Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 350.26 Ft USD 302.11 Ft CHF 380.52 Ft GBP 405.52 Ft

Fórum

Becenév: ND
Csatlakozott: 2013-07-29 21:34:46
Utolsó belépés: 2026-03-26 21:53:14
Fórum hozzászólás: 2986

Fórumhozzászólásai

Előzmény: SzikiSzokeveny #66260 hozzászólása



majd lesz, ha a megnövekedett kockázat miatt majd egyik biztosító sem köt veled jégkárra szerződést, vagy arany áron

Előzmény: UE-28 #66222 hozzászólása



az nekem sajna messze van, meg az irány sem jó.
Halmajon, Szikszón rendszeresen esik, mi közötte meg általában kimaradunk.
A Kerek-hegy eltereli két oldalra ami Vadász felől jön(ne)

Előzmény: Watson #6773 hozzászólása



Tehát valószínűleg tudták a hatóságok, hogy a talaj szennyezett lehet (korábbi tevékenységből kifolyólag, nem a BYD szennyezte el a talajt), és valószínűleg ezért került az engedélybe, hogy mérni kell a talaj szennezettségét és tájékoztatni kell a hatóságot a felhasználásról.

A BYD -vagy inkább valamelyik ezzel megbízott alvállalkozó, aki "megoldotta okosba"- abban hibázott, hogy ezt elmulasztotta.

Akkor úgy lenne korrekt, ha a sajtó - és epeország- úgy interpretálná a hírt ahogy történt, és nem úgy, hogy az akkugyárak (holott ez nem is az lesz) tönkrebasszák a környezetet, és mekkora kárt okoztak a gazdáknak (akik gondolom jó pénzért engedték megteríteni a földjeiket a kitermelt földdel)

Előzmény: rtamas1976 #66220 hozzászólása



A KITÉ-re tippeltem a színe alapján.
Néztem, felénk nincs állomás

6 sor kibontva, sorköz lekaszálva (lehetne újra kezdeni)
5 sor kibontva, a sorközben nekem mellig ér az "árnyékolás"
7 sor még 100% takarónövényes fedettségi állapotban smile lol

a biodiverzivitás mindenek előtt!

soha nem lesz kész smile helpsmilie

Előzmény: rtamas1976 #66214 hozzászólása



Szia Tamás,

ilyen adatot hol lehet megnézni? Vagy van saját állomásotok?

Kázsmárkon is úgy hallottam lejött egy 50es, hátha nekünk is jutott belőle.

Bár a múltkor ahogy kint voltam, nem látszott Halmaj, meg a Hernád vonala, úgy szakadt az eső arra, nálam meg két csepp. Még a pólóm sem lett vizes míg kigyalogoltam 300 métert a kocsiig smile cursing

Előzmény: CirokMan #6767 hozzászólása



Sajnos a végkifejlet szempontjából igen, de abban megegyezhetünk, hogy nem a BYD és nem egy akkugyár szennyezte el azt a talajt, nem?
Hanem nagy valószínűséggel az a szennyeződés (jóval) korábban keletkezett.
(vagy nem is arról a bizonyos építkezésről vitték azt az adag földet??)

Véleményem szerint ez lenne a hatóságok feladata, hogy kiderítse mikor és ki okozta, nem az éppen aktuáli építtetőre terelni azonnal. Rosszul gondolom?

Előzmény: csabahegeszt #14418 hozzászólása



legközelebb tényleg próbáld ki a Well-done hidegzsíroldót. Mindent visz - a festéket is, így csak olyan helyen ahol nem gond.

Mi 55 év olajsarát mostuk le vele amikor újítottuk fel a traktort

Előzmény: eperország #6764 hozzászólása



És el is olvastad a cikket, vagy csak idebasztad amit a központ küldött, mint ahogy szoktad?

Nem az van benne, hogy a BYD gyár ÉPÍTKEZÉSÉRŐL!!!!! hordták szét a humuszt és terítették el a gazdák földjén (kb 10hrsz)? gondolom a beleegyezésükkel

Egy épülőben lévő gyár - ami ugye nem működik- hogy szennyezhette el a talajt maga alatt?

Az már csak másodlagos, hogy a BYD autóösszeszerelő üzem (lesz) és nem akkugyár.

De az ilyen apró részletek csak összezavarnak...

Előzmény: Maszek Zs #534 hozzászólása



Alu hegesztéshez tudomásom szerint elég komoly gép kell.
Inkább TIG (AWI) és nem MIG (CO, fogyóelektródás) technológia.
Az oxid réteg miatt váltakozó polaritás kell hozzá - amennyire utána néztem.

Viszont hegesztéstechnikai boltban láttam olyan pálcát, amivel lánghegesztővel meg lehet taknyolni.

