Válasz Celtises #4454. hozzászólásáraAkkor én nem szólok semmit,mert csak egy-egy sor ment a levesbe két oldalt a kukoricás szomszédoknál. .Saját is van egymás mellett,ott érdekes módon élve maradt a napraforgó.
Szintén. 1 hete Pantera.Előtte 4 nappal express Nálam nem lehetett kukorica gyomírtó, mert előtte kalász védelmet csináltam. 1 hete semmi sem látszott. Szomszéd 2 hete gyomírtott.
Kukorica felől 6 sor ligetesen.
Sziasztok!
Clp napraforgoban konkrétan Bacardi, a csicsóka ellen tudok védekezni valamivel.
Foltokban van benne kb 50 centis a csicsóka.
Viballat esetleg megprobalhatom, pulsar pluszt már kapott bőven.
Válasz kukaccsosz #4445. hozzászólásáraSzia!
A szomszédom felől így néz ki a napraforgómtól 2-6 sor. Olyan, mintha vegyszerátsodródás lenne. De a szomszédomék esküdöznek, hogy nem permeteztek. De akkor miért csak tőle az a 2-6 sor durh végig a határszélen?
Te milyen véleménnyel vagy?
Mitől nézhet így ki a napraforgó?
Válasz kukaccsosz #4445. hozzászólásáraÉn is arra tippelek, hogy a sima vagy a nem pluszos naprát fujtak le... Pedig öles betűkkel rajta van a zsákon, hogy milyen...
Meg ugye kérdés, a növényorvos hol volt, mikor ezt felírta?
Válasz jocika0502 #4436. hozzászólásáraIgen, Cortevas termék.
Hívtam a szlovák Corteva képviseletet, de nagyon nem izgassák magukat, hogy Szlovákiában is forgalomba helyezzék. Annyit mondtak idén biztosan nem lessz, de jövőre se biztos.
Miért akar valaki képviselni valami cégcsoportot, ha nem törekszik arra, hogy a keresett terméket az adott országban minél eléb hozzáférhetővé tegye a felhasználók részére?
Válasz Sk Laci #4429. hozzászólásáraSajnos ez egyre gyakoribb express és imi szereknél is .Ha nem jól sikerül az alap gyomirtás egyenetlenül kel,egyik már 5centis,a másik még két leveles,a harmadik még a föld alatt van,emiatt az öregebb parlagfü túléli és sajnos elképzelhető,hogy a magjából már még ellenállóbb parlagfű kel ki.
Lesznek még ezzel gondok a jövőben nem kicsit,de a napraforgó gyomirtása lassan alapkezelésből,toleráns állománykezelésből nem fog megállni.Külön kell a parlagfűvel bajlódni.
Válasz buzsér #4425. hozzászólásáraPulzár pluszos napraforgóban jelent meg a parlagfü. Mult héten le is fújtam, világosabb színt kapott a közepe. Nem látok drasztikusabb hatást a parlagfüvön, mint más gyomon.
Válasz Sk Laci #4424. hozzászólására Igen viszi a parlagfüvet de a parlagfűre inkább a Viballa való. Pulsar Plust csak Clearfield Plussos naprában fújjad.
Sziasztok!
Pulzar plusz 2 L/ha adagban elbán a parlagfüvel, vagy meghagyja? Van csíralevéltől 10 levélig.
Nem számoltam ezzel a gyommal, mert azon a parcellán nem volt még mutatóban sem. Tavaly ott rakták össze a kombájnokatt a szomszédomék, és még be is kapcsolták a cséplőt induláshoz, 3 nagyobb foltban ott "ékeskedik".
1 foltot kiszedtem kézzel, de ebben a melegben nem megy, nagyon perzsel a nap, este meg a szúnyogok.....
Válasz tothgazda #4413. hozzászólásáraMert 2 éve volt neoma onnan maradt a pulsár 40 a műhelybe lehet megcsípte a fagy is de igy is jól dolgozott,az acat csak foltokban van a közepét fogja de nő
5508 hozzászólás
Válasz kantipeti05 #4457. hozzászólásáraKíváncsi lennék, mit mond a fajtatulajdonos...
