Gázolaj árak 609 Ft Benzin árak 612 Ft EUR 385.65 Ft USD 356.38 Ft CHF 393.08 Ft GBP 448.63 Ft

Fórum

Földjogok

Létrehozta: Meteor , 2011-04-15 21:56:50

Kedvencekhez Segítség

273 hozzászólás
Nincs profilkép
#173 Hubcika
2013-10-08 11:00:45

Válasz #172. hozzászólásra
Kicsit lentebb megtalálod.
Olyan nincs, hogy csak a bérlő szüntetheti meg a szerződéstsmile nonono

#172 Jakabjóska
2013-10-07 09:10:29

Üdv.!

Csere útján hozzájutottam egy területhez. Most bérlő használja, 2015 végéig van rá földhasználat, de a szerződést még az előző előtti tulajjal kötötte meg. Valahol hallottam, hogy én felmondhatom a szerződését, ha vállalom, hogy a területet öt évig én hasznosítom. Hol találok erre vonatkozó jogszabályt?. A bérlő azt állítja, hogy annak idején olyan szerződést kötöttek, hogy csak ő tudja megszüntetni.

#171 Peti1230
2013-10-06 23:00:44

"helyben lakó: az a természetes személy, akinek az életvitelszerű lakóhelye legalább 3 éve azon a településen van, amelynek közigazgatási területén az adás-vételi, a csere, illetve a haszonbérleti szerződés tárgyát képező föld fekszik;"

Én 23 évig éltem X településen, 1 éve Y település lett az ideiglenes lakcímem, állandónak megmaradt X telepulés!

Most akkor hol van a lakóhelyem? X településen már nem számítok helyben lakónak??? Ha most vissza jelentkezem (megszüntetés az ideiglenes lakcímem) akkor várnom kell 3 évet hogy helyben lakó legyek??? Ugye nem? smile helpsmilie

Köszi

Nincs profilkép
#170 Hubcika
2013-10-04 11:21:49

Válasz #168. hozzászólásra
"Ha pl én kapok egy felmondó levelet júniusban akkor fogom a kukoricámat és augusztus elején gyorsan lesilózom akkor vége a gazdasági évemnek,"

Nem, pont erre írtam, és a net és az ügyvéd is azt mondja, hogy növényfüggő a tényleges gazdasági év.
Akkor van vége, amikor a növény betakarításra kerül.
Most fordítva megkérdezem:
Tőled bérelek egy földet, ez az utolsó évem. A szerződésben dec 31. van írva, és nekem búza volt benne. Én már rég betakarítottam, tarló állapot van, de nem adom vissza, mert dec 31-ig az szerződésem van. Ugye mekkora görény vagyok, hiszen nem fogok rajta csinálni semmit, Te pedig szeretnéd már megtárcsázni, szántani.
Majd 6 hónapról beszélünk....

Nincs profilkép
#169 Hubcika
2013-10-04 11:14:36

Válasz #168. hozzászólásra
Én sem akartam fizetni, de az ügyvéd szerint ki kell smile closedeyes

A másik pedig a tényleges gazdasági év. Nálunk búza volt, a szerződés pedig dec.31. No, akkor júliusi tarlót majd csak dec 31-el vehetem át? Ez is butaság, tehát akkor van vége a terület gazdasági végének, amikor már a bálák is eltűntek ( minden pénzzé tehető dolgot lehordtam róla), és még nem kezdődik meg a terület jövő évi felkészítése. Azaz búza esetében lehet mondani aug 31-et, szept 30-at stb...
Persze kukorica, napra esetében megint más az időpont.
Üdv

#168 ..MZ/X..
2013-10-04 10:35:43

Válasz #159. hozzászólásra

Ez szerintem badarság. Egy árva petákot nem fizetnék nekik a földmunkára, megkapta a felmondó levelet, innentől ezt saját kockázatára csinálta.
Gazdasági év végének meg a szerződésben rögzített dátumot szokták nézni. Ezt úgy hívják, hogy a szerződő felek által szabadon meghatározott gazdasági év. Hivatalosan tényleg az adott termelési évhez igazodik és nem a naptárihoz. De ez annyira hektikus, az időjárás és még ezer dolog befolyásolja.
Ha pl én kapok egy felmondó levelet júniusban akkor fogom a kukoricámat és augusztus elején gyorsan lesilózom akkor vége a gazdasági évemnek, elküldhetném a tulajt, hogy belül volt a 60 napon nincs felmondás. Itt a mostani év, az idén már augusztusban learattuk a kukoricákat, 3 évvel ezelőtt meg még januárban is lábon állt mire megfagyott a talaj, hogy rá tudtunk menni. Ez nem így működik.smile nonono

