Régen nyomtunk karbamidot, de savanyúak a fődek aztán manapság már csakis pétisó. Idővel megtérül!
Igaz mittudomén kiszórni lehetne időnként vagy 2mázsát abból még baj nemlenne csak adná a tonnákat felfelé
Egyébként nálunk is valami hasonló készül de lehet hogy ha úgy adódik akkor egy kis KARBAMId - be fog figyelni
A költség hatékonyság az a ható anyag növelés miatt!!
N01-et szoktunk vetni meg kísérletben a többi mindig bennevan.
Nálunk egyébként nem hozza be magát a drága mag illetve ritka ez ezért alsóbb kategóriából veszünk úgyis mindig jól kijönnek a termések.
Én a Pioneer-t szeretem nem is lesz más vetve.
kisebb gazda szomszéd dekalbot termel aztmondja a vize kevesebb, valamennyivel tényleg 1-2%-al általában, termésben tényleg hozza a kettő amit kell.
Mondjuk az az 1-2% vízkülönbség az úgy néz ki,hogy a kolega elveti a 40ezres magot mi meg az olcsó tizen párezres akciós pioneer-t aztán ennyi.
Fajtasorban volt dekalb pioneer egymásmellett több évben is, tavaly a dekalbok egy picit jobbak lettek igaz volt ott egy kis trükk, ezt személyesen elmondom majd találkozón ha valakit érdekel...
Szerintem a P9578 és P9494 nagyon tudnak teremni, az N01 azthiszem alacsonyabbról jön de mégis odabax gyakran a jobb anyagoknak.
A sok zsák vásárlása végett szokott egy kis gratis lenni azt mindig ilyen magasabb fao drágább anyagból választom, így egy egy tábla minden évben van a legjobbakból, meg egyrésze a területeknek jobb de nem a legmagasabb kategóriából, pl idén A79-es. Leírtam lentebb a tapasztalataimat erről
Válasz #1583. hozzászólásra
Elhiszem hogy így van. Azt nem értem, hogy most ez a vezérhibrid a pionál marketing szempontból én úgy látom legalábbis. Szóval amikor fél oldalakon ezt hírdetik ujjságokban odaírhatnák apróbetűvel, hogy hé paraszt 55 ezret vessé csak, me' úgy a tuti!
2010 ben volt 9578 és 9494 mindkettő 100q a 9494 felette is
2011 ben mindegyik (N01, F73) 9-9,5 között megállt, a 9494 lett volna jobb is, ha nem sül ki a tábla homokos rész (ez nem a kukoricán múlott). Felénk erre volt elég a víz, egy ismerősnek mélyebb fekvésű részen volt 110 felett is a 9494-es
Válasz #1579. hozzászólásra
Azt mondják az okosok!! Hogy mindig az a ható anyag dob a legg nagyobbat ami épp hiányzik a terület böl!! És pont ezért ajánlják és kérik a termelőktől a leg inkább a talaj vizsgálat elkészítését!!Mert most a csak a pénz tárcánk és a fantáziánk után megyünk..És csöppet sem tudatosan!!
Válasz #1572. hozzászólásra
A 9578 jó de csak akkor ha tud két csövet hozni nálunk második évben évben volt tavaly fajtasorban,de mindig középszerű volt egy csövet hozott (80.000 a vetett tőszám) valószínű hogy alacsonyabb tőszámon teljesít.
Az N01 az tuti mindig mindenhol jó, és a vize is alacsony.
Az Y12 is jó az N01 testvére,de nem lehet korán vetni.
Az F73 középszerű.
Mi tavaly kezdtük el a nitrogént nyomni... előtte 2q 8-24-24yara , tavaly raktunk mellé úgy 180kg MAS-t , és most lett tisztán fizető súlyba először 100q felett, előtte 90-95 jöttek be. Az idén levesszük 1q-ra a Yarát és kap 3q MAS-t
a79 az volt meg P9494,de valahogy nem úgy szerepeltek mint az előző években a piók.
Az előzőhöz még annyit hogy a 4590 az több táblában is volt és nagyon jól szerepeltek mindenütt 12-133ig 12-15 vízig.
Nekem ezek a magyok 4014,3705 kiséleti fajtasorban voltak a Dow Agros fajtasor mellé tettem be direkt.Azt pontosan nem tudom még mennyire is bírják a hideg talajt mert tavaly ápr.9én vetettük ezeket el,akkor már ideális volt a talajviszony az tuti.Termésben szépen hozták magukat.Itt nálunk 128-129.8 között szerepelt a három hibrid a 4590-et is beleértve.
Talán még annyit hogy a dowagrosak hamarabb leadják a vizet, mert azok tényleg 250-270 FAO számuak nem pedig 300mint a dekalbok ezt tuti helyről tudom.Azokat (dow:MATTES,NENA,SZOI,MT261,kb 2 héttel hamarabb lehetett vágni.
Hidd el nem tudja ugyanazt, és attól, hogy mindegyik megfelelő vizsgálatoknak volt alávetve, még két teljesen eltérő technológiáról beszélünk, és ebben csak egy faktor maga a hatóanyag. Ezt a gyártók is szeretik hangsúlyozni, mikor valami új kiszerelést találnak ki ugyanarra a hatóanyagra. Persze ez lehet vakítás is, de ez esetben két különböző dologról beszélünk.
A Dekalbot majdnem jól írtad ha a termés szerint nézzük és növekvő sorrendbe akkor nálunk ez a sorrend alakult ki 2011-ben:
DK 440,DKC3705,DKC4014,DKC4590
Különben ezt a 440-et régen el kellet volna felejteni,még a 3705 is felülmúlja simán.
Ja és a sort a 4995 zárja az én megítélésem és termésem szerint!
Na ja az a 20% dóziskülönbség az semmi, no meg a vivőanyag a kiszerelésben, aminek az a dolga, hogy nyújtsa a hatáskifejtést.
Apróságokkal nem kell foglalkozni...
én nem tudom máshol hogy szerepelt a 4795, ezért én csak azt tudom amit láttam
mondjuk hozzáteszem soha nem láttam még ilyen nagy szemű kukit mint a 4795, brutál nagy felfújodott szemek, mikor megláttuk megörültünk neki, csak mikor felállt a kocsi a mázsára akkor hopp
egyformán megrakott hw 8011-en 8-10 q kevesebb volt a 4795 mint például a 3511
itt így állt be a sorrend
4590
4995
3511
4795
3705
Azt azért remélem hogy ami megrendelve és ki fizetve az azért megérkezik mert nem szeretnék mellé nyúlni ennek a virtuális világnak mert most még csak néhány papirom van Rolla és slusz pasz..Ha be üt a krass ez onnantól fogva mit se fog érni kb anyit is érhet amenyibe az a csupasz A-4 lap került!!A többit mi gondoljuk csak mögé!!
Ez valami új infó??!! Ne vicceljetek már!! Tényleg rossz a faj súlya a 4795 nek??És ezt csak most mondjátok amikor én és még sokan mások jól bevásároltunk belölle??De most a FAJ-sújátol eltekintve az össz termése hogy alakult..Mert egye fene ha nem 10 kocsival terem hanem 12- vel azt a plusz szállitást kibírjuk..
Üdv!
Itt nálunk 12 zsák 4590-esre (31000 a listaár) és 7 zsák 4490esre(25800 a listaár) adtak 20% kedvezményt, de még lehet adtak volna többet is....napraforgónál a neomából alku nélkül 20% ot mondtak, úgyhogy lehet itt alkudozni, nem szabad hagynia magát az embernek....műtrágyára mondták hogy abból nem tudnak adni kedvezményt csak kamion tételbe
9393 hozzászólás
Régen nyomtunk karbamidot, de savanyúak a fődek aztán manapság már csakis pétisó. Idővel megtérül!
Igaz mittudomén kiszórni lehetne időnként vagy 2mázsát abból még baj nemlenne csak adná a tonnákat felfelé
Válasz #1589. hozzászólásra
Volt tőszámos kísérletünk is mint minden évben!
A 9578-as valóban fordítottan arányos kb a tőszámmal termésmennyiségben!
Nincsen baj a 80ezerrel sem csak olyan fődre kell vetni ami a legjobb meg még aztis étetni mint állat plusz öntözni.
18tonnákat fog adni
Mondjuk a kísérletben mi nem öntöztünk és nagyon kevés eső volt de 70ezer körül vetve 16tonnás anyag volt meg az N01-is
Válasz #1581. hozzászólásra

