Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 356 Ft USD 313.58 Ft CHF 385.95 Ft GBP 412.71 Ft

Fórum

Lombtrágya

Létrehozta: Vendég , 2008-02-13 19:33:24

Kedvencekhez Segítség
1094 hozzászólás
#994 Devyd
2022-02-03 15:12:18

Válasz Apáé #992. hozzászólásáraKorábban milyen lombtrágyákat használt?

#993 Devyd
2022-02-03 15:10:42

Válasz Apáé #992. hozzászólásáraKieseritből 100-150 kg / ajánl.

Link:
Esta Kieserit

#992 Apáé
2022-02-03 15:02:39

Válasz Devyd #991. hozzászólásáraOké!
Most olvasgatok utána,de nem tudom hány kg/ha lenne az optimális kiszórni? (50kg/ha ?)
A gabonára és kukorica alá lenne.

#991 Devyd
2022-02-03 14:52:17

Válasz Apáé #990. hozzászólásáraAkkor ne Epso Top-ot szórjál, hanem ESTA Kieseritet az talajra való!
A lombtrágya csak kiegészítés!
A növények a gyökéren keresztül táplálkoznak 95%-ban.

#990 Apáé
2022-02-03 14:15:51

A Mg újrafelhasználható elem, és csak akropetálisan (gyökértől felfelé a levelekhez) szállítódik, bazipetálisan (levelekből az alsóbb levelekbe és a gyökérbe) nem.

Ezek szerint a levéltrágyázással nem táplálja a gyökereket!?
És,ha csak ugy elszórnám szóróval a talajra és bedolgoznám az sokkal hatásosabb lenne,nem de?

Nincs profilkép
#989 Dög
2022-02-03 08:52:00

A végén kiderül, hogy műtrágya sem kell a 100% plusszos termeléshez. Beindultál a maguk szerint olcsó szenteltvizesek. A keserűsó egyébként nem rossz ár-értékarányú dolog, egy kicsit bezöldít, ezáltal jobban fotoszintetizál. Csináltam pár évig, segít egy kicsit, de csodát ne várj. Ha kifújsz 5 kg keserűsót, hozzá 5 kg karbamidot az teljesen oké. Ezt minden fújásnál megteheted. Kárt biztosan nem csinál.

Nincs profilkép
#988 ..,-:)
2022-02-03 08:34:14

Válasz Apáé #985. hozzászólására15 kg/ha-al már szórtam.
Szerintem sötétzöldebb lett. Plussz termés bemérés nem volt. Amikor még 70 Ft volt kg, pont nem érdekelt.smile sweatdrop

Nincs profilkép
#987 Földönfuto
2022-02-03 08:31:13

Úgy látom,ez az év a csodaszerek éve lesz.

#986 Apáé
2022-02-03 00:11:11

Utána olvastam alaposabban és 5-8% termésnövekedés körül ad pluszba.

#985 Apáé
2022-02-02 22:54:47

Üdv! Keserűsó-ból hány kg a maximum 1ha-ra egyszerre? (árpára,kukoricában)
Aki használta már van neki bármiféle termésnövelö hatása?Tapasztalatok,kisérletek voltak e ezzel kapcsolat?

Nincs profilkép
#984 dud
2022-02-02 21:21:29

Nitrosolt próbálta már valaki levéltrágyaként használni búzában?
Milyen adagban és milyen növény állapotnál?

Nincs profilkép
#983 lala
2022-02-02 13:37:18

Olcsó szivattyút keresek kimérővel lombtrágyához.Valakinek javaslat?

#982 barazdabetyar.
2021-12-29 06:31:38

Válasz orc.obc #980. hozzászólásáraJöhet egy 20 tonna belőle.Sor mellé vetünk 200 kg/ha.

Nincs profilkép
#981 Földönfuto
2021-12-28 18:06:00

Válasz orc.obc #980. hozzászólásáraÉs mennyibe kerül 1 ha szenesítése?

Nincs profilkép
#980 orc.obc
2021-12-28 15:49:17

Baktofil helyett lehetne szenesíteni a kukoricaszárat a tarlón, ami 1ha kukoricaszár 3 tonna szenet hoz. A keletkezett szén lehet biochar, de lehet grillszén is. s egy mintaparcellában ha gondolkozol én intézem a szenesítést.