#166 subikiss
2013-10-04 08:51:42

Válasz #165. hozzászólásra

Igen, én is erre jutottam. Kösz az eszmefuttatásokat azért smile thumbup

Nincs profilkép
#165 Hubcika
2013-10-03 20:50:52

Válasz #164. hozzászólásra
60 nappal gazdasági év vége előtt : már nem igazán van olyan növény, amit 2 hónap múlva takarítanak be, így csak 2014 gazdasági év végével mondhatnád fel. De akkor már úgy is vége a bérletnek is.
Szerintem halott ügy lenne kakaskodni.
Üdv

#164 subikiss
2013-10-03 18:56:10

Válasz #163. hozzászólásra

De bevan jegyezve attól lehet neki is példánya.

Nincs profilkép
#163 Hubcika
2013-10-03 15:56:28

Válasz #162. hozzászólásra
Megmutatja a szerződést ? Nincs bejegyezve az fh-nál ?
Kevés a föld, ennyihez nem gazdaságos gépesíteni, így marad a bérmunka, no meg munkahely mellett...
Hajdú- Bihar és Békés Megye széle. De csak műparaszt titulusban,

#162 subikiss
2013-10-03 14:13:01

Válasz #161. hozzászólásra

Szept. 30.-án járt le a kifüggesztés, az eladó mondta hogy jövőre jár le, de majd megmutatja a szerződést. Merre gazdálkodsz ha nem titok?

#161 subikiss
2013-10-03 14:11:12

Válasz #159. hozzászólásra

Hát nem tudom mit csináljak, osztatlanban van, van nem messze tőle másik földem, tengeri volt benne le lett silózva mert le van tárcsázva.

Nincs profilkép
#160 Hubcika
2013-10-03 14:03:41

Válasz #159. hozzászólásra
Mikor írtátok a kifüggesztést, akkor nem kérdezte le az ügyvéded a terheléseket és bejegyzett jogokat?
Pedig kellett volna, és tudnád mennyi a bérleti díj meg a többi "megörökölt szerződési" feltétel.
Én árverésen vettem, így nem sok mindent tudtam, mint harmadik fél.smile nonono

Nincs profilkép
#159 Hubcika
2013-10-03 14:00:57

Válasz #158. hozzászólásra
Nézd, ezt neked kell eldönteni, hogy megéri-e felmondani. Van-e ott földed a környéken, ha osztatlan közös, akkor tudsz-e földhasználatot jelenteni, ki tudod-e méretni, jó-e a bérleti díj stb...
Jogutód vagy, azaz lehetőséged van művelni is a területet, de lehetőséged van felmondani a bérleti szerződést is. Utóbbinál tudni kell, hogy jelenleg idén milyen növény volt benne, azaz, hogy felmondható-e még, avagy tök felesleges, mert ( elkéstél a gazd. év végével) már rég betakarították ( ha pl tavaly őszi vetésű volt most benne, akkor már nem mondhatod fel).
A NAV felé is úgy kell kérned az illetékmentességet, hogy azok ne másszanak rád.
Én már kaptam levelet tőlük, de fel is függesztették az eljárást a bírósági ítéletig.
Sőőt, én tarló állapotban kértem vissza a területet, de megtárcsázták, és lehet hogy ki is van szántva, azaz mezei leltárt ki kell fizetnem. Nem akartam, de az ügyvéd azt mondta, hogy kötelességem az anyagi dolgot kifizetnem ( gázolaj), csak a munkadíjat nem kötelező.
Mondott egy csúnya példát, ami szerintem furcsa, de neki elhiszem:
A festőnek kölcsön adod a lakásod, hogy meg tudja nézni a tűzijátékot, de mikor visszaadja, akkor látod, hogy ki van festve a lakás. Nyújtja a markát, és kér 70eft anyag + 100eft munkadíjat. Te nevetsz egy nagyot, és elzavarod. később a bíróság megítéli neki az anyag díját, de a munkadíjat nem. Pedig nem is kérted a szolgáltatást, de az anyagot ki kell fizetned.
Hoppácska...nem hittem, hogy ilyen van, de ...
Üdv

#158 subikiss
2013-10-03 08:36:21

Válasz #157. hozzászólásra

A földhivatali papírokat értem csak nem tudtam mire gondolsz. Egy hektárról van szó, szerintem nem érdemes ennyivel a bíróságot járni mert kész vicc az egész bíróság. Még most csináljuk az adásvételit mert most járt le a kifüggesztés, még nem láttam meddig van a szerződés csak ennyit mondott hogy jövőre jár le.

