Hirdetés
Fórum
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Grubber új
- Vizszintes tengelyű szárzúzó új
- Claas traktorok új
- Talajmegújító Mezőgazdaság új
- Agrártámogatások kifizetése új
- Búza termény felvásárlási árak új
- Őszi búzavetés október 1-től? új
- Mi lesz veled mezőgazdaság! új
Cikkajánló
Sajtóközlemény
980 hozzászólás
Válasz bandigh #629. hozzászólásáraA söprögető csiga az aljába egyedül 2,5?
A kitárolás anékü is működik a másik kettővel nem, csak a végén lapátóni kő hehe.
E kő menni csigagyártónak hehe.
Válasz Sötét Paraszt #628. hozzászólásáraEgy olyan bolygó kitárolócsiga kb 2,5M+fa/siló(35t/ó), nemtudom a porszívó mennyi, meg h mennyi tonna szívása után kopik szét.
Válasz Mf-es? #626. hozzászólásárahttps://www.youtube.com/watch?v=StFt5kZY16Q
Ilyen 3 csigás kitároló nem olcsóbb minden silóba külön , mind egy porszívót megvenni?
A porszívó videóba nem kb 20 percet ír 24 tonnára?
Válasz 6620 #622. hozzászólásáraSzia!
Nekünk Agros60-as tisztítónk van, ezt ózdon gyártják a régi Petkus 527-es fejlesztett változata ez.
Jó árban van s tényleg jó teljesítményű egyszerű masínák ezek, sokkal többet tud mint 10t/óra még napraforgóban is, szójában 30 tonnát biztos, hogy tud és repcében is nagyon eszi az anyagot, 4,4tonnás anyagban óránként 3,5 hektár körül ment le egy kombájnnal minden kocsi mikor beért üres volt a placc szóval két géppel kellett volna vágni, hogy szinkronban lett volna a történet.
Nem ez a világ legjobb tisztítója de maximálisan kielégíti az igényeket elérhető áron.
Válasz VDénes #625. hozzászólásáraIlyet ajánlottak a tároló silók,ki-be tárolásához.
140 tonna/óra a teljesítménye.
Válasz Mf-es? #624. hozzászólásáraJó kis porszívó
https://www.youtube.com/watch?v=xe7AzNwiB9M
Válasz Mf-es? #620. hozzászólásáraNem hittem h magyar összefoglaló leírással is összefutok a témában, de úgy néz ki páran már ebben vannak itthon is. Persze nyilván először olyan kultúrákban amik meghálálják/igénylik a kímélő szárítást.
Halihó!
Érdeklődnék kinek milyen ilettve milyen sík rostát ajánlanátok,repce és szója rostáláshoz?
Kb 10 tonna/óra teljesitmény!
Jelenleg most hengerrostám van de kicsi a teljesítménye,és nem dolgozik tisztán!
Előre is köszi!
Válasz Mf-es? #620. hozzászólásáraKirály!
Ez alapján majdnem meg lehetne csinálni itthon is a vezérlést. Csak egy siló kéne
Válasz Mf-es? #617. hozzászólásáraÚgy megéri. Igazad van. És korán meg is térül, de akkor is kéne még pluszba egy aggregátor.
Válasz bandigh #614. hozzászólásáraFejben dől el minden,mint a nem szántásos technológia.
Válasz VDénes #615. hozzászólásáraÉn másban gondolkodom.Pl. lehetne termelni durum búzát,ha be tudnám tárolni.
Szárítás,mint plusz opció,akkor kellene,ha mondjuk esőt jósolnak betakarításra,és előtte levágnám 16%-os vízzel.Betárolnám,és leszárítanám 14-re.
4-5 ilyen siló,ami 100 tonnás,megtenné szerintem.
Aratást letudni gyors,egy petkus tisztító után betárolni,és lehet menni nyaralni.
Aztán lehet üzletelni.
Válasz Mf-es? #611. hozzászólására
De így újonnan biztos van ez vagy 25 millió.
Válasz Mf-es? #612. hozzászólásáraAmíg a minőséget nem fizetik meg addig nem terjed el. Plusz érdemes egy aggregátort tartani, mert ha tervezett üzemszünetet hirdet meg az áramszolgáltató akkor 8 óráig villany nélkül gond lehet a vizes terménnyel. Aztán lehet küszködni.
Válasz Mf-es? #612. hozzászólásáraDehogynem, de ha azt mondod egy gazdának hogy 4000q 19-20-as kukoricáját tegye bele egy bödönbe és 40 napig fújja egy 20kW-os ventillátorral alulról és jó lesz, akkor olyat leggyint amilyet még nem láttál. Annak ellenére h az usában marha nagy arányban használják ezt a módszert. De itt kb azt mondaná mindenki, hogy "Bemelegszik!!", "Sok lenne az áramszámla!!, meg hasonlók. 90 fokos levegővel gyorsan szarrászárítani másfélszer annyiért egy mobilszárítóban, na az igen, az egy bevált módszer.