Válasz Nyomasek Bobo #4444. hozzászólásáraEuralis ES BELFIS CLP
Válasz Celtises #4454. hozzászólásáraAkkor én nem szólok semmit,mert csak egy-egy sor ment a levesbe két oldalt a kukoricás szomszédoknál. .Saját is van egymás mellett,ott érdekes módon élve maradt a napraforgó.
Válasz Celtises #4453. hozzászólásáraTudod miért ligetes, mert úgy sodorta a szél!
Úgy látom mindenhol vannak olyanok, akik tesznek a másik munkájára!
Szintén. 1 hete Pantera.Előtte 4 nappal express Nálam nem lehetett kukorica gyomírtó, mert előtte kalász védelmet csináltam. 1 hete semmi sem látszott. Szomszéd 2 hete gyomírtott.
Kukorica felől 6 sor ligetesen.
Viballa vajon kendert viszi-e?
Válasz Sk Laci #4449. hozzászólásáraEz hormon hatású gyomirtonak néz ki (2,4-D, Mcpa, dikamba stb.)
Sziasztok!
Clp napraforgoban konkrétan Bacardi, a csicsóka ellen tudok védekezni valamivel.
Foltokban van benne kb 50 centis a csicsóka.
Viballat esetleg megprobalhatom, pulsar pluszt már kapott bőven.
Válasz kukaccsosz #4445. hozzászólásáraSzia!



A szomszédom felől így néz ki a napraforgómtól 2-6 sor. Olyan, mintha vegyszerátsodródás lenne. De a szomszédomék esküdöznek, hogy nem permeteztek. De akkor miért csak tőle az a 2-6 sor durh végig a határszélen?
Te milyen véleménnyel vagy?
Mitől nézhet így ki a napraforgó?
Válasz Sk Laci #4447. hozzászólásáraEgy kis előzetes 2 nappal ezelőtről.


Árvíz 3 és fél napot volt rajta, és árvízmentes rész.
Válasz VMisi #4440. hozzászólásáraSzia!
Írtam a napraforgó termesztése témakörben. Holnap teszek be képeket.
Válasz kukaccsosz #4445. hozzászólásáraÉn is arra tippelek, hogy a sima vagy a nem pluszos naprát fujtak le... Pedig öles betűkkel rajta van a zsákon, hogy milyen...
Meg ugye kérdés, a növényorvos hol volt, mikor ezt felírta?
Válasz kantipeti05 #4441. hozzászólásáraEz nem Pulsar plussos hibrid ha ezt csinálja vele.
Pont így kell irtania a nem CLP-s naprat.
Válasz kantipeti05 #4441. hozzászólásáraMilyen fajta? Ez fontos lehet...
Válasz kantipeti05 #4438. hozzászólásáraÉs szerinted a Pulsar miatt van?
Válasz kantipeti05 #4438. hozzászólásáraez melyik fajta Euralis?
Ennek kakukk van ha mind ilyen! Vesd ujra így rá a másikra!
Válasz Sk Laci #4439. hozzászólásáraEuralis típus, szinte mind ilyen..10 ha.
Válasz Sk Laci #4439. hozzászólásáraMi a helyzet az "öntözött" területtel? Mennyi úsztak és hogy viselik?
Válasz kantipeti05 #4438. hozzászólásáraAz egész parcella ilyen?
Milyen fajta napraforgót vetettél?
Válasz jocika0502 #4436. hozzászólásáraIgen, Cortevas termék.
Hívtam a szlovák Corteva képviseletet, de nagyon nem izgassák magukat, hogy Szlovákiában is forgalomba helyezzék. Annyit mondtak idén biztosan nem lessz, de jövőre se biztos.
Miért akar valaki képviselni valami cégcsoportot, ha nem törekszik arra, hogy a keresett terméket az adott országban minél eléb hozzáférhetővé tegye a felhasználók részére?
Válasz Sk Laci #4435. hozzászólásáraCorteva, ha jól tudom.
Viballa gyomirtó melyik vegyszerforgalmazó cég terméke?
Válasz Sk Laci #4424. hozzászólásáraPedig 4 levél fölött marad a perzselő nap meg a szúnyogok társasága.Sajnos.
