Szerintem gyors lesz! A gép bírja, azzal nincs gond! Csak már itt egy pici kormánymozdulat és csapódik a hátulja rögtön viszi a kukit! De ez az én véleményem! Én a leggyorsabban 6.ikban dolgoztam!
Terep 1-től országuti kilenc-ig! :) A pilótán múlik minden mennyire ügyes! :)
Én vagy 5évvel ezelőtt sorműveltem utoljára akkor terep 4 terep 5-tel csináltam és olyan 1300-1400 fordulattal!
Régen mi is sorközműveltünk de a sort meg kapáltuk kézzel, sokkal jobb volt a kuki akkor! Most azon gondolkozok, hogy egy darabot megcsinálok! Csak attól félek, hogy ha utánna kijön a gyom és már nem tudok rámenni géppel!
A gyomítózás részéhez nem nagyon értek az a fater reszortja! De annyit tudok, hogy vetés majd kikell a kuki olyan 2-3 leveles és vegyszererezés! Tavaly Erunit prifi volt, most nem tudom nem jut eszembe a neve!
Szerintem mostanra már mindegyik alapkezelőszer hatása elmúlt,az állománybeli gyomirtót meg rég felvette a gyom és pusztul. Mi állományban fújunk,aztán 10 nap kb 1. sorművelés,majd két hét kb 2. sorművelés,műrtágyával,töltögetéssel.
Lenne egy kérdésem! Mifelénk nem nagyon terjedt el a sorközművelés! Kukorica elvetés utánna vegyszerezés és kész! Semmilyen más műveletet nem kap! Ha sorközművelem a kukit a gyomírtószer hatását mennyire befolyásolja vagyis utánna a gyomnövény nem fog kijönni? Mert nekem az öregek azt mondták vagy gyomírtózol vagy kapálsz.
Feri. Ha igaz neked van monosem kutivátorod. Nekem is van,ez az első szezon. Védőtárcsát nem vettem hozzá,ugyh van olyan h egy két kisebb napraforgót betakar,nem lesz gondjuk ez miatt? Van hozzá töltögetőm is ,de ha igaz le kell venni hozzá kapákat hogy fel lehessen rakni. Erről valami tapasztalat?
Válasz #38. hozzászólásra
Már gondolkoztam azon is, hogy egyszer 1 télen, ha nagyon unatkozok csinálok egy golyóscsapágyas lengőkarút. Az örök életű lenne, ha mégse, akkor is könyű cserélni. Olcsó 6204-es csapágyakkal.
3782 hozzászólás
Válasz #81. hozzászólásra
Szerintem gyors lesz! A gép bírja, azzal nincs gond! Csak már itt egy pici kormánymozdulat és csapódik a hátulja rögtön viszi a kukit! De ez az én véleményem! Én a leggyorsabban 6.ikban dolgoztam!
Válasz #80. hozzászólásra
7-dikbe kell menni vele, de az mtz!!
Válasz #79. hozzászólásra
De mégis hanyadikat mondtak?
Válasz #78. hozzászólásra
még nem tudom mi most csináljuk majd elösszőr de ezt mondták így kéne menni!!Hétvége ha igaz utánna majd meg mondom!!
Válasz #76. hozzászólásra
Miért ti hanyadikkal sorműveltek?
Válasz #76. hozzászólásra
Ha jól be van állítva a sorművelő akkor akár 8.ikban is mehetsz vele, nem fogja kivágni a kukit! Meg a csatlakozó soroknak is jónak kell lenni!
Válasz #75. hozzászólásra
ezt tényleg megnézném,ha ilyen gyorsan mész benne mennyi kuki marad meg éppen!))))
Válasz #74. hozzászólásra
Mot akarok újra sorművelni!
Válasz #73. hozzászólásra
csak azt ne mond nekem ugy mész a naprában mint az országúton!!))))
Válasz #72. hozzászólásra
Terep 1-től országuti kilenc-ig! :) A pilótán múlik minden mennyire ügyes! :)
Én vagy 5évvel ezelőtt sorműveltem utoljára akkor terep 4 terep 5-tel csináltam és olyan 1300-1400 fordulattal!
MTZ-velhányadikban kell a sorművelést végezni??
60cm a kapák távolsága vagy 40-45 cm???
Válasz #70. hozzászólásra
Ok majd kipróbálom! És ősszel beszámolok a kisérletről! :) Terméshozam meg gyomosodás!
Válasz #68. hozzászólásra
nem jön ki a gyom, mert a kukorica árnyékolo hatása érvényesül
Válasz #64. hozzászólásra
Sztem ha állományba permetezünk , akkor rögtön utánna is kultizhatunk, kivéve ha évekő gyomokat akarunk írtani.
Válasz #64. hozzászólásra
Régen mi is sorközműveltünk de a sort meg kapáltuk kézzel, sokkal jobb volt a kuki akkor! Most azon gondolkozok, hogy egy darabot megcsinálok! Csak attól félek, hogy ha utánna kijön a gyom és már nem tudok rámenni géppel!
