Hali!
10 ha termőföld kiadó bérbe, több helyen van. Az egyik földszomszéd előre közölte a tulajjal, hogy mindenféleképpen elfogadó nyilatkozatot fog írni. Mi családi gazdálkodók vagyunk,a földszomszéd pedig egy 600 ha-os gazdaság egyik vezetője de valószínűleg saját részére bérelné a területeket. A szerződést vagy szerződéseket, hogy tudnám megírni úgy, hogy ne tudjon elfogadó nyilatkozatot írni? Tud valaki tanácsot vagy tippet adni? Köszönöm!
Már bocsanát, de az ilyet, hívják úgy, hogy nagy..sz!
Semmit nem csinál, papíron esetleg elvesz tőled x ft bérleti díjat, de ha nem akkor ő a nagyvonalú, mert esetleg "ingyen" odaadja, ő meg felmarkolja a támogatást!
A támogatás amíg adják azé (kéne hogy legyen), aki a földet megműveli!!!!
Válasz 4d4m #2812. hozzászólásáraBajod nem lesz belőle, nem tudsz rá SAPS-ot igényelni, termelni termelhetsz rajta. Gond akkor lehet ha meggondolja magát és elzavar aratás előtt, egy szavad nem lehet miatt.
Földhasználat nélkül nem lesz elővásárlási jogod.
Sziasztok!
A szomszéd a földet amit eddig nem művelt, most ideadta nekem, hogy műveljem, be is vetettem már, mert úgy volt hogy majd késöbb megcsináljuk a papírokat. De most nem akarja, hogy a Földhivatalban be legyen jegyezve bérlő. Ha így használom abból lehet valami bajom? Esetleg valamilyen szerződést lehetne készíteni, hogy legalább elővásárlási jogom legyen, ha elakarja adni?
Válasz norbika2 #2800. hozzászólásáraHaszonbérletnél nemtudom,de biztos úgy mint az adásvételnél. Szóval ügyvéd ír neked egy papírt amit aztán a kifüggesztés helyére leadod a határidőig. Én így tudom, ha nem így lenne akkor bocsi. De ügyvédet kérdezz ő tudni fogja.vagy pedig a hivatalban.
Válasz Mézga #2801. hozzászólásáraSzia!
Igen elég egy kert is,de ha érdemben szeretnél termelni mint ahogy a kérdező teszi, akkor az bizony kevés lesz,elég nehéz pár száz nm2-en megtermelni 50t búzát amiről persze igazolvány kiváltásakor előre kell nyilatkozni.
Üdv.:Csuti
Sziasztok
Szeretnék érdeklődni van kifüggesztve egy fold bérletre és én szeretnék élni a az elő bérlési jogommal mit kell tennem vagy erre van valami nyomtatvány amit be adok az önkormányzathoz vagy ügyvéd kell?
Válaszokat előre is Köszönöm!!!!!!!
Válasz Zsolt1988 #2796. hozzászólásáraSzia!
Igen őstermelőnek 3 év árbevétel kell, ami lehet veszteség is! Lényeg a 3 év. De ez a te esetedben egy róka fogta csuka,mert őstermelőként csak az bérelhet aki már regisztrált földműves. Viszont őstermeléshez kell, hogy legyen érvényes földhasználatod.
Ha csak nincs saját tulajdonú földed, ahol 3 évig gazdálkodsz.
Javaslom mihamarabb elvégezni egy tanfolyamot!
Üdv.:Csuti
A családom három hektár meggyesben és három hektár körtésben gazdálkodik.Csakhogy a gyerekek elmentek tanulni szeptembertől, így a férjemnek elég a tíz hektár föld, így a gyümölcsösöket bérbe szeretné kiadni.Az biztos,hogy a gyerekekre nem számíthatunk,mert Budapest tőlünk 150 km-re van és nappali tagozaton tanulnak.
Tehát mennyiért lehet bérbe adni a meggyest és mennyiért a körtést?És a támogatások - ennél hogy egyezünk meg.
Válasz csuti0 #2795. hozzászólásárajövő év végétől szeretnék bérelni 2-3 hektár földet.Disznót akarok nevelni.
Gazdatanonc annyit jelent hogy jövőre szeretnék bizonyítványt szerezni,vagy ha lehetséges valami tanfolyamot hogy bérelhessek földet hogy legyen az állatoknak termény.Ha csak őstermelőit váltok ki akkor kell várnom 3 évet?
Válasz Zsolt1988 #2792. hozzászólásáraSzia!
