Ja és kérdés is lenne hozzá.
Második képen látszik is ,hogy az első fej felső csavarja 10es és le is van festve a másodiknál viszont látszik hogy a lentebbi lukban csak egy 8as csavar van és az is látszik hogy bent volt a másik csak ki lett véve.
Ez direkt ?
Ja és csak 5.8as a csavar.
Adott lehetőségeknél simán jó, de ha nulláról csinálok egyet egyértelműen szánok rá annyival többet, hogy lehessen oldalra állítani. Végül is csak egy plusz cső, meg arra két persely.
krizol
Ezt a konstrukciót már akkor is szemügyre vettem. Kicsit sok lenne nekem arra az évi pár órára.
hspityu
Semmi gond, elképzelés megvan, nézelődtem neten is. A "Hűha"-tól "Hááát"-ig látni mindent.
Sajnos a vizuális anyaggal jelenleg gondok vannak,nem akar párosodni az asszony teloja a számítógéppel az én telefonom meg nem tud mivel ez a funkció elromlott rajta már pár éve.Mondjuk ennyi pénzért vehettem volna egy komoly fényképezős kamerát, de akkor nektek mit írok ide.
Vizuális élmény, ha készülne róla, azt megköszönném. Én is akarok összehozni valamit, ami mindenképp oldalra kitolhatós lesz. Akkor 2 sor kukoricát lehet zúzni úgy, hogy a traktor sorközben megy.
Szép munka!Az én kertem még sokkal gazosabb igaz nem is érek rá a krumpliszedéstől másra,ja beújítottam egy szárzúzót oldalra kirakható yanmar-piros színben,szépen dolgozik.Állítható farkerék van, 2*2 lengőkés plusz egy állókés a házban.
Üdv.
A szőlő letetejelve, megpermetezve, a soralj megkapálva, a sorköz megrotázva, a "gyümölcsös" (egy sor, azaz 40 fa) és az út lekaszálva szárzúzóval. A kukorica is szép, már vagy 2 méter magas! Most lehet 1-2 hét nyugalom.
Válasz #12707. hozzászólásra Bencsiki szerintem lehet vele kukoricát vetni. Nem Monosem az biztos de el lehet vele vetni egy két kertet az enyémmel még babot is lehet vetni.
Nem valószínű,hogy egyáltalán fel bírná emelni a traktorja.Főleg ha még magot is tesz bele.Át kellene alakítani vontatottra..
Ezzel nem lehet kukoricát vetni csak búzát,árpát,zabot,rozsot stb.
Nézem a hireket, de nem találkozok a Keletagro elhatárolódásával.Vártam, hogy egy rövid cikben jelzik,hogy az ő komondorjuk nem áll semmijen rokonságban Balogh József képviselő vak komondorjával!
Lenne egy kérdésem , ugye Komondor név alatt futó eszközöket forgalmaztok és gyártotok ez oké, a találkozóra is kihoztátok a Komondor néven futó eszközöket. Ez is oké, De mi a francért hagytátok otthon a Komondor RDO 3221.-est? Azt szívesen kipróbáltam volna és a többieknek is tetszett volna.
Mi már el is adtuk a teherautó mögül azt az utánfutót amit a találkozón láttatok. Egy pesti úton oda-vissza kb. 20.000Ft többlet kiadás lenne a pályadíja.
Hát sajnálom, remélem nem kellett elkótyavetyélned. Mindenesetre az egészség az első, ha azt visszakaptad, akkor szerzel majd gépet is.
76 Ati
Én továbbra is azt mondom, hogy add el a 360-asokat és tegyél fel nagyobb, 460-ast. Sokkal szebb munkája lesz, a géped pedig mosolyogva viszi azt is.
Bukni nem igen buksz, mert a 360-as lapok általában drágábbak is. A kis kistraktorosok meg majd örülnek is neki, mert nem is lehet kapni mindenütt.
krizol
Nem tudom miből volt kibontva a motor. Ha kombájnból, akkor bizony van benne logika, hogy más a szivattyú fordulata. Ha jól tudom, akkor ott csak egy kis munkahenger van, ami a vágóasztalt emeli.
A hűtőről azt hiszem beszéltünk is. Tényleg fontos, hogy a lapát azon keresztül szívjon. Sok gépen még szivacs is körbeveszi a hűtőt, hogy ne mellette jöjjön el a levegő.
Új gazdája lett a kis traktoromnak.
Egy kicsit meg is illetődtünk amikor elvitték.
Hiába az ember szívéhez tud nőni egy gép is,főleg ha a kétkezi munkájával kereste meg az árát.
A fórumot továbbra is fogom olvasni, aztán ha minden rendben lesz,akkor újra elkezdek gyűjtögetni egy gépre .
Balu!
Sikerült matricát rendelned?
Ha kell akkor nekem itt van,amennyiért én rendeltem azért átadom neked ha kell.
Válasz #12682. hozzászólásra
Szép estét.
Igen maradt a 360-as lap,de valószínü felteszem a maradék 1/1 lapot mert jelenleg szántásban képes országúti 2-ben menni és ez felesleg.
Igen a képen egy bakháthúzó van,de ezt nem én csináltam.Lenne igény csigácsra mert a tárcsalapos nehéz az úrnak a 15LE gép után.Ha tudok csigát gyártatni akkor hasonló lesz.Persze csak kopásálló csiga a jó mert nem akarok gariban javítani.Mindjárt teszek teljes képet róla,meg az én masinámról is.
Válasz #12682 hozzászó
Győző!
Készen vagyok.Annyira tapasztalat nincs, mert nem volt rá munkám.A hidraulika maradt olyan lomhának, és gyengébbnek.Ezt még megnézem majd,de nem akartam annyira görcsösen a végére érni, mert az nem vezet jóra!A hütőre tettem fel egy terelőlemezt,mert nem tudtam közelebb hozni a ventillátorhoz a csövezés véget.Megnézhetnéd, ha van valami gépkönyved, hogy a hidraulika meghajtás fordulata megeggyezik e a két motornál!
35476 hozzászólás
Válasz #12725. hozzászólásra
Hát én is arra gondoltam hogy nyírócsapos , de csak az egyik?
És akkor mér rakták bele a másik csavart először?
Magánembertől van.
Válasz #12724. hozzászólásra