Válasz Sk Laci #4429. hozzászólásáraSajnos ez egyre gyakoribb express és imi szereknél is .Ha nem jól sikerül az alap gyomirtás egyenetlenül kel,egyik már 5centis,a másik még két leveles,a harmadik még a föld alatt van,emiatt az öregebb parlagfü túléli és sajnos elképzelhető,hogy a magjából már még ellenállóbb parlagfű kel ki.
Lesznek még ezzel gondok a jövőben nem kicsit,de a napraforgó gyomirtása lassan alapkezelésből,toleráns állománykezelésből nem fog megállni.Külön kell a parlagfűvel bajlódni.
Válasz Bán Zsolt #4427. hozzászólásáraA Viballa a szerb tövisket nem viszi
Válasz Celtises #4430. hozzászólásáraRendben, köszönöm!
Válasz sulla #4426. hozzászólásáraNem szabad.
Válasz buzsér #4425. hozzászólásáraPulzár pluszos napraforgóban jelent meg a parlagfü. Mult héten le is fújtam, világosabb színt kapott a közepe. Nem látok drasztikusabb hatást a parlagfüvön, mint más gyomon.
Válasz Bán Zsolt #4427. hozzászólásáraSk-ban nincsen Vibala......
Válasz Sk Laci #4424. hozzászólásáraPulsar csak 4 levélig jó. Viballa a megoldás vagy kapa
Üdv mindenkinek!
Agil-al egyszikűznék 4-6 leveles napraforgót, van értelme mellérakni karbamidot? Ha igen maximum hány kg/ha?
Válasz Sk Laci #4424. hozzászólására Igen viszi a parlagfüvet de a parlagfűre inkább a Viballa való. Pulsar Plust csak Clearfield Plussos naprában fújjad.
Sziasztok!
.
Pulzar plusz 2 L/ha adagban elbán a parlagfüvel, vagy meghagyja? Van csíralevéltől 10 levélig.
Nem számoltam ezzel a gyommal, mert azon a parcellán nem volt még mutatóban sem. Tavaly ott rakták össze a kombájnokatt a szomszédomék, és még be is kapcsolták a cséplőt induláshoz, 3 nagyobb foltban ott "ékeskedik"
1 foltot kiszedtem kézzel, de ebben a melegben nem megy, nagyon perzsel a nap, este meg a szúnyogok.....
Válasz Gabi 07 #4422. hozzászólásáraA gyögeres cirokra tekintve jó volna 14 napot várni!
A panterás kezelés után mennyi időre lehet kultivátorozni?
Válasz kukaccsosz #4420. hozzászólásáraAz lesz. Köszönöm!
Válasz Celtises #4419. hozzászólásáraÉn külön szornám
A Panterat és a Gramfix egyszíkű írtót össze lehet önteni? Mindegyikből 2l van. Nem akarnék 2x vonulni.
A HE133 ugyanúgy bírja az emelt dózisú, osztott express kezelést mint az LE113?
Válasz TYLLA46 #4415. hozzászólásáraA harmadik napra besárgult
Válasz hegesztocsabi #4410. hozzászólásáraVan, csak azt ListegoPlus-nak hívják
Válasz papszi06 #4414. hozzászólásáraMennyi idő alatt hatott?
Válasz tothgazda #4413. hozzászólásáraMert 2 éve volt neoma onnan maradt a pulsár 40 a műhelybe lehet megcsípte a fagy is de igy is jól dolgozott,az acat csak foltokban van a közepét fogja de nő
Válasz papszi06 #4404. hozzászólásáraEgy évbe max.50gramm hatóanyag juttatható ki imazamoxból.Te már kitettél 48 at.
Válasz hegesztocsabi #4410. hozzászólásáraTedd el jövöre.3 évig jó ha nem fagy meg.
Válasz papszi06 #4404. hozzászólásáraDe akkor miért nem pluszost használtál,az azért jobban oda lépett volna a nyakára az aszatnak!
Nem kell valakinek 5 liter pulsar plusz?
Ennyi maradèkkom lesz.
Ilyen hülye kiszerelèst,mièrt nincs 5 literes.
Válasz gcastle #4408. hozzászólásáraKöszi