Fórum
- Búza termény felvásárlási árak új
- Segítség villanypásztor vételhez új
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Agrártámogatások kifizetése új
- Cirok termesztése új
- Őszi árpa felvásárlási ár új
- Őszi borsó új
- Lucerna telepítése, termesztése új
- Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás új
Cikkajánló

Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Az orosz üzemanyagpiac súlyos kihívásokkal néz szembe, miután az olajfinomítókat...

6 hozzászólás
A szokványos szántóföldi növényeknél 3500 píz/ha
Válasz csontii #2. hozzászólásáraNem átlag, hanem jövedelem.
Szóval ha kidoglik a repce, de a napra rekord, akkor úgy vannak vele, hogy az kompenzálja.
Válasz Ákos1 #1. hozzászólásáraSziasztok!
Itt írunk erről részletesebben:
Februártól indul az Agrárminisztérium új kockázatkezelési rendszere
Állattartónak éri meg belépni, eddig rájuk nem gondolt a rendszer (MKR)...
Válasz Ákos1 #1. hozzászólásáraÉn a NAK honlapján találtam meg. Mindenesetre számolni kell,hogy megéri-e. Az előző 3 év átlagát 30 százalékban meghaladó káreseménynek téríti meg a 69,9 százalékát. Kérdéses,hogy mennyit kell majd évente fizetni. 3 év alatt mennyit fizet oda az ember. Egy 40 százalékos kárnál nem tudom megéri-e? Engem pl érdekelne,hogy farkas támadás során keletkezett kárt térítenek-e?
Sziasztok! Mi a véleményetek az új krízisbiztosítási rendszerhez? Fent van a kérelem a MAK rendszerébe, elég komoly adatmennyiségre kiváncsiak. Megéri belépni?