az okosok!! Hogy mindig az a ható anyag dob a legg nagyobbat ami épp hiányzik a terület böl!! És pont ezért ajánlják és kérik a termelőktől a leg inkább a talaj vizsgálat elkészítését!!Mert most a csak a pénz tárcánk és a fantáziánk után megyünk..És csöppet sem tudatosan!!smile scaredsmile sweatdropsmile wacko

#1581 drenthe evo
2012-01-13 20:04:35

Válasz #1579. hozzászólásra

Mi 5q Péti-t szórunk ki és semmi PK-t idén...

Aztán várjuk a 100+q...smile lolsmile lolsmile lol

#1580 Gergő1220
2012-01-13 20:02:11

Válasz #1572. hozzászólásra
A 9578 jó de csak akkor ha tud két csövet hozni nálunk második évben évben volt tavaly fajtasorban,de mindig középszerű volt egy csövet hozott (80.000 a vetett tőszám) valószínű hogy alacsonyabb tőszámon teljesít.
Az N01 az tuti mindig mindenhol jó, és a vize is alacsony.
Az Y12 is jó az N01 testvére,de nem lehet korán vetni.
Az F73 középszerű.

Nincs profilkép
#1579 t.peti
2012-01-13 20:01:48

Válasz #1576. hozzászólásra

Mi tavaly kezdtük el a nitrogént nyomni... előtte 2q 8-24-24yara , tavaly raktunk mellé úgy 180kg MAS-t , és most lett tisztán fizető súlyba először 100q felett, előtte 90-95 jöttek be. Az idén levesszük 1q-ra a Yarát és kap 3q MAS-t

Nincs profilkép
#1578 pinterteam
2012-01-13 20:00:51

Válasz #1577. hozzászólásra

Termésátlagokban mit tudnak?

Nincs profilkép
#1577 Pittix
2012-01-13 19:58:49

Válasz #1572. hozzászólásra

azért a 9494 is nagyon jó, ha már Pionér

#1576 drenthe evo
2012-01-13 19:58:09

Válasz #1571. hozzászólásra

Bazz+

Akkor nem semmi földeken nyomod...smile sweatdrop

Téged is meg kérdezlek , mennyire fontos a PK a kukorica termesztésben ?

Mi van ha csak kiraksz 4-5q Nitrogént és semmi PK-t ?

Csináltál PK-s kísérleteket ?

#1575 drenthe evo
2012-01-13 19:55:19

Válasz #1568. hozzászólásra

és a Dow Agro-k mennyit adtak ?

#1574 drenthe evo
2012-01-13 19:53:31

Válasz #1567. hozzászólásra

Elhiszem...


Csak azért írtam mert lent kérdezték.

Nincs profilkép
#1573 5007
2012-01-13 19:51:56

Válasz #1572. hozzászólásra

Ez a 4 legjobb Pioneer hibrid.

Nincs profilkép
#1572 pinterteam
2012-01-13 19:45:13

Mi a véleményetek a P9578, a PR37N01,PR37Y12, PR37F73
magokról. Mik a tapasztalatok?

#1571 Hunter_
2012-01-13 19:45:04

Válasz #1566. hozzászólásra

Vetésnél 2,5q NPK húzatáskor 1,3 AM Nitrát ennyi.

#1570 Hunter_
2012-01-13 19:42:26

Válasz #1566. hozzászólásra

a79 az volt meg P9494,de valahogy nem úgy szerepeltek mint az előző években a piók.
Az előzőhöz még annyit hogy a 4590 az több táblában is volt és nagyon jól szerepeltek mindenütt 12-133ig 12-15 vízig.

#1569 Mézga
2012-01-13 19:39:29

Válasz #1550. hozzászólásra

nyugi. nálam vert mindent

#1568 Hunter_
2012-01-13 19:38:13

Válasz #1565. hozzászólásra

Nekem ezek a magyok 4014,3705 kiséleti fajtasorban voltak a Dow Agros fajtasor mellé tettem be direkt.Azt pontosan nem tudom még mennyire is bírják a hideg talajt mert tavaly ápr.9én vetettük ezeket el,akkor már ideális volt a talajviszony az tuti.Termésben szépen hozták magukat.Itt nálunk 128-129.8 között szerepelt a három hibrid a 4590-et is beleértve.
Talán még annyit hogy a dowagrosak hamarabb leadják a vizet, mert azok tényleg 250-270 FAO számuak nem pedig 300mint a dekalbok ezt tuti helyről tudom.Azokat (dow:MATTES,NENA,SZOI,MT261,kb 2 héttel hamarabb lehetett vágni.

