Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 355.49 Ft USD 307.13 Ft CHF 385.95 Ft GBP 411.69 Ft

Fórum

Agrártámogatások kifizetése

Létrehozta: Vendég , 2008-01-28 21:18:54

Kedvencekhez Segítség
36192 hozzászólás
Nincs profilkép
#34042 p.szandika092
2025-03-22 13:46:33

Akg státuszt váltott tegnap is és ma is!

Nincs profilkép
#34041 skorgamor
2025-03-22 09:11:07

Válasz envagyok2 #34039. hozzászólására Amikor a gazdaságod teljes területén bekapsz egy ilyet, amit aztán évekig tart mire kiheversz akkor talán majd te is elgondolkozol azon hogy vajon érdemes-e biztosítást kötni. Főleg úgy hogy ma már támogatás is van rá. 2010-es kép

Nincs profilkép
#34039 envagyok2
2025-03-21 21:22:16

Válasz skorgamor #34035. hozzászólására15 év alatt mennyit fizettél ki összesen biztodításra? mondjuk hektárnként. komolyan kérdem kiváncsi vgyok rá

#34038 TeljesenMindegy
2025-03-21 20:28:36

Válasz barazdabetyar. #34028. hozzászólásáraA kár 80%-ának a fele pont ugyanannyi, mint a kár felének a nyolcvan százaléka. smile sweatdrop

Nincs profilkép
#34037 skorgamor
2025-03-21 19:31:03

Válasz Koczka József #34036. hozzászólásáraKettő szakértő is jött egyszerre. Nem is ismerték egymást. Előttem mutatkoztak be egymásnak.Gondolom attól fél a biztosító,hogy korrumpálhatóak a szakértők ezért egymást is ellenőrzik,nehogy véletlenül fizetnie kelljen a biztosítónak. Továbbra is fogok biztosítást kötni jégkárra de az aszálykár biztosítást az hanyagolni fogom. Természetesen másik biztosítónál A gabonafélék és a kapásnövények mellett foglalkozom Fokhagyma termesztéssel is. Fokhagymára például egyetlen biztosító sem akar kötni jégkárra biztosítást mert túlságosan nagy a hozamérték, és vitatható a másodlagos kár. A jégverést még valahogy túléli a hagyma de betakarítás után a tárolóban mind összerohad. Ezt nevezik másodlagos kárnak. Ezért nem is biztosítják. De ne térjek el az témától. Köszönöm hogy megosztottad velem-velünk a véleményedet. Majd kiderül Április-1 re mi lesz. Vagy csak a bolondok napja............

Nincs profilkép
#34036 Koczka József
2025-03-21 19:14:49

Válasz skorgamor #34035. hozzászólásáraSzia mert a napraforgó karó gyökere akár 2m mélyre is le tud menni és tud vizet felvenni, ellenben a kukoricával. A másik meg hogy ha úgy érzed hogy a kárszakértő nem jól becsül kérhetsz másikat.

Nincs profilkép
#34035 skorgamor
2025-03-21 18:50:45

Válasz Koczka József #34025. hozzászólására Már vagy tizenöt éve van biztosításom a gazdaság teljes területére. Jég+ vihar. Az idén aszálykárra is kötöttem. Voltak is szemlézni de a biztosító "szakértői" szerint 4 tonnát kellett volna teremnie a kukoricának. Ezért szerintük nincs aszálykárom. A korm hiv szemléje szerint 2 tonna volt az előre becsült termés. A valóságban 2.2 tonna lett. Tehát a korm.hivatal becslése állt közel a valósághoz.
Hozamcsökkenés 66.03 % hozamérték csökkenés 55.75 % Napraforgóra is volt aszálykár biztosításom de ott valójában nem volt akkora a hozamérték csökkenés,hogy károsultnak számítson. HO napra 2.7 to/ha Érdekes de a napra sokkal jobban bírja a szárazságot.

Nincs profilkép
#34034 etelkaszell99
2025-03-21 17:29:39

Válasz Gazda111 #34031. hozzászólásáraFiatal gazda státusz váltás 03.14 de semmi más

Nincs profilkép
#34033 MgV
2025-03-21 16:37:17

Nagyon nagy a csend !!!!
smile hammer

Nincs profilkép
#34031 Gazda111
2025-03-21 15:59:31

Valakinek ma érkezett valami?
Tavaly ilyenkor jött állatjóléti, most meg még se az se fiatal gazda.
Nem értem.