A „biochar” kiváló talajerő pótló, több mint trágya
1ha –on termett kukoricaszár szenesítve – beszántva 6 tonna CO2 mennyiséget von ki a légkörünkből
Biochar kiváló talajerő pótló, több mint trágya, különösen gyenge termőképességű termőföldeknél talajjavításra hasznosítható. pl. már 1kg biochar 1m2 talajon bekeverve kétszeresére emelheti a terméshozamot. A bioszén (biochar) a terméketlen talaj mikro flóráját termékennyé teszi, a termőföld vízháztartását, vízmegtartó képességét szabályozza. Jó bázist képez a növény növekedéséhez szükséges mikroorganizmusoknak. A biochar összetétele: C 77.58%, Illóanyag 12.92%, SiO2 3,5%, Al2O3 1.9%, CaO 1,9%, K2O 0,1%, Na2O 0,5.%, Fe2O3 0,75%, MgO 1.3%, P2O5 0,17%)

bővebben: http://gumienergia.hubeszántás múveleteösszehasonlító parcella biocharral és nélküle palánta alá a biocharbeszántás múveleteösszehasonlító parcella biocharral és nélküle palánta alá a biocharpalánta alá a biocharterméshozam növeléseutszéli bokorból biochar

Nincs profilkép
#979 lala
2021-12-27 16:32:50

lombtrágya kiméréshez ki mit használ?

#978 Devyd
2021-12-27 15:51:21

Idén használtam kukoricára Huminisz technológiát: Kondisol+Solvitis...nem volt kontroll hagyva, így nem tudom mit ért...

Gabonára Mikramid és Epso Top szokott menni, kezdetben Wuxal Réz Top és Wuxal Cink 1-1 liter.
Mikramid és Epso top 5-10 kg között /ha.
Epso Top fontos bokrosodáskor és kalászhányáskor...de minden fújásnál lehet bele tenni 5kg-t...
Illetve ennek is vannak már továbbfejlesztett változatai: Combitop+Microtop+Bortop.
Repcére ezek is mehetnek és még sok más Wuxal Sulphur, Boron Plus, Ascofol....
Felénk a Wuxalok bizonyítanak már sok éve...

Nincs profilkép
#977 ASRFeri
2021-12-27 11:54:46

Válasz Földönfuto #976. hozzászólásáranálunk gabonára phylazonit, mikramid, keserűsó, azoter, előbbi 2 2x permetezve.
(de valszeg 1-2 ibc tartály folyékony nitrogént kénytelenek leszünk venni, ha már szilárdat nem vettünk)
kukorica szerves trágya, mikramid és phostart zn, és majd meglátjuk mit találok.
[bruttó 1000ft/l már nagyon semmit, de jó lenne még vmit keríteni, ami több szentelt víznél].

Nincs profilkép
#976 Földönfuto
2021-12-27 10:05:13

Válasz ASRFeri #973. hozzászólásáraNemrég vettem a jövő évi kukoricára egy Ekolist nevű NPK 6-10-3 plusz mikroelemek lombtrágyát nettó 750ft-Dózis 2-3 l/ha,úgyhogy nemigen drágább mint az epso+mikramid.Aztán,hogy mit tud az más kérdés.Majd tavasszal meglátjuk.

#975 Vinkó
2021-12-26 18:20:07

Válasz A.I. #970. hozzászólásáraElőször az epso-t teszem ki,ha nem jönne az eső,akkor megy a mikramid etetésnek. Epso után meghajtva a növény anyagcseréje,nem át neki csapadék,had egyen,vegye fel a tápanyagot,pláne a nitrogént.

#974 Vinkó
2021-12-26 18:17:50

Válasz Földönfuto #972. hozzászólására25kg/ha 3 részben epso. Valamint 12 kiló mikramid/ha 2 részben elosztva.

Nincs profilkép
#973 ASRFeri
2021-12-26 17:40:40

Válasz Földönfuto #972. hozzászólásáratudsz ettől olcsóbbat?

mikramid köbö 15eft 25 kg, keserűsó 25 kg 5 eft

én inkább a dózist sokallom.
mi 6 kg teszünk 600 literbe, ami 2 hektárra elég.

gyak. 2 hektárra 50 kg, nem perzsel???