Válasz Mf-es? #611. hozzászólásáramennyi idő alatt térülhet meg?
100-200 ha-os gazdáknak,ez nem volna praktikusabb,mint a mobil szárító?
Aratáskor csak betárolás,és kész.A termény,előbb vagy utóbb,a megfelelő nedvességtartalmú lesz.
http://agraragazat.hu/hir/szaritson-tarolas-kozben
Válasz lala #610. hozzászólásáraMibe kerülhet?
Estleg mobil alkalmazás létezik-e?
Válasz VDénes #608. hozzászólásáraEz a téma engem is foglalkoztat
Sziasztok
Lehet hülye a kérdés, sőt biztos, de inkább kérdezek mint hülyén haljak meg.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy mobil szárítóba létezik e olyan, hogy már a rosta is benne van? Tisztítást is végez nem csak szárítást. Gondolkodom egy kis használton aztán úgy nézelődjek, hogy valami kis fogalmam legyen már
Köszönöm!
Válasz shadar #604. hozzászólásáraMecmar? Mennyibe került kompletten?
Én gondolkodtam rajta annó de azt mondták, hogy fajlagosan magasabb az energia igénye neki valamint hoszabb távon sokkal jobban kopik, hajtóművei, csiga csigaház benne...
Kíváncsi lennék mit tud mert ahogy leírod ez így kb 8-10t/óra teljesítménym igaz az nemtudjuk mekkora nedvességről mennyire leszárítva, illetve, hogy vissza is hűtöd e szabvány szerint, mindenesetre elég jó teljesítmény
szeretnek egy mobil szaritot vasarolni ha valakinek van tapasztalata hoza hogy mejik a jobb elore is koszonom
Válasz shadar #604. hozzászólásáraaz jó mobil lehet
tudnál felrakni képeket?
Válasz szanberg #603. hozzászólásáraMi az idén csináltunk egy nagyobb kb 520 mázsa/torony mobil szárított. 24 óra alatt kb 4-5 toronyal szárítottunk le.
Válasz Dinnyés Laci #602. hozzászólásáratartályos PB-vel.
Nem emlékszem már mennyi volt majd megnézem neked előtúrom a régi naplómat.
Válasz szanberg #600. hozzászólásáraAz mivel ment gázolajjal?
18-as kukoricánál hány ft-re jött ki egy fok vízelvonás
Válasz szanberg #600. hozzászólásárakösz!
Válasz decsi #599. hozzászólásáraNekünk kisebb volt, azthiszem 22tonna szárazkuki jöt le belőle. 18-20-asból 24óra alatt 5toronnyal tudtunk leszárítani átlagos körülmények között.
A kicsit nagyobb is elvileg ugyanannyi idő alatt végez csak ugye több anyaggal.
Ha van mellette hűtősilód akkor a teljesítménye vagy 50%-al megnő.
Válasz szanberg #598. hozzászólására12 óra alatt hányszor tudom megtölteni 18-20-as kukoricából?
Válasz decsi #597. hozzászólásáraLétezik de itthon nem is lehet kapni egyrészt, másrészt nem hatékony. A 30pár tonnás az a max méret ami jó! 36/90 ha jól emlékszem amikből van itthon sok.
Válasz szanberg #596. hozzászólásáraLáttam 50 tonnásat a neten.Az már nem kicsi.
Válasz decsi #595. hozzászólásáraOlyan nem létezik.
Hevesgéptől tudsz venni nemcsak újat hanem felújítottat is. Hogy mennyiért nemtudom, tőlem 5M-ért számolták be tavaly.
Jó a felújított nyugodtan meglehet venni, raknak rá egy új hajtóművet, csigát csigaházat és a lelke meg is van neki. A fém égőfej örök benne ha mégis baja lenne cserélik. Elektromosan át kábelezik kicserélik azt a pár jeladót rajta és kész. Ja igen, le is festik.
A vasváz örök, a perforált palást inox.
Mennyibe kerül most egy nagy teljesítményű mobil
terményszárító?Vett mostanában valaki?
Van valakinek Pedrotti mobil szárítója vagy van valakinek véleménye róla?
Válasz Tomi22 #591. hozzászólásáraNemtudom megmondani neked, de megfogom nézni mert énis kíváncsi vagyok nagyon pontosan rá mennyi is az annyi.
A mienk az RT275/12-es mecmar az 9,4 tonnás katalógus szerint, ja és 37kw villamos igénye van a toronynak magának, ami nagyon nem sok.
Írja ezt a katalógus, hogy 15celsius kinti hőfoknál max 70% relatív páratartalomnál 24-ről 14vízre.