Ez a "gazdatanonc" pontosan mit takar? Mert ha még csak tanulod,és nincs rá szakirányú végzettséged,akkor nem fogsz tudni bérelni!
Mert ugyebár regisztrált földműves bérelhet csak,földműves regisztrációt meg csak bizonyítvány ellenében állítanak ki a földhivatalok. Sokféle szakra adnak ki ilyet,sőt őstermelő is igényelhet,de annak 3 év igazolt bevétel szükségeltetik.
Üdv.:Csuti
Válasz UE-28 #2793. hozzászólásáraA szerződést inkább 4 pld-ban írd.
Ha a tulajnak nincsenek meg a konkrét adatok a területre vonatkozóan akkor a földhivatalban, vagy akár online is tudsz kérni tulajdoni lap másolatot, amin rajta van minden lényeges adat.
Szerintem minden hivatal egy kicsit másképpen jár el.
A menetek nagyjából úgy néz ki, hogy megírod a bérleti szerződést 3 pld-ban, erre találsz formanyomtatványt is, amin már nem az 1994.évi törvényre, hanem a 2013-ra hivatkozik, természetesen 2 tanuval és a föld jogszerű tulajával aláíratva, mellé kitöltesz 1 haszonbérleti szerződés hirdetmény útján történő közzétételi kérelmet, illetve szintén 1 pld ban egy földhasználati bejelentési lapot. ezt együtt beadod a területileg illeték önkormányzati hivatalhoz, ahol 15 munkanapra azt kifüggesztik.
Ha nem jelentkezik senki, akinek elő haszonbérleti jogosultsága van akkor bérelhetsz te területet a lakhelyedtől távolabb is, nincs jelentősége. Helyben lakónak akkor fogsz számítani, ha az átjelentkezésedtől (lakcímkártya) eltelt a 3 év.
Sziasztok!Fiatal gazda tanonc lennék!Érdeklődnék hogy hogyan lehet földet bérelni az aktuális lakhelyemnél?Decemberben költözünk szomszéd faluba és érdekelne hogy mi a menete a földbérlésnek vagy egyáltalán jövőre bérelhetek-e az új lakhelyemen pár hektárt?Segítségeteket előre is köszönöm!
Válasz bigiboy #2786. hozzászólására ha nem jó a kapcsolat akkor a bíroságon kérd az elbirtoklást ha jó akkor édes anyádnak szívessáégi használat te meg vedd be a mamát a családi gazdaságba s ezeket egyiket sem kell kifügeszteni
Üdv.Van egy 3.5 ha földterület,amit 20 éve művelek családi használat jogcímen,most a tulaj akar egy haszonbérleti szerződést írni,mivel a családi használat jogcím nincs.Ez a terület anyósom testvéréé,aki Pesten él,és fingja nincs a földművelésről,de most szeretne egy kis bérleti díjat beszedni.Kérdésem:mi lenne a jó megoldás hb.szerződés helyett,hogy ne kelljen kifüggeszteni az Önkormányzatnál,mert én szeretném tovább művelni,és nem akarom ,hogy a szomszéd és a többi gazda legyen előnyben.Van esetleg valami más ami hivatalos is,adómentes is(neki)vagy bármi kiskapu evvel kapcsolatban?Köszönöm előre is!
Válasz csallokozine #2772. hozzászólásáraBérleti díj számítás nehézkes, sok mindentől függ kinek mennyit ér. Leginkább amennyit ajánl érte a bérlő.
Itt nálunk fejérben 2-3000 Ft/Ak az átlag ár, van aki ezen felül is köt, van aki alatta.
Üdv.Kérdésem volna,ha vki tud segíteni:
2016-ban,a hivatalos bérlési eljárást kijárva bérelhetek-e egy földterületet,amit jelenleg más bérel és 2017-ben jár le az utolsó éve.természetesen a bérleti szerződés tartalmazná,hogy jelenleg xxx-ig bérlés alatt áll és az a földhasználatom csak ez után lépne érvénybe.
Olyan már volt hogy 1-2 hónappal az aktuális bérlet lejárta előtt kezdtem a bérlés ügyintézését(szerződés,kifüggesztés...) és a földhivatal elfogadta.
Válasz szelag #2774. hozzászólásáraHa gerinces ember vagy,nem akarsz változtatni.Aláírtad,ehhez tartsd magad.
Meg kellene érteni a bérlőt is.Ő is aláírta,és ennek tudatába tervezi a jövőjét,és kalkulálja a költségeit.