Gondolom mivel, hogy nyíró csapos hamarább elszakad. Győzőéktől vetted vagy magán embertől?
Válasz #12722. hozzászólásra
Ja és kérdés is lenne hozzá.
Második képen látszik is ,hogy az első fej felső csavarja 10es és le is van festve a másodiknál viszont látszik hogy a lentebbi lukban csak egy 8as csavar van és az is látszik hogy bent volt a másik csak ki lett véve.
Ez direkt ?
Ja és csak 5.8as a csavar.
Válasz #12722. hozzászólásra





Hű de ismerős ez az eke ! Nem ez szánt egy tacskó mélyen?
Üdv Urak!


Mai szerzeményem!
74 Misi

Adott lehetőségeknél simán jó, de ha nulláról csinálok egyet egyértelműen szánok rá annyival többet, hogy lehessen oldalra állítani. Végül is csak egy plusz cső, meg arra két persely.
krizol
Ezt a konstrukciót már akkor is szemügyre vettem. Kicsit sok lenne nekem arra az évi pár órára.
hspityu
Semmi gond, elképzelés megvan, nézelődtem neten is. A "Hűha"-tól "Hááát"-ig látni mindent.
Sajnos a vizuális anyaggal jelenleg gondok vannak,nem akar párosodni az asszony teloja a számítógéppel az én telefonom meg nem tud mivel ez a funkció elromlott rajta már pár éve.Mondjuk ennyi pénzért vehettem volna egy komoly fényképezős kamerát, de akkor nektek mit írok ide.
Válasz #12714. hozzászólásra


Bammeg, ez mintakert!
Válasz #12716. hozzászólásra



Egy hirdetésből mentettem!
Válasz #12716. hozzászólásra

Nekem sikerült az alsó karokkal annyit játszani hogy pont két sort vitte taposás nélkül.
Válasz #12715. hozzászólásra
Vizuális élmény, ha készülne róla, azt megköszönném. Én is akarok összehozni valamit, ami mindenképp oldalra kitolhatós lesz. Akkor 2 sor kukoricát lehet zúzni úgy, hogy a traktor sorközben megy.
Válasz #12714. hozzászólásra

Szép munka!Az én kertem még sokkal gazosabb igaz nem is érek rá a krumpliszedéstől másra,ja beújítottam egy szárzúzót oldalra kirakható yanmar-piros színben,szépen dolgozik.Állítható farkerék van, 2*2 lengőkés plusz egy állókés a házban.
Üdv.