Nincs profilkép
#1567 Batka
2012-01-13 19:34:31

Válasz #1564. hozzászólásra

Ismétlem, a hatóanyag az egy dolog. Nálam a ponchos kidől a santanas megáll.

#1566 drenthe evo
2012-01-13 19:25:58

Válasz #1561. hozzászólásra

Ja , és műtrágya ?

Pio miért nem ?smile rolleyes

#1565 drenthe evo
2012-01-13 19:23:14

Válasz #1561. hozzászólásra

Köszönöm .

Termések esetleg tól , ig... ?

Ez a két kifejezetten korai-hidegvetést tűrő fajt tényleg jól bírja ?

#1564 drenthe evo
2012-01-13 19:20:21

Santana :

11kg/ha , 10 g/kg klotianidin

tehát 110g/ha...

Poncho Pro:

kb 90gklotianidin/ha/70000szem-nél...

Poncho:

kb 35gklotianidin/ha/70000szem-nél...

Utóbbi kettőnél természetesen a mag dózis növelésével a kijuttatott hatóanyag is növekszik arányosan hektáronként.


#1563 bendix
2012-01-13 19:19:31

Ez a 4014-es milyen habitusú, milyen magasra nö, milyenek a csövei???

Nincs profilkép
#1562 Batka
2012-01-13 19:15:27

Válasz #1560. hozzászólásra

Hidd el nem tudja ugyanazt, és attól, hogy mindegyik megfelelő vizsgálatoknak volt alávetve, még két teljesen eltérő technológiáról beszélünk, és ebben csak egy faktor maga a hatóanyag. Ezt a gyártók is szeretik hangsúlyozni, mikor valami új kiszerelést találnak ki ugyanarra a hatóanyagra. Persze ez lehet vakítás is, de ez esetben két különböző dologról beszélünk.

#1561 Hunter_
2012-01-13 19:15:25

Válasz #1559. hozzászólásra

A Dekalbot majdnem jól írtad ha a termés szerint nézzük és növekvő sorrendbe akkor nálunk ez a sorrend alakult ki 2011-ben:
DK 440,DKC3705,DKC4014,DKC4590

Különben ezt a 440-et régen el kellet volna felejteni,még a 3705 is felülmúlja simán.
Ja és a sort a 4995 zárja az én megítélésem és termésem szerint!

#1560 drenthe evo
2012-01-13 19:04:45

Válasz #1558. hozzászólásra

Mondtam , hogy csak a dózis !!!(de ugyan azt tudja , mivel ugyan az )

Csak figyelmesen kéne olvasni !smile aikido

A vivő anyagról meg annyit , hogy nem Mari néni csomagolja ezeket , tehát gondolom egyik is másik is ki van kísérletezve , kellő képen .

#1559 drenthe evo
2012-01-13 18:59:29

Valaki tapasztalata vagy látomásai szerint sorrendbe tenné ezeket nekem , hogy termésbe mit tudhatnak ...smile rolleyes

DKC3705,DKC4014,DKC4590,DK 440,

PR38A79,P9578,P9494,P9025...

Nincs profilkép
#1558 Batka
2012-01-13 18:58:08

Válasz #1556. hozzászólásra

Na ja az a 20% dóziskülönbség az semmi, no meg a vivőanyag a kiszerelésben, aminek az a dolga, hogy nyújtsa a hatáskifejtést.
Apróságokkal nem kell foglalkozni...

#1557 ananasz76
2012-01-13 18:46:53

ebben igazad van amugy en is kulon be szoktam csavazni drot fereg ellen, ja meg leveltragyaval startekent ajanjaksmile cowboy

#1556 drenthe evo
2012-01-13 18:40:49

Válasz #1541. hozzászólásra

Annyi , hogy itt beszélnek különbségekről , meg , hogy ezt tudja , azt tudja ...


Érdemes utána nézni , hogy a Santana , Poncho , Poncho Pro hatóanyaga emlékeim szerint ugyanaz...(csak a dózis más)

Ennyit arról , hogy annyival jobb ez meg az...