De számít az alu összetétele is, hogy mivel, hogyan.
Nem véletlenül csak nagyon kevés helyen csinálják, ott sem mindent vállalnak el, és sokszor inkább kevesebb, mint több sikerrel

Ha tudná a Lidlis gép, nagyon meglepődnék.

Előzmény: csabahegeszt #14410 hozzászólása



Well-done hideg zsíroldó? Csak figyelni kell, mert a festéket is viszi

Klímás boltban lehet kapni lamella fésűt, azzal szerintem vissza tudod simogatni

Előzmény: Maszek Zs #96412 hozzászólása



Ebben esetleg?

gyorsan átfutottam, nem találtam, de hátha
T25 javítási kézikönyv - Agroinformról :-)

Előzmény: fodorjacintadam #66053 hozzászólása



De jó neked. Nálunk tegnap nem volt annyi a nagy feketeségből hogy a pólóm nedves legyen smile cursing
Arnót meg a Metro között meg állt az úton a víz

Előzmény: apuci #14396 hozzászólása



Ház én csak felhívtam azt aki legutóbb vizsgáztatta

Előzmény: mtz1221 #65996 hozzászólása



Itt azt írják, hogy regisztráció után 3napig ingyen lehet letölteni

https://www.emanuals.com/new-holland-648-658-678-688-round-baler-operators-manual.html?srsltid=AfmBOopjiGuKmmVv_W8hpXFUiqSOs2K7BOnopLrrleEsVAJWqbQDqcki

Előzmény: mtz1221 #65993 hozzászólása



Inkább ő volt. Vagy AI. Ő jó a neten keresésben, de én is szétnézek, csak azért is smile cool

Előzmény: medikus #3437 hozzászólása



Az a tuti. Vagy a bóti előre pucolt smile devil

Előzmény: mtz1221 #65989 hozzászólása



bevallom nem emlékszem. Mire lenne szükséged?

Előzmény: Gatti #6704 hozzászólása



Érdekes. De szerintem nem az akkugyár miatt került bele a szennyezés a földbe, már benne volt.
Megy nagyon jó, hogy pereskedhetnek az idei zöldkáért, de ha szennyezett a föld, azon jövőre már lehet termelni? Szerintem a büdös életben soha, míg le nem termelik róla a szennyezett talajt

Nyerészkedni akartak a gazdák (megteríteni jó főddel a xart), nem jött be.

Előzmény: mtz1221 #65976 hozzászólása



Szánom-bánom tudatlanságom.
Az Úr napja megvolt (bár nálunk a vasárnapi misén tartanak / tartottak mindig Úr napi körmenetet)
Esővel nem volt így összekapcsolva.

Medárd az igen, ha Medárd napján esik, akkor 40 napig esni fog

Előzmény: mtz1221 #65970 hozzászólása



Miért pont csütörtökön?
Nem jövő hétfőn, Medárd napján kell esni?

Sziasztok, jól jönne egy általános nagytakarítás. Egy kínai telexart minden topic-ot
Köszi

Előzmény: zoli6886 #1566 hozzászólása



A Flumite atkaölő, nem alkalmas erre a célra.

Teppeki, Mospilan rovarölő, de nem tudom van-e engedélye erre.

Ne feltétlenül fujjunk mindig mindenre Mospilant, mert egy idő után xart sem fog érni

Előzmény: zoli6886 #1563 hozzászólása



korábbi leírások, ajánlások alapján a legtöbb közönséges rovarölő viszi.
Pl. Karate Zeon és klónjai

Előzmény: korrektuzlet11 #1562 hozzászólása



úgy emlékeztem, hogy nagyban szőlészkedsz, ahhoz pedig dukál egy növényvédős, máskülönben nem kapsz normális szert, meg ki írja alá a permetezési naplót???

A kabócához sem ártana valaki helyi okos, mert csak úgy fújni nem célszerű.
Hegyközség biztosan csinál monitoringot és biztosan van ajánlásuk. Őket kérdezd meg

Előzmény: korrektuzlet11 #1554 hozzászólása



növényvédősöd mit mond?
Szerintem virágzás előtt, fürtmegnyúlási fázis környéke. De fajtánként és területenként eltér az állapot

Előzmény: medikus #96342 hozzászólása



hát a 6hét nem rövid, de kitartást és türelmet hozzá.
Langsam spazieren, nix ugribugri!

