Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.23 Ft USD 311.43 Ft CHF 384.62 Ft GBP 411.02 Ft

Fórum

Napraforgó-termesztés

Létrehozta: Maszek , 2008-02-28 20:41:42

Kedvencekhez Segítség
10440 hozzászólás
#2390 ARES-826
2013-06-24 07:10:51

Válasz #2389. hozzászólásra

Itt megbolondította a naprát!!smile thumbupsmile thumbup

#2389 Mf-es
2013-06-24 07:09:37

Válasz #2388. hozzászólásra

Tavaly próbáltam,semmit nem tapasztaltam a kontrolhoz képest.

#2388 ARES-826
2013-06-24 07:04:31

Válasz #2386. hozzászólásra

Tegyél rá megafolt, hihetettlen dolgokra képes.smile thumbupcoolsmile thumbupcool

#2387 Kisvuk
2013-06-24 06:49:10

Válasz #2386. hozzászólásra

Linkeld már be az a táblázatot ha lehet,köszi.

#2386 ppal
2013-06-24 06:45:03

Mindenkinek köszönöm a választ! Úgy néz ki, hogy talán jön felénk pénteken hidas permetező, megpróbálok addig Tanos-t szerezni rá (2 hete kapott Alert Sun-t + Wuxal Boron Max-ot), és lefújatni velük. Nem nagy tábla (6,2 ha), de az idei összes napraforgómnak (12,8 ha) közel a fele, és őszintén szólva a többi nagyon nem néz ki jól, ez lett volna ami a reményeink szerint felhozza az átlagot a bukási szint fölé smile sad

Amalgerolt esetleg éredmes rakni rá? Megéri az árát a szer (elég húzós az ára)?

Közben találtam két táblázatot, ami jégverés esetén a fejlettségi fok és a sérülés mértéke alapján írja a várható termésveszteséget. Nekem R-2 fejlettségű stádium és 80 %-os levélpusztulás (szerintem optimista voltam ezzel a becsléssel) mellett kb. 60 %-os termésveszteséget ír smile sadsmile sadsmile sadsmile crying

Nincs profilkép
#2385 Sanyó0
2013-06-23 23:08:01

Válasz #2384. hozzászólásra

Ez a tábla nem kapott gyomírtót, nagyon jól sikerült a talajmunka. Egy sor kultivátor, nagyon jól érvényesült a gyomelnyomó hatása a naprának !Másik táblába ahol pulsaroztunk ott enyhén megsárgult de már kinőtte.Kb. 20-30 centivel kisebb mint ez.

#2384 ARES-826
2013-06-23 21:50:11

Válasz #2375. hozzászólásra

Nekem is van siklós de valahogy nem szereti a Pulsart, nálad nem stresszelt be agyomírtás után?????? Nekem nagyon kellett nyomni megafollal és adtam még neki algafixet is, de most már látszik a hatás, valami hasonló lesz méretre már látszik rajta!!smile blinksmile blinksmile blink

Nincs profilkép
#2383 thomas01
2013-06-23 21:46:09

Válasz #2382. hozzászólásra

köszi , időközben végignéztem a többi topikot is!smile whistling

#2382 apuci
2013-06-23 21:42:52

Válasz #2381. hozzászólásra
olvass vissza itt is meg az eső meg a kukorica témákba is ott sok minden le van írva meg fényképezve

Nincs profilkép
#2381 thomas01
2013-06-23 21:38:29

Volna 1 kérdésem a gazdatársakhoz, főleg azokhoz akik jártak már így ahogy én!
Nálunk nem volt jég csak nagy mennyiségű eső és a napraforgó és a kukorica 30%-át eldöntötte a szél ami az esővel együtt jött! Épp nem a földön fekszik de nem olyan messze van hozzá. Szerintetek tud valamit még kezdeni magával vagy azok amelyek eldőltek azoknak annyi?

