Fórum
Cikkajánló

Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Az európai almapiacon fokozatosan kifutnak a tárolt készletek. A piaci helyzet...
Hirdetés



Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.
1094 hozzászólás
Válasz Sk Laci #880. hozzászólásáraNa hát azért a 2 nem ugyan az...
Persze mindenki azt fúj amit gondol.
Agrováció lombtrágyáiról vélemény? és az Azoter L-ről?
sziasztok valaki ismeri a Bo-la mikro-tápanyag lombtrágyát(20l)?
úgy kaptam , 2015-ös gyártású .Napraforgóra kaptam , de szőlőre is jó.
valaki használta vagy ismeri , mert a papírját félig letépték elkopott.
választ előre is köszi
Válasz ZZ #870. hozzászólásáraTrend minek is kell? Lombtrágya mellé sosem rakunk hatásfokozót! Nem a nitro volt sok, hanem felejtsd el a trendet. Ha rám hallgatsz rakd ki a yara-t 5kg/ha-ban. Ha van nagyobb felület mehet a nitrosol és a keserűsó!
Válasz bandigh #888. hozzászólásáraA enyém "tigriscsíkos" jobban az öregebb levelek, az újakon /nem kiterülteken a tölcsérben/ nem nagyon látszok.
Vetéskor kénes mütrágya ment sor alá.
40 kg S, azt hiszem ennyinek elégnek kellene lennie, hogy hiánytünetek mutatkozzanak.
Válasz Sk Laci #885. hozzászólásáraeste fújd
eleve 25fok felett csökken a hatékonyság lombtrágya gyors beszáradása rontja a hatásfokot
25alatt gázcserenyílások is nyitva vannak asszhem meg sztómák meg tököm tudja mik vannak még
reggel is jó azt mondják harmat nem számít
de ha este akkor későn
Azt tegyük hozzá, hogy a elmaradt növekedésű, középső fiatal leveleknél halványzöld, sárgás elszineződés tigriscsíkokkal, az nem kimondottan cinkhiány hanem kén.
A cinknél van ugyan csík, de gyakran egy széles csak, a sötétzöld mellett, idősebb leveleken is
Én az Azoter l-t fogom még ráfújni,de még nőjön egy kicsit.
Válasz Sk Laci #883. hozzászólásáraCsinálj egy próba permetezést,az a biztos.Esetleg a karbamidra lehet érzékeny.
Válasz krokodil007 #884. hozzászólásáraEsti kijuttatás lessz. Ilyenkor a kukorica meg van "puhulva", száraz levél eléb magábaszívja az anyagot, mint a reggeli harmatos. Másik dolog reggelre megszívják magukat a levelek nedveséggel, eléb eltörnem a traktor kerekei mellet. Reggel hamaráb melegszik, kevesebb a felszívódás ideje, mindjárt szárad.
Ez az, ami nem hagy nyugodni.
Jobban az érdekel, amikor napközben 30 fok van, és estefelé lefújnám lombtrágyával, nem e lessz besokkolva a növény?
Válasz Sk Laci #883. hozzászólásárahát ja inkább 8 körül mikor bújik a nap vagy kora reggel
Ilyen melegekben, amik mostan vannak használtok lombtrágyát?
Én esténként /8 után/ gondoltan kiszaladni, és lepermetezni amennyit győznék sötétedésig, de tartok tőle, nehogy többet ártsak, mint hasznom lenne.
Cink menne ki foszforral és egy kevés N /10kg Ha feloldot karbamid/ esetleg még foszfor.
Cinkhiányos a kukoricám, elég csíkosak a levelek. Edig még enyire csíkos zöld-világoszöld csíkozott levelü kukoricám még nem volt.
Válasz istvanppp #881. hozzászólásáraUgyan nem amalgerol, de hasonló. Én minden permetezésbe rakok 3-4l Agroceant, 3-4kg karbamidot meg 3-4 kg Omex fertit + gomba, rovar, Nonit. A feketeribizli szereti
Kipróbálnám még az Amalgerolt, szerintetek egy kis mikramidot lehet mellé rakni, vagy valamit amiben van egy kis tápanyag is?
Válasz istvanppp #879. hozzászólásáraCink van nekem tőlük. Ilyen nitróért amit kínálnak nem adok pénzt. Inkáb feloldok karbamidot, és az megy a cinkel, meg nálam még foszfort is fog kapni egy tankmixben kb jövőhét folyamán.
A Fitohorm 10 hektáros kukorica csomagot használta már valaki? Megéri az árát? Turbo nitrogén 100liter és Turbo cink 20 liter van benne.
