Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 353.86 Ft USD 310.75 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Napraforgó gyomirtás

Létrehozta: feco , 2008-05-02 21:54:21

Kedvencekhez Segítség
5508 hozzászólás
#4458 Nyomasek Bobo
2021-06-13 20:50:31

Válasz kantipeti05 #4457. hozzászólásáraKíváncsi lennék, mit mond a fajtatulajdonos...smile hammer

Nincs profilkép
#4456 Földönfuto
2021-06-13 18:31:24

Válasz Celtises #4454. hozzászólásáraAkkor én nem szólok semmit,mert csak egy-egy sor ment a levesbe két oldalt a kukoricás szomszédoknál. .Saját is van egymás mellett,ott érdekes módon élve maradt a napraforgó.

Nincs profilkép
#4455 A.I.
2021-06-13 17:27:24

Válasz Celtises #4453. hozzászólásáraTudod miért ligetes, mert úgy sodorta a szél!
Úgy látom mindenhol vannak olyanok, akik tesznek a másik munkájára!

Nincs profilkép
#4454 Celtises
2021-06-13 17:23:09

Nincs profilkép
#4453 Celtises
2021-06-13 17:22:16

Szintén. 1 hete Pantera.Előtte 4 nappal express Nálam nem lehetett kukorica gyomírtó, mert előtte kalász védelmet csináltam. 1 hete semmi sem látszott. Szomszéd 2 hete gyomírtott.
Kukorica felől 6 sor ligetesen.

Nincs profilkép
#4452 A.I.
2021-06-13 17:21:26

Viballa vajon kendert viszi-e?

#4451 kukaccsosz
2021-06-13 17:13:40

Válasz Sk Laci #4449. hozzászólásáraEz hormon hatású gyomirtonak néz ki (2,4-D, Mcpa, dikamba stb.)

Nincs profilkép
#4450 jakabzsol
2021-06-13 16:37:30

Sziasztok!
Clp napraforgoban konkrétan Bacardi, a csicsóka ellen tudok védekezni valamivel.
Foltokban van benne kb 50 centis a csicsóka.
Viballat esetleg megprobalhatom, pulsar pluszt már kapott bőven.

Nincs profilkép
#4449 Sk Laci
2021-06-13 16:18:24

Válasz kukaccsosz #4445. hozzászólásáraSzia!
A szomszédom felől így néz ki a napraforgómtól 2-6 sor. Olyan, mintha vegyszerátsodródás lenne. De a szomszédomék esküdöznek, hogy nem permeteztek. De akkor miért csak tőle az a 2-6 sor durh végig a határszélen?
Te milyen véleménnyel vagy?
Mitől nézhet így ki a napraforgó?

Nincs profilkép
#4448 Sk Laci
2021-06-13 16:07:08

Válasz Sk Laci #4447. hozzászólásáraEgy kis előzetes 2 nappal ezelőtről.
Árvíz 3 és fél napot volt rajta, és árvízmentes rész.

Nincs profilkép
#4447 Sk Laci
2021-06-13 15:59:39

Válasz VMisi #4440. hozzászólásáraSzia!
Írtam a napraforgó termesztése témakörben. Holnap teszek be képeket.

#4446 Nyomasek Bobo
2021-06-13 15:17:49

Válasz kukaccsosz #4445. hozzászólásáraÉn is arra tippelek, hogy a sima vagy a nem pluszos naprát fujtak le... Pedig öles betűkkel rajta van a zsákon, hogy milyen...
Meg ugye kérdés, a növényorvos hol volt, mikor ezt felírta?

#4445 kukaccsosz
2021-06-13 14:57:24

Válasz kantipeti05 #4441. hozzászólásáraEz nem Pulsar plussos hibrid ha ezt csinálja vele.
Pont így kell irtania a nem CLP-s naprat.

#4444 Nyomasek Bobo
2021-06-13 14:56:57

Válasz kantipeti05 #4441. hozzászólásáraMilyen fajta? Ez fontos lehet...

Nincs profilkép
#4443 Földönfuto
2021-06-13 14:10:41

Válasz kantipeti05 #4438. hozzászólásáraÉs szerinted a Pulsar miatt van?