Nincs profilkép
#157 Hubcika
2013-10-02 20:33:42

Válasz #156. hozzászólásra
Elővettem a másolatokat:
- haszonbérleti szerződés megszűntetése ( haszonbérlő és a bérbeadó közötti közös megegyezéssel felbontás, szöveggel leírva)
- földhasználati törlés-bejelentési adatlap ( foldhivatal.hu oldalon nyomtatvány formában)
- földhasználati bejelentési adatlap ( foldhivatal.hu oldalon ez is nyomtatvány)
Nincs negyedik nyomtatvány, mert az nem kellett, így azt kidobatták velem. Az első egy szöveges, hogy közös megegyezéssel felbontjátok, a másik kettő nyomtatvány. A másodikon törlitek, a harmadikon magadat kell bejelenteni.

Na ezeket nem írták alá, így a földhivatal nem foglalkozott velem, ezért kellett bírósághoz fordulnom.
Az 1 év nem sok, de mi van, ha bázis év lesz????
Mert én még mindig nem tudom, hogy lesz-e vagy sem, és mi fog számítani.

Üdv, remélem segítettem valamit.

#156 subikiss
2013-10-02 19:20:01

Válasz #155. hozzászólásra

Köszönöm. Most vettem a földet jővőre jár le a bérlete, azt már megvárom de azért küldök neki egy felmondást. Milyen földhivatali papírokra gondolsz?

Nincs profilkép
#155 Hubcika
2013-10-02 16:18:48

Válasz #153. hozzászólásra
Hétfőn megyek bírósági tárgyalásra, utána elmondom smile sweatdrop
A gazdasági év vége mindig macerás, de az ügyvéd azt mondta, hogy növényfüggő, azaz ha a területen betakarítottak mindent ( tarlóállapot van), akkor abban az évben már ott vége a gazd. évnek. Állítólag mezőgazdaságban így megy....Remélem érthető nagyjából, de a másik fél nem is kötött bele az időpontba.
Hogy mit írtam a felmondásba? Hogy ekkor meg ekkor tulajdonos lettem, és erre a jogszabályra hivatkozva, (mely 2013.04.05-től él) felmondom a bérletet, bemásoltam, majd kértem, hogy ( búza volt benne) tarlóállapotban adja vissza a területet 2013.08.31-el. A 2 és a 3 bekezdést is belinkeltem, hogy bíróság, ha nem megy bele. Kb ennyi és küldtem a földhivatal nyomtatványait , melyet kitöltöttem, és már csak alá kellett volna írniuk és visszaküldeniük.... de itt vége is lett. Asszem 4 db nyomtatvány volt.
De csak akkor teheted ezt meg, ha 2013.04.05 után lettél tulaj !

Üdv

Nincs profilkép
#154 Hubcika
2013-10-02 16:03:45

Válasz #153. hozzászólásra
1994. évi LV törvény 18 / A §
(2)93 A haszonbérbe adó személyében bekövetkező változás esetén - ide nem értve a törvényes öröklés esetét - a haszonbérbe adó jogutódja a haszonbérletet 60 napos felmondással a gazdasági év végére megszüntetheti, ha a felmondással egyidejűleg kötelezettséget vállal arra, hogy a tulajdonába került termőföldet öt éven belül nem idegeníti el, és azt saját maga használja. A szerződés megszűnésekor - eltérő megállapodás hiányában - a haszonbérbe adó jogutódja és a haszonbérlő köteles egymással elszámolni.

(3)94 Az (1)-(2) bekezdés szerinti felmondás csak írásban érvényes. Ha azt a másik fél három napon belül nem veszi tudomásul, a felmondást gyakorló további nyolc napon belül a bírósághoz fordulhat. Ha nem így jár el, a felmondás hatályát veszti.

