Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Haszonbérleti szerződés

Létrehozta: pepe , 2008-03-25 18:02:51

Kedvencekhez Segítség
5170 hozzászólás
Nincs profilkép
#2820 ewtoto
2016-11-25 20:31:14

Válasz Gabesz2 #2818. hozzászólásáraEgyszerű ez mint a lejtő! :D

#2819 ravaszparaszt
2016-11-25 20:24:36

Mi lenne ha földenként függesztenénk ki a szerződéseket?

#2817 ravaszparaszt
2016-11-25 20:08:47

A tulajdonos mindenféleképpen ki akarja függeszteni.

#2816 Büresz
2016-11-25 19:58:23

Válasz ravaszparaszt #2815. hozzászólásáraFelesbérleti szerződés és nem kell kifüggeszteni!

#2815 ravaszparaszt
2016-11-25 19:20:47

Hali!
10 ha termőföld kiadó bérbe, több helyen van. Az egyik földszomszéd előre közölte a tulajjal, hogy mindenféleképpen elfogadó nyilatkozatot fog írni. Mi családi gazdálkodók vagyunk,a földszomszéd pedig egy 600 ha-os gazdaság egyik vezetője de valószínűleg saját részére bérelné a területeket. A szerződést vagy szerződéseket, hogy tudnám megírni úgy, hogy ne tudjon elfogadó nyilatkozatot írni? Tud valaki tanácsot vagy tippet adni? Köszönöm!

#2814 UE-28
2016-11-25 17:24:44

Válasz 4d4m #2812. hozzászólásáraÜdv!

Már bocsanát, de az ilyet, hívják úgy, hogy nagy..sz!smile cursing

smile sad

Semmit nem csinál, papíron esetleg elvesz tőled x ft bérleti díjat, de ha nem akkor ő a nagyvonalú, mert esetleg "ingyen" odaadja, ő meg felmarkolja a támogatást!

A támogatás amíg adják azé (kéne hogy legyen), aki a földet megműveli!!!!smile hammer

#2813 ..MZ/X..
2016-11-25 12:13:01

Válasz 4d4m #2812. hozzászólásáraBajod nem lesz belőle, nem tudsz rá SAPS-ot igényelni, termelni termelhetsz rajta. Gond akkor lehet ha meggondolja magát és elzavar aratás előtt, egy szavad nem lehet miatt.
Földhasználat nélkül nem lesz elővásárlási jogod.

Nincs profilkép
#2812 4d4m
2016-11-25 11:51:40

Sziasztok!
A szomszéd a földet amit eddig nem művelt, most ideadta nekem, hogy műveljem, be is vetettem már, mert úgy volt hogy majd késöbb megcsináljuk a papírokat. De most nem akarja, hogy a Földhivatalban be legyen jegyezve bérlő. Ha így használom abból lehet valami bajom? Esetleg valamilyen szerződést lehetne készíteni, hogy legalább elővásárlási jogom legyen, ha elakarja adni?

#2811 Büresz
2016-11-19 13:31:47

Válasz sixx #2810. hozzászólásáraAkkor mázlim volt mert nekem nem kellett kifüggesztenem.

Nincs profilkép
#2810 sixx
2016-11-19 13:12:25

Válasz Gabesz2 #2807. hozzászólásáraHa viszont a bérleti díj mértéke változik, akkor kifüggesztős...még a lejárta előtt is.

Nincs profilkép
#2808 zt323
2016-11-19 08:47:47

Ha szerződés módosítást írsz akkor nem kell kifüggeszteni.De dec.31 előtt kell beadni.

#2807 Gabesz2
2016-11-19 08:24:48

Ha lejár egy haszonbérleti szerződés, 2016.12.31-én és az újrakötés csak januárban történik meg. Akkor már ki kell függeszteni és viheti már is?

Vagy a szerződés lejárta előtt kell hosszabbítani és akkor nem kell kifüggeszteni?