Nincs profilkép
#970 A.I.
2021-12-26 16:15:07

Válasz Vinkó #965. hozzászólására12,5-12,5 kg/ha(200 liter/ha oldatban mondjuk?)

Nincs profilkép
#968 Sk Laci
2021-12-26 15:46:59

Válasz Vitális #966. hozzászólásáraFőleg cink tartalmút.
De ha igéretes a kukorica, akkor talán megéri még Amalgeronnal is megkínálni, mikor a bagolylepke hernyói esetlek kukoricabogarak ellen van inszekticídel kezelve.

Nincs profilkép
#967 sulla
2021-12-26 15:12:21

Válasz Lac83 #964. hozzászólásáraKalászosoknál 2x pár hét különbséggel, napraforgónál is 2x 4 nap különbséggel de csak azért mert ha tovább húzom nem tudtam volna már belemenni .

Nincs profilkép
#966 Vitális
2021-12-26 11:24:04

Kukoricáhot milyen lombtrágyát ajánlotok?

Nincs profilkép
#964 Lac83
2021-12-26 11:13:24

Válasz sulla #962. hozzászólásáraHelló ezt egy alkalommal juttattad ki vagy többször ismételve?

Nincs profilkép
#963 ddadda
2021-12-24 10:09:59

Válasz sulla #962. hozzászólásáraKöszi szépen Kellemes Karácsonyi ünnepeket kívánok!smile thumbupcool

Nincs profilkép
#962 sulla
2021-12-23 21:21:58

Válasz ddadda #961. hozzászólásáraIdén ugyan ezt a kombinációt használtam búzára árpára és napraforgóra. Egy tankkeverékben 200 l vízhez 1 hektárra kiment 12,5 kg karbamid és ugyanennyi keserűsó, azért ennyi mert 25 kg-os volt a zsák és nem kellett méricskélni. Kicsit tartottam tőle, hogy éget de nagyon minimális volt amit megcsípett.

Nincs profilkép
#961 ddadda
2021-12-23 20:54:29

Jó estét fórumozók! Olcsó megoldású lombtrágyán gondolkodom árpára,búzára.
keserűsó+karbamid feloldva vízben. miből mennyi kiló mehet 1 hektárra? esetleg így összekeverve? Szép estét!

Nincs profilkép
#960 ASRFeri
2021-09-05 20:21:57

Válasz Hali Laci #959. hozzászólásáraköszi, agyalunk erősen, ez az agrobios termék is játszik, plusz a pylazonit és az azoter, meglátjuk mi lesz, de qrva gyorsan kellene lépni, egyelőre gabona alé szánunk vmit.

Nincs profilkép
#959 Hali Laci
2021-09-04 20:05:08

Válasz ASRFeri #958. hozzászólásáraMi baktofil cellt hasznàjuk több éve és a kukoricatarót szépen elrendezi de csa ha van nedvesség a talajban. Porban csak szenteltvíz. Ja és azonnal bedogozva és nem csapvízzel fújva.

Nincs profilkép
#958 ASRFeri
2021-09-04 17:36:55

nem biztos hogy itt a helye, de csak megkérdem, talajoltó és/vagy szárbontó baktériumot, készítményt használ vki?

Ha igen, milyen készítményt, és ér e valamit?

#957 ibeko2019
2021-09-03 12:32:31

https://ru.wikipedia.org/
<a href="https://ru.wikipedia.org/">сайт</a>
[URL=https://ru.wikipedia.org/]сайт[/URL]
[url=https://ru.wikipedia.org/]сайт[/url]
[urln=https://ru.wikipedia.org/]Joy[/urln]
[link=https://ru.wikipedia.org/]сайт[/link]

Nincs profilkép
#956 Feri
2021-04-13 16:28:24

GrowGreen termékekről felhasználói tapasztalat,vélemény?

Nincs profilkép
#955 fbbetrxf
2021-03-19 16:26:18

Válasz Földönfuto #954. hozzászólásáraÉn egy gyomirtást tervezek Adengo-val. Vessen egy pillantást az új oldalamra https://www.slotozilla.com/free-slots/eye-of-horus - köszönöm a visszajelzéseket.

