Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 355.75 Ft USD 312.6 Ft CHF 385.8 Ft GBP 412.2 Ft

Fórum

Sorközművelés!

Létrehozta: Feri , 2008-05-19 21:33:24

Kedvencekhez Segítség
3782 hozzászólás
Nincs profilkép
#82 mtz-552
2008-05-29 15:32:00

Válasz #81. hozzászólásra

Szerintem gyors lesz! A gép bírja, azzal nincs gond! Csak már itt egy pici kormánymozdulat és csapódik a hátulja rögtön viszi a kukit! De ez az én véleményem! Én a leggyorsabban 6.ikban dolgoztam!

Nincs profilkép
#81 kriszta
2008-05-29 15:29:29

Válasz #80. hozzászólásra

7-dikbe kell menni vele, de az mtz!!

Nincs profilkép
#80 mtz-552
2008-05-29 15:23:21

Válasz #79. hozzászólásra

De mégis hanyadikat mondtak?

Nincs profilkép
#79 kriszta
2008-05-29 15:21:15

Válasz #78. hozzászólásra

még nem tudom mi most csináljuk majd elösszőr de ezt mondták így kéne menni!!Hétvége ha igaz utánna majd meg mondom!!

Nincs profilkép
#78 mtz-552
2008-05-29 15:18:25

Válasz #76. hozzászólásra

Miért ti hanyadikkal sorműveltek?

Nincs profilkép
#77 mtz-552
2008-05-29 15:17:40

Válasz #76. hozzászólásra

Ha jól be van állítva a sorművelő akkor akár 8.ikban is mehetsz vele, nem fogja kivágni a kukit! Meg a csatlakozó soroknak is jónak kell lenni!

Nincs profilkép
#76 kriszta
2008-05-29 15:16:19

Válasz #75. hozzászólásra

ezt tényleg megnézném,ha ilyen gyorsan mész benne mennyi kuki marad meg éppen!))))

Nincs profilkép
#75 mtz-552
2008-05-29 15:13:27

Válasz #74. hozzászólásra

Mot akarok újra sorművelni!

Nincs profilkép
#74 kriszta
2008-05-29 15:12:20

Válasz #73. hozzászólásra

csak azt ne mond nekem ugy mész a naprában mint az országúton!!))))

Nincs profilkép
#73 mtz-552
2008-05-29 15:10:31

Válasz #72. hozzászólásra

Terep 1-től országuti kilenc-ig! :) A pilótán múlik minden mennyire ügyes! :)
Én vagy 5évvel ezelőtt sorműveltem utoljára akkor terep 4 terep 5-tel csináltam és olyan 1300-1400 fordulattal!

Nincs profilkép
#72 kriszta
2008-05-29 15:08:12

MTZ-velhányadikban kell a sorművelést végezni??
60cm a kapák távolsága vagy 40-45 cm???

Nincs profilkép
#71 mtz-552
2008-05-28 22:17:04

Válasz #70. hozzászólásra

Ok majd kipróbálom! És ősszel beszámolok a kisérletről! :) Terméshozam meg gyomosodás!

#70 Géza
2008-05-28 22:14:53

Válasz #68. hozzászólásra

nem jön ki a gyom, mert a kukorica árnyékolo hatása érvényesül

Nincs profilkép
#69 Jani X
2008-05-28 22:08:23

Válasz #64. hozzászólásra

Sztem ha állományba permetezünk , akkor rögtön utánna is kultizhatunk, kivéve ha évekő gyomokat akarunk írtani.

Nincs profilkép
#68 mtz-552
2008-05-28 22:06:34

Válasz #64. hozzászólásra

Régen mi is sorközműveltünk de a sort meg kapáltuk kézzel, sokkal jobb volt a kuki akkor! Most azon gondolkozok, hogy egy darabot megcsinálok! Csak attól félek, hogy ha utánna kijön a gyom és már nem tudok rámenni géppel!

Nincs profilkép
#67 mtz-552
2008-05-28 22:04:37

Válasz #63. hozzászólásra

A gyomítózás részéhez nem nagyon értek az a fater reszortja! De annyit tudok, hogy vetés majd kikell a kuki olyan 2-3 leveles és vegyszererezés! Tavaly Erunit prifi volt, most nem tudom nem jut eszembe a neve!

Nincs profilkép
#66 Jani X
2008-05-28 21:59:17

Válasz #64. hozzászólásra

Én nem töltögetek, mert akkor gyorsabban szárad a föld. És a sorközből kidurnám a porhanyós részt és akkor hamarabb kireped.

#65 akos_
2008-05-28 21:57:30

Válasz #62. hozzászólásra

axiál igen, sorvédővel nem foglalkoztunk,uh nemtudok árat.

#64 akos_
2008-05-28 21:56:50

Válasz #60. hozzászólásra

Szerintem mostanra már mindegyik alapkezelőszer hatása elmúlt,az állománybeli gyomirtót meg rég felvette a gyom és pusztul. Mi állományban fújunk,aztán 10 nap kb 1. sorművelés,majd két hét kb 2. sorművelés,műrtágyával,töltögetéssel.

Nincs profilkép
#63 Jani X
2008-05-28 21:56:18

Válasz #60. hozzászólásra

Az attól függ milyen gyomirtást alkalmazol.

#62 Géza
2008-05-28 21:55:43

Válasz #61. hozzászólásra

axiálnál?
a sorvédőtárcsa mennyi lett volna hozzá?

#61 akos_
2008-05-28 21:53:17

Válasz #59. hozzászólásra

igen újonnan. 1,1+afa vaolt, kézi csukású,meg duplagerendelyes, rárakahtó a vetőgép műtrágyatartálya.+ töltögetőkapák.

