Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 356 Ft USD 313.38 Ft CHF 386.1 Ft GBP 413.22 Ft

Fórum

Életképek a gazdálkodás mindennapjairól

Létrehozta: jd /4650 , 2009-11-14 10:40:52

Kedvencekhez Segítség
31917 hozzászólás
Nincs profilkép
#19617 borda77 (Joe)
2017-02-09 14:37:07

Válasz szanberg #19619. hozzászólásáraszivattyúval is ki lehet szívatni nem? vagy a permetezővel felszívni... jó nekem nem kellene szállítani ott helyben kellene...

#19616 szanberg
2017-02-09 14:35:00

Válasz borda77 (Joe) #19618. hozzászólásáraIgen.
Valamint épen arra gondoltam, hogy ha a hólyagot megvenném mondjuk abból kikell vinni a föld szélére vagyis átkell fejteni ibc-be szóval ha rögtön ebbe eresztjük a tankerból akkor egy lépéssel előrrébb járunk.
Annyi, hogy kell hozzá rakodógép targoncavillával, jól záró csappal rendelkező ibc tartályok, ésatöbbi...

Én is így szoktam megoldani, igaz pár db még kellene hozzá, idén veszek is mert fog kelleni teli kamion a szilárd műtrágyák mellé lehet többször is.

Nincs profilkép
#19615 borda77 (Joe)
2017-02-09 14:29:30

Válasz szanberg #19617. hozzászólásáraez olcsóbb megoldás és tratósabb is mint a felfújhatós szerintem....

#19614 szanberg
2017-02-09 14:17:25

Válasz borda77 (Joe) #19616. hozzászólásáraááááá 18-19-be belefér.
Ezek 30%osak vagyis 1,3 a szorzó!!!

#19612 2266
2017-02-09 14:05:44

Válasz cimbike. #19614. hozzászólásáraNa és hogy dolgozik vele a műszer???

#19611 cimbike.
2017-02-09 09:17:35

Válasz Mézga #19607. hozzászólásáraNekem nas fix 12, nincs zúzó.

Nincs profilkép
#19605 bobo77
2017-02-08 12:47:28

Megjöttsmile thumbup

#19604 Mézga
2017-01-28 20:34:18

Válasz cimbike. #19606. hozzászólásáraengem a fix 6 zúzós érdekelne. neked melyik van?

#19603 cimbike.
2017-01-28 20:27:47

Válasz Mézga #19605. hozzászólásáraA fix 12 soros oros talan 7,2, a nas pedig 8,6 volt.

#19602 Mézga
2017-01-28 20:24:29

Válasz .Szabi. #19604. hozzászólásáranincs konkrét áram. csak spekizek, hogy mennyivel érne meg többet egy NAS, mint másik 2. az orossunnak elvileg jobb a zúzója, de a NAS-t meg jobbnak és értékállóbbnak gondolom

Nincs profilkép
#19601 .Szabi.
2017-01-28 20:15:25

Válasz piller.elek #19603. hozzászólásáraAzt hiszem Mézga kért tőlük ajánlatot,majd megírja.

#19599 Mf-es?
2017-01-28 16:32:13

Válasz Mézga #19601. hozzászólásáraNAS 800-al lett volna több.

#19598 Mézga
2017-01-28 14:44:14

Válasz Mf-es? #19600. hozzászólásáraa NAS mennyi lett volna? a szerb gépek festése se valami tartós

#19597 Mf-es?
2017-01-28 14:26:44

Válasz Mézga #19599. hozzászólásáraCsak a NAS egy kicsit elszállt,azt hiszi Ő tud csak ilyet gyártani.Hallottam,hogy panaszkodtak a festésre.Az ott dolgozók mondták,sok volt a megrendelés,és alapozó nélkül fújták az asztalokat.Ha így vigyáznak a minőségre,hamar lecsúsznak.Főleg,hogy 2 konkurencia is van.És azt az alapozó nélküli rozsdabogját,nem fogod eladni.