Namost valósan átlagban 23-ról kellett szárítani és 13-ra mentünk de inkább alá lett kisség szárítva a tétel minthogy felé menjünk és ha nappal jóidő volt, mittudomén 8-10fok már, a páratartalom nemvolt "csak" 80-90%, szóval ilyenkor volt, hogy 11 tonnákkal jött az anyag ahogy méregettem. 15-ig egyébként nagyon könnyen szárad a mag, innen kemény levinni még 2%-ot ami nagyságrendekkel megbékjózza a mutatványt, ezérti s írnak 25-ről 15-öt a papírokon a gyártók, hogy tudják mondani a 10% elvonást, csak épen nagyon nem mindegy, hogy ennyiről ennyire vagy 23-ról 13-ra kell menni...
Volt amikor 28-as kukoricák kerültek a toronyra, kicsit már kezdett összeállni is az anyag mert sokat volt külön kupacban hagyva, közte 30-as vízekkel is megbújt egykét kocsi... Na volt amikor ilyenkor 6-7tonna között tudott, de 90% felett volt napközben is a relatív páratartalom meg hideg is volt, nappal 5 fok körül este meg erős fagy, plusz a tapasztalatok híjján követtünk el hibákat mi is, még be sem volt símulva a torony, jobban rakódott rá a por, nem takarítottuk le, pedig a takony nedves időben erre lett volna szükség ésatöbbi...
Lényeg a lényeg, kiszámítható valós teljesítményt kapsz, amit mond az üzletkötő az annyi is lesz. A leírt körülmények mellett pedig jóval többet tud mint a katalógusban szereplő adat, ez a mai világban majdnem hihetetlen kategória, de így igaz.
Nézzél jól szét, én csak a friss tapasztalataimmal segítenélek, mert kicsit már hamarabb megfutottam azokat a köröket ahol most Te jársz és ugyanúgy kezdtem mint Te, csak én inkább a dancorn-al, amit mint írtam fekvők közül csak azt venném meg.
Egy szárító emberöltőre van építve azt lehet mondani. Az 1998-ban telepített első mecmar rendszer hazánkban a mai napig úgy megy mint újkorában pedig már nagykorú...
Válasz Tomi22 #590. hozzászólásáraAz áramfelvételben nincsen igazad, mivel pl.: a mi rendszerünk valami 88kw-össze teljesítmény igény mellett üzemel, 3x160amper volt lekötve eddig is, most is elég tökéletesen, igaz én még egy fázisjavító kondenzátort megvásároltam a rendszerbe ezen felül.
A régi mobilszárító közel ennyi kw-igény mellett dolgozott ahol csupaszon csak egy szakaszos torony volt mindenféle segédberendezés nélkül, ennek volt magas a fajlagos fogyasztása nem a folyamatos torony rendszernek.
A 34/90-es szakaszoson önmagában van alami 70-75kw-os fő nagy hajtómotor, mellette még a porelszívó, a gázégőfej befúvó ventillátora, a kitároló motor időnként, nomeg a villanyos rendszer igénye....A mienken még kisbb volt a fő hajtómotor, de úgyis elég magas áramigény volt neki.
Stela, Tornum piszok drága árral fog jönni és az utóbbinál többeknek voltak fenntartásai. A Stelára senki sem panaszkodott még egy szót sem az árán kívül.
A GSI top dryer-re kértem árat de valamiért nem foglalkoztak velem, vissza sem hívtak nem is kerestek, egyébként teccett volna alapból a cucc, de igen örülök, hogy ez a sok végignyálazott eshetőség mind-mind elmaradt időközben.
Ami a legtöbb szárítónak a gondot okozza egyébként a visszahűtés, nem más. Sokan mondták, hogy tudna ez többet is, csak kéne egy hűtősiló mellé. Mondom igen...de ezt hideg kinti időben is ugyanígy.
Ebben egészen biztos, hogy piacvezető a hevesgépes, mert tökéletesen hideg kukorica jön ki a csövön, pár fokkal melegebb mint kint a levegő hőfoka, itt ez nem teljesítmény behatároló tényező. Volt, hogy éjjel kint nagyon kemény mínusz volt szárítási időben, a magtárba pergő kukorica rendesen sütött a hidegtől amikor másnap reggel könyékig belenyúltam a kupacba. Feltételezem ebben nem szívesen mászkál majd bogár sem, illetve most pár hónappal a szárítás után már van megkezdve kitárolva magtár és sehol egy hőhíd vagy keményedett kérgesedett folt a 2000tonnás magtárban ami színig volt pakolva áruval. Ez toxinos évjáratban is előnyt fog jelenteni és más minőséget képvisel mint egy kompromisszumot kötött lehetőségnél ahol ha haladni akarsz akkor meleget kell magtárba vinni.