Egyébként nálunk is valami hasonló készül de lehet hogy ha úgy adódik akkor egy kis KARBAMId - be fog figyelni
A költség hatékonyság az a ható anyag növelés miatt!!
Válasz #1572. hozzászólásra
N01-et szoktunk vetni meg kísérletben a többi mindig bennevan.
Nálunk egyébként nem hozza be magát a drága mag illetve ritka ez ezért alsóbb kategóriából veszünk úgyis mindig jól kijönnek a termések.
Én a Pioneer-t szeretem nem is lesz más vetve.
kisebb gazda szomszéd dekalbot termel aztmondja a vize kevesebb, valamennyivel tényleg 1-2%-al általában, termésben tényleg hozza a kettő amit kell.
Mondjuk az az 1-2% vízkülönbség az úgy néz ki,hogy a kolega elveti a 40ezres magot mi meg az olcsó tizen párezres akciós pioneer-t aztán ennyi.
Fajtasorban volt dekalb pioneer egymásmellett több évben is, tavaly a dekalbok egy picit jobbak lettek igaz volt ott egy kis trükk, ezt személyesen elmondom majd találkozón ha valakit érdekel...
Szerintem a P9578 és P9494 nagyon tudnak teremni, az N01 azthiszem alacsonyabbról jön de mégis odabax gyakran a jobb anyagoknak.
A sok zsák vásárlása végett szokott egy kis gratis lenni azt mindig ilyen magasabb fao drágább anyagból választom, így egy egy tábla minden évben van a legjobbakból, meg egyrésze a területeknek jobb de nem a legmagasabb kategóriából, pl idén A79-es. Leírtam lentebb a tapasztalataimat erről
Válasz #1583. hozzászólásra
Elhiszem hogy így van. Azt nem értem, hogy most ez a vezérhibrid a pionál marketing szempontból én úgy látom legalábbis. Szóval amikor fél oldalakon ezt hírdetik ujjságokban odaírhatnák apróbetűvel, hogy hé paraszt 55 ezret vessé csak, me' úgy a tuti!
Válasz #1587. hozzászólásra
4014,3705 voltak , ha igen mit adtak ?
DKC 4795 és 4590, ez a két hibrid lett a legjobb nálam. Területtől függően 9-14 tonna között termett. A többi csak 6-9t között.
Válasz #1584. hozzászólásra
-savanyít
-csírázásgátló (vagy várni kell vele , ami nem faxa)
-és sokáig tart , de a kezdetben alig van hatása
Válasz #1578. hozzászólásra
2010 ben volt 9578 és 9494 mindkettő 100q a 9494 felette is
2011 ben mindegyik (N01, F73) 9-9,5 között megállt, a 9494 lett volna jobb is, ha nem sül ki a tábla homokos rész (ez nem a kukoricán múlott). Felénk erre volt elég a víz, egy ismerősnek mélyebb fekvésű részen volt 110 felett is a 9494-es
Válasz #1581. hozzászólásra
Akkor már miért nem karbamidot? úgyis bedolgozzátok, olcsóbb, kevesebb cihelődés, hosszabb hatás.
Válasz #1580. hozzászólásra
Ma azt mondták Eger-ben hogy le kell vele menni 55ezer-re és adni fog mint az állat...
Válasz #1579. hozzászólásra