Mondjuk,bármilyen fejlesztést a kiadásai alapján tud számolni.
Szerződés szerint "A haszonbérlet bármely fél alapos indokkal - a termőföldről szóló 1994. évi LV törvénybenfoglalt rendelkezések betartása mellett - a gazdasági év végére, hat hónapi felmodási idő betartásával felmondhatja.
Mit jelent az alapos indok? Pl alapos indok, hogy piaci áron aluli a bérleti díj?
Egyébként 41 kg búza/AK a bérleti díj - BÉT júliusi malmi búza átlagárak alapján. Ez nem kevés? Mennyi a reális most szántóföldre Pest megyébben (16ha = összesen 200 AK)?
2008-2012 között bérbe adtam a szántóföldemet, majd 2012.10.29-én 5 évre (2013-2017-re) ismételten kötöttem egy haszonbérleti szerződést (új szerződés volt, de szerepelt benne, hogy ismételten bérbe adom a földet). Majd 2013. december 5-én meghosszabbítottuk a szerződést (árat is módosítottunk) a 2018-2022 közötti időszakra is.
Bérbeadóként pontosan mikortól vagyok jogosult a bérleti díj módosítására a hatályos törvények szerint?
A szerződéskötéstől kell számolnom az 5 éves időt vagy a szerződésmeghosszabbítás aláírásától? 2017.10.29 vagy 2018. dec 5-én tudok változtatni a bérleti díjon? Egyáltalán 2018. dec 5-én tudok-e még változtatni a díjon, mert onnantól számítva már csak 4 év van hátra a szerződésből?
Válasz ..MZ/X.. #2771. hozzászólásáraNagyon szépen köszönöm!
Nagy segítség volt!
A bérleti díj számításánál igazából arra gondoltam, amelyik föld még nincs bérbe adva, annak hogyan lehet kiszámolni a bérleti díját!
Válasz ..MZ/X.. #2771. hozzászólásáraNagyon szépen köszönöm!
Nagy segítség volt!
A bérleti díj számításánál igazából arra gondoltam, amelyik föld még nincs bérbe adva, annak hogyan lehet kiszámolni a bérleti díját!
Válasz csallokozine #2770. hozzászólásáraHrsz -> Földhivatal -> Földhasználati lap -> ~1000HUF befizet -> Már tudjuk ki a belejelentett földhasználó és meddig van szerződése.
A tulajdonos vagy annak meghatalmazottja kikérheti a konkrét szerződést is.
Nem tudom mi a hivatalos módszer a bérleti díjnál, ezt elárulhatnád. A földhivatalnál az eredeti szerződés tartalmaz mindent.
5170 hozzászólás
Válasz Gabesz2 #2818. hozzászólásáraEgyszerű ez mint a lejtő! :D
Mi lenne ha földenként függesztenénk ki a szerződéseket?
Válasz Büresz #2816. hozzászólására
Nem egyszerű
A tulajdonos mindenféleképpen ki akarja függeszteni.
Válasz ravaszparaszt #2815. hozzászólásáraFelesbérleti szerződés és nem kell kifüggeszteni!
Hali!
10 ha termőföld kiadó bérbe, több helyen van. Az egyik földszomszéd előre közölte a tulajjal, hogy mindenféleképpen elfogadó nyilatkozatot fog írni. Mi családi gazdálkodók vagyunk,a földszomszéd pedig egy 600 ha-os gazdaság egyik vezetője de valószínűleg saját részére bérelné a területeket. A szerződést vagy szerződéseket, hogy tudnám megírni úgy, hogy ne tudjon elfogadó nyilatkozatot írni? Tud valaki tanácsot vagy tippet adni? Köszönöm!
Válasz 4d4m #2812. hozzászólásáraÜdv!



Már bocsanát, de az ilyet, hívják úgy, hogy nagy..sz!
Semmit nem csinál, papíron esetleg elvesz tőled x ft bérleti díjat, de ha nem akkor ő a nagyvonalú, mert esetleg "ingyen" odaadja, ő meg felmarkolja a támogatást!
A támogatás amíg adják azé (kéne hogy legyen), aki a földet megműveli!!!!
Válasz 4d4m #2812. hozzászólásáraBajod nem lesz belőle, nem tudsz rá SAPS-ot igényelni, termelni termelhetsz rajta. Gond akkor lehet ha meggondolja magát és elzavar aratás előtt, egy szavad nem lehet miatt.
Földhasználat nélkül nem lesz elővásárlási jogod.
Sziasztok!
