Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Vetésforgó

Létrehozta: Nagyferó , 2011-07-15 09:11:32

Kedvencekhez Segítség
185 hozzászólás
#85 JOSEY
2015-07-19 09:32:09

azt mondja egy aranykalászos gazda, hogy nehogy megmagyarázzam neki, hogy hogy kell csinálni a vetésforgót, mert ha ő ugy akarja akár 5x vethet bele tengerit.. és csodálkozik, hogy egyre kevesebb terem neki....

Nincs profilkép
#84 experteureka
2015-03-08 21:28:05

Sziasztok.
A segítségeteket szeretném kérni. Hozzájutottam 10 ár termőföldhöz. Lucerna volt benne tavaly de mivel mi azt nem tudnánk mire használni, így felszántottuk.
A kérdésem az lenne, hogy mit ajánlanátok hogy termesszek az adott területen, vagyis lucerna után? Azt mondták, hogy fokhagymára, lilahagymára ne is gondoljak mert egy ideig visszajön a lucerna és nagyon sok gondom lesz vele.
Kukoricát nem igen szeretnék.
Hogy tudnánk mihamarabb eltüntetni a lucernát?
Ha egy mód van rá nem szivesen használnánk gyomírtó szert.
Köszönöm a segítségeteket.

Nincs profilkép
#83 agroinformhelp
2014-09-14 22:54:39

Válasz #77. hozzászólásra

Egyet értek, mehet, ha nincs jobb, de nem lesz az igazi.

#82 Koszi.
2014-09-14 18:02:45

Válasz #80. hozzászólásra

Igen és már másodjára se az igazi... smile sweatdrop

#80 abonyii
2014-09-14 15:36:49

Válasz #79. hozzászólásra

Ezek önmaguk után kétszer mehetnek.

Nincs profilkép
#79 SanyóO
2014-09-14 15:27:54

Válasz #78. hozzászólásra

Köszi, tehát ugyanaz.a gabona féle harmadjára nem mehetne.

Nincs profilkép
#77 SanyóO
2014-09-14 14:43:50

Sziasztok! Kérdésem a következő lenne.: őszi búza-őszi árpa-őszi búza sorozat után mehet ősz árpa újra? Sajnos napraforgó után nem tudunk gabonát tenni az már látszik, főleg ha jól összegányoljuk az aratással.Sík víz minden. 3 nap 120 mmsmile helpsmilie

#76 *** HM ***
2014-04-10 21:19:07

Válasz #70. hozzászólásra

Haddnyomja.
Minél nagyobb a veszteség meg a szívásráfaragás TALÁN annál gyorsabban megtanulja az ember mit má hogyan ne a jövőbe......smile lol

#75 apuci
2014-04-10 21:16:04

Válasz #74. hozzászólásra
Én a káposztát csak a másod vetés miatt írtam (azért írtad akkor a mustárt másod vetésnek)és akkor még nem tudtam hogy külterületen akarod a gazdálkodást és ilyen nagy területben gondolkozol

#74 pongracz21
2014-04-10 21:10:55

Bocsánat a kis félre mondásért...
de még csak most tanulom az egészet és azért kérdezek meg mindent és olvasok utána..
de én a káposztát azért nem tartom nálam jó ötletnek mert nem tudom h tudnék e rá piacot találni viszont a krumplinak már van piac és a búza meg a kukorica kell az állatoknak smile rolleyes

#73 apuci
2014-04-10 21:04:21

Válasz #72. hozzászólásra
Na most amiről én beszélek ott először is nem vetik a káposzta féléket hanem ültetik a palántáját a másik meg ezek a kertek nem 100-200nm-esek hanem 1500-2500nm-esek és ebből is akár több is van tehát akár lehet 1 hektár és intenzíven termelnek!!!