Azt mondják az okosok!! Hogy mindig az a ható anyag dob a legg nagyobbat ami épp hiányzik a terület böl!! És pont ezért ajánlják és kérik a termelőktől a leg inkább a talaj vizsgálat elkészítését!!Mert most a csak a pénz tárcánk és a fantáziánk után megyünk..És csöppet sem tudatosan!!
Válasz #1579. hozzászólásra



Mi 5q Péti-t szórunk ki és semmi PK-t idén...
Aztán várjuk a 100+q...
Válasz #1572. hozzászólásra
A 9578 jó de csak akkor ha tud két csövet hozni nálunk második évben évben volt tavaly fajtasorban,de mindig középszerű volt egy csövet hozott (80.000 a vetett tőszám) valószínű hogy alacsonyabb tőszámon teljesít.
Az N01 az tuti mindig mindenhol jó, és a vize is alacsony.
Az Y12 is jó az N01 testvére,de nem lehet korán vetni.
Az F73 középszerű.
Válasz #1576. hozzászólásra
Mi tavaly kezdtük el a nitrogént nyomni... előtte 2q 8-24-24yara , tavaly raktunk mellé úgy 180kg MAS-t , és most lett tisztán fizető súlyba először 100q felett, előtte 90-95 jöttek be. Az idén levesszük 1q-ra a Yarát és kap 3q MAS-t
Válasz #1577. hozzászólásra
Termésátlagokban mit tudnak?
Válasz #1572. hozzászólásra
azért a 9494 is nagyon jó, ha már Pionér
Válasz #1571. hozzászólásra