Nincs profilkép
#2806 N.. Tamás
2016-10-31 19:59:40

Válasz norbika2 #2800. hozzászólásáraHaszonbérletnél nemtudom,de biztos úgy mint az adásvételnél. Szóval ügyvéd ír neked egy papírt amit aztán a kifüggesztés helyére leadod a határidőig. Én így tudom, ha nem így lenne akkor bocsi. De ügyvédet kérdezz ő tudni fogja.vagy pedig a hivatalban.

#2805 Mézga
2016-10-30 20:09:36

Válasz csuti0 #2803. hozzászólásáranem eladni szeretné a búzát, hanem a disznókkal feletetni

#2804 Mézga
2016-10-30 20:06:58

Válasz JD 4630 #2802. hozzászólásáraha nincs pénze venni egy aranykalászost, akkor valahogy el kell kezdeni. én is 10 malaccal kezdtem 95-ben

Nincs profilkép
#2803 csuti0
2016-10-30 17:21:04

Válasz Mézga #2801. hozzászólásáraSzia!
Igen elég egy kert is,de ha érdemben szeretnél termelni mint ahogy a kérdező teszi, akkor az bizony kevés lesz,elég nehéz pár száz nm2-en megtermelni 50t búzát amiről persze igazolvány kiváltásakor előre kell nyilatkozni.
Üdv.:Csuti

Nincs profilkép
#2802 JD 4630
2016-10-30 17:16:56

Válasz Mézga #2801. hozzászólásáraIgen, de ha nincs szakirányú végzettség 3 évig visszamenőleg kell östermelődni, hogy legyen földműves nyilv vétel.

#2801 Mézga
2016-10-30 17:07:30

Válasz csuti0 #2799. hozzászólásáraőstermelőihez elég egy kert is

Nincs profilkép
#2800 norbika2
2016-10-30 16:36:49

Sziasztok
Szeretnék érdeklődni van kifüggesztve egy fold bérletre és én szeretnék élni a az elő bérlési jogommal mit kell tennem vagy erre van valami nyomtatvány amit be adok az önkormányzathoz vagy ügyvéd kell?
Válaszokat előre is Köszönöm!!!!!!!

Nincs profilkép
#2799 csuti0
2016-10-30 10:39:38

Válasz Zsolt1988 #2796. hozzászólásáraSzia!
Igen őstermelőnek 3 év árbevétel kell, ami lehet veszteség is! Lényeg a 3 év. De ez a te esetedben egy róka fogta csuka,mert őstermelőként csak az bérelhet aki már regisztrált földműves. Viszont őstermeléshez kell, hogy legyen érvényes földhasználatod.
Ha csak nincs saját tulajdonú földed, ahol 3 évig gazdálkodsz.
Javaslom mihamarabb elvégezni egy tanfolyamot!
Üdv.:Csuti

#2798 Mézga
2016-10-30 09:45:10

Válasz UE-28 #2793. hozzászólásárati viszitek egyből az önkormányzathoz a földhasználati bejelentőt? mi a földhivatalba visszük jóváhagyás után

Nincs profilkép
#2797 kissrozi1117
2016-10-30 09:22:13

TUDNÁTOK SEGÍTENI ?

A családom három hektár meggyesben és három hektár körtésben gazdálkodik.Csakhogy a gyerekek elmentek tanulni szeptembertől, így a férjemnek elég a tíz hektár föld, így a gyümölcsösöket bérbe szeretné kiadni.Az biztos,hogy a gyerekekre nem számíthatunk,mert Budapest tőlünk 150 km-re van és nappali tagozaton tanulnak.
Tehát mennyiért lehet bérbe adni a meggyest és mennyiért a körtést?És a támogatások - ennél hogy egyezünk meg.