#153 subikiss
2013-10-02 15:25:34

Üdv. Valaki belinkelné azt a törvényt ami kimondja, hogy 60 nappal a gazd. év vége előtt fellehet mondani a bérletet, mert nem találom. Visszább ovlastam és Hubcikának meg Bordajoe tik csináltatok ilyet mit írtatok a felmondásba, csak annyit hogy felmondjátok és birtokba akarjátok venni?

#152 ..MZ/X..
2013-10-01 14:06:22

Nem tudom, de én biztos, hogy nem tárcsáznám ki, szántanám fel. Innen végig kell nyomni a búzát, mert gondolom azt húztak bele. Arra az egyre kell figyelni, hogy előbb arass mint ők. Ha úgy veszed kaptál egy ingyen évkezdést.
Nekem is volt hasonló gondom, a 3 faluval odébbról jövő rt embere nem vette észre, hogy az 5 ha rét helyett 30-at kaszált le és terített szét. Aztán meg jött az agromókusuk, hogy csengessem már ki a kaszálás-terítés árát, mindezt elég tenyérbemászó arrogáns módon. Mondtam neki, hogy merre van a kapu, akasztottam a sodrót és már gurítottam is be az anyagot. smile pimp

Nincs profilkép
#151 Matyi10
2013-10-01 13:31:59

Válasz #150. hozzászólásra
Már odáig fajult a dolog ,hogy meg kellett emelnem az asztalt ennél a szemét bandánál.Még ők fenyegetőznek.smile karateka

#150 Wilde
2013-10-01 12:53:56

Válasz #148. hozzászólásra
Kemény legyél !Ami a tiéd azért állj ki,és támadd őket!Fenyítsed az értetlenjét nekííjje!smile karatekasmile karateka

Nincs profilkép
#149 Hubcika
2013-10-01 12:49:25

Válasz #148. hozzászólásra
Tárcsát neki ! ( ha rosszban vagytoksmile thumbup ), és ne fizess !

Nincs profilkép
#148 Matyi10
2013-10-01 12:34:45

Válasz #146. hozzászólásra
Ez már megtörtént.Mindenki aláirta hogy beleegyezik abba hogy az enyém hol lesz.

#147 Wilde
2013-10-01 12:26:10

Válasz #143. hozzászólásra
Meg kell egyezned a többi földhasználóval,hogy ki hol műveli(átmenetileg),majd a kimérés után kerülhetsz biztos helyre.

#146 Wilde
2013-10-01 12:22:56

Válasz #144. hozzászólásra
Az csak egy dolog ,hogy ki hova jelölte be a területét.Kimérésnél valószinü,hogy sorsolás lesz és senki se oda kerül ahova kérte.Persze ha meg tudtok egyezni (minden kimérésre jogosult) akkor maradhat az eredeti felállás.smile biggrin

#145 Wilde
2013-10-01 12:14:56

Válasz #142. hozzászólásra

Én szó nélkül kiszántanám!!!!!!smile thumbupcool

Nincs profilkép
#144 Matyi10
2013-10-01 11:59:21

Válasz #143. hozzászólásra
Mindenkinek aki az osztatlan közösbe bent van be kellett jelőlni térképen hogy hol kéri a mérést és ez alapján tudjuk hogy hol lesz.

#143 Attikaa
2013-10-01 11:48:14

Válasz #134. hozzászólásra

Gondolom ez egy osztatlan közösben lévő terület? Egy 100ha-os táblában hogyan tudod azt mondani ha nincs kimérve, hogy ez a 10ha az enyém? Mert jövőre nekem is lejár egy ilyen bérleti szerződésem és ha nem lesz kimérve addig a terület akkor honnan tudom én azt hogy melyik rész is az enyém?

Nincs profilkép
#142 Matyi10
2013-10-01 11:41:36

Válasz #141. hozzászólásra
Valószinű az lesz mert már eléggé eldurvult a helyzet.Köszi szépen a választ.

#141 ..MZ/X..
2013-10-01 11:37:29

Válasz #139. hozzászólásra

Semmi jogalapja nincs annak, hogy tőled pénzt követeljenek. Egy fillért ne fizess nekik. Akár még te jelentheted fel őket birtokháborításért, és károkozásért, mondván ezzel áthúzták a gazdálkodási évedet. Egy a lényeg, hogy előbb arass mint ők.smile devil
Ha nagyon keménykednek keress egy ügyvédet.