Bazz+
Akkor nem semmi földeken nyomod...
Téged is meg kérdezlek , mennyire fontos a PK a kukorica termesztésben ?
Mi van ha csak kiraksz 4-5q Nitrogént és semmi PK-t ?
Csináltál PK-s kísérleteket ?
Válasz #1568. hozzászólásra
és a Dow Agro-k mennyit adtak ?
Válasz #1567. hozzászólásra
Elhiszem...
Csak azért írtam mert lent kérdezték.
Válasz #1572. hozzászólásra
Ez a 4 legjobb Pioneer hibrid.
Mi a véleményetek a P9578, a PR37N01,PR37Y12, PR37F73
magokról. Mik a tapasztalatok?
Válasz #1566. hozzászólásra
Vetésnél 2,5q NPK húzatáskor 1,3 AM Nitrát ennyi.
Válasz #1566. hozzászólásra
a79 az volt meg P9494,de valahogy nem úgy szerepeltek mint az előző években a piók.
Az előzőhöz még annyit hogy a 4590 az több táblában is volt és nagyon jól szerepeltek mindenütt 12-133ig 12-15 vízig.
Válasz #1550. hozzászólásra
nyugi. nálam vert mindent
Válasz #1565. hozzászólásra
Nekem ezek a magyok 4014,3705 kiséleti fajtasorban voltak a Dow Agros fajtasor mellé tettem be direkt.Azt pontosan nem tudom még mennyire is bírják a hideg talajt mert tavaly ápr.9én vetettük ezeket el,akkor már ideális volt a talajviszony az tuti.Termésben szépen hozták magukat.Itt nálunk 128-129.8 között szerepelt a három hibrid a 4590-et is beleértve.
Talán még annyit hogy a dowagrosak hamarabb leadják a vizet, mert azok tényleg 250-270 FAO számuak nem pedig 300mint a dekalbok ezt tuti helyről tudom.Azokat (dow:MATTES,NENA,SZOI,MT261,kb 2 héttel hamarabb lehetett vágni.
Válasz #1564. hozzászólásra
Ismétlem, a hatóanyag az egy dolog. Nálam a ponchos kidől a santanas megáll.
Válasz #1561. hozzászólásra

Ja , és műtrágya ?
Pio miért nem ?
Válasz #1561. hozzászólásra
Köszönöm .
Termések esetleg tól , ig... ?
Ez a két kifejezetten korai-hidegvetést tűrő fajt tényleg jól bírja ?
Santana :
11kg/ha , 10 g/kg klotianidin
tehát 110g/ha...
Poncho Pro:
kb 90gklotianidin/ha/70000szem-nél...
Poncho:
kb 35gklotianidin/ha/70000szem-nél...
Utóbbi kettőnél természetesen a mag dózis növelésével a kijuttatott hatóanyag is növekszik arányosan hektáronként.
Ez a 4014-es milyen habitusú, milyen magasra nö, milyenek a csövei???
Válasz #1560. hozzászólásra
Hidd el nem tudja ugyanazt, és attól, hogy mindegyik megfelelő vizsgálatoknak volt alávetve, még két teljesen eltérő technológiáról beszélünk, és ebben csak egy faktor maga a hatóanyag. Ezt a gyártók is szeretik hangsúlyozni, mikor valami új kiszerelést találnak ki ugyanarra a hatóanyagra. Persze ez lehet vakítás is, de ez esetben két különböző dologról beszélünk.
Válasz #1559. hozzászólásra
A Dekalbot majdnem jól írtad ha a termés szerint nézzük és növekvő sorrendbe akkor nálunk ez a sorrend alakult ki 2011-ben:
DK 440,DKC3705,DKC4014,DKC4590
Különben ezt a 440-et régen el kellet volna felejteni,még a 3705 is felülmúlja simán.
Ja és a sort a 4995 zárja az én megítélésem és termésem szerint!
Válasz #1558. hozzászólásra