#72 pongracz21
2014-04-10 20:44:47

de azért kérdezek mert érdekel más véleménye és a tanács is kell...
viszont 2 ha krumpli után 2 ha káposztát vetni nem biztos h jo ötlet...
de lehet h ebben a méretben is működne

#71 apuci
2014-04-10 20:32:06

Válasz #69. hozzászólásra
Én nem kis kertet írtam!!! De ha nincs szükséged a tanácsra akkor ne kérdezz!!!

Nincs profilkép
#70 Sz_Pisti
2014-04-10 20:31:38

Válasz #65. hozzászólásra

Már ne haragudj, de ha csak ennyire értesz hozzá, akkor inkább sehogy se csinálj krumplit, magadnak is csak jót tennél vele!

#69 pongracz21
2014-04-10 20:27:45

kis kertben ez jó is de én egy picit nagyobban gondoltam smile w00tsmile cool

#68 apuci
2014-04-10 20:24:45

Válasz #67. hozzászólásra
Felénk sokan foglalkoznak kertekben krumpli termesztéssel, ők úgy csinálják hogy új krumplinak fel szedik és utána káposztát ,kelkáposztát vagy karfiolt ültetnek amikor fel szedik, és ezt évről évre így csinálják nincs vele semmi gond!!!

#67 pongracz21
2014-04-10 19:13:48

Nekem a fiatal gazda miatt a másodvetés sokat számítana mert kell az EÜME smile cool
ha szokványos vetésforgóban (1búza 2burgonya 3kukorica 4búza) bármilyen vetemény után másodvetést alkalmazok akár több éven keresztül is akkor az is elsavanyítja a talajt? smile huh

#66 .Feco.
2014-04-10 18:39:11

Válasz #65. hozzászólásra

nem, gyakorlatilag semmivel. Ha úgy csinálod, hogy 1, krumpli, 1/B. rozs másodvetés, 2. kukorica, 2/B rozs másodvetés, 3. krumpli akkor esetleg hár hagyján, mert úgy megvan a 3 kultúra közötte, de igazából ez sem az igazi!

inkább egy krumpli - búza - kukorica - búza - krumpli vetésszerkezet lenne a te barátod... ha intenzív kultúrát akarsz akkor tegyél a rendszerbe csemege kukoricát, babot, borsót, hagymát, paprikát, paradicsomot, ilyneket. De ezek sem mehetnek közvetlen egymás után, meg kell törni a sort minimum másodvetésekkel, de inkább fővetésű kalászossal, mert különben elsavanyítod, tönkreteszed a talajt, és végső soron saját magad alatt vágod a fát...

#65 pongracz21
2014-04-10 18:19:40

Azt olvastam h 4. évre lehet vissza vetni.
ha úgy csinálom h buza krumpli buza krumpli ugy már jobb??
smile huh

#64 .Feco.
2014-04-10 18:17:20

Válasz #63. hozzászólásra

nem a talaj, a krumpli. a második évben már olyan beteg lesz, hogy csak pislogsz, és nem terem szinte semmit...

#63 pongracz21
2014-04-10 17:52:43

tehát büntetés nem jár érte?
csak a talajbánja? smile huh

#62 .Feco.
2014-04-10 17:29:57

Válasz #61. hozzászólásra

jogilag igen. agronómiailag nem.

#61 pongracz21
2014-04-10 15:41:29

Ha burgonya után másodvetésben mustárt vagy mást vetek akkor következő évben újra ültethetek burgonyát?? smile huhsmile cool

#60 ARES-826
2013-03-10 20:36:01

Válasz #59. hozzászólásra

Ahogy írtad, maga után nem mehet napra!! tehát kettő évente, most küldi az MVH az elszámolási levelket abban van kis könyv abban benne van szerintem!!smile blinksmile blink

#59 lszabi
2013-03-10 20:31:40

saps-os területen napraforgó hányszor lehet 5 évben? pár gazda itt azt mondja, hogy csak egyszer, de úgy tudtam, hogy az akg-ban kell ezt betartani. a sapsnál meg csak ne menjen önmaga után
hogy van ez? esetleg az ide tartozó hivatalos írást belinkelhetné valaki. köszi