Nincs profilkép
#34029 Koczka József
2025-03-21 14:53:19

Válasz barazdabetyar. #34028. hozzászólásáraTehát ha kaptál határozatot hogy 1000 Ft károd volt akkor kapni fogsz 800 Ft ha volt a területed több mint 50% án piaci biztosítás. Ha nem volt akkor csak a 800 Ft felét kapod az az 400 Ft.

#34028 barazdabetyar.
2025-03-21 14:43:06

Válasz Koczka József #34022. hozzászólásáraNem a 80%-nak a fele.Felének a 80%-a.Nem mindegy.

Nincs profilkép
#34027 papszi06
2025-03-21 12:03:07

Válasz jango #34026. hozzászólásáraLehet de tulsok szavazóval birok feléjük

Nincs profilkép
#34026 jango
2025-03-21 11:19:14

Válasz papszi06 #34024. hozzászólására neked akkor lőtek még anyit se fogol kapni minamit

Nincs profilkép
#34025 Koczka József
2025-03-21 10:13:20

Válasz skorgamor #34023. hozzászólásáraSzia,sajnos nem minden alkalommal a hozamérték csökkenés valahány százalékát fizetik ki ha van piaci alapú biztosításod a területed legalább 50%-ra ha nincs biztosításod akkor is a hozamérték csökkenés százalékosan vissza osztott részének az 50%-át fizetik.

Nincs profilkép
#34024 papszi06
2025-03-21 10:01:12

Ez a kormány így akar kormányozni a jövőbe is esélye se nincs, A tisza2/3 fogja verni a figyiszt,hol van az uniós pénz?

Nincs profilkép
#34023 skorgamor
2025-03-21 09:58:25

Válasz Koczka József #34020. hozzászólására Ezek szerint ha jól értelmezem amit írtál akkor ha volt a gazdaság teljes területére biztosítás akkor a visszaigazolt hozamérték csökkenés 80% a fizető. Ha nincs biztosítás akkor meg csak a 80%-nak a fele? Nem úgy van hogy ha nincs biztosítás akkor a hozamérték csökkenésnek nem a 80%-át hanem az 50%-át fizeti?

#34021 barazdabetyar.
2025-03-21 09:22:38

Válasz Koczka József #34020. hozzászólásáraAkinek volt növénybiztosítása.Akinek nem,ott a felének a 80%-a.

Nincs profilkép
#34020 Koczka József
2025-03-21 08:58:43

Válasz Andras CAT #34011. hozzászólásáraSzia törvényi előírás szerint március 31-ig .Öröm az ürömben hogy ha jók az értesüléseim akkor 80%-os lesz a kárenyhítés.

Nincs profilkép
#34019 ella19851002
2025-03-21 08:55:25

Válasz jango #34018. hozzászólásáraIgen tavaly ilyenkor fizzette a naturális most se híre se hamva

Nincs profilkép
#34018 jango
2025-03-21 08:03:39

jango én a tavaj már ilyenkor megkaptam a natura támogatást de most még jelét sem látom

Nincs profilkép
#34017 adam_kristof
2025-03-21 05:47:00

Sziasztok!

AKG státuszváltás tegnap este, előleget kaptam novemberbe

Nincs profilkép
#34016 skorgamor
2025-03-20 18:27:48

Válasz Andras CAT #34011. hozzászólásáraA kormányhivataltól még januárban valamikor megkaptam a határozatot amiben benne van összegszerűen megállapítva a hozamérték csökkenés. Ennek az összegnek fogják elméletileg kifizetni a valahány százalékát. Attól függően hogy volt-e biztosítás vagy sem. Ha jól emlékszem a 2022-es évi kifizetésre akkor kell még egy határozatnak jönnie az államkincstártól is. Ha lesz kifizetés az akkor is csak majd március 31-én. De ez is mint annyi minden más csak elmélet....

Nincs profilkép
#34015 Andras CAT
2025-03-20 17:27:41

OK en mar nem is csodalkozom semmin, regen legalabb azt ki tudtam szamolni mire szamithat az ember most mar azt se :D Akkor majd meglepetes lesz.

Nincs profilkép
#34013 monorinvest
2025-03-20 16:19:25

Válasz Andras CAT #34011. hozzászólásáraSzia Még semmi nekem sem! Fiatalgazdát sem kaptam még!

Nincs profilkép
#34012 monorinvest
2025-03-20 16:19:20

Válasz Andras CAT #34011. hozzászólásáraSzia Még semmi nekem sem! Fiatalgazdát sem kaptam még!