Nincs profilkép
#4442 Matyi50
2021-06-13 13:18:15

Válasz kantipeti05 #4438. hozzászólásáraez melyik fajta Euralis?
Ennek kakukk van ha mind ilyen! Vesd ujra így rá a másikra!

Nincs profilkép
#4441 kantipeti05
2021-06-13 12:58:40

Válasz Sk Laci #4439. hozzászólásáraEuralis típus, szinte mind ilyen..10 ha.

#4440 VMisi
2021-06-13 12:42:44

Válasz Sk Laci #4439. hozzászólásáraMi a helyzet az "öntözött" területtel? Mennyi úsztak és hogy viselik?

Nincs profilkép
#4439 Sk Laci
2021-06-13 12:30:46

Válasz kantipeti05 #4438. hozzászólásáraAz egész parcella ilyen?
Milyen fajta napraforgót vetettél?

Nincs profilkép
#4438 kantipeti05
2021-06-13 12:12:09

Pulsar Plus gyomirtas után 2 héttel...2l/ha dózisban

Nincs profilkép
#4437 Sk Laci
2021-06-13 10:23:00

Válasz jocika0502 #4436. hozzászólásáraIgen, Cortevas termék.
Hívtam a szlovák Corteva képviseletet, de nagyon nem izgassák magukat, hogy Szlovákiában is forgalomba helyezzék. Annyit mondtak idén biztosan nem lessz, de jövőre se biztos.
Miért akar valaki képviselni valami cégcsoportot, ha nem törekszik arra, hogy a keresett terméket az adott országban minél eléb hozzáférhetővé tegye a felhasználók részére? smile nonono

Nincs profilkép
#4435 Sk Laci
2021-06-11 11:03:04

Viballa gyomirtó melyik vegyszerforgalmazó cég terméke?

Nincs profilkép
#4434 Földönfuto
2021-06-10 20:40:50

Válasz Sk Laci #4424. hozzászólásáraPedig 4 levél fölött marad a perzselő nap meg a szúnyogok társasága.Sajnos.

Nincs profilkép
#4433 Erdőjaro
2021-06-10 08:01:57

Válasz Sk Laci #4429. hozzászólásáraSajnos ez egyre gyakoribb express és imi szereknél is .Ha nem jól sikerül az alap gyomirtás egyenetlenül kel,egyik már 5centis,a másik még két leveles,a harmadik még a föld alatt van,emiatt az öregebb parlagfü túléli és sajnos elképzelhető,hogy a magjából már még ellenállóbb parlagfű kel ki. smile hammer
Lesznek még ezzel gondok a jövőben nem kicsit,de a napraforgó gyomirtása lassan alapkezelésből,toleráns állománykezelésből nem fog megállni.Külön kell a parlagfűvel bajlódni.

Nincs profilkép
#4432 papszi06
2021-06-10 07:12:22

Válasz Bán Zsolt #4427. hozzászólásáraA Viballa a szerb tövisket nem viszi

Nincs profilkép
#4429 Sk Laci
2021-06-09 21:58:47

Válasz buzsér #4425. hozzászólásáraPulzár pluszos napraforgóban jelent meg a parlagfü. Mult héten le is fújtam, világosabb színt kapott a közepe. Nem látok drasztikusabb hatást a parlagfüvön, mint más gyomon.

Nincs profilkép
#4428 Sk Laci
2021-06-09 21:55:51

Válasz Bán Zsolt #4427. hozzászólásáraSk-ban nincsen Vibala......smile sad

#4427 Bán Zsolt
2021-06-09 15:03:08

Válasz Sk Laci #4424. hozzászólásáraPulsar csak 4 levélig jó. Viballa a megoldás vagy kapa

Nincs profilkép
#4426 sulla
2021-06-09 13:59:08

Üdv mindenkinek!

Agil-al egyszikűznék 4-6 leveles napraforgót, van értelme mellérakni karbamidot? Ha igen maximum hány kg/ha?