A szomszéd a földet amit eddig nem művelt, most ideadta nekem, hogy műveljem, be is vetettem már, mert úgy volt hogy majd késöbb megcsináljuk a papírokat. De most nem akarja, hogy a Földhivatalban be legyen jegyezve bérlő. Ha így használom abból lehet valami bajom? Esetleg valamilyen szerződést lehetne készíteni, hogy legalább elővásárlási jogom legyen, ha elakarja adni?
Válasz sixx #2810. hozzászólásáraAkkor mázlim volt mert nekem nem kellett kifüggesztenem.
Válasz Gabesz2 #2807. hozzászólásáraHa viszont a bérleti díj mértéke változik, akkor kifüggesztős...még a lejárta előtt is.
Válasz zt323 #2808. hozzászólásáraKÖszi!
Ha szerződés módosítást írsz akkor nem kell kifüggeszteni.De dec.31 előtt kell beadni.
Ha lejár egy haszonbérleti szerződés, 2016.12.31-én és az újrakötés csak januárban történik meg. Akkor már ki kell függeszteni és viheti már is?
Vagy a szerződés lejárta előtt kell hosszabbítani és akkor nem kell kifüggeszteni?
Válasz norbika2 #2800. hozzászólásáraHaszonbérletnél nemtudom,de biztos úgy mint az adásvételnél. Szóval ügyvéd ír neked egy papírt amit aztán a kifüggesztés helyére leadod a határidőig. Én így tudom, ha nem így lenne akkor bocsi. De ügyvédet kérdezz ő tudni fogja.vagy pedig a hivatalban.
Válasz csuti0 #2803. hozzászólásáranem eladni szeretné a búzát, hanem a disznókkal feletetni
Válasz JD 4630 #2802. hozzászólásáraha nincs pénze venni egy aranykalászost, akkor valahogy el kell kezdeni. én is 10 malaccal kezdtem 95-ben
Válasz Mézga #2801. hozzászólásáraSzia!
Igen elég egy kert is,de ha érdemben szeretnél termelni mint ahogy a kérdező teszi, akkor az bizony kevés lesz,elég nehéz pár száz nm2-en megtermelni 50t búzát amiről persze igazolvány kiváltásakor előre kell nyilatkozni.
Üdv.:Csuti
Válasz Mézga #2801. hozzászólásáraIgen, de ha nincs szakirányú végzettség 3 évig visszamenőleg kell östermelődni, hogy legyen földműves nyilv vétel.
Válasz csuti0 #2799. hozzászólásáraőstermelőihez elég egy kert is
Sziasztok
Szeretnék érdeklődni van kifüggesztve egy fold bérletre és én szeretnék élni a az elő bérlési jogommal mit kell tennem vagy erre van valami nyomtatvány amit be adok az önkormányzathoz vagy ügyvéd kell?
Válaszokat előre is Köszönöm!!!!!!!
Válasz Zsolt1988 #2796. hozzászólásáraSzia!
Igen őstermelőnek 3 év árbevétel kell, ami lehet veszteség is! Lényeg a 3 év. De ez a te esetedben egy róka fogta csuka,mert őstermelőként csak az bérelhet aki már regisztrált földműves. Viszont őstermeléshez kell, hogy legyen érvényes földhasználatod.
Ha csak nincs saját tulajdonú földed, ahol 3 évig gazdálkodsz.
Javaslom mihamarabb elvégezni egy tanfolyamot!
Üdv.:Csuti
Válasz UE-28 #2793. hozzászólásárati viszitek egyből az önkormányzathoz a földhasználati bejelentőt? mi a földhivatalba visszük jóváhagyás után
TUDNÁTOK SEGÍTENI ?
A családom három hektár meggyesben és három hektár körtésben gazdálkodik.Csakhogy a gyerekek elmentek tanulni szeptembertől, így a férjemnek elég a tíz hektár föld, így a gyümölcsösöket bérbe szeretné kiadni.Az biztos,hogy a gyerekekre nem számíthatunk,mert Budapest tőlünk 150 km-re van és nappali tagozaton tanulnak.
Tehát mennyiért lehet bérbe adni a meggyest és mennyiért a körtést?És a támogatások - ennél hogy egyezünk meg.
Válasz csuti0 #2795. hozzászólásárajövő év végétől szeretnék bérelni 2-3 hektár földet.Disznót akarok nevelni.
Gazdatanonc annyit jelent hogy jövőre szeretnék bizonyítványt szerezni,vagy ha lehetséges valami tanfolyamot hogy bérelhessek földet hogy legyen az állatoknak termény.Ha csak őstermelőit váltok ki akkor kell várnom 3 évet?