#57 Pintér Zoltán
2013-03-04 14:34:48

Válasz #53. hozzászólásra

Üdv,íme tessék:

"Az 50/2008. (IV.24.) FVM rendelet jelenleg hatályos rendelkezése értelmében:
Vetésváltásra vonatkozó előírások:
a) Önmaguk után ugyanazon a területen nem termeszthető növények: burgonya, napraforgó, káposztarepce, szójabab, cukorrépa, olajtök, dinnye;
b) Egymás után két évig termeszthető: rozs, búza, tritikálé, árpa, zab, cirokfélék; tökre oltott dinnye;
c) Egymás után legfeljebb három évig termeszthető: dohány és a kukorica;
d) Egymás után legfeljebb négy évig termeszthető: vetőmag termesztés céljából hibridkukorica;
e) Minden egyéb növény több évig termeszthető önmaga után.

A vetésváltási szabályok teljesítése során a másodvetést is figyelembe kell venni, ha az a főnövénnyel megegyező területen valósult meg, és a földhasználó a másodvetést az egységes kérelemről szóló rendeletben foglaltak szerint bejelentette;
Az előírás a felsorolt kultúrák önmaguk után történő termesztésére értendő;
"

#56 forest
2013-03-04 11:16:39

köszi a választ, tudom nem jó eröltetni de csak a tábla 30% ban lenne 3szor, többi gyep volt és most lett feltörve és egyben szeretném müvelni


Nincs profilkép
#55 1965
2013-03-04 11:11:11

Szeretnén megtudni, hogy tavaszi árára milyen rovarölő csávázó szer a megfelelő?

#54 ZT Anti
2013-03-04 11:07:13

Válasz #53. hozzászólásra

3évig, más kérdés, hogy érdemes-e erőltetni.

#53 forest
2013-03-04 10:50:53

Üdv! Valaki meg tudná mondani,hogy kukoricát egymás után hány évig lehet vetni? úgy,hogy ne kössön bele az mvh.

Nincs profilkép
#52 joti
2013-01-15 07:01:31

Keresgetek de nem találok olyat hogy mit hány évre lehet visszavetni a kölcsönös megfeleltetéshez tudtok segiteni ???

#51 Radocz
2012-11-05 13:18:38

Válasz #50. hozzászólásra

majd olvasgatok Én is, de most dolgozgatok...

smile cowboy

#49 Radocz
2012-11-04 04:46:11

Válasz #48. hozzászólásra

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz.

Lassan mondom, hogy .....

Lucerna után kukorica

Napra után gabona

Tudi.

Ez már ki van találva.

smile cowboy

#48 Czanik Sanyi
2012-11-02 19:43:14

Válasz #44. hozzászólásra

Búza, vagy árpa az lenne a legjobb, jövőre meg kukorica, azután meg napraforgó, így csinálnám. A búzával még nincs elkésve.

#47 2266
2012-11-02 19:38:26

Válasz #46. hozzászólásra

És azt már a vetés napján lehet látni jó elörre?? Kb mint most a tök száraz földbe vettet búza lassan tükrözödik...smile whistling

#46 Mézga
2012-11-02 19:32:11

Válasz #43. hozzászólásra

ha van eső, akkor jó a kukorica, de ha nincs akkor kukorica nulla

Nincs profilkép
#45 Madárka
2012-11-02 18:58:32

Sziasztok!
Esetleg megtudja valaki mondani, hogy ha 2009 őszén repcét vetettem és tavasszal napraforgó menne akkor az a támogatásba bezavarhat-e, mert nincs meg a 4 év?köszi

#44 Diesel Tibor
2012-11-02 18:26:11

Válasz #41. hozzászólásra

ÍÍÍÍÍÍgen,,,akkor lucerna után apró mag következik.smile thumbupcoolsmile cowboy

#43 Gergő1220
2012-11-02 18:18:39

Válasz #41. hozzászólásra
Nem csináltam még ilyet, nem is fogok kár lenne azt a visszamaradt nitrogént elpazarolni a napraforgóra mert nem hálálja meg. Oda kukoricát kel vetni annak a lucerna a legjobb előveteménye.