Nincs profilkép
#2380 Sz_Pisti
2013-06-23 21:28:54

Válasz #2372. hozzászólásra

Ha nem törte el a szárakat, akkor simán lesz belőle napraforgó, ne keseredj el! Sőt örülj, mert ha már kint lennének a tányérok, akkor nagyobb bajod lenne, ez csak visszavetette kicsit...
Ha lesz ismét némi lombfelület, akkor esetleg Megafol vagy valami N,P,K-s lombtrágya + gombaölő. Igazság szerint most lenne jó kijuttatni, de most nincs felület, amin keresztül felvenné

#2378 apuci
2013-06-23 21:05:36

Válasz #2372. hozzászólásra
Tavaly a faluban volt jég verés igy vagy még csúnyábban volt el verve a napraforgó,ami segíthetett a napraforgónak hogy nagy mennyiségű eső is esett ekkor 30-35q napraforgót arattak róla és azt hiszem hogy a jég után permetezték valami gomba ölővel

Nincs profilkép
#2377 Sanyó0
2013-06-23 20:59:31

Válasz #2376. hozzászólásra

Még nem virágzik de nem sok híjja!!! Bő hét szerintem!

Nincs profilkép
#2376 Sz_Pisti
2013-06-23 20:53:37

Válasz #2375. hozzászólásra

van, akinek már virágzik?

Nincs profilkép
#2375 Sanyó0
2013-06-23 20:48:48

Mai fotók a "büszkeségeimről"!
Kislányom, én, és a Sikllos CL
A tábla a kocsi tetejéről
A szomszéd pio-ja egy héttel korábbi vetés.
Ja, én 180 cm vagyok.

#2374 Kisvuk
2013-06-23 19:46:01

Válasz #2372. hozzászólásra

Rekord nem lesz de lesz még belőle valami a forgó nagy túlélő,gombaölőt nyomjál neki azonnal.

#2373 gjoni
2013-06-23 19:43:08

Válasz #2372. hozzászólásra

Kemény nagyon , de a kukit valamelyik éven így elverte nekem helyre jöttsmile thumbupcool

#2372 ppal
2013-06-23 19:39:17

Sziasztok, sajnos beütött az egyik legszomorúbb esemény ami egy termelőt érhet. A legszebb napraforgó táblába (Neoma) érkezett 2-3 percnyi, sűrű, szilva nagyságú, brutális jég szárazon, és szinte nullára verte a leveleit. Két kérdésem lenne a gazdatársakhoz. Vajon ebből még lehet-e valami elfogadható termés, és lehet-e és főleg érdemes-e segíteni neki valamilyen szerrel ami nem csak ráolvasásszerű eredményt ad?

Múlt héten még ilyen volt:



most ilyen:



#2371 gjoni
2013-06-23 14:21:15

Válasz #2367. hozzászólásra

Ez is Neoma mai fotó ,akad benne parlagfű rendesen!

Nincs profilkép
#2369 Jaffa76
2013-06-22 17:11:10

Válasz #2368. hozzászólásra
Nagyon köszönöm a segítséged! smile rolleyes

#2368 kukaccsosz
2013-06-22 07:40:31

Válasz #2363. hozzászólásra

A levélen lévő tünet valószínűleg nem betegség, hanem valamilyen hiánytünet vagy élettani dolog. A tányéron lévő meg lehet sclerotinia vagy szürkepenész is. Egyik sem diaporthe!

Nincs profilkép
#2367 Sk Laci
2013-06-22 07:28:36

Válasz #2366. hozzászólásra
Nekem is Neoma van.

#2366 B. Gergő
2013-06-21 23:25:05

Válasz #2365. hozzászólásra

Ma este 7-kor kezdtünk hozzá (bérmunkába csináltattam, még nincs vegyszerezőm), és aki csinálta nagyokat sóhajtozott, hogy mi lesz belőle, mert az elmúlt 2-3 napban gyorsan megugrott a napra! Fényképet nem csináltam de valahogy úgy nézett ki, mint MF-es képe "motorháztetőig". Egy Zetor proxima 85-össel csinálták, és csak az orrsúlyon lévő poroltó törte a napraforgót, de minimális volt az is. Neoma van, meg lg 5658. Talán a Neomának "gumisabb" a szára!