Mondtam , hogy csak a dózis !!!(de ugyan azt tudja , mivel ugyan az )
Csak figyelmesen kéne olvasni !
A vivő anyagról meg annyit , hogy nem Mari néni csomagolja ezeket , tehát gondolom egyik is másik is ki van kísérletezve , kellő képen .
Valaki tapasztalata vagy látomásai szerint sorrendbe tenné ezeket nekem , hogy termésbe mit tudhatnak ...
DKC3705,DKC4014,DKC4590,DK 440,
PR38A79,P9578,P9494,P9025...
Válasz #1556. hozzászólásra
Na ja az a 20% dóziskülönbség az semmi, no meg a vivőanyag a kiszerelésben, aminek az a dolga, hogy nyújtsa a hatáskifejtést.
Apróságokkal nem kell foglalkozni...
ebben igazad van amugy en is kulon be szoktam csavazni drot fereg ellen, ja meg leveltragyaval startekent ajanjak
Válasz #1541. hozzászólásra
Annyi , hogy itt beszélnek különbségekről , meg , hogy ezt tudja , azt tudja ...
Érdemes utána nézni , hogy a Santana , Poncho , Poncho Pro hatóanyaga emlékeim szerint ugyanaz...(csak a dózis más)
Ennyit arról , hogy annyival jobb ez meg az...
a FURIO t 22500 ert ajaljak itt szabolcsban , az jo ar manapsag nalatok menyi ez ?
én nem tudom máshol hogy szerepelt a 4795, ezért én csak azt tudom amit láttam

mondjuk hozzáteszem soha nem láttam még ilyen nagy szemű kukit mint a 4795, brutál nagy felfújodott szemek, mikor megláttuk megörültünk neki, csak mikor felállt a kocsi a mázsára akkor hopp
egyformán megrakott hw 8011-en 8-10 q kevesebb volt a 4795 mint például a 3511
itt így állt be a sorrend
4590
4995
3511
4795
3705
Válasz #1552. hozzászólásra


antól fogva mit se fog érni kb anyit is érhet amenyibe az a csupasz A-4 lap került!!A többit mi gondoljuk csak mögé!!
Azt azért remélem hogy ami megrendelve és ki fizetve az azért megérkezik mert nem szeretnék mellé nyúlni ennek a virtuális világnak mert most még csak néhány papirom van Rolla és slusz pasz..Ha be üt a krass ez onn
Válasz #1551. hozzászólásra
A most érvényes listaárból, ma rendeltük meg. Azt mondták hogy vetőmag hiány lesz a dekalbnál mert az ukrán piac rengeteg vetőmagot szív el!
Válasz #1549. hozzászólásra
Csak kíváncsiságból, ezeket az engedményeket meddig adják a kukiknál ill. a napránál?jan15ig?nekem már meg van rendelve csak érdekelne..:)
Válasz #1546. hozzászólásra




Ez valami új infó??!! Ne vicceljetek már!! Tényleg rossz a faj súlya a 4795 nek??És ezt csak most mondjátok amikor én és még sokan mások jól bevásároltunk belölle??De most a FAJ-sújátol eltekintve az össz termése hogy alakult..Mert egye fene ha nem 10 kocsival terem hanem 12- vel azt a plusz szállitást kibírjuk..
Válasz #1521. hozzászólásra
Üdv!
Itt nálunk 12 zsák 4590-esre (31000 a listaár) és 7 zsák 4490esre(25800 a listaár) adtak 20% kedvezményt, de még lehet adtak volna többet is....napraforgónál a neomából alku nélkül 20% ot mondtak, úgyhogy lehet itt alkudozni, nem szabad hagynia magát az embernek....műtrágyára mondták hogy abból nem tudnak adni kedvezményt csak kamion tételbe
Erröl valakinek tapasztalat?Vélemény?http://www.dowagro.com/hungary/eu/hun/hu/prod/seed/mtnele.htm
tápanyagszegény földekbe
azért ne írd le a 277-est, ugyanolyan fajsúlya volt mint a 3511-nek
az aszálylovagnak hírdetett 4795 kocsinként 8-10q-val könnyebb volt mint a 277
ja mv 277 22 koronás földbe 65 q 12.6 víz
dkc 440 30 koronás földbe 70 q 11.2 víz
szerintem megéri az árát
Válasz #1544. hozzászólásra

Én azért átgondolnám... 2q kukorica ára plusz költséggel kapsz Dk440-est. Szerintem több, mint 2q lesz a plusz termésed, az aszályt is jól bírja.
Üdv! Érdeklődnék, hogy MV 277-es mag jó árban van e 18.000 +áfa / zsák(70e szem)- ért vagy még nézgelődjek hát ha akad olcsóbban ?!