#140 Ebcsont
2013-10-01 10:56:15

Válasz #139. hozzászólásra

Ez olyan magyaros történet! smile biggrin

Mindenképp keress egy tökös ügyvédet is, mert ez nem lesz akkor egy leányálom!smile hammer

Nincs profilkép
#139 Matyi10
2013-10-01 10:30:04

A területet elvetették és olyan egyezséget akarnak hogy fizessük ki nekik a vetőmagot és a műtrágyázást és akkor a miénk lehet a terület a terménnyel együtt./több százezer forintot akarnak kiszámlázni/

Nincs profilkép
#136 Matyi10
2013-10-01 09:52:23

Válasz #135. hozzászólásra
Köszi.Hol lehet kérni a birtok védelmet vagy ez hogy müködik?Egyébként 5napja vetették el.

#135 Ebcsont
2013-10-01 09:35:49

Válasz #134. hozzászólásra

Elvileg jogalap nélküli föld használat az ERTÉ viselkedése, ha július 11. után végezte a vetést. Ha jól emlékszem kérhetsz birtok védelmet.

Nincs profilkép
#134 Matyi10
2013-10-01 09:06:43

Tudna-e segiteni valaki abban hogy,az RT.-nél volt egy haszonbérleti szerződés amit közös megegyezés alapján felbontottunk mivel szerettem volna a területet használni.A földhivatal 2013.07.11.napjával a nevemre bejegyezte a területet de a kimérés még nem történt meg.Az Rt viszont elvetette ezt a területet. Azt szeretném kérdezni hogy jogosan vetette-e el vagy sem?Ha valaki tud valami okosat az irjon.

#133 kezdőhagymás
2013-09-21 19:23:52

Válasz #128. hozzászólásra

Szia!

Kérjed érte nyugodtan a 40 Kg / AK, úgyse fogja veszni hagyni, főleg hogy el is kerítette a területet. A 25 Kg /AK az 13 évvel ezelőtti bérleti díj Jobban jársz ha te műveled, mert akkor még a területalapút is te kapod.

#132 kulakman
2013-09-21 15:53:35

Válasz #129. hozzászólásra

A kárpótlási jegyeket hagyjad békében nyugodni, ha a neveden van a föld akkor az a tied (tulajdoni lapon), viszont ha nem használod sok sok(15) éve akkor elbirtokolhatja , bár úgy tudom most az is megszűnt ,vagy megszűnik az új földtörvénnyel, szerintem menj ügyvédhez és ha nem akarod művelni akkor haszonbérletbe adás a járható út!

De most már ha el akarod adni pénz nélkül senkinek!!

#131 ..MZ/X..
2013-09-21 15:04:03

Válasz #130. hozzászólásra

A kamarának semmi köze, hogy ki mennyi földet művel, kér e rá területalapút vagy sem. Ez miatt szerintem nem kell tartani.

Nincs profilkép
#130 Madárka
2013-09-21 11:51:49

Sziasztok
Van az ismeretségi körömben egy 0,7ha-os rét tulaja. Aki a kárpótlás óta nem igényelt rá semmit, a rét csak van. Szívességből használja egy falubeli. Az lenne a kérdés. hogy az agrárkamarai regisztráció során érheti-e attrocitás a családot? Vagy maradhat-e minden a régiben. Vagy kössenek egy szerződést a jelenlegi használóval? köszi

Nincs profilkép
#129 real
2013-07-04 11:07:27

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék,hogy anyukám után örököltem 2 db földet amit kárpótlási jegyre adtak ki.Tudomásom szerint anyukámék anno adtak el a kárpótlási jegyet egy illetőnek(ez az eladás 1992-ben történt,feltüntetve a kárpótlási jegyek számával).A problémám az lenne hogy,szeretném valahol megnézni a fent említett 2 földterület kárpótlási jegyeinek a számát mert lehet,hogy az illető a mi nevünkben licitált a földekre de azóta sem íratta át a nevére.

Abban kérném a segítségeteket,milyen hivatalok foglalkoznak a kárpótlásokkal, mert jártam bent a földhivatalban de nem tudtak segíteni és azt sem tudták,hogy ki foglalkozik vele?

A másik kérdésem az lenne,hogy ha ez az emberke licitált a földekre és még azóta sem íratta át,köteles vagyok ezek után bármilyen adásvételi alá írni,ha most szeretné átíratni?
Segítségeteket előre is köszönöm!