Nincs profilkép
#2365 Sk Laci
2013-06-21 21:32:31

Válasz #2355. hozzászólásra
Gergö voltál permetezni a napraforgót? Én tegnap és a mai nap lepermeteztem 120-135 cm magas napraforgót. Végkép nem károsítja a traktor az ilyen magas naprát. Amit tegnap permeteztem a napraforgón végkép nem lehet látni. hogy hol ment el a traktor a permetezövel. Zetor Forterával permeteztem úgy hogy még az alsó hasi húzató is rajta volt.

#2364 Zoltán9611
2013-06-20 13:03:26

Válasz #2363. hozzászólásra

Gomba betegség diaporthe helianthi (diaportés szárfoltosság korhadás) vagy szürke rothadás smile confused

Nincs profilkép
#2363 Jaffa76
2013-06-20 10:52:48

Na ezek azok... smile rolleyes

Nincs profilkép
#2362 Jaffa76
2013-06-20 10:51:30

Sziasztok!
Valaki meg tudja mondani, hogy milyen kórokozó ez? smile confused (természetesen a kép tavalyi..., ilyen jól még nem állunk! smile lol )

Nincs profilkép
#2361 bigiboy
2013-06-19 21:18:13

Válasz #2352. hozzászólásra
Igen hidassal lesz fújva,azért gondoltam ,hogy egy menetbe küldeném a rovarölőt ,gombaölőt ,és egy kis lombtrágyát /csöpp mix boront 3 liter/ha/ mert nem akarom taposni sem meg spórolnák egy plusz fújást.Rovar és gombaölő árakat tudtok mondani hekinként? köszi!

Nincs profilkép
#2360 4964
2013-06-19 21:12:53

Ilyenkor én nem mennék bele csak ha tényleg beteg a napra.
Citroméréskor vagy kissé előtte megyünk bele hidassal hogy minél tovább zöld legyen és kiteljenek a szemek.

Nincs profilkép
#2359 Salas
2013-06-19 21:03:40

Válasz #2357. hozzászólásra
Az nem fonnyadt.
smile nonono

#2358 decsi
2013-06-19 21:02:02

Válasz #2356. hozzászólásra

Akkor te valami gumi szárú hibridet vethettél mert nálam
akármilyen napszakba mész bele nem hajlik hanem törik!
Itt messziről meglátnád hol mentél bele.

#2357 ARES-826
2013-06-19 21:00:34

Válasz #2356. hozzászólásra

Hát azt nem volt könnyű keresni, mert szerintem csak le kellett szedned a "MÖTZ" első kardánjáról vagy a hasáról!!! Ebbe vétek belemenni nem hiszem el hogy nem törte el őket!! Vagy annyira fonnyand volt mint a 90 éves bácsika p.......e!!!!!!!smile blinksmile blinksmile blink

#2356 Mf-es
2013-06-19 20:56:25

Válasz #2352. hozzászólásra

Én ekkorába mentem bele,és másnap keresni kellett azt a 2 sort,ami a hasa alatt volt.

#2355 B. Gergő
2013-06-19 20:23:41

Válasz #2353. hozzászólásra

Már én sem szívesen megyek bele, de eddig még soha nem volt gondom a levéltetűvel, pláne nem ekkora mértékben, és nem tudom, hogy mekkora kártételre képesek, így jobbnak látom lefújni őket! (Vagy a tetvek, meg a gomba károsítja, vagy pedig most én traktorral) Mivel még nincs sok tapasztalatom így érdekelne minden vélemény, hogy mit érdemes csinálni, melyik "rosszabbat" válasszam!?!smile helpsmilie

#2354 kukaccsosz
2013-06-19 20:18:22

Válasz #2353. hozzászólásra

Én sem biztos, hogy csak ezért belemennék. Ha igen akkor biscaya.

Nincs profilkép
#2353 Salas
2013-06-19 19:29:32

Válasz #2352. hozzászólásra

Én meg már nem mennék bele.smile unsure

#2352 B. Gergő
2013-06-19 12:04:01

Válasz #2342. hozzászólásra

Nem félsz attól, hogy ha egy hetet vársz még, akkor nagyon törni fogja a naprádat, vagy hidassal lesz fújva? Acanto plus és decis mega keveréket fog kapni az enyém, de fosok, hogy nagy taposási törési károkat fog okozni a traki a 120 centis napraforgóba! Én nem várnék vele a helyedben!