#19596 Mézga
2017-01-28 11:30:24

Válasz Mf-es? #19595. hozzászólásárajó, de szinte annyiba kerül, mint az optigépes NAS, amit több, mint 30 éve gyártanak. a NAS-t évek múlva is el lehet adni annyiért, amennyiért vettem. a szerb masina lehet használtan nem fog érni semmit

#19593 Mf-es?
2017-01-28 08:51:34

Válasz Mf-es? #19595. hozzászólásáraFüles láncba is bele van ütve,hogy optigep.

#19592 Mf-es?
2017-01-28 07:25:51

Válasz Mézga #19593. hozzászólásáraMiért ne kapnál hozzá alkatrészt?Nas az egész asztal.Szerbek,nagyon jól tudnak koppintani.

Nincs profilkép
#19591 Muskátliszájú
2017-01-27 21:35:16

Válasz broll79 #19564. hozzászólásáraOFF
Erről jut eszembe vakond ellen tud valaki valami jó kis "hessegető" szert?smile wink
Próbáltam már minden hókuszpókot egyik se mükszik
Pm-be vagy itt megköszönnék válaszokat!

#19590 Mézga
2017-01-27 19:28:13

Válasz Mf-es? #19592. hozzászólásáraoros sun-t is nézted? nekem az a bajom a külföldivel, hogy sok év múlva kapok e hozzá alkatrészt. most itt nem a neves márkákra gondolok

#19589 Mf-es?
2017-01-27 19:06:49

Válasz Mézga #19591. hozzászólásáraEz olcsóbb.Meg a magyar kereskedő,késő adott választ.Lecsúszott az üzletről.Gyártó szerint,ennek a legerősebb a zúzója.
NAS utánzat,nem lehet rossz.

#19588 Mézga
2017-01-27 18:54:32

Válasz Mf-es? #19571. hozzászólásáramiért nem magyar szotya asztalt vettél?

#19586 szanberg
2017-01-27 10:04:04

Válasz Ares 826 #19574. hozzászólásáraLátszik, hogy fogalmatok sincsen mi is a kötött föld.
Ha nem fagytunk volna így ki mint most az összeset letárcsáztam volna én is.

jöhetsz a nehézfogassal meg bármivel de amikor a hannt teteje porlik a közepe olyan masszív vizes nyirok hogy szét művelhetetlen akkor abból készíts jó magágyat. A homokos vályog talajokon ilyen nincsen, azért írom, hogy látszik, hogy fogalmatok sincsen.

#19585 cimbike.
2017-01-26 06:09:52

Válasz csoppika #19586. hozzászólásáraMélyen nem érdemes, illetve mélyen nem megy bele. De azt majd látod úgyis, h nehozzon fel nagy, fagyott rögöket.

#19584 cimbike.
2017-01-26 06:08:05

Válasz mtz1221 #19585. hozzászólásáraLazítás. Ha kell akk csak totálissal.

#19583 csoppika
2017-01-26 00:57:00

Válasz cimbike. #19567. hozzászólásáraEzt milyen mélyen érdemes csinálni?
A tárcsa bírja?
Az enyém csak 8-10cm mélyen panírozza el simára a spirálhengerrel a placcot...
Van 5 hektárom, mák menne bele, sajna nem tudtam időben elsimítani/kombinátorozni ősszel még... Szóval annak jó lenne a sima placc, és minél korábban...és egyenletesen száradva...

#19582 mtz1221
2017-01-25 21:18:30

Válasz cimbike. #19584. hozzászólásáraA lucernának szántottatok ?Ha csak lazítottatok akkor mivel permeteztek elé neki?

#19581 cimbike.
2017-01-25 21:10:21

Válasz John Deere Power Shift #19581. hozzászólására 9 liter/ha-ral tárcsázik. Ennekegy részébe napra, egy részébe pedig lucerna megy, valószínűleg.