#1555 ananasz76
2012-01-13 18:27:54

a FURIO t 22500 ert ajaljak itt szabolcsban , az jo ar manapsag nalatok menyi ez ?smile offtopic

#1554 ZZ
2012-01-13 18:10:36

én nem tudom máshol hogy szerepelt a 4795, ezért én csak azt tudom amit láttam

mondjuk hozzáteszem soha nem láttam még ilyen nagy szemű kukit mint a 4795, brutál nagy felfújodott szemek, mikor megláttuk megörültünk neki, csak mikor felállt a kocsi a mázsára akkor hoppsmile scared

egyformán megrakott hw 8011-en 8-10 q kevesebb volt a 4795 mint például a 3511

itt így állt be a sorrend
4590
4995
3511
4795
3705

#1553 2266
2012-01-13 17:31:42

Válasz #1552. hozzászólásra

Azt azért remélem hogy ami megrendelve és ki fizetve az azért megérkezik mert nem szeretnék mellé nyúlni ennek a virtuális világnak mert most még csak néhány papirom van Rolla és slusz pasz..Ha be üt a krass ez onnsmile sweatdropsmile wackosmile cursingantól fogva mit se fog érni kb anyit is érhet amenyibe az a csupasz A-4 lap került!!A többit mi gondoljuk csak mögé!!

Nincs profilkép
#1552 t.peti
2012-01-13 16:40:53

Válasz #1551. hozzászólásra

A most érvényes listaárból, ma rendeltük meg. Azt mondták hogy vetőmag hiány lesz a dekalbnál mert az ukrán piac rengeteg vetőmagot szív el!

Nincs profilkép
#1551 Martenss
2012-01-13 16:08:49

Válasz #1549. hozzászólásra

Csak kíváncsiságból, ezeket az engedményeket meddig adják a kukiknál ill. a napránál?jan15ig?nekem már meg van rendelve csak érdekelne..:)

#1550 2266
2012-01-13 15:50:38

Válasz #1546. hozzászólásra

Ez valami új infó??!! Ne vicceljetek már!! Tényleg rossz a faj súlya a 4795 nek??És ezt csak most mondjátok amikor én és még sokan mások jól bevásároltunk belölle??De most a FAJ-sújátol eltekintve az össz termése hogy alakult..Mert egye fene ha nem 10 kocsival terem hanem 12- vel azt a plusz szállitást kibírjuk..smile scaredsmile confusedsmile sweatdropsmile wacko

Nincs profilkép
#1549 t.peti
2012-01-13 15:30:59

Válasz #1521. hozzászólásra

Üdv!
Itt nálunk 12 zsák 4590-esre (31000 a listaár) és 7 zsák 4490esre(25800 a listaár) adtak 20% kedvezményt, de még lehet adtak volna többet is....napraforgónál a neomából alku nélkül 20% ot mondtak, úgyhogy lehet itt alkudozni, nem szabad hagynia magát az embernek....műtrágyára mondták hogy abból nem tudnak adni kedvezményt csak kamion tételbe

#1548 zt tomi
2012-01-13 15:00:47

Erröl valakinek tapasztalat?Vélemény?http://www.dowagro.com/hungary/eu/hun/hu/prod/seed/mtnele.htm

#1547 ZZ
2012-01-13 14:54:08

tápanyagszegény földekbe

#1546 ZZ
2012-01-13 14:52:33

azért ne írd le a 277-est, ugyanolyan fajsúlya volt mint a 3511-nek
az aszálylovagnak hírdetett 4795 kocsinként 8-10q-val könnyebb volt mint a 277

ja mv 277 22 koronás földbe 65 q 12.6 víz
dkc 440 30 koronás földbe 70 q 11.2 víz

szerintem megéri az árát

#1545 ZT Anti
2012-01-13 14:23:59

Válasz #1544. hozzászólásra

Én azért átgondolnám... 2q kukorica ára plusz költséggel kapsz Dk440-est. Szerintem több, mint 2q lesz a plusz termésed, az aszályt is jól bírja.smile cowboy

Nincs profilkép
#1544 Sz.Dani
2012-01-13 14:13:21

Üdv! Érdeklődnék, hogy MV 277-es mag jó árban van e 18.000 +áfa / zsák(70e szem)- ért vagy még nézgelődjek hát ha akad olcsóbban ?!

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
A TalajNET több évtized kutatási eredményeit teszi könnyen elérhetővé a...
Ne féljetek! A génszerkesztéstől sem!
Ne féljetek! A génszerkesztéstől sem!
A közvélemény kevés támpontot kapott eddig, így nem tud mit kezdeni a...
JCB Fastrac
JCB Fastrac

8.000.000 Ft

Nyulak eladók
Nyulak eladók

4.500 Ft

Nyulak eladók
Nyulak eladók

3.000 Ft

Új Leko rövidtárcsák széles választékban, rövid határidővel, házhoz szállítással eladók
Új Leko rövidtárcsák széles...

1.144.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]