#42 Radocz
2012-11-02 06:18:13

Válasz #41. hozzászólásra

Mi a mapraforgónak kevesebb Nitrogént adunk.

Ha nem lesz so a napránka, akkor el fog veszni.

Mi parasztok kukoricát tanultunk, vagy tegyél valami nitrogén igényes növényt.
A gyomirtót azért nézd, meg, mert .....


smile cowboy

#41 Czanik Sanyi
2012-11-02 05:43:53

#1. hozzászólás, Madarász1109 küldte be 2012-11-02 01:41:15-kor | [TÖRÖL] | Felhasználó kitiltása: egy napra | egy hétre | egy hónapra

Üdv! Kérdésem az, hogy van valakinek tapasztalata lucernatörésbe vetett napraforgóról? Tavasszal megpróbálnám, de nem igen hallottam tapasztalatokat efelől! Minden hasznos hozzászólást értékelnék!

Nincs profilkép
#38 .Melcsi.
2012-10-28 15:11:52

Válasz #36. hozzászólásra
Érteleksmile rolleyes
Nyilván, az ésszerű talajművelés nagyon sokat számít, főleg ott ahol nem lehet öntözni ugye....
De azt mondod, h a szárazságtűrő fajtáknak semmi realitása sincs?smile blink

Nincs profilkép
#37 Dinnyés Laci
2012-10-28 15:10:43

Válasz #31. hozzászólásra

Az a baj nem lehet tudni melyik bírja jobban jobban az aszályt mert szerintem a vetőmagosak szerint mind aszálytűrő lesz. Nekem voltak idén új magok amire azt mondták,hogy még a sivatagba is... Inkább régebbi magokat vetek amik már bizonyítottak azok sokkal olcsóbbak és ha esetleg megint beesik egy ilyen év akkor kevesebbet bukok.smile wink

#36 ARES-826
2012-10-28 15:02:39

Válasz #31. hozzászólásra

Kedves, mesék vannak de azt nem szabad elhinni, VÍZ NÉLKÜL NINCS ÉLET!!!! Inkább egy jó lazítót vegyél lazítozz mindent fel 40-60cm mélyen és vessed a régi bevált fajtáidat, keressél Magyar fajtákat azok az idén is türhetően teremtek az időhöz képest!!! Lényeg próbáld a mostani és téli vizet bejuttatni az alsó talaj rétegbe, és akkor tud miből élni a növény jövőre is!! Nézd meg a 2011-es évet eső szinte nulla de a 2010-es víz meg tolta a növényeket a meleg meg húzta fel őket!!smile blinksmile blinksmile blink

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Fókuszban az őszi mák: nő a vetésterület, de sok a kockázat
Fókuszban az őszi mák: nő a vetésterület, de sok a kockázat
A mák érzékenysége miatt a termesztés sikerét alapvetően az időjárás határozza...
Sok feléd a vadnyúl? Termelj tritikálét!
Sok feléd a vadnyúl? Termelj tritikálét!
Ellenállóbb a rágásnak, ezért a gazdák egyre szívesebben választják.
Eladó 41 hektár termőföld - Kiváló befektetés Pest megyében
Eladó 41 hektár termőföld - Kiváló...

114.800.000 Ft

Bio tritikálé eladó
Bio tritikálé eladó

120 Ft

Konzerv uborka
Konzerv uborka

500 Ft

Friss kapor ELADÓ
Friss kapor ELADÓ

300 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]