Válasz Zsolt1988 #2792. hozzászólásáraSzia!
Ez a "gazdatanonc" pontosan mit takar? Mert ha még csak tanulod,és nincs rá szakirányú végzettséged,akkor nem fogsz tudni bérelni!
Mert ugyebár regisztrált földműves bérelhet csak,földműves regisztrációt meg csak bizonyítvány ellenében állítanak ki a földhivatalok. Sokféle szakra adnak ki ilyet,sőt őstermelő is igényelhet,de annak 3 év igazolt bevétel szükségeltetik.
Üdv.:Csuti
Válasz UE-28 #2793. hozzászólásáraA szerződést inkább 4 pld-ban írd.
Ha a tulajnak nincsenek meg a konkrét adatok a területre vonatkozóan akkor a földhivatalban, vagy akár online is tudsz kérni tulajdoni lap másolatot, amin rajta van minden lényeges adat.
Válasz Zsolt1988 #2792. hozzászólásáraSzia!
Szerintem minden hivatal egy kicsit másképpen jár el.
A menetek nagyjából úgy néz ki, hogy megírod a bérleti szerződést 3 pld-ban, erre találsz formanyomtatványt is, amin már nem az 1994.évi törvényre, hanem a 2013-ra hivatkozik, természetesen 2 tanuval és a föld jogszerű tulajával aláíratva, mellé kitöltesz 1 haszonbérleti szerződés hirdetmény útján történő közzétételi kérelmet, illetve szintén 1 pld ban egy földhasználati bejelentési lapot. ezt együtt beadod a területileg illeték önkormányzati hivatalhoz, ahol 15 munkanapra azt kifüggesztik.
Ha nem jelentkezik senki, akinek elő haszonbérleti jogosultsága van akkor bérelhetsz te területet a lakhelyedtől távolabb is, nincs jelentősége. Helyben lakónak akkor fogsz számítani, ha az átjelentkezésedtől (lakcímkártya) eltelt a 3 év.
Ha valamit elszúrtam volna kérlek javítsatok ki.
Sok sikert, üdv!
Sziasztok!Fiatal gazda tanonc lennék!Érdeklődnék hogy hogyan lehet földet bérelni az aktuális lakhelyemnél?Decemberben költözünk szomszéd faluba és érdekelne hogy mi a menete a földbérlésnek vagy egyáltalán jövőre bérelhetek-e az új lakhelyemen pár hektárt?Segítségeteket előre is köszönöm!
Válasz stabilan #2789. hozzászólásáraKiadási pénztárbizonylat.
Válasz bigiboy #2786. hozzászólására ha nem jó a kapcsolat akkor a bíroságon kérd az elbirtoklást ha jó akkor édes anyádnak szívessáégi használat te meg vedd be a mamát a családi gazdaságba s ezeket egyiket sem kell kifügeszteni
hogy tudom kölcség ként elszámolni a haszonbérleti díjat. Köszönöm.
Válasz bigiboy #2786. hozzászólásáraFelesbérleti szerződés. Függeszteni nem kell és ha 6 évnél hosszabb idejű akkor adómentes.
Válasz bigiboy #2786. hozzászólásáraRészesművelés, feles bérlet.
Üdv.Van egy 3.5 ha földterület,amit 20 éve művelek családi használat jogcímen,most a tulaj akar egy haszonbérleti szerződést írni,mivel a családi használat jogcím nincs.Ez a terület anyósom testvéréé,aki Pesten él,és fingja nincs a földművelésről,de most szeretne egy kis bérleti díjat beszedni.Kérdésem:mi lenne a jó megoldás hb.szerződés helyett,hogy ne kelljen kifüggeszteni az Önkormányzatnál,mert én szeretném tovább művelni,és nem akarom ,hogy a szomszéd és a többi gazda legyen előnyben.Van esetleg valami más ami hivatalos is,adómentes is(neki)vagy bármi kiskapu evvel kapcsolatban?Köszönöm előre is!
Egészségügyi okokra hivatkozva közeli hozzátartozóra átruházható még a haszonbérleti szerződés? Régen volt ilyen.
Ismer valaki olyan ügyvédet, aki speciálisan termőföldekkel kapcsolatos szerződések készítésével foglalkozik vagy mezőgazdasági ügyekre szakosodott?
Válasz ..MZ/X.. #2782. hozzászólásáraKöszönöm, ez nagy segítség!