#19580 Tobszi
2017-01-25 21:09:51

Láttam itt olyan területet amit már másodszor tárcsáztak most a télen.Úgy nézett ki hogy tavasszal csak vetni kell.smile thumbupcool

#19579 apuci
2017-01-25 20:48:11

Válasz cimbike. #19580. hozzászólásáraAki a homokon gazdálkodik az nem tudja elképzelni mit keres ilyenkor meg ősszel a tárcsa és egyéb talajelmunkáló a szántáson!!!smile lolsmile lolsmile lol

#19578 John Deere Power Shift
2017-01-25 20:40:23

Cimbi jól csinálja ,nem kell ezen ki akadnia azoknak akik nem értik az okát.
Az ilyen talajoknál nagyságrendekkel jobb földeken is sokan megteszik ezt a munkafázist szerte az országban,nem új keletű ez az agrotechnikai elem.
A rövidtárcsa használata több okból is esélytelen ilyen körülmények esetén!!
Mit vettel bele Cimbike és mennyi csippent be az öreg harcoc hektáronként?smile wink

#19577 cimbike.
2017-01-25 19:05:01

Válasz Sk Laci #19579. hozzászólásáraEz most nem rövidtárcsának való vidék. :)
Ha jobbanvisszaengedne a teteje akkor mehetne a rövid is, de így még nem.

Nincs profilkép
#19576 Sk Laci
2017-01-25 18:40:35

Válasz cimbike. #19575. hozzászólásáraA rövidtárcsa nem lenne jobb? Vagy ragadna a henger rajta? Ha jól emlékszem, akkor te tettél be képet a lengyen rövidtárcsáról, ahol valamilyen lazulási gondot említettél a csapágyaknál. Vagy visszaadtad a tárcsát a kereskedőnek?

Nincs profilkép
#19575 MtzMakai
2017-01-25 17:53:10

Cimbike "védelmére". Itt felénk is többen így munkálják el a szántásokat, az általa említett okok miatt. Szóval nem olyan ritka és gondolom rossz dolog, hogy ha ennyi gazda csinálja.

#19574 broll79
2017-01-25 17:41:24

Válasz cimbike. #19575. hozzászólásáraHagyd, nem tudják milyen az ilyen talajon gazdálkodni. Felénk is több nagy gazda csinálja, ma is és tegnap is hallottam valami nagyobb gépet a határba, gondolom nem szánt. Én is ki akarom próbálni a lucernának megszántott földön

Nincs profilkép
#19573 Dinnyés Laci
2017-01-25 17:40:23

Válasz cimbike. #19575. hozzászólásáraaki még nem próbálta az nem tudja mire jó....

#19572 cimbike.
2017-01-25 17:35:37

Válasz Ares 826 #19573. hozzászólásáraNa most akkor elmondom utoljára. Azért, hogy tavasszal könnyebben és jobb magágyat csináljunk. smile sweatdrop

Nincs profilkép
#19571 Ares 826
2017-01-25 17:32:52

Válasz cimbike. #19572. hozzászólásáraTavaszra egy nehéz fogas utána vetés előtt egy magágy csinálás és lehet vetni!smile thumbupsmile thumbup

Nincs profilkép
#19570 Moderátor
2017-01-25 17:31:41

Moderálási elveink miatt törölve: 2017-02-07 11:11:22

#19569 cimbike.
2017-01-25 17:20:01

Válasz borda77 (Joe) #19570. hozzászólásáraMert 1 menetben közel sem lesz jó. A hantok belseje az istennek nem akar megszikkadni, így galacsinos lesz boronával. Vagy már bele sem megy.

Sőt, pont ez a terület egyik foltja ránk szárad, a másik foltja pedig még tagad. Így egyenletesebben szárad.

#19568 Mf-es?
2017-01-25 17:10:52

Válasz cimbike. #19569. hozzászólásáraLehet,de attól még semmi értelme.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Vízhiányra kell felkészülni! Ezeken a településeken gond lehet a vízellátással!
Vízhiányra kell felkészülni! Ezeken a településeken gond lehet a vízellátással!
A melegedő időjárás és a nyári csúcsidőszak miatt jelentősen megnőtt a...
Súlyos forgatókönyvre figyelmeztet az ENSZ: a műtrágyahiány és az El Niño együtt fokozhatja a termelési kockázatokat
Állattartó telepek régi betonfelületeinek felújítása kopásálló, vegyszerálló, vízzáró, könnyen tisztítható bevonattal
Állattartó telepek régi...

6.000 Ft

Primus 6 méteres,  függesztett magágykészítő
Primus 6 méteres, függesztett...

15.190 EUR

Dosatron D8RE2 adagoló
Dosatron D8RE2 adagoló

400.000 Ft

Borsószalma
Borsószalma

25.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]