2-3ora kel neki
Vannak pl ilyan gyomirtok aminek 1ora de lombkakiba van e ilyen fasz se tudja
De 2-3ora az a minimum meg persze 25fok alatt told
Válasz ND #876. hozzászólásáraEszembe sem jutott ez a megoldás... Közben előtúrtam egy tavalyi kwizdás technológiai füzetet, ott annyit írnak a termékcsaládról, hogy kiváló esőállósággal rendelkezik, de hogy ez mit jelenthet pontosan... Na mindegy, megyek, aztán fújom, mert a növényi fejlettsége már megkívánja, nő a kukorica, mint a gomba, most hogy már meleg is van, nem csak nedvesség.
Válasz agrárproletár #875. hozzászólásáraMiért nem teszel hozzá tapadót? Nem lehet?
Mennyi a lombtrágyák esőállósága? Ki mit tapasztalt, tud? Külön még nem használtam soha állományban lombtrágyát, ugye ha különböző koktélok mennek, akkor általában van hatásfokozó tapadó szer, holnap mennék a kukoricába wuxal cinkkel, csak egész hétre ezt a záporos, zivataros időt mutatja...
Kondisol növénykondicionálóról vélemény ek tapasztalatok, használ valaki ilyet?
Válasz Sk Laci #869. hozzászólásáraÉn 8 leveles állapotban fogom kiadni a wuxal cinket,én se tettem ki 4-5 leveles állapotban.
Lehet a trend nem kellett volna... Vagy a nitrón csökkenteni
Válasz ZZ #870. hozzászólásáraJaa.
Mèg 5kg yara 7-20-28 feloldva
10 l nitrosol(30% os)



15 kg keserűső
0,2 l Trend
/ Ha dózis kukira.
Mèg jó hogy 2 mèter próbakènt.. sok neki...
Kukoricában mikor a legjobb kijutatni a cink és foszfor tartalmu lombtrágyákat?
Használati utasítás szerint 3-5 levelet ír, jelenleg ép beleesne a kukorica, de valahogyan a hidegek után nem nagyon ébredt át, a hirtelen eső miatt a gyomirtó is viszafogta, és valahogyan kicsi a levélfelület az előző évekhez képest. Ha permetezném jelenleg olyan 90% a földre menne.
Válasz bandigh #867. hozzászólásáraA múltkor úgy csináltam, de mit tudom én. Nem lett valami harsány zöld.
Nincs kedvem locsolni, azért akartam fújni.
Válasz Tomi81 #866. hozzászólásáraÉn a multkor glifót tettem

De inkább szórd szét, aztán locsold meg
Az udvaron a füvet akarom megpermetezni egy kis an34-el.
Szerintetek 10l-be mennyi an-t tegyek? 30dkg?
Válasz agrárproletár #864. hozzászólásáraAmikor még bele tudsz menni.
7-8kg/ha
Szoktatok kukoricára mikramidot feloldva kitenni? Milyen hektárdózisban és hány leveles állapotban lenne tanácsos? Megmaradt valamennyi, búzában használtam, aztán nem tenném el jövőre.
Köszönöm!
Válasz Praetor #860. hozzászólásáracsodát nem várok, viszont kiváncsi vagyok a hozadékára, hogy a jövőben milyen mértékben használjam, idén a szárazság miatt adott volt a stresszhelyzet, ha vmikor, akkor most mutatnia kell vmit
eddig is használtam gabonákra lombtrágyát, de egy egész tábla kontrollal még soha
Válasz Gerle #856. hozzászólására2 alkalom volt, először 3, majd 2 liter
Válasz Sk Laci #855. hozzászólásáraIgen, én sem tudom, hogy pontosan mit gondoljak. De az logikusnak tűnik, hogy a nagyobb molekulák (kelátok) általánosságban lassabban szívódnak fel, mint a kisebbek, mind a diffúzió, mind az aktív transzport esetében.
Más cikkek szerint is a kelátok stabilitása nagyobb (ezért jobban keverhetőek is), és gyökérről is felszívódhatnak, míg egyes kelát típusok esetében a talajban ez a stabilitást környezetvédelmi szempontból nem mindig tekintik előnyösnek, így egyes keláttípusokkal szemben más kelátokat javasolnak.
Szerintem állíts be kísérletet: só forma, kelát forma, kontroll. Aratás után pedig az eredményt tekintve a leggazdaságosabb megoldást válaszd.
Válasz Gandhy #854. hozzászólásáraHa jelentős hiány lett volna a gramitrel valamelyik hatóanyaga közül, akkor fogsz érdemi különbséget tapasztalni. Ha egyébként a talaj elfogadható szinten szolgáltatja mindet, akkor valószínű, hogy a stressztűrése lesz jobb a növénynek, és a termésbiztonságot segíti.
Ha a kontrollon hiánytünetek vannak, vagy tüneteket nem produkáló hiány esetén lehet különbség a kezelt javára.