A szőlő letetejelve, megpermetezve, a soralj megkapálva, a sorköz megrotázva, a "gyümölcsös" (egy sor, azaz 40 fa) és az út lekaszálva szárzúzóval. A kukorica is szép, már vagy 2 méter magas! Most lehet 1-2 hét nyugalom.
Válasz #12707. hozzászólásra Bencsiki szerintem lehet vele kukoricát vetni. Nem Monosem az biztos de el lehet vele vetni egy két kertet az enyémmel még babot is lehet vetni.
Válasz #12711. hozzászólásra Nem győzöm mondani ide mindig érdemes be nézni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Válasz #12710. hozzászólásra





A felső két szöghajtást két fogaskerékkel és ékszíj tárcsákkal is ki lehet váltani.
Sziasztok!






Most találtam az egyik ismerősömnél . Ügyes kezű barkácsolós emberek szépen megtudják csinálni a fűkaszát. Nagyon ötletes és elég hatékony.
Válasz #12708. hozzászólásra
Én nem azért raktam be mert nekem kell hanem azért mert hátha valakit érdekel.
Válasz #12707. hozzászólásra
Üdv!
Nem valószínű,hogy egyáltalán fel bírná emelni a traktorja.Főleg ha még magot is tesz bele.Át kellene alakítani vontatottra..
Ezzel nem lehet kukoricát vetni csak búzát,árpát,zabot,rozsot stb.
Válasz #12706. hozzászólásra
Nekem tetszik. De mielőtt megvenném, kipróbálnám, hogy nem esik-e hanyat a trakesz ha felemelem háromponttal.
Mit vet? Mindent és kukoricát is?
http://aprod.hu/hirdetes/vetogep-IDVA23.html#cb88f78422
Válasz #12704. hozzászólásra

Lehet, hogy rokonságban áll?
Válasz #12703. hozzászólásra

Nézem a hireket, de nem találkozok a Keletagro elhatárolódásával.Vártam, hogy egy rövid cikben jelzik,hogy az ő komondorjuk nem áll semmijen rokonságban Balogh József képviselő vak komondorjával!
Válasz #12702. hozzászólásra
Ne haragudjatok, erről nem beszélhetek. :)
Válasz #12701. hozzászólásra




A színe furcsa ,hogy nem narancs sárga, de ekkora gép hülyén is nézne ki.
Válasz #12700. hozzászólásra

Én is mentem volna egy kör vele
Válasz #12693. hozzászólásra





Szia Győző!
Lenne egy kérdésem , ugye Komondor név alatt futó eszközöket forgalmaztok és gyártotok ez oké, a találkozóra is kihoztátok a Komondor néven futó eszközöket. Ez is oké, De mi a francért hagytátok otthon a Komondor RDO 3221.-est? Azt szívesen kipróbáltam volna és a többieknek is tetszett volna.
KOMONDOR RDO 3221
Válasz #12691. hozzászólásra
Köszi a jókívánságot neked és a többieknek.
Rendben,írhatsz e-mailt ott megbeszéljük hogy hová kell küldjem.
sziasztokhttp://www.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/Axial_ventillatoros_permetezo_10434879.htm
Válasz #12696. hozzászólásra
Épp ma láttam egyet, nem tudom jó ár-e, meg mit tud, vagy sem, azért bemásolom.
axiál permetező
Válasz #12695. hozzászólásra
sziasztok! Nem tud valaki ilyen kariberű permetezőt ,eladót?
Nálunk a sláger most a vegyszerezés
https://www.facebook.com/groups/japankistraktortulajdonosok/



Válasz #12693. hozzászólásra

Szépen viszi a SFK-105-ös kaszát
Egy ma készült kaszálós videó.
Válasz #12690. hozzászólásra
majd fog ha hazaér
Mi már el is adtuk a teherautó mögül azt az utánfutót amit a találkozón láttatok. Egy pesti úton oda-vissza kb. 20.000Ft többlet kiadás lenne a pályadíja.
Válasz #12687. hozzászólásra
Szevasz!
Mielőbbi gyógyulást kívánok neked!
Átveszem a matricát majd emailba megírom a cimemet.
Válasz #12688. hozzászólásra