Nincs profilkép
#954 Földönfuto
2021-03-17 20:07:36

Válasz ASRFeri #952. hozzászólásáraJól megugrott ott is.A gyomírtó árakra már rá se merek kérdezni,pedig lassan muszáj lesz.

Nincs profilkép
#953 ZuzoBayer
2021-03-17 20:00:44

Válasz lala #920. hozzászólásáraSzia plasma és active ez a két termék jó ár érték arányban is. Mást nem használtunk.a monoelemek külön viccesek...

Nincs profilkép
#952 ASRFeri
2021-03-17 19:52:26

Válasz Földönfuto #951. hozzászólásáraaz bezony nettó. nekem tegnap 7.900 nettót mondtak osztrák és román pétisóra...

Nincs profilkép
#951 Földönfuto
2021-03-17 17:53:00

Válasz Bálint1989 #950. hozzászólásáraA műtrágyaár a 8000ft az bruttó vagy nettó?Mert én novemberben rendeltem bruttó 8000-ért,ugyanott most 10900,egy kőzeli gazdaboltban meg 11900-ért adják.Pétisó kis zsákos.

Nincs profilkép
#950 Bálint1989
2021-03-17 14:03:33

Válasz Földönfuto #949. hozzászólásáraIgen, de mostani áron a műkaki is 8000/q,
1 szó mint 100 minden ku....a drága. smile thumbdown

Nincs profilkép
#949 Földönfuto
2021-03-17 10:23:05

Válasz Bálint1989 #945. hozzászólásáraÉn is kipróbálok sok mindent,de a végén mindig odajutok,hogy 1q műtrágyával többre mentem volna.Meg az árakat nem tartom reálisnak,minden ilyen készítmény a 10000ft/ha körül van belőve.

#948 Devyd
2021-03-17 08:27:39

Válasz Bálint1989 #947. hozzászólásáraJó köszi.
Én évek óta olvasgatok ezekről a nitrogén lombtrágyákról. (Azospeed, Turbó Nitrogén) ideje látni is valamit.
Apósék tavaly vettek Azospeed Aminot +wuxal Cink-et kukoricára, de végül sok eső volt, nem fújták ki.

Hát igen hinni kell benne.
Felénk szinte minden permetezéskor valamilyen lombtrágya kimegy..

Nincs profilkép
#947 Bálint1989
2021-03-16 19:58:47

Válasz Devyd #938. hozzászólásáraÉn is Adengoval gyomirtok
Hidassal szoktam fujatni virágzás kezdetén, általában a kísérletet.
10 liter Turbó Nitrogént+2 liter Turbó Cinket.
De amíg nem törik menj bele, a többi táblát én is akkor szoktam fújni.
Hagyj kontrollt és meg tudod nézni a különbséget.

Nincs profilkép
#946 Bálint1989
2021-03-16 19:52:34

Válasz MrPoke #936. hozzászólásáraSzemmel látható a változás, szoktam hagyni kontrollt de hat ahogy a dal is mondja mindenki másképp csinálja.
Amugy én a saját tapasztalatomat mondom el, semmi többet.

Nincs profilkép
#945 Bálint1989
2021-03-16 19:47:39

Válasz Földönfuto #940. hozzászólásáraAz az egy biztos hogy helyre pofozza a növényt.
Ebben is hinni kell mint a huminsavban, szárbontó baktérium van stb.
Esős időben sokkal jobb a 27-és de amikor nincs eső....

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


1919-től napjainkig: így építi a gazdák tudása az RAGT-t
1919-től napjainkig: így építi a gazdák tudása az RAGT-t
A RAGT Vetőmag Kft. története a gazdák által alapított francia anyavállalattal...
Hirdetés
Talajvizsgálat fontossága a hatékony tápanyag-gazdálkodásban
Talajvizsgálat fontossága a hatékony tápanyag-gazdálkodásban
Magyarországon a legtöbb esetben a mozaikos talajeloszlás miatt eltérő...
Tiszakécskén mezőgazdasági terület eladó
Tiszakécskén mezőgazdasági terület eladó

4.500.000 Ft

Hesston silózó
Hesston silózó

520.000 Ft

Valtra N111 névre hallgat, 124 lóerős vontató
Valtra N111 névre hallgat, 124 lóerős...

14.900.000 Ft

Lucerna eladó
Lucerna eladó

25.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]