Nálunk két nap eső után nem ragadt meg a bakancs talpa smile crying
Ahol ki van bontva a sor, ott száraz a teteje, alatta vagy 3centi nedves.
A gaz alatt van ahol száraz a föld, ahol ritkább, ott vagy 4-5 centi nyirkos
Ezzel jó messzire jutunk smile cursing

Előzmény: Sanyiii70 #3432 hozzászólása



Már ki is találtam a TUTI-t!
Én fogok magot ebből a 10 hagymából, amit eladok neked jó pénzért smile devil, hogy belevágj nagyban a termesztésébe, mert ez egy valós piaci rés, itthon ilyet nem lehet kapni.
És az olyanok, akik gyűlölnek fokhagymát pucolni a gerezdek miatt -mint én- jól megvennék tőled smile thumbup

Előzmény: Sanyiii70 #3430 hozzászólása



hat a kertészet ilyen típusú kerékpár. Ha bejön, nagyot lehet szakítani, de ha bukó van, akkor az is nagyot üt.
Szoktam mosolyogni a kalandorokon, akik csak azt látják, meg azt tudják kiszámolni mennyit lehet valamivel szakítani és bele is vágnak és utána jön a meglepetés.

Én a járt utat a járatlanért el nem hagyom. A meglévőt sem győzöm, nem hogy új lófaux-ot rántsak magamra! smile lol

Fokhagymából meg megveszem azt az évi 6-8 fejet, ami elfogy.
Ezt is csak kíváncsiságból szereztem, hogy milyen, mert az interneten láttam kínai főzős videóban, hogy van ilyen.
Egy virágládányi földet lehet beáldozok rá. Annyival talán elbírok

Előzmény: Sanyiii70 #3427 hozzászólása



hát ezt a kínaiaktól kellene megkérdezni, mennyit terem.
Mint mondtam, én magot sem találtam itthon.

Ebből elültetek párat, elvileg hoz kis hagymákat a virágból, amiről tovább lehet szaporítani.
De hektárra nem fogom nyomni, nem leszek konkurencia

Szia Sanyi,

Ez az az "egycikkű" fokhagyma amit régebben kerestem.
Németeknél sikerült venni.
Kínai egycikkű fokhagyma
Kisebb mint gondoltam, kínai videókon gyerekökölnyi, ez csak 3 centis.

Ízre kicsit csípős, jó fokhagymás.
Talán nem annyira "büdös" utána az ember

Előzmény: Sk Laci #7380 hozzászólása



Szőlőbe ne vegyél fülke nélkülit!

Előzmény: mtz1221 #96131 hozzászólása



lehet a sok használattól kikopott benne a vezetékelés! smile lol

Előzmény: MrPoke #167516 hozzászólása



A hét folyamán több őshonos némettel beszélgettem.
Amikor megtudták, hogy magyar vagyok, háromból kettő azt kérdezte, " mit csináltatok?"; "biztos ez kellett nektek?"

Csak egy ember mondta, hogy most már jó lesz nekünk, mert megkapjuk a visszatartott pénzeket.
A felesége is kétségbe vonta, hogy lesz-e utalás...

Előzmény: pettendimiklos73 #167465 hozzászólása



Én is pont azt mondom mint ő, hogy az utolsó koheró is valami ősi szétrohadt levetett németben feszít, ami erősen húzza fel az átlagéletkort.
Meg mint ahogy ő sem adja el a 25 éves Toyotát, úgy mi sem a 27 éves Yarist, mert megbízhatóbb mint bármilyen új.
És ott van mellette a 9 éves 9 személyes, de így a család autóinak statisztikai átlagéletkora 18év!

Előzmény: pettendimiklos73 #167463 hozzászólása



Miért, talán nem így van?

Előzmény: ND #6185 hozzászólása



korábban a németeknél naponta többször változott az üzemanyag ára.
Ezt törvényileg leszabályozták hogy a héttől csak déli 12 órakkor változtathatják az árakat.
Meg lett a héten valami 17centes adókedvezmény is, ami hozzá járult a csökkenéshez.

Meg terveznek valami 1000EURós adójóváírást, vagy mit mint volt korábban a COVID alatt is, csak azon vekengenek a politikusok, hogy az nem jó, mert akinek nincs bejelentett munkahelye, jövedelme, az nem fogja tudni igénybe venni (ld nálunk a vekengés a családi adókedvezmény miatt).
De biztos ezt sem jól láttam/hallottam a helyi híradóban smile lol

Előzmény: medikus #6184 hozzászólása



így van! smile lol
de a kocsiba a 80 liter (talán az is 2x ez alatt az időszak alatt) jó volt 615ért!

Hétfőn érkeztem Németországba.
2,5-2,6EUR volt a benzin és a gázolaj is egy kisváros kútján, nem az autópályán (képet sajnos nem csináltam)
Ma reggel 2,06-2,15.

De tudom, valaki azt fogja mondani nem jól láttam, mert az nem is annyi.
Meg ők így is sokkal több litert tudnak venni a fizetésükből...