#128 Czanik Sanyi
2013-06-14 16:55:25

#1. hozzászólás, B. Ferenc küldte be 2013-06-14 09:47:49-kor | [TÖRÖL] | Felhasználó kitiltása: egy napra | egy hétre | egy hónapra

Sziasztok! Van egy 8 hektáros, 200 aranykoronás 1/1 tulajdonú földem, amit a jelenlegi bérlője több éve használ, 2 éve vadak ellen bekerítette, amihez természetesen támogatást kapott. Szerettem volna a jelenlegi alacsony bérleti díjat felemelni, ami most jelenleg 25 kg/aranykorona, ezért a bérlő új szerződést akart írni és újra 5 évre meghosszabbítani /a jelenlegi szerződés jövő év végén jár le/. Az ő ajánlata 35 kg/ak, amit én még mindig kevésnek tartok a jelenlegi aktuális bérleti díjakat figyelembe véve, ehhez tudni kell, hogy ez egy teljesen sík, mindig a legnagyobb termést hozó terület a környéken. Bérlőm szerint, ha az ő ajánlatát nem fogadom el, akkor viszi a kerítését és odébbáll. Gondolkodom a saját művelésben, mert van egy MTZ-nk, igaz, hogy a munkagépek még hiányoznak hozzá. Kérdésem az lenne, hogy véleményetek szerint kiszedheti-e a kerítést? És mit szóltok ehhez az egészhez? Minden véleményt és jó tanácsot szívesen veszek és nagyon megköszönök! Üdv. mindenkit! Feri

Nincs profilkép
#127 Hubcika
2013-03-23 18:35:09

Válasz #126. hozzászólásra
Ha adnál elérhetőséget, felhívnálak.
Üdv

#126 stabilan
2013-03-23 08:28:10

Hubicka - Köszi és sajnos értem de ez lehet így marad

Nincs profilkép
#125 Hubcika
2013-03-22 09:46:42

Válasz #124. hozzászólásra
Sajnos nem tudom, hogy ipari parknál mi a helyzet, ezért tapogatózoksmile confused
Lehet hogy erre nem is lehet földhasználatot jelenteni?
Át lehetne minősíttetni?

Röviden, ha nincs földhasználatod és kapsz egy ellenőrzést, akkor jogosulatlan igénylő leszel, hiába vagy tulajdonosa a területnek. A büntetés százalékos, azaz az egész területalapúat veszélyezteted.

Nincs profilkép
#124 Hubcika
2013-03-22 09:38:41

Válasz #123. hozzászólásra
Alap: Támogatást úgy lehet igénybe venni, ha érvényes bejegyzett földhasználatod van rá jelentve.
Ha van földhasználatod jelentve ( nem tulajdoni bejegyzés) és nincs kipöttyözve a terület, akkor én beszereznék valahogy egy igazolást a fh-tól, hogy nem minősítik át vagy valami ilyesmi, de a lényeg hogy Te megpróbáltad. Így lehetne érvelni egy esetleges ellenőrzéskor az MVH-nál ( fh jogosultsági vizsgálat, KAT, Natura stb...), hogy ügyfél önhibáján kívüli okból nem minősítik át. És így elengednének, megkapnád a támogatást.
Tehát kipöttyözés megnézése Mepar-ban, fh-nál igazolás kérése.
És akkor mehet az igénylés április- május körül, ha meg van mindkettő.
Üdv

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hirdetés
Éves adatszolgáltatás egyszerűen? Itt van rá a megoldás! +VIDEÓ
Hirdetés
Így hatékony a kukorica fej- és lombtrágyázása!
Így hatékony a kukorica fej- és lombtrágyázása!
Javítsa Ön is a kukorica gyökeresedését, segítse víz- és tápanyagfelvételét.
"Nas 676 Napraforgó Adapter"
"Nas 676 Napraforgó Adapter"

2.500.000 Ft

Eladó KP 206 F pótkocsi
Eladó KP 206 F pótkocsi

1.500.000 Ft

"Pöttinger HIT 58 N hydraulikus rendterítő"
"Pöttinger HIT 58 N hydraulikus...

1.150.000 Ft

Hydrac Hydromatic 2300 szintezős homlokrakodó
Hydrac Hydromatic 2300 szintezős...

680.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]