Nincs profilkép
#2796 Zsolt1988
2016-10-24 19:04:10

Válasz csuti0 #2795. hozzászólásárajövő év végétől szeretnék bérelni 2-3 hektár földet.Disznót akarok nevelni.
Gazdatanonc annyit jelent hogy jövőre szeretnék bizonyítványt szerezni,vagy ha lehetséges valami tanfolyamot hogy bérelhessek földet hogy legyen az állatoknak termény.Ha csak őstermelőit váltok ki akkor kell várnom 3 évet?

Nincs profilkép
#2795 csuti0
2016-10-23 09:40:02

Válasz Zsolt1988 #2792. hozzászólásáraSzia!
Ez a "gazdatanonc" pontosan mit takar? Mert ha még csak tanulod,és nincs rá szakirányú végzettséged,akkor nem fogsz tudni bérelni!
Mert ugyebár regisztrált földműves bérelhet csak,földműves regisztrációt meg csak bizonyítvány ellenében állítanak ki a földhivatalok. Sokféle szakra adnak ki ilyet,sőt őstermelő is igényelhet,de annak 3 év igazolt bevétel szükségeltetik.
Üdv.:Csuti

#2794 UE-28
2016-10-23 08:33:52

Válasz UE-28 #2793. hozzászólásáraA szerződést inkább 4 pld-ban írd.
Ha a tulajnak nincsenek meg a konkrét adatok a területre vonatkozóan akkor a földhivatalban, vagy akár online is tudsz kérni tulajdoni lap másolatot, amin rajta van minden lényeges adat.

#2793 UE-28
2016-10-23 08:29:01

Válasz Zsolt1988 #2792. hozzászólásáraSzia!

Szerintem minden hivatal egy kicsit másképpen jár el.

A menetek nagyjából úgy néz ki, hogy megírod a bérleti szerződést 3 pld-ban, erre találsz formanyomtatványt is, amin már nem az 1994.évi törvényre, hanem a 2013-ra hivatkozik, természetesen 2 tanuval és a föld jogszerű tulajával aláíratva, mellé kitöltesz 1 haszonbérleti szerződés hirdetmény útján történő közzétételi kérelmet, illetve szintén 1 pld ban egy földhasználati bejelentési lapot. ezt együtt beadod a területileg illeték önkormányzati hivatalhoz, ahol 15 munkanapra azt kifüggesztik.

Ha nem jelentkezik senki, akinek elő haszonbérleti jogosultsága van akkor bérelhetsz te területet a lakhelyedtől távolabb is, nincs jelentősége. Helyben lakónak akkor fogsz számítani, ha az átjelentkezésedtől (lakcímkártya) eltelt a 3 év.

Ha valamit elszúrtam volna kérlek javítsatok ki.

Sok sikert, üdv!

Nincs profilkép
#2792 Zsolt1988
2016-10-22 19:37:17

Sziasztok!Fiatal gazda tanonc lennék!Érdeklődnék hogy hogyan lehet földet bérelni az aktuális lakhelyemnél?Decemberben költözünk szomszéd faluba és érdekelne hogy mi a menete a földbérlésnek vagy egyáltalán jövőre bérelhetek-e az új lakhelyemen pár hektárt?Segítségeteket előre is köszönöm!

Nincs profilkép
#2791 pangi
2016-10-22 19:09:03

Válasz stabilan #2789. hozzászólásáraKiadási pénztárbizonylat.

Nincs profilkép
#2790 Mihály-963
2016-10-22 15:16:44

Válasz bigiboy #2786. hozzászólására ha nem jó a kapcsolat akkor a bíroságon kérd az elbirtoklást ha jó akkor édes anyádnak szívessáégi használat te meg vedd be a mamát a családi gazdaságba s ezeket egyiket sem kell kifügesztenismile thumbup

#2789 stabilan
2016-10-22 12:59:44

hogy tudom kölcség ként elszámolni a haszonbérleti díjat. Köszönöm.