Válasz csallokozine #2772. hozzászólásáraBérleti díj számítás nehézkes, sok mindentől függ kinek mennyit ér. Leginkább amennyit ajánl érte a bérlő.
Itt nálunk fejérben 2-3000 Ft/Ak az átlag ár, van aki ezen felül is köt, van aki alatta.
Válasz csontii #2780. hozzászólásáraKöszönöm! :)
Válasz lord.west #2779. hozzászólásáraIgen.
Üdv.Kérdésem volna,ha vki tud segíteni:
2016-ban,a hivatalos bérlési eljárást kijárva bérelhetek-e egy földterületet,amit jelenleg más bérel és 2017-ben jár le az utolsó éve.természetesen a bérleti szerződés tartalmazná,hogy jelenleg xxx-ig bérlés alatt áll és az a földhasználatom csak ez után lépne érvénybe.
Olyan már volt hogy 1-2 hónappal az aktuális bérlet lejárta előtt kezdtem a bérlés ügyintézését(szerződés,kifüggesztés...) és a földhivatal elfogadta.
Köszönöm a segítséget!
Válasz szelag #2774. hozzászólásáraHa gerinces ember vagy,nem akarsz változtatni.Aláírtad,ehhez tartsd magad.
Meg kellene érteni a bérlőt is.Ő is aláírta,és ennek tudatába tervezi a jövőjét,és kalkulálja a költségeit.
Mondjuk,bármilyen fejlesztést a kiadásai alapján tud számolni.
Válasz szelag #2776. hozzászólásáraEz nem indok! A Ptk. az irányadó. Szerintem ez elég korrekt bérleti díj.
Válasz Attikaa #2775. hozzászólásáraÉs ha nem akar a másik fél módosítani közös megegyezéssel a díjon, akkor fel lehet mondani a szerződést?
Szerződés szerint "A haszonbérlet bármely fél alapos indokkal - a termőföldről szóló 1994. évi LV törvénybenfoglalt rendelkezések betartása mellett - a gazdasági év végére, hat hónapi felmodási idő betartásával felmondhatja.
Mit jelent az alapos indok? Pl alapos indok, hogy piaci áron aluli a bérleti díj?
Egyébként 41 kg búza/AK a bérleti díj - BÉT júliusi malmi búza átlagárak alapján. Ez nem kevés? Mennyi a reális most szántóföldre Pest megyébben (16ha = összesen 200 AK)?
Válasz szelag #2774. hozzászólásáraVáltoztathatsz a bérleti díjon ha a bérlő is beleegyezik. Ha nem, akkor csak ha lejár.
2008-2012 között bérbe adtam a szántóföldemet, majd 2012.10.29-én 5 évre (2013-2017-re) ismételten kötöttem egy haszonbérleti szerződést (új szerződés volt, de szerepelt benne, hogy ismételten bérbe adom a földet). Majd 2013. december 5-én meghosszabbítottuk a szerződést (árat is módosítottunk) a 2018-2022 közötti időszakra is.
Bérbeadóként pontosan mikortól vagyok jogosult a bérleti díj módosítására a hatályos törvények szerint?
A szerződéskötéstől kell számolnom az 5 éves időt vagy a szerződésmeghosszabbítás aláírásától? 2017.10.29 vagy 2018. dec 5-én tudok változtatni a bérleti díjon? Egyáltalán 2018. dec 5-én tudok-e még változtatni a díjon, mert onnantól számítva már csak 4 év van hátra a szerződésből?
Válasz ..MZ/X.. #2771. hozzászólásáraNagyon szépen köszönöm!

Nagy segítség volt!
A bérleti díj számításánál igazából arra gondoltam, amelyik föld még nincs bérbe adva, annak hogyan lehet kiszámolni a bérleti díját!
Válasz ..MZ/X.. #2771. hozzászólásáraNagyon szépen köszönöm!

Nagy segítség volt!
A bérleti díj számításánál igazából arra gondoltam, amelyik föld még nincs bérbe adva, annak hogyan lehet kiszámolni a bérleti díját!
Válasz csallokozine #2770. hozzászólásáraHrsz -> Földhivatal -> Földhasználati lap -> ~1000HUF befizet -> Már tudjuk ki a belejelentett földhasználó és meddig van szerződése.
A tulajdonos vagy annak meghatalmazottja kikérheti a konkrét szerződést is.
Nem tudom mi a hivatalos módszer a bérleti díjnál, ezt elárulhatnád. A földhivatalnál az eredeti szerződés tartalmaz mindent.