Nincs profilkép
#4425 buzsér
2021-06-09 13:11:22

Válasz Sk Laci #4424. hozzászólására Igen viszi a parlagfüvet de a parlagfűre inkább a Viballa való. Pulsar Plust csak Clearfield Plussos naprában fújjad.

Nincs profilkép
#4424 Sk Laci
2021-06-08 21:41:44

Sziasztok!
Pulzar plusz 2 L/ha adagban elbán a parlagfüvel, vagy meghagyja? Van csíralevéltől 10 levélig.
Nem számoltam ezzel a gyommal, mert azon a parcellán nem volt még mutatóban sem. Tavaly ott rakták össze a kombájnokatt a szomszédomék, és még be is kapcsolták a cséplőt induláshoz, 3 nagyobb foltban ott "ékeskedik"smile cursing.
1 foltot kiszedtem kézzel, de ebben a melegben nem megy, nagyon perzsel a nap, este meg a szúnyogok.....

Nincs profilkép
#4423 strong
2021-06-06 12:03:29

Válasz Gabi 07 #4422. hozzászólásáraA gyögeres cirokra tekintve jó volna 14 napot várni!

Nincs profilkép
#4422 Gabi 07
2021-06-06 08:37:37

A panterás kezelés után mennyi időre lehet kultivátorozni?

Nincs profilkép
#4419 Celtises
2021-06-05 21:33:56

A Panterat és a Gramfix egyszíkű írtót össze lehet önteni? Mindegyikből 2l van. Nem akarnék 2x vonulni.

#4418 VMisi
2021-06-02 19:25:19

A HE133 ugyanúgy bírja az emelt dózisú, osztott express kezelést mint az LE113?

Nincs profilkép
#4417 papszi06
2021-05-31 05:55:16

Válasz TYLLA46 #4415. hozzászólásáraA harmadik napra besárgult

#4416 Agronomus
2021-05-30 16:15:33

Válasz hegesztocsabi #4410. hozzászólásáraVan, csak azt ListegoPlus-nak hívjáksmile laugh

Nincs profilkép
#4415 TYLLA46
2021-05-30 15:09:39

Válasz papszi06 #4414. hozzászólásáraMennyi idő alatt hatott?

Nincs profilkép
#4414 papszi06
2021-05-29 18:39:59

Válasz tothgazda #4413. hozzászólásáraMert 2 éve volt neoma onnan maradt a pulsár 40 a műhelybe lehet megcsípte a fagy is de igy is jól dolgozott,az acat csak foltokban van a közepét fogja de nő

Nincs profilkép
#4413 tothgazda
2021-05-29 13:28:57

Válasz papszi06 #4404. hozzászólásáraEgy évbe max.50gramm hatóanyag juttatható ki imazamoxból.Te már kitettél 48 at.

Nincs profilkép
#4412 agrogal
2021-05-29 13:17:09

Válasz hegesztocsabi #4410. hozzászólásáraTedd el jövöre.3 évig jó ha nem fagy meg.

Nincs profilkép
#4411 III.Gyula
2021-05-29 12:45:55

Válasz papszi06 #4404. hozzászólásáraDe akkor miért nem pluszost használtál,az azért jobban oda lépett volna a nyakára az aszatnak!

#4410 hegesztocsabi
2021-05-29 10:40:40

Nem kell valakinek 5 liter pulsar plusz?
Ennyi maradèkkom lesz.
Ilyen hülye kiszerelèst,mièrt nincs 5 literes.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Az európai almapiacon fokozatosan kifutnak a tárolt készletek. A piaci helyzet...
Hirdetés
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
A Nemzeti KAP-hálózat Zöld Támogató Egysége és a Gazda Kontroll...
Eladó Limuzin borjak
Eladó Limuzin borjak

590.000 Ft

TONUTTI RCS 12 V csillagkerekes rendsodró
TONUTTI RCS 12 V csillagkerekes...

1.350.000 Ft

Amazone Za-m mérleges műtrágyaszóró
Amazone Za-m mérleges műtrágyaszóró

2.750.000 Ft

Törpenyuszi eladó vagy csere
Törpenyuszi eladó vagy csere

5.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]