Szia Laci! Remélem külföldön vagy és nem szívsz az e-útdíj rendszerrel.
Válasz #12687. hozzászólásra
Hát sajnálom, remélem nem kellett elkótyavetyélned. Mindenesetre az egészség az első, ha azt visszakaptad, akkor szerzel majd gépet is.
76 Ati
Én továbbra is azt mondom, hogy add el a 360-asokat és tegyél fel nagyobb, 460-ast. Sokkal szebb munkája lesz, a géped pedig mosolyogva viszi azt is.
Bukni nem igen buksz, mert a 360-as lapok általában drágábbak is. A kis kistraktorosok meg majd örülnek is neki, mert nem is lehet kapni mindenütt.
krizol
Nem tudom miből volt kibontva a motor. Ha kombájnból, akkor bizony van benne logika, hogy más a szivattyú fordulata. Ha jól tudom, akkor ott csak egy kis munkahenger van, ami a vágóasztalt emeli.
A hűtőről azt hiszem beszéltünk is. Tényleg fontos, hogy a lapát azon keresztül szívjon. Sok gépen még szivacs is körbeveszi a hűtőt, hogy ne mellette jöjjön el a levegő.
Válasz #12687. hozzászólásra
Szia Szem!
Sajnálattal olvasom,hogy mi történt és mielőbbi gyógyulást kívánok!
Új gazdája lett a kis traktoromnak.

Egy kicsit meg is illetődtünk amikor elvitték.
Hiába az ember szívéhez tud nőni egy gép is,főleg ha a kétkezi munkájával kereste meg az árát.
A fórumot továbbra is fogom olvasni, aztán ha minden rendben lesz,akkor újra elkezdek gyűjtögetni egy gépre .
Balu!
Sikerült matricát rendelned?
Ha kell akkor nekem itt van,amennyiért én rendeltem azért átadom neked ha kell.
A tárcsás a sajátom
[k
ep1]
Válasz #12682. hozzászólásra
Szép estét.
Igen maradt a 360-as lap,de valószínü felteszem a maradék 1/1 lapot mert jelenleg szántásban képes országúti 2-ben menni és ez felesleg.
Igen a képen egy bakháthúzó van,de ezt nem én csináltam.Lenne igény csigácsra mert a tárcsalapos nehéz az úrnak a 15LE gép után.Ha tudok csigát gyártatni akkor hasonló lesz.Persze csak kopásálló csiga a jó mert nem akarok gariban javítani.Mindjárt teszek teljes képet róla,meg az én masinámról is.
Válasz #12682 hozzászó
Győző!
Készen vagyok.Annyira tapasztalat nincs, mert nem volt rá munkám.A hidraulika maradt olyan lomhának, és gyengébbnek.Ezt még megnézem majd,de nem akartam annyira görcsösen a végére érni, mert az nem vezet jóra!A hütőre tettem fel egy terelőlemezt,mert nem tudtam közelebb hozni a ventillátorhoz a csövezés véget.Megnézhetnéd, ha van valami gépkönyved, hogy a hidraulika meghajtás fordulata megeggyezik e a két motornál!
Válasz #12665. hozzászólásra
Klassz lett. Végül maradtál a 360-as lapoknál?
krizol:
Készen van a gép teljesen? Mik a tapasztalataid? Megoldódott a hidraulika problémád?
Sziasztok!
Plútó:Norbi ígéri,hogy jövőre a Misi nyitó beszéde nem marad le a videóról,Bencsiki se marad le semmi jóról így.
Ati a lapok a tárcsán hány cm-sek?Egyébként nagyon jól néz ki.Látom kis fiad jól kivette részét a munkából.
Üdv!

Találkozó képei az adatlapomon a fotóalbumba megtalálhatok.
Válasz #12675. hozzászólásra
Ránézésre ez egy bakháthúzó. Fóliát tesz-e az már nem látszik.
Válasz #12676. hozzászólásra
Borozda behúzó ?
Válasz #12671. hozzászólásra
Ha csiga kell, bármihez:
Pilisi gép