Nincs profilkép
#34011 Andras CAT
2025-03-20 16:00:33

Sziasztok!
Kárenyhítéssel kapcsolatban bárki kapott már végzést, vagy bármit? Elvileg márciusban fizetniük kéne, de hát na ezt erősen kétlem.

Nincs profilkép
#34009 KrSzilvia
2025-03-20 13:46:03

Válasz KrSzilvia #33986. hozzászólásáraElső részlet BISS, CRISS utalva 03.18-i dátummal. Csak elindult...

Nincs profilkép
#34008 nemethne83
2025-03-20 12:50:36

Válasz raczfeco176 #34005. hozzászólásáraLentebb írták: mobilgazda-ügyek állása, ott megtalálod a 2024-es kérelmet és azon belül a jogcímeket is.

Nincs profilkép
#34007 JD 4630
2025-03-20 12:34:49

Válasz JD 4630 #34006. hozzászólásáraAz elhúzódó jogi problémák miatt lett változás eszközölve, nekem 4 szer hoztak meg a makosok 1 olyan döntést, amit nem tud jogilag megindokolni, nonszensz, másodfok rendre megsemmisíti és jogi indoklási kötelezettségre hívja fel, amit lesz*rnak.

Többen minden lehetséges irányba panaszkodtunk, mert sajnos nem egyedi az esetem, úgy néz ki eljutott a megfelelő fülbe.

Nincs profilkép
#34005 raczfeco176
2025-03-20 10:45:01

Válasz nemethne83 #34001. hozzászólásáraMármint a dátumváltást hol tudom megnézni?

Nincs profilkép
#34004 raczfeco176
2025-03-20 10:43:39

Válasz nemethne83 #34001. hozzászólásáraÉrtem. Köszönöm! Jól lehet ezt megnézni?

#34003 barazdabetyar.
2025-03-20 10:31:54

Válasz JD 4630 #33999. hozzászólásáraEttől még nem lesz pénzünk.

Nincs profilkép
#34002 vizilola
2025-03-20 10:17:14

Jó napot !

Őshonos valakinek változott?
smile hammersmile helpsmilie

Nincs profilkép
#34001 nemethne83
2025-03-20 09:42:13

Válasz raczfeco176 #34000. hozzászólásáraArra vonatkozik, hogy foglalkoztak a kérelmeddel. Nem feltétlen kifizetés. Nekem egy hónap alatt ötször is változott a dátum különböző jogcímeken, de határozat sem és kifizetés sem érkezett.????

Nincs profilkép
#34000 raczfeco176
2025-03-20 09:05:02

Válasz thomas73 #33995. hozzászólásáraÉrdeklődnék,hogy a dátum váltás a kifizetésre vonatkozik ? Vagy más valamire?

Nincs profilkép
#33997 szabo42
2025-03-19 13:59:57

Válasz G10 #33996. hozzászólásáraMobilgazda ügyek állása! Ott vannak felsorolva.

Nincs profilkép
#33996 G10
2025-03-19 13:30:48

Válasz thomas73 #33995. hozzászólásáraNe haragudj a buta kérdésért, de ezeket hol tudjátok megnézni? A dátumváltozást AÖP-nél… Köszi!!

Nincs profilkép
#33995 thomas73
2025-03-19 13:09:55

Nálam is változott a dátum AÖP-nél..előleget nem kaptam még....

Nincs profilkép
#33994 berciszabo01
2025-03-19 13:01:30

AÖP-nél is dátum váltás mai nappal,előleget már kaptunk

Nincs profilkép
#33993 pimposkefirke
2025-03-18 19:01:14

Válasz thomas73 #33991. hozzászólására az biztos, helyettünk vetomagot is veszik megfelele, csak azt vesszük észre hozzàk oszt kivan fizetve.. smile laugh

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Holnap nyílik a kincstári felület: Rendkívül rövid, kéthetes határidőt kaptak a gazdák
Holnap nyílik a kincstári felület: Rendkívül rövid, kéthetes határidőt kaptak a gazdák
A kormány új támogatást indít a cukorrépa-termesztők számára.
Menekül az afrikai és egyiptomi áru a Közel-Keletről: Elárasztja az EU-t az olcsó import, veszélyben a hazai termelők
Sabo ipari profi fűnyíró
Sabo ipari profi fűnyíró

250.000 Ft

Manitou MLT 737-130 PS+
Manitou MLT 737-130 PS+

19.500.000 Ft

Őszi árpa eladó
Őszi árpa eladó

68.000 Ft

Sárga burgonya eladó
Sárga burgonya eladó

150 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]