Nincs profilkép
#60 mtz-552
2008-05-28 21:40:01

Lenne egy kérdésem! Mifelénk nem nagyon terjedt el a sorközművelés! Kukorica elvetés utánna vegyszerezés és kész! Semmilyen más műveletet nem kap! Ha sorközművelem a kukit a gyomírtószer hatását mennyire befolyásolja vagyis utánna a gyomnövény nem fog kijönni? Mert nekem az öregek azt mondták vagy gyomírtózol vagy kapálsz.

#59 Géza
2008-05-27 22:01:48

Válasz #57. hozzászólásra

újjonan vetted? és mennyi volt?

#58 akos_
2008-05-27 21:59:53

??????????????????????????????

#57 akos_
2008-05-20 21:01:46

Feri. Ha igaz neked van monosem kutivátorod. Nekem is van,ez az első szezon. Védőtárcsát nem vettem hozzá,ugyh van olyan h egy két kisebb napraforgót betakar,nem lesz gondjuk ez miatt? Van hozzá töltögetőm is ,de ha igaz le kell venni hozzá kapákat hogy fel lehessen rakni. Erről valami tapasztalat?

Nincs profilkép
#56 Jani X
2008-05-20 19:34:45

Válasz #55. hozzászólásra

Az komoly! Milyen csapágyat raktál be?

#54 Maszek
2008-05-20 19:09:37

Válasz #52. hozzászólásra

Nem 5 kocsis az a 4 soros!!!

Nincs profilkép
#53 Jani X
2008-05-20 17:49:25

Válasz #52. hozzászólásra

Az milyen az az 5 soros??? Nem négy soros?

#52 prütyi
2008-05-20 17:08:32

milyen hat csak 5 soros

#51 prütyi
2008-05-20 17:08:04

a világ legjobb sorközmüvelöje a t-16m traktor és azon 6 soros sorközmüvelöami fel csukhato

#50 Géza
2008-05-20 09:30:17

Válasz #47. hozzászólásra

olyasmi, de barátibb áron
470000+fa
én a két oldalit töltögetővel kértem
a kocsik nagyon spécin be vannak perselyezve és kétoldalt felcsukható

Nincs profilkép
#49 Jani X
2008-05-19 23:27:21

Válasz #47. hozzászólásra

Ksmk nem valami felhasználó barát, és a tagok se v.mi stabilak.

#48 Hús Futár
2008-05-19 23:22:19

Válasz #47. hozzászólásra
Nekem SPB-van 4 soros ksmk kapás .Kialakításban inkább a cpu-ra hasomlít A 6 soros összecsukható .

#47 Laci
2008-05-19 23:17:33

Válasz #37. hozzászólásra

Ez olyan mint a KSMK? Olyanom volt,utáltam átszerelni száll helyzetbe,azért vettem csukhatót

#46 Hús Futár
2008-05-19 23:10:17

Válasz #34. hozzászólásra
Nagyon jó gép . Tavaly vettük és azonnal bedobtuk a mélyvízbe és töltöttük a naprát

Nincs profilkép
#45 Jani X
2008-05-19 23:02:13

Válasz #44. hozzászólásra

A futóműnél vagy a felhajtható tagoknál?

#44 Maszek
2008-05-19 22:55:02

Válasz #42. hozzászólásra

Nem rossz gondolat mi ugyan igy csináltuk meg az ih nehéztércsának a kiemeléset csapágyasra!!!

Nincs profilkép
#43 Jani X
2008-05-19 22:52:13

Válasz #41. hozzászólásra

...meg sztem a talaj is hasonló!

Nincs profilkép
#42 Jani X
2008-05-19 22:51:14

Válasz #38. hozzászólásra
Már gondolkoztam azon is, hogy egyszer 1 télen, ha nagyon unatkozok csinálok egy golyóscsapágyas lengőkarút. Az örök életű lenne, ha mégse, akkor is könyű cserélni. Olcsó 6204-es csapágyakkal.

#41 Maszek
2008-05-19 22:49:39

Válasz #40. hozzászólásra

Akkor olyan mint felénk hajdú

#38 Laci
2008-05-19 22:45:20

Válasz #31. hozzászólásra

Olyan 100ha van benne,még nem lóg semmi.De nagy csodát nem várok

#37 Géza
2008-05-19 22:45:12

Válasz #35. hozzászólásra

nem omikron, hanem helti
www.helti.hu

Nincs profilkép
#36 Jani X
2008-05-19 22:44:24

Válasz #27. hozzászólásra

Akkor egyenesen kell menni:). Mundjuk domboldalba nem egyszerű. Én könnyen dumálok itt tükörsima minden.

#34 Géza
2008-05-19 22:42:54

Válasz #33. hozzászólásra

én a héten hozom el a helti-től vettem Bácsbokodon
nagyon jól megvan csinálva

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Az orosz üzemanyagpiac súlyos kihívásokkal néz szembe, miután az olajfinomítókat...
Drámai számok Agárdról: olyan folyamat indult el a Velencei-tó medrében, amire kevesen számítottak
Drámai számok Agárdról: olyan folyamat indult el a Velencei-tó medrében, amire kevesen számítottak
52 centiméterre süllyedt a vízszint, és a java még csak most jön.
Vaderstad Carrier 350X
Vaderstad Carrier 350X

3.800.000 Ft

Vietnámi malac
Vietnámi malac

7.000 Ft

Kubota KX 161-3 forgókotró
Kubota KX 161-3 forgókotró

1.000.000 Ft

Bálaszállító pótkocsi, 5 év műszaki vizsgával
Bálaszállító pótkocsi, 5 év műszaki...

1.750.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]