Válasz #63. hozzászólásra
A gyomítózás részéhez nem nagyon értek az a fater reszortja! De annyit tudok, hogy vetés majd kikell a kuki olyan 2-3 leveles és vegyszererezés! Tavaly Erunit prifi volt, most nem tudom nem jut eszembe a neve!
Válasz #64. hozzászólásra
Én nem töltögetek, mert akkor gyorsabban szárad a föld. És a sorközből kidurnám a porhanyós részt és akkor hamarabb kireped.
Válasz #62. hozzászólásra
axiál igen, sorvédővel nem foglalkoztunk,uh nemtudok árat.
Válasz #60. hozzászólásra
Szerintem mostanra már mindegyik alapkezelőszer hatása elmúlt,az állománybeli gyomirtót meg rég felvette a gyom és pusztul. Mi állományban fújunk,aztán 10 nap kb 1. sorművelés,majd két hét kb 2. sorművelés,műrtágyával,töltögetéssel.
Válasz #60. hozzászólásra
Az attól függ milyen gyomirtást alkalmazol.
Válasz #61. hozzászólásra
axiálnál?
a sorvédőtárcsa mennyi lett volna hozzá?
Válasz #59. hozzászólásra
igen újonnan. 1,1+afa vaolt, kézi csukású,meg duplagerendelyes, rárakahtó a vetőgép műtrágyatartálya.+ töltögetőkapák.
Lenne egy kérdésem! Mifelénk nem nagyon terjedt el a sorközművelés! Kukorica elvetés utánna vegyszerezés és kész! Semmilyen más műveletet nem kap! Ha sorközművelem a kukit a gyomírtószer hatását mennyire befolyásolja vagyis utánna a gyomnövény nem fog kijönni? Mert nekem az öregek azt mondták vagy gyomírtózol vagy kapálsz.
Válasz #57. hozzászólásra
újjonan vetted? és mennyi volt?
??????????????????????????????
Feri. Ha igaz neked van monosem kutivátorod. Nekem is van,ez az első szezon. Védőtárcsát nem vettem hozzá,ugyh van olyan h egy két kisebb napraforgót betakar,nem lesz gondjuk ez miatt? Van hozzá töltögetőm is ,de ha igaz le kell venni hozzá kapákat hogy fel lehessen rakni. Erről valami tapasztalat?
Válasz #55. hozzászólásra
Az komoly! Milyen csapágyat raktál be?
Válasz #45. hozzászólásra
mind kettönél
Válasz #52. hozzászólásra
Nem 5 kocsis az a 4 soros!!!
Válasz #52. hozzászólásra
Az milyen az az 5 soros??? Nem négy soros?
milyen hat csak 5 soros
a világ legjobb sorközmüvelöje a t-16m traktor és azon 6 soros sorközmüvelöami fel csukhato
Válasz #47. hozzászólásra
olyasmi, de barátibb áron
470000+fa
én a két oldalit töltögetővel kértem
a kocsik nagyon spécin be vannak perselyezve és kétoldalt felcsukható
Válasz #47. hozzászólásra
Ksmk nem valami felhasználó barát, és a tagok se v.mi stabilak.
Válasz #47. hozzászólásra
Nekem SPB-van 4 soros ksmk kapás .Kialakításban inkább a cpu-ra hasomlít A 6 soros összecsukható .
Válasz #37. hozzászólásra
Ez olyan mint a KSMK? Olyanom volt,utáltam átszerelni száll helyzetbe,azért vettem csukhatót
Válasz #34. hozzászólásra
Nagyon jó gép . Tavaly vettük és azonnal bedobtuk a mélyvízbe és töltöttük a naprát
Válasz #44. hozzászólásra
A futóműnél vagy a felhajtható tagoknál?
Válasz #42. hozzászólásra
Nem rossz gondolat mi ugyan igy csináltuk meg az ih nehéztércsának a kiemeléset csapágyasra!!!
Válasz #41. hozzászólásra
...meg sztem a talaj is hasonló!
Válasz #38. hozzászólásra
Már gondolkoztam azon is, hogy egyszer 1 télen, ha nagyon unatkozok csinálok egy golyóscsapágyas lengőkarút. Az örök életű lenne, ha mégse, akkor is könyű cserélni. Olcsó 6204-es csapágyakkal.
Válasz #40. hozzászólásra
Akkor olyan mint felénk hajdú
Válasz #39. hozzászólásra
Békéscsaba
Válasz #36. hozzászólásra
Mere?
Válasz #31. hozzászólásra
Olyan 100ha van benne,még nem lóg semmi.De nagy csodát nem várok
Válasz #35. hozzászólásra
nem omikron, hanem helti
www.helti.hu
Válasz #27. hozzászólásra
Akkor egyenesen kell menni:). Mundjuk domboldalba nem egyszerű. Én könnyen dumálok itt tükörsima minden.
Válasz #34. hozzászólásra
omikront???
Válasz #33. hozzászólásra
én a héten hozom el a helti-től vettem Bácsbokodon
nagyon jól megvan csinálva
Válasz #30. hozzászólásra
Ez igaz!!!