Egy borozóban is beszélgettem vadidegen helyiekkel, meg kollégákkal is.
Kerekedett a szemük a 10centes áramon és a 30-35 centes gázáron (igen, a limitig annyi).
Itt az áram 40cent, a gázra talán másfél EUR-t mondtak (nem tudták megmondani pontosan, mert ha jól értettem nem m3-ban megy az elszámolás)

Előzmény: medikus #6182 hozzászólása



Én 2x 790-ért. Kannába, mert a trakin nincs rendszám smile crying

Előzmény: mtz1221 #165855 hozzászólása


lesz saját kőolajvezetéked?
már csak a kazan-t kell bedurrantani a sufniban oszt lesz házi nafta smile devil

Előzmény: Magister #4 hozzászólása



szia, normál esetben május elején szoktuk anno (Észak, Hegyalja)

Előzmény: Sanyiii70 #2 hozzászólása



Úgy legyen.
Szőlő mint gyümölcs is nagyon jó, pálinkának is kiváló.
Bár lesz vele bajod mire össze jön egy öntésre való, ha tényleg 3 hónapon át érik.
Az a titka, hogy nagyon hamar főzni kell, az sem baj ha még kicsit pötyög

Előzmény: .Richard. #6742 hozzászólása



Igen, minden coll méretű rajta, még a csavarok is!

Előzmény: SzocsA #6738 hozzászólása



Ja még annyi, hogy amit néztél dízel vagy benzines?
Mindkét motorral gyártották a Fordokat

Előzmény: SzocsA #6738 hozzászólása



A 4000 nem ismerem, nem láttam még.
A 3000ben kéttárcsás kuplung van.
Félug lenyomott pedálnál tudsz sebességet váltani, ha teljesen kinyomod akkor kapcsolható a kardán.
Tehát ha ez rendben van és megszokod meddig kell nyomni a pedált váltáskor, akkor nem áll le a TLT.
Egy kevés olajat itt-ott ereszt.

Igen, a hidraulika elenged ha leállítod.
Ilyen a működése.
Mint írtam, nyomni sem tud.
Viszont van benne működő helyzet és erő szabályzó.

Ha gondolod itt a fórumon keresztül küldhetsz emailt. Azt használom

Előzmény: Sk Laci #14352 hozzászólása



Kiesett a rugós biztosító ami a vonópadot fogta, kiesett a vonópad, szétcsúszott a kardán, a szivattyú felöli része beakadt az aszfaltba és durván odabaxott a szivattyúnak,
A 12es acél csavar is elgörbült amivel a szivattyú rögzítve volt ezen a letört furaton keresztül.

Előzmény: jaromiv #14350 hozzászólása



Két csavaros ez is.
Ami letört az van kitéve a két szélére

Előzmény: jaromiv #14348 hozzászólása



Jogos, mindkét oldalt a kardánok körül vannak menetes furatok, oda lehetne tartót csavarozni.
Nem tudom elég erős e arra ott az öntvény

Előzmény: SzocsA #6736 hozzászólása



Sokat számít a vízhűtés. A 25ös 35 fokban nem szerette a szárzúzót, meg a nehéz munkát (azt alapból nem!), a Forddal nincs ilyen probléma.

Sokat jelent a plusz ménes is. Az enyém csak 45le, a tiéd meg akkor majd 60 lenne ha 45 kW.

Gyorsabban viszi ugyan azokat a gépeket, így sokkal haladósabb.
Plusz hidraulikát úgy oldottuk meg, hogy beszereltünk egy külön 3 vagy 4 körös tömböt. Így maradt még lehetőség ha kellene valamihez a jövőben.

Ja, és kva kényelmes benne az ülés. Olyan rugózása van, hogy mindent elnyel.
A miénk nem síkpadlós, a lábad között van a dereka, meg kell tanulni beszállni, de onnan már OK

Nézz szét a webshopban amit küldtem, hogy a tiédhez vannak e cuccok, ha kellene, (ne kelljen, de fontos szempont)

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Átalakítja a gombapiacot a fogyasztói szokások változása
Átalakítja a gombapiacot a fogyasztói szokások változása
Nőtt a gombatermelés Franciaországban, és a kereslet is erős maradt. Az ágazat...
Jégeső tarolta le az országot: ezért nem működtek a jégkármérséklő generátorok mindenhol
Jégeső tarolta le az országot: ezért nem működtek a jégkármérséklő generátorok mindenhol
A JÉGER 283 generátorral védekezett a tegnapi jégesők ellen, de a módosított...
KRONE ActiveMow R360 diszkes fűkasza
KRONE ActiveMow R360 diszkes fűkasza

3.350.000 Ft

Zab
Zab

75.000 Ft

Lucerna bála eladó
Lucerna bála eladó

20.000 Ft

Eladó idei első lucerna bala
Eladó idei első lucerna bala

20.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]