#2351 Márk23
2013-06-19 09:51:32

Válasz #2342. hozzászólásra

Fújd le Teppeki-vel azzal nem okozol gondot a méheknél viszont levéltetű ellen elég jó. Gomba ellen pedig Trezorral menjél!

Nincs profilkép
#2350 JD 4630
2013-06-19 09:04:56

Válasz #2349. hozzászólásra

A méhekkel igenis lehet gond, a leírtak alapján nincs messze a virágzás és a dimetoát felszívódó, és a szotyitábla környékén is lehetnek más virágzó növények fák stb.

+ hazánkban az egyik legsűrűbb az 1km2-re jutó méhcsaládok száma az eun belül.

Nincs profilkép
#2349 Sk Laci
2013-06-19 08:01:30

Válasz #2348. hozzászólásra
A méhészekkel nel lessz gond, mivel még a virágzás elött kell a levéltetvekre kitenni. Ilyenkor a méhek még nincsenek a napraforgóban. Virágzáskor repcét se lehetne, de vannak idöpontok amikor a kivirágzott repcében is lehet permetezni úgy hogy a méhek nem repülnek. Én a Szlovák zöldkönyv engedélyezése szerint ajánlottam a Bi58-at. Nem tudtam hogy Magyarországon be van tiltva.

Nincs profilkép
#2348 JD 4630
2013-06-19 07:45:53

Válasz #2346. hozzászólásra

A BI58 Magyarországon csak répában és kertészetben engedélyezett, I-es szer ha megveszed és nincs ilyen kultúrád rögtön bukta.

Nincs profilkép
#2347 JD 4630
2013-06-19 07:43:21

Méhészekre figyeljen mindenki, és én csak engedélyezett szerrel mennék, mert ez nagyon rizikós játék, ha van méhész a közelben.

Nincs profilkép
#2346 Sk Laci
2013-06-19 07:41:07

Válasz #2342. hozzászólásra
Ha maradsz a Bi58 mellett akkor az a vegyszer egy pár napra átküldi a vadat a szomszéd parcellájára kajálni. Igaz hogy csak 2-3 nap de addig se a tiedet rágják.

#2345 drenthe evo
2013-06-18 22:51:17

Válasz #2344. hozzászólásra

Naprában ezek se igen mehetnek...

Nincs profilkép
#2344 007
2013-06-18 22:44:40

Válasz #2342. hozzászólásra

Az benne a jó,hogy durvasmile lol. Kevés olyan vegyszer van már ami ér is valamit, használj Danadint annak szebb a szine meg nem is olyan büdös ja és olcsóbb is.

#2343 drenthe evo
2013-06-18 22:42:51

Válasz #2342. hozzászólásra

Fury(Kwizda)
Decis Mega (Bayer)

Nincs profilkép
#2342 bigiboy
2013-06-18 22:41:48

Levéltetűre van más ajánlatotok a bi 58-on kívül?Nekem is van már tetü rajta,kb 1 méter magas,pár tövön láttam még nincs sok. Várjak még vele 1 hetet és gombaölővel együtt nyomjam ki vagy most rovarölőzzem?Ha van javaslat megköszönöm,nem szeretem bi58-at nagyon durva.Gombaölőnek mit javasoltok 4 hektárra kellene csak?

#2341 B. Gergő
2013-06-18 20:53:01

Válasz #2340. hozzászólásra

Köszönöm a tanácsod! Eddig még soha nem volt problémám a tetvekkel, ezért nem is permeteztem még egyszer sem az elmúlt 3 évben amióta elkezdtem gazdálkodni! Holnap délután megyek és kiszórom!

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
A TalajNET több évtized kutatási eredményeit teszi könnyen elérhetővé a...
Ne féljetek! A génszerkesztéstől sem!
Ne féljetek! A génszerkesztéstől sem!
A közvélemény kevés támpontot kapott eddig, így nem tud mit kezdeni a...
Öntöződob szórókocsi
Öntöződob szórókocsi

100.000 Ft

Eladó bárányok
Eladó bárányok

400.000 Ft

Néma kiskacsa eladó
Néma kiskacsa eladó

700 Ft

Disces,  tárcsás kasza eladó
Disces, tárcsás kasza eladó

730.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]