Válasz szanberg #589. hozzászólásárawww.aber.hu/Termekek/Termenyszaritok/DELUX_termenyszaritok.html
MOndjuk itt vannak érdekes dolgok a táblázatban. Szomszédodnak melyik típus lehet?
Válasz szanberg #589. hozzászólásáraOlvastam én ezt, amit régebben írtál, hogy a valósághoz köze sincs a gyári adatoknak. Viszont ez elég elszomorító, vagy inkább átb@szás
Mivel ha az árakat összehasonlítjuk, biztos jobb az ára, mint a konkurenciáé, dehát fele annyit sem tud. Őszintén szólva én most kezdem magam beleásni a témába. Sokat nem láttam dolgozni, itt a szomszédban van egy alvan blanch fekvő szárító, nem panaszkodnak rá, viszont relatív sok helyet foglal.
Viszont jobban tetszenek ezek a fekvő szárítók, azok a bazi nagy égig érő tornyok valahogy nem jönnek be, praktikusnak néz ki ez a delux, dehát amiket írtál...
Kérni fogok tőlük referenciát bőven, elbeszélgetek a többi gazdálkodóval is, kiváncsi leszek, mit mondanak.
Nézegettünk még Gsi szárítót is, jövő héten kapok árat majd...
Tornumtól van ajánlatom, le sem merem írni, annyira nevetségesen drága.
Néztem a hevesgépet is, ami neked van, elég sok referencia üzemük van már minden felé.
Egy embernek van itt mecmar mobil szárító is, mellette egy 500t-ás siló tárolóval, nagyon dícsérte, viszont kurva nagy az áramfelvétele a rendszernek.
Aki lenne mondanivalója, az ne tartsa magában, jöhet pro-kontra mindenféle szárítósdi dologról.
Köszi.
Válasz Tomi22 #586. hozzászólásáraA szomszédok építettek egyet tavaly, ősszel kukoricában már dolgozott.
Azt tudd róla, hogy ha megadnak egy teljesítményt katalógusban 25-ről 15-re annak a harmada sem igaz. Nem leszólásképpen, félre ne értsél! De az itteni 19tonna/órás teljesítményű szárító az átlag 23-as kukoricában, tehát egy 10%-os elvonásnál valósan 6 tonnát tud óránként és akkor csak nappal üzemelt, ha a fagyos ködös nedves éjszakai körülmények mellett is kellett volna dolgoznia akkor még gyatrább lett volna a végeredmény.
A szervízes azt mondta erre, hogy a 19tonnát tudja ha búzában 1% nedvességet kell elvonni...
Szóval elkell gondolkodni.
Személy szerint tavaly nagyon beleástam magam a témába, sok referencia helyen megforudltam, fekvőből a Dancorn rendszere ami sokallta jobban közelít a valósághoz, mármint ami kivan írva a gépre, az hűt vissza a legjobban ezen szárítók körében, ez egyébként nyílván a teljesítménnyel is egybe vág.
Én nagyon rajta voltam a fekvő rendszer előnyein, de az álló torony mindenképpen mindig mindenhol jobban teljesít ez az igazság.
https://www.youtube.com/watch?v=Jq1xQN42wLs
Sziasztok.
Az Áber féle cég Delux szárítójával kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
[link1]
Sziasztok.
Az Áber féle cég Delux szárítójával kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Válasz Mf-es? #584. hozzászólására Köszönöm. A Kézkeres Alvan Blanch szárítókkal van valakinek tapasztalata? Van néhány tucat referenciahelyük az országban.
Válasz Netparaszt #583. hozzászólásáraTökmag szárító.
Válasz szanberg #581. hozzászólására Kukorica, szója, meg saját vetőmagnak való apróságok, de alapvetően a bio miatt kellene megoldanom a szárítást, mert összesen 100 hektárról nem jön ki sok tonna.
Ha bérbe elviszem, ott már buktam is a tanúsítást, ha bekerül valami a vizsgált anyagba más maradékából.
Válasz Netparaszt #579. hozzászólásárapadozat szárítókat nézegesd
Válasz Netparaszt #579. hozzászólásáraLényegében bármelyik jóféle modernebb szárítóval lehet vetőmagot szárítani, nyílván sokkal kisebb teljesítmények mellett mint egyébként az menni tud, de egy nagyobb rendszernél van ígyis teljesítmény főleg ha nem csurog a víz a szárítandó anyagból értelem szerűen.
Aztán szerintem 40fokos maghőmérsékletet nagyon nehéz is lenne elérni 40fokos befúvott levegővel, meg nem is kell annak annyinak lennie, mert ha már annyit mér a hőfokmérő akkor attól jelentősen melegebb részek is vannak a toronyban egészen biztosan.
Mit akarnál szárítani és mennyit abból?