De ezek nem csodaszerek, hanem hiánytünet megelőzésére és kezelésére valók. A termésmennyiséget a tápanyagok harmonikus ellátása, gombaölők, szárerősítők, biostimulátorok tudják tuningolni.
Válasz krokodil007 #858. hozzászólásáraIgen és semmi gond nem volt.Mondjuk igy szemre az se látszott,hogy nagyo javullt volna.20kg-ot azért nem szórok,mert akkor már inkább kiteszek 1q pétisót.A kukoricát majd kipróbálom mert az lehet,hogy érzékenyebb rá.Ha már a mikramidnál vagyunk,nem próbálta már valaki granulátumszóróval kukorica alá?
Válasz Földönfuto #857. hozzászólásáraakkor magyarul kb 100literbe ment 4kg mikramid akkor 4%os töménység volt meg ahova rá fordultál ott nem volt problem?
mert azt írja a hogy 100liter vízhez 1%os töménység akkor az 1kg de hát az fika azért mehet bele több csak nem tudni mennyi a plafon
Válasz krokodil007 #850. hozzászólásáraHello.Kukoricában még nem próbáltam,de tritikáléra az idén 250l-be 10kg mikramidot tettem,a végén maradt vagy 30l azzal direkt ráfordultam,de szemre még ott sem volt változás,úgyhogy 20kg/ha-t is simán elbirja.Idén a hátiba 10l-hez teszek egy fél kilót és meglátjuk mit szól hozzá a kukorica.
Válasz Gandhy #854. hozzászólásáraMásodik alkalommal 3 Thiotrac-kal próbáld ki!Mi már évek óta így használjuk és bevált!
Válasz Praetor #852. hozzászólásáraA cikkben pont fordítva írják, mint amit a kereskedő cég szaktanácsadója mond.
Mostan akor mi a valóság?
Mert akitől vásárolom van sóoldatú cinkjük is, és ráadásul drágáb, mint a kelát forma. És mégis az olcsób kelát formulációs cinket ajálják.
Jó lenne ha írna ide vaki, akinek több éves tapasztalata van e téren, és otthon van a témában.
búzára tettem 2x yara gramitrelt 3 és 2 liter, hagytam 3 hektár kontrolt, amit külön tudok aratni, eddig nem tudom, hogy melyik a jobb
Helló, Mikromid az mennyire jó burgonyára s mennyit kell 20 liter vízhez rakni belőle, lombtrágyának fújnám rá,
Válasz Sk Laci #846. hozzászólásáraIgen, ezt én is hallottam már több értékesítőtől is, de állítólag nem ennyire kerek a sztori: Link
Kukoricanal is az a baj hogy kesobb csak hidassal lehet belemenni pedig akkor.mar jo lenne mert van levelfelulet
Válasz B.Bali #849. hozzászólásáraSzia
Mint irtam 100liter.vizhez 2kg mikramid bele megy siman tobbet is birna de inkabb rafordulok meg
Vannak olyanok akik kurva sokat raknak mikramidbol azok jo lennenek ha beirnanak mert.1x beirtak es leirtak a mennyiseget csakclehet nem ebbe a topicba elvileg tobbet is elbir ki kel kiserletezni
De tobbet azert se rakok kukoricara mert masik cuccba is van nitrogen
Most pl burgonyara ment ki 500liter vizhez 7kg mikramid meg ment egy lötty amibe 24m/m%
310g/l nitrogen volt ma este neztem nem fonnyadtak a levelek
1x megtoltam kicsit sokkal azt olyan volt mint a box mar majdnem hervadtak a levelek
Válasz krokodil007 #848. hozzászólásáraSzia! Kukoricàhoz mennyit raksz ezekből?Kipróbálnám én is, eddig soha nem lombtrágyáztunk takarmánykukoricát
Válasz djohn #847. hozzászólására100liter vízhez megy 1-2kg mikramid attól függ mire megyek keserűsóból pl burgonyánál 7kg megy
de van más cuccom abba is van nitrogén meg mikrotápelemek azért nem viszem túlzásba a mikramidot meg a keserűsót
Válasz krokodil007 #825. hozzászólásáraMennyi vízzel fújod? Mennyi mikramidot?
Én is ezt tervezem, plusz huminsav kelatizálni a jobb felvehetőség miatt.
Válasz krokodil007 #845. hozzászólásáraEDDHSA formuláció állitólag jobban hasznosul, és gyorsaban felveszi a növény.
Itt tiszta 10% Zn-ről van szó.
Vannak 680-700 g/L töménységü cinkoldatok is, de ez üzleti húzás, mivel valójában oxidokban, meg vivő sókban ennyi, nem tisztán Zn. Kár, hogy a hasonló átvágások nincsenek büntetve, hogy ne legyenek átvágva a fogyasztók /termelők/.
számolgattam kicsit jobban megéri a agrovacio cucc(búzára matekoltam)