#2788 Tobszi
2016-10-20 21:33:19

Válasz bigiboy #2786. hozzászólásáraFelesbérleti szerződés. Függeszteni nem kell és ha 6 évnél hosszabb idejű akkor adómentes.smile thumbupcool

#2787 ..MZ/X..
2016-10-20 21:30:05

Válasz bigiboy #2786. hozzászólásáraRészesművelés, feles bérlet.

Nincs profilkép
#2786 bigiboy
2016-10-20 21:22:44

Üdv.Van egy 3.5 ha földterület,amit 20 éve művelek családi használat jogcímen,most a tulaj akar egy haszonbérleti szerződést írni,mivel a családi használat jogcím nincs.Ez a terület anyósom testvéréé,aki Pesten él,és fingja nincs a földművelésről,de most szeretne egy kis bérleti díjat beszedni.Kérdésem:mi lenne a jó megoldás hb.szerződés helyett,hogy ne kelljen kifüggeszteni az Önkormányzatnál,mert én szeretném tovább művelni,és nem akarom ,hogy a szomszéd és a többi gazda legyen előnyben.Van esetleg valami más ami hivatalos is,adómentes is(neki)vagy bármi kiskapu evvel kapcsolatban?Köszönöm előre is!smile confused

Nincs profilkép
#2785 sixx
2016-10-20 09:40:08

Egészségügyi okokra hivatkozva közeli hozzátartozóra átruházható még a haszonbérleti szerződés? Régen volt ilyen.

Nincs profilkép
#2784 kiss.p.eter
2016-10-17 21:41:29

Ismer valaki olyan ügyvédet, aki speciálisan termőföldekkel kapcsolatos szerződések készítésével foglalkozik vagy mezőgazdasági ügyekre szakosodott?

Nincs profilkép
#2783 csallokozine
2016-10-15 13:50:45

Válasz ..MZ/X.. #2782. hozzászólásáraKöszönöm, ez nagy segítség!

#2782 ..MZ/X..
2016-10-14 20:32:03

Válasz csallokozine #2772. hozzászólásáraBérleti díj számítás nehézkes, sok mindentől függ kinek mennyit ér. Leginkább amennyit ajánl érte a bérlő.
Itt nálunk fejérben 2-3000 Ft/Ak az átlag ár, van aki ezen felül is köt, van aki alatta.

Nincs profilkép
#2779 lord.west
2016-10-13 16:23:17

Üdv.Kérdésem volna,ha vki tud segíteni:
2016-ban,a hivatalos bérlési eljárást kijárva bérelhetek-e egy földterületet,amit jelenleg más bérel és 2017-ben jár le az utolsó éve.természetesen a bérleti szerződés tartalmazná,hogy jelenleg xxx-ig bérlés alatt áll és az a földhasználatom csak ez után lépne érvénybe.

Olyan már volt hogy 1-2 hónappal az aktuális bérlet lejárta előtt kezdtem a bérlés ügyintézését(szerződés,kifüggesztés...) és a földhivatal elfogadta.

Köszönöm a segítséget!

#2778 Mf-es?
2016-10-13 15:05:37

Válasz szelag #2774. hozzászólásáraHa gerinces ember vagy,nem akarsz változtatni.Aláírtad,ehhez tartsd magad.
Meg kellene érteni a bérlőt is.Ő is aláírta,és ennek tudatába tervezi a jövőjét,és kalkulálja a költségeit.
Mondjuk,bármilyen fejlesztést a kiadásai alapján tud számolni.

Nincs profilkép
#2777 sixx
2016-10-13 15:02:49

Válasz szelag #2776. hozzászólásáraEz nem indok! A Ptk. az irányadó. Szerintem ez elég korrekt bérleti díj.

Nincs profilkép
#2776 szelag
2016-10-13 14:57:10

Válasz Attikaa #2775. hozzászólásáraÉs ha nem akar a másik fél módosítani közös megegyezéssel a díjon, akkor fel lehet mondani a szerződést?

Szerződés szerint "A haszonbérlet bármely fél alapos indokkal - a termőföldről szóló 1994. évi LV törvénybenfoglalt rendelkezések betartása mellett - a gazdasági év végére, hat hónapi felmodási idő betartásával felmondhatja.

Mit jelent az alapos indok? Pl alapos indok, hogy piaci áron aluli a bérleti díj?

Egyébként 41 kg búza/AK a bérleti díj - BÉT júliusi malmi búza átlagárak alapján. Ez nem kevés? Mennyi a reális most szántóföldre Pest megyébben (16ha = összesen 200 AK)?

#2775 Attikaa
2016-10-13 14:38:06

Válasz szelag #2774. hozzászólásáraVáltoztathatsz a bérleti díjon ha a bérlő is beleegyezik. Ha nem, akkor csak ha lejár.

Nincs profilkép
#2774 szelag
2016-10-13 13:39:16

2008-2012 között bérbe adtam a szántóföldemet, majd 2012.10.29-én 5 évre (2013-2017-re) ismételten kötöttem egy haszonbérleti szerződést (új szerződés volt, de szerepelt benne, hogy ismételten bérbe adom a földet). Majd 2013. december 5-én meghosszabbítottuk a szerződést (árat is módosítottunk) a 2018-2022 közötti időszakra is.

Bérbeadóként pontosan mikortól vagyok jogosult a bérleti díj módosítására a hatályos törvények szerint?

A szerződéskötéstől kell számolnom az 5 éves időt vagy a szerződésmeghosszabbítás aláírásától? 2017.10.29 vagy 2018. dec 5-én tudok változtatni a bérleti díjon? Egyáltalán 2018. dec 5-én tudok-e még változtatni a díjon, mert onnantól számítva már csak 4 év van hátra a szerződésből?

Nincs profilkép
#2773 csallokozine
2016-10-13 12:03:32

Válasz ..MZ/X.. #2771. hozzászólásáraNagyon szépen köszönöm!
Nagy segítség volt!
smile rolleyes
A bérleti díj számításánál igazából arra gondoltam, amelyik föld még nincs bérbe adva, annak hogyan lehet kiszámolni a bérleti díját!


Nincs profilkép
#2772 csallokozine
2016-10-13 12:03:01

Válasz ..MZ/X.. #2771. hozzászólásáraNagyon szépen köszönöm!
Nagy segítség volt!
smile rolleyes
A bérleti díj számításánál igazából arra gondoltam, amelyik föld még nincs bérbe adva, annak hogyan lehet kiszámolni a bérleti díját!


#2771 ..MZ/X..
2016-10-13 09:27:59

Válasz csallokozine #2770. hozzászólásáraHrsz -> Földhivatal -> Földhasználati lap -> ~1000HUF befizet -> Már tudjuk ki a belejelentett földhasználó és meddig van szerződése.
A tulajdonos vagy annak meghatalmazottja kikérheti a konkrét szerződést is.
Nem tudom mi a hivatalos módszer a bérleti díjnál, ezt elárulhatnád. A földhivatalnál az eredeti szerződés tartalmaz mindent.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


A szomszédban már csökkentik az alapvető élelmiszerek áfáját
A szomszédban már csökkentik az alapvető élelmiszerek áfáját
Ausztria 2024. július 1-jétől 4,9 százalékra csökkenti az alapvető élelmiszerek...
Mi lenne velünk fungicidek nélkül? Jobb, ha nem próbálod ki...
Mi lenne velünk fungicidek nélkül? Jobb, ha nem próbálod ki...
Egy szakember szerint ezek nélkül nem lehetne ellátni a világ népességét.
New Holland Braud SB 60
New Holland Braud SB 60

9.500.000 Ft

Futókacsa eladó
Futókacsa eladó

2.000 Ft

Érett szarvasmarha karámtrágya eladó
Érett szarvasmarha karámtrágya eladó

45 Ft

Terménytároló fém láda